'D'r uut! Waarom moet ik d'r uut?' Foreholte haalt uit Docos in eigen huis geklopt PAGINA 16 DO/ST SPORT MAANDAG 16 SEPTEMBER 1985 Oegstgeest stuit nu op KRV: 0-3 LEIDEN - Alphia en KRV hebben hun koppositie in de eersteklasse van de Leid- se zaterdagafdeling verste vigd. Alphia wees het be zoekende GWS met 2-0 te- rug en KRV sprak met een 3-0 zege een waardevermin dering uit over het arme Oegstgeest. Medekoploper LSW was vrij. In de twee deklasse heeft WSB de aansluiting met de top ver loren door zeer verrassend met 2-1 van Unitas Leiden "te verliezen. Oegstgeest - KRV 0-3 (0-2) Het ontbreken van echte aanval lers wordt zo langzamerhand de doodsteek voor Oegstgeest. De Voscuy 1-bewoners waren voor het grootste deel van de wedstrijd in balbezit, maar echte dreiging ging er niet van uit. De Katwijkers ken nen het technisch surplus van de tegenstander en speelden hier han dig op in door Oegstgeest het spel te laten maken, in de wetenschap dat de rood-gele brigade geen af maker in de gelederen heeft. De door KRV zeer tactisch gespeelde wedstrijd werd via de counter in een duidelijke 0-3 winst omgezet. Maarten van den Oever en John van den Eshof (2x) waren de spe- cialisten in deze spelwijze. Alphia - GWS 2-0 (1-0) De Alphenaren blyven het goed doen. Het mag zelfs zo zijn dat de uiteindelijke 2-0 overwinning aan de magere kant was, want een aan tal mogelijkheden werden niet be nut. Aan de andere kant was er in de tweede helft een periode van een minuut of twintig dat GWS bij Alphia druk op de ketel zette. Toch bleef de ploeg van trainer Jan Hoo- geboom keurig overeind. Voor rust gaf Jan Martens via een penalty Al phia de leiding en in de 10de mi nuut van de tweede helft zette Ruud de Graaf zijn handtekening onder de eindstand. Leiden - Kagia 1-1 (0-0) De Leidse ploeg heeft het eerste puntje binnen. Na een dubbelblan- ke ruststand was het eerst Kagia dat de leiding nam door een doel punt van Lex de Ree. Een gegeven dat om een antwoord vroeg en werd gegeven door Leiden-speler René Brugman, waarmee de, overi gens terechte, uitslag een feit was. Leidenaar Fred Kanbier had hier vlak voor tijd nog even andere ge dachten over, maar hij slaagde voor een verlaten doel erin de door hem zelf geschapen kans om zeep te helpen. MVKV - ZLC 5-3 (2-0) De Katwijkers hebben het zich zelf onnodig moelijk gemaakt. Na een 5-0 voorsprong door Ron van der Kolk en Rob Onderwater (voor rust)Marcel van Huyssteden, we derom Van der Kolk (strafschop) en Henk Langemaat (na rust) dacht MVKV op rozen te zitten. Hoe an ders pakte dat uit. Hans den Hoedt opende de kannonade van ZLC met een schot van 30 meter en .ploeggenoot Frits Rijsbergen le- pelde met een vrije trap de 5-2 bin nen. Toen het Leidse team door een kopstoot van Ad van Kaam buiten verwachting zelfs op 5-3 kwam, wankelde de Katwijkse ves te. De ineenstorting kwam echter niet. Van Kaam probeerde het nog wel maar een door hem genomen vrije trap vond zijn einde op de kruising. Tweede klasse De grote verrassing in deze klas- se was de 2-1 overwinning van de gezelligheids-afdeling van Unitas Leiden op WSB. In deze bar slechte wedstrijd doelpuntten Ste fan van der Vat en Willem Manne ke namens Unitas en wist Herman Looyenstein voor WSB slechts - éénmaal het vijandelijke