Angst beheerst streekderby im Bouckaert loodst FC Lisse langs UDO Eerste winst grillig LFC Puntgave hattrick Hans Verkuylen Jeugd UVS verslaat Vlissingen Roodenburg en SJC sturen aan op 0-0 Blauw Zwart geeft 3-2 voorsprong weg Quick te sterk voor Lugdunum Eerste overwinning UVS bij Sliedrecht MAANDAG 16 SEPTEMBER 1985 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - In de A-afdeling van de Landelijke jeugd wist Haarlem het bezoeken de Roodenburg op het nip pertje een gelijkspel af te dwingen (3-3). In de B-sec- tie haalde UVS thuis stevig uit tegen Vlissingen (5-1) terwijl Quick Boys in die zelfde klasse met gelijklui dende cijfers een geflatteer de nederlaag leed tegen FC Den Haag. UVS - Vlissingen 5-1 (3-0) Een vooral in de eerste helft ge concentreerd spelend UVS bleek een te lastig obstakel voor Vlissin gen. Met de uitblinkers Walther van der Weijden en Richard de Graaf (15 jaar!) in de gelederen lie ten de Leidenaars de bezoeker alle hoeken van het UVS-grondgebied zien. Ostar Toonen en Ed Vermeu len (2x) stelden Vlissingen al voor rust voor een problematische ach terstand, terwijl Dirk Rietmeijer en Aijan Leget er na rust nog een schepje bovenop deden. Daarna bleek de koek voor de Leidenaars op en dankzij een presentje van de scheidsrechter werd Vlissingen in staat gesteld via een strafschop nog iets tprug te doen. Haarlem - Roodenburg 3-3 (1-3) Het vertoonde spel van Rooden burg bleek een aangename verras sing. In de 4de minuut .werden de Leidenaars al op een 1-0 achter stand gezet, maar dit bracht hen geenszins uit het evenwicht. Hen- ny Romeijn tikte na een pass van Jacco van der Laan de gelijkmaker binnen en in de 28ste minuut kwam Roodenburg op voorsprong door Van der Laan die omgekeerd werd bediend door Romeijn (1-2). Dezelfde Romeijn verzilverde tien minuten later met een fraaie lob van 20 meter een dieptepass van John Verplancke waardoor de Lei denaars met een voordelige 1-3 stand konden gaan rusten. Een schot van Peter Kluyvers vlak voor het rustsignaal kon daar niets meer aan veranderen. Dat was jammer, want de Haarlemmers kwamen sterk terug en in 69ste en 70ste mi nuut brachten zij de zaaknn even wicht. Het mag als een compliment voor de Leidenaars gelden dat zij onder de Haarlemse druk die daar na volgde niet bezweken. FC Den Haag - Quick Boys 5-1 (2-1) De ruim uitgevallen zege van de Hagenaars werd in Katwijkse krin gen geflatteerd genoemd. Ten eer ste omdat de scheidsrechter FC Den Haag een bevoorrechte rol toedichtte en ten tweede omdat Quick Boys belangrijke spelers als Gert Aandewiel en Kees Guyt in de loop van het duel geblesseerd het veld zag verlaten. Het uitvallen van Guyt kwam vlak nadat hij bij een 2-0 achterstand voor aansluiting had gezorgd. Daarop kwam Den Haag via een penalty op 3-1, vlak nadat Aandewiel stevig in het Haagse strafschopgebied werd aangepakt en moest uitvallen. Hij verdiende echter in de ogen van de gewraakte arbiter geen strafschop. Het uitvallen van beide coryfeëen bleek een te zware belasting te zijn voor Quick Boys en de Katwijkers moesten lijdzaam toezien dat Den Haag nog twee maal de roos trof (5-1). UVS-AB voor Zilveren Molen LEIDEN - Morgenavond spelen UVS en Alphense Boys tegen el kaar voor het Zilveren Molentoer- nooi. Om 20.00 uur wordt afge trapt. De vorige week wegens licht- storing gestaakte wedstrijd RCL- Lugdunum wordt 8 oktober geheel overgespeeld. OEGSTGEEST - In de streekontmoeting tegen UDO haalde FC Lisse verdiend de volle winst binnen: 1-2. De ploeg van trainer Cor Nieuwenhuizen toonde zich echter de hele wedstrijd een lastige tegenstander en stelde tegenover de snelle aanvallen van de Lisse- naars een solide verdediging, van waaruit af en toe gevaarlijke en snelle aanvallen kwa men. Er was zodoende in het sportpark De Voscuijl een spannende derdeklasse-partij te zien, waarin FC Lisse uiteindelijk aan het langste