Jantje Peters troeft Inter af PSV sukkelt verder Sparta zeker niet kansloos' Canada naar Mexico Scores in profvoetbal DIOK zet Delft in z n hemd m Hoofdrol Van de Korput Jacobs 'achter de tralies' Walter Meeuws mag bij Mechelen spelen PAGINA 14 SPORT MAANDAG 16 SEPTEMBER 1985 ST JEAN DE TERRE-NEUVE (AFP) - Het Canadese elftal heeft zich voor de eerste keer in de historie geplaatst voor de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal. De Canadezen verzeker den zich van deelneming in Mexico door de laatste wedstrijd in de finaleronde van de kwalificaties in de Noord- en Middenamen- kaanse zone (Concacaf) te winnen. In St.Jean de Terre-Neuve, bij Toronto, werd Honduras met 2-1 verslagen. Bij de rust was de stand 1-0 voor de Canadezen door een doelpunt van George Pakos in de 16e minuut. Na de hervatting maakte Porfirio Betancourt voor Honduras in de 49e minuut de gelijkmaker, voordat Ygor Vrablic in de 61e minuut Canada definitief op winst bracht. Canada is het achtste land, dat zich plaatst voor Mexico. Eerder waren Mexico, titelverdediger Italië, Argentinië, Brazilië, Uru guay, Hongarije en Polen al zeker van een deelnemersbewijs. EREDIVISIE PSV - Excelsior 4-0 (1-0). 45. Thorcsen 1-0. 79. Van der Gup 2-0, 84. Thoresen 3-0, 86. Van der Gijp 4-0. Scheidsrech ter: Mulder, toeschouwers: 14.000. AZ'67 - MVV 2-1 (1-1). 1 Lens 10. 24. Van Mierlo 1-1. 57. Kist 2-1. Scheids 1 0. 71. Carbo 1-1. Scheidsrechter: Van Ettekoven. toeschouwers: 6200. Ahead Eagles FC Den Bosch 2-1 (allen Den Bosch). FC Groningen - Sparta 2-2 (2-2). 16 Huizingh 1-0. 25. Eijer 1-1, 28 Hout man 2-1,44. Van der Weel 2-2. Scheids rechte! Geurds. Toeschouwers: 10.000. Gele kaarten voor Van Tiggelen en Roossien (FC Groningen), Olde Rie- kerink en Blind (Sparta). Scheidsrechter: Blankenstein. i schouwers: 17.247. FC Utrecht - NEC 4-1 (0-0). 51. Van der Hooit 1-0, 74. Van der Waard 2-0, 77. Van Loen 3-0. 82. Wildenbeest 3 1. 88. Van der Waard 4-1. Scheidsrechter: Bakker; toeschouwers: 4000. Gele kaarten: Wouters en Verrips (beiden Utrecht). Van Rossum. Broekhuis. Aalbers en Momiriertz (allen NEC). Roda JC - Fortuna Sittard 2-3 (1-0). 11 Meyer 1-0, 49. Evers 1-1. 52. Holverda 1-2. 79. Holverda 1-3. 81. Meyer 2-3. Scheidsrechter: Keizer. Toeschou wers: 9.500. Gele kaarten voor Gorter en Hanssen (Roda JC) en Eleveld (For- SC Heracles - Ajax 1-8(1-4). 1 Muhren 0-1. 12. Van Basten 0-2, 28. Ter Mors 1-2,35. Van Basten 1-3.45. Van 't Schip Scheidsrechter: Van Swieten. Toe schouwers: 12.000 1-0. Scheidsrechter: Van Vliet, schouwers: 6100. SVV - Cambuur 4-0 (2-0). 15. Sonnevil le 1-0. 21 Loovens 2-0. 64 Van DclR 3-0, 82. Neeskens 4-0. Scheidsrechter: De Vrieze, toeschouwers: 1500. Geel: Treling (SW), Payne (Cambuur). Heerenveen - FC Den Haag 0-2 (0-0). 63. De Roode 0-1, 84. Bouwens 0-2. Scheidsrechter: Thomas, toeschou wers: 4500. Arnouts. toeschouwers: 2500. Geel: 1-0. 38. Koenen 2-0, 47. Koenen 3-0 (strafschop), 74. Van Sliedrecht 3-1.86. Van der Wiel 3-2. Scheidsrechter: De Munnik, toeschouwers: 2800. Geel: Le grand (Vitesse), Koudstaal. Bolte, Bak ker (DS). Volendam - Eindhoven 2-0 (1-0). 32. Holshuysen 1-0, 87. Holshuysen 2-0. lendam), Tobina (Eindhoven). Wageningen - Helmond Sport 3-3 (2-1). 11. Lok 1-0,19. Van Tilburg 1-1,44. Lok 2-1. 