ERACIIE 'Snel afrekenen met overlast slachtplaats verschil Vredesmanifestatie: opkomst valt tegen Leiderdorp wil regionale voorziening Wielrenners fietsen tien mille bijeen Zoeterwoude koopt er driftig op los PAGINA 2 REGIO LEIDEN MAANDAG 23 SEPTEMBER 1985 tuurlijk ligt het anders als je 25 bent en je vanaf je achttiende bent ingeschreven. Dan is de kans dat je aan een woning wordt geholpen stukken groter". Pruijs: "Het woningbehoefte onderzoek heeft uitgewezen dat de vraag naar woningen vooral die beneden de 500 gulden be treft. Gezien de grondsituatie hier in Wassenaar is het onmoge lijk om met die huren te werken". De WD'ers mogen door een aantal politieke opponenten niet worden begrepen, ze hebben de indruk dat de gemiddelde burger wel degelijk begrip heeft voor dit 'groenbeleid'. Dat merk je uit de reacties op straat, zegt Aptroot. Wethouder Barning, die midden in het gesprek komt binnenren nen, vult hem aan: "En dat merk je straks in maart heel duidelijk". Zijn de liberalen dan zo zeker van weer een glapsrijke overwin ning bij de komende verkiezin gen? Die vraag brengt een golf van reacties teweeg; iedereen praat ineens dwars door elkaar heen. De een blijkt optimistischer dan de ander. Wel is men het erover eens dat de toekomst van Pro gressief Wassenaar een stempel op het aantal te behalen zetels kan drukken. Verdwijnt deze partij, dan zouden de PW-kiezers wel eens het hokje van de WD rood kunnen kleuren. Aptroot: "PW heeft vorige keer één van de twee zetels puur op het milieube houd gehaald. Die zetel zouden wij er dan bijkrijgen". Vreselijk veel De WD zou een slechte pr voor zichzelf bedrijven als men niet tevreden was over het ge voerde beleid en leider Aptroot roept dan ook dat er vreselijk veel is gebeurd: het ambtelijk ap paraat is gereorganiseerd, de voorzieningen in het dorp op peil gebleven en een aantal zelfs ver beterd. Het nieuwe zwembad: er is door de WD hard voor ge knokt, maar je hoort er geen wanklank meer over. Wassenaar is groen gebleven en Kerkehout heeft een buurtcentrum. De ta rieven van elektriciteit zijn ver laagd; die van de belastingen ge- lijkgebleven en natuurlijk zal de partij koste wat het kost probe ren de burgers ook de komende raadsperiode geen lastenverzwa ring op te leggen. Op het lystje 'op te lossen pun ten' staan momenteel: de moei lijkheden over Duinrell oplos sen, het winkelapparaat verbete ren, een alarmsysteem voor be jaarden en hulpbehoevenden en het geven van een goede bestem ming aan leeggekomen school gebouwen. Overigens zou het preciese wensenlijstje, vervat in een gloednieuw verkiezingspro gramma, dezer dagen aan de le den worden voorgelegd. MIEP HOENSON Jubileum Addie de Jong begint in Leiderdorp LEIDERDORP - Precies 25 jaar geleden werd hij aange steld als organist in de Leider- dorpse Dorpskerk. Die aanstel ling was voor Addie de Jong een begin: hij zou uitgroeien tot een bekend organist. Niet al leen in Leiderdorp, maar ook in Voorschoten, Rotterdam, Vlaardingen en Schiedam, waar hij stadsbeiaardier is. Sommigen kennen hem weer als koordirigent of als regelma tig medewerker aan radio-, tele visie- en plaatopnamen. Addie de Jong zal een reeks jubileumconcerten geven. Hij wil de reeks beginnen in de kerk waar het voor hem alle maal begon: de Leiderdorpse Dorpskerk. Aanstaande woens dag geeft hij dat eerste concert, waaraan het Rijnlands Christe lijk Mannenkoor meewerkt. Een koor dat op zijn beurt ook regelmatig kan rekenen op de Addie de Jong. medewerking van De Jong bij