'Noordwijk op zijn best' 5QT Quick Boys stelt teleur RCL speelt goed maar verliest Schamele remise tegen hulpeloos Huizen Supporters aangehouden Counterzege tegen Rijnsburgse Boys Slechte dag voor Katwijk en Ter Leede FC Lisse verliest eerste punt Stadion Vitesse onveilig Herstel van Sleutels MAANDAG 16 SEPTEMBER 1985 SPORT PAGINA 17 KATWIJK - In de voetballerij is het een oude wet dat een hoge klas sering op de ranglijst vooral wordt verworven door de mindere goden onder de duim te houden. Afgaan de op de 'prestatie' van zaterdag te gen Huizen wordt het dit seizoen dus weer niks met Quick Boys, dat in de tweede helft het hulpeloze Gooische elftal zowaar nog liet ont snappen: 1-1. Quick Boys had in de eerste helft de harde wind tegen. Niettemin werd al vlug duidelijk dat de thuis club van Huizen weinig te vrezen had. De ploeg was met vier inval lers naar Katwijk gekomen en maakte de indruk al lang blij te zijn Door nonchalance in de Katwijk- se achterhoede verschenen ook Ruiters en Boele een enkele keer in schietpositie. Het Huizense spit-' senduo miste evenwel explosivi- Iedereen op sportpark Nieuw Zuid had aan het begin van de tweede helft het idee dat Quick Boys de povere tegenstander met wel even zou oprol- als de nederlaag binnen de perken geen enkele maal in de problemen teit en kon doelman Theo Guyt len. Hoe anders pakte dat uit. Mar- bleef. Quick Boys, met Martin i der Plas als vormgever op het mid denveld, kreeg dan ook de beste kansen. De spitsen Jaap Paap, Frenk van der Kleij en Marco i brengen. Vijf minuten voor rust kwam Quick Boys verdiend aan de leiding. Van der Kleij bracht de bal :n hoekschop voor het doel, Paap zo ongeveer zijn enige der Plas hadden in het eerste half goede daad van de dag verrichtte r de mogelijkheid hun team aan É?or de .bal richting Marco voorsprong te helpen, stuitten op de goede invaller-doel man Hogenbirk. Plas te koppen. Van dichtbij pas seerde jeugdige linkerspits Hogen birk. i der Plas. die in de eerste helft zijn directe tegenstander nog wel eens op snelheid passeerde, kwam er niet meer langs. Datzelfde gold allang voor Paap, waardoor het gevaar alleen kwam van de ij verige, maar te solistisch optreden de Van der Kleij. De overige linies van Quick Boys sloten zich moeite loos aan bij hun broeders in de frontlijn. Op het middenveld zakte met name Martin van der Plas ver weg en in de verdediging liet laat ste man Mart Haasnoot zich niet bepaald gelden als een aanwinst. In opbouwende zin deed de vrije verdediger niet veel anders dan het verzenden van risicoloze breedte- passjes en ook in verdedigend op zicht slaagde hij er nimmer in zich in positieve zin te onderscheiden. Huizen zag het gestuntel van Quick boys met genoegen aan en kwam na ruim een kwartier op ge lijke hoogte. Linksback Johan Jonker tastte mis, waardoor Sper- mon de bal voor het Katwijkse doel kon brengen. Aldaar kreeg Ruiters er juist een voet tegenaan, waarna het leder via de handen van Guyt het doel inhuppelde. Gesterkt door deze goal toonde Huizen vervolgens heel wat meer motivatie. Een beperkte voetballer als Smid kon zelfs op het midden veld een hoofdrol voor zich opei sen, omdat directe opponent Mar tin van der Plas meestal in geen velden of wegen te bekennen was ,als hij het speeltuig in bezit had. Toch waren de beste kansen nog voor Quick Boys, dat inmiddels Kees van Rooyen als plaatsvervan ger voor Leen van der Plas had be groet. Een schot van de dit keer