Doeos maakt TYPP 'leip': 8-2 Spanning wordt Saturnus teveel Hockeyers Roomburg blijven ongeslagen HDM is LMHC de baas Dammers RDC zijn fortuinlijk Forescate blijft goed volgen Peter-Paul de Vrind verslaat Ron van Spanje Stijlprijs bokser Geerlof PAGINA 18 DO/ST SPORT MAANDAG 16 SEPTEMBER 1985 Ploeg laat voorsprong glippen LEIDEN - Roy van Gurp, trainer- coach van Saturnus, hief beide ar men ten hemel na afloop van de wedstrijd in de landelijke eerste klasse tegen de Treffers, rust 5-4 voor de Leidenaren, eindstand 9- 14. "Met 9-6 voorstaan na dertien minuten in de tweede helft en dan nog met die marge onderuit gaan. Dat mag toch gewoon niet als je met je koppie blijft handballen". Zo was het ook precies. Saturnus had driekwart van de wedstrijd geen kind aan de Treffers. De ro buuste spelers van de Treffers za gen geen kans om de Leidse defen sie voor problemen te stellen en op het tempospel van de Saturnus- aanval moest de eigen defensie herhaaldelijk door de knieën. Maar in plaats van de bal het werk te la ten doen gingen de aanvallers van Saturnus met bal naar de cirkel. Een kolfje naar de hand van de Treffers dat op die acties eindelijk gebruik kon maken van de fysieke meerderheid. Saturnus leed bal verlies en dat resulteerde in brea kouts die werden benut. De voor sprong was in luttele minuten te nietgedaan en de Treffers dat zich eigenlijk halverwege de tweede helft zo'n beetje had verzoend met verlies won,toch nog royaal. In de landelijke tweede klasse speelden de mannen van H.V.V.70 gelijk tegen Atomium, 11-11, rust 7-3. De Voorschotenaren waren niet erg zeker met hun strafworpen anders zou Atomium met de rust tegen een grotere achterstand heb ben moeten aankijken. Liefst vier maal bleef de voortreffelijke Ato- mium-keeper de Voorschotense schutters de baas in de confronta tie vanaf de zeven meter. Na 3-1 kwamen de handballers uit Rotter dam zelfs langszij, 3-3, voordat Norbert Brouwer, weer vanaf de zeven meter, eindelijk raakschoot, 5-3. Peter Innemee had hem even tevoren vanuit de hoek de weg ge wezen, langs het linkerbeen van de Atomium keeper, 14-3. H.V.V.'70 sloot de eerste helft met een flit sende breakout van Peter Innemee en Wilbert Schelvis. Maar Ato mium liet zich niet in de hoek zet ten. Sterk verdedigend en zelf de breakout hanterend werd het on danks 11-9 voor H.V.V.70 op de valreep 11-11. Dat vooral dankzij het bekeken spel van de Rotter damse centrale opbouwer Martin van den Wijngaard. De wedstrijd werd zeer beslist geleid door het vrouwenkoppel Adrie Fuchs en Frida Koolmees. De vrouwen van Oase rolden de open defensie van Snelwiek in Oud Ade binnen tien minuten na aanvang van de wedstrijd in de lan delijke tweede klasse viermaal op rij zo simpel op dat Snelwiek haas tig terugviel op de vertrouwde 6-0 verdediging. Maar Snelwiek kon de opgelopen achterstand voor de rust niet meer wegwerken, 5-3 voor Oase dat een uiterst bewegelijk spelletje liet zien waaruit en vanaf de cirkel en vanaf 11, 12 meter werd gescoord. Na de hervatting kon Oase de druk echter niet op de ketel houden. Snelwiek kwam te rug tot 7-6. Op inzet bleef Oase toen overeind. Op inzet en op het sterke keeperswerk van het duo Jolanda LEIDEN - De mannenploegen van Roomburg en Forescate blijven ook na gisteren in de tweede klasse A aan de leiding met het maximale aantal punten. De Leidse hockeyploeg staat door een beter doelsaldo boven het uit de eerste klasse gedegradeerde Forescate. In de derde klasse A staat Noordwijk eveneens na drie speeldagen bovenaan. Saturnus probeert de verdediging van der Vlugt en de sinds kort weer handballende Monique van der Meer. Roos van Leiden, met vijf treffers