Een echt raadhuis - stukje bij beetje Regio levert 22.000 handtekeningen 'Kritisch blijven bij muziekschool' Voorschotense Parkschool verbouwd; wellicht ook nieuwbouw Tussenstand volkspetitie tegen kruisraketten Snelste vrouw opent veiling PAGINA 2 REGIO LEIDEN DINSDAG 17 SEPTEMBER 1985 VOORSCHOTEN - Volgende maand verhuizen de Voorschotense sociale dienst en cen trale boekhouding van de gemeenteflat naar de verbouwde Parkschool, die helemaal bij het raadhuis is getrokken. Bovendien buigen de raadsleden zich over de aangepaste tekening mét kostenplaatje voor de nieuwbouw van het gemeentehuis. Als ze 'ja' zeggen, kunnen de definitieve tekeningen worden gemaakt. Burgemeester P. Cannegieter kijkt reikhalzend uit naar de maand oktober. De Parkschool is in zijn ogen om getoverd tot een schitterend, mo dern, praktisch kantoorgebouw ("helemaal geen verbouwde school"). En hij denkt niet dat de raad zich zal keren tegen de ver- en nieuwbouwplannen, die in totaal vijf miljoen gulden zullen gaan kosten. Zijn motivatie: Voorschoten heeft de kans een écht raadhuis te krijgen. Burgers weten direct waar ze zijn moeten en ambtenaren kun nen veel makkelijker werken. De burgemeester pakt een doorzichtig mapje, slaat dit open en zegt: "Dit is nu wat men noemt een ambtelijk stuk, met hokjes waar parafen in moeten komen. Bodes moeten et telijke keren per dag de drukke straat oversteken, met stapels van deze stukken onder de arm". Ander nadeel van de gescheiden behuizing: "De contacten tussen de afdelingen onderling worden niet gemakkelijk gelegd. Ambtena ren stappen niet zo snel bij elkaar binnen. Men groeit gewoon uit el kaar". Al toen burgemeester Can negieter in 1980 aantrad werd ge sproken van een noodsituatie. Kantoortuin Veel ambtenaren klaagden over de ruimtenood van de sociale dienst in wat Cannegieter noemt "de kantoortuin". "Het is ook be neden een redelijke norm om men sen samen te pakken in een gang", vindt hij. "Niet iedereen vindt het prettig om herkenbaar als hulpge- val ergens te zitten waar iedereen langsloopt". Dagdromen over een mooi nieuw raadhuis waren toen al ver van B en W "afgedreven" en de da gelijks bestuurders keken reikhal zend uit naar de Parkschool, waar van bekend was dat zij eens zou vrykomen. De datum waarop dat zou gebeuren werd echter steeds verschoven. Pas twee jaar geleden namen raadsleden de beslissing dat ambtenaren in principe naar de Parkschool kunnen. Binnenplaats Vervolgens stelden ambtenaren een discussiestuk op en in 1984 na men raadsleden in principe de be slissing om niet alieen achter de verbouwing van de Parkschool te gaan staan, maar ook 'ja' te zeggen tegen nieuwbouw op de plek van de Parkzaal. Vier architecten kre gen de opdracht een ontwerp te maken. De keus viel op Kooreman. Belangrijkste punten uit zijn plan: op de plek waar nu de Park zaal staat, verrijst een centraal ge bouw met drie verdiepingen. Ach ter de noordelijke vleugel, waarin bestuurszaken is gehuisvest, komt een gebouw met twee lagen. Het wordt niet geheel tegen de oud bouw aangebouwd, maar rond een nieuw binnenplaatsje gesitueerd. Aantrekkelijk Waren de grote lijnen al vanaf het begin duidelijk, aan details hebben B en W, ambtenaren en ar chitect de laatste tijd flink ge werkt. Zo zijn zaken als aparte chefskamers geschrapt. Een dure voorziening op de derde (zolder verdieping kon hierdoor verval len. En Cannegieter hoopt dat de totale kosten de vijf miljoen gul den niet zullen overschrijden. Mocht dit onverhoopt toch ge beuren en de raad weigert 'ja te gen de plannen te zeggen, dan zal de eerste burger dat gelaten over zich heen laten komen. ("De socia le dienst en centrale boekhouding zijn dan in ieder geval goed gehuis vest en één verdieping van de ge- meenleflat is leeg"). Maar, zoals ge zegd, hij gelooft daar niet in. De plannen zijn ook financieel aan trekkelijk. Alleen al de huivestingskosten zijn begin jaren negentig terugver diend. Daar bovenop komen dan nog eens besparingen op perso neelskosten. Uit een rapport van onderzoeksbureau ODRP blijkt namelijk dat door het