Ajax voelt zich weer schlemiel 'We zijn nog niet geslagen' 'Die goal betekent wereld van verschil' Happel koestert hoop Duut geeft Feyenoord hoop Interland tegen België in het Astridpark Cruijff veroordeelt FC Porto Uitslag stelt bondscoach teleur Speler van Spakenburg vrijgesproken Golfers uit Zuid-Afrika ten onrechte in Noordwijk DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1985 SPORT PAGINA 15 ROTTERDAM (GPD) - Ongewild heeft John Martin er in niet geringe mate toe bijgedragen dat Sparta alsnog hoop mag koesteren op een tweede Europese bekerronde. Aan het kordate optreden van de Engelse arbiter dankten de Rotterdammers gisteravond in feite de niet meer verwach te winst (2-0) op de Hamburger SV. Halverwege de tweede Louis van Gaal (links) en de maker van het eerste Sparta-doelpunt Ronald Lengkeek schreeuwen het uit van vreugde na de treffer van de niet zichtbare Robin Schmidt. Rechts Edwin Olde Riekerink (foto anp> punten in Rotterdam voorop. „Toch hebben wij voor de rust", w liaiuuul(-tl vxxaxvci wckc wc «.wccwc beklaaêde Happel zich over het helft slingerde de rechtspreker Gerard Plessers voor de te temghoud' zyn pl?e-' "'ets tweede keer op de bon, waardoor het geel automatisch veranderde in rood. Tot dat moment was er voor de r aantoonde geen schim 1 kampioensploeg van weleer geen te zijn van de ploeg van twee jaar vuiltje aan de lucht, en leek het geleden. Ontdaan van al zijn luister weinig boeiende schouwspel regel- schaamde Happel zich er ook niet recht op een 0-0 af te stevenen. Een voor de ploeg het veld in te sturen onschuldige overtreding van Pies- met sers zou de ontmoeting echter vol- cept. In de ledig op zijn kop zetten. Martin aar- de omgeving wel erg behoudend hem zó vertrouw- het Feyenoord- zelde geen moment toen de Belg stadion opereerde de Europese be de bal woest wegtrapte en toonde hem voor de tweede keer het geel. Die onbezonnen daad kwam de teerden de Duitsers gretig de bui- Hamburger SV duur te staan, en tenspelval. Aanvallend gokte de moest de ploeg uiteindelijk beko- grootmeester, mede door de absen- Wuttke, louter op de breng van Gründel, op de flanken waren Von Heesen en Lux meer op Spar- beklaagde Vonk ;r daardoor Het kwam pen met de nederlaag. Met de veld- verwijzing van Plessers moesten de Duitsers niet alleen met tien man verder, maar verloren ze bo- de eigen helft dan op die vendien hun organisator in de de- ta te vinden fensie. „Voor or „Vanaf dat moment", gniffelde zich naderhand, Theo Vonk naderhand, „kregen geen doorkomen wij ineens .meer ruimte, vooral op voor mij echter niet als een de vleugels". Innerlijk moet Ernst sing dat de flanken op deze Happel hebben gekookt van woe de, uiterlijk reageerde hij onbewo gen op de nekslag in de wedstrijd. „Het was een harde straf, maar je weet tevoren dat het wegtrappen van de bal in het internationale voetbal bestraft wordt met geel. Veel meer moeite had de Oostenrij-; ker met de beslissing van Martin om zijn ploeg zeven minuten voor de rust geen strafschop toe te ken nen. „De overtreding van Wijnberg op Gründel was een geheide straf schop. Maar daar koop je achteraf niks voor. We hebben hier verlo ren, en we zullen de zaak over veer tien dagen in Hamburg recht moe ten trekken". werden afgeschermd". Bevreesd als Happel was voor de aanvalslust van de vleugelverdedigers Blind en Eyer nam hij geen enkel risico, en stond het voorkomen van doel- terughoudend gespeeld. Dit v nou ook weer niet de bedoeling. Daarom heb ik ze in de rust ook gezegd wat meer risico's te ne men". Die koerswijziging was in het voordeel van Sparta, dat echter bleef volharden in een veel te traag tempo en andermaal onvoldoende de vleugels benutte. „Maar", zo verdedigde Theo Vonk het interna tionaal onervaren Sparta, „na de rust zat de ploeg er duidelijk een beetje