Gewapende vrede bij tafeltennis Oranje behoudend urM'*" Gantwarg pakt eerste zege TE HUUR De geheime kracht van de Radetzky-mars Akerboom stopt met basketbal Sponsors laten interland voorgaan Volleybal zege op Roemenië KNVB: 'Het bHjft 5000' DINSDAG 24 SEPTEMBER 1985 SPORT PAGINA 11 i m A- J DOOR RUUD PAAUW Elke keer weer doe ik mijn uiter ste best om de woelingen in het denkraam van voetbal bestuur ders te volgen, maar het blijven steeds vergeefse pogingen. Niet alleen in Nederland, hoor. Neem die Belgen nou. Wilden de hyperbelangrijke, uiterst gela den wedstrijd Belgïe-Nederland in het Heizel-stadion houden, ter wijl daar na de rampzalige Eu- ropa-Cupfinale niets was ver bouwd en verbeterd, zo blijkt nu. Men heeft er alleen de rotzooi op geruimd, een omgevallen muur tje weer opgemetseld, enkele hek ken vervangen en een paar uit gangen een fris kleurtje gegeven. Voor de rest ligt het stadion er nog even krakkemikkig bij. Be grijpt u dat soort mensen nou? Ik niet. Net als de KNVB heeft de Belgi sche Voetbalbond naast zijn on gevoelige ook zijn aandoenlijke kanten. Vorige week werd in Bel- gïe besloten dat de clubs uitko mend in de hoogste twee klassen1 voortaan het veld op moeten ko men onder de tonen van de Ra detzky-mars. De muziekkeuze kan kennelijk niet meer aan de clubs worden overgelaten. Dat is zo verdraaide belangrijk, daar moet de bond met een richtlijn aan te pas komen. Je ziet dat vaker bij grote in stanties: de echte problemen kun nen of willen ze niet aanpakken en ter compensatie houden ze zich dan met flutzaakjes bezig. Wat verwacht de Belgische bond van de Radetzky-mars? "Het scheppen van een vriendelijke sfeer onder supporters en spe lers". Ik sta nu met de mond boorde vol tanden en de pen wil ook even niet. Die Belgen toch. M'n hele ge moed loopt over van vertedering. Zouden ze in België nou werkelijk denken dat je met zo'n moppie aan het begin de ellende in pakweg de 65ste minuut kunt tegengaan? De Radetzky-mars doet mij persoonlijk altijd denken aan ten strijde trekkende cavalerie, dus als ik dan toch dacht via muziek lievigheid op de velden te kunnen verspreiden, zou ik het thema uit 'Love Story' of iets van dien aard uit de luidsprekers'hébben laten tetteren. Het Belgische blad Het Laatste Nieuws legt echter feil loos uit waarom het de Radetzky- mars moet zijn. Dat ding is zó oud dat daarvoor geen auteurs recht meer is verschuldigd. Voor hedendaagse deuntjes moet men wèl een kleinigheid betalen. De boodschap is duidelijk, je komt hem in allerlei varianten bij het profvoetbal tegen: graag een goede sfeer in de stadions als het maar geen rooie duit hoeft te kosten. Voetballeiders (2) De doden van Mexico liggen nog bedolven onder het puin van de aardbeving, de ellende is er niet te overzien, maar de voetbal leiders in de wereld lijken meteen slechts één ding aan hun kop te hebben: of het WK voetbal in 1986 in Mexico wel kan doorgaan. Zouden de heren daar nou niet éven hun klep over kunnen hou den? Lugdunum Eén helft van de zondag ge speelde derby Lugdunum-Roo- denburg was alleraardigst. Bei de ploegen probeerden er wat van te maken en dat lukte Lug dunum aanzienlijk beter dan Roodenburg, dat met een merk waardige luchthartigheid zijn verdediging had georganiseerd. Ik vond de kikkertjes zo vlot en levendig spelen dat ik dacht: als ze dit volhouden, kunnen ze het dit seizoen nog ver brengen. Maar de 2-0 voorsprong bij de rust bleek geen aansporing te zijn om gewoon door te voetbal len, nee, Lugdunum deed wat ik een week eerder Noordwijk had zien doen tegen Rijnsburgse Boys: krioelen rond de 16-meter- lijn, afbreken en tegenhouden en de rest deed er niet meer toe. Een-helft voetbal - je ziet dat steeds meer. Het spel niet meer beschouwen als iets dat negentig minuten moet worden gedaan. Dat is nu wat dat de neutrale toe schouwer, zoals ik, van de tribu ne jaagt. Het niet-voetbal, de ver veling. Ik zal niet beweren dat je als een