Hockeyers Roomburg vast aan kop LZ komt bij seizoenstart adem tekort Van Weerde haalt limiet 'Van Grimbergen heeft ons de das omgedaan' 'Tommie heeft mij als een kapstok gebruikt' Na overwinning op Alecto Hockeyers knokken in Singapore Valkenswaard ziet af van Dragutin Surbek Sjaardema fluitend op weg naar kampioenschap PAGINA 14 DO/ST SPORT MAANDAG 23 SEPTEMBER 1985 DEN HAAG - "Ik ben door Tommie gebruikt als kapstok, hij wil namelijk geen minuut langer onder Van Heumen spelen", rea geert Ties Kruize na de wedstrijd Klein Zwitserland - LMHC op de affaire rond het Nederlands hockeyteam. Tom van 't Hek maak te verleden week via de pers bekend niet in het nationale elftal te willen spelen als Ties Kruize daar ook in werd gekozen. Van 't Hek noemde als reden dat de matige prestaties van Ties Kruize in de laatste toernooien geen enkele aanleiding gaven tot de uitverkie- Kruize: "Ik heb nooit problemen met Tom gehad. Maar nu brengt hij iets naar buiten wat hem niet zint, terwijl hij het twee weken geleden eigenlijk al wist. Van 't Hek had met zowel Van Heumen als met mij kunnen bespreken wat hem dwars zit. Ik heb inderdaad slecht gespeeld de laatste wedstrijden. Dat kwam hoofdzakelijk door blessures en de de mindere conditie die daar mee gepaard ging". De al vijftien jaar voor het nationale team uitkomende Kruize: "Ik heb er goed over nagedacht of ik me be schikbaar zou stellen vanwege drukte op de zaak en een op komst zijnde gezinsuitbreiding. Hoewel er een vakantie bij inschiet, heb ik uiteindelijk besloten een jaar door te gaan. Ik heb Tom trou wens het voorstel gedaan om twee maanden niet mee te doen en me te bewijzen bij de club". DEN HAAG - De hockeyers van LMHC blijven ook na hun derde wedstrijd op nul punten staan. De thuisploeg Klein Zwitserland bleek gistermiddag vooral in de tweede helft machtiger. Via een 2- 0 ruststand liepen de Hagenaars vooral door toedoen van Maarten van Grimbergen uit naar een ruime 6-0 overwinning. De ploeg-Baarschers begon met veel animo aan de door veel kijkers bezochte wedstrijd en was in het eerste deel gelijkwaardig aan de opponent. De treffers echter ble ven uit voor LMHC dat in de cirkel keer op keer het spoor bijster raak te. Na elf minuten sloeg Ties Krui ze de eerste strafcorner keihard in die door lijnverdediger Paul van der Meer slechts met behulp van zijn scheenbeschermer kon wor den geblokkeerd. De strafbal die daarop volgde, werd voor Van Grimbergen de zoveelste teleur stelling op dat onderdeel (vroeger was hij de specialist). Doelman Tom van der Meer haalde de bal met een uitstekende reactie uit de rechterhoek. Leiden opereerde met de gevaar lijk opkomende rechtsback Bou- Klein Zwitserland te machtig voor Leiden dewijn van Eijck met veel flair. Ook pakten de persoonlijke duels in die eerste fase veelal uit in het voordeel van de LMHC'ers die slechts door Haagse overtredingen werden afgestopt. Halverwege het eerste deel werd een strafcorner- treffer van Harmen Jansen Schoonhoven jammerlijk afge keurd omdat de arbiter Peter von Reth de bal na aanslaan niet volle dig stil zag liggen. Na tweeëntwin tig minuten produceerde de door Tom van 't Hek publiekelijk in dis krediet gebrachte Ties Kruize van af het middenveld een hoge bal op maat naar de sprintende Van Grimbergen die los van de verdedi ging 1-0 scoorde. Vijf minuten later oordeelde Baarschers