on opvallende Floor van Duijn werd door de Huizense doelman ge keerd en in een overtreding tegen de doorgebroken Van der Kleij zag arbiter Wijnholds om duistere re denen geen strafschop. Het laatste gevaarlijke moment voor het doel van Hogenbirk ont stond toen verdediger Vredenburg de bal na een verre uittrap van Guyt verkeerd op het hoofd kreeg. Net langs de voor Quick Boys ver keerde kant van de paal verdween de bal over de achterlijn. Floor van Duijn was later duidelijk in zijn mening. "Spelend in deze opstel ling komt Quick Boys niet goed tot zijn recht", stelde hij. "Het was vanmiddag niets, gewoon hele maal niets. Ook ikzelf speelde slecht. Dat schuldbesef was in de kleedkamer bij de meesten wel aanwezig. We hebben ons eigen publiek teleurgesteld. Dat had nooit mogen gebeuren. Zeker niet tegen een ploeg als Huizen. Dat stelt echt weinig voor". CHRIS HARTMAN Marken-aanvaller faalde, waar door RCL hoop kon blijven koeste ren op een gelijkspel. Marken was ook 'rijp' voor voor een gelijkspel. De Leiderdorpers misten echter de koelbloedigheid om de geboden kansen in doelpun ten om te zetten. RCL liet daarmee een mogelijkheid onbenut om, ge zien het vetoonde spel een (ver diend) punt uit Marken mee te ne- MARKEN - Hoewel RCL gisteren een van zijn beste wedstrijden van het nog prille seizoen afleverde, moest met een nederlaag genoegen worden genomen. Bij Marken reik te de formatie van trainer Laurens Mouter niet verder dan een 1-0 ne derlaag. Die was onverdiend, om dat de de zaterdageersteklasser het duel aan de boorden van het IJssel- meer geheel naar zijn hand zette. Slechts één nadeel kleefde aan de speelwijze van de roodwitten: de kansen werden niet verzilverd, sinds jaar en dag toch het belang rijkste onderdeel in de voetbal sport. Oefenmeester Laurens Mouter had zijn elftal, dat vorige week DOVO met 3-0 oprolde, op slechs één plaats gewijzigd. Claus Zwaan maakte zijn opwachting ten koste van Bert van Meurs. De aanwezig heid van Zwaan had geen nadelige gevolgen op het spel van de Ra cing, want in de eerste rondgang was RCL de beste ploeg. RCL kreeg kansen om de score de ope nen, maar Ben Heemskerk en Pe ter Piket waren niet succesvol met hun probeersels. Vol goede moed begon de ploeg van Laurens Mouter aan de tweede helft van het karwei in Marken. Al na 4 minuten incasseerden de roodwitten evenwel een geduchte tegenvaller. Marken kwam via een benutte vrije trap van Thijs Schip per, na een handig tikje van Wim Tol, op voorsprong: 1-0. Daarbij had de thuisploeg wel de hulp van Pierre van Gemerden nodig. De bal belandde via de rug van de aan valler in het doel van Peter van der Heijden. RCL zette daarna alles op alles. Mouter stuurde zijn libero Cees Ruis naar de frontlinie, om in het vijandelijke strafschopgebied voor gevaar te zorgen. Marken kwam in derdaad in moeilijkheden, maar kreeg aan de andere kant kansen nu de defensie man op man moest gaan spelen en rugdekking ont beerde. Wim Tol met name had de IT strijd definitief in het voordeel van RIJNSBURG - Het Noordwijkse mogelijk naar eén van de voor- Marken kunnen beslissen. Ook de counterwapen rendeerde ook te- waartsen transporteerde. Die di- gen Rijnsburgse Boys optimaal. 