Schaduw Houtman hangt over Eriksen We moeten voorzichtig zijn' 'Ik voel dat het per wedstrijd beter gaat' Van der Hart hoopt op gewillig oor Cruijff Ajax niet in de zaal Beenhakker kiest acht Ajacieden Vrije verkoop kaarten DINSDAG 17 SEPTEMBER 1985 SPORT PAGINA 13 DOOR RUUD PAAUW De trainers in het betaald voet bal hebben in Zeist hun jaarlijk se dagje bezinning gehad. Daar had ik vorige week al over willen schrijven, maar helaas ontbrak mij er toen de ruimte voor. Daar om nu nog maar even. Ik grijnslach elk jaar weer breed als ik hoor wat men daar op het bondsbureau nu weer te berde heeft gebracht. Jaar op jaar blijken ze heel goed te wéten wat er aan schort: er moet aan vallender, riskanter worden ge voetbald, er moet meer avontuur in het spel worden gebracht, an ders holt de publieke belangstel ling nog verder achteruit dan ze al doet. "Van de 600 wedstrijden zijn er 500 beneden peil", zo merkte Rinus Michels hardvoch tig maar wel terecht op. Maar tussen weten hoe het moet en het in de praktijk brengen, blijft een grote kloof liggen. "We hebben typen als Rambo nodig", zo meende onze bonds coach de juiste remedie aan te ge ven. Toen ik dat las, dacht ik: daar gdan we weer. Nogal een lekkertje, die Rambo. Michels za\ het wel anders bedoelen hoop ik), maar een dérgelijk voorbeeld sluit bij een heel leger simpel den kenden weer nauw aan bij de op vatting dat voetbal iets is dat al leen in een oorlogssfeer kan wor den beoefend. Er lopen al genoeg rammers op de velden rond, we snakken juist weer naar technische voetballers die iets kunnen laten zien, die het spel weer flonkering geven. In dat verband is het wel aardig een recente opmerking van oud-tv- commentator Herman Kuiphof aan te halen. Hij wijst er op dat veel spelers na hun 16de, 17de jaar technisch blijven stilstaan en alleen atletisch en conditio neel beter worden. "Het is im mers voor de trainers) gemakke lijker om op conditie en kracht te laten oefenen dan de techniek uit te bouwen". Er is niets tegen kei harde inzet, aldus Kuiphof, "maar het is te kaal om te beko ren, als er geen ruimte voor tech niek overblijft". Sommigen twijfelen er aan of zelfs met goed, attractief voetbal de tribunes weer zullen vollopen. Tot hen behoort trainer Frans Körver van Roda JC. Hij lan ceerde vorige week in Zeist deze merkwaardige stelling: "De pu blieke belangstelling zal voorlo pig niet verbeteren. De medezeg genschap van de vrouw is te groot geworden. Vroeger ging de man gewoon op zondagmiddag naar het voetbal, tegenwoordig moet hij wandelen als zijn echt genote dat wit". Joeché, dat is nog eens een vi sie: de vrouw als de grote schuldi ge van de malaise bij het betaald voetbal. In het bronsgroen eikenhout maakt het gedachteleven soms hoogst curieuze duikvluchten. Noordwijk Er moet dus aardiger, aanval- FRANS KÖRVER lender worden gevoetbald. Trai ners hoor je dan ook niet meer zo uitbundig over countervoetbal praten. Dat ligt niet zo goed meer in de markt. Maar het is zeker niet verdwenen, hoor. Oh nee. Noordwijk bediende zich er za terdag in de streekderby tegen Rijnsburgse Boys nog uitgebreid van. Zeven man constant in en rond het eigen strafschopgebied en twee man voorin om te loeren op de kansjes. Nu zijn die beide spitsen ook bijna geschapen voor het countervoetbal: Bakker met zijn vermogen een bal bij zich te houden en Vink met