bezetene moet blijven aan vallen. Met overdrijven schiet je zelden wat op. Maar het andere uiterste is: nauwelijks nog het andere doel op willen zoeken. Én het was ook niet nodig. Rooden burg speelde matig en krachte loos. Die bangbroekerigheid brak Lugdunum na rust nog bijna op. Zou het Roodenburg-doelpunt tien minuten eerder zijn gevallen dan het nu werd gescoord dan had het nog heel raar kunnen gaan spoken voor de groenwit- ten. Dat onheil zouden ze dan over zichzelf hebben afgeroepen. In de krant las ik dat trainer Koster van Lugdunum zijn ploeg in de tweede helft op deze behou dende wijze had laten spelen om dat de groenwitten in de wed strijden tegen RKAW, Verburch en Quick na een gunstig verlopen eerste helft "de fout maakten na rust door te blijven gaan. In het laatste kwartier kwamen we dan lucht tekort". Dan lijkt mij er gewoon iets te schorten aan de conditie. Maar zo simpel zal ik het wel niet mogen zien. Enquete Evenals vorig seizoen zal er in het lopende voetbüljaar weer worden gestreden om de Leidsch Dagblad Cup. Om na te gaan of de toernooi-opzet verbetering be hoeft, heeft de Afdeling Leiden van de KNVB een enquete gehou den onder de 61 ploegen, die in het seizoen 1984-85 om de LD Cup hebben gestreden. Van 43 clubs werd het formulier met de vragen ingevuld terugontvangen en het is wel nuttig om een aantal gege vens daarvan openbaar te ma ken. Veertig van de 43 ploegen gaan akkoord met het toegepaste knock-out systeem. Een eventueel poule-systeem wordt nadrukkelijk afgewezen (40-3). Met het spelen op dinsdag avond gaan 42 van de 43 clubs akkoord en 40 van de 43 stemmen in met het aanvangsuur van 18.30 resp. 19.00 uur. De regeling dat de laagstspe- lende vereniging in de eerste ron de een thuiswedstrijd heeft, krijgt de instemming van 37 clubs. Een nog verdere doorvoe ring daarvan is omstreden: 23 clubs zijn er voor, 19 er tegen, één club heeft daarover geen mening. Een zeer belangrijke kwestie betreft het tijdstip waarop het toernooi het beste kan worden ge houden. -Negenentwintig clubs zijn voor de maanden april en mei, negen kiezen voor auglseptl apr/mei, twee verkiezen auglseptl okt, twee zo ongeveer het hele sei- De invoering van z.g. straftijd wordt door 25 clubs wenselijk en door 17 niet-wenselijk geacht. Êen had geen mening. Het gevolgde prijzensysteem (f3000 aan waardebonnen voor de cup-winnaar, 1500 voor de tweede plaats, 500 voor de der deen 1000 voor de hoogsteindi- gende afdelingsclub) toordt goed gekeurd door 37 clubs en afgewe zen door vijf clubs. Eenendertig clubs zouden ach ter een 'verplichting' staan om met het eerste elftal uit te komen, twaalf wijzen dat af. Het systeem om bij een gelijk spel over te gaan tot het nemen van strafschoppen wordt door 35 clubs als juist ervaren, acht zijn er tegen. Een verlenging vanaf de kwartfinales krijgt de goedkeu ring van 29 van de 43 clubs. Negenendertig van de 43 clubs zeggen ook dit seizoen weer aan de strijd om de LD Cup te zullen deelnemen. Tal van verenigingen hebben ook suggesties gedaan. Zo stelt een der clubs voor entree te gaan heffen, een paar andere houden een pleidooi om het prijzengeld onder de laatste acht ploegen te verdelen en er ligt een voorstel om de clubs te 'plaatsen' naar sterkte zoals bij tennis gebeurt. Het antwoord is nu aan het or ganisatiecomité en dat zal zich binnenkort over het resultaat van de enquete beraden. Van 't Hek Bij wedstrijden van het Neder lands voetbalelftal is er te veel ge jengel van spelers, trainers en pers, bij wedstrijden van het Ne derlands hockeyteam is er weer te weinig beroering. Daar gaat alles zo keurig met twee woorden, dat je er melig van wordt. Tom van 't Hek, speler van Kampong en een gerenommeerd international (146 interlands) is al een dik jaar bezig om daar verandering in te brengen. Na de voor Nederland nogal teleurstel lend verlopen Olympische Spelen in Los Angeles hekelde hij open lijk de inzet van zijn ploeggeno