eind trok. Aanvoerder Ron Mesman Al vrij snel na de aftrap hadden de beide ploegen de rollen verdeeld. Eerst kon op het middenveld Gert- Jan van Rijn voor UDO de gretig aanvallende Lissenaars onderbre ken, later verliepen de aanvallen meer over de vleugels en konden beurtelings Harry van der Zwet en Ruud van der Voort voor werk voor UDO doelman René Sinke LEIDEN - LFC heeft zijn eerste punten binnen. De wijze waarop Celeritas evenwel werd bedwon gen, geeft te denken voor de toe komst. De Leidse derdeklasser wisselde sterke te vaak met be droevend slechte ogenblikken af. Trainer Visser haalde dan ook op gelucht adem, toen bij het laatste fluitsignaal van arbiter Faas het scorebord een voor de Kanaries gunstige 4-3 stand aanwees. Nu kan Wim Visser zich beroe pen op een aantal excuses. LFC kwam niet bepaald gunstig uit de overschrijvingsperiode, nu 7 voet ballers (een daarvan, Dick van der grillige spel van LFC perfect uit. Walle, keerde weer terug) de Bos- De strijd leek zich probleemloos huizerkade vaarwel zegden daardoor een geheel nieuw team toen Paul Harteveld achtereenvol- moest worden opgebouwd. Voorts gens nummer één (reeds aan het eerste doelpunt had gehol pen, raakte LFC de kluts kwijt. de Leidenaars te ontrollen Een knots van een verdedigings- |fout hielp de Haagse ploeg weer in het zadel (Ruud Vane scoorde). Het de pau- antwoord van Peter Gijsman deed nuut) in de rust niet by de thuisploeg terug- de Haagse touwen deponeerde, keren. Gebiologeerd keek de Leid- se achterhoede toe. hoe Ron Fijn tweedeLeidse het leder achter Peter van der Wal prikte. Voor de Leidenaars juist op telde de selectie van de geplaagde ste minuut), twee (vlak oefenmeester drie blessures: Nico Ze) en drie (in de 70ste minuut) i van Dam, Sjaak te Hennepe enr~ Sjaak Rietbergen. Niet de minsten. De ruime nederlagen tegen HW Tussen de eerste en HBS, leerden LFC dat in het ko- treffer misten de elftallen elk i Iw w JL 0 mende seizoen met mindere pres- strafschop en stapels kansen. Ro- het ideale moment, liet de Lisser taties genoegen moet worden ge- bert Hillebrand namens LFC en arbiter Faas, die uitblinker Bles nomen, ook al bleven de geelzwar- Marcel van Dijk namens de bezoe- Zuma wegens spelbederf noteerde, ten gisteren aan de positieve kant kers weigerden de buitenkansjes de ploegen inrukken. van_de_score._ vanaf de kalkstip te verzilveren. Nadat Marco Koswal Celeritas Het. scoreverloop beeldde het ROB ONDERWATER zorgen. Na tien minuten vond FC Lisse al de ideale aanval. Op de helft van de tegenstanders lobte Laurens van der Voort de bal schuin over de hele breedte van het veld en de verdediging van UDO. De daar aanwezige Harry van der Zwet scoorde met een laag en onhoudbaar schot: 1-0. Daarna bleef FC Lisse onstuimig de aanval zoeken, maar Ronald Veldhoven was in de UDO-verde- diging een hinderlijke stoorzender voor de Lissenaars. Ondertussen richtte de thuisclub de aandacht op opbouw, maar de Oegstgeeste aanval kon hoegenaamd niets uit richten. Vooral Gerard Slierings liet zich door de zich goed bewe gende Ruud van der Voort uit de wedstrijd spelen. Langs derechterkant kwam meer gevaar via Kees Borst, die Ni co van Rijn een goede voorzet voorlangs het doel van FC Lisse speelde. Keeper Hans Kortekaas miste en de ongelukkige Jan van Duin kreeg het leer tegen de scheenbeschermer en scoorde heel fraai, maar wel in eigen doel. Heel verrassend dus gingen de spelers met een 1-1 gelijkspel de rust in. Na de pauze nam FC Lisse het initiatief nog meer in handen en drong UDO steeds verder in de verdediging. De lange passes van LEIDEN - De puntendeling (0-0) die Roodenburg en SJC gisteren overeenkwamen, was zonder meer terecht. Beide ploegen deden een gooi naar de eretitel angsthaas, wat in dit geval een gedeelde eerste plaats opleverde. Het was dan ook bar en boos wat de Noordwijkse en Leidse verte genwoordiger in de