55. Lok 3-1, 67. Stokmans 3-2, 71. Stokmans 3-3. Scheidsrechter: Smeenk, toeschouwers: 2700. Geel: Laamers (Wageningen). LEIDEN - DIOK haalde gisteren weer eens ouderwets uit tegen de aloude rivaal DSRC uit Delft. Werd er drie weken geleden nog gewon nen met een oefenwedstrijd (61-3) een competitie-wedstrijd is natuur lijk heel wat anders. Zeker na de overwinning van Delft vorige week tegen NFC (vierde afgelopen sei zoen) waren de rugbyers van DIOK extra gemotiveerd. The Bassets verloren opnieuw ruim, ditmaal van NFC. Minerva versloeg, een klasse lager 't Gooi met 13-11. DIOK Delft 64-3 Met de harde wind tegen in de eerste helft speelde DIOK het spel letje slim. De bal werd in de voor- waartsen gehouden en op het goe de moment werden de drie-kwar ten aan het werk gezet. Dit resul teerde in goede scores van Dick Al- tink, Joop Fles, Kees Koemans en Diederik Renardel. Mark Michielse had moeite met de conversies van wege de sterke tegenwind. Rust stand 24-3. In de tweede helft met de wind in de rug begonnen de geel-blau- wen uiterst nerveus. De voorwaart- sen zorgden voor legio balbezit maar door knullige fouten werd er de eerste vijftien minuten niet ge scoord. Toen vond DIOK het ritme terug en toen begon ook het half uurtje van Kees Koemans. Niet minder dan drie keer scoorde de van HRC teruggekome. prop voor zijn club. Uit allerlei spelsituaties wist hij het ovaal te bemachtigen en was niet meer te stoppen door de Delftse verdediging. Maar niet alleen Koemans gaf het goede voorbeeld. De scores volgen nu snel achter elkaar. Pieter Corver, Joop Fles, Ronald Ver meulen en Rob Kamp (debuterend in de hoofdmacht) waren goed voor de punter- terwijl Mark Mi chielse met de wind in de rug goed was voor alle conversies op eentje na. De einduitslag 64-3 spreekt voor zich. Bassets - NFC 6-25 De Bassets hebben een ongeluk kig debuut in de ere-klasse. Werd er vorige week verloren van Castri- cum, deze week was NFC aan de beurt en de geschiedenis herhaal-' de zich weer. In de voorwaartsen kunnen de Sassenheimers zich pri ma handhaven maar zodra de drie- kwartlijn in actie moet komen le vert dat problemen op. Zeker te gen NFC dat bekend staat om zijn snelle drie-kwarten hadden de Bassets weer de nodige moeilijk heden. Scrums, line-outs en het losse werk werd gewonnen maar zodra de aanvallers hun werk moesten doen ging het fout. Ver der dan een geconverteerde try van Jelte Tilma kwamen de Sassenhei mers niet. Minerva - 't Gooi 13-11 De oud studenten, terug in de promotie-klasse, blijven het goed doen. Na winst vorige week op Haarlem werd ditmaal 't Gooi ver slagen. Door een bekeken spelletje in de voorwaartsen te spelen wer den de Gooilanders uit hun spel gehaald. Captain Jan de Wit gaf het goede voorbeeld door een try te drukken en twee penalty-kicks te verzilveren. LSRG was vry. Twee rode kaarten, 21 gele, 36 doelpunten en 206.000 toeschouwers. Dat is de balans van de zevende speeldag in de Bundesliga. Aan de kop veranderde er weinig. Werder Bremen behield de leiding door vrijdagavond Fortuna in Dusseldorp op te rollen (1-4). Borussia Mönchengladbach bleef tweede door winst in Neurenberg (2-4). Bayern München zakte een plaats (4e) door de puntendeling in Keulen: 1-1. Valke en Wasiman hebben geen oog r is niet echt duidelijk. EINDHOVEN (GPD) - Van achter de afrastering keek Excelsior-trai- differdingen (sid) - Avenir Beggen ner Rob Jacobs zaterdagavond toe hoe loor. terdamse oefenmeester klucht, die scheidsrechter Egbert ig met 