Jan Timman uit de race FISA zet GP Zuid-Afrika door Karpov bekroont herstel met zege en 'Het is uit de hand gelop Renners Post geven GP Merckx allure Richard Ippel ruikt aan overwinning Onregelmatigheden bij ijshockeybond Geluk staat Prost bij MAANDAG 16 SEPTEMBER 1985 SPORT PAGINA 21 TILBURG (ANP) - Dankzij de terugkeer van het gezond verstand gaat het internationale schaaktoernooi van Til burg toch nog een boeiende slotronde tegemoet. Anders dan zijn meer temperamentvolle collega's liet de bedaagde Russische grootmeester Lev Poloegajevski zich gisteren niet afleiden door de commotie, die de massage-tafel van Miles dagenlang veroorzaakte. In een glasheldere dame- indier maakte hij een eind aan de mythe, dat de Britse grootmeester in buikligging onkwetsbaar zou zijn. Miles voelde het zelf ook Bij de analyse, fouten als zout in gewreven, zat hij overeind De zege de lift. Als hij in de eni- de begane ge hangpartij van vandaag de plus- de wonden wordt pion tegen Poloegajevski tot gel- in elk geval recht ding brengt, staat hij zelfs gelijk zijn stoel. met Miles en Huebner. Degene die de onderaanstaande afviel was Jan Timman. De neder- BRUSSEL (ANP) - Het had er schijn van dat alleen het 'supertrio' van Peter Post Eddy Merckx heeft willen helpen de naar de vroegere 'kannibaal' genoemde tijdrit de een week uit en eindigde Mottet als Frankrijks grootste talent na Hi- nault en Fignon in de anonieme middenmoot op de 36e plaats. Jacques Hanegraaf heeft zater- Ljubojevic toil wel eens weten hoe z overeenkwamen. Tegen Dzindzi- Poloegajevski op koploper Miles laag tegen Ljubojevic vernietigde chasjvili besteedde hij drie kwar- de hoop dat de man met de hoogste brak de rangvolgorde open en i spireerde de overigen tot grote ELO-rating van het gezelschap Til- vechtlust. De ronde eindigde met burg ook eens op zijn naam zal het nog nooit vertoonde resultaat brengen. van vier overwinningen van wit. Ljubojevic en Timman werkten Robert Hübner kwam op gelijke verder aan beider passie; het Sici- hoogte met Miles. Kortsjnoj stapte liaans. In de eerste toernooi-helft had Timman gewonnen met de ge sloten variant; nu kwam de open variant met de Keres-aanval op ta fel. Ljubojevic koos cheerde lang en stelde zich tevre den met een klein positioneel JOERMALA (Tass) - Een kleine maand voor het begin van het kan didatentoernooi in Montpellier heeft Mikhael Tal aangetoond in goede vorm te steken. De Russi sche grootmeester won in het Bal- tische kuuroord Joermala een sterk bezet internationaal schaak- „„rou toernooi met negen punten uit der- ^et eenvoudige middelen de tier aan de de eerste vier zetten van de opening: een combinatie van Caro Cann en het oude Pirc-sys- teem. Dzin werd opgezadeld met een dubbelpion op de konings vleugel, kwam steeds slechter te staan en maakte met Le8 - d7 een beslissende fout. Kortsjnoj - Romanisjin haalden h6, ro- als enigen de tijdcontrole r, zij het dat Romanisjin op dat moment door de klok ging. Het MOSKOU (TASS/AFP/Reuter) - tuigd dat de 34-jarige titelverdedi- Misschien had Gary Kasparov vrij- ger het duel zou gaan deel. Althans zo leek het. Waar- dere alternatief: zich mat laten zet- schijnlijk was zwarts eenvoudige ten, was waarschijnlijk nog minder ontwikkelingszet Pb8 - c6 al niet aantrekkelijk. Ook voor de ken- goed geweest. Zoals het ging, bond ners kwam deze ontknoping als tien punten. De tovenaar uit Riga deelde de eerste plaats overigens met zijn landgenoot Mikhail Goerevitsj. Joeri Balasjov bleek weer geheel de oude te zijn. De zwijger uit Sibe rië legde beslag op de derde plaats met 8,5 punt. kleine voordeeltjes grote