gescheiden werken extra mankracht nodig is. En bij het betrekken van de nieuw bouw zou nog eens kritisch naar Niet prettig "Misschien zou je je wat meer op de borst moeten kloppen, Maar dat ligt wellicht niet zo in onze stijl", aldus de burgemeester, die er door de verbouwing niet direct op voor uit zal gaan. Hij blijft zitten in eén kamer die "niet prettig is. In de zo mer is het hier te heet. En 's win ters is het te heet of te koud. Venti leren kan niet". Voor alle duidelijkheid: het is het vertrek vlak voor de kruising Julianalaan/Leidseweg/Raadhuis- laan, op de hoek van het raadhuis. Of de burgemeester het een mooi gebouw vindt? "Ach, het is niet be paald mijn smaak", verklaart hij openhartig. "Maar het is wel zeer karakteristiek voor de tijd waarin het gebouwd werd. Het heeft ook zeker karakter'. Voorschotens burgemeester P. Cannegieter voor zijn gemeentehuis: "Het i is wel karakteristiek voor de tijd waarin het gebouwd werd". liet bepaald mijn smaak. Maar het Leiden Scarabee - Pieterskerkchoorsteeg. op treden het trio Chris Koene, met als gast-saxofonist Nico Chirstiaanse, 21.30 Het Gravensteen - Gerecht, zaal 15. le zing Esau du Plessis over de actuele si tuatie in Zuid-Afrika, 20 uur. Caeciliastraat 18 - verkoop winterkle- dingbeurs. 19-21 uur. Oud Katholieke kerk - Zoeterwoudse- singel. oecumenisch avondgebed, 19- 19.30 uur. WD-fractiekamer - Breestraat 125, spreekuur, 19.15-20 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond. 21-1 uur. NVSH infocentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, geopend op werkdagen van 14- 16 uur, di ook van 20-21 uur. voorschoten Ambachtshuis - Voorstraat 12, gecom bineerde raadscommissievergadering, 20 uur. Clubhuis Volkstuinvereniging - nabij het wedde, open huis squaredance ver. Coast Riders, 20 uur. Leiderdorp Gemeentehuis- commissie beroep en bezwaar, 20 uur. Oegstgeest Kantine Fiks - sportpark De Voscuyl, start avondvierdaagse voor Sierra Leo ne. tussen 18.30-19 uur. finish tot 21 uur. WOENSDAG Leiden Caeciliastraat 18 - verkoop winterkle- dingbeurs, 10-14 uur. K&O-gebouw - Oude Vest 45, kinder filmmiddag. 14.30 uur. Hooglandse kerk - orgellunchconcert door Petra Veenswijk, 12.30 uur. Voorschoten Poppentheater - Pr. Marijkelaan 4. voorstelling 'De fentkarromobiel', 14.30 Het Voorschotense gemeente huis aan de Leidseweg is in 1925/26 gebouwd, samen met school, Parkzaal en conciërge woning. De totale bouwkosten bedroegen 150.000 gulden en het geheel zou groot genoeg zijn om ook nog een brandspuit, ladder en verder gemeentelijk mate rieel op te slaan. Toch blijven vanaf de ope ning staf en werkplaats van de technische dienst gehuisvest in het Oude Raadhuis aan de Treubstraat. Openbare werken zwerft. Voordat deze dienst in 1961 een plekje krijgt in een voormalige noodschoot aan de Oranjeboomstraat, zit ze zowel In het sterk groeiende Voor schoten worden de huisves tingsproblemen van het ambte lijk apparaat steeds nijpender en in 1966 wordt een raadscom missie ad hoe ingesteld, die een oplossing moet zoeken. Het voorstel luidt: huur drie étages van de binnenkort te bouwen supermarkt van Albert Heyn voor 10 tot 15 jaar en huisvest daar de dienst voor openbare werken, de technische dienst der bedrijven, beplantings- dienst, centrale boekhouding, sociale zaken en huisvesting. Met de bouw van een nieuw raadhuis zou om verschillende redenen (ook financiële) vele ja ren gemoeid zijn. Daar kan niet op worden gewacht. Want: raadszaal, commissie kamer en vergaderkamer van B en W voldoen niet langer aan de te stellen eisen. Ambtenaren zit ten opeen gepakt en in vaak slecht verlichte en geventileer de ruimten; de gelegenheid voor het plaatsen van de meest nood zakelijke hulpmiddelen is er niet of nauwelijks; verschillen de werkruimten zijn alleen maar bereikbaar via andere ka mers, hetgeen een ongestoord werken uiteraard allerminst bevorderd; ruimte om op een rustige plaats bezoekers te woord te staan is er niet, wat tot gevolg heeft dat deze in de kan toorlokalen zelf moeten worden ontvangen, hetgeen de andere medewerkers ernstig stoort'. 