topscoorster bij Oase, maakte twee treffers vanaf de cir kel waar zij met haar lengte on grijpbaar was, een einde aan de strijd, 9-6. Snelwiek kon die dreun niet meer verwerken, 9-7. MMO verloor met 17-5 van Quintus. De vrouwen van H.V.V.70 kwa men niet in actie. Het derde team van Hellas trok zich terug uit de landelijke tweede klasse. De Ne derlaag van 33-7 tegen H.V.K., dat vorige week met 7-8 het onderspit dolf tegen H.V.V.70 in Voorscho ten was kennelijk teveel! In de afdelings eerste klasse gaat de strijd om het kampioenschap bij de vrouwen tussen Saturnus en Olympia'72. Beide ploegen won nen gisteren royaal. Saturnus van Foreholte, 15-3, en Olympia'72 van Verburch, 18-7. Uitslagen: zie scorebord. FRANK BONTE Roomburg - Cartouche 5-2. Vijf benutte strafballen maakten deel uit van de score, waarvan twee voor Cartouche. Cees Wendt open de al snel de score uit het veld om vijf minuten later 2-0 te maken uit een strafpush. De tegengoal werd na twintig minuten gescoord, waarna Roomburg rommelig speelde. Interim-coach Frits Ver- heij (Jan de Leeuw is geen coach meer) houdt een donderspeech in de rust die helpt: binnen een mi nuut 3-1 door Rob Koopmans op aangeven van Juijen van Aken. Wendt doet nog tweemaal zijn werk bij een strafbal en het is 5-1. Slecht spel daarna van Roomburg en alweer een strafbal leidden tot 5-2. Forescate - VCL 2-1. In de een minuut oude wedstrijd stond de thuisploeg al op 1-0 door een strafcorner van Bernhard Thie- me. Met goed hockey liep liep Fo rescate in de eerste helft uit naar 2-0 door een voorzet van Dick-Jan Wassink en een tip-in van Nol van der Steen. VCL zorgde voor een 2- 1 ruststand. Forescate kreeg in het vervolg geen strafcorners tegen, maar kon door de goede VCL-kee- per zelf uit de vele korte hoeksla- gen verder niet tot scoren komen. Pollux - Alecto 0-0. Alecto heeft zich ook in Vlaar- dingen nog niet kunnen verbete ren op het belangrijke onderdeel doelpunten maken. In een gelijk- opgaande wedstrijd behoedde doelman Rogier Bos de Leiderdor pers met goed acties voor een ne derlaag. Wapenfeiten voor Alecto OEGSTGEEST - Het zelfvertrou wen en de werklust van LMHC was groot gistermiddag in de thuis wedstrijd tegen HDM. Deson danks kwamen de Oegstgeester hockeyers uiteindelijk tekort tegen de Hagenaars die hun snelle voor sprong (strafbal) met hand en tand verdedigden. Tegen het einde werd het zelfs nog 0-2 na een uitval van de bezoekers. Op de valreep scoorde Wouter Eikenhout een te gengoal die tevens de 1-2 eind stand werd. Trainer-coach Nol Baarschers van LMHC noemde het onbenut la ten van goede kansen als enige oor zaak van het verlies. Het strafcor- nerwapen van Leiden was in elk geval onvoldoende geslepen om uit zo'n mogelijkheid doelpunten op het bord te krijgen. Aanvoerder Martijn de Kempenaer richtte een paar keer boven de plank en de an dere schutter Jansen Schoonho- ven kon ook geen potten breken op dat onderdeel. De HDM'ers kregen de openingstreffer na twaalf minu ten in feite op een presenteerblaad je nadat hun tweede strafcorner leidde tot een strafbal. Arbiter Heemskerk constateerde een voet bij de stick van laatste man Paul van der Meer bij diens lijn verdedi gen en wees de geijkte straf aan. Mare Benninga voltrok het vonnis zoals werd verwacht: 0-1. Het geloof in eigen kunnen had geen zichtbare deuk opgelopen bij de ploeg-Baarschers, die met elan en vooral tempo de strijd voor een goed resultaat aangingen. Hoewel het zeker geen eenrichtingsverkeer was. volstond HDM met het verde digen van de kleine voorsprong, met de counter als tactische wapen om de score nog op te voeren. In het felle maar sportieve duel hiel den de