Frankrijk weet niet van wijken Palme, winnaar of verliezer? Leger Honduras in paraatheid 'Atoomproeven gaan ook in toekomst door' Zaïre straft Belg voor bezit kranteknipsels Luchtaanval op Nicaragua Engeland levert Saoedies jagers Britten dreigen meer Russen uit te wijzen SSSS «SBH Nieuwe rellen Z.-Af rik a MAANDAG 16 SEPTEMBER 1985 BUITENLAND PAGINA 7 BRUSSEL - Het Gerechtshof in Kinsjasa, de hoofdstad van Belgiës voormalige kolonie Zaire, heeft za terdag de 38-jarige medewerker van de Vlaamse Socialistische Par tij, de Belg Ronald van den Bo- gaert, tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens 'samenzwe ring tegen de Zairese staat'. PARIJS - Frankrijk heeft geen vijanden in de Zuidelijke Pacific. Het wil alleen dat zijn wondde ZateTe profest Dikf* rechten er gerespecteerd worden, aldus president Mitterrand op een korte persconferen- da tie kort na zijn terugkeer van een reis naar de Mururoa-atol. door Hans de Bruijn Van den Bogaert is veroordeeld omdat hij, bij zijn aankomst op het vliegveld van Kinsjasa op 18 juli, enkele tientallen krantenknipsels uit de Belgische dagbladen 'De Standaard' en 'De Morgen' bij zich had, alsmede enkele cassetteband- De Franse president liet weten dat zyn reis niet als een provocatie aan het adres van Nieuw-Zeeland of Australië diende te worden opge vat, maar dat er aan de andere kant ook geen sprake van was dat door Rudolph Bakker zich daarvan te komen overtuigen, dat wel doet, gedraagt zich als President Mitterrand bracht het tegenstander", afgelopen weekeinde een bliksem- Het bezoek aan a bezoek aan Mururoa, waar hij de direct uitvloeisel van de aanslag op Brussel is De knipsels zowel als de bandjes bevatten teksten die kritisch wa ren over het regime van Zaires pre sident en absolute alleenheerser Mimirna is PPn M°boetoe. Dikonda, docent s Mururoa is een j0gje geheime centrale bezocht waaruit de Franse atoomproeven op de atol worden genomen. Hij leidde er eveneens een bijeen- Frankrijk ook maar het kleinste ge deelte van zijn soevereiniteit zijn gebieden in Polynesië zoi len opgeven. de Rainbow Warrior, het vaartuig van de ecologenbeweging Green peace, dat in juli jongstleden in de Nieuwzeelandse haven Auckland komst van het inderhaast in het le- tot zinken werd gebracht. De Fran se geheime dienst heeft de hand in de ondergang van de Rainbow fic. Het comité bestaat uit de Fran- Warrior gehad en de Nieuwzee- se ambassadeurs in de 'Verenigde landse justitie houdt twee Franse Staten, Australië, Nieuw-Zeeland, veiligheidsofficieren gevangen, die de Union pour la Democratie et le Progres Social. En daar zit hem de kneep. Deze UDPS is in de een-partijstaat Zaire een verboden oppositiepartij, die een vreedzame overgang naar de mocratie in het land nastreeft. Wie sympatiseert met deze partij, zweert volgens Moboetoe's wetten echter als vanzelfsprekend samen tegen de veiligheid van de staat. Aanvankelijk zag het er voor Van den Bogaert gunstiger uit, omdat hem slechts 'het bezit en de ver spreiding van opruiende documen ten' en samenwerking met Dikon da en de UDPS ten laste was ge legd. De maximale straf daarvoor was drie jaar. Maar op de laatste dag van het proces, tien dagen ge leden, kwam de aanklager plotse ling met de nieuwe beschuldiging van 'samenzwering Niemand twijfelt eraan dat de aanklager handelde in opdracht van president Moboetoe, die elke oppositie tegen zijn nu al bijna twintig jaar durende dictatoriale bewind met harde hand de kop in drukt. De openbare aanklager ver klaarde tijdens het proces dat een poging om wijziging van de grond wet te vragen (en niet meer dan dat), al een 'komplot' tegen de staat kan worden genoemd. Maar de bedoelingen van Moboe toe hebben volgens Belgische insi ders niet alleen binnenlandse bete kenis. De Zairese president zou met het proces ook 'personen of groepen in België', zoals in de pro