dat Hans Wagener als linksback moest worden vervan gen door Hans-Willem Croll mét de opdracht Van Grimbergen beter in bedwang te houden. Dat lukte in het geheel niet. Even voor rust for ceerde de nationale spits een cor ner waaruit Wim van der Zwan 2-0 schoot. Na de hervatting kwamen de bezoekers met Vixseboxse als linkermiddenvelder voor ex-KZ'er Job Kummen. Van Grimbergen groeide in de tweede helft tot grote hoogte en bemoeide zich zodanig met de score dat Baarschers na af loop concludeerde: "Van Grimber gen heeft ons de das omgedaan". Met een rush naar en langs de ach terlijn stelde hij Van der Zwan in staat de LMHC-goalie van dichtbij kansloos te laten wat na zeven mi nuten 3-0 betekende. Klein Zwitserland ging onder aanvoering van Ties Kruize, die de hoge bal en chip weer ouderwets van zijn stick liet komen, stevig door tegen het nog voor een goed resultaat vechtende, maar kracht en moreel tekort komende Leiden. Van Eijck hield KZ met knappe optredens nog even van doelpun ten af, de vierde strafcorner echter werd door Ties Kruize na enig ge manoeuvreer naar 4-0 gepusht. De mogelijkheden voor Leiden lagen in uitvallen en enkele strafcorners waarbij de jarige doelman Lex Bos (28) niet in al te grote problemen kwam. Aan de andere kant had de Lei- den-doelman veel werk en klaarde dat vaak knap, al moest hij een keer in de fout die een strafbal op leverde, ondanks het feit dat de bal alsnog het doel in rolde. Van Reth: "Ik was volledig in de fout, door niet te blijven kijken". Nu was het Eelco van der Meulen die faalde door tegen de lat te pushen. De zes de korte corner voor KZ werd ge neutraliseerd door een goed uitlo pende Croll. Van Grimbergen zorg de voor de uitbouw naar 5-0 na een solo van de eigen 23-m lijn met nog vijf minuten te spelen. Even voor tijd maakte dezelfde speler er nog 6-0 van na te zijn bediend door al weer een hoge bal van Ties Kruize. NIEK FAAS LEIDEN - De streekontmoeting tussen de hockeyers van Alecto en Roomburg eindigde in het voor deel van Roomburg, dat vaster op kop kwam na 1-1 van Forescate bij Evergreen. Noordwijk handhaafde zich gistermiddag uitstekend als leider in de derde klasse A door met 0-5 te winnen bij Ommoord. De ontmoeting tussen de vrouwen van Roomburg en Forescate ein digde in 2-2. Alecto - Roomburg 0-3. De Leiderdorpse thuisploeg maakte het Roomburg zeer lastig in de eerste helft. De Leidse hoc keyers kwamen niet hun spel. Alecto kon daar echter geen ge bruik van maken om afstand te ne men. Vlak voor rust diende het herstel zich al aan bq Roomburg dat enkele goede kansen kreeg. Di rect na de wisseling soleerde Cees Wendt door de cirkel en passeerde ook doelman Rogier Bos: 0-1. Wendt scoorde na tien minuten rechtstreeks uit een strafcorner 0- 2, waarna de Roomburgers zich be vrijd voelden en allemaal wilden aanvallen via solo's. Alecto kreeg daafdoor meer grip op de wed~ strijd maar had overigens nauwe lijks kans tegen te scoren. Een kwartier voor het einde scoorde Peter Verheggen 3-0 uit een straf corner en vijf minuten later moest Roomburg met tien man verder na dat Johan Biekart de rode kaart kreeg wegens vermeênd naslaan, hetgeen geen gevolgen had voor de score. Evergreen - Forescate 1-1. Na tien minuten goed hockey verloor Forescate de controle over de wedstrijd. Coach Hans Streeder noemde het de oude fout van Fo rescate door zich met andere