ten, sprak hij harde woorden tot de hockeyjoumalisten die hij veel te weinig kritisch vond en verder was hij van oordeel dat coach Wim van Heumen nu maar eens ■moest opstappen. Hoogst ongewoon voor die keu rige, ingetogen hockeywereld. Van 't Hek, verliet na de Spelen de nationale selectie, liet zich on langs toch overhalen terug te ke ren en heeft nu weer voor de eer bedankt. De drastische wijze waarop de selectie in korte tijd werd gewijzigd kan zijn goed keuring niet wegdragen en hij is buitengewoon vertoornd over het TOM VAN 'T HEK feit dat een kei uit vroeger dagen, Ties Kruize, door Van Heumen weer is uitverkoren. Een speler die, volgens Van 't Hek, de laatste twee jaar niet veel meer heeft ge presteerd. "Voor iedereen die se rieus hockey bedrijft is het een schandelijke zaak dat hij terug keert". Vaagheid kun je Van 't Hek niet verwijten. Hij noemt man en stick. Van Heumen heeft getracht het verwijt te ontzenuwen door er op te wijzen dat er eisen aan Kruize zijn gesteld waar het zijn condi tie en zijn aanwezigheid op trai ningen betreft. Maar dat heeft Van 't Hek alleen maar kwaaier gemaakt. "Die conditie moet al aanwezig zijn ais iemand wordt geselecteerd en de aanwezigheid op trainingen is al even vanzelf sprekend, het is toch absurd dat daar eisen over moeten worden gesteld". Ogenschijnlijk heeft Van 't Hek gelijk. Kruize lijkt een gepas seerd station. Toch valt er op de houding van Van 't Hek wel het een en ander aan te merken. Hij heeft zich laten overhalen weer bij de selectie te gaan. Daaruit mocht je opmaken dat hij weer een zeker vertrouwen koesterde in Van Heumen en diens nieuwe assistenten, anders had het im mers geen zin de draad weer op te nemen. Welnu, het samenstellen van de selectie is een zaak van de coa ches, niet van individuele spe lers. Als die laatsten gaan bepa len wie er wel en niet in hoort, is het eind zoek. Het Nederlands hockeyteam staat op de tweesprong: het heeft vers bloed nodig, dat staat vast, maar je doet er goed aan in zo'n situatie een zekere routine te be houden. Het is duidelijk dat Van Heumen en Bellaart daarmee be zig zijn. Het is een afweging. Zo'n proces gaat altijd met schokken, butsen en fouten ge paard. Van 't Hek lijkt mij daar wat weinig oog voor te hebben. Hij klimt wel erg snel hoog in de boom om zijn wrevel uit te kra men. Hij had er beter aan ge daan de komende zware toer nooien af te wachten. De beide coaches verdienen toch op z'n minst het voordeel van de twijfel. Taptoe Voor de Taptoe op 2 oktober, die markante processie van het Leidse (sport)verenigingsleven, zijn door het bestuur van de 3 Oc tober Vereeniging wederom de Joppensz-prijzen beschikbaar ge steld voor de clubs die zich het meest origineel presenteren. Het betreft beeldjes van Joppensz én, niet te vergeten, geldprijzen van 1000, 750 en 500 gulden voor resp. de eerste, tweede en derde prijs. Vroeger moesten de verenigingen zich tevoren aanmelden als ze voor de prijs in aanmerking wil den komen, maar dat is niet meer zo. Iedereen dingt mee. De prijs winnaars zullen al op 3 oktober worden bekendgemaakt. Geluk kig heeft men mij niet gevraagd in de jury zitting te nemen, want ik krijg het nu al Spaans be nauwd als ik zou moeten kiezen tussen een fleurig majorettepelo ton en een hupse korfbalclub. Maar daar zijn, naar men zegt, hele bekwame lieden voor aange- VALKENSWAARD (ANP) - Het Nederlands tafeltennisteam kan morgenavond in Gro ningen in zijn sterkste opstelling aantreden voor de eerste competitiewedstrijd van de Superliga tegen Joegoslavië. Dit is het resultaat van een voorlopig compromis dat de eerste gespreksronde tussen de geldschieters in de tafeltenniswereld over de sponsoring van het nationale team gistermiddag opleverde. De zes betrokkenen kwamen in Valkens- waard overeen geen reclame embargo te leggen op de spelers en speelsters, waaronder Bettine Vriesekoop. "De internationals zullen spelen met shirtreclame