cesstukken staat, in verlegenheid willen brengen. Dat geldt dan in het bijzonder de Socialistische Party, die zich altijd tegen het Mo- boetoe-regime heeft verzet. Getipt De Belgische betrokkenheid bij de affaire heeft trouwens ook op andere punten vragen opgeroepen. Zo werd vorige week het gerucht gepubliceerd dat de Belgische ge heime dienst de Zairezen had ge tipt over de komst van Van den Bo gaert. Toen diens Sabena-vliegtuig op 18 juli in Kinsjasa landde, ston den Zairese veiligheidsagenten hem al op te wachten. Premier Martens heeft echter elke Belgi sche bemoeienis ontkend. Volgens medestanders van Van den Bogaert voert de regering die afstandelijkheid echter te ver door. Het kabinet-Martens. en met name minister van buitenlandse zaken Leo Tindemans, wordt verweten nauwelijks iets te doen om voor Van den Bogaert op te komen. Van den Bogaert heeft van officiële zij de nauwelijks meer dan de gewone consulaire bijstand gehad. Het lijkt erop dat Brussel in de gevoelige en recentelijk sterk verbeterde poli tieke verhoudingen met de voor malige kolonie de vingers niet wil branden aan een affaire als deze. De president Frankrijk atoomproeven neemt net als de Verenigde Staten, de Sowjet-Unie, China en Groot-Brit- tanië en dat het van plan is daar mee door te gaan. Mitterrand wees erop dat de proeven op Mururoa geen enkel radioactief besmet tingsgevaar opleveren. Hij nodigde de regeringsleiders van de omlig gende gebieden, met name die van Australië en Nieuw-Zeeland, uit Wl1* Japan en de in dit deel van de we- reld gelegen kleinere onafhankelij- erop dat ke staten. Ook de militaire en bur- november v worden geleid. r de rechter zuller gerlijke leiders van de Franse ge- Als gevolg van de aanslag is bieden in de Stille Zuidzee maken £f__,e .tussen Nieuw-Zeeland er deel Frankrijk ernstig bekoeld. Zowel In een toespraak die hij op de Australië als Nieuw-Zeeland had- Mururoa-atol hield, had president den de reis van president Mitter- Mitterrand al een krijgshaftige rand naar Mururoa als een provo- toon aangeslagen. Hij verklaarde catie betiteld. Ze sturen beide aan onder meer dat de 'Franse reiniteit' niet in het geding kan *eld^ worden gebracht. En hij voegde guaanse kant van de grens aan te vallen. Na verschillende bombardemen ten tegen stellingen van het Nica raguaanse leger onderschepten de Hondurese straaljagers, F-86's van Amerikaanse makelij, een konvooi van sandinistische helikopters, ze ven Mi-8's met troepen aan boord en een Mi-24, de modernste ge vechtshelikopter van Russische fa- brikage. Volgens woordvoerders van het Hondurese leger zou die Mi-24 uiteindelijk zijn neergescho- Beide landen beschuldigen el- ten. Managua beweert echter dat kaar over en weer dat zij de huidige de Hondurese luchtaanval maar crisis hebben veroorzaakt. Volgens amper schade heeft opgeleverd. Nicaragua zouden de problemen Hoe het ook zij, met de vuurge- zijn begonnen toen het Hondurese vechten in het Nicaraguaanse MEX1CO-STAD - Honduras heeft zijn leger in staat van paraatheid gebracht en meer dan 2000 solda ten aan de grens geposteerd na ge vechten met Nicaragua. De sandi nistische president Daniel Ortega heeft opgeroepen tot een „onmid- delijke dialoog" om een oorlog te kunnen voorkomen. door Rob Sprenkels atoomvrije zone in hun we- m koers die strijdig is met de Franse belangen in hun over- met zoveel woorden aan toe: „Wie zeese gebieden in de Stille Zuid- Het dagblad 'Le Monde' wees er afgelopen zaterdag op dat de harde woorden die president Mitterrand op de Mururoa-atol sprak, gericht waren tegen de Nieuwzeelandse regering van premier Lange, die bestaat uit leden van de socialisti sche internationale, waartoe ook Mitterrand en zijn socialistische re geringsleden behoren. In Parijs wordt veel ophef ge maakt van een lang bericht van het Chinese persagentschap Nieuw China, waarin de achtergrond van de Franse rol in de Pacific wordt belicht en waarin van geen enkele kritiek op deze rol sprake is. Het artikel gaat zelfs bijna zo ver de atomaire politiek van Frankrijk in de Stille Zuidzee goed te praten. Deze opvatting valt op, omdat nog kort geleden de Chinese regerings leiders zich voorstanders hadden getoond van de Zuidelijke Pacific als niet-nucleaire zone. Het gebruikelijke ceremonieel viel dit weekeinde ook de Franse president Mitterrand e (defensie) ten deel bij hun omstreden bezoek aan Mururoa. 