zijn enorme sprint- en sprongkracht. Omdat de Rijnsburgers er to taal uit waren, geen moment de vingers tot een vuist konden bal len, kostte het Noordwijk weinig moeite al in de eerste helft een 2-0 voorsprong te nemen. Na rust ble ven de Rijnsburgers het braaf proberen, maar hun aanvalsspel miste elk raffinement. Het was één groot moeizaam gewurm. Niet één kans van betekenis deed zich voor. Nou ja, elke ploeg heeft wel eens zo'n dag dat alles ver keerd loopt, dat niemand zijn draai kan vinden. Toch bleef Noordwijk constant een over maat aan manschappen rond het 16-metergebied posteren. Ik vond het schromelijk overdreven. Na tuurlijk, ik weet wat het uit gangspunt van iedere trainer op zo'n moment is: we staan voor, we moeten consolideren, het is niet aan ons maar aan die lui om het spel te maken. Want dat schijnt in het moderne voetbal het ergst van alles te zijn: 'het spel te moeten maken'. Ach, gat- "Pietje, je houdt je man en je doet geen stap over de midden lijn". Ik ken mijn klassieken. Behoudend voetballen zonder dat je kijkt of het echt nodig is - daar krijg ik nou echt het zuur van. Die tweede helft van RB- Noordwijk sloeg gewoon grauw uit. Voor het publiek viel er heel weinig te beleven. RB wilde wel, maar kon niet en Noordwijk kon wel, maar wilde niet of zag er de noodzaak niet van in. Wat dan resteert is een soort tijdpassering en dat staat velen nu zo tegen in het huidige voetbal, ook het hui dige amateurvoetbal. Na afloop heb ik aan doelman Dick Dortmund van Noordwijk, een nuchtere man, gevraagd waarom er zo zwaar op de verde diging moest worden geleund. Hij herinnerde mij er aan dat Noordwijk in de finale van de Leidsch Dagblad Cup, enkele maanden geleden, tegen datzelf de Rijnsburgse Boys na rust een 2-0 voorsprong had laten glip pen. 'De angst dat zoiets weer zou gebeuren, speelde wel degelijk Het is mogelijk. Maar het RB van toen was zoveel levendiger en gevaarlijker dan het RB van nu. Dat viel eenvoudig niet te vergelijken. Zoiets merk je toch. RB-trainer Lagendijk vond dat je met 2000 man op de tribu nes attractief moet proberen te spelen, maar veroordeelde Noordwijks speelwijze niet. Ik begrijp ook wel waarom. Als zijn ploeg met 2-0 had voorgestaan, zou hij het vermoedelijk net zo hebben gedaan, denk ik. Trai ners verschillen op dat punt heel weinig van elkaar. Ik heb dit seizoen drie voetbal wedstrijden gezien. Maar fijn langs de lijn - néé. Heizei Het staat zo goed als vast dat België-Nederland volgende maand in het inmiddels beruchte Brusselse Heizelstadion zal wor den gespeeld. Toen ik het bericht onder ogen kreeg, dacht ik met een: dat kan toch eigenlijk niet, die afgrijselijke taferelen met al die doden staan nog te scherp in het geheugen; nee, niet dddr. Maar in voetbalkringen reageert men koeler. Al enige tijd terug meldde een hoge KNVB-official "dat we geen natte ogen kunnen blijven houden" waar het die ramp betrof. En de Belgische Voetbalbond verklaart alleen dat het met zorg is vervuld over het JAN JONGBLOED gedrag van Nederlandse voetbal supporters die straks voor deze uiterst belangrijke WK-kwalifi- catiewedstrijd naar Brussel zul len komen. Het destijds gesneu velde muurtje in het stadion, dat zoveel onheil teweegbracht, is weer opgebouwd, zo rapporteert men nauwgezet, en er zijn hier en daar wat nieuwe hekken aange bracht. Verder schijnt niemand