4-0 van PSV eerste reactie van de Rot- gènstander PSV in de eerste ronde het toernooi om de UEFA-cup uit de stad Luxemburg zegevierde in de uitwed- Mulder in de eerst helft opvoerde, leverde Jacobs een enkele reis "achter de tralies op". '"I\vee jaar geleden heeft hij me in Kerkrade bur&,s met zes punten leider. ook al een keer weggestuurd. Vreemd, vreemd. We verliezen hier met 4-0 en ik zal wel een boete krij gen ook. Erger kan haast niet. Er zullen deze week weer heel wat ou de kranten opgehaald moeten wor den", aldus Jacobs. drie wedstrijden de twee de plaats in de rangschikking met vijf punten en doelcijfers 10-4. Union Luxem- vond hij tussendoor nog tijd Jacobs weg te zenden. In die wedstrijd was Michel van der Korput voor de ogen van Rinus Michels goed op dreef. Aan het goede spel van de libero en doel man Schumacher was het te dan ken, dat FC Köln bij de rust niet in geslagen positie lag. Al na twee mi nuten opende Augenthaler voor Bayern de score: 0-1. Daarna zagen r nog slechts voor elkaar. Wat precies de bedoeling is, de 40.000 toeschouwers wervelend (foto anp) aanvalsspel van de gasten. De daaruit voortvloeiende kansen wa ren evenwel niet besteed aan de Bayern-aanvallers, al mocht FC Köln niet over pech klagen, toen Matthaus in de 21e minuut vol de paal trof. Na de rust had de thuisclub de beste papieren. Bij Bayern was de licht geblesseerde Lerby vervan gen door Dremmler en die wissel bracht onrust in de Beierse defen sie. Onder aanvoering van Litt- barski trok FC Köln meer en meer ten aanval. De offensieve speelwij ze resulteerde in de 78e minuut in de gelijkmaker van Dickel, de ver- van rust voor 1-0 had gezorgd, vanger van de geblesseerde Klaus kreeg de ploeg wat meer lucht. Allofs. Ruimte blijft het toverwoord Hamburger SV, woensdag in voor PSV, dat evenals vorig jaar Rotterdam tegenstander van Spar- volop in de problemen komt als de ta in de eerste ronde van het UE- tegenstander zich laat terugzakken FA-bekertoernooi, speelde tegen op eigen helft. Daar kan 'büksem- y-ffi Stuttgart, dat in de defensie afleider' Rob McDonald al even- het gemis van Karl-Heinz Förster min iets aan veranderen. De Engel- danig voelde, de eerste vijf en veer- se spits faalde ook tegen Excelsior tig minuten goed. De voor 900.000 in alle opzichten en ontpopt zich gulden van Standard Luik overge- hoe langer hoe meer als een mis- nomen aanvaller Gründel bracht koop van de eerste orde. Het was na achttien minuten de thuisclub ook opvallend dat PSV pas weer aan de leiding. Na de rust viel HSV PSV, met Gullit opnieuw als 'in- tot scoren kwam, nadat McDonald sterk terug. In de 74e minuut wc schuivende' laatste man, deed het het veld had geruimd voor Van Gründel opnieuw succesvol (2-0), in de eerste fase al niet veel beter Rooy. dan Mulder. De Eindhovense mil- De z> joenenformatie manifesteert zich en Thoresen legden ook dit jaar weer als een counter- tien minuten de eindstand vast. De ste helft zijn stempel op het duel ploeg, die het initiatief - bij gebrek ruime zege weerspreekt de nuchte- feiten echter, want PSV scoorde Arbiter Mulder drukte i tussen PSV en Excelsior. Hij aan eigen kunnen - het liefst kwam adem te kort om zijn eigen de tegenstander laat. Excelsior tempo bij te benen. In 45 minuten weigerde zaterdag echter het voor legde hij het spel 29 keer stil en touw te nemen, waardoor PSV ge- onthield hij zowel