'Gebruik Kalkar onverantwoord' BONN (GPD) - Het is onverant woordelijk de snelle kweekreactor in Kalkar in bedryf te nemen. Dit zegt de vooraanstaande Westduitse atoomkriticus Traube in de Frank furter Allgemeine Rundschau. Vol gens Traube zijn het zowel weten schappelijke als veiligheidsargu menten die ingebruikname onver antwoordelijk maken. Vrijdag avond stelde minister Riesenhuber (onderzoek) dat het wel verant woord was de 6,5 miljard kostende .reactor in 1986 in gebruik te ne- De door de SPD geregeerde deel staat Noordrijn-Westfalen, waarin de snelle kweekreactor staat, wil de verantwoordelijkheid voor de reactor niet dragen. Deelstaat-pre mier Rau had de regering in Bonn om een politieke en wetenschappe lijke verklaring gevraagd waarom Bonn het gebruik van de omstre den nieuwe techniek noodzakelijk achtte. Riesenhuber wilde zich niet uitlaten over mogelijke maatrege len tegen Noordrijn-Westfalen om die deelstaat bij weigering te dwin- i de centrale in gebruik te stel- leger afgelopen donderdag groep van zo'n 800 contra-revolu tionairen zou hebben willen hel pen om Nicaragua binnen te drin gen. Volgens Honduras zou Nica ragua zich donderdag schuldig hebben gemaakt aan beschietin gen van Hondurees grondgebied. Bij die beschietingen kwamen twee Hondurezen om het leven, een meisje van acht jaar en een sol daat. Tientallen mensen, onder wie acht militairen, raakten gewond. De Hondurese reactie was furieus. De luchtmacht, die als de sterkste van Midden-Amerika wordt be- gevallen en dat de beschieting schouwd, kreeg opdracht de sandi- afgelopen donderdag de nistische troepen aan de Nicara- heeft doen overlopen. luchtruim leek de Middenameri- kaanse bom te ontploffen. Het was de eerste directe actie van de Hon durese strijdkrachten tegen het sandinistische leger op Nicara- guaans grondgebied. Vooralsnog heeft Nicaragua de aanval echter beantwoord met een oproep van president Daniel Ortega tot een „onmiddelijke dialoog" met de Hondurese president Roberto Sua- zo Cordoba om een oorlog te kun nen voorkomen. Honduras beweert nu dat men regelmatig door Nicaragua Ook ten aanzien van Nieuw-Cale- donië, waar binnenkort verkiezin gen worden gehouden ten gunste van groter onafhankelijkheid voor de Kanaken, legde het Chinese persagentschap 'Nieuw China' uit dat „Frankrijk er niet aan denkt die eilanden, evenmin als de ande re Franse gebieden in de Stille Zuidzee, in handen te laten vallen van de supermachten". In de haven van Noumea - de hoofdstad van Nieuw Caledonië - is begonnen met de aanleg van een strategische marinebasis, nog voor de uitslag van de verkiezingen er bekend geworden is. In dit ver band valt ook het licht op de plan nen van de Franse regering tegen volgend jaar een vliegkampmoe derschip met atoombewapening op stapel te zetten. Ook de atomai re onderwatervloot wordt binnen kort met een zevende onderzeeër uitgebreid. Dolfijnen in 'rioolwater' MADRID (GPD)-De van Coria del Rio, een dorpje op 15 kilometer afstand van Se- villa, konden zaterdag hun ogen nauwelijks geloven. Het hele jaar door toont de rivier Guadalquivir op zijn doortocht door Coria del Rio een trieste aanblik als gevolg van het over vloedige rioolwater dat even verderop in Sevilla geloosd wordt. Maar zaterdag bood het troebele water plotseling een verrassend beeld. Een school van dertig dolfijnen vermaakte