koningsaanval, waaraan niet te ontkomen viel. Robert Hübner was er op uit wedstrijdleiding en publiek enige genoegdoening te verschaffen voor zijn optrede van vrijdag, toen hij Miles na twee minuten remise kele zetten tot verrassing. Romanisjin uitstekend uit de opening geko men. Kortsjnoj was daarna op pad gegaan het zwarte paard af te van gen. Dat lukte niet. Terwijl ieder een dacht dat zwart het ergste had begon Kortsjnoj aan de uitwerking derde plan, dat binnen en- leidde. LEIDEN - Na zijn goede optreden vervolgens in het gezelschap van lid van de Leidse Du Prie-ploeg, vorige week tijdens de klassieke de Zeeuwse Du Prie-renner Karei betoonde zich de rapste van de i Goethem en Ralph Moorman i acht. Hazerswoudenaar Piet de ronde van Midden-Nederland mocht amateurwielrenner Richard aan de greep van de kopgroep. Van1 Groot sleepte een verdienstelijke Ippel gisteren tijdens de ronde van Goethem moest lossen, de achtste plaats in de wacht. Jagt Hoogerheide opnieuw aan de zege eindsprint liet Ippel zich vervol- kwam als 14de over de meet, ter- ruiken. De Swift-renner (tqt nu toe gens verrassen door de gei goed voor een tweetal zeges) dien- neerde baanrenner Moorman de uiteindelijk echter opnieuw met een tweede plaats genoegen te ne men. In het Westbrabantse Hoogerhei- ge de zorgde Ippel J~J de koershelft vo sende slag van een elftal niet miste. Tijdens de finale ont snapte de Leidse rechtenstudent gens verrassen door de gerouti- wijl Leidenaar Alex Jansen 16de werd. In de topzwaar bezette ronde van In de zaterdag verreden liefheb- Berkel had Aijan Jagt zaterdag bersronde van Voorhout ging de met zyn ploeggenoten het heft lan- zege naar Haarlemmer Ron Bak- - ge tijd in handen, maar de Wou- ker. Hij was medevluchters Gerrit Ia ?u"SJ tl r" bruggenaar miste uiteindelijk wel Kleinveld (van de amateurs weer dat JUj de beslis- de beslissende ontsnapping van naar de gelederen der liefhebbers acht renners. De zege ging de Bata- teruggekeerd) uit Lisse, Jan •ploeg tenslottemog aan de Zwaan uit Voorschoten en Alphe- i voorbij, want Rob Sienders, r Hans Verbooom te snel af. dag na het verlies van de vierde partij in de tweekamp om de we reldtitel schaken, toch beter het advies van enkele grootmeesters kunnen aannemen. De 22-jarige Georgiër werd aangeraden gebruik te maken van zijn recht een vrije dag aan te vragen. De uitdager van wereldkampioen Karpov achtte dat niet nodig. In de vijfde partij, zaterdag in de Tsjaikovsky-zaal van het Peking Hotel in Moskou, leek Kasparov ook geen moment aangeslagen te zijn van de neder laag waardoor de stand in het duel op 2-2 kwam. Karpov werd enigs zins verrast door de Spaanse-ope- ning van zijn jonge opponent die er echter niet meer dan licht voordeel uit wist te halen. Karpov, die na zijn zege in de vierde partij wat minder nerveus oogte, maakte ech ter goed gebruik van een minder goede (24e) zet van Kasparov. In plaats van de loper van e5 terug te brengen naar al, koos de uitdager voor b2. Een fout die hij een zet la ter ook in zag maar toen was het kwaad eigenlijk al geschied. Het initiatief in de partij lag daarna bij zwart. Het kwam de uitdager op het verlies van een pion te staan, een gemis dat de Georgiër niet meer kon goedmaken. Al bij het af breken van de partij na de 41e zet van wit, waren de deskundigen in de commentators-zaal er van over- lange nacht van analyses bleek ook Kasparov die mening toege daan. Voor Karpov zijn de kansen zijn wereldtitel te behouden aanzien lijk toegenomen. Na de zege van vrijdag met wit, zijn eerste winst op zijn uitdager na 27 partijen, was zijn zelfvertrouwen al weer aardig hersteld. Zaterdag