Tweede Klasse A lieten zien. Met uitzondering van Hennie Koet bij Roodenburg en doelman Ed Zuidhoek (dé grote uitblinker) bij SJC, struikelden de meeste spelers over de bal en eigen benen of speelden,hun kameraden verkeerd aan. SJCer Peter Marij- nen bijvoorbeeld verspeelde op die manier in de 14de minuut de bal aan Roodenburger Duncan Alber- ga die al solerend het speeltuig voor de doelmond bracht. Aange zien de hele goegemeente toekeek zonder in te grijpen of toe te slaan, kon Zuidhoek, zij het in tweede in stantie, redding brengen. Oefenmeester Faase van SJC ka rakteriseerde de wedstrijd als volgt. „Niemand mocht er verlie zen, sprak hij. „Van beide kanten onbrak de lef. Een mening die in deze fase van de competitie voor discussie vatbaar is, want het is voor welke sportman dan ook een funest gegeven zich bij voorbaat in een geslagen positie te weten. Daarbij is niet alleen de sporter, maar in dit geval ook het publiek de grote verliezer. Ook Rooden- burg-trainer Talsma constateerde Hoofdrol voor arbiter Molleman WASSENAAR - De teleurgestelde spelers van Blauw Zwart wezen gistermiddag scheidsrechter Molleman als de schuldige aan voor de ongelukkige 3-4 nederlaag tegen DFC. AUe doelpunten van de Dordtse koploper in de zondageersteklasse werden volgens de voetballers uit Wassenaar in buitenspelpositie gescoord. Toch moeten de debutanten in de eerste klasse de schuld voor het onno dige verlies bij zichzelf zoeken. Zeven minuten voor tijd namelijk leidde Blauw Zwart met 3-2 tegen een met tien man tegensparte- lende opponent. Molleman had in de eerste helft namelijk de Dordtse spits Ro nald Hendriksen uit het veld gestuurd nadat deze zich had vergre pen aan Blauw Zwart-libero Peter van Leeuwen. Nadat Frank Voorham de thuisploeg op aangeven van Rob Gras in de twintig ste minuut aan de leiding had gehlopen, kwam DFC met tien man nog voor rust op gelijke hoogte. Had Gerrit Bos na een half uur vanaf de strafschopstip de bal nog hoog over het doel van Carlo l'Ami gekogeld, Peter Verschoor was vyf minuten voor rust wel succesvol. In de overtuiging dat Verschoor zich in buitenspelposi tie bevond, stak l'Ami geen hand uit naar de gelijkmaker. Nadat Ruud Luiten voor Blauw Zwart het houtwerk had getrof fen, kwam DFC na rust op voorsprong door Gerrit Bos. Grens rechter Frank van Leeuwen moest felle kritiek op de leiding van Molleman vervolgens bekopen met een vroegtijdige aftocht van het veld. Toch kwam Blauw Zwart terug. Eerste strafte Ruud Voorham met een fraaie boogbal een fout van doelman Gerrit Hendriksen af (2-2) en vervolgens mikte Rob Gras zeven minuten voor tijd raak en bracht hij zijn ploeg verdiend op voorsprong. Peter Verschoor ontpopte zich in de slotfase als een ware kwelgeest voor de jonge Wassenaarse ploeg die zijn onervarenheid moest bekopen met twee tegentreffers. Eerst was het Cor de Vries die doel trof en vier minuten in blessuretijd maakte uiteindelijk Peter Verschoor het karwei af (3-4). bij zijn pupillen een gebrek aan durf. „Het verleggen van verant woordelijkheid heeft te maken met faalangst en dat is beslist geen goed teken, stelde hij vast. Daar mee doelde Talsma op de moge lijkheden die de Leidse ploeg toch in ruime mate kreeg toebedeeld, maar de Roodenburgers lieten het afvuren veelal aan een medespeler over. In de eerste helft waren de beste kansen voor SJC. Eerst was het Rob Vink die zijn schot op de doel lijn zag gekeerd door de Leidse verdediger Luc Kok en vlak daar na was het Ruud Alkemade die vol op de paal schoot. In de herkan sing wist ploeggenoot Alders niets beter te doen dan de bal de bomen in te jagen. De mogelijkheden die Roodenburg (Ronald Jansen) kreeg werden door de uitstekende Zuidhoek tot armoedige pogingen gedegradeerd. Faase excuseerde het povere op treden van zijn elftal met de aante kening dat het niet topfit binnen de lijnen was verschenen. Zo wa ren