1 1 1 1 Op 'Middelmors' bleken de lokale voetballers niet voor honderd pro cent gepanserd tegen de vijandelij ke 'sluipmoordenaars', die, net als vorig jaar, een 0-2 zege overhielden aan het streektreffen. Na afloop van de wedstrijd in de eerste klasse die geen moment de spanning opleverde die derbies zo kenmerkt, stond de vraag of Noordwijk recht had op de over winning uiteraard centraal. Rijns burgse Boys was gedurende het belangrijkste deel van de strijd in balbezit, ontplooide waar mogelijk aanvallende initiatieven, maar stuitte keer-op-keer op de Noord wijkse defensie, die de bal zo snel DEVENTER (ANP) - De politie van Deventer heeft zaterdag voor de wedstrijd Go Ahead Eagles-FC Den Bosch 18 aanhangers van de club uit Den Bosch aangehouden wegens onder andere diefstal in winkels en openlijke geweldple ging. De supporters waren in de loop van de zaterdagmiddag al naar Deventer gekomen om in de drukke binnenstad „rotzooi te trappen" zoals een woordvoerder van de politie verklaarde. Tegen de arrestanten is proces-verbaal opge maakt. Tijdens en na de wedstrijd deden zich geen problemen voor, aldus de politie. Veen (foto Loek Zuyderduln: NEC schuift risicovolle duels naar zondagmiddag recte speelwijze leverde de ploeg op het natte veld vooral in de twee de helft de beste kansen op. Dat het bij 0-2 bleef hadden de Rijns burgers te danken aan Klaas Vink en Bas van Kan, de Noordwijkse spitsen die te weinig voordeel peurden uit één-tegen -één situa ties. De gasten konden deze speelwij ze hanteren omdat zij al snel door een strafschop-goal van John Ma- rijt in het zadel waren geholpen. Laatste verdediger Paul van der Blom verslikte zich al na vijf minu ten in een bal in de richting van Klaas Vink, die alleen op doelman Van Voorbergen afging. Van der Blom wist niets anders te doen dan NIJMEGEN (ANP) - Het Nijmeeg se NEC zal de wedstrijden tegen Feyenoord, Ajax, FC Utrecht en - mocht het zover komen - FC Den Haag voortaan op zondagmiddag spelen. Dat is het resultaat van het voorlopig akkoord, dat NEC-voor- zitter Mr. H. Bergamin heeft geslo ten met een gemeentelijk afvaardi ging onder leiding van burgemees ter F. Hermsen. Eén uur voor en tijdens deze wedstrijden met een z.g. verhoogd risico zal geen sterke drank worden verkocht. Voorts is overeengekomen dat wedstrijden met een risicodragend karakter bij daglicht en in principe ook op -zondag zullen worden ge speeld. Het bestuur van NEC zal de KNVB vragen bij de planning van de voetbalwedstrijden rekening te houden met hetgeen met de ge meente Nijmegen is afgesproken. ADVERTENTIE ZEG MAAR TEGEN 'N KAMSTEEG OCCASION keus uit 200 occasions VjÓËsOOK^oÖllKA^^ LEIDEN - Het blijft kwakkelen met de derde klassers uit de Leidse regio. Katwijk wist zater dag bij Lyra de opgaande lijn niet voort te zetten (1-0), terwijl Ter Leede met dezelfde cijfers het onderspit moest delven te gen DVO'32. SIZO sleepte in Zaandam een wat fortuinlijke overwinning uit de buis tegen ZCFC (2-3). Lyra-Katwijk 1-0 "Ik denk dat de scheidsrechter teveel naar de televisie heeft ge keken. Daar zag hij arbiter Char les Schwietert een doelpunt goedkeuren waarbij de aanvaller de keeper met bal en al in de tou wen liep. Dat gebeurde zaterdag ook met Kees Haasnoot, hij werd met de bal het doel ingelopen en dat betekende 1-0 voor Lyra", al dus Katwijk trainer Peter Ciere. 