Hermans wil Markthof in 'Zeg nee tegen Digros' 'Verbazend hoe dingen door je strot worden geduwd' Winkeliers in open brief aan raad Oegstgeest: Verliezen Does groter dan verwacht Principe-akkoord bereikt 'Een Warmondse burgemeester woont in een glazen huisje Oude Dam: weg met gaten 'Situatie waterpolitie absurd' Kampje voor woonwagens verrijst snel Twee botsingen Bisschop Bar PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1985 WARMOND - "Het verbaast me hoe sommige dingen door de strot worden geduwd". Met deze woorden verzette het Warmond- se raadslid Vreeken zich gister avond tijdens de raadsvergade ring tegen een voorstel om CDA- raadslid Den Ouden zitting te la ten nemen in het zogeheten be jaardenplatform. "Achtenveertig uur van tevo ren hoor je dat zij naar voren wordt geschoven, en dan moetje meteen maar ja zeggen", aldus het raadslid dat het liefst de be jaarden zelf zou laten kiezen welk raadslid zij nemen. Als raad een afgevaardige aanwijzen zou bevoogdend werken. Hietop deelde wethouder Dal- huisen mee dat de ouderen dat notabene willen. Maar Vreeken bleef ontevreden. Hij wil liefst een maand wachten. De VVD dacht eveneens in die richting. Al was het alleen maar omdat de in te zetten gisteravond besprokene. "Dan kom je steeds maar weer dezelf de mensen tegen in al dat soort commissies. Het beste zou je dan al die besprekingen bij elkaar kunnen vegen". Deze opmerking van Saris schoot Slingerland in het ver keerde keelgat. "Doordat de raad haar steunt, zit mevrouw Saris bijvoorbeeld in het SOB-bestuur en De Vos (ook VVD) in het geor ganiseerd overleg", zei hij. Ver volgens ging de raad akkoord met het voorstel nog een maand te denken over de vervulling van de vakature. OEGSTGEEST - In een open brief heeft het bestuur van winkeliers vereniging Oegstgeest Actief aan de leden van de gemeenteraad ge vraagd 'nee' te zeggen tegen de vestiging van Digros in het pand van Kamsteeg aan de Geversstraat. In de brief wegen de winkeliers de voors en tegens af en verzoeken ze uiteindelijk de gemeenteraad "om na te dénken over woningbouw op de plaats waar momenteel garage Kamsteeg is gevestigd. In de brief spreekt de winkeliers vereniging ("..in alle objectivi teit...") de verwachting uit dat het plan om een Digros-vestiging in Kamsteeg te plaatsen, zal worden afgewezen. De bekende argumen ten zet Oegstgeest Actief in de open brief nog eens op een rijtje, met als hoofdzaak dat de Digros op die plaats voor de De Kempenaer- straat eerder een leegzuigend dan een stimulerend effect heeft. Na de eerder geuite verbale kri tiek, spuien de winkeliers nu ook zwart op wit kritiek op het ge meentebestuur van Oegstgeest. "Wij menen te mogen verwachten dat de plaatselijke overheid de (le vensbelangen van de al ter plaatse gevestigde bedrijven een hoge prioriteit toekent, dan die van eventuele nieuwkomers. Afgaande op wat wij tot op heden mochten ondervinden, is deze verwachting niet bewaarheid. Kunt U zich Oegstgeest werkelijk voorstellen zonder de De Kempenaerstraat, maar wel met allemaal Digros- sen"? LEIDERDORP - De verliezen die het Leiderdorps zwembad 'De Does' lijdt zijn voor wat betreft het jaar 1984 nog groter dan verwacht: ruim 409.000 in plaats van de 334.000 gulden, waarmee rekening was gehouden. De gemeente Lei derdorp moet dus 75.000 gulden meer ophoesten. Het buitenbad levert het grootste deel van de verliespost op. Vooral door de slechte zomer van 1983 is het nadelig saldo daarvan nog ver der gestegen. Iets rooskleuriger was de toestand voor het binnen bad. Wellicht een gevolg van voor zieningen die in 1983 zijn gereali seerd, zo suggereert de gemeente. De leden van de raadscommissie financiën, die zich gisteravond moesten buigen over het voorstel om de ontbrekende 75.000 gulden op tafel te leggen, konden er verder ook weinig aan toevoegen. Of het moest de vraag zijn wanneer nu het beloofde plan, om van De Does een 'all weather voorziening' te maken, op tafel komt. Dat plan is echter nog niet klaar. Wel