die redelijk onzij dig zal zijn," aldus Pieter Brüggen- wirth, voorzitter van de stichting STN (Tafeltennis Promotion Ne derland) en eigenaar van het sport complex en tafeltennisvereniging Valkencouft. STN sloot kortgele den een driejarig kontrakt, met een optie van nog eens drie jaar, met de tafeltennisbond (NTTB) over de exclusieve sponsoring van Oranje. Daartegen kwamen de overige vijf geldschieters in de ereklasse in het verweer. De overeenkomst levert de bond jaarlijks een oplopend be drag op, van 44.000 gulden in het eerste jaar tot eventueel 85.000 gul den in het zesde jaar, plus gratis materialen voor de grote evene menten. Gisteren kwamen de twee partij en geen stap tot elkaar. Het com- promis heeft veel weg van een ge wapende vrede. Of zoals Brüggen- wirth het uitdrukte: "De revolvers blijven rustig op tafel liggen. We zitten in een impasse. De proble men zijn nog lang niet opgelost". De problemen betreffen vooral Bettine Vriesekoop. Brüggenwirth verlangt dat de speelster van Avan- ti zijn shirtreclame zal dragen. Daartegen maakt de clubsponsor van de Hazerswoudse vereniging (Dextro) grote bezwaren. Die wijst op de afspraken die vorig jaar ge maakt zijn met de bond en waarin overeengekomen werd dat Vriese koop op de Top-12 in het shirt van de club mag uitkomen. Die ver plichting geldt niet voor de STN, de nieuwe sponsor van de bond, al dus de lezing van Brüggenwirth. "Er liggen diverse voorstellen op tafel. De vijf zullen zich daarover intern beraden. Als het aan mij ge legen had, was er al een oplossing uit de bus gekomen. Ze kunnen deelnemen in de STN. Voor de an dere vijf ligt de kwestie aanzienlijk gecompliceerder, neem ik aan", al- DEN BOSCH (ANP) - Kees Aker boom stopt nog voor de winter stop met basketbal. De 33-jarige speler van Den Bosch heeft er nu al spijt van aan het seizoen 1985/86 te zijn begonnen. Alleen om zijn club in het toernooi om de Europese beker niet in de steek te laten, speelt de voorma lige topschutter nog even door. „Ik ben het meer dan zat", zegt Akerboom. Tijdens de competitiewed strijd zaterdag in Den Bosch te gen Leiden (91-83) maakte Aker boom al een tamme indruk. Hij tekende voor niet meer dan vier schamele punten. In het Euro pese toernooi voor landskam pioenen werkt Den Bosch een tweevoudige ontmoeting af met de Zweedse titelhouder Solna. Den Bosch gaat in de Verenigde Staten op zoek naar een opvol ger voor Akerboom. De nieuwe „Amerikaan" moet dan een over een Nederlands paspoort be schikken, aangezien de Neder landse Basketbal Bond de 'in voer' van buitenlandse spelers aan regels heeft gebonden. KEES AKERBOOM Akerboom speelde meer dan. 180 interlandwedstrijden. De Bosschenaar kwam zestien jaar in 's lands hoogste basketbalaf deling uit. Tien jaar lang speel de hij voor Den Bosch, de eerste zes jaar basketbalde Akerboom in het shirt van Flamingo's in Haarlem. Vorig seizoen werd hij nog gekozen tot meest waarde volle speler van de Nederlandse competitie. dus Brüggenwirth. De woordvoerder van de overige sponsors, Louis van de Waarsen- burg, gaf slechts summier com mentaar. "We praten. Dat is al heel belangrijk. De wedstrijd van woensdag hebben we voorrang verleend boven onze zakelijke be sognes. Om coach Jan Vlieg niet voor het blok te zetten en het natio nale team in zijn sterkste opstel ling te laten spelen. Na die ontmoe ting praten we verder". Volgens Van de Waarsenburg hebben beide partijen hun standpunten duide lijk op tafel gelegd. "We weten nu waarover we onderhandelen. We kennen het standpunt van Brüg genwirth, hij kent het onze. Nu moeten we elkaar zien te bereiken. Of dat mogelijk is? Het zal moeilijk worden, maar in het belang van de tafeltennissport is een oplossing gewenst. Verder wil ik niet op de zaak vooruitlopen. We praten ver der". Ook de vertegenwoordiger van Dextro, Van Hartevelt, wilde na af loop van de vergadering niet meer loslaten dan dat "de interland doorgang kan vinden en dat