concerten en plaatopnamen. Op het programma staan werken van Bach, Handel, Ruppe, Gounod, Cherubini en Vierne, terwijl het koor negro spirituals en psalmen in de be werking van dirigent Sander van Marion ten gehore brengt. Aanvang woensdag acht uur. LEIDSCH 40 HET GROOTSTE DAGBLAD VC POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Anceaux, tel. 070-237254, C. Juffermans- Duyverman, tel. 071-893256, A. Kluppel, tel 071-763088, F Terwijn. tel. 02522- 14192, D. Vink. tel. 079-412440 SLEUTELTJES ma -vrij. van 8.00-19.30uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma -vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE (071) 144941 'j DAGBLAD >OR LEIDEN EN OMSTREKEN ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22.10 per maand, per post 30,00 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 65.70 per post (binnenland) 89,30 per half jaar, aan huis bezorgd 131,40 per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 losse nummers 1.00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718)12383 Directeur: G. Koopman Adjunct-directeur: N. Qüakernaat Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A A van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin /Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden. W. Hoenson-de Graatf Kunst, radio, tv: P C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo hannesburg. Tokio. Londen. Parijs. Was hington. Rome. Madrid. Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet spoedig mogelijk naar de betref fende missionarissen te zenden. En ze verzekert dat er niets aan de strijkstok blijft hangen omdat ie dereen op vrijwillige basis mee werkt. Men verwacht dat het geld over ongeveer twee weken op de plaats van bestemming zal zijn. De broodnodige guldens gaan naar landen als Maleisië, Indonesië, Zambia, Kenia, Kameroen en Tan- De leden der gemeenteraden in deze regio: wat zijn het voor mensen? Waar staan ze voor en waarom zitten ze er? Wat heb ben ze de laatste jaren nu eigen lijk tot stand gebracht en waar willen ze nog aan trekken? Vragen die in deze wekelijkse rubriek worden beantwoord. Raadsleden doen -per fractie een boekje open over hun hob by/werk, dat veel dichter bij de mensen staat dan menig niet- politiek geïnteresseerde streek- bewoner vaak denkt. Want die plaatselijke politiek neemt wel alle beslissingen over de eigen straat en buurt. WASSENAAR - In Wassenaar wonen en dan ook nog raadslid voor de WD zijn. Hierna past alleen even een stilte om die combinatie goed tot ons te laten doordringen. Daarna dringt zich onmiddellijk de vraag op of je, getooid met beide kwalificaties, erg gepest wordt in dit leven. Dat blijkt mee te vallen, getui ge de reactie van de zeven WD- fractieleden die bij het gesprek voor deze rubriek om de tafel zit ten. (Uiteraard zijn de liberalen in Wassenaar nog heviger verte genwoordigd, doch de raadsle den Dijkstal, De Greef en Nieuw- zwaag ontbreken. Probeer maar een uurtje te vinden waarop ze allemóól kunnen). Fractievoorzitter Aptroot barst los: "Kritiek? Integendeel". Wethouder Cocheret de la Mo- rinière: "Als je in Wassenaar bij de WD zit doe je het nooit goed". Wethouder Van der Wiel-van der Flier: "De meeste negatieve reacties krijg je van buitenaf. Van degenen die een vooroor deel over Wassenaar hebben. Maar in het dorp zelf heeft de WD een uitstekende klank". Ja, schudt Aptroot. "Daarom zijn we hier ook zo gegroeid. Vergeet niet: van oudsher is Wassenaar geen WD-bolwerk. Vroeger was het bij uitstek een