zaken dan het spel te bemoeien. Organi satorische fouten bij de Voorscho- tense hockeyers leidden tot 1-0 voor de thuisploeg uit een strafcor ner. In het tweede part maakte Erik Kruysmulder gelijk voor Fo rescate, dat zichzelf als extra tegen stander had en niet overwon. Ommoord - Noordwijk 0-5. De Noord wij kse hockeyers kwa men op het Rotterdamse kunstgras goed uit de voeten en waren vanaf het beginsignaal in de aanval, wat na twintig minuten resulteerde in 0-1 door Willem-Jan van Veen. Na de pauze 0-2 door Noud Hekkens uit een strafbal, terwijl de zeer goed op dreef zijnde Michiel Arnol- di als opkomende verdediger zijn steentje bijdroeg met 0-3. Van Veen produceerde tegen het zelfs geen strafcorner verdienende Om moord 0-4. Aanvoerder Ralph Wis- brun liet de vroegtijdige kam pioensaspiraties blijken door VrOUWGIl Noordwijk naar 0-5 te tillen, wat vijftien treffers voor en drie tegen uit drie duels betekent. Weesp - Hisalis 1-0. Hoewel de Lissese ploeg meer op de helft van de tegenstander ver toefde, was Weesp gevaarlijker. Hi salis kon het ogenschijnlijke over wicht niet vertalen in treffers. Na de hervatting pakte Weesp door een sterk offensief de leiding na een snelle uitval, afgerond met een mooi doelpunt. Hisalis kwam in zijn poging nog langszij te komen niet verder dan wat strafcorners en de reboundmogelijkheden daarbij die echter niets opleverden. Leiden - Tilburg 3-1. Joanne Sprey opende voor het met vier invalsters spelende Lei den de score na twintig minuten na een assist van Suzan Nivard. Tien minuten na rust bracht Caroline ten Kate het Leiden-overwicht tot uitdrukking met een tweede doel punt. Caroline Holtkamp bereidde de derde LMHC-treffer voor die door Ten Kate werd afgerond en haar ploeg op rozen deed zitten. Tilburg deed tien minuten voor tijd nog iets terug met een from melgoal: 3-1. Breda - Noordwijk 4-1. Hoewel de thuisploeg in de eer- ste helft sterker was dan de Noord- wijkse opponent is de uitslag ver tekend. "Het was een rare wed strijd", aldus coach Gijsbert Tit. De wedstrijd werd door één van de arbiters volledig doodgefloten. Ver in het eerste part scoorde Breda uit een strafcorner 1-0, waarna in het tweede deel een strafbal door de Brabantsen werd benut tot 2-0. Eerst nog een velddoelpunt voor Breda, daarna scoorde Baltien Li- bourel voor Noordwijk tegen. Te Werve - Kieviten 0-0. De jonge aanvalslinie van Kievi ten kon tegen Te Werve geen pot ten breken. Vijf a zes goede kansen bleven onbenut, wat ook een ver dienste was van de doelvrouwe Ruime zege De Zijl/LGB LEIDEN - De Leidse waterpoloploegen openden het nieu we seizoen met wisselend succes. De Zijl/LGB haalde zijn eerste twee winstpunten binnen door DZV uit Delft met 5-10 te verslaan. LZ'86 stelde ietwat teleur door een ruime 6-10 nederlaag tegen Merwede uit Dordrecht. Volgens trainer Veer reiken de aspiraties van de Leidse ereklasser De Zijl/LGB dit jaar niet verder dan het bereiken van de play-offs. Het treffen tegen DZV dat op voor hand als een serieuze testcase werd beschouwd, gaf geen uitsluitsel over de mogelijkheden van De Zijl/ LGB om dit streven te verwezenlij ken. Traditiegetrouw blijft DZV één van de zwakkere formaties in het ereklasse peleton terwijl De Zijl/LGB ondanks enkele aderla tingen genoeg kwaliteit heeft om de Delftse studentenploeg er voor de zoveelste maal onder te houden. Ook in de