ergens mee te zitten. Gewoon voetballen daar. Ik weet het: België heeft geen ander geschikt stadion. Het enige dat nog in aanmerking kwam was dat in Antwerpen capaci teit 60.000 toeschouwers). Dat is onlangs echter in een onderzoeks rapport van onder tot boven ge kraakt. De rest is veel kleiner. De realiteit eist eenvoudig de Heizel. Dus wat wil ik dan eigenlijk Ach niks. het zal wel overgevoe ligheid zijn. Jongbloed De manier waarop de bijna 45- jarige Jan Jongbloed tot voor kort nog het doel van Go Ahead verdedigde, leek er op te wijzen dat hij zijn aow tussen de palen zou halen. En dan ineens is het afgelopen. Hij blijkt kort na Haarlem-Go Ahead een hartaan val te hebben gehad en moet nu op medisch advies zijn carrière beeindigen. Al eerder werd hij bij Roda JC afgekeurd wegens een hernia, maar die overwon hij. Dit keer zal er ongetwijfeld geen weg terug meer zijn. Het is jammer dat er zo een eind moet komen aan een uiterst lange, opmerkelijke sportloop- baan. Temidden van de grote keepers die Nederland door de jaren heeft gehad, is Jongbloed moeilijk te plaatsen. Hij had geen imponerende stijl, die bal moest uit het doel blijven en de rest was bijzaak. Ik heb hem al tijd meer een spéler gevonden die het doel voortreffelijk tferdedig- de. Te hopen is dat hij straks na zijn herstel nog een taak in de voetbalsport op zich kan nemen, want de kennis die hij door de ja ren heeft opgedaan, moet enorm zijn. Jongbloed en voetbal, die twee horen bij elkaar als een kat bij miauwen. De vergelijking is wat ongelukkig, maar er springt me niet zo gauw wat anders te binnen. ROTTERDAM (GPD) - De schaduw van Peter Houtman hangt zwaar over John Eriksen. Heel vaak al dit seizoen schalde de roep om de 'kopspecialist' door de Kuip. Zijn Deense opvolger is er uiteraard niet blij mee, maar kan het wel begrijpen. door Paul de Tombe „Ik vind het vervelend dat het ge beurt, maar ik weet wel hoe het komt", zegt hij. „In de voetballerij is het normaal dat om de oude wordt geroepen als de nieuwe het niet goed doet. Houtman was po pulair in Rotterdam en ik heb nog niet één echt goede wedstrijd ge speeld. Ik erger me er ook zelf aan dat ik zoveel kansen mis". En daarop wordt een spits toch beoordeeld, beseft Eriksen, die in ruim vier jaargangen bij Roda JC 80 maal scoorde en in één seizoen bij het Franse Mulhouse 27 keer het net trof. Bij Feyenoord doel puntte hy tot nu toe vijfmaal in ze ven wedstrijden en dat is op zich ook geen slecht moyenne, maar die produktie valt voorlopig in het niet bij het aantal missers. Eriksen (27 en bepaald geen uitbundige prater) slaagt er echter in ook die zaak «au - - de zonzijde te belichten. „Het posi- Daarom tieve is dat ik die kansen wel krijg. Geen kansen krijgen, dat zou pas echt een ramp zijn". - - Dat is zijn optreden nog niet, al geïmponeerd raakte houdt het dan niet over. De komer kan moeten we constateren dat wij het verkeerd hebben gedaan". Vooralsnog gaat Fafié daar niet van uit („ik blijf volhouden dat hij goed meevoetbalt en tegen Haar lem was hij zelfs één van de weini gen die zich onttrok aan de malai se") en hij sluit dan ook niet uit dat hij morgen een beroep zal doen op Eriksen voor het eerste treffen met Sporting Lissabon. De spits zelf is blij met dat vertrouwen en laat dat merken ook. In zijn terugblik op zijn Roda- tijd beperkt hij zich tot de