'Bij de centrale boekhouding is het al niet veel beter gesteld, terwijl het onderkomen van de beplantingsdienst nauwelijks beschreven kan worden. Zijn er persoonlijke of bestuurlijke contacten nodig met diensten voor openbare werken en de technische bedrijven, dan treedt ernstig tijdverlies op, aangezien deze bedrijven, zoals bekend, elders zijn gehuisvest'. Een overzichtje REGIO - De tussenstand bij de volkspetitie, gericht tegen het plaatsen van kruisraketten in Ne derland: in Leiden zijn 12.000 handtekeningen opgehaald, in Lei derdorp 3000 stuks, in Voorscho ten 1000, Wassenaar 1250, Zoeter- woude 1800, Oegstgeest 3000 en in Warmond is de balans nog niet op gemaakt. In Leiden zijn de 12.000 handte keningen huis-aan-huis opgehaald door 450 medewerkers van het or ganiserende Leids Vredesplat form. De ervaring heeft hun ge leerd dat er in verschillende stra ten geen kaarten zijn bezorgd door de PTT en dat anderzijds veel men sen wachten met opsturen, omdat ze er op rekenen dat de kaarten worden afgehaald. De medewer kers van het comité proberen de komende weken alle adressen in Leiden ten minste één keer te be zoeken, voor zover dat niet is ge beurd. Het is ook mogelijk de kaar ten in te leveren bij het secreta riaat, Jan van Houtkade 34. In het Van der Werfpark start za terdag om 12 uur de jaarlijkse vre- desfietstocht, gevolgd door een manifestatie in Sassenheim om twee uur, waar o.a. Sienie Stri- kwerda. voorzitter van het lande lijk Komitee Kruisraketten Nee het woord zal Stevig rechts Wat Leiderdorp betreft: de vre- deswerkgroep is tot dusverre uiter mate tevreden over het verloop van de actie. Woordvoerder Wil van Daalen zegt dat het aantal van 3000 zeker naar verwachting is. "We hadden er eerder minder ver wacht. Als je weet dat deze ge meente een stevige rechtse meer derheid heeft". Er zullen er ongetwijfeld nog meer bijkomen, verwacht ze. On geveer een derde van de Leider dorpers was niet thuis toen de vrij willigers langskwamen. Boven dien moeten zo'n 35 van de 160 wijkjes, waar Leiderdorp voor deze gelegenheid in is onderverdeeld, nog worden 'gedaan'. Daarvoor zijn zo'n 170 vrijwilli gers beschikbaar. Een verheugend groot aantal, vindt de woordvoer der van de vredesgroep. "Dat is het verschil met vroegere acties: datje niet met zo'n klein kluppie meer zit", ervaart ze. Blij is Van Daalen ook met de medewerking vanuit de politiek. Een van de CDA-raadsleden haalt ook handtekeningen op, vertelt ze, terwijl de wethouder van deze par tij ook heeft meegetekend. Burge meester Bruggeman toonde zich, na wat aanvankelijke aarzelingen en een discussie in het college, be reid om komende zaterdag de uit slag in ontvangst te nemen op het plein voor het gemeentehuis (half twaalf 's ochtends). Geen villa's Het opmerkelijke van de actie in Wassenaar is dat het vredesplat- form weliswaar huis-aan-huis op haalt, maar een hele wijk overslaat: de villawijk Kievit. "Het heeft geen enkele zin om daar naar toe te gaan", zegt een van de 40 mede werkers aan de actie. "Je loopt je rot met al die oprijlanen en het re sultaat is toch bedroevend. In de arbeiderswijken, het oude gedeelte en de nieuwbouw, gaat het prima. Maar de iets beter gesitueerden moeten er niets van weten. Het wordt heel frustrerend als je uren loopt voor een paar handtekenin gen. We zijn als vredesplatform te klein om dat te behappen. Vandaar deze beslissing", legt de woord voerder uit. Toch valt het resultaat in Wasse naar de groep niet tegen: men had op zo'n 2000 handtekeningen gere kend, en 2 it aantal kan wellicht worden gehaald: een aantal wijken is nog niet 'gedaan'. De Zoeterwoudse huizen zijn vo rige week maandag en dinsdag be zocht. Ongeveer 1800 handtekenin gen zijn binnen op het secretariaat aan de Van Swietenstraat 35. Een aantal adressen wordt nog bezocht. De tevredenheid is groot. "Véél mensen hebben enthousiast mee gedaan, terwijl ook veel kaarten zijn opgestuurd als we de mensen die dat zeiden kunnen geloven. Vaak wordt dat ook als een smoes je gebruikt", aldus P. van Yperen, één