net te vin- den. HVZ zoekt het doel van de te- genstander nog steeds op de ver- keerde plaats. Ook nu kwam de bierafdeling niet tot een noemens- waardige omzet. Tegenstander Woubrugge mistte spits Leo van de Wetering waardoor de produktie (Bas Endlich en Dick van Dorp) te- gen HVZ op 2-0 bleef steken. Meer- burg verloor de slag op het mid- denveld tegen LFC en ging vlak voor tijd door een doelpunt van Robin Smit met 0-1 ten onder. Ab- benes verspeelde tegen Kickers 20 minuten voor tijd een 3-1 voor sprong. Kees Kattenberg, Peter van der Stelt en Ron van der Spek scoorden voor Abbenes, maar de aanvallende strijdwijze werd door Kickers via goals van John den Hollander en Johan Smeins (2x) ontzenuwd. Zijl zevende in Veenendaal VEENENDAAL (ANP) - HZC/De -Robben heeft zaterdag zeer verras- -send de 48ste aflevering van het Ritmeester-toernooi gewonnen. De Hilversummers zegevierden in de finale met 6-5 over landskampioen -AZC/Alphen. In de strijd om de -derde plaats won de jonge ploeg .•van Zian Vitesse met 7-5 van het organiserende VZC, dat zich voor dit seizoen versterkt heeft met de oud-AZC spelers Ed van Es en Ton Buunk. De Zijl/LGB eindigde in het veld van acht ploegen op de ze vende en voorlaatste plaats. VOORSCHOTEN - De 'voetbalinge nieur' kan hem nog helder voor de geest halen. Als Ad van Emmenes even de ogen sluit, ziet hij Joop Sloffelen weer over de velden dra ven. In de periode tussen 1939 en 1952 kwam de overijveri ge rechtshalf ("Ik speelde meestal twee wedstrijden in één wedstrijd") voor Ajax uit en verza melde hij vijftien in terlands. "Maar als de oorlog er niet tus sen had gezeten, wa ren dat er veel meer geweest", is de stelli ge overtuiging van Sloffelen, die ook nog drie jaar in Frank rijk voetbalde bij Racing Club de Pa ris en Toulouse. In de bestuurskamer van SVLV schudt Hij de hand van ir. Van Emmenes. "Een fijne voetballer, die Staffe lenlaat de aanhan ger van de drie Voor- schotense voetbalver enigingen zijn ge hoor weten. "En als ik het goed heb. is hij nog aanvoerder van het Nederlands elftal geweest ook". Na tuurlijk heeft Vaii Emmenes het goed, want zestig jaar sportverslaggeving hebben de naar Voorschoten uitge weken Hagenaar niet alleen grijze ha ren. maar ook een fo tografisch voetbalge heugen bezorgd. Joop Stoffelen stapt grijnzend de kleedkamer van de 'oud internationals' binnen die de vie ring van het 60-jarig bestaan van de zon dagvierdeklasser SVLV komen opluis teren. "Ik heb begrepen dat we hier bij een katolieke vereniging op bezoek zijn dus moet er zo meteen eerst gebeden wor den", meldt de 62-ja- rige 'bondscoach'. Met Roel Wiersma en Tinus Bos- selaar vormt Joop Stoffelen het be stuur van de Club Oud Internatio nals. Iedere voetballer die ooit het oranjehemd heeft gedragen, is au tomatische lid van deze 'statutenlo- ze' vereniging. Per jaar werkt dit rondreizende veteranengezélschap zo'n dertig jubileum- of erewed- strijden af, waaronder de jaarlijk se ontmoeting op nieuwjaarsdag met de KHFC. De Koninklijken uit Haarlem en de 'afgedankte oranjeklanten' ont moetten elkaar voor het eerst in 1923. In de periode van '49 tot '64 speelden de oud internationals ook twee keer per jaar tegen hun colle ga's uit België. "Wedstrijden die gemiddeld zo'n 30.000 