doorheen. Wij moesten maar blijven gaan, terwijl zij ons lekker op konden vangen. Maar het nood lot van de Hamburger SV werd de bevrijding voor Sparta. Acht minu ten nadat Plessers het veld had moeten ruimen, stond Ronald Lengkeek aan het eind van de aan voerlijn Andriessen-Blind. Behen dig speelde de Spartaan Kroth uit en schoof hij de bal vervolgens be heerst langs Stein: 1-0. Vier minu ten later vormde een vrije schop van Eijer de inleiding tot de twee de Rotterdamse treffer. De buiten- spelval bij de Duitsers klapte te laat dicht, waarop Robin Schmidt Sparta ongehinderd op 2-0 kon brengen. vanaf dat moment weinig anders over dan met man en macht aan te vallen, maar meer dan vijf hoek schoppen leverde het niet op. „We fjSL'hnïïïS' hphhpn 7Pkpr vipr tot viif nnapW. Strafschop die LISSABON (GPD) - De Nederlandse hoofdrol in het UEFA-Cuptreffen Sporting Lissa- bon-Feyenoord was zonder enige concurrentie voor Henk Duut. In de slotfase van het eerste deel van de Europese dubbelslag voerde de voorstopper zijn collega's langs diepe twijfel naar grote hoop. hebben zeker vier tot v(jf de kansen gehad", foeterde Happel na afloop, „maar als je van twee meter nog niet kunt Eerst veroorzaakte hij bijna de de Rotterdam- ploeg ongetwijfeld de uitschake ling had betekend; even later "houdt bracbt het vertrouwen voor de te Sparta verdedigend een wemig solide indruk en straalde met name Andriessen zo weinig flair en zelf vertrouwen uit dat het over veer tien dagen in Hamburg nog aardig kan spoken. Zwakke punten „Deze 2-0", beaamde Theo Vonk, „is een mooie score. Maar het is "Als het 4-0 duidelijk dat het in Hamburg zal was gebleven, koele uithaal in de tropisch hete Portugese hoofdstad, bleef de schade beperkt tot 3-1. Dat ging dan wel ten koste van vier gele kaarten (Molenaar, Been, Rep en Duut...), maar daar zat gisteravond niemand mee. De ene tegengoal zorgde in Portugal voor een revolu tie in het denken. 3 geworden of 3-0 al ge- stormen". „Geslagen zijn wij nog beurd geweest", realiseerden de lang niet", begreep ook Ernst Hap- Rotterdammers zich naderhand, pel. „Sparta heeft maar weinig in- "Door die ene tegentreffer denk ik ternationale ervaring. Bovendien nu dat we de tweede ronde halen", kent de ploeg een aantal zwakke stelde trainer Ab Fafié wel heel erg punten. Én die zullen wij i burg blootleggen". "Twee-nul is vol- moet moge- Leen van der Weel had daarom lijk zijn in de Kuip. Na ons doel- ook spijt als haren op zijn hoofd punt zag je toch lichte paniek bij dat hij in de slotfase een prima kans op 3-0 verprutste. „In dat ge val", treurde zijn trainer over die gemiste kans, „hadden we op flu "Op grond daarvan hebben Voor de Hamburger SV bleef er ruggevallen. weel gezeten". En dat is nu maar weer gelijke kansen", stelde Henk - Duut zich iets gematigder op. "Verdedigend is die ploeg niet sterk. Als we het spel thuis goed Noodlot Theo Vonk was realistisch ge noeg om de mening van Happel te onderschrijven. „Die overtreding had inderdaad een strafschop kun nen zijn, net zo goed als HSV van avond betere scoringskansen heeft gehad dan wij". Dat gold echter niet voor het eerste part, in welke periode de Hamburger SV eens te BRUSSEL (GPD) - De voetba linterland tussen België en Ne derland zal op 16 oktober vrijwel zeker worden gespeeld in het Adstridpark in Brussel, het sta dion van Anderlecht. De wereld- voetbalorganisatie FIFA wees gisteren de kandidatuur van het Heizelstadion definitief af. Dinsdag was al bekend gewor den dat de FIFA ernstige bedên- kingen had tegen het spelen van de interland in het Brusselse Heizelstadion, waar op 29 mei bij ernstige rellen 39 mensen om het leven kwamen en 450 werden ge wond. Maar de Belgische voet balbond werd gisteren door de definitieve afwijzing toch over vallen. - Aanvankelijk was bekendge