en zondag bleek dat de druk van favoriet zijn Kas parov geen goed doet. Vooral na het afbreken van de partij was hij geïrriteerd en nerveus. De 22-jarige uitdager staat nu voor de zware op gave van de resterende 19 partijen er minstens twee te winnen. Na de 24 partijen heeft titelverdediger Karpov volgens de regels immers genoeg aan een gelijke stand. De grootmeesters in het Peking Hotel verwachten dan ook dat de 34-jari- ge kampioen risico's zo veel moge lijk uit de weg zal gaan. Partij Wit: zwart 1 E4 e5, 2. Nf3 nc6,3. Bb5 a6,4. Ba4 nfB. 5. dige allure te geven. De Belg Eric dag achter Norbert Koch de Vanderaerden (winnaar), de Ne- Zuiderzee-Dernytour voor profren- derlander Bert Oosterbosch (twee- ners gewonnen. Als tweede eindig de) en de Australiër Phil Anderson de de winnaar van Steven Rooks, (derde) gaven het erepodium naast de winnaar van vorig jaar. Peter het Brusselse Atomium en het Hei- Pieters werd derde, zeistadion een meer dan internatio naal gezicht, de drie hevig transpi rerende renners droegen alle drie I de blauw-witte trui van Panasonic. De drie ploeggenoten staken hoog uit boven de rest van het 17 koppen tellende veld in de 64 kilo meter lange tijdrit, die bij zijn zes de jaargang volgens de reglemen ten internationaal bezet mocht worden. Eddy Merckx wilde direct groots uitpakken, maar zijn naam (of het sponsorgeld?) waren onvol- doende om Giro-Tourwinnaar Ber nard Hinault, werelduurrecord- houder Francesco Moser en we relduurrecordhouder op zeeniveau Hans-Henrik Oersted aan zich te verplichten. Laurent Fignon kon niet rijden omdat hij nog herstel lende is van een operatie. Op de uitgebalanceerde aërody namische fietsen met ossekop- stuur, klein voorwiel en dicht schijfwiel achter waren de drie ruim anderhalve minuut sneller dan Paul Haghedooren. De Belgi sche kampioen was de snelste van de overige veertien. Vanderaerden, geprikkeld omdat zijn tijdritzege in de Ronde van Frankrijk een toe valstreffer werd genoemd door windvoordeel, was een minuut sneller dan Bert Oosterbosch, die weer bijna een minuut sneller was dan Anderson. Het gemiddelde van Vanderaerden over 64 kilome ter bedroeg 48,906 kilometer per De uitslag van de Grote Prijs Eddy Merckx in Brussel is: 1. Eric Vanderaer den (Bel) 64 km in 1.18.31 (gem. 48.908 km/u); 2. Bert Oosterbosch (Ned) op 1.13; 3. Phil Anderson (Aus) op 2.05; 4. Paul Haghedooren (Bel) op 3.39; 5. Ste phen Roche (Ier) op 4.05; 6. Claude Cri- quielion (Bel) op 4.06; 7. Greg Lemond (Vst) op 4.10; 8. Mare Sergeant (Bel) op 4.16; 9. Sean Kelly (Ier) op 4.41; 10. Jean- Luc Vandenbroucke (Bel) op 4.43; Ronde van Toekomst De 'kleintjes' uit de grote Ronde van Frankrijk zijn de 'groten' uit de kleine Tour gebleken. De Colom- o-o ^7,6 Rel b5.7Bb3 d6,8. C3 0-0,9. H3 biaan Martin Ramirez werd bb7, 10. D4 re8, 11. Nbd2 bf8, 12. A4 Qd7, iaotcto woolrpinHe van d*» pnnrip 13 A:b5 a:b5.14 R a8 b:a8.15. D5 na5,16 laats'e weekeinde van de Ronde Ba2 c6, 17. B4 nb7. is. C4 nb7. 19. D c6 van de Toekomst vrijwel zeker van q:c6,20. C5 nd8,21 Bb2 d:c5,22. B:c5 q c5. de overwinning in het eindklasse- ment, de Fransman Charly Mottet won twee etappes en de Spanjaard Miguel Indurain was meester in de 36. Qb2 b4, 37. Re3 bg6, 38. R:e8 q:e8, 39. langste tijdrit. In de Grote Tour Qci ne4,40. Bd5 nc5,41. Nb3 afgebroken, vielen Ramirez en Indurain binnen DEN HAAG (ANP) - Enkele be- De bestuurders van de bij de stuursleden. van de Nederlandse NIJB aangesloten clubs hadden in IJshockey Bond (NIJB) hebben het weekeinde nog geen overleg zich in de afgelopen seizoenen gepleegd over het rapport van de schuldig gemaakt aan