ouverture van het nieu we seizoen bleken de Delftenaren niet opgewassen te zijn tegen de Leidse formatie die hun tegenstre vers alleen in de eerste helft van de wedstrijd naast zich duldden. Veer en de zijnen sloegen hun slag in de derde periode waarbij eerlijkheidshalve moet worden vermeld dat men een duwtje in de rug kreeg door de uitsluiting van de Delftse sterspeler Erik te Kulvc die al snel met drie persoonlijke fouten de kant op moest zoeken. In die derde periode was het toch weer Stan van Belkum die de wed strijd naar zich toe trok. Eerst was het nog Hans Nieuwenburg die voor een 3-4 voorsprong zorgde, daarna was de Leidse international aan het woord. Twee puntgave akties leverde even zo vele doelpunten op (3—6). Even later stelde hij Jack Frauen- felder, die zijn competitiedebuut voor De Zijl/LGB maakte, in staat de wedstrijd te beslissen (3-7). In de laatste periode kwamen ook de Leidse wisselspelers wat meer in het water. Hierdoor werd DZV een grote afstraffing bespaard. DRONTEN - De door de ploeg van 't Luchtschip uit Kerkdriel gewon nen wegkampioenschappen van Nederland voor wielerverenigin gen (een ploegentijdrit over 62 ki lometer), hebben de ploegen uit de Leidse regio zaterdag niet veel suc ces opgeleverd. Zoals de laatste ja ren te doen gebruikelijk, dienden de amateurs van Swift, de Bollen streek en Avanti in Dronten met een plaats in de middenmoot ge noegen te nemer). Woubruggenaar Arjan Jagt reed gisteren een verdienstelijke ronde van Udenhout. Na aanvankelijk de slag te hebben gemist, wist hij in een ultieme achtervolging een vier tal koplopers nog tot op een hon derdtal meters te benaderen. Jagt weyl daarmee vijfde. Opnieuw Stan van Belkum (2x van afstand) en tenslotte Edwin Redegeld scoorde de Leidse doel punten in dit laatste speldeel. De eindstand kwam op 10-5. Volgende week treft De Zijl LGB een serieuzere tegenstander. Tegen het Haagse Zian/Vitesse zal moeten blijken of een plaats bij de bovenste vier haalbaar is. Periodestanden: 2-2, 3-3, 3-7 en 5-10. Doelpunten: Stan van Bel kum 4, Hans Nieuwenburg 3, Ed win Redegeld 2 en Jack Frauenfel- der 1. LZ'86 De aspiraties van LZ trainer Hans Parrel om dit jaar een plaats in de promotiepoule te bereiken blijken vooralsnog te hoog gegre pen. Tegen het opportunistische Merwede leden de Lei denaars een kansloze nederlaag die als zo vaak definitief gestalte kreeg in de der de periode. LZ'86 was in die fase moe gestreden en moest lijdzaam toezien dat Merwede het initiatief naar zich toetrok en een 4-3 achter stand transformeerde in een 5-7 voorsprong. LZ'86 trachtte in de laatste perio de het getij nog te doen keren, maar het jonge Merwede verbleek te niet en trok de verdiende winst naar zich toe. De openingsfase van LZ'86 was hoopgevend in het vol gelopen Vijf Meibad waar LZ on der aanvoering van de goed kee pende Erik de Vos defensief zijn zaken uitstekend voor elkaar had en aan Merwede geen kansen gaf. In aanvallend opzicht konden de Leidenaars echter geen vuist ma ken met in de hoofdrol de wat on gelukkige Ruud Muusse, die enke le prachtige kansen om zeep hielp. Na twee perioden stond er een 3-3 stand op het scorebord die nog hoop gaf op een goed resultaat. Het parool van Hans Parrel om de druk op de ketel te houden en Merwede tot fouten te dwingen vergde echter zoveel kracht dat het conditioneel verval zich in de der de periode al manifesteerde. Mer wede counterde er naar hartelust op los en wees de LZ-formatie op hun tekortkomingen. Setstanden: 1-1. 