toeschou wers trokken", weet Stoffelen zich nog goed te herinneren. Oranjeklanten die het niet kimnen laten Bij het jubileumduel met SVLV is dat wel even anders. Hooguit drie honderd toeschouwers omzomen het veld waarover erkende interna tionals uit het nabije (Rob Rensen- brink en Hugo Hovenkamp) en ver re (Klaas Nunninga en Frans Bouwmeester) verleden in een suk keldrafje achter de bal aanjagen. Nauwelijks tot de verbeelding spre kende voetbalnamen als Ad Brou wers, Henny van Nee en Leen van der Lugt hebben opmerkelijk ge noeg de overhand in het team van Joop Stoffelen. Ook de verschijning van Heinz Stuy tussen de doelpalen is opvallend. Niet alleen door de omvang van zijn buik, maar ook door het voetbalverleden van de oud-Ajacied. Stuy is immers hoog uit een keer reserve geweest bij het Nederlands elftal. De oud internationals en bijna internationals kunnen het dan ook noet bolwerken tegen het beschei den SVLV. Na een 2-4 ruststand ko men de oudjes in de slotfase lucht tekort tegen de Voorschotense jon kies die uiteindelijk met 8-6 zege- Blessures en geldzucht zijn er vol gens Stoffelen de oorzaak van dat hij z'n team moet aanvullen met wat hij "kneusjes" noemt. "Voet ballers zijn verpest door het geld. Niet iedereen wil vooreen appel en ei bij ons spelen. Dat is natuurlijk jammer, maar we hebben toch een selectie vcm een man of 35". Die komen tegen een reiskosten vergoeding en een hapje en een drankje bij toerbeurt opdraven. Stoffelen: "Ik selecteer zo veel mo gelijk regionaal. Dat wil zeggen. Als we ergens in het Noordén spe len. nodig ik veel jongens van GVAV uit en als we in het zouden spelen, bel ik eerst spelers van NAC en PSV. Daarmee kom ik de vereni gingen die ons uitnodigen een beetje tegemoet. Maar daar staat tegenover dat ik een borreluurtje en een etentje voor de spelers en hun vrouwen als eisen stel. Verdie nen we wat, dan gaat dat in de pot". De pot die wordt beheerd door penningmeester Tinus Bosselaar. Stoffelen: "Elk jaar geven we een groot feest voor alle leden. Dan wordt de pot omgekeerd en dan ko men we altijd geld tekort, maar dat wordt dan door sponsors en de KNVB aangevuld". Wordt het op het jaarfeest vol gens Stoffelen pas echt bal, het na tionale veteranenelftal viert eigen lijk elke wedstrijddag feest. Stoffe len: "Zodra de eerste spelers bin nendruppelen, begint het al. Er wordt voortdurend gein gemaakt, ledereen dolt elkaar. Dat gaat door tot vijf minuten voor de wedstrijd. Dan neem ik even het woord, geef ze flink op huin sodemieter en stuur ze de wei in met de opdracht om leuk te voetballen en... te winnen". "Ik sta er op dat we elke wed strijd proberen te winnen. Ik heb nu eenmaal een bloedhekel aan verliezen. Gelukkig geldt dat voor de meeste jongens zodat we gemid deld vijfentwintig van de dertig wedstrijden winnen". Hoewel winst dus telt bij Stoffe len gaat hij bij het coachen niet zo ver om wissels in het belang van het resultaat toe te passen. Stoffelen: "Ik zorg gewoon dat iedereen aan zijn speeltijd komt". Wat dus wel eens kwaaie gezich ten kan opleveren bij de betere voetballers. Zo kan Stoffelen nog herinneren dat hij de onlangs overleden voetbpllegende Abe Len stra een keer zeer tegen zijn naar de kant haalde: "Dat was in de pe riode dat ik mezelf nog selecteerde. In de rust zei ik: "Abe, wij gaan er uit. 