maakt dat de FIFA het Heizelsta dion eerst wilde inspecteren, evenals de alternatieve stadions, het Astridpark en het Olympia- stadion in Brugge. Secretaris-ge neraal Roosen van de KBVB ver telde gistermorgen nog dat de FIFA-inspecteurs vrijdag naar Brussel zouden komen. In de loop van gistermorgen kwam echter een nieuw telegram vanuit het FIFA-hoofdkantoor in Zürich bij de KBVB binnen, t ronduit werd gesteld dat de FIFA het Heizelstadion niet aanvaardt en de KBVB opdraagt een andere locatie te zoeken. Het uitvoerend comité van de KBVB werd gistermiddag in spoedzitting bijeengeroepen om zich over de situatie te beraden. Na afloop van die bijeenkomst deelde KBVB-voorzitter Louis Wouters mee dat de bond de voorkeur voor het Heizelstadion handhaaft. Mocht de FIFA in het overleg dat morgen plaatsvindt voet bij stuk houden, dan wordt de interland verplaatst naar het Astridpark. De FIFA-inspecteurs komen overigens wel naar Brussel, maar dan alleen om het Astridpark te controleren. Het Heizelstadion staat niet op hun lijstje. De club Anderlecht heeft al verklaard be reid te zijn de organisatie in haar stadion (41.000 plaatsen, tegen 55.000 in het Heizelstadion) op zich te nemen. In het Heizelstadion waren de laatste weken juist tal van verbe teringen aangebracht om de vei ligheid van het publiek te vergro ten en de ordediensten beter te kunnen laten functioneren. Het Anderlecht-stadion behoort vol gens een recent onderzoek tot de veiligste stadions van België. breed houden en blijven pompen, dan zie ik ons die twee goals ook wel maken". Of dat inderdaad gebeurt moet worden afgewacht en is bovendien maar zeer de vraag. In elk geval hoeft Feyenoord nog niet te wan hopen voor het tweede duel op 2 oktober. Dankzij Henk Duut en ar biter Valentine, die een merkwaar dige dubbelrol speelde in het afge laden stadion José Alvalade. De flexibiliteit van de overigens sterke Schotse spelleider voerde Feyenoord bijna naar de afgang, maar voorkwam het ten slotte ook. "Een statische scheidsrechter zou de bal op de stip hebben gelegd", besefte Henk Duut, terugkijkend op zijn "overtreding" op Jordao bij een 3-0-achterstand. "Hij stond er bovenop en zag dat ik de bal speel de". "Maar ik dacht ook dat het een strafschop was", bekende aanvoer der Ben Wijnstekers. Valentine gaf 'm niet. "Een goedmakertje", aldus John Rep, die daarmee doelde op een eerder voorval dat het verval van Feyenoord had ingeleid. Volgens de drie Rotterdamse spelers die er bij betrokken waren (Duut, Wijnstekers, Rep) had Va lentine allang gefloten voordat de eerste goal van Sporting was geval len, voor een overtreding van Duut op Jordao. "Hij was verder niet slecht, maar toen hij op dat mo ment iemand vrij voor doel zag staan, liet hij gewoon doorspelen", bekritiseerde Rep de arbiter. "Ter wijl hij echt had gefloten, dat weet ik pertinent zeker". Ambiance Het had de eerste goal van Spor ting ingeluid, gemaakt door Fer- nandes, die na een goed half uur vrijuit kon aanleggen omdat Sjaak Troost was uitgegleden. Feye noord, dat de zaken voordien rede lijk had gecontroleerd, volgde het voorbeeld van de linkerverdediger daarna collectief. In het op Zuideu- ropese wijze feestende stadion, ("Met een schitterende ambiance", Wijnstekers), bleef vrijwel nie mand overeind. Binnen vijf minu ten viel de tweede tegentreffer van Jordao, de oude maar zeer lepe PORTO (GPD) - Terugblikkend op de mislukte Europacup-wedstrijd van Ajax in Porto liet Johan Cruijff zich uiterst somber uit over de kansen in de return in Amsterdam, zonder dat zelf te beseffen. De technisch directeur gaf een verklaring Voor de onmacht van de Ajax-voorhoede en liet daarbij onbewust weten dat zijn ploeg over veertien dagen voor een schier hopeloze taak staat. "Je kan zeggen dat wij geen kans hebben gehad, natuurlijk, maar