3-3. 5-7. 6-10. Doelpuntenmakers: Jim van Es 2 maal, Jan de Graaf 2 maal, Ruud Musse en René van der Zeeuw ie- d^j- één maal. van Te Werve. Ondanks het chaoti sche spel van Kieviten toch een overwicht, echter zonder treffers. Roomburg - Forescate 2-2. Tweemaal nam de thuisploeg de leiding en evenveel keer kwam Fo rescate op gelijke hoogte. Room burg was eerst sterker en juist toen Forescate goed ging hockeyen, strafte Maureen van Hall een Voor- schotens foutje af: 1-0. Willemijn van Woensel maakte voor rust 1-1 uit een strafcornersituatie. Maija Sprey herstelde de voorsprong nog uit een strafbal die zeven minuten voer tijd teniet werd gedaan door Forescatespeelster Karin Wassink. Alecto - Groen Geel 0-1. De beste mogelijkheden waren er voor Alecto in de eerste helft. Vijf strafcorners op rij werden evenwel door de Wassenaarse de fensie gekeerd. Groen Geel kwam na de doelwissel feller, beweeglij ker en actiever voor de dag dan de ploeg van Ruud Hartman Kok. Zes minuten voor tijd werd de Winnen de treffer genoteerd voor Groen Geel dat scoorde uit een korte hoekslag. SINGAPORE (AFP) - Een vrien- schappelijke hockeyinterland tus sen de teams van Singapore en Oman, is zaterdag in Singapore op een veldslag uitgelopen. De moei lijkheden ontstonden na een zware overtreding tegen een speler van het gastland. Was. er tot op dat mo ment nog niet gescoord, in de res terende twaalf minuten viel de ene na de andere voltreffer. Niets en niemand was meer veilig in het veld. De toeschouwers lieten zich daarna ook niet meer onbetuigd. Stoeltjes, hockeysticks en zelfs vuistbijlen werden op het veld ge gooid. Zeer geëmotioneerde aan hangers van het thuisland kwamen zelfs het speelveld op lopen. Voor de arbiters was dat het sien een einde aan het duèl te maken. De Pakistaanse trainer van de gasten, Iftekar Ahmad, sprak later van "een oorlog, een echte oorlog. In zestien jaar hockey heb ik nog nooit zoiets meegemaakt". Vol gens een dagblad in Singapore moesten de belegeleider van de gasten en een speler naar het zie kenhuis worden gebracht voor be handeling. Opschudding voor het doel van de prima keependè Erik de Vos. De Leidse doelman staat hier evenwel op het punt om voor de vijfde keer te worden gepasseerd door Merwede. (foto Roger Soupart) LEIDEN .- Tijdens de eerste voor ronde van de Speedojaargangwed- strijd in het Vijf Meibad in Leiden heeft de Leidse jeugd goed gepres teerd. Van de dertig ereplaatsen die er te verdelen waren, wist LZ eerste, 6 tweede en 5 derde plaat sen. De Zijl/LGB, wist hieraan nog 5 ereplaatsen toe te voegen. Deze zwemploeg veroverde 2 tweede en 3 derde plaatsen. De drie eerste plaatsen van LZ'86 werden veroverd door Nan cy Kijk inde Vegte, op de 100 school in 1.26.4. Later zou zij ook nog derde worden op de 400m vlin derslag in 5.21.6, achter de soepel draaiende Maaike Parrel (De Zijl), die in 5.17.5 tweede werd. Karin Stastra zwom voor het eerst de 200m wissel in 3.00.6, waarmee zij tevens een scherp kringrecord neerzette. Bianca Singeling, die op de 100 vlinderslag in een goede 1.22.2 als eerste wist aan te tikken, werd op de voet gevolgd door club genote Bianca Hocks, die tweede werd in 1.26.1. Singeling en Hoeks werden ook nog tweede en derde op de 