Ruud Peschier en Peter Ruyg- rok door blessures weggevallen en kampten spelers als Ruud Alkema de en Hans van Abswoude met de naweeën van een griepaanval. Col lega Talsma vond de eerste twintig minuten van het duel het vermel den waard. Er zat toen een rede lijke lijn in, maar als het doelpunt uitblijft hou je alleen maar goed willende bedoelingen over. Na de genoten rust legde Roo denburg zich meer toe op de aan val en SJC meer op de verdedi ging. De Leidenaars toonden ech ter weinig variatie in het offensief en combineerden slecht of hele maal niet. Dit lijkt misschien een hard oordeel, maar om een verde digend ingestelde ploeg als SJC te kloppen, zal er toch enige verras sing in de aanvalsopzet moeten zit ten. De Leidse spits Jansen kende slechts enkele van die momenten, maar dan werd er door zijn mede spelers niet adequaat op gerea geerd. Daarbij waren ook bij deze rondgang de kansen niet aan de Roodenburger vergeven. Steeds ontmoette hij op zijn pad de grote sta-in-de-weg Ed Zuidhoek. Jan sen liep overigens tegen een boe king op voor herhaaldelijk protes teren toen hij in het het strafschop gebied tegen de grasmat werd ge werkt. Bijna kreeg Roodenburg nog de kous op de kop toen Alders in de 84ste minuut bij de middellijn werd aangespeeld en Leidenaar Hans Koree met een duw in de rug uitschakelde. De overtreding werd door de matig leidende scheids rechter Govers als niet gezien be schouwd, en via de meegesprinte invaller Piet Mulder kwam de bal bij André Zonneveld. De uitgeko men Roodenburg-doelman Sjaak Nievaart zag tot zijq geluk het le der de voor Roodenburg goede kant van de paal passeren. Aan de andere kant probeerde Koet via een toegekende vrije trap de strijd voor Roodenburg nog een gunstige wending te geven, maar ook dit maal toonde zich Zuidhoek klem- vast op het ongegeneerd hard afge schoten projectiel. Talsma was van mening dat de ingeslagen weg toch perspectieven biedt. „We gaan verder waar we mee begonnen zijn' liet hij weten. Hij besefde tevens dat dit een har de en moeilijke weg zal zijn, van waar deze slotzin van de Leidse oe fenmeester: Maar ik voel me geen ti-ta-tovenaar om het opeens alle maal geolied te laten lopen. Enige hoop kan Talsma mischien gebo den worden door zijn opponent Faase die Roodenburg al bij voor baat tot de vier kanshebbers voor de titel had gerekend. RUUD PATTIAPON de Lissenaars kwamen tegen wind in nog vaak achter hun aanvallers terecht en het balbezit van de mid denvelders leverde door de attente verdediging van met name Kees Borst niets op. Trainer Andfe Wah- len bracht de ervaren Wim van Beek in het veld om de druk nog te vergroten en met succes. Van Beek stichtte dank zij een serie bruikba re voorzetten gevaar in de UDO-de- fensie. Wim Bouckaert schoot te gen de lat, Harry van der Zwet mikte rakelings langs de rechter paal. Tot eindelijk FC Lisse een kwartier voor tijd loon naar werken kreeg. Weer kwam de voor zet van rechts maar ditmaal van Gert van der Hulst. Zeker twintig meter afstand passeerde Wim Bouckaert met schitterende spet ter goalie René Sinke. Met een wanhoops offensief pro beerde UDO de zaken nog onge daan te maken, maar FC Lisse gaf de verdiende winst niet meer uit handen. Trainer Rene Wahlen kon tevreden zijn. Op weg naar meer punten in het begin van de compe titie paste het resultaat helemaal in zijn plannen. MIEP VROONHOF DEN HAAG - Zelfs Clement Kos ter moest toegeven er op de 1-0 overwinning van Quick niets viel af te dingen. De trainer van Lugdu num merkte na afloop van de eer ste seizoennederlaag van zijn jonge ploeg in de zondagtweedeklasse op dat hij in de tweede helft eigenlijk alleen maar op doelpunten van Quick had zitten wachten. Dat het uiteindelijk bij één, overigens fraaie treffer van Henk Gruter bleef, was te danken aan het prima keeperswerk van Wim Eradus. Aanvankelijk hield Lugdunum gelijke tred met de Hagenaars. Bei