financiële commissie van goede diensten. En- onregelmatigheden. Het betrof on- kele bestuurders spraken op per der meer de aanvraag en besteding soonlijke titel over het nemen van van overheidsgelden. Tot deze con- passende maatregelen tegen de be- clusies komt de door de NIJB zelf trokken leden van de dagelijkse ingestelde 'commissie van goede leiding van de NIJB. „Het verhaal diensten' in een rapport, dat in het van Metz en zijn collega's is niet afgelopen weekeinde per expresse erg vleiend voor de NIJB", rea- is verstuurd aan waarnemend geerde Van 't Wout. „De bond is voorzitter Van 't Wout, voorzitter door de onregelmatigheden, waar- Terpstra van de financiële commis- over de commissie spreekt, mijns sie en alle clubbesturen. inziens, niet of niet opzettelijk be- Het verslag van de commissie nadeeld. Maar het is goed te ver van goede diensten, met daarin melden, dat wij al eerder min of twee onafhankelijke juristen en meer tot de zelfde conclusies wa- het Tweede-Kamerlid voor de ren gekomen als de commissie. Wij WD Jaap Metz, is mede gebaseerd zijn druk doende de interne pro- op een intern accountantsonder- blemen op te lossen en daardoor zoek van het ministerie van wel- ons imago op te poetsen". zijn, volksgezondheid en cultuur (WVC) en rapportage van een Rot terdams accountantsbureau. De al- De commissie van goede dien- gemene conclusie is, dat het finan- sten heeft in het verslag een relatie ciële beleid van de NIJB en de con- gelegd tussen het wanbeheer van trole daarop in het recente verle- de bondsbestuurders en de schul den onvoldoende, zelfs amateuris- denlast van zeven miljoen gulden tisch zijn geweest. van het Prins Willem Alexander De commissie van goede dien- Sportcentrum (PWA) in Zoeter- sten is eind mei ingesteld om een meer. Net zoals de accountants einde te maken aan de geruchten- dienst van WVC vinden Metz en de stroom over de financiële handel zijnen, dat de (bouw)kosten uit en wandel van met name voorzitter hand zijn gelopen en dat de onstui- Schweers en de inmiddels met mige groei van de schuld door in- ziekteverlof gestuurde bondsbu- .terne verdeeldheid niet adequaat reaudirecteur Van Rijswijk. „Wij werd opgevangen. WVC sprak in hebben de NIJB dringend ver- dat verband zelfs van onzorgvuldig zocht het rapport in het openbaar omspringen met gemeenschaps- te behandelen", benadrukte Metz. gelden. Die zinssnede kwam zaterdag ook uit de mond van het Tweede- Kamerlid Joop Worrell van de PvdA. Hij heeft in de afgelopen maanden staatssecretaris Joop van der Reijden in de Kamer vragen gesteld over de besteding van over heidsgeld in het PWA. Van der Reijden antwoordde Worrell onder meer, dat de betrokken sportorga- LA ROCHELLE (ANP) - Bij het nisaties - de NIJB en de tafelten- zeilen in de 470 klasse zijn Tonni nisbond - zelf verantwoordelijk Vermeulen en Henneke Stavenui- zjjn geweest voor een deel van de ter zaterdag wereldkampioen ge- kostenoverschrijding. „Ik vind het worden. normaal gesproken niet de taak De Nederlandse vrouwen won- Van de overheid zich te bemoeien nen de zevende en laatste race voor met interne aangelegendheden van La Rochelle en passeerden daar- sportbonden", vertelde Worrell, mee in het klassement de Canade- jn dit geval maak ik echter een se zusjes Karen en Gayle Johnson, uitzondering, omdat de hele zaak Deze werden negende. Vermeulen/ uit de hand is gelopen. Dat werd Stavenuiter kwamen uit op een to- me echt te gortig. Ik zal de ontwik taal 27.7 pnt en Johnson/Johnson kelingen rond de NIJB scherp in op 29.4 pnt. de gaten houden". Ovett Zwemploegen De Zijl en LZ op dreef LEIDEN - Tijdens de eerste wed