gaf wethouder Bezemer aan dat er drie varianten zijn ontwik keld, waarvan er inmiddels al één als onhaalbaar is afgevallen. Bin nenkort praten het zwembadbe- stuur en burgemeester en wethou ders weer met elkaar over de plan nen. Het is de bedoeling dat de plannen nog voor het eind van de ze raadsperiode worden afgerond. OEGSTGEEST - De exploitant van de leegstaande winkelpassa ge De Markthof aan de De Kempenaerstraat in Oegstgeest, Pro per Beheer bv, heeft een principe-overeenkomst getekend met de Hermans-groep over vestiging van een Profi-Markt in de Markthof. Terug van weggeweest. Burgemeester Hendrickx-Vlaar zat gisteravond raadszaal, geflankeerd door wethouder Dalhuizen rechtsen een ambtenaar. WARMOND - De Oude Dam, die langs de Warmondse Kloos terwei richting Mariënhaven loopt, moet vrij worden van hobbels en gaten. Tijdens de raadsvergadering, gisteravond, waren de burgemeester en PW- raadslid C.J. Van Kuijen het hierover helemaal eens. Beiden hadden over het niet- geasfalteerde gedeelte van het pad "gehobbeld" en geconclu deerd dat dat zo niet langer kan. Van Kuijen: "Het is abso luut niet te befietsen en als het regent kun je niet met droge voeten in Mariënhaven komen. Het is dan echt een vieze rot- Hij betreurt dit omdat het pooit de bedoeling zou zijn ge weest "een gewilde wandelrou te zo maar te onderbreken". Probleem bij de opknapplan- nen zou kunnen zijn dat niet de gemeente maar Mariënhaven eigenaar is van de grond. Een dringend verzoek aan het be stuur is echter snel gedaan. WARMOND - De Warmondse poli tieke partijen toonden zich gister avond tijdens de raadsvergadering bijzonder verheugd over de terug keer van burgemeester G.H.M. Hendrickx-Vlaar en wensten haar veel succes. De burgemeester op haar beurt bedankte de raadsleden voor de getoonde belangstelling en de "goede dingen" die zij tijdens haar ziekte had gekregen. Het had haar geholpen. Ook de manier waarop de raad haar anderhalf jaar durende afwe zigheid bestuurlijk had opgevan gen, deed haar veel goed. "Het is denk ik een compliment dat de raad heeft kunnen zorgen voor vol doende bestuurskracht, zodat het met nodig was een waarnemend burgemeester in te schakelen. Er is bewezen dat het kan". Hierbij be dankte ze vooral G.J.M. Slinger land (PW), vanaf maart vorig jaar tijdelijk wethouder. Ook het amb telijk apparaat werd geprezen. J.J. Bonnet (CDA) was evenzeer trots op de "indrukwekkende ar beidskracht", die borg zou staan voor het "zelfstandig blijven van Warmond in de toekomst". En ver volgens gaf hij een uiterst uitge breide opsomming van gedane za ken. Zijn ervaring: een goede ge zondheid is van het grootste be lang voor het goed functioneren als gemeentebestuurder. "Moeilijke beslissingen eisen soms hun tol", sprak de fractievoorzitter. "We ho- WARMOND - "Bij de Warmondse waterpolitie is sprake van een onver antwoorde, absurde situatie. Vijf dagen per week is er één man in dienst, die ook nog niet eens altijd op het water mag zijn. Mensen met slechte bedoelingen blijken dit heel goed te weten". Dit zei burgemeester G.H.M. Hendrickx-Vlaar gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergadering. Cijfers kon zij niet geven, maar eerder dit seizoen had de waterpolitie zelf al aangestipt dat de diefstal op het water dit jaar naar een record reikt. De buit bedroeg eind juli naar schatting ruim een ton. Vooral dure spullen als marifoons, diepteme ters en kleine bootjes met buitenboordmotoren werden ontvreemd. De politie heeft een gerichte surveillance ingesteld rond het piassen- gebied. Als in een bepaalde buurt veel gestolen is, gaat ze daar naar toe. Ook 's avonds en 's nachts. Dergelijk overwerk moet echter snel wor den gecompenseerd, hetgeen bijvoorbeeld betekent dat de comman dant pas weer eind deze maand in dienst komt. Direct daarna zal de burgemeester met hem rond de tafel kruipen. Geluiden uit het bevolking als zou de waterpolitie "niets zien en niets doen", wees zij gisteravond overigens van de hand. pen