conclu sie dat „die zaak slecht is voor die club en het Nederlandse voetbal" - in zijn vooruitblik op het Europese dubbelspel toont hij zich aanmer kelijk enthousiaster. „Het zou een grote stimulans zijn als we erdoor kwamen", zegt de Deen, ^ie zoda nig met Nederland is vergroeid dat hij bij Mulhouse zelfs 'heimwee' kreeg naar zijn tweede vaderland. „Het voetbal in Nederland gaat de berg weer op, maar daar kun je Daarom is suc ces zo belangrijk' Anders dan zijn trainer, die tij dens een spionagereisje danig dan wordt mijn kans op het WK ook groter". De eerste test heeft hij niet be nut, maar de gastarbeider weet van zichzelf dat hij „veel meer" kan en heeft de hoop nog lang niet opge geven. „Ik voel dat het per wed strijd beter gaat en dat het elftal meer en meer aan me went. Als de gewenning er aan beide kanten he lemaal is, dan wil ik laten zien wie de echte Eriksen is. Ik hoop er dan voor te zorgen dat ze niet meer om Houtman roepen, maar om mij". Bij Roda zijn ze zijn naam ten slotte ook nog niet vergeten. De Ajaxieden Frank Rijkaard en Rob de Wit genieten in Porto van de plaatselijke bezienswaardigheden als voorbereiding op het Europa Cup-duel van morgenavond. (foto anpi AMSTERDAM/PORTO 'de kracht (GPD) - Zijn bewondering voor Johan Cruijff is zó de Portugese tegenstander, ta- ook nog geldige ex- xeert Eriksen de overlevingsmoge- groot dat Cor van" der Hart cuses aanvoeren, maar weigert; Óntofcüsch orf T?ftv ffftv^De zich er in het ëeheel niet daarbij in te gaan op de belangrijk- optimistisch op Iitty-tittyDe ste. Eriksen moet bij Feyenoord kans dat hij morgenavond mee- anik over kan maken dat niet alleen vechten tegen de schim £oet is ongeveer even groot nu zijn advies vóór de (verlo- wordt ook Feyenoord in Lissabon noodge- ren) wedstrijd op 28 augus tus tegen PSV niet is opge- met als gevolg een 4-2 nederlaag. de aarde toegepast en werd vanuit In plaats van op zijn eigen gelijk een hermetisch gesloten verdedi- te wijzen, verdedigt Van der Hart ging tweemaal toegeslagen. In de echter het beleid van Cruijff: „Hij confrontatie met het onbeduiden- zegt steeds dat je tegen Feyenoord de Penafiel moest Porto het spel en PSV niet kampioen wordt, maar maken, hetgeen het grootste ge- dat je juist tegen andere ploegen de deelte van de wedstrijd een te gro- Houtman, nu,ut w«. - achtervolgd door zijn Roda-verle- dwongen zal bezuinigen op de a den. Hij kan zijn vooral in Kerkra- val. Krijgt hu de voorkeur boven de opgebouwde schuttersfaam nog niet waarmaken, maar vertoeft niet één klaP aan zich verplichten, alleen daarom in gedachten vaak Tot nu toe is hem dat nog met vai. iviygi iijj uc vuuiKcui uuvcii T Rep, dan kan hij de Kuipcritici met volgd. Na een Uitgebreide analyse van het spel van de Eindhovenaren was de 57- op Kaalheide. Zijn betrokkenheid gelukt, de vluchtwegen liggen voor jarige 'coördinator' uit bij de zwart geld-affaire in Lim- de hand. Hij moet nog burg is een publiek geheim. Feyenoord en omgekeerd is dat al Zelf wil de introverte centrum- evenzeer het geval omdat hij spits op dat beladen onderwerp heel ander type spits" is dan Hout- niet ingaan, zijn trainer Ab Fafié kost dat geen enkele moeite. Hij denkt dat juist „dat Roda-verhaal" denvelders verdedigt Fafié mee. de Rotterdamse prestaties van zijn „Eriksen moet het van zijn bewe- aankoop remt. „Want ik weet wat 6in8 