scheidsrechters Heemskerk en Esveld uit een soort zelfverdedi ging de zaak uiterst strak door her haaldelijk via de groene kaart waarschuwingen te laten uitgaan naar spelers van beide ploegen vanwege aanmerkingen op de lei ding. Het treuzelen van HDM'ers bij een vrije slag werd door de lei ders steevast uitgelegd als tijdrek- ken, en keerden de straf om. Ook na de pauze, waarin de thuisploeg furieus startte, liepen de aanvallers aan beide zijden keer op keer stuk op de dominante de fensies. LMHC kreeg al meer haast om de gelijkmaker te scoren, wat sterk ten koste ging van de nauw keurigheid en de creativiteit om de Haagse muur te doorboren. Uit een opeenhoping van spelers in de HDM-cirkel kwam de bal een keer voor de stick van Bob-Jan Dietrich die met zfjn push wel keeper Ri chard Lemaire passeerde, maar good-old Jaap Kooreman hield als de ware ausputzer met hooggehe ven stick LMHC op afstand. Baarschers zette na een kwartier Job Kummer in voor Evert Vixse- boxse en met nog tien minuten te spelen mocht ook Croll in het veld voor Hans Wagener die de snelle rechterspits Peter Westerink suc cesvol afstopte. Na zesentwintig minuten had HDM geluk dat de met een hoge bal van Kasper Klijn bediende Wouter Eikenhout met omgekeerde stick keihard rake lings voorlangs knalde. Bij een Haagse uitval moest Tom van der Meer zijn doel uit, maar werkte niet afdoende weg. De weer in bal bezit gekomen Westerink wist wat hem te doen stond en benutte de kans op het verlaten doel: 0-2. Nadat Eikenhout een keer oog in oog verloor van Lemaire, kreeg de voor de selectie van het Neder lands elftal in aanmerking komen de middenvelder toch nog genoeg doening met zijn 1-2 uit een lange corner toen de tijd bijna was ver streken. "Leiden had een gelijk spel verdiend", oordeelde HDM- coach Pieter Versteegh, de ex- voetbaltrainer van'het Leidse Roo- denburg. NIEK FAAS Katwijk onderuit LEIDEN - Zowel de Katwijkse als de Rijnsburgse damclub debuteer de afgelopen zaterdag in de lande lijke tweede klasse; RDC als pro movendus van de Dambond Mid den-Holland en KDC als degradant uit de landelijke eerste klasse. Het Rijnsburgse RDC onderging de vuurdoop bij het Westlandse De Lier. Ondanks de afwezigheid van Gert Cederhout wisten de Rijns burgers fortuinlijk de kampioens kandidaat De Lier een punt te ont futselen. In de aanvangsfase leek RDC naar een grote nederlaag ge speeld te worden. De Westlandse kopborden waren duidelijk te sterk en Ton Noort, Cees van den Bosch en Rinus Kromhout werden alle drie op een nul getrakteerd, terwijl ook het vierde bord, de Leidse hoogleraar Daan Krom hout, naar een verloren eindspel werd gespeeld. RDC bewees, dat haar kracht vooral in de breedte ligt. De laatste vier borden behaalden zeven punten. Routinier Piet van Egmond zette zijn geliefde klassie ke partij bekwaam in winst om, terwijl ook Arno Kooloos zijn te genstander de baas bleef. Invaller Ben Fase kwam gelukkiger aan zijn overwinning. In een verloren positie strafte hij een onnauwkeu- righeidje van zijn tegenstander combinatief af. Arie Storm jr. hadden de Rijnsbur gers zich al helemaal verzoend met een eervolle nederlaag, totdat de Westlander vergat een schijf te slaan, waardoor Daan Kromhout èn RDC totaal onverwacht een ge lijkspel uit het vuur sleepte. Het Katwijkse KDC startte de competi tie met een totaal gewijzigd team. Na de degradatie vond een ware uittocht van topspelers plaats: Ruud Kloosterman en Joop Bur gerhout hingen hun dambord aan de wilgen, Ronald van Egmond be- slQot fcijn dtudie te latfen prevaleren en zochten Casper van der Tak en Sally de Jong hun heil elders. Daar tegenover stond slechts de verster king met de