strijd van het nieuwe seizoen heeft de zwemvereniging de Zijl in het Vijf Mei-bad goede tijden neerge zet in een vierkamp met Luctor et Emergo, Nautilus en Altena. Ro bert Janssen. Niels Ouwerkerk en Laurens van Kampen wisten zich reeds te plaatsen voor de winter kampioenschappen van Nederland door aan de limieten te voldoen. Janssen deed dit op de 100 vrij in 59.8 en de 100 m school in 1.18.5. Ouwerkerk zwon limieten op zijn favoriete afstand op de 200 m vlin der en op de 200 m. vlinder en op de 200 vrij in respectievelijk 2.32.2 en 2.13.1. Laurens van Kampen haalde zijn limiet op de 200 m vlinder in 2.44.0. Als ploeg weerde.de Zijl zich uit stekend door in een groot aantal programmanummers ereplaatsen voor zich op te eisen. Bij de heren zwommen René Correljé en Rei- nier Haasnoot zich in de prijzen. Correljé deed dit op de 100 vlin der in 1.02.0 waarmee hij le werd. Reinier Haasnoot werd 3e op de 100 vrij in 56.8 en 2e op de 100 vlin der achter zijn clubgenoot in 1.02.9. Elise Krijnen wist zich ook voor in te klasseren door eerst op de 200 m. rug de 3e plaats te veroveren in 2.40.2 en later nog een 2e plaats op de 100 vrij. Ook bij de jongens on der de 12 werden verschillende prijzen in de wacht gesleept. Zo zwom Robbie Dubbeldeman op de 100 rug 1.18.8, waarmee hij le werd goed gevolgd door Ronny Ligtvoet die 2e werd in 1.23.4. Niels Joor werd le op de 100 vrij in 1.09.0 en zwom later bij de jongens onder de 14 de 100 m. vlinder in 1.19.2 waar bij hij als 3e eindigde. De 200 vlin der werd een complete aangele genheid voor de Zijl bij de j.o. 14. Ouwerkerk werd le, gevolgd door Marco Blokpoel in 2.32.5 en als 3e eindigde Laurens van Kampen in zijn limiettijd. Erwin Siera wist zich goed te klasseren door zich op de 200 m. rug in 2.39.5 naar een 3e plaats te zwemmen. Bij de meisjes en jongens onder 10 waren er suc cessen voor Danny Dubbeldeman die op'de 100 m. wissel le werd in 1.25.9 gevolgd door Brenda Ligt voet in 1.31.0. Bij de jongens wist Stan Spijker een 2e plaats te halen in 1.39.4. Mireille Correije plaatste zich als 2e op de 100 school in 1.19.3. Goed op dreef waren ook Maaike Parrel en amarentia Verka de die goed presteerden op resp. de 200 m. wissel en de 100 rug m.o. 12. Parrel werd le in 2.49.3 en Verkade 2e in 1.23.1. Bij de vrouwen werd Patricia 3e op de 100 vlinder in 1.11.5. In de afsluitende estafettes werd de Zijl tweemaal 2e. De meis jes onder 16 veroverden dit op de 4 x 100 wissel in 4.56.6 en de jongens onder 16 op de 4 x 200 vrij in 8.51.0. (Uitslagen: zie scorebord). winnaar LONDEN (ANP/AFP/Reuter) - Oud-wereldrecordhouder Steve Ovett heeft gisteren in Londen de eerste Westminster-mijl, een stra- tenloop door de Engelse hoofdstad gewonnen. Ovett nestelde zich na 1300 meter aan de kop van het veld en zegevierde in 3 minuten en 56,04 seconden. Mary Slaney heeft tij dens atletiekwedstrijden in Seoel de 800 meter gewonnen in 1 mi nuut 58,09 seconden. De Ameri kaanse wereldrecordhoudster op de mijl had geen tegenstand van betekenis. Het verspringen bij de dames leverde een zege op voor de Australische Robyne Lorraway. 