'D'r uut'.', riep Abe toen, 'Waar om moet ik d'r uut?' Toen heb ik maar gezegd: 'omdat jij net als ik een hele slechte conditie hebt en er geen ene sodemieter aan doet". Abe was woedend. Tegen zijn vrouw heeft hij toen gezegd: 'Ik zal die vént eens laten wat voor een condi tie ik nog heb' en hij is meieen gaan trainen als een gek". JAAP VISSER LEIDEN - In de zondagvierdeklasse A zorgde Foreholte tijdens de derde ronde voor de meest opmerkelijke uitslag, door met 1-5 bij DOCOS te winnen. Teijlingen en WSB boekten gede- cideerde 3-1 zeges op respectieve lijk Van Nispen en Alphen. VTL kwam na een 0-0 gelijkspel tegen ROAC '79 op gelijke hoogte met lijstaanvoerder ASC. LDWS-Uni- tas werd afgelast. In 4B kreeg zo wel Randstad Sport als Wassenaar een nieuwe nederlaag te incasse ren, waardoor beide teams in de staart van de ranglijst zijn beland. DOCOS - Foreholte 1-5 In de tiende minuut kwam Fore holte op voorsprong, toen Ton Ar royo handig gebruik maakte van balverlies aan Docos-zijde: 0-1. Uit blinker Ton van Houten nam na voorbereidend werk van Martin Stuifzand in de 30ste minuut met een droge knal de verdiende gelijk maker voor zijn rekening: 1-1. Het was echter de vrijstaande Peter Zandbergen die op aangeven van Joost Deutekom vlak voor de rust Foreholte opnieuw aan de leiding bracht: 1-2. Na de hervatting zorg den de Voorhouters voor een goed gesloten defensie, van waaruit zij snelle uitvallen plaatsten. Loek van Kesteren soleerde in de 65ste minuut door de Docos-defensie heen en scoorde 1-3. Nadat Ronald Hoogenboom kort daarop een in gekopte bal door de paal had zien gekeerd, sloeg Foreholte definitief toe. Ed Wiering (25ste minuut) en Peter Zandbergen (30ste minuut) bepaalden de eindstand op 1-5. Teijlingen - Alphen 3-1 Voor de rust hielden beide ploe gen elkaar goed in evenwicht en ontstond er een levendig duel. Wil Broks, Henny Zoet, Peter van Rijn en Ferry Baak hadden aan Teijlin- gen-zjjde het vizier niet op scherp staan, of strandden op de goed kee pende Van Dolder. Broks kopte de bal daarbij eenmaal tegen de lat. Aan de andere zijde diende de nieuwe sluitpost van de Sassenhei- mers, Hans Diependaal, enkele goede reddingen te verrichten. Drie minuten voor de pauze ont glipte Hans Verbeek de Teijlingse buitenspelval, waarop Roel Val poort 0-1 kon scoren. Na de rust leek Alphen aanvankelijk de troe ven in handen te hebben. Toen echter in de 55ste minuut een afge weerde bal voor de voeten van een schotgrage Ferry Baak belandde was de ban gebroken: 1-1. Teijlin gen drong aan, maar moest tot tien minuten voor tijd op de beslissen de treffer wachten. Na een fraaie combinatie met Peter van Rijn zorgde Puck van der Voort voor 2- 1. Vlak voor tijd bepaalde Ferry van der Vlugt de eindstand via een strafschop op 3-1. ROAC '79 - VTL 0-0 VTL liet gedurende het eerste part een goede indruk achter. De beste mogelijkheden waren voor Fred van Haarlem, Jan ten Bosch en Koos Bavelaar, maar zij allen strandden op de goede ROAC-kee- per. In de tweede helft was het de beurt aan ROAC om op zoek te gaan naar een doelpunt. Ook de Rippers kregen diverse scorings- mogelijkheden, maar ditmaal be toonde VTL-keeper Ed Neute boom zich een te