Leidse dammer Peter Bronstring, waardoor KDC de hui dige kompetitie met gemengde ge voelens in ging. De wedstrijd tegen DC Heemstede werd uiterst onge lukkig met 9-11 verloren. De afwe- zigheid van Cees Varkevisser èn MOTORSPORT - De Franse mo torcoureurs Gerard Coudray en Patrick Igoa hebben hun wereldti tel endurance geprolongeerd. Het duo, bijgestaan door landgenoot Alex Vieira, won gisteren op een Honda op het circuit van Le Castel- let de 49e Bol d'Or, de traditionele 24 uurs race. Het trio legde in het etmaal 630 ronden af en bereikte een gemiddelde snelheid van 153,622 kilometer per uur. Met ze ven ronden achterstand werden de Fransen Bertin, Le Liard en Luc tweede. Jan Fase brachten de Katwijkers al niet in een te optimistische bui, ne derlagen van Cees Binnenkade te gen Theo Tielrooy en van Jan Pas- schier tegen Niek van Hal leken de veerkracht te breken. Gaandeweg verbeterden de ove rige KDC-ers hun posities, wat re sulteerde in een fraaie overwin ning van Jan Parlevliet op het pas 13-jarige talent Mare Deurlo: Parle vliet ruilde op het juiste moment de voorpost in een flankspelva- riant van Deurlo af, waardoor diens positie in een ruïne verander de. Nadat Arend van Beelen even aan een mogelijke winst had gero ken, leek KDC nog winstkansen te hebben door goede posities van Frans de Jonge en Theo Zwetsloot. Toen Zwetsloot de winst niet kon vinden en Frans de Jonge in een ingewikkeld cvermachtseindspel de verkeerde variant koos, bleef KDC ontgoocheld met lege handen achter. FRANS DE JONGE Uitslagen dammen landelijke tweede klasse D: Damlust-'s-Gravenpolder 10-10, DIO-Den Haag 7-13, De Lier-Rijnsburg 10-10, Kat wijk-Heemstede 9-11, RDG 2-Middelburg 10-10. LEIDEN - Een dijk van een stemming bij Scylla na het 1-6 verlies tegen L&T, rara hoe kan dat; de vlag uit bij Sjaardema want de Scylla-reserves waren met de dubbele cijfers bedwongon en een tevreden glim lach by Docos-trainer Ed Fallaux omdat de 'mannschaft' bij de start van de competitie tegen Typp moeiteloos met 8-2 op gang kwam. Dat was het resultaat van een ping pong week-end waarin de ereklassers al voor de tweede keer in het zweet mochten en de overigen van acquit gingen. Wie zaterdagavond na afloop van de strijd met het Eindhovense L&T het Scylla-honk onwetend binnen ging, vermoedde een rui me winst van de thuisploeg. Maar niets van dat al, de puike sfeer in de Scylla-gelederen bleek te berusten op de opnieuw sterke mentale inzet van het trio Kantebeen- Meyer-De Vrind, die ervoor zorgde dat ook bij een verre en kansloze achterstand de wedstrijd het aanzien meer dan waard bleef. En als krent in die pap was dan nog de winst van Peter-Paul de Vrind op natio naal kampioen Ron van Spanje te bejube len geweest. De doelstelling en het karakter van Scylla kennend was het inderdaad logisch dat er plezier was over het feit dat een 16-jarige jeugdspeler de international Van Spanje op zijn snuit had gegeven. Dat gebeurde bij de stand 0-4. De middelste van de drie Van Spapje's had geen vat op de gevarieerde op slag van de Leidse jongeling, dacht deson danks bij een 14-12 voorsprong in de derde game De Vrind plat te hebben, maar ver krampte in de slotfase toen de jonge Scyl- laan niet van wijken wilde weten. Tegen Han Gootzen in de eerste partij van de avond wilde De Vrind uiteraard ook al niet van wijken weten, maar dat leverde toch niet meer op dan een overigens ook hoopvolle winst in de tweede game op. Daarna was het de beurt aan Frits Kante been, wiens spel volledig gebaseerd is op de forehand-topspin-slag. Die liep tegen Noor voor geen meter en tegen Gootzen la ter in het duel nog minder, waarna verlies onvermijdelijk