KVP-gemeen- te, met al die katholieke inwo ners". Wie stemmen er op de Volks partij voor Vrijheid en Democra tie? Volgens wethouder Coche ret zijn dat niet alleen de welge- stelden, de villabewoners. "De basis van de WD is hier niet zo zeer de bewoners van het mooie zuid, maar juist de ambtenaren nière, wethouder Barning, raadslid Poldervaart, wethouder Van der Wiel-van der Flier en de raadsleden Tamboezer, Aptroot (fractievoorzitter) en Pruijs. Een hele opsomming. En dan ontbreken nog de raadsle den Dijkstal, De Greef en Nieuwzwaag. (foto Holvast) die in Den Haag werken, de dernemers". Van der Wiel vult hem a; "En natuurlijk ook de die voor Shell en Unilever werken en in de villabuurten wo nen. Déér heeft de WD op 85, 90 procent van de stemmen. Maar het dorp, de middenstand, dat is katholiek, dus CDA. Van ouds her. Terwijl de kinderen van die mensen vaak weer bij ons te rechtkomen - dat is het leuke". Prototypes De WD'ers 'vertellen ontspan nen, opgewekt: dat zij prototy pes zijn voor degenen onder ons die de naam Wassenaar gemaakt- bekakt en met een de vieze smaak afgebeeld op het gezicht uitspreken hen niet in het minst. Dat image van villadorp hoeft echt niet te worden weggepoetst, roept raadslid Tamboezer, bijge staan door Pruijs, die opmerkt dat het hier om "een gegeven" gaat. "Het ligt aan de structuur van dit dorp. Daar kan en hoefje je niet aan te ontworstelen". En partijgenoot Pruijs denkt dat échte liberalen zo niet denken. "Want dat zijn geen etiketten- plakkers". Aptroot, vergoelijkend: "U moet maar zo denken: mensen die op ons afgeven zijn jaloers. Vooral de mensen uit de regio. Niet zo gek toch? Ze zien dat we hier ontzettend goeie voorzienin gen hebben, dat Wassenaar heel rijk is aan groen en dat de onroe rend goedbclating al acht jaar niet is verhoogd En dat er ook nog een paar villa's tussen al dat groen staan..." Cocheret: "Wij hebben in Was senaar 11.500 woningen, waar van er amper 2000 in de villawij ken en 3000 woningwetwonin gen". Hij dreunt het lesje verder op: "In Wassenaar hebben we een volledige sociale opbouw. Een stuk bollenindustrie en andere industrie ook, én middenstand. Een vrij redelijke opbouw". Voor de uitsmijter bij dit obli gate onderwerp zorgt wethouder Van der Wiel. Fijntjes werpt ze op: "Wist u dat het gemiddeld in komen in onze buurgemeente Voorschoten hoger ligt dan in Wassenaar?" Wegsturen We zijn automatisch beland by het onderwerp dat de WD Was senaar al tijdenlang 'in opspraak' brengt: de woningbouw. De VVD roept -al jaren trouwens dat Wassenaar groen moet blij ven en dat er niet onbeperkt mag worden gebouwd. Na de 350 hui zen die er in Weteringpark kun nen komen moet er aan de bouw- aktiviteiten een halt worden toe geroepen. Tijdens diverse com missie- en raadsvergaderingen heeft de partij tot grote woede van CDA, Partij Wassenaar, de PvdA en D'66 uitgeroepen dat 'al die woningzoekenden dan maar naar andere plaatsen moeten uit wijken. Wassenaar is vol'. Ook tijdens het gesprek voor deze rubriek constateert wethou der Cocheret rustigjes: "Er is nu eenmaal vastgesteld, in alle streekplannen zwart op wit ge zet, dat Wassenaar groen moet blijven. Nederland is een klein landje dat je heel voorzichtig moet indelen. Er zijn nu eenmaal gebieden waarin niet kan wor den gewoond. Een heel groot deel van ons grondgebied be staat uit duinen en natuurgebie den. Denk niet dat wij de nega tieve kanten daar niet van zien. Er zijn verschrikkelijk nare con sequenties voor de opbouw van het dorp aan verbonden: voor so ciale woningbouw zijn bijna geen mogelijkheden meer en de jeugd trekt weg". Kun je dat moreel maken: au tochtonen wegsturen? Wethouder Van der Wiel vindt dat er helemaal niemand wordt weggestuurd. "Alleen: iemand van 18 die een eigen flat wil, kan die niet krijgen. Maar dat kan in geen enkele plaats in Nederland. Als ze hier op kamers zitten, dan is het prima. Want vergeet niet: die 900 mensen op die wachtlijst wonen allemaal wel hoor". Het einde Van der Wiel: "Jongeren die uitgevlogen zijn willen op een gegeven moment natuurlijk graag terug, want Wassenaar is natuurlijk het einde. Maar dat is heel iets anders dan woning nood. Als je met een voorstel komt om een vijfkamerflat door vier jongeren te laten bewonen, dan hoeft het niet: ze willen een zelfstandige woning. Als je acht tien jaar bent!" Aptroot, vergoelijkend: "Na- MAANDAG Leiden Zaal Lage Morsweg 14a, lezing Spiri- tisch Genootschap Leiden, 20 uur. 't Parlement - Nieuwstraat, ledenverga dering PvdA, 20 uur. Warmond Gemeentehuis - Herenweg, raadscom missie maatschappelijk welzyn, 20 uur. Voorschoten Cultureel Centrum - Pr. Marijkelaan, WD-bijeenkomst over 'Aktuele poli tiek', met als spreker minister Smit- Kroes, 20.30 uur. Dorpskerk - orgelconcert Anneke Kot, m.m.v. Wassenaars Kamerkoor, 19.45 uur, met bezichtiging toren, 19.30 uur. Leiderdorp Hal Scheppingskerk - Van Poelgeest laan, inleveren kleding voor UW-kle- ding beurs (winter- en sportkleding), tussen 19-21 uur. Wassenaar Raadhuis De Paauw - raadscommissie Ruimtelijke Ordening en Openbare werken, 19.30 uur. DINSDAG Hal Scheppingskerk - inleveren kleding voor UW-kleding beurs, 9-11 uur. Wijkgebouw Zijlkwartier - Van der Marckstraat, sportinstuif en ontmoe tingsmiddag van werklozen, 15.30-17.30 Zoeterwoude Zwembad - opening muurschildering, 13.30 uur. APOTHEKEN Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 120085. Apotheek Noord-Hofland, Thorbecke- weg 3, Voorschoten, tel. 762877. WARMOND - De automobilist die afgelopen vrijdag is doorgereden nadat hij een motorrijder had aan gereden op de Dorpstraat in War mond, is door de politie opgepakt. De 35-jarige inwoner van Leiden sneed na een inhaalmanoeuvre een 18-jarige motorrijder af. De jongen vloog van de weg en belandde met zijn motor tegen een bloembak. De motorrijder en een getuige hadden het kenteken geregistreerd en zo kon de man opgepakt worden. De bestuurder is niet in het bezit van een geldig rijbewijs. SASSENHEIM - De fietstocht voor de vrede, die afgelopen zater dag door de Leidse regio voerde, heeft naar schatting 200 deelne mers getrokken. De opkomst was nagenoeg gelijk als in voorgaande jaren. De tocht luidde de gisteren begonnen Vredesweek in en stond tevens in het teken van het volks petitionnement. Vanuit diverse plaatsen werd za terdag in de ochtenduren koers ge zet naar het Van der Werfpark in Leiden, dat als verzamelpunt was aangewezen. Van daaruit ging het richting Rijnlands Lyceum in Sas- senheim, waar een slotmanifestatie was belegd. De opkomst in Sassenheim viel de organisatoren enigszins tegen: ongeveer 300 bezoekers. Een extra domper was het niet verschijnen van Sieni Strikwerda, voorzitter van het Komitee Kruisraketten Twee inbraken OEGSTGEEST - Bij een inbraak de afgelopen nacht in een woning aan de Geversstraat in Oegstgeest zijn een broek, 75 gulden en een bankpasje ontvreemd. De inbreker is door een raam aan de achterkant van de woning naar binnen geko men. De bewoner, die wakker was geworden, kon volgens de politie