zich kostelijk in de niet erg wel riekende watermassa. De dolfijnen waren waar schijnlijk de weg kwijtgeraakt en per abuis ruim 100 kilometer de Guadalquivir op 'gezwom men. De laatste keer dat een school dolfijnen in Coria del Rio was gesignaleerd, was 25 jaar geleden. Lang konden de Corianen echter niet van het gespartel van de dolfijnen ge nieten. Na een korte vertoning, die amper 20 minuten duurde, verdwenen de dieren weer ij lings in de richting van de (schonere) Atlantische Oceaan. LONDEN - Saoedi-Arabië heeft Engelse bedrijven een opdracht gegeven voor de levering van straaljagers en ander wapentuig met een totale waarde van 15 mil jard gulden. Het Britse ministerie van defensie heeft dat gisteren be vestigd. Israël heeft, direct nadat enkele Britse zondagskranten het nieuws door Henk Dam brachten, geprotesteerd tegen de wapenlevering. In een reactie wor den de Britten er onder meer van beschuldigd de stabiliteit in het Midden-Oosten in gevaar te bren gen. Volgens de zondagskrant The Sunday Times heeft premier me- vrouw Thatcher de order, die gro tendeels naar de vliegtuig- en wa penfabriek British Aerospace gaat, definitief voor haar land binnenge haald tijdens een gesprek met de Saoedi's op haar Oostenrijkse vakantieadres. De Britten moesten daarbij con curreren tegen Frankrijk, dat ge probeerd heeft Saoedi-Arabië Mi- rages 2000 te verkopen. Generaal Jacques Mitterrand, een broer van de Franse president, is in dat kader nog onlangs naar Saoedi-Arabië af gereisd. Maar dat is tevergeefs geweest. Volgende week, als de Saoedische minister van defensie, prins Sul tan, in Londen wordt verwacht, zal het contract voor de levering van 48 Tornado-gevechtsvliegtuigen, 30 Hawk-straaljagers, radars en an der wapentuig worden getekend. Voor British Aerospace komt de opdracht als een geschenk uit de hemel. De order vult de kloof die dreigde te ontstaan aan het eind van de jaren '80, als het bedrijf be staande opdrachten voor Torna do's zou hebben vervuld, met de bouw van het Europees gevechts vliegtuig (EFA) nog enkele jaren verwijderd. Het Britse ministerie van buiten landse zaken wilde gisteren niet reageren op de Israëlische beschul diging, dat de voorgenomen leve ring zal leiden tot „een escalatie van de bewapeningswedloop" in het Midden-Oosten. LONDEN - De Britse regering zal mogelijk nog meer Russen het land uitwijzen nadat de Sowjet- Het wordt door regeringskringen in Londen niet onmogelijk geacht, - - dat Engeland nu nog meer Russi- Unie het afgelopen weekeinde 25 sche functionarissen zal uitwijzen. Britse diplomaten, zakenlieden en Minister Howe, premier Buitenland kort Asat-test De Sowjet-Unie heeft dit week- De Zweedse premier Olof Palme heeft gewonnen en verloren. Pal- de strijd tegen zijn belang- Palme of Adelsohn. dootde SS gfa?enVnJtdBag rijkste rivaal, de consen/atieve opi tewapens, terwijl het officiële pers bureau Tass zei dat de VS hiermee de toch al gespannen betrekkingen met de Sowjet-Unie verder ver slechtert. Aanslag tegen joden In Kopenhagen zijn gisteravond twaalf lichtgewonden gevallen als gen van gisteren laat daarover geen gevolg van twee bomaanslagen op twijfel bestaan. Palme kan door re- joodse doelen: een levensmidde- geren. Zijn sociaal-democratische lenwinkel en een Israëlische reis- Partij verloor weliswaar enigszins, bureau. De winkel en het bureau maar met de steun van de commu- raakten zwaar beschadigd. De ge- nisten blijft Palme in het zadel, wonden vielen onder omwonen den. Allen konden na behandeling in een ziekenhuis keren. door Leo Maat Maar de uitslag van de verkiezin- ven. Wij hebben de strijd gewon nen tegen een verandering van het systeem, zei Palme. Het is waar; de grootste propa gandist van de vrije marktecono mie, van minder overheidsbe moeienis en van bezuinigingen op de collectieve sector is afgegaan. Maar Palme vergat erbij te