dat kan je mijn spelers niet verwijten. Wat wil je tegen een team, dat zo veel mensen terugtrekt? Via de zij kanten was er niet doorheen te ko men. Door het midden ook niet. Daar stonden steeds vijf spelers om ons op te vangen". Met een voorsprong van 2-0 zal FC Porto straks in het Olympisch Stadion zo mogelijk echter nog na drukkelijker het standpunt huldi gen dat de verdediging de beste aanval is. Het optimisme van Cruijff ("Er zullen zich momenten voordoen, waarop wij kunnen toe slaan") lijkt derhalve niet ge rechtvaardigd. Porto is immers in geen enkel opzicht te vergelijken met teams als Lillestrom en Atleti- co Bilbao. Dit duo begon in de tweede helft van de jaren zeventig op eigen veld ook met een 2-0 over winning tegen Ajax. Lillestrom werd in 1977 vervolgens echter met 4-0 terecht gewezen en de Span jaarden hadden een jaar later in Amsterdam ook geen antwoord op de agressie van Ajax: 3-0. Vergeleken met Lillestrom en Atletico bezit Porto veel meer rou tine en vooral meer onwil om iets te ondernemen. Coach Artur Jorge mag dan in de aanloop naar de tweekamp bij herhaling hebben verkondigd dat het de plicht is van alle trainers om het spel te vernieu wen en het publiek terug te win nen, zoals Ajax probeert, zelf voelt hij er niets voor om zijn équipe enig initiatief te laten ontplooien. Cruijff en diens assistent Cor van der Hart, die het over een super laf voetbal had, maakten Porto tal van verwijten, maar daarmee wezen zij juist op de 'sterke' punten van de Portugezen. De Zuideuropeanen vormen namelijk het toppunt van geduld. Van der Hart had dat als 'spion' enkele weken geleden al ge constateerd tijdens de competitie wedstrijd tegen Benfica. De Aja- cieden kwamen er gisteravond achter. Net als tegen de formatie uit Lissabon had Porto het voor deel dat het al na zes minuten via Laureta kon scoren, zodat prompt een uitgaansverbod van kracht werd en vrijwel alle spelers hun ei gen keeper Ze Beto tot vervelens toe gezelschap hielden. Het 70.000 koppige publiek nam er zoals ge woonlijk genoegen mee omdat het resultaat nog altijd de middelen heiligt. Ajax wilde met die ene te gengoal wel genoegen nemen om dat daarmee nog volop perspectie ven overbleven. Het nam na de on fortuinlijke start geen overdreven risico, precies zoals Van der Hart had geadivseerd. Het overdreef evenwel in het vertragen van de ac ties en droeg zo by tot een uiterst saaie wedstrijd. Uitgeteld Ajax leek het duel te controleren maar werd onverwacht uitgeteld toen een 'hobbel' voor het doel een vluchtheuvel werd voor PortQ, waarvan het in de 57e minuut ge bruik kon maken om, waarschijn lijk, definitief in veiligheid te ko men. Bij een vrije trap van Celso stuiterde de bal plotseling op, waardoor doelman Menzo zich vol komen liet verrassen. Voor Ajax, dat Porto daarna weer gemakkelijk in bedwang kon houden was het een 'enorme teleurstelling'. Porto putte er de inspiratie uit om nog meer de 'egelstelling' te betrekken. Een methode die Ajax-libero Koe man zeer somber stemde: „Het wordt heel moeilijk. Het probleem is dat als je een man hebt gepas seerd er direct weer een achter staat. Daarom heb ik grote twijfels. We zullen in Amsterdam veel ge luk nodig hebben". Porto kreeg dat fortuin gister avond tot tweemaal toe geoffreerd. Op het moment dat Menzo in de fout ging en in de beginfase toen Ajax plotseling de weg naar het ei gen doel vrijmaakte. Als gevolg van een misverstand werd in volg orde van opkomst Semedo (voor zet), Gomes (hij schoot de bal tegen Menzo op) en doelpuntenmaker Laureta vrij entree geboden. "Er was helemaal geen sprake van coördinatie. Koeman moet er voor zorgen dat de buitenspelval goed dicht klapt", zo schoof Cruijff de schuld van die valse start in de schoenen van zijn vrije verdediger. "De afspraak is inderdaad", aldus