van de vrijwilligers van het plaatselijke vredesplatform. Zoals in alle gemeenten, reageert niet iedereen positief op het volks petitionnement. "Sodemieter op" en "ben je weieens in Rusland ge weest" werd de ophalers soms te verstaan gegeven. Overigens is het vertrekpunt voor Zoeterwoudena- ren die zaterdag willen meedoen aan de regionale fietstocht tegen de kruisraketten bij het gemeente huis aan de Noordbuurtseweg. Het ophalen van handtekeningen in Oegstgeest is succesvol verlopen. Ruim drieduizend 'krabbels' zijn verzameld. Het zeer actieve plaat selijke vredesplatform heeft over - landelijke - publiciteit niet te kla gen gehad wegens het veto dat in Oegstgeest was uitgesproken over de ondersteuning met geluidswa gens. De Oegstgeester deelnemers aan de regionale fietstocht verza melen zich zaterdagmorgen om half twaalf aan de Lange Voort/ Lijtweg. Witte vlekken In Voorschoten is veertig pro cent van de huizen gedaan, dertig procent is in behandeling en over de overige dertig procent wordt volgende week, tijdens een witte vlekkenavond, gesproken. Er is goede hoop dat alle huizen kunnen worden gedaan, vóór half oktober. De tussenstand bedraagt op dit moment: 1000 opgehaalde handte keningen. "Veel mensen zeiden dat ze de kaart al hadden opge stuurd, anderen reageerden mèele- vend en een Voorschotenaar vroeg een vredesactivist of hij een kogel door zijn kop wil". Aldus ophaler F. Glotze. Volgens hem was er voor een dergelijke harde opstelling to taal geen aanleiding: "Wij gaan niet in discussie met mensen". De activiteiten van het War- mondse vredesplatform beperkten zich tot het verzamelen van kaar ten, die zijn binnengekomen bij de acht adressen. Activisten willen echter binnenkort langs de deuren gaan. Vooraf heerst optimisme. "De actie loopt erg goed", aldus een woordvoerder, kijkend naar de stapel kaarten die bij haar is bin nengekomen. Hoe het er voor staat bij de zeven andere adressen weet zij niet. Open huis Geen toneel Door ziekte van een van de spe lers van 'Het Leidse Theater' kan de voorstelling 'De dame uit de provincie', die komende zaterdag in de Leiderdorpse Muzenhof zou worden gespeeld, niet doorgaan. Vios blij De Zoeterwoudse drumfanfare Vios is uitermate tevreden over het verloopiran de fancy-fair, die afgelopen weekeinde in het Mu ziekcentrum is gehouden. Er werd in totaal 6500 gulden opgebracht "en dat mag er zijn", schrijft de secretaris. De winnaars van de lo ten zijn bij Vios bekend; de prij zen worden thuisbezorgd. Ieder een wordt bedankt. Vrouwen Het seizoen voor 'vrouwen en meiden' in de Leiderdorpse Sjel- ter gaat morgenavond "bruisend van start" met een feestelijke ope ning. De band iTrevira 2000 zal met swingende muziek iedereen in een feeststemming te brengen. Daarna worden video's voor en door vrouwen vertoond en infor matie gegeven over het program ma van het sociaal-cultureel cen trum, dat aan de Heemraadlaan 67 staat. Ten slotte tracht de orga nisatie middels een enquête te weten te komen wat vrouwen van het aanbod vinden en welke ideeën er leven. Toegang gratis. WASSENAAR - De Wassenaarse gemeenteraad is gisteravond una niem akkoord gegaan met het be sluit van Gedeputeerde Staten (GS) om Wassenaar in de toekomst te laten samenwerken met Den Haag, Leidschendam, Nootdorp, Rijswijk, Voorburg en Zoetermeer. Twee regelingen, de werkvoorzie ningschap 't Heem te Katwijk en de streekmuziekschool Leiden e.o. die beide buiten, het samenwer kingsgebied Den Haag vallen, zul len in de toekomst toch gehand haafd blijven. De streekmuziekschool vormde gisteravond de aanleiding tot een heftige woordenwisseling tussen VVD-fractievoorzitter Ch.B. Ap- troot en het college van B en W. B en W stelden in het stuk over het samenwerkingsgebied Den Haag dat de streekmuziekschool Leiden e.o. "functioneert tot ieders tevre denheid". Aptroot liet duidelijk blijken hierover z'n twijfels te heb ben. "Het is maar de vraag of we hier waar voor ons geld krijgen". Een en ander schoot wethouder J.C.M. Greeb (PvdA) in het ver keerde keelgat: "Mijnheer Aptroot, maakt u dat