is op dit moment het voornaamste". "Je kunt het resultaat het beste om schrijven als een wapenstilstand", aldus Van Hartevelt, „op 7 oktober gaan we weet om de tafel zitten. We hebben onderling afgesproken tot die tijd geen verdere mededelin gen te doen". Gerald Vanenburg (m) neemt met Simon Tahamata en Michel van de Korput deftnesses van het overwinnings- gebaar door tijdens de voorbereidingen van Oranje voor het oefenduel tegen Vitesse. (foto: anpi ZEIST (GPD) - Met een minder aanvallend ingestelde formatie speelt het Nederlands elftal van avond (19.30 uur) tegen Vitesse zijn tweede oefenwedstrijd als voorbe reiding op de beslissende kwalifi catiewedstrijden tegen België. De speelwijze met vier aanvallers te- gen de Bulgaren %in Heerenveen wordt gevolgd door een 4-3-3-con- cept tegen de eerstedivisieclub. Bondscoach Beenhakker bena drukte gisteren in het Zeister sportcentrum dat de gewaagde taktiek tegen de Bulgaren een pro beersel was voor het geval 'er iets geforceerd moet worden'. Woens dag 16 oktober in het Constant Vandenstock-stadion van Ander- lecht hoeft nog niets geforceerd te worden, daar gaat het meer om het over de streep brengen van een goede uitgangspositie voor de re turn op 20 november. Acht van de elf die vanavond in Arnhem in de basis staan worden voor die partij opgeroepen. Welke acht en waar ze spelen, daar zegt de technische staf in Zeist nog niet helemaal uit te zijn. De oefenwedstrijd tegen Vi tesse, dat evenals de Belgen met twee spitsen aantreedt, moet Been hakker wijzer maken. Vergeleken met de oefenwed strijd tegen Bulgarije is het Neder lands elftal op vier plaatsen gewij zigd. De bij FC Köln spelende Mi chel van de Korput vormt met de van een blessure herstelde Ronald Spelbos het centrum van de verde diging, Gerald Vanenburg heeft de aanvallende positie aan de rechter kant toegewezen gekregen en Si mon Tahamata, invaller tegen de Oost-Europanen, begint nu in de basis. De geblesseerde Rob de Wit, de wegens verplichtingen bij Pisa afwezige Willem Kieft, de gepas seerde Michel Valke en de in Fries land met een teenbreuk uitgeval len Ernie Brandts hebben plaats gemaakt. De opstelling verraadt dat Valke op een basisplaats tegen de Belgen niet hoeft te rekenen. Gullit als rechtermiddenvelder, Frank Rij kaard voor de centrale positie en Willy van de Kerkhof aan de lin kerkant krijgen de voorkeur. Voeg bij. dit drietal de zekere verdedi gers Spelbos (de concurrenten Op- hoff, Brandts zijn niet fit), Wijnste kers, Van Tiggelen, doelman Hans van Breukelen en spits Marco van Basten en je hebt de acht, die zoals Beenhakker het uitdrukte 'staan'. Michel van de Korput moet van avond bewijzen dat hij op de libe ropositie beter is dan Ronald Koe man en Simon Tahamata en Ge rald Vanenburg moeten aantonen dat ze mee willen dingen naar de vleugelposities. VLEUTEN (ANP) - Zes dagen voor het begin van de strijd om de Euro pese volleybaltitels, lijkt de heren- ploeg van coach Geert Trompetter het juiste ritme weer te hebben ge vonden. In Vleuten werd de eerste van drie oefenduels tegen Roeme nië, nummer acht bij de vorige Eu ropese kampioenschappen, ge makkelijk met 3-1 gewonnen. Be langrijker dan de winst was de we tenschap dat Trompetter vlak voor het kampioenschap zijn basiszestal lijkt te hebben gevonden. Pim Ra- terink, Jan Clardey, Ad van der Velden, Teun Buys, Henri Brouw huis en Marco Brouwers, zullen volgende week het meeste werk moeten verrichten. Geruststellend was ook het op treden van Raterink. De spelverde ler van de Nederlandse ploeg kreeg vorige week veel last van een knie blessure. Die liet zich aanvankelijk zo ernstig aanzien, dat voor zijn meespelen bij het Europees kam pioenschap werd gevreesd. Maan dag bleek hij in Vleuten nauwe lijks hinder meer te ondervinden van zijn knie. Na een sterk begin (15-7 15-9), waarin de saai spelende Roemenen nauwelijks in het spel kwamen, viel de Nederlandse ploeg in de derde set iets