Excelsior als dwongen werd zelf het spel te ma- PSV een strafschop. Bovendien ken. Pas nadat Thoresen op slag het grootste deel een dikke onvoldoende in de af werking. En dat was niet alleen de verdienste van Excelsior-doelman Jan Stroomberg. Theo Vonk optimistisch over duel met HSV Supporters FC Den Haag niet eens met winkeldieven AMSTERDAM (ANP) - Dat niet al le voetbalsupporters over één kam geschoren kunnen worden liet gis teravond een groep FC Den Haag supporters weer eens blijken. Tij dens de terugreis van een uitwed strijd van de ploeg werd voor de Coentunnel bij Amsterdam een sa nitaire stop by een benzinestation gemaakt. Vier supporters namen uit het winkeltje snoepgoed en zonnebrillen mee zonder te betalen en stapten weer in de bus. De pompstationhouder waarschuwde echter meteen de politie van Am sterdam, die het gezelschap achter de Coentunnel opwachtte. De vier supporters bekenden de diefstal. Om te laten zien dat zij het niet eens waren met deze daad, gingen andere supporters met de pet rond om de gedupeerde pompbediende schadeloos te stellen, aldus de Am sterdamse politie. GRONINGEN (GPD) - Voor trainer Theo Vonk vormde het gelijke spel (2-2), dat Sparta uit het Oosterparkstadion weghaalde, volop reden om het komende treffen tegen Hamburger SV met een dosis optimisme tegemoet te zien, "Als we dezelfde inzet en concentratie tonen als tegen FC Groningen zijn we beslist niet kansloos. Ik heb HSV zater dag aan het werk gezien (Ernst Happel was gisteren op zijn beurt naar Groningen afgereisd om Sparta weer aan het werk te zien) en die ploeg is momenteel niet echt in vorm. Alleen achterin is volop routine aanwezig en het zal daar om moeilijk worden een doelpunt te maken". Daaraan haperde het trouwens ook duidelijk tegen FC Groningen, de. Geheel tegen de verwachting in FC Groningen na een kwar- want de talrijke kansen die Sparta tier de leiding toen doelman Bas i haperende defensie kreeg aangeboden, hadden zeker tot i Noortwijk in de fout ging bij scherpe voorzet van Mason. dan twee doelpunten moeten Hij liet de bal los en Huizingh kon leiden Collega Han Berger, de man die Eijer verantwoordelijk is voor het aan- herstelde terecht het evenwicht, trekken van drie Spartanen door FC Groningen, moest na afloop r toch trok FC Groningen op- profyt van een fortuinlijke toegeven dat zyn ploeg er niet situatie. Na een op Van Gaal afge- slecht vanaf was gekomen. Van ketst schot van Roossien kwam Tiggelen mocht dan zijn bekende Houtman plotseling in ideale kop- solide rol vertolken, De Wolf en positie voor Van Noortwijk (2-1). Van den Berg hebben nog steeds Geweldige kansen voor Lengkeek niet hun draai gevonden Groninger shirt. Het Engelse voet bal dat Berger predikt krijgt nog seconde altijd onvoldoende gestalte door Van Weel gingen de tweede ge lijkmaker vooraf die in de laatste de eerste helft op Van Weel kwam nadat het gebrek aan samenhang in het Olde Riekerink twee Groningers elftal en vooral in de eerste helft op het verkeerde been had gezet (2- had Sparta daarvan op beslissende 2). wijze moeten profiteren. Tegenover het simplistische voetbal van FC Groningen, uit mondend in lange voorzetten naar het hoofd van Peter Houtman, pre Ook in de tweede helft hield een beter gegroepeerd Sparta de eerst aantrekkelijke maar steeds chaoti scher strijd in handen. Terwijl senteerde Sparta veel uitgekiender Andriessen