6,43 meter. De Japanner Takeyuki Nakayama heeft zondag de mara thon van Seoel gewonnen. In de Zuidkoreaanse hoofdstad had hij voor de klassieke afstand van 42 ki lometer en 195 meter, 2 uur 10 mi nuten en 9 seconden nodig. De Brit Russel Spence en de Australiër Steve Harrington raakten bij de aisteren op het circuit van Zandvoort verreden formule 3 races met elkaar in botsina. De schade was aanzienlijk, maar beide coureurs liepen geen verwondingen op. (fotoANPi Vermeulen en Stavenuiter wereldkampioen SPA (SID) - Het geluk dat Alain Prost de laatste jaren in de beslis sende fase telkens weer op spreek woordelijke wyze in de steek liet, lijkt de kleine Fransman nu bij te staan in zijn poging wereldkam pioen formule 1 te worden. Op het snelle circuit van Francorchamps profiteerde coureur uit de stal van Mc Laren van de pech, waaraan zo wel de Italiaan Michele Alboreto als de Zweed Stefan Johansson ten offer viel. De Braziliaan Ayrton Senna bracht de Grote Prijs van België op ziin naam. Achter Senna en de Engelsman Nigel Mansell bezette Prost de der de plaats. Daardoor heeft Prost in een rommelige race een voorschot genomen op de wereldtitel. De voorsprong van de 30-jarige Frans man bedraagt nu zestien punten. beeindigen. De voornaamste current, Alboreto, kan met nog de Prost heeft in de resterende drie was gestart in de regen, brak in de GP-races elf punten nodig om het Ardennen allengs een zonnetje als wereldkampioen te door. In de twaalfde ronde wissel de Rothengatter banden. Een slecht schakelende versnelling had Brands Hatch (6 oktober), hem overigens al een ruime achter- Kyalami (19 oktober) en Adelaide stand bezorgd. Na 279,5 kilometer (3 november) voor de wielen ten hoogste op 80 punten komen; Prost heeft er nu als 69. Huub Rothengatter, de enige Ne derlander in het formule-1-wereld je, reed de wedstrijd uit als veer tiende, maar zijn naam kwam niet j op de officiële uitslagenlijst voor. Rothengatter moest in een reserve- wagen starten, omdat hij bij een spin tijdens de opwarmtraining het chassis van zijn Osella had bescha- didgd. Evenals de topcoureurs had Rothengatter veel last van de wis selende omstandigheden. Nadat er was de Nederlander door winnaar Senna maar liefst zes keer gelapt. Alboreto kon na een derde van de race een hoge klassering al ver geten. De Italiaan reed zijn Ferrari de groenstrook op. Een defecte koppeling, luidde de diagnose van de technici. Zijn stalgenoot Stefan Johansson moest enige ronden verder opgeven. Prost: „Toen ik zag dat Alboreto de strijd had moe ten staken, wist ik dat ik alleen de wedstrijd moest uitrijden om voor deel in het klassement te boeken. Die houding ligt mij niet bijzonder, maar ik heb nu bewezen dat ik ook defensief kan rijden". Al bij de start had Nelson Piquet een opvallende manoeuvre ge maakt. Wonderlijk genoeg had de volledige draai die de Braziliaan in de stromende regen ohi zijn as maakte geen gevolgen. Piquet had de controle over zijn Brabham- BMW verloren, maar de rest van het deelnemersveld ontweek de bolide schijnbaar moeiteloos. Senna nam onmiddellijk de lei ding. Na zijn zege in de race om de Grote Prijs van Portugal heeft hij zich ontwikkeld tot een regenspe cialist. Ook op de droge gedeeltes van het circuit gaf de 25-jarige cou reur nauwelijks terrein prijs. De in Sao Paulo wonende Senna boekte de tweede GP-zege uit zijn loop baan. Voornaamste onderwerp van ge- Spa sprek op het circuit overigens de beslissing i ternationale autosportfederatie (FISA) om de Grand-Prix van Zuid-Afrika door te. zetten. FISA- voorzitter Jean-Marie Balestre wil de druk om de race van de agenda af te voeren te weerstaan. De drei gende beperking van het deelne mersveld lijkt hem niet te deren. „Driejaar geleden waren er in Imo- la ook niet meer dan veertien wa gens aan de start. Niettemin gold het resultaat van die wedstrijd voor het klassement van de strijd om het wereldkampioenschap." De regeringen van Frankrijk, Zwe den, Finland en Brazilië hebben opgeroepen tot een boycot Re nault zal geen coureurs en mate riaal naar het circuit van Kyalami sturen.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 21