was. Kantebeen was zo reëel de zaken voor lief te nemen en er van uit te gaan dat volgende week alles weer als een trein kan lopen. Toch was Kantebeen bereid om bij een 5-1 achterstand in het dubbel alles uit de kast te spelen. Dat was Sjoerd Meyer ook, maar er had de hele avond al zo weinig in de kast gezeten. Dat iedereen er toen het doek bij 6-1 was gevallen nog steeds zat zegt veel, vond men bij Scylla na afloop. Sjaardema heeft met trio Van der Broek, Reitsma, Sang Ajang genoeg klasse in huis om kampioen te worden in de tweede divi sie, hetgeen in de huidige competitieopzet een directe promotie naar de ereklasse-B- poule inhoudt. Herman van der Broek dus weer terug op het oude nest, na het misluk- vorig jaar bij Scylla. Evenals zijn maatjes Reitsma en Sang Ajang had Van der Broek zaterdag iets van 'wat kan ons gebeuren tegen de Scylla-reserves'. Daardoor kon er bijv. een 9-1 achterstand in de derde game tegen Rico van Veen op de borden komen, die daarna toch weer weg gepoetst kon worden. Van Veen debuteer de bij Scylla op tweede-divisie-niveau na zijn overstap van De Treffers, en deed dat ook tegen Ajang niet slecht. Martin van Rijn was een andere debutant, en ook dit net 16-jarige talent hield zich goed staande en was tegen Ajang dicht bij een onver wachte winst. Derde Scylla-man was Marco Riethoven, ook pas 17 jaar en-toch al rei kend tot 19-19 in de derde game tegen Her man van der Broek. Gezien de super-jonge gemiddelde leeftijd van Scylla 2 en derhal ve het gebrek aan ervaring zal dit team nu nog wel degraderen, maar voor de toe komst lijkt Scylla er opnieuw een goed team bij te hebben. Sjaardema had daar geen boodschap aan. 'Het maakt niet uit hoe je wint, als je maar wint', oordeelde Van der Broek na afloop. Het zou voor de Oegstgeestenaren een goede zaak zijn als dit nog altijd ongepolijste talent dit state ment na ieder duel kan herhalen. 'We maken Typp leip' hield Docos-trainer Ed Fallaux deze week zijn mannen voor. 'Het scheen onze grootste concurrent te zijn', deelde Fallaux na afloop mee, 'maar ik heb er niks van gemerkt'. Den Elzen en de weer terug van weggeweest zijnde Prashad lieten een drietje noteren, Engelbert een twee. Door een verloren dubbel werd het 8-2. Zeker zoveel in zijn sas was Fallaux met de winst van verdedigster Tessa Bröc- ker op Heieen Hop, hoewel het 6-4 verlies tegen Irene daarmee niet kon worden voor komen. Overigens speelde er nog drie Do- cos-teams op landelijk niveau thuis en was het dus gezellig toeven in de Docos-hal. Trainer Ed Fallaux deelde mee, dat er ver der geen schokkende zaken gebeurd wa ren. Waren er dan geen arbiters door stoe len gezakt bijvoorbeeld? "Op ons niveau doe je het zonder scheids", luidde het ant woord. Dan was het dus echt gezellig bij Docos. Gezellig hielden ook de vrouwen van Scylla en Dextro het. Sandra de Kruiff won twee keer, had vrede met het verlies tegen Ellen Bakker, en trouwens ook met het 6-2 verlies, want van haar compaantjes Marian Kantebeen en Sophia Vaalburg kon ze te gen Dextro geen wonderen verwachten. Typerend voor de sfeer van het duel was de tevreden blik van verstandhouding die de zusjes Bakker wisselden met Sandra de Kruiff toen op de tafel ernaast trainings maatje De Vrind Ron van Spanje te pakken Overige uitslagen: Docos 2-TTCAK 6-7, Sjaar dema 2-Phoenix 9-1, Sjaardema 3-Salamanders 0-10. Dames: L&T-Scylla 2 7-3, Docos 2-Never Despair 8-2. waren het schot van Hugo Kranen burg in het zijnet en een goede kans voor Erik Brabander die ech ter zonder dat de arbiter het zag te gen de stick werd geslagen. Noordwijk - HDS 2-1. Twee ongeslagen ploegen in de derde klasse A ontmoetten elkaar in een,zwak