grote sta in de weg. WSB - Van Nispen 3-1 Reeds na twee minuten spelen gaf John Jansen Van Nispèn-kee- per Timo de Groot met een af standsschot in de kruising van het doel het nakijken: 1-0. De Zilkers lieten zich hier echter niet door ontmoedigen en gingen onmiddel lijk in het tegenoffensief. Dat leid de in de tiende minuut tot de ge- lij kYhaker. Op aangeven van Mart van Saasse kopte John van Eeden het leder terug naar de vrijstaande Rob van Saasse, die de bal ge plaatst in het net deponeerde: 1-1. Pas tegen de rust leefde het duel na die gelijkmaker weer op. Een kop bal van Cees Zethof kon daarbij pas op de doellijn van WSB wor den gekeerd. In de tweede helft werd de wedstrijd grimmiger van karakter. Na een chaotische situa tie, waarin Van Nispen-goalie Ti mo de Groot als eerste onderuit ging, belandde John Jansen in de 70ste minuut binnen het straf schopgebied tegen de grasmat. Ger van der Burg benutte de toegeken de strafschop: 2-1. De wedstrijd was daarmee gelopen. Wel zorgde John Jansen in de 85ste minuut uit een fraaie genomen vrije trap nog voor 3-1- Duindorp - Randstad Sport 2-1 Randstad had een goede start, met in de zevende minuut een fraaie treffer van Marco van de Zon, op aangeven van de uitblin kende maar later geblesseerd uit gevallen Sjors van der Luit. Al snel ontaardde de ontmoeting echter in een duel met te hard en ruw spel, mede omdat de arbiter verzuimde in te grijpen. Randstad Sport be perkte zich daarbij tot verdedigen. Goalie Arend van de Oever kwam aanvankelijk niet in al te grote pro blemen, maar dat veranderde tij dens de slotminuten. Tijdens die laatste vijf minuten trokken Pronk en Bothard de zege via fraaie doel punten alsnog naar Haagse zijde toe. Voorburg - Wassenaar 3-2 De Wassenaarders speelden geen onverdienstelijke wedstrijd, maar lieten de punten in de slotfase nog uit handen glippen. Hans Wessel opende al snel de score, maar via Verschelden kwam Voorburg spoedig op gelijke hoogte: 1-1. Uit een toegekende strafschop zorgde Schultz voor 2-1. Na de rust scoor de Ernst Ploeg tegen. Een 2-2 ge lijkspel leek daarna in de lucht te hangen, totdat de verder goed kee pende Leo Piessens de bal drie mi nuten voor het eindsignaal uit zijn handen liet glippen en Van Rijn alsnog 3-2 kon aantekenen. Hillegom - Hoofddorp 3-1 Met de wind in de rug was de thuisclub voor de rust duidelijk de meerdere. In de 20ste minuut glip te Bas Hartman door de defensie van Hoofddorp heen, om beheerst voor 1-0 te zorgen. Twintig minu ten later kopte Boudewijn Pijpers een cornerbal van Aad van Rooden in het net: 2-0. Na de rust besloten de gasten al spoedig alles of niets te spelen. Hillegom wachtte zijn kansen af en kreeg die in de 65ste minuut, toen Martin Veen op aan geven van Boudewijn Pijpers de 3- 0 kon verzorgen. Daarna kreeg de thuisclub het nog even moeilijk. Doelwachter Roy Keur stond ech ter zijn mannetje, waardoor de schade beperkt bleef tot een door Van Leeuwen benutte penalty: 3-1. Loek Helder nam zaterdagmiddag officieel afscheid van het jarige SVLV. Althans, van het eerste elftal want Helder blijft de Voorschotense vierdeklasser trouw. Niet als voetballer, maar als jeugdtrainer. Voor zijn periode bij SVLV was Helder actief bij ACV, het toenmalige Rouwkoop, Holland Sport