Koeman, "dat ik het sein moet ge ven voor buitenspel. Maar ik heb helemaal geen teken gegeven. Dat kon ik niet doen omdat ik zelf vier meter achter de verdediging stond. Plotseling gingen anderen echter lopen. Ja, toen stond ik er alleen Het zelfvertrouwen van Ajax was overigens al eerder aangetast door de Italiaanse scheidsrechter d'Elia. Hij floot de Amsterdammers van meet af aan bij het minste en ge ringste terug en slingerde Silooy reeds na twee minuten op de bon na een overtreding tegen de verder onzichtbare 'balgoochelaar' Futre. Aangezien Silooy in november vo rig jaar tegen Bohemians Praag eveneens 'geel' kreeg, zal hij de re turn moeten missen en zal Ophof die in Porto aan de kant bleef waar schijnlijk meespelen. Cruijff: "In het begin zat veel tegen. Die gele kaart, veel vrije trappen en dan ook zo snel dat doelpunt. Ik vind echter dat Ajax zich prima heeft hersteld. Over het algemeen heeft dé ploeg zeer goed gespeeld". Ajax moest het met die compli menten doen. Mogelijkheden om de lafheid van Porto af te straffen waren er nauwelijks. Alleen Van Basten kwam tot twee kopballen. Voor het overige zorgde Porto voor een menselijke muur van onbe grip, waardoor Ajax, de kampioen van de vriendschappelijke wed strijden zich net als tegen PSV de schlemiel vari de serieuze kracht metingen mocht noemen. Ajax veroverde tegen de Eindho- venaren de stijlprijs maar verloor wel met 4-2 omdat het zichzelf in zijn enthousiasme voorbij holde. Dat gevaar zit er tegen de counter- PORTO (GPD) - Bondscoach Leo Beenhakker be schouwde de 2-0-nederlaag van Ajax tegen FC Porto ook als een grote teleurstelling voor zich zelf. Met het oog op de WK-kwalificatiewedstrij- den tegen België had hij gehoopt dat het zelfver trouwen van zijn kandidaat-internationals zou groeien. "In plaats daarvan komt deze zeperd er uit met twee heel vreemde goals". Beenhakker was naar Porto gevlogen omdat hij in zijn selectie acht Ajacieden heeft opgenomen en op korte termijn bekend wil maken welke twee spelers van het trio Vanenburg, Van 't Schip (beiden Ajax) en Been <1 eyeuoord) de groep zul len gaan versterken. In de Portugese havenstad wilde Beenhakker daar echter geen mededeling over doen. "Ik moet eerst informatie krijgen van Dick Advocaat, die Sporting Lissabon tegen Feyenoord heeft gezien. Wat Ajax betreft kan ik niemand aanwijzen die niet heeft voldaan. Ieder een heeft z'n best gedaan. Ik vond met name Spel- bos erg sterk tegen Gomes en verder vond ik Koe man en Rijkaard goed met elkaar samenwerken. Belangrijk is dat Ajax zich ondanks het verlies redelijk staande heeft gehouden en zich niet gek heeft laten maken". specialisten van Porto ook in. Toch zal Cruijff alles op de aanval gooi en: "Wat moeten we anders? We hebben weinig keus". ZEIST/SPAKENBURG (ANP) - De commissie van beroep van de KNVB heeft Spakenburg-voetbal ler Van de Groep vrijgesproken. Van de Groep werd er van beschul digd op zaterdag 22 juni tijdens een wedstrijd voor het kampioen schap, DHC-speler Menheere een elleboogstoot te hebben toege diend. De tuchtcommmissie had de voorstopper van de algehele amateurkampioen van Nederland een schorsing van vijf wedstrijden opgelegd. Spakenburg ging tegen die be slissing in beroep. De chaotische spelsituatie vormde voor DHC- trainer Guus Haak aanleiding zijn ploeg vier minuten voor tyd van het veld te roepen. Twee spelers van DHC en twee bestuursleden van de Delftse club, maakten de zaak schriftelijk aanhangig. De be roepscommissie maakte de straf wegens onvoldoende bewijs onge daan. spits. "Ik dacht dat hij ver achter me was, maar ineens stond hij voor me en schoot die bal in", bewon derde Duut hem. De 3-0 van Fer- nandes, gevonden uit een vryetrap, na 62 minuten, was niet alleen wonderschoon, maar leek ook de aanzet tot de totale Rotterdamse