de ploegen kregen voor de pauze één geweldige kans op de ope ningstreffer. Eerst was het Jos Ver- cauteren die het presteerde om bij na op de doellijn staand de bal naast het doel van Eradus te schie ten, waarna Klaas Dekker het speeltuig aan Kees van Swieten ontfutselde en alleen op het Haag se doel afging. Dekker faalde even wel in de afwerking. Kansloos Na de pauze kwam Lugdunum er nauwelijks meer aan te pas. Wim Eradus stak evenwel in een gewel dige vorm en voorkwam enkele ze kere Haagse treffers. Maar ook hij was kansloos toen Henk Gruter na een klein half uur Peter van Tonge ren uitkapte en de bal hard en laag inschoot. Na deze welverdiende treffer kwam Quick eigenlijk nauwelijks in moeilijkheden. Door Richard Koole in te brengen voor Wim van As en Robert Abma voor Peter van Tongeren probeerde Koster het tij nog te doen keren. Lugdunum viel nog wel aan, maar de beste kansen waren voor de thuisclub. Hoewel zijn ploeg met twee pun ten uit drie wedstrijden zeer be scheiden is geklasseerd, heeft trai ner Koster vertrouwen in de toe komst. "Dat baseer ik op het goede voetbal dat we spelen. Alleen de af werking laat te wensen over. Deze nederlaag is absoluut geen schan de voor een onervaren ploeg als Lugdunum, waarin zo'n acht spe lers lopen met nauwelijks eerste elftal-ervaring. Bovendien miste ik vanmiddag om uiteenlopende re denen Gijs Collé, Hans van As, Kees van Tongeren en Jeroen Brussee. Als die er weer bij zijn, groeit het zelfvertrouwen in het team". SLIEDRECHT - UVS heeft de weg omhoog vonden in de eerste klasse. Na een koude start bij Blauw Zwart en een deling met ADO no teerden de blauwwitten gis teren de eerste zege van het seizoen. Hoewel UVS hui zenhoog tegen de uitbeurt bij Sliedrecht opzag, bleek de thuisploeg een tam var kentje, die de elf van Melbi Raboen tamelijk eenvoudig wasten: 1-4. Man van de wedstrijd was Hans Verkuylen. Waar de spits vorige week tegen ADO het spoor nog bij ster was, had Verkuylen gisteren geen moeite de weg naar het doel te vinden. Voor de rust al stelde hij de overwinning voor UVS al veilig door een puntgave hattrick te sco- Reeds in de 12de minuut stelde Hans Verkuylen, wederom met Hans de Kruys de Leidse twee mans voorhoede vormend, orde op zaken. Daarbij had hij wel de hulp nodig van Hans van Leeuwen en Theo van Seggelen, die ook giste ren weer een uitstekende indruk achter liet. Zij namen de voorberei ding voor hun rekening en brach ten Verkuylen in riante postitie in stelling. Sliedrecht raakte daarop in pa niek en nam risico's in de achter hoede. Halverwege de eerste rond gang tekende Verkuylen nummer twee aan, nadat de achterhoede van de thuisploeg wegens ver meend buitenspel was blijven staan. Verkuylen draafde door en passeerde doelman Kwakernaat met gemak. Het Verkuylen-feestje was 5 minuten voor rust compleet, toen hij de 17-jarige sluitpost van Sliedrecht voor de derde maal de gang naar het net liet maken. In de tweede helft probeerde de wanhopige thuisploeg van alles om de UVS-defensie te verontrusten. Daarin slaagden de gasten nauwe lijks. Slechts één maal moest Arno Schouten tussen de palen hande lend optreden. Dat was bij een strafschop, die was toegekend na een overtreding van Rob Vermeer. Vanaf de stip schoot Van Zuilen raak voor de Sliedrechters, die even daarvoor een vierde Leidse treffer hadden moeten Inleider en afronder was Hans van Leeuwen. De middenvelder om zeilde behendig de op één lijn spe lende vijandelijke defenste en ver zilverde zijn eigen aanvafvervol gens knap. De blauwwitten werkten zich dankzij de 1-4 score omhoog op de ranglijst van 1B. Afgaande op het vertoonde spelbeeld lijkt de Leidse ploeg zich te hebben hersteld van de begane misstappen. Wat later dan verwacht zijn oefenmeester Melbi Raboen en UVS nu klaar om de kampioensmissie te volbren gen.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15