duel dat in Noordwijk een winnaar kreeg die daarmee en gaatje sloeg op de ranglijst. Onge lukkig ingrijpen van keeper Jan- Frank Rubingh werd door HDS uitgebuit: 0-1. Het voorbereidende werk was van Peter-Jan Rubingh, de gelijkmakende treffer van Bing Voorham. Direct na de hervatting soleerde Fred Beuk succesvol naar een 2-1 stand waar geen verande ring meer in kwam. Hisalis- Magnus 1-2. De Lissese hockeyploeg heeft Magnus aan zijn eerste punten ge holpen. De Schagenaren straften wanorde in de defensie van Hisalis af met twee doelpunten. Een straf- cornersituatie waarbij Frank d'An- cona stopte en doorschoof naar Gert Kloosterboer bracht Hisalis aan zijn tegentreffer: 2-1. Klooster boer liet een beter resultaat liggen door bij een strafcorner driemaal n^t naast te schieten. Vrouwen Noordwijk - Leiden 2-2. Noordwijk hield het aanvanke lijk sterkere Leiden goed van sco ren af en nam zelfs na een kwartier de leiding door een mooi doelpunt bij een uitbraak van Jacqueline de Groot. Vijf minuten later versloeg Cootje Barendse van LMHC doel- vrouw Sophie Kingmans en bracht de stand weer in evenwicht. Een Noord wij kse dekkingsfout vorm de de inleiding van 1-2 door Ele le Poole. De terechte uitslag voor de teams, die elkaar in perioden van overwicht afwisselden, werd 2-2 door Marianne van Gnirrep die een tweede inzet zag beloond. Kieviten - Breda 1-1. Ondanks het verplicht opereren met een verdediger minder, lijkt er gemiddeld niet veel meer te wor den gescoord uit de strafcorner. Kieviten kreeg elf korte hoeksla- gen en scoorde daar niet uit. De Bredase voorsprong - kwam voort uit een uitval. Saskia Gouloose so leerde voor Kieviten naar 1-1. Nieuwkoop - Roomburg 1-1. Een 'diepe' bal van Annette de Vries werd door Inge Oudkerk Pool tot 0-1 verheven. Roomburg kwam na rust wat stug op gang en had de pech te blijven staan bij een fluitsignaal op het veld ernaast-. Nieuwkoop ging wel door en scoorde de gelijkmaker. Forescate - Rijswijk 1-2. De thuisploeg kwam slecht op gang, terwijl Rijswijk een dek kingsfout afstrafte en op 0-1 kwam. Forescate domineerde de tweede helft, maar incasseerde nog een treffer door een break-out. Tien minuten voor tijd scoorde Willemijn van Woensel het enige Voorschotense doelpunt. Bennebroek - Alecto 1-1. Het nog ongeslagen Bennebroek verwierf uit een van de vele straf corners de 1-0 in de tiende minuut. Het Leiderdorpse middenveld werkte hard en stopte Bennebroek goed af. Een strafbal die door Mar- jet werd geforceerd, werd een suc ces door Eugenie Westerduin: 1-1. Annet Vasbinder hield het punt vast door op de doellijn i op te treden. LEIDEN - De Leidse bokser Marco Geerlof eiste zaterdagavond bij wedstrijden in Roosendaal alle aandacht op. De 20-jarige vuist- schermer van de boksschool Lei den won zijn partij tegen de Schie dammer Mulder op punten. Daar mee won Geerlof de stijlprijs en te vens werd de 20-jarige bokser, uit komend in het zwaarwelter ge wicht door een technische com missie uitgeroepen tot Nederlands veelbelovende pugilist. Boksschool Leiden had zater dagavond feitelijk lichtgewicht Ja cob Krijgsman als troef willen uit spelen. Krijgsman stond in de ring te trappelen van ongeduld, zijn te genstander Van Bakker was ook aanwezig, maar nadat de Roosen- daalse bokster de weegschaal met een bezoek vereerde, werd Van Bakker de toegang tot de ring ver boden. Hij was te zwaar om in de lichtgewichtklasse te mogen uitko men. Erik Rademaker kwam wel op het canvas. De zwaargewicht kwam met tegenstander Grul uit Delft een onbeslist overeen. Johan Diepenbach won bij de lichtge wichten van Van Meimeren.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 18