ineenstorting. "Na die lullige eerste goal brak er paniek uit in de tent", moest Fafié beamen. "Een uur lang hebben we gewoon laf gespeeld en dat neem ik mijn ploeg hoogst kwalijk". Hij had er alle reden toe, want Feyenoord kon zich in die moeilij ke fase alleen staande houden met bruut geweld. Molenaar ontsnapte zelfs aan rood en dat tekende de situatie. De Kuip-equipe leek vol maakt overspeeld te worden, met een aanvallend bange Brard en een falende Sörensen, die overal te laat kwam waardoor het systeem met de twee spitsen Tahamata en Rep nooit werkte. Verdedigend moest daardoor te vaak aan de noodrem worden getrokken. Vooral het spit se duo Fernandes en Jordao, waar op Sporting zwaar leunt, was een kwelling voor Feyenoord, dat zelf wel kansjes kreeg via Rep en Been, maar by die spaarzame gelegenhe den van zich zelf schrok. Overlopen Het kon bijna niet anders nu de Rotterdamse formatie overlopen werd op het middenveld door het sterke kwartet Pacheco, Sousa. Li- tos en Jorge. Alleen Been hield zich nog zo redelijk staande dat hij "wel bij de 22 voor België zal ko men", aldus Dick Advocaat, de ky- kende assistent van bondscoach Leo Beenhakker. De rest dreigde geheel ten onder te gaan. Met de weer zwakke Eriksen voor Sören sen werd Feyenoord by 3-0 zelfs geconfronteerd met evenveel te gentreffers als in zeven competitie duels te zamen. Scheidsrechter Va lentine en Henk Duut, die scoorde na een corner van Been, verander den met hun 'bewegingen' de twij fel alsnog in hoop. Met Stafleu voor Rep werd de mogelijke 'dub- belteller' van Duut nadien succes vol verdedigd. "De 3-0 werkte bevrijdend", had Fafie als oplossing gevonden. "Daarna kregen we eindelijk de lef die we daarvoor misten. Ik heb een uur lang een sterk spelend Spor ting gezien, maar aan de hand van het laatste kwartier denk ik dat we er door komen". "Die ene goal betekent hoe dan ook een wereld van verschil", be aamde Henk Duut. "Die scheelt straks 20.000 kijkers en met hun steun kan het nog lukken". De op Europees niveau ervaren Rep tem perde het optimisme in de weten schap dat zyn team het spel ook in De Kuip maar moeilijk kan bepa len. "Het is niet onmogelijk, maar je moet die twee goals eerst wel maken". De grote vraag bij dit Feyenoord is wie dat moet doen. Henk Duut misschien? DEN HAAG (ANP) - Door een ad ministratieve fout hebben drie Zuidafrikaanse sportlieden een vi sum ontvangen om de afgelopen zomer te kunnen deelnemen aan de Nederlandse Open Golfkam- pioenschappen in Noordwijk. Dit hebben minister Van den Broek (Buitenlandse Zaken) en staatsse cretaris Van der Reijden (Sportza ken) geantwoord aan het Tweede kamerlid Beckers (PPR) die hier over schriftelijke vragen had ge steld. Maatregelen om herhaling te voorkomen zyn inmiddels geno men in de vorm van een nadere aanwijzing aan de betreffende con sulaten. In 1984 werd bij hoge uitzonde ring een aantal Zuidafrikanen tot de Nederlandse Open Golfkam- pioenschappen toegelaten. Weige ring van een visum aan de Zuid afrikaanse deelnemers voor deze direct voor de wereldranglijst van de golfers van belang zijnde kam pioenschappen zou tot onevenredi ge schade voor de Nederlandse sportwereld hebben geleid, was toen de conclusie. Na overleg tussen het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur en de Nederlandse Sport federatie zag deze federatie er dit jaar vanaf voor de Nederlandse Open Golfkampioenschappen op visumverlening aan te dringen, maar "door een administratieve fout zyn helaas desalniettemin in drie gevallen visa ten onrechte ver strekt" De regering is van plan het be staande zeer restrictieve visumbe leid jegens Zuidafrikaanse sport lieden onverminderd voort te zet ten en waar mogelijk aan te scher pen, aldus de bewindslieden.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15