terug. Concentratie- gebrek voorkwam voor de 500 toe schouwers een snelle 3-0 zege. In de vierde set stelde het team echter snel op orde op zaken en won met de duidelijk cijfers van 15-6. ZEIST (ANP) - De KNVB neemt genoegen met het door de Belgi sche voetbalbond toegewezen aantal van 5000 kaarten voor de WK-kwalificatiewedstrijd op 16 oktober in het Vandenstock-sta- - dion in Brussel. Het stadion van Anderlecht heeft een capaciteit van 42.000. Jan Huijbregts, secretaris betaald voetbal: „Volgens een internationale overeenkomst heeft het bezoekende land recht op tien procent van de kaarten. Gezien de capaciteit kunnen wij niet meer eisen". Het duel tegen België zal worden geleid door de Italiaanse abiter D'Elia. Deze floot afgelopen woensdag Porto-Ajax. Bij het tweede treffen van beide landen, op 20 november in Rotterdam, is de Engelsman Courtney scheidsrechter. ADVERTENTIE DORDRECHT (ANP) - Wereld- kampioen Anatoli Gantwarg is de damtweekwamp om de wereldtitel tegen Rob Clerc succesvol begon nen. De eerste party leverde hem in Dordrecht gisteren een even ver rassende als fraaie overwinning op. Op de 48e zet overschreed de Ne derlandse uitdager in een overi gens verloren stelling de hem toe gestane bedenktijd. Een spectaculairder begin van deze met veel belangstelling tege moet geziene tweestrijd was nau welijks denkbaar, al kreeg Clerc geen loon naar werken. De uitda ger, die zich de laatste maanden sa- meA met zijn secondant Jannes van der Wal, uiterst contentieus op dit duel heeft voorbereid, verrastte een ieder met zijn agressieve ope ningszet (35-30) die in WK-matches zelden voorkomt.De openingszet ten gingen in sneltreinvaart, maar daarna begon kennelijk de twijfel aan Clerc te knagen. Hoewel hij het was, die de partij haar gezicht gaf, gebruikte hij bijzonder veel be denktijd voor de opbouw van zijn positie. Dat mocht verrassend heten, want het geheel verliep groten deels volgens de lijnen die vooraf uitputtend in de studeerkamer op het bord waren verschenen. In het Sovjet-kamp betrokken de gezich ten naarmate de partij vorderde. Clerc had na ruim twintig zetten de (veel) betere stand. Alleen de tijd werkte in zijn nadeel. Voor de eer ste 28 zetten had hij ruim een half uur meer nodig dan de itelhouder. Terwijl de tijd steeds meer in Clerc's nadeel begon weg te tik ken, bleef de uitdager agressief en voelde Gantwarg zich steeds min der op zijn gemak.Op het moment dat zijn secondant Michael Kore- newski in de demonstratieruimte naar ontsnappingsmogelijkheden voor zijn „baas" zocht en alleen maar tot de conclusie kwam dat wit - na het door zwart verbreken van de hekstelling - steeds betere perspectieven kreeg, verrastte de wereldkampioen zijn tegenstander met een, zoals Sijbrands het noem de, "duivelse combinatie". „Tijdnood is geen excuus, want ook zonder tijdnood had ik die combinatie niet gezin", erkende Clerc, die bij deze ongebruikelijke en uitstekend voorbereide slag wending een schijf moest inleve ren en plotseling verloren kwam te staan. Clerc speelde nog wel even door, maar zonder enige hoop en toen na de 47e zet van Gantwarg wit's vlag viel, moest Clerc teleur gesteld berusten in zijn eerste ne derlaag. De wereldkampioen zelf was echter niet zo „gelukkig" met die zege. Onmiddellijk na de partij liet hij weten dat het winnen van de eerste party - overigens een uni cum in WK-matches en voor zover na te gaan de laatste decennia nog niet eenmaal voorgekomen - „niet zo geruststellend is". „Clerc blijft een gevaarlijke en voor my moei lijk te bestrijden speler. Hij heeft vandaag het spel gemaakt en ik moet mij ervoor hoeden niet al te makkelijk op een eindzege te reke nen. De weg is nog lang". VW Polo Van Golf Van diesel Transporter (bus) diesel 57,50 Speciale I «XCl. b.t.V Kamsteeg Auto Rent Oegstgeest 071-173414 Leiderdorp 071-899212 Voorschoten 071 769307 Katwijk 01718-15141

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11