rmek IEDERE VRIJDAG Wat heeft een baby met lenen te maken Bon voor informatie Oi AUTOMARKT AUTOMARKT 1 Bloemist-winkelier* 2 Cafébedrijf* 3 Middenstandsdiploma* 4 BASIC en microcomputers 5 Ambulante handel (markt)* ORIGINELE 'N0-PR0BLEM' LENZEN VANAF 299,- HEEFT MEER VOOR OGEN Lezers Schrijven Petitionnement Triathlon Zwartwerkers Ook aangename gebeurte nissen kunnen een hoop geld kosten. Een lening kan ook dan een goede zaak zijn. Maar pas op; bij nadere be studering van de verschillende mo gelijkheden zult u grote verschillen constateren. Een klein verschil in rentepercentage kan uiteindelijk behoorlijk aantikken. De Gemeentelijke Krediet bank Leiden is in ieder gevdl opval lend voordelig. Het is dan ook een instelling zonder winstoogmerk, spe ciaal bedoeld voor inwoners van Lelden, Rijnland en de Bollenstreek. Een lening kan een probleem oplos sen, maar moet geen nieuwe pro blemen veroorzaken. Bij de Ge meentelijke Kredietbank loopt u dat risico niet. U profiteert van onze gunstige voorwaarden en u kunt snel over het gewenste bedrag beschikken. De Gemeentelijke Kredietbank helpt u graag aan een persoonlijke iening. Aanvragen kan op ons kantoor of schriftelijk (bel voor een aanvraagformulier of vul de bon in) gewenst bedrag f looptijdmaanden nadm adres postcode/plaats geboortedatum telefoon Bon in gefrankeerde envelop sturen aan Gemeentelijke Kredietbank Leiden, Stadhuis, postbus 160.2300 AD Leiden. LD 16-09 Wilt u meer weten? U bent van harte welkom. Stadhuis Leiden, Stad huisplein 1, telefoon 071-25 41 45. Openingstijden; alle werkda gen van 9.00 tot 12.30 uur en op don derdagavond van 17.30 tot 19.30 Ge^JdiïP" u*\ïiï>'re"- Gemeentelijke Kredietbank Leiden, Stadhuis, postbus 160, 2300 AD Leiden Sluit 2 dagen vóór verschijnen ^(woensdagmiddag uiterlijk 15.30 uur) Vakopleidingen De opleidingen starten in diverse schoolgebouwen te: LEIDEN. De vakopleidingen aangegeven met leiden u rechtstreeks op voor officieel erkende diploma's en zijn naar keuze mondeling of schriftelijk te volgen. De schriftelijke cursussen zijn erkend door de Minister van Onderwijs en Wetenschappen, d.d. 24 september 1984. Voor aanvraag van studiegidsen altijd bereikbaar. Bel 01717-7840 of stuur de bon even op Zend vrijblijvend informatie van cursusnr(s): De direktie van Leidsch/ Alphens Dagblad aanvaardt generlei aan sprakelijkheid ter zake van eventuele gevolgen voor de adverteerder, ontstaan door het niet, niet tijdig of onjuist plaatsen van adver tenties. Klachten over de uitvoering van telefonisch opgegeven advertentie-opdrachten of over fouten, ontstaan door onduidelijk handschrift van de opdrachtgever kunnen door de uitgeefster niet worden geaccepteerd. De uitgeefster is gerechtigd bepaalde ter plaatsing op gegeven advertenties te weigeren wegens inhoud, aard, strekking of vorm, technische bezwaren, wei gering van vooruitbetaling, strijd met eigen belangen van de uitgeefster of een andere reden van principië le aard, zonder verplicht te zijn aan de adverteerder de reden op te geven. De uitgeefster heeft het recht om, indien dit naar haar oordeel redelijkerwijs niet van haar kan worden verlangd, brieven op adver tenties niet aan de adver teerder af te geven of door te zenden, noch deze brie ven aan de inzender terug te geven. Niet afgehaalde brieven onder nummer worden na één maand vernietigd. mmmmsmmm Alleen lage prijzen vindt u niet genoeg? Al vanaf f299,- hebt U bij Rinck de originele 'no- problem' lenzen. Inclusief aanpassing, begeleiding en instructie door gedi plomeerde contact lens-specialisten. Wat een prijsverschil! Een kwaliteits-aanbod, dat U alleen vindt bij Rinck, één van de belangrijkste optiek ketens van Nederland. Rinck heeft klinkende aanbiedingen, maar vakkundigheid en veiligheid gaan vóór alles. Rinck zal U graag informeren over contactlenzen en in het voorkomende geval wijzen op alternatieven. Dat is vakmanschap! Nog niet overtuigd? Dan doet Rinck nóg vier voorstellen: 1. Praten, passen, proberen. Bij Rinck kost U dat niets. 2. Aanbieding voor alle starters: Septicon totaal-verzorgingssysteem J ter waarde van f50,-voor f28,-. Speciaal voor alle zachte contact lenzen. 3. Aanbie ding voor alle lens dragers: Elke 3e flacon contacdens- vloeistof voor de halve prijs. (En gemiddeld is Rinck al 20% voordeliger!) 