en Wijnberg Houtman acties. De Groninger defensie keek zich herhaaldelijk op de of fensieve acties van Sparta, dat wel iswaar slechts met twee spitsen speelde, maar vooral via Blind aftroefden leverden snelle ters de Rotterdammers de beste mogelijkheden op. Van Weel kwam met een kopbal tegen de lat het dichtst bij succes, Lengkeek van het werkelijke krachtsverschil. City, dat na een verblijf van twee jaar in de tweede divisie moeite heeft zich waar te maken in de hoogste afdeling, werd wegge speeld. Na zeven minuten reeds opende de aanvoerder van het En gelse elftal Bryan Robson vanaf de strafschopstip de score, nadat Mark Hughes tegen de grond was gewerkt. Elf minuten later viel de tweede treffer, toen achterspeler Arthur Albiston van verre de bal in de bovenhoek deponeerde. Mike Duxbury voegde er in de tweede helft nog een doelpunt aan toe. Koploper Manchester United heeft zaterdag zijn alleswinnende start in de Engelse league voortge- ~de wedstrijd zet met..een zege van 3-0 op de plaatselijke rivaal Manchester Ci ty. De cijfers waarmee de Mancu- ns deze 107e derby wonnen, ge- slechts een flauwe afspiegeling jaard Lozano, speelde niet boeiend tegen KV Mechelen. In de beginfa se leek het er even op, dat de lands kampioen naar een grote zege zou uitlopen. Vercauteren, nog niet he lemaal hersteld van de blessure die hem België - Polen kostte, scoorde al in de negende minuut. Meche len, dat de nog steeds geblesseerde Erwin Koeman miste, kwam ech ter vlug op gelijke hoogte door Martens. Pas halverwege de twee de helft benutte Anderlecht het lichte veldoverwicht. Eerst scoor de Scifo, daarna Arnesen uit een strafschop. Door deze overtuigende over- Italië winning werd de voorsprong van United aan de kop van de ranglijst vergroot tot acht punten. Zowel naaste rivaal Liverpool als Shef field Wednesday slaagden er niet in moeilijke uit-wedstrijden tegen respectievelijk Oxford en Arsenal in winst om te zetten. Frankrijk Na elf speeldagen heeft Paris SG in de Franse eerste divisie een comfortabele voorsprong van vijf punten opgebouwd. Zelf won de Parijse club de lastige uitwedstrijd in en tegen Le Havre met 2-1, ter wijl de hardnekkigste achtervolger Nantes bij landskampioen Bor deaux met dezelfde cijfers een ne derlaag leed. Paris SG behaalde in Le Havre zijn negende overwinning in dit seizoen. Doelman Joël Bats van de nog altijd ongeslagen ploeg tikte in de havenstad een treffer in eigen doel. Het eerste tegendoelpunt na 511 minuten, waarin de tegenstan ders niet tot scoren kwamen. Wedstrijd van de dag was het treffen tussen Bordeaux en Nan tes. Nantes nam in de eerste helft de leiding door een doelpunt van Pierre Morice. Na de hervatting kwam de landskampioen sterk te rug. Mare Pascal en Bernard La- combe bogen de achterstand om in de overwinning (2-1). Door de zege deelt Bordeaux de tweede plaats met Nantes. Belgie Olde Riekerink voortdurend in de Olde Riekerink misten het doel Met een bekeken kopbal scoort Peter Houtman afweerlinie voor Storm penetreer- van Storm op enkele decimeters. Club Brugge is er gisteren in ge slaagd zijn koppositie in de hoog ste Belgische voetbalklasse te be houden. Dat gebeurde in een duel, dat rijk was aan doelpunten. De nummer twee van vorig seizoen versloeg SK Beveren met 6-3. Van de concurrentie bleven Anderlecht (3-1 tegen KV Mechelen) en AA Gent (3-0 tegen KV Kortrijk) in het