100 vlinder, ni 1.46.7 en 1.55.9. Ook de gebroeders Schouten deden weer van zich spreken door eerst op de vrij en daarna op de vlinder tweede (Dennis) en derde te worden (Mark). Robert Jan Bakker wist zich als derde te plaatsen op de 100 rug in 1.42.1. De Zijl/LGB viel op de 200 wissel in de prijzen door goed zwemmen van Danny Dub- beldeman, die tweede werd achter Stastra (3.07.8), gevolgd door club genote Brenda I^jgtvoet, die derde werd in 3.21.3. Chris Ravensbergen trok de 2e plaats naar zich toe op de 800 vrij in 12.10.2 na een sterk ingezette eind sprint van Mike v. Beukering (De Zijl) finishte hij als derde achter Ravensbergen in 12.14.4. In het laatste programma-onderdeel zwom Angelique Hoogeboom naar een tweede plaats op de 100 rug in 1.29.1. Hie werd zij gevolgd door Sandra van Varick in 1.35.5 van De Zijl. Een uitstekende wedstrijd waar bij zeer veel persoonlijke records werden gebroken en die zeker uit zicht biedt op een aantal finale plaatsen die zijn weggelegd voor de snelste 16 van Nederland. Giste ren slaagde LZ'86 er in het succes van zaterdag te prolongeren door voor de tweede maal de Bert Sit- ters-beker te winnen. Dit gebeurde op overtuigende wijze in het Sport- fondsenbad in Amsterdam, waar op twee nummers zelfs een dubbe le overwinning werd gehaald. Bij de meisjes onder 10 werd Angeli que Hoogenboom eerste in 1.26.7, gevolgd door Karin Stastra in 1.28.6. Bij de meisjes onder 14 werd op de 100 rug Winny van Deelen eer ste in 1.13.2, waarmee zij ook een inschrijving haalde voor de ko mende winterkampioenschappen van Nederland, wij werd gevolgd door Paulien Stastra die een tijd van 1.13.3 liet afdrukken. Stastra veroverde ook nog een derde plaats op de 100 school in 1.26.1. Een limiet voor de winterkam pioenschappen was er ook voor Antoine v. Weerde, die met een tweede plaats opde 100 school in 1.09.8 erg goed meedraaide ge volgd door Hans v. Hees, die derde werd in 1.11.3. Van Hees werd te vens derde op de 100 vrij in 57.8 bij de jongens onder 16 jaar. Bij de vrouwen zwommen Yvon ne de Kier en Silvia Bakker zich in de prijzen op de 100 vlinder in resp. 1.09.4 en 1.12.2 waarmee zq eerste en derde werden. Zeer sterk zwom wederom Nancy Kijk inde Vegte, die tweemaal een tweede plaats haalde. Eerst op de 100 vlinder in 1.16.8 en later op de 100 wissel in 1.17,6. Een eerste plaats was er nog weggelegd voor Jan Bart Broek huis die op de 100 vrij onder 14 een tijd van 1:05.2 realiseerde. De Zijl/ LGB wist gisteren haar eigen wed strijd om de Bolster-cup te winnen in een zeer sterk veld. De zwemploeg wist individueel te komen tot een aantal goede klas seringen. Bij de m/o 10 werd Dan ny Dubbeldeman eerste in een klassement over twee afstanden (de 50m school en 50m vrij). Bren da Ligtvoet werd 3e en Patricia van Rijn wist de 4e plaats te veroveren. Bij de j/o 10 werd Stan Spijker 2e en Freddy Slegt 5e. De leeftijdsgroep onder 12 jaar zwom drie afstanden. Maaike Par rel werd 2e, gevolgd door Sabine v. Nimwegen, Amarentia Verkade en Yvonne Laterveer. Ook bij de jon gens was het succes groot door een goede klassering van Robbie Dub beldeman (2e), gevolgd door Lau rens v. Kampen en Niels Joor. Alle andere leeftijdsgroepen zwommen alle vier de afstanden. Zo werd bij de m/o 14 Elise Krijnen 4e in het totaalklassement gevolgd door clubgenoot Ingrid v. Veen, die 5e werd. Bij de jongens onder 14 was Robert Jansen met een 4e plaats de meest succesvolle Zijl-zwemmer. De meisjes onder 16 werden in het succes betrokken door goed zwem men van Mireille Correljé die 2e werd en Mariette Beekman die de derde plaats veroverde. Bij de vrouwen werd Jolanda Laterveer 4e en bij de mannen was het René Correljé die een 2e plaats wist te halen. Door al deze goede klasse ringen werd het volgende eind klassement bepaald. 