en SJZ. Sinds twee jaar heeft Helder ook zitting in het bestuur van SVLV en is belast met het onderhoud van het clubgebouw. (foto René E Vrouwen van Ter Leede komen tekort LEIDEN- De vrouwen van Alkma- nia deden het van de ploegen die uitkomen in de interregionale klas se het afgelopen weekeinde het beste. In de zondagafdeling won nen de ploeg uit Oude Wetering met 4-1 op eigen terrein van Groe- neweg. Het op zaterdag spelende Ter Leede overtroefde tegenstan der Stedoco niet en verloor met 3- 1. In dezelfde klasse was ook Iduna de mindere en leed een nederlaag tegen KFC'71: 3-0. In de zaterdagklasse werd Ter Leede thuis geklopt door Stedoco met 3-1. De vrouwen van de Sas- senheimse ploeg waren de eerste twintig minuten van de wedstrijd beter, maar konden de kansen niet verzilveren. Zodra de bal in het strafschopgebied kwam, sloeg de schrik de Menneweg-bewoonsters om het hart en leverden het leder pardoes in. Stedoco nam daarna al snel het heft in handen en maakte beter gebruik van de mogelijkhe den. Voor de bezoekers scoorden Jannie de Vos één en Jannie Son- nema twee maal. In de tweede rondgang moest Ter Leede naar voren. De ploeg uit Sassenheim viel weliswaar veelvuldig aan, maar evenals in het eerste gedeelte van de wedstrijd maakten de geel- hemden het niet waar. Marjon de Groot bracht de bal nog achter de doellijn en bepaalde de eindstand op 3-1. De eerste klasse-ploeg Woubrug ge won van KRV met 3-1. De van beide kanten zeer ge'motiveerde dames hielden elkaar voor de pau ze goed in evenwicht. Dé kansen waren gelijk verdeeld. Voor Wou brugge maakte spits Tina Buntsma het eerste doelpunt en voor KRV scoorde Sylvia Soeverein. Alle speelsters waren zeer verbaasd toen scheidsrechter Duyndam vijf minuten voor het einde van de eer ste helft affloot. Hij was nog niet op de hoogte van de nieuwe regel dat dames veertig minuten spelen. In de tweede rondgang liet hij de te kort gespeelde tijd inhalen. Wou brugge ging na de pauze aanval lend spelen en boekte hiermee suc ces. Ook in verdedigend opzicht zat het goed in elkaar en pareerden de Woubrugse vrouwen de aanval len van de Katwijkse ploeg. Het was andermaal Tina Buntsma die het doel nog twee keer raakte. In dezelfde klasse scoorde Oegst geest te weinig tegen Lugdunum. Lugdunum won met 2-1. In het de eerste rondgang zag het er nog niet goed uit voor de kikkerpolder- ploeg. Oegstgeest kwam door een doelpunt van Anneke Amir voor met 1-0. Daarna was het echter af gelopen voor de Voscuylbewoon- sters, die voorheen speelden bij LSVV. Lugdunum kwam sterk op zetten en Marga van Kins bracht met een vrije trap de stand in even wicht. Na de pauze scoorde Jac queline de CÏer en zette hiermee Oegstgeest op een achterstand. Zij maakte dankbaar gebruik van een misverstandje tussen de keepster en verdedigsters van de ploeg uit Oegstgeest. Keihard In de interregionale klasse van het zondagvoetbal verloor Iduna van KFC'71 met 3-0. De ploeg uit Ter Aar vocht keihard om de nega tieve marge zo klein mogelijk te houden. Het elftal, dat voor het eerst in deze klasse uitkomt, hield zich naar omstandigheden goed. In de eerste klasse won SJC van Randstad Sport met 1-0. De ploeg uit Noordwijk maakte geen fouten in verdedigend opzicht en aanval lend liep alles zeer