hebben en loopt zich soms dat zaakje hem kan gaan kosten. heel slim vrij, maar krijgt de bal Dat is echt zo ongelooflijk veel dat dan niet of niet goed aangespeeld, een ander er al onderdoor zou zijn Het ligt dus niet aan hem alleen dat gegaan. Tegen die achtergrond hij er nog niet helemaal uitkomt". Het kan niet wegnemen dat de puntspeler in zeven wedstrijden maar matig presteerde - met als dieptepunt zijn vervanging in het verloren duel bij Roda JC. Eriksen heeft er nog „de pest" vind ik dat hij zich nog prima houdt". Bij de oefenmeester van Feye noord heeft de puntspeler voorlo pig dan ook het nodige krediet. „Nu is hij nog geremd en timide, mede omdat hij zich moet aanpas- die wissel uitgerekend plaatsvond sen. Dat moet eruit en dat zie ik °P het terrein van zijn oude club. ook wel gebeuren. Blijft hij het ook ..Dat deed zeer". Het deed hem ex- als die Roda-zaak is opgelost, dan tra pijn omdat hij op Kaalheide voor het eerst sinds lange tijd weer eens werd bekeken door de Deen se bondscoach Piontek. Een slechte prestatie verjoeg Eriksen vorig jaar april uit de na tionale selectie, bij Mulhouse in de Franse tweede divisie verdween hij geheel uit beeld, bij Feyenoord weet hij de interesse weer op zich gericht. „Bij een topclub sta je au tomatisch in de belangstelling, twintig goals hier tellen ook meer dan ergens anders. Ik wil natuur lijk graag mee naar Mexico en De nemarken heeft alle kans het WK te halen. Daarom is het dubbel be langrijk voor me dat ik nu goed presteer. Slaag ik bij Feyenoord, Feyenoord met drie jeugdspelers ROTTERDAM (GPD) - Feyenoord is gisteren met drie jeugdspelers vertrokken naar Portugal voor het eerste UEFA-Cupduel met Spor ting Lissabon. Met het oog op het forse aantal geblesseerden voegde trainer Ab Fafié de jonge talenten Ed Roos, Peter Barendse en Frans van der Heide aan zijn selectie toe. Behalve Ling (griep) is ook wissel speler Glen Kwidama in Neder land achtergebleven. Hoofddorp tot de conclusie gekomen dat Ajax enige concessies zou moeten doen aan zijn principes. Voor één keer zou het ac cent wat meer op de verde diging moeten worden ge legd, wilde Ajax tenminste niet, net als het jaar daar voor, schaakmat worden ge zet door de grootmeesters van de aasgierentactiek. Van der Hart vond echter totaal geen begrip bij Cruijff. De tech- nisch-directeur gaat er dan ook nog altijd vanuit dat in het defen sieve voetbal het amusement bui tenspel wordt gezet. En dat is het laatste wat hij wil. Daarom werd de counterspecialisten uit Eindhoven geen extra blik waardig gekeurd, punten moet pakken. Cruijff wil te gen PSV geen stapje terugdoen. Ik denk dat hij het goed ziet. Hij durft vooruit te kijken. Iedereen praat over aanvallender voetbal. Cruijff doet tenminste wat. En laten we wel zijn, tegen PSV zijn individue le fouten gemaakt. Daardoor heeft Ajax verloren. Gullit kon tweemaal zomaar doorlopen". Niettemin heeft Van der Hart op nieuw een pleidooi gehouden voor wat behoudender voetbal. In een lijvig rapport heeft hij gewaar schuwd voor de overvalmethoden van FC Porto, woensdag de tegen stander van Ajax in het Europa Cup-toernooi. Ditmaal zullen zijn tips niet ter kennisgeving worden aangenomen, zo verwacht Van der Hart. „Ik denk dat Cruijff nu wél voor wat zekerheid zal kiezen. Er is tenminste altijd een onderscheid gemaakt tussen competitie en Eu ropa