4. Een aardige verrassing bij aanschaf van lenzen. Tenslotte. Of U bij Rinck een kleinigheidje koopt ofU profiteert van aantrekkelijke aanbiedingen... bij Rinck zijn altijd alle garantie- en servicefaciliteiten van toepassing. Met een no-risk servicekaart krijgt U zelfs aanzienlijke korting op herhalingsaankopen. Doe als tienduizenden klanten vóór U en kom óók naar Rinck! Aanbiedingen geldig in september 1985. Leiden: Botermarkt 1, tel.: 071-125036. wmm Naar aanleiding van uw artikel over het volkspetitionnement in deze krant van zaterdag 7 septem ber. Het volkspetitionnement is voor veel mensen in Nederland in derdaad de laatste strohalm in hun strijd tegen de kernbewapening. En zelfs die laatste strohalm wordt al bij voorbaat door u afgekapt. Een zwakke plek zou zijn dat het volkspetitionnement een machte loos wapen is omdat het door rege ring en parlement kan, en hoogst waarschijnlijk zal worden gene geerd. Ik vraag mij echter af of dat een zwakke plek is van het volks petitionnement of juist van de ont vanger ervan. Hoelang kan een re gering doorgaan met het minach tend naast zich neerleggen van vra gen die al zoveel jaren door zoveel i gesteld worden? De volgende zwakke plek zou zijn dat het preciese aantal onder tekenaars moeilijk te controleren is, dat er dubbel getekend kan wor den en dat kinderen ook mogen te kenen. Natuurlijk zullen tegen standers van het volkspetitionne ment zelf het allerkleinste foutje gebruiken om de actie in diskre diet te brengen. Dat zegt mij meer over die tegenstanders dan over het slagen of mislukken van de ac tie. En waarom het argument van kinderen als ondertekenaars mis bruiken? Laat men dan liever stap pen ondernemen om de grondwet te wijzigen waarin dat recht van kinderen beschreven is. Als de regering besluit de kern wapens toch te plaatsen zal een royale meerderheid zich bij dit be sluit neerleggen, zo zegt u verder in uw artikel. Dit pleit voor de vrede lievendheid van al die mensen. Of ziet u zé liever massaal hun belas ting weigerën, of vechten met de ME? Is hun handtekening nu min der waard, alsof ze het niet echt Ook vind ik het onzin om te ver onderstellen dat alle tegenstanders van kernbewapening op de linkse partijen zouden moeten stemmen. Als ik volledig achter het CDA sta, behalve op het punt van de bewa pening, dan ga ik niet uit die partij maar probeer ik daar mijn bezwa ren kenbaar te maken, tot de laat ste wettelijke strohalm toe. En wat betekent democratie dan nog. als het partijbelang gaat boven het be lang van de kiezers, als de dringen de vragen van zoveel kiezers - net wel of net niet de meerderheid - genegeerd worden? Als u schrijft dat zelfs het aantal handtekeningen de ver wachting ver overtreft de kans op een nederlaag voor de vredesbewe ging groot is, dan heeft u het mis. De nederlaag is dan voor de demo cratie, en terecht zullen velen met mij dan teleurgesteld zijn. Maar voordat we ons laten ont moedigen zullen we die laatste strohalm van het volkspetitionne ment massaal aangrijpen om nog eens, voor de zoveelste keer, te la ten zien dat wij bereid zijn veel tijd, geld en energie te investeren om ons land niet de heilloze weg van de kernbewapening te laten in slaan. M.J. van Delft-Zandbergen Kerkstraat 5 Rijnsburg Naar aanleiding van het door u gepubliceerde verslag van de kwart-triathlon gehouden op zon dag 1 september te Oegstgeest wil ik op het volgende reageren: le De start bij het fietsen verliep verte van chaotisch, dat het er wel druk was is niet meer dan logisch bij een veld van 200 deelnemers en veel toe schouwers. 2e De gevaarlijke bochten wer den door de vele vrijwilligers goed aangegeven en de deel nemers werden tijdens elke ronde op de komende kritie ke bochten geattendeerd, de wat gevaarlijke situaties die toch ontstonden kwamen door een gebrek aan discipli ne van deelnemers. Verder zijn zonder uitzondering positieve geluiden te horen om trent de organisatie en de entoura ge van het geheel. Zonder de rest van de medewerkers iets te kort te willen doen kan ik zeggen dat Maarten Noort een keurig produkt heeft laten zien met de organisatie van deze kwart triathlon. Namens de ijsclub van Warmond waarvan ca. 10 leden hebben mee gedaan met als resultaat o.a. een 5e, 12e, 15e en een 19e plaats en de deelnemers uit Oegstgeest wil ik de groep vrijwilligers en andere mensen die op welke wijze dan ook behulpzaam zijn geweest bij het or ganiseren van dit geheel bedanken voor dit gezellige sportevenement, ik hoop dat er hier nog eens zo'n evenement georganiseerd gaat worden. Een deelnemer (startnummer 52): Herman Bakker Alphons Diepenbrocklaan 1 Oegstgeest In uw editie van 4 september be richt u dat 400.000 zwartwerkers bij elkaar 25 miljard gulden verdie nen. Een eenvoudige rekensom leert dat per zwartwerker 62 dui zend gulden per jaar verdiend wordt. Als uw bron juist is, moet het hierbij dan minstens gaan om notarissen of 'Rambo's' die dag en nacht kunnen verstouwen. Overigens moet al dat geld uitge geven worden, waarbij de helende producenten van koopwaar na tuurlijk wel varen. En wat kan het Ondememersverbond daar nou te gen hebben? F. Hagedoorn Snoekforel 13 Leiden

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 6