zeggen dat links in Zweden ook i door Henk Dam De kiezers moesten niet veel huis terug6- hebben van Adelsohn. Zijn partij, de Moderaten (conservatieven), Bengt Westerberg, de verloor liefst tien zetels. Zelfs al tyleider van de libera had rechts een meerderheid be- langryke rol heeft gespeeld haalt, dan was het nog onzeker ge- Bij een aanslag in een drukke weest of Adelsohn premier was ge- bioscoopin het dorp Lala op het ei- worden. Zijn partij zakte ten één zetel. De getalsverhouding in de Riksdag, het uit één kamer van 349 afgevaardigden bestaande parlement, is daarmee grondig ge wijzigd. In de afgelopen drie jaar kon de regering Palme steeds haar eigen gang gaan, zonder actieve steun van de communisten. Het was voor een meerderheid in het parlement al voldoende als de communisten zich van stemming onthielden. De Palme: toch premier. (foto epa> ter dan de drie burgerlijke partijen journalisten opdracht gaf binnen Thatcher en functionarissen drie weken uit Rusland te verdwij- het ministerie van buitenlandse za- nen. ken hebben hierover gisteren in- tensief overleg gevoerd. De uitwijzingen van de Britten werden zaterdagmiddag bekend gemaakt door de Britse ambassa deur in Moskou, Sir Bryan Cartled- ge. Hij was even daarvoor opgeroe pen om naar het Russische minis terie van buitenlandse zaken te ko men, waar hem een lijst met 25 na men werd overhandigd. De 25 Britten zouden zich heb ben schuldig gemaakt aan „activi teiten die onverenigbaar zyn met hun status", diplomatentaal voor spionage, een beschuldiging die door ambassadeur Cartledge direct in scherpe bewoordingen van de hand werd gewezen. De uitwijzing betreft 18 diploma ten, onder wie drie eerste secreta- twee zakenlieden, en vijf onder meer de "BBC, The Observer en het persbu- Reuter. De uitwijzing is een directe re- pressaille voor de uitwijzing uit Engeland van 25 Russische func tionarissen, die afgelopen donder dag werd bekend gemaakt. De 25 Russen zouden zich aan spionage hebben schuldig gemaakt, en zyn aangewezen door het overgelopen hoofd van de Russische geheime dienst (KGB) in Londen, Oleg Gor- dievsky. De Sowjet-autoriteiten hebben ongebruikelijk hard op deze uitwij zingen gereageerd door nu zelf ook 25 Britten weg te sturen, ondanks waarschuwingen van de Britse mi nister Howe (buitenlandse zaken) journalisten dat Engeland wraak-uitwijzingen „buitengewoon ernstig zou opvat ten". Aanslag Filippijnen Zo kwam het geregeld voo - de communisten met eigen de liberalen, een be- stellen kwamen, daar uiteraard (als bewust De 42-jarige Westerberg maakte goede indruk op de kiezers. Hij land Mindanao in het zuiden van zetelsen dat is minder dan de bei- heeft niet alleen ziJn leeftijd de Filippijnen zijn gisteren zeker de andere oppositiepartijen, Cen- terlyk mee, maar hij onthield zich 35 mensen omgekomen. Vanaf het trum en Liberalen, samen. gjüf balkon werden drie granaten de zaal ingegooid. Rond de 100 perso- Wat dat betreft mogen de 'bur- nen zouden gewond zijn geraakt, gerlijke partijen', zoals de Zweden van wie een aantal ernstig. de drie niet-socialistische partijen enigen) vóór stemden gens zich bij het voorstel gering van stemming te onthou den. Zo ontwikkelde de jmatische Euro-c dat nisten willen gèen ministers in het kabinet, maar ze zijn zich terdege hun machtspositie. vervol- Ook in het afgelopen jaar wisten de de re- communisten al het een en ander te bereiken - met name op het ter- de huren - door nistische fractie zich tot kampioen promis met de sociaal-democraten bovendien van al te krasse kritiek op de verzorgingsstaat. Die scher pe kritiek uitte Adelsohn wel en het heeft er alles van, dat de toon w. van Adelsohn te schril heeft ge- doorgaans aanduiden, blij zijn'dat klonken. Zo verwerpelijk in het gedogen Die situatie was zowel sociaal-democraten als communisten plezierig. De rege ring kon regeren, de linkse