Cup-voetbal. Ik heb hem in ie der geval voor bepaalde dingen ge waarschuwd. Het zou gevaarlijk zijn als Ajax zo zou spelen als het nu doet". Tijdens de twee bezoeken van de Nederlandse 'spion' heeft Porto in het eigen stadion evenzovele ge zichten getoond. Tegen Benfica werd de taktiek van de verschroei- PORTO (GPD) - Titelhouder Ajax zal dit jaar niet deelnemen aan het indoor-soccertoernooi van de KNVB. De Amsterdamse club meldde zich gisteren af. Als reden werd opgegeven dat de verschuiving van het evenement grote problemen oplevert voor de spelers. Het zaalvoetbaltoernooi, waarvan de start oorspron kelijk was gepland op 5 januari, is verzet naar 28 december. Dat is gedaan om het Nederlands elftal in staat te stellen begin ja nuari een trip te maken naar Zuid-Amerika in het geval het zich plaatst voor de eindronden van het wereldkampioenschap. te opgave bleek". Voor Ajax is dat prettig om te weten als het eenmaal een voor sprong heeft veroverd. „Maar Ajax kan niet gokken op dat ene doel punt. We kunnen niet het risico ne men dat we een tegengoal krijgen. Dan is er bij Porto helemaal niet meer doorheen te komen. Tegen Benfica scoorde Juary al na een paar minuten. Vanaf dat moment waren er steeds 7 8 man achter de bal en werd het initiatief opgedron gen aan Benfica. Dat moest toen wel komen en wat gebeurde er? Kort voor tijd werd het nog 2-0". Het wegvallen van centraal ver dediger Eurico - hij brak tegen Benfica zijn scheenbeen - is vol gens Van der Hart door Porto vol doende gecompenseerd: „Perrera maakte op mij een sterke indruk. Hij is ook zeker geen verzwakking. Met Selso, Pinto en Gomes be hoort hij tot de oudere spelers. Ver gelijk je de individuele kwaliteit dan zijn we zeker niet minder. Wel wat routine betreft. Ook daarom zullen we het geduld moeten op brengen en ons zeker niet gek moe ten laten maken. Niet door Porto en niet door het publiek. Er zullen woensdag 75 80.000 mensen zijn. Die zullen voor chaotische toestan den zorgen, zonder dat het overi gens uit de hand loopt". Als verzamelaar van informatie over de tegenstander is Van der Hart evenzeer in zijn element als in 1974. Met zijn speurwerk droeg hij toen in belangrijke mate bij tot het succes van het Nederlands elftal tijdens het wereldkampioenschap in West-Duitsland. Van der Hart was weliswaar bondscoach, maar werd op pad gestuurd door de voor deze gelegenheid ingehuurde su pervisor Rinus Michels. Nagenie tend van zijn rapportage voegt hij er veelzeggend aan toe dat hij al leen mede-finalist West-Duitsland niet heeft bekeken. „Dat vond Mi chels niet nodig. Het is de enige wedstrijd geweest die Nederland heeft verloren". Ajax herinnerde zich die presta ties toen het vorig jaar op zoek ging naar een assistent voor Aad de Mos. Er werd een akkoord bereikt met Van der Hart, maar om ondui delijke redenen kreeg Spitz Kohn later de voorkeur. „Er is nooit ruchtbaarheid aan gegeven, maar we waren het helemaal eens. Achteraf ben ik alleen maar blij dat de samenwerking toen niet echt tot stand is gekomen. Ik heb nu als technisch-coördinator een veel be tere functie. Af en toe ga ik tegen standers van Ajax bekijken, maar het komt er toch vooral op neer dat ik met de jeugd bezig ben. Ik be zoek trainingen, pleeg overleg met oefenmeesters en zorg dat er een rode draad door heel Ajax loopt. Alle elftallen moeten op één lijn