alleen een vaag signalement geven. Ook in een woning aan de Leid- sestraatweg in Oegstgeest is afge lopen nacht ingebroken. De politie vermoedt dat het dezelfde inbreker is geweest aangezien ook hier via een raam aan de achterkant van het huis is binnengedrongen. De bewoners missen paspoorten, rij bewijzen, twee violen, en een aan tal voorwerpen. Nee (KKN). De spreekbeurt van Strikwerda had het hoogtepunt van de middag moeten worden. Te vergeefs werd evenwel op haar ge wacht. Omdat ook mevrouw F. de Rek van Vrouwen voor Vrede uit Den Haag het zaterdag liet afwe ten, bleef er uiteindelijk een spre ker over: ds. W. de Bakker, gerefor meerd predikant in Middelburg en lid van de generale synode. Verheugd Bakker haalde in zyn toespraak mgr. Ernst van het bisdom Breda aan. Hij was het met hem eens dat ook als de uitslag van het petition nement onverhoopt mocht tegen vallen gewoon moest worden door gegegaan met de stryd tegen de be wapening. Bakker toonde zich ver heugd over de 'algemeen goede uitspraken' van de kerken. "Of het nu de katholieke, hervormde of de gereformeerde kerk is, geen van die kerken verdedigt het bezit van wapens. De Schrift spreekt wat dat betreft ook boekdelen", aldus Bak ker. Mede-organisator J. Russchen- berg schreef de in vergelijking met andere jaren iets geringere op komst onder meer toe aan de loca tie die was uitgekozen voor de slot manifestatie. Ook het volkspetionnement heeft volgens de organisatoren mo gelijk een rol gespeeld. "Veel men sen zijn al dagen in touw geweest met het ophalen van de kaarten, waardoor degenen die anders wel waren gekomen nu misschien zyn weggebleven", aldus Russchen- berg. Niettemin toonde hij zich te vreden over het verloop. "Iedereen krijgt weer eens de kans met elkaar van gedachten te wisselen. Daar was deze manifestatie in eerste in stantie toch voor bedoeld". LEIDERDORP - De noodslachtplaats aan de Leiderdorpse Achthovenerweg moet zo snel mogelijk worden gesloten omdat omwonenden vaak met gegronde klachten komen. Bovendien voldoet ze al lang niet meer aan de huidige eisen. De gemeente gaat dan ook niet akkoord met het voorstel van de Hollandse Landbouworganisaties om de slacht plaats nog voor minstens een jaar te laten draaien. Liever zegt de gemeente nu al be reid te zijn een regionale slacht plaats binnen de grenzen te willen bouwen. Voor 1 maart wordt beke ken of Leiderdorp daarvoor in aan merking kan komen en kan de ge meente een beslissing nemen over de opheffing van de noodslacht plaats. Momenteel zijn er gesprek ken gaande met de gemeenten Al phen, Zoeterwoude, Hazerswoude en Koudekerk. Het uiteindelijke doel: één slachtplaats voor de hele regio, geëxploiteerd door een parti culier, die gemeentelijke steun kan krijgen. In de tussentijd wil Leiderdorp ALPHEN/SCHIPHOL - Acht Ne derlandse amateurwielrenners hebben 10.000 gulden bij elkaar ge fietst voor de Nederlandse Hart stichting. Zaterdagmiddag kwa men de acht, die in Nice waren ge start, aan op Schiphol. Ze werden daar verwelkomd door staatssecre taris Van der Reyden en Schiphol- directeur- Wegstapel Captain van de acht, is de Alphe- naar J.R. Uittenbogaard. Hij heeft samen met enige collega's van de luchthavenpolitie Schiphol een stichting opgericht die evenemen ten organiseert ten bate van instel lingen die de volksgezondheid be vorderen. De 1500 kilometer lange rit is de acht goed bevallen. Van materiaal- pech hadden ze op een enkele lek ke band na geen last. Bij een afda ling kwamen twee fietsers te val len, maar