'Een gelijkspel was verdiend ge weest', vervolgde de oefenmees ter zijn betoog. Jan van Duijn, Wim Guyt I en Wim Guyt II wa ren samen goed voor een viertal uitstekende kansen, maar Kat wijk miste op de beslissende mo menten in de afwerking. Ter Lecde-DVO'32 0-1 De Sassenheimers verzuimden om voor rust al afstand te nemen van DVO'32. De aanvallen wer den te lang uitgesponnen, met als gevolg dat de Vlaardingse verdediging voldoende tijd had het eigen straatje schoon te hou den. Ter Leede zag een flinke knal van Rob de Ruiter uit de bo venhoek van het doel geplukt worden en moest in de tweede helft zonder de licht geblesseer de Van Harskamp verder. Dat gaf DVO meer moed, waardoor Ter Leede tien minuten voor tijd op verlies werd gezet: 0-1. De ge lijkmaker zat er niet in. ZCFC-SIZO 2-3 De Hillegommers kwamen goed uit de startblokken in Zaan stad, hetgeen resulteerde in een treffer van Peter Boll. De thuis ploeg wist door Meinen nog voor rust gelijk te komen, maar moest na de hervatting toezien hoe Gert Kardol SIZO andermaal op winst zette. De Zaankanters ga ven zich evenwel niet gewonnen en brachten via Roodlieb de stand opnieuw in evenwicht (2- 2). De kans op een voorsprong werd ZCFC ontnomen door kee per Jan de Ruiter, die een straf schop fraai stopte, In de laatste minuut bezorgde Peter Boll zijn ploeg alsnog de zege. de Noord wij k-spits aan te tikken, waarna scheidsrechter Wolthuis te recht naar de kalkstip wees. John Marijt klaarde het vervolgens het karwei: 0-1. Levensbelang "Dat vroege doelpunt was enorm belangrijk", wist de verliezende RB-trainer Arie Lagendijk na af loop. "Het scoreverloop was van le vensbelang. Wij moesten vanaf dat moment gaan aanvallen en speel den ze daarmee in de kaart. Noord wijk kreeg de kans zijn counter spelletje te spelen". "We kiezen al jaren de directe weg naar het doel", aldus John Eel- man, de winnende Noordwijk-trai- ner. "Dat is de aard van de ploeg. We hebben gevoetbald naar onze mogelijkheden. In de eerste wed strijd tegen Nunspeet hebben we geprobeerd op te bouwen, maar dat lukte niet. Dan kies ik weer lie ver voor deze speelwijze". Een manier van voetballen "die ik niet veroordeel", aldus Arie La gendijk. "Maar iedereen heeft te genwoordig de mond vol over aan vallend voetbal. Er zaten hier van middag 2000 mensen en dan moet je attractief spelen. Dat hebben wij geprobeerd". Het moet gezegd, de Rijnsbur gers bepaalden het spelbeeld.-maar slaagden er niet in openingen te forceren. "In het begin was er geen organisatie. Daar heeft Noordwijk van geprofiteerd", keek Lagendijk terug. Hij doelde daarmee niet al leen op het eerste, maar ook op het tweede Noordwijkse doelpunt, in de 34ste minuut gescoord door Bas van Kan, nadat Geert Jan Bakker de bal goed had doorgekopt. Fred Arroyo was toen net in het veld gekomen voor Henk Merbis. De Rijnsburgse druk werd steeds groter en Noordwijk moest terug. Eelman: "Maar daar hebben we voor gekozen. We lokten ze naar ons toe. Dat wij achteruit moesten was optisch bedrog. Want ze heb ben nauwelijks kansen gehad". Huug Aandewiel, die door Dort- mundt werd gestuit, Marcel van der Blom (twee keer) en voorstop per Frank van Veen (kopbal net naast) kregen in het eerste part re delijke mogelijkheden, maar voor de gevaarlijkste situatie zorgde Noordwijk-middenvelder Andries Wendt, die zijn eigen keeper Dort- mundt tot een uiterste krachtsin spanning dwong. Hij kon het leder op het laatste moment via de lat uit de bovenhoek tikken. Noordwijk stelde er snelle coun ters tegenover. Sjaak Sluys (alleen voor Van Voorbergen) en Klaas Vink misten een goede mogelijk heid. Dezelfde Vink scoorde zelfs een derde Noordwijkse treffer, die door arbiter Wolthuis echter werd afgekeurd omdat de aanvaller Jo han de Kroon zou hebben geduwd. Organisatie "In de rust heb