opposi te gaan. Dat was een vrijwel uniek gebeuren in de Zweedse po- de litiek. Als de sociaal-democraten een compromis sloten, dan was het meestal met de Centrumpartij, ooit tie hoefde geen vuile handen te (indejaren vyftig)een coalitiepart- ri„i-juuurgaans aanauiaen, diij znn aai f-7" Solidariteit Ze geen overwinning hebben be-, verzorgingsstaat nu toch ook t Lech Walesa en 50.000 andere ar- haald De partijen zouden onmid- beiders hebben gisteren tijdens demet elkaar in conflict zijn een speciale arbeiderspelgrimage gekomen over het premierschap, een openluchtmis bijgewoond by Niemand had ook gerekend op het Jasna Gora klooster, waar het de enorme winst van de Liberalen, ikoon van de Zwarte Madonna dle van 21 naar 51 zetels omhoog kiezmgsuitslag, dat de nederlaag wordt bewaard. De mis liep uit op schoot. Een verklaring voor deze van de conservatieven een over een massa-demonstratie voor het geslaagde lancering is natuurlijk winning was voor het Zweedse herstel van de verboden Poolse zuiver speculatie, maar het lijkt J-' vakbeweging Solidariteit. niet Communisten Palme zei als reactie op de 1 model. Een nederlaag i elk geval sterk op dat de persoon egoïstische neo-liberale alternatie- maken. Zo kon de communistische party tegen de defensiebegroting stemmen, zonder dat de sociaal-de mocraten gedwongen r, of met de Liberalen. Door de zetelverdeling en de po larisatie die de afgelopen jaren rechts een compromis te sluiten De verkiezingen van gisteren met merkbaar is opgetreden zal de re- gering-Palme zwaar op de nisten moeten leunen. Bezuinigen hebben van de sociaal-democraten op de verworvenheden van de verliezers gemaakt omdat de partij afhankelijker is geworden i zorgingsstaat, waartoe ook de ciaal-democraten wel enigszins ge- de communisten. De kleinste partij neigd waren, lijkt nu haast onmo- in het parlement, nota bene gezakt gelijk. En dat maakt de nederlaag i twintig naar negentien zetels, r rechts des te Diinliiker. JOHANNESBURG/LOESAKA (Rtr./UPI/AFP/DPA) - In de nacht van zaterdag op zondag zijn in Zuid-Afrika opnieuw onlusten uitgebroken waarbij vijf zwarten verwondingen ópliepen. In Soweto werden 746 zwar te scholieren door de politie op vrije voeten gesteld. Zij waren donderdag gearresteerd op verdenking te willen deelnemen aan een schoolstaking Na het overleg tussen een delegatie van het Zuidafrikaanse bedrijfsleven en de zwarte nationalistische beweging ANC in Loesaka lieten beide zij den zich positief uit over de resultaten van het gesprek. Een woordvoerder van de politie zei dat drie zwarten in de oostelijke Kaapprovincie gewond raakten toen veiligheidstroepen geweren ge bruikten om een menigte „relschoppers" uiteen te jagen, die probeerde benzine uit een politieauto te stelen. Twee anderen in de buurt van Dur ban liepen lichte brandwonden op toen hun huis in brand werd gestoken De politie maakte in de westelijke Kaapprovincie gebruik van rubbe kogels om een groep stenengooiers te verspreiden. Uit drie andere dis tricten werden eveneens incidenten gemeld van zwarten die met stener naar de politie gooiden, aldus de woordvoerder. Tijdens de rellen warer zeven mensen gearresteerd.Na terugkeer van het in Zuid-Afrika omstrc den overleg met de leiding in ballingschap van het Afrikaans Nationar Congres (ANC) in Zambia heeft de leider van de Zuidafrikaanse delegatj van blanke topondernemers en uitgevers een positieve balans opgemaak van de besprekingen. Gavin Relly, president-directeur van de Angl American Mining Company, die ongeveer 70 procent beheert van all« bedrijven die staan genoteerd op de beurs van Johannesburg, zei zater dag dat de besprekingen ondanks grote meningsverschillen nuttig waren geweest en hopenlijk op een later tijdstip zouden worden voortgezet. De regering heeft het gesprek scherp veroordeeld.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 7