de verwondingen vielen mee en het tweetal kon verder rij den. Onderweg werd geslapen in kleine hotels, maar ook in bijvoor beeld een politiekazerne en op een luchtmachtbasis. met de eigenaar van de slacht plaats gaan praten om te kijken of de stankoverlast kan worden inge damd. Mocht het gesprek niet hel pen, dan kan de gemeente beslui ten de noodslachtplaats eerder te sluiten. Volgens burgemeester en wet houders hebben omwonenden mo menteel vooral tijdens bij warm of broeierig overlast: ze klagen over de stank van de in een speciaal hok gedeponeerde kadavers. Weliswaar haalt een destructie bedrijf de kadavers drie keer per week op, maar als het net is langs- geweest en er wordt weer een dood dier in het niet gekoelde hok gede poneerd, dan ligt dat een heel weekeinde te stinken. Slechts bij hoge uitzondering wordt door het destructiebedrijf een keer extra opgehaald, maar in principe werkt men niet in het weekeinde. Onmisbaar Anderzijds stellen burgemeester en wethouders dat de noodslacht plaats voor zo'n twintig Leider dorpse boeren een bijna onmisbare voorziening is, temeer daar begrip pen als service en bereikbaarheid hoog in het vaandel staan bij de ex ploitant. De nieuwe slachthal in Leiden Wie biedt? Veilingmeester Jac.Paardekooper (achter de microfoon) liet zijn dorpsgenoten flinke bedragen biedt geen soelaas. De Leiderdorp- neertellen voor het goede doel. (foto Maarten van vliet) se boeren mijden de hal omdat de- hogere kosten worden berekend. MissieveUing levert weer recordbedrag op ZOETERWOUDE - Voor de elfde achtereenvolgende keer is de Zoeterwoudse missievei ling een doorslaand succes ge worden. De inmiddels traditio nele veiling leverde wederom meer geld op dan de aflevering ervoor. Na 53.000 gulden twee jaar geleden, 60.760 gulden vo rig jaar, werd er afgelopen vrij dag- en zaterdagavond maar liefst 68.180 gulden bijeenge bracht. Geopend door Lenie van der Hoorn, de snelste vrouw tijdens de dit jaar gehouden Elfstedentocht, barstten de "feestavonden", zoals veilingmeester Jac Paardekooper het noemt, vrijdagavond om acht uur los. Het aërodynamische schaatspak en het paar schaatsen brachten weinig op, respectievelijk 150 en 130 gulden. "De zaal was nog niet vol en dat eerste uurtje moet de boel nog een beetje op gang komen", verklaart de veiling meester deze tegenvallende op brengst. Op gang kwóm het. Twee avond en lang bleek het moeilijk te zijn om een zitplaatsje in Ons Huis te bemachtigen. Maar dat kon de pret niet drukken. Zoeterwoude kocht er zoals altijd driftig op los. Wat te denken van vijf kilo spijkers voor driehonderd gulden of een minia tuur kaasbrik voor 550 gulden? Een fles jenever voor 150 gulden? In razend tempo en goede sfeer zag de organisatie van dit evenement, de werkgroep Missie en Ontwikke ling, de opbrengst hoger worden dan het record van vorig jaar. Het hoogtepunt zou de veiling van een doodgewone halve kilo worst worden. Laat op de avond geveild bij een optimale sfeer, bracht dit stuk maar liefst 1320 gul den op. Het was tekenend voor de goede bedoelingen die de Zoeter- woudenaren voor de in de Derde Wereld werkende dorpsgenoten hebben. Sommigen gingen hierin zelfs nog verder: na het kopen ga ven ze het veilingstuk gewoon weer terug. Voor later op de avond, zo legde men uit. Tevreden gezichten dus ook bij de organisatie. Haar enige zorg is nu nog het geld van de gehele mis- sieweek - dat bedrag zal waar- schijnlijk de 75 mille passeren - zo

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2