goed. Randstad Sport voetbalde zeker niet slecht, maar moest in de rust tegen een achterstand van 1-0 aankijken. Hellen van de Weyden van SJC ging alleen op de keepster af en omspeelde haar fraai. Na de pauze probeerde de ploeg uit Voorscho ten nog van alles te doen aan deze achterstand en zocht de aanval met doelgericht spel. SJC kon slechts verdedigen, maar de vrouwen van Randstad sport hadden geen geluk en kregen de bal niet achter de doellijn. LEIDEN - Alkmania heeft Stompwijkse Boys gisteren in de zondagafdeling het eerste punt ontfutseld: 2-2. Ook War- munda moest de eerste verlies- punten incasseren, VNL bleek in de slotfase de sterkste: 0-2. MMO gaf tegen Meerburg een 2-0 voorsprong uit handen (2-2), terwijl Kickers met moeite overeind bleef tegen VNA (2-1). Oranje Groen moest het onder spit delven tegen Bernardus: 1- 3. Het duel tussen Leidsche Boys en ZLC werd gistermor gen om acht uur, enigszins voorbarig, al afgelast. Stompwijkse Boys-Alkma- nia 2-2 De thuisploeg vond een uit stekende debutant in het Alk- madese doel. Keeper Rens de Jeu voorkwam dat zijn ploeg tegen de tijdelijke koploper in ernstige moeilijkheden kwam. Angelo van Klink bracht de gasten vlak voor rust op voor sprong (0-1), maar SB had niet veel tijd nodig om zich te her stellen. Treffers van Theo van den Bosch en Wim van Bentum deden het tij direct na de her vatting keren: 2-1. Een overtre ding van Ton van den Bosch gaf Alkmania acht minuten Winst VNL in Warmond voor tijd een unieke kans op de gelijkmaker. Edwin Roos ver zilverde de strafschop. Warmunda-VNL 0-2 Het goede verdedigen van VNL belette Warmunda de doorgang tot het Leidse doel. Beide ploegen hielden elkaar tot laat in de tweede helft in evenwicht, toen Warmunda moest capituleren voor de druk van VNL. Kort achterelkaar scoorden Bert Mulder en And- ré de Jeu, die de eindstand be- paaldenm op 0-2. MMO-Meerburg 2-2 MMO had buiten de veer kracht van Meerburg gerekend. Hans van Goozen (voor rust) en Johan Vaneman wisten de Zoe- terwoudse goalie Robert Haas noot tweemaal kansloos te pas seren, maar Meerburg krabbel de terug. Halverwege de twee de helft zorgde Martin van der Meer voor de aansluiting en vijf minuten voor tijd stelde Rini van Veen uit een voorzet van invaller Hans Boom tenminste ééen punt veilig voor Meer burg: 2-2. Kickers'69-VNA 2-1 De Leidenaars hadden meer verdiend dan deze nederlaag, want er werd in Leimuiden hard en goed gewerkt. Hein Visser opende al na één minuut de score voor het gretige Kic kers, maar VNA wist snel weer op gelijke hoogte te komen. Pas in de tweede helft kwam Kickers dankzij een doelpunt van Peter van der Hoek in veili ge haven: 2-1. Oranje Groen-Bernardus 1-3 Bernardus-trainer Tetteroo gaf na afloop volmondig toe dat Oranje Groen op grond van het vertoonde spel zeker een gelijk spel verdiend had, maar daar voor kopen collega Fakkel en zijn manschappen niet veel. Oranje Groen was de technisch betere ploeg, Bernardus benut te zijn kansen echter beter, het geen in de eindstand duidelijk naar voren komt. André Meijer, Peter de Groot en Koos van Dam zetten de Tetteroo-briga* de op een onoverbrugbare 0-3' voorsprong. De tegentreffer van Bert de Ridder kwam te laat.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 16