spoor.Club stond spoedig op een voorsprong van 2-0 door treffers van Papin en Degrijse. Beveren maakte echter dankbaar gebruik van het feit dat de ploeg van trainer Henk Houwaart terugviel. Via Mar- tinelli en Christiaens kwam Beve ren op 2-2. De ware sterkte van Brugge bleek, toen Querter en Leo van der Eist, die later zou worden vervangen door Henk Houwaart junior, voor 4-2 zorgden. Degrijse, Landskampioen Verona en zijn gedoodverfde concurrent Interna- zionale hebben een kater overge houden aan de tweede ronde van de Italiaanse voetbalcompetitie. Verona verloor gisteren met 1-3 van Avellino, Inter met 1-2 van Atalanta, mede door sterk voetbal van Jan Peters. Juventus (van Co- mo), AS Roma (van Udinese) en AC Milan (van Lecce) wonnen alle met 1-0. Jan Peters, na geruzie over belas tingfraude vertrokken by Genua, maakte voor Atalanta twaalf minu ten voor tijd de winnende treffer. Van twintig meter mikte hy de bal in de kruising. Voor de voormalige Nederlandse international bete kende zijn doelpunt de bekroning van de vele arbeid, die hy op het middenveld had verricht. Atalanta was al in de zesde minuut op voor sprong gekomen door een kopbal van Cantarutti. De club uit Berga mo had vlak na de pauze de pech, dat een schot van Rummenigge via verdediger Carmine Gentile achter de doelman belandde. Pisa, de gepromoveerde ploeg van Wim Kieft, kwam in het bezit van een punt door in de thuiswed strijd het dure Napoli op 1-1 te hou den. Nu ook rellen in Oostenrijk SALZBURG (Reuter/AFP) - Tij dens en na de competitiewedstrijd in de Oostenrijkse eerste divisie tussen Salzburger AK en Rapid Wien (2-3) zijn rellen uitgebroken. Tijdens het door slechts 5000 toe schouwers bijgewoonde duel sloe gen aanhangers van de thuisclub hard in op Weense toeschouwers. Daarbij liep een supporter zware verwondigen aan het hoofd op. Hij werd in kritieke toestand naar een ziekenhuis vervoerd. In het stadion waren 25 politie agenten aanwezig, die moeite had den de menigte in toom te houden. Na de ontmoeting kwam het tij dens de tocht van de Weense sup porters van het stadion naar het tot de nationale selectie behorend, station opnieuw tot ongeregeldhe- had na de pauze nog twee keer ces. In de slotfase mocht Creve Be veren op 3-6 brengen. Anderlecht, zonder de om disci plinaire redenen geschorste Span den. De fans van Rapid Wien be koelden hun woede op etalage-rui ten en geparkeerde auto's. De poli tie van Salzburg greep hardhandig BRUSSEL (ANP) - De Koninklijke Belgische Voetbal Bond (KBVB) heeft de voormalige international Walter Meeuws toe stemming te geven in de competitie uit te komen voor KV Meche len. Hij debuteert volgende week als libero voor eigen publiek tegen FC Brugge. De 34-jarige Meeeuws, die bij Ajax overbodig was geworden, keert na anderhalf jaar terug op de Belgische velden. Hij werd indertijd in België geschorst wegens zijn aandeel in het beruchte omkoopschandaal bij de bekerwedstrijd Waterschei - Standard. Meeuws, die tegen de gang van zaken met Jos Daerden (tegen woordig Roda JC) een proces had aangespannen, is vooralsnog niet gerechtigd uit te komen voor de nationale ploeg. Meeuws heeft bij Mechelen, dat aan het begin van het seizoen indruk maakte door dure investeringen in onder anderen Erwin Koeman, Graeme Rutjes en Rene Martens, een driejarig contract getekend.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 14