ik geprobeerd de organisatie terug te brengen. We moesten snel die 1-2 maken, an ders zou het heel moeilijk wor den". verwees Lagendijk naar de tweede helft. "We moesten daarbij niet naar de schoonheid van het spel kijken. Noordwijk lag voor het doel en daarom werd het heel moeilijk. Huug Aandewiel kon zijn passes ook niet kwijt". Was de 1-2 tot stand gekomen, dan \vas het misschien nog gaan spoken op Middelsmors. Nu was er van span ning geen sprake. Rijnsburgse Boys liep zich steeds stuk op de Noordwijkse ver dediging, waar Simon van Beveren Hans Zwaan in de lucht meestal de baas was. De thuisclub speelde ei genlijk een verloren strijd tegen de ploeg van' Eelman, die Robert Knauff na een kwartier in de twee de helft in het veld bracht voor Ti- mo Gerlof. Noordwijk speelde het duel routineus uit. Frank van Veen en Hans Zwaan kregen ieder nog wel een kopkans, maar verreweg de beste mogelijkheden waren in de tweede rondgang voor Noord wijk, dat het middenveld over sloeg. Meestal werd de bal in één keer naar voren getransporteerd, waar Klaas Vink (hij werd geno teerd door Wolthuis), Van Kan, Van Hensbergen (invaller voor Van Kan) en de goed spelende Geert Jan Bakker diverse malen in kansrijke positie verschenen. Een 0-5 of 0-6 score behoorde ze ker tot de mogelijkheden, maar Van Voorbergen én de lat (schot van Andries Wendt) behoedden Rijnsburgse Boys, bij wie Peter Taalman Arie van Dijk nog ver ving, voor een afgang. "Op deze manier speelt Noord wijk het sterkst", vond Eelman. "Rijnsburgse Boys koos voor op bouwen, wij wilden zo snel moge lijk onze spitsen aanspelen. Ik zou Noordwijk ook wel eens wat langer in balbezit willen zien. Deze strijd wijze kost een hoop kracht, maar het is de aard van de ploeg om zo snel mogelijk het doel op te zoe ken". En Arie Lagendijk: "Noordwijk hield veel mensen achterin. Het was voor hun doel zéér druk, maar de bal moet daar op een gegeven moment tóch komen. Die snelle goal speelde in hun voordeel. Ze konden hun geliefde spelletje spe len. Dan is Noordwijk op zijn FRED SEGAAR LISSE - De zaterdagsectie van FC Lisse leed, na twee overwinningen op rij. tegen Spirit het eerste punt verlies. De ploeg van trainer Wim Eilander kan derhalve, ondanks de puntendeling van zaterdag (het werd 1-1), terugkijken op een ge slaagde start van de competitie. Zeker wanneer wordt bedacht dat FC Lisse vorig seizoen in de onder ste regionen van de tweede klasse bungelde. De thuisclub ontmoette in Spirit voor het eerst een opponent die niet onder de indruk was van het 'nieuwe' FC Lisse. De ploeg uit Ou derkerk aan de IJssel, die vorige week nog een 5-0 nederlaag leed te gen ARC, wierp vanaf het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Reedijk alle schroom van zich af. Dat resulteerde in een gelijkspel. Die deling was enerzijds de ver dienste van Spirit zelf, het resul taat kwam anderzijds tot stand om dat FC Lisse een mindere dag had. Vooral in de tweede helft bleek dat het elftal van Wim Eilander vast zat. De Lissenaars gaven in dat gedeelte van de wedstrijd dan ook hun voor de rust verkregen voorsprong uit handen en mochten van geluk spreken dat Spirit niet de volle buit binnenhaalde. Im mers, na het uitvallen van Frans van der Laan (de niet geheel fitte Arie Schalk was zijn vervanger) kregen de bezoekers voldoende mogelijkheden, maar verzuimden het karwei af te maken. Dat kwam Spirit bijna duur te staan. FC Lis- se-speler Wim Diels (ingevallen voor