1. Zijl/LGB 3674,3,2e AZC 3831.8,3e Zwemlust den Bommel 3998.1. 4e Otters 4061.7 en 5e Hoorn 4128.3. VALKENSWAARD (ANP) - Tafeltennisclub Valkenswaard zal de con tacten met Dragutin Surbek verbreken. De Joegoslaaf, die in de Bondsre publiek in de tweede Bundesliga uitkomt, wordt niet door de Brabantse club in dienst genomen als vervanger van de Brit Hilton. Volgens woordvoerder Bergman van Valkenswaard speelt Surbek, ne gende op de jongste Europese ranglijst, zijn huidige club in de Bondsre publiek en Valkenswaard tegen elkaar uit. „Afspraken stelt hij constant uit, toezeggingen komt hij niet, of met grote vertraging, na. We hebben de indruk dat hij beide clubs tegen elkaar opzet". In het door Valkenswaard zondag georganiseerde toernooi om de 'su percup' voor clubteams ging de zege naar Grenzau uit de Bondsrepubliek met in de gelederen de Pool Andrzej Grubba De openingsdag in de Europese bekertoernooien verliep voor de Ne derlandse tafeltennisclubs voorspoedig. Eindhoven versloeg Posta's Boedapest met 5-3. Valkenswaard werkte zich zonder problemen langs Saloniki 5-0. De mannen van Avanti komen morgenavond in de Bondsre publiek aan bod tegen Germania Schnelsens. De vrouwen van Scylla waren de eerste ronde vrij en binden in de tweede ronde de strijd aan tegen het Engelse Omega Reading. in de pmg-pong vergetelheid te verdwijnen. In Scylla 2 toonde Martien van Rijn aan nog steeds een talentvol speler te zijn, ook al had hij er dan vorig seizoen de balen van. Welis waar was hij tegen Odion nog te onvast, maar de 16-jarige jeugdspe ler heeft toekomst. Ook Marco Riethoven was onvast, zodat Rico van Veen hooguit de schade nog kon beperken. Een nederlaag der halve voor Scylla. Sjaardema is fluitend' op weg naar de titel. In het tweede divisi- duel met Gispen liep de formatie uit Oegstgeest moeietloos over de thuisclub heen: 0-10. Overige uitslagen: Mannen: DHC-Sjaardema 2: 4-6, Middelburg Z. 2-Sjaardema 3 6-4, Vriendenschaar-Docos 2 3-7, Scyl la 3-De Korenbeurs 3 5-5. Vrouwen: Hoonhorst 2-Docos 7- 3, Scylla 2-Kerkrade 3-7, VDO 2- Scylla 3 5-5. HAZERSWOUDE - De van Avanti 3 spelen als een stief kindje in hun eentje thuis, want in houdt dat ergens in de hoek van de zaal de spelers eenzaam hun potjes afwerken. Geen publiek, geen scheidsrechters, want het is vierde divisie en op dat niveau wordt de opponent ook al niet vergezeld van een supportersbus. Kortom Docos, want dat was zaterdag de tegen stander, werd geconfronteerd met een tafeltennis-entourage in mini ma forma. Voor Docos werd het dus vlug af werken, inpakken en wegwezen. Dat Sjaak den Elzen verloor van Peter Groot en Avanti in de dubbel het tweede en laatste punt scoorde, wat deed het ertoe. Wel nog even het formuliertje opsturen naar de competitieleider zodat die kan zien dat Docos nog ongeslagen is en dat het de équipe van Ed Fallaux ernst is bqjjet streven om niet voorgoed

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 14