maar eens hard". En toen Aptroot nog wat tegensputter de viel wethouder Greep hem in de rede. "U twijfelt aan het beleid van het college en dat neem ik u kwa lijk". Burgemeester drs. P.H. Schoute, zelf ex-voorzitter en bestuurslid van de streekmuziekschool Leiden e.o. mengde zich ook in de discus sie. Hij liet weten dat de school wel degelijk goed functioneert, gezien het feit dat een grote bezuinigings operatie gepaard is gegaan met een verlaging van de lestarieven. Ap troot gaf zich echter nog niet ge wonnen. Akkoord, er is bezuinigd, zo stelde de liberaal vast maar "we moeten er kritisch naar blijven kij ken". Vervolgens vroeg hij zich af waarom er nog steeds geen evalua tie van de streekmuziekschool is geweest, iets waar de VVD-fractie al twee jaar om heeft gevraagd. Wethouder Greep liet weten dat er jaarlijks een evaluatie heeft plaats gevonden zoals onlangs nog bij de bezuinigingen. Greep toonde zich "geïrriteerd" over de woorden van Aptroot. ZOETERWOUDE - De snelste vrouw van de dit jaar verreden Elfsteden tocht, Lenie van der Hoorn uit Ter Aar, opent vrijdag 20 september de jaarlijkse missieveiling in Zoeterwoude. Zij zal het eerste artikel veilen tijdens de bijeenkomst waarvan de opbrengst gaat naar de vijftien missie gebieden waar Zoeterwoudse missionarissen werken of hebben gewerkt. Ook op zaterdag is er een missieveiling in Ons Huis in Zoeterwoude. Behalve de veiling die de laatste jaren een opbrengst te zien gaf van rond de vijftig mille, dragen ook scholen, verenigingen en instellingen hun steentje bij aan de actieweek voor de Zoeterwoudse missionarissen. De organiserende werkgroep verklaart het grote succes van de actie on der meer uit het gegeven "dat er geen cent aan de strijkstok blijft han gen". Veilingmeester Jac. Paardekooper: "Onkosten kennen we niet, ieder een werkt pro deo of weet een oplossing te vinden die de werkgroep niets kost. Echt iedere cent die we binnen krijgen gaat naar de missie". Aan een voorspelling over de opbrangst van de avonden waagt Paardekooper zich niet: "Dat durf ik nooit te doen. Voorop staat dat het twee leuke avonden worden". Op beide veilingdagen kunnen de artikelen worden bekeken vanaf elf uur 's morgens in de veilingzaal aan het Kosterspad in Zoeterwoude. Geveild wordt onder meer een aantal antieke bidstoelen, een oude koffer grammofoon met platen, een beeldengroep, een rondvaart door Zoeter woude, een ongeveer tweehonderd jaar oude, koperen melkmauw en een trainingspak van Lenie van der Hoorn. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN De Voorschotense square- en rounddance club 'Coast Riders' houdt vanavond voor de derde en laatste maal open huis in het clubhuis van de volkstuinders- vereniging, vlakbij zwembad 'Het Wedde'. Vanaf acht uur kunnen belangstellenden kijken of de nieuwe cursus, die op 24 septem ber begint, iets voor hen is. Poppentheater Liefhebbers van poppentheater kunnen morgenmiddag weer te recht in het theatertje van 'Wel- lus-Nietus' aan de Prinses Marij kelaan 4 in Voorschoten. Ge speeld wordt de try-out van 'De tentkarromobiel', vanaf half drie. Graag van tevoren reserveren via telefoonnummer 01717-8361. Zeefdrukcursus Er zijn nog wat plaatsen vrij voor de cursus zeefdrukken in de Leiderdorpse Sjelter. Deze cursus is bedoeld voor jonge mensen van 16 jaar en ouder en begint, bij vol doende deelname, op 10 oktober in het centrum aan de Heemraad laan. In totaal omvat de zeefdruk cursus 15 donderdagavonden, steeds van acht tot tien uur. In lichtingen: Sjelter, telefoon 893135. POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta- NABEZORGING ma-vrij. van 18.00-19 30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16 30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071144941 REDACTIE (071) 1*4941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 per halfjaar, aan huis bezorgd 131,40 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 per maand, per post f 30.00 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 112221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2