Frans van der Veen) ver scheen, na een uitstekende pass van Henry van der Weyden, alleen voor Spirit-goalie Dekker. Diels, in het treffen met 's-Gravenzande SV nog succesvol, miste deze keer evenwel de precisie. Henry van der Weyden (FC Lis se) en Dick Hoogendoorn (Spirit) bezaten wel de juiste scherpte. Eerstgenoemde schoot, nadat hij zelf door Spirit-aanvoerder Van Herk was neergehaald, de enige mogelijkheid voor rust vanaf de penaltystip binnen: 1-0. Hoogen doorn zette Spirit na de thee op ge lijke hoogte in een fase waarin de bezoekende club domineerde. Hij mocht ongehinderd na een hoek schop de eindstand op 1-1 bepalen. HENRY POUW ARNHEM (ANP) - Een onderzoek naar de veiligheid van het Vitesse- stadion in Arnhem heeft enkele ernstige gebreken aan het licht ge bracht, die gevaar kunnen opleve ren voor het publiek. Het gaat on der meer om deels verrotte en ver zakte tribunes en losliggende stuk ken beton. Een houten tribune aan de noord-oostelijke kant van het veld moet in verband met houtrot en losliggende planken zelfs met onmiddellijke ingang worden afge sloten en gesloopt. Dit heeft de gemeente Arnhem zaterdag meegedeeld. De gebreken in het Vitesse-stadion werden ont dekt naar aanleiding van een ver zoek van de KNVB aan beheerders van stadions voor betaald voetbal om de veiligheid van die stadions te controleren. Op de overdekte tribune van het Arnhemse voetbalstadion zijn los liggende betonnen delen aange troffen. Een trap aan de achterzijde blijkt verzakt en is daardoor vol gens de gemeente gevaarlijk ge worden. Ook een'onoverdekte tri bune is verzakt, waardoor treden scheef zijn komen te liggen en be ton is losgeraakt. LEIDEN - Sleutels heeft zich zaterdag goed hersteld van de nederlaag tegen Zevenhoven. De debutant in de vierde klasse overklaste Koudekerk met 3-1. Voorschoten, deze week tegen stander van de Leidenaars, deelde de punten met Floreant (0-0), terwijl Valken'68 tegen Vlaardingen eveneens niet ver der kwam dan een gelijkspel. Sleutels-Koudekerk 3-1 Het zag er voor Sleutels aan vankelijk niet zo best uit. Sjaak Steenbergen miste al in de ope ningsfase van het streekduel te gen Koudekerk vanaf de penal tystip. De gasten putten moed uit die meevaller en zetten Sleutels, in de 20ste minuut op 0-1 via John Huygens. Robert van der Mark zorgde met een fraaie solo kort daarna voor de gelijkmaker. In de tweede helft bracht Leo Compeer op aange ven van Danny Minnema Sleu tels aan de leiding. Compeer zorgde uiteindelijk ook voor 3- 1, nadat Koudekerk na het ge blesseerd uitvallen van de doel man (botsing met Compeer) met een veldspeler in het doel verder moest. Sleutels hoopt binnenkort te kunnen beschik ken over Leo Wetselaar, die de ze week detintief aan de slag gaat aan de Vliet. Floreant-Voorschoten 0-0 Beide teams wisten voldoen de kansen te scheppen, zonder dat daaruit doelpunten voort kwamen. De Voorschotenaren zagen Van Schijndel en Hein de Graaff enkele malen goed vrij komen, maar beiden von den de Boskoopse keeper op hun weg. Trainer Aad Warmer dam was na afloop dan ook te vreden met de uitslag: "Een te rechte puntendeling". Vlaardingen-Valken'68 1-1 De Valkenburgers openden al na tien minuten spelen de score in Vlaardingen dankzij een goal van Hans Vijgenboom. Veel meer zat er echter niet in, de Vlaardingers gaven verder geen kansen weg. Een kwartier voor tijd volgde de terechte ge lijkmaker: 1-1.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 17