komen te zitten, namelijk de Ujn van het eerste. We moeten terug naar de techniek en het aanvallen de voetbal. Het is het idee van Cruijff. Hy kent Ajax ook beter dan ik. Daarom zegt hy ook hoe ik te werk moet gaan". "Ik voel me net als veertig jaar geleden weer helemaal Ajacied. Laat mij maar lekker met die jeugd optrekken. Ik vind het het mooiste wat er is. Ik hoef niet zonodig meer op het eerste plan te staan". ARNHEM (GPD) - De 'operatie- Belgié' draait in Zeist op volle toe ren. Ruim vier weken voor de eer ste WK-barrage in Brussel gaf Leo Beenhakker gistermiddag de na men prijs van 20 spelers, waaruit hy in principe zal putten voor bei de duels met de Belgen. „Maar het streven is", verduidelijkte de bondscoach in Arnhem, „om te ko men tot een vaste groep van 22 spe lers. Dat blijft echter een voorlopi ge selectie, omdat je altijd reke ning zult moeten houden met bles sures en andere verrassingen die zich voor kunnen doen". In de selectie van 20 is Ajax met acht spelers (alleen Menzo, Muh- ren. Vanenburg en Van 't Schip ontbreken) opmerkelijk sterk ver tegenwoordigd, en is de PSV-in- breng teruggebracht tot vier (Van Breukelen, Van de Kerkhof, Gullit. Valke), een speler meer dan Feye noord (Hiele, Wijnstekers, Taha- mata) levert. FC Twente (Snelders en Schoenaker), FC Groningen (Van Tiggelen) en het in het buiten land spelende duo Van de Korput- Kieft completeren de selectie van twintig. Bewust heeft Beenhakker het ta lentrijke trio Vanenburg-Van 't Schip-Been nog niet geselecteerd. Zijn verklaring daarvoor: „Dat die drie goed kunnen voetballen en een ontwikkeling doormaken die er wezen mag, weten we zo zoetje saan wel. Maar in het internationa le voetbal moet je meer in huis hebben. Met techniek alleen win je geen wedstrijd". Daarom komt het de bondscoach ook niet slecht uit dat Ajax en Feyenoord woensdag avond in een „totaal andere wereld terechtkomen". De grote afwezigen in de Orarye- selectie is het PSV-duo Brandts- Stevens. Ernie Brandts is vanwege een teenbreuk, die hij overhield aan de interland twee weken gele- den tegen Bulgarije, de eerstko mende vier weken nog uit de roula tie, Huub Stevens (in Heerenveen nog invaller) heeft plaats moeten maken voor Ronald Spelbos, die vorig jaar december op Cyprus voor de laatste keer het Oranje shirt droeg. „Spelbos", verklaarde Beenhakker zijn voorkeur, „is een pure specialist, van wie we weten wat hij wel en wat hij niet kan. Van dat soort spelers hoef je er niet te veel in de selectie te hebben. Dat verklaart de absentie van Ste vens". De Ajacied zal in Brussel met Mi chel van de Korput vermoedelijk het hart van de verdediging vor men. Rinus Michels zag de ex- Feyenoorder zaterdag in Keulen aan het werk tegen Bayern Mün- chen, „en hij was", sprak Beenhak ker namens de bondsmanager, „erg tevreden over zijn prestatie". ARNHEM (GPD) - Teneinde de op aandrang van het stadion vaste supporters van Orarye niet Feyenoord zullen er tussen de 10 uit te sluiten is de voetbalbond en 20.000 kaarten in de vrije ver- alsnog afgestapt van de idee om koop gaan. Het precieze aantal de kaarten voor de thuiswed- wordt volgende week dinsdag op strijd tegen België (20 november de vergadering van het sectiebe- in Rotterdam) uitsluitend via de stuur bepaald, afdelingen te distribueren. Mede

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13