dan ook, mevrouw de burge meester, dat u hiertegen opgewas sen bent geraakt". Openhartig gaf hij hierna toe dat de "onvoldoende informatie van bovenaf soms wrevel heeft gewekt binnen de CDA-fractie". Dat de in formatie niet van de burgemeester zelf kwam, kon hij begrijpen. Maar haar superieuren hadden meer hun best moeten doen. Want: "raadsle den en burgers kunnen niet lang in het duister tasten". PW-raadslid Th.W.M. Duijnho- ven gebruikte een soortgelijke beeldspraak. Hij merkte op dat "een burgemeester in een dorp als Warmond in een glazen huisje woont. Een tijdlang waren daar de gordijnen dicht geweest. Nu kun nen we weer naar binnen kijken, bestuurlijk dan". Opmerkelijk was de politieke openhartigheid van WD en CDA. Christen-democraat Bonnet ver klaarde dat partijbelangen het wel eens deden waaien in de fractie. En mevrouw C.A.M. Saris (WD) deel de mee dat haar partij verscheide ne keren voor de moeilijke keuze heeft gestaan tussen een politieke en een praktische oplossing. Concreet gezegd: een keuze tus sen de eigen wethouderskandidaat W.A.B. de Vos en PW-kandidaat Slingerland. Van de keuze voor de praktische oplossing (Slingerland) heeft ze geen spijt. Al weet ze niet wat ze een volgende keer zou doen. Het bondigst was Vreeken. Hij zei: "Ik ben blij met uw terugkeer. Fijn dat u de wagen verder trekt". OEGSTGEEST - De werkzaamhe den aan het woonwagencen- trumpje in Oegstgeest vorderen ge staag. Na de bouwvakvakantie is begonnen met de aanleg van zeven sanitaire ruimten en bergingsplaat sen. De verwachting is dat eind ok tober het zeven standplaatsen tel lende centrum gereed is voor be woning. Vijf gezinnen, behorend tot één familie, hebben al toegezegd van het overvolle Leidse kamp aan het Trekvaartplein te zullen verhuizen naar de Verlengde Haas wij klaan in Oegstgeest-Noord. In overleg met het woonwagenschap wordt nog 'gezocht naar de twee resterende gezinnen voor het centrum in Oegstgeest. Volgens wethouder Blom van Oegstgeest zal het op weinig problemen stuiten.om deze twee gegadigden te vinden. (foto Wim Dijkman). In de overeenkomst staan twee ontbindende voorwaarden. Ten eerste zal de Profi-Markt niet in de Markthof beginnen als er een Di gros in de garage van Kamsteeg komt. Ten tweede zullen de par keerproblemen in het gebied moe ten worden opgelost. Wat dit laatste betreft: volgens J. Schohaus, voorzitter van Oegst geest Actief, is wethouder Blom weer in gesprek met de Amro-bank over het gebruik van het parkeer terrein op de drukke zaterdagen. Hoe hoopvol de uitkomst hiervan zal zijn, blijkt uit zijn rekensom dat er 67 extra parkeerplaatsen zijn ge vonden in het winkelgebied. "Nu kan de gemeente toch niet anders meer dan 'nee' zeggen tegen Di gros in Kamsteeg en zo spoedig mogelijk voor invulling van De Markthof zorgen"? De 67 plaatsen van Schohaus ko men voor het grootste gedeelte op het terrein van voetbalvereniging ASC aan de Duivenvoordestraat. Veertig plaatsen vóór langparkeer- ders zouden hier op zaterdag be schikbaar zijn. Op het parkeerter- LEIDERDORP - Dag in, dag uit gedurende bijna acht jaar heeft ze in Leythenrode zo'n 180 vrijwilligers begeleid bij de zorg voor de verpleeg den: Jo Dees (links op de foto). Al die jaren heeft ze geprobeerd "een brug te slaan tussen bewoners en vrijwilligersteam", zoals geneesheer-direc teur Beuzekom het uitdrukte. Gistermiddag nam ze afscheid van het Leiderdorps verpleegtehuis en zijn medewerkers en daar werd haar van diverse kanten uitbundig lof toegezwaaid. "Je liet nooit iemand in de steek", zei bijvoorbeeld een van de maatschappelijk werkers. En: "Wat u aan mensenliefde bezit probeer de u door te geven aan anderen", aldus de predikant van Leythenrode. (foto Holvast) ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: za van 8 uur tot zo 8 uur: B. Janssen, tel. 121641; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: P.L. Tan, tel. 210890. Groep 2 - Bergmeijer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rup, Kruis: i za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus, Middelste gracht 129, tel. 132500. zo 8 uur tot 24 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel. 122538. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Jürgens, Heren gracht 116, tel. 125820; spreekuur Burg- gravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: J. Stolk, Burggra- venlaan 102, tel. 125820. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: M. v.d. Waart, tel. 311414; spreekuur Petr. Moensweg 52. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, rein van de bank zouden ook 27 plaatsen voor langparkeerders kunnen worden benut. In een eer der stadium wees de bank het idee van de hand om de capaciteit op zaterdag te gebruiken. Bij de onderhandelingen rond de invulling van de Markthof heeft de voorzitter van de stichting winkel centrum Lange Voort, mevrouw Münninghoff-Huls, een belangrij ke rol gespeeld. Zij heeft de kandi daat-huurder Profi-Markt in con tact gebracht met Proper Beheer. Naar haar zeggen zat daar ook een portie eigenbelang bij: "Ik wil geen Digros in Oegstgeest omdat de Lange Voort daaronder zou lij den". Volgens haar kan de ge meente nu niet om de Markthof heen en zal de Digros in Kamsteeg niet door kunnen gaan: "Ze kun nen het niet verkopen om de Markthof leeg te laten staan. Gede puteerde staten van Zuid-Holland zullen nooit accepteren dat in het geval Kamsteeg een bestemmings plan wordt gewijzigd voor detail handel, terwijl er vlakbij voldoen-; de ruimte is". Hammerstein, za 8 uur tot zo 8 uur: H. Prince, Vondel laan 58, tel. 761754. zo 8 uur tot 24 uur: S. Kooyman, Noord- eindsplein 2a, tel. 122268. Leiderdorp za, J.J. Paulides, Santhorst 33, tel. 892856; zo, J. v.d. Beek, tel. 894539; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofd straat 8, tel. 894539. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: E.J. Roe- lants, Frans Halslaan 10, tel. 153747. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, J. Vryenhoek, Bachlaan 1, tel. 2356; zo, J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel. 2520. Warmond L.J.H. Lempers, Churchilllaan 13, Voor hout, tel. 02522-10140. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 13 tot vr 20 sep- 31, Oegstgeest, tel. 173330. DIERENARTSEN Voor de praktyk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. Voor de praktyk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel. 764058. Voor de praktyk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rynsburg, tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: T.G. Tan, C. Huygenslaan 55, Leiden, tel. 313846; spreekuur za en zo om 13 uur. VOORSCHOTEN - Twee Voor schotenaren zijn gisteravond in hun woonplaats gewond geraakt. De eerste bij een botsing op de Leidseweg, rond negen uur. Hij kwam op zijn bromfiets aanrijden toen een automobilist net bezig was te keren op een fietspad. De automobilist, een 53-jarige Leid- schendammer, zag hem over het hoofd. Met een gebroken been werd de Voorschotenaar naar het AZL afgevoerd. Het tweede ongeluk ontstond even later op de Papelaan. Een 30- jarige bromfietser reed daar net over de spoorweg toen de bellen, ten teken dat er een trein in aan tocht is, begonnen te rinkelen. De Voorschotenaar schrok zo van het geluid dat hij prompt tegen de middenberm aanreed én met een gebroken sleutelbeen naar het zie kenhuis moest worden gebracht. WASSENAAR - De bisschop van Rotterdam, mgr. R.Ph. Bar, brengt het komende weekeinde een be zoek aan de Wassenaarse St. Willi- brordparochie. Mgr. Bar zal aller eerst een bijeenkomst van de paro chievergadering meemaken. Daar na zal de bisschop tijdens een open parochie-avond een inleiding hou den als introductie op het nieuwe jaarthema 'Waarom de mens telt...'. Deze open parochie-avond, waarbij een ieder van harte wel kom is, begint vanavond om 20.00 uur in de kapel van Huize Willi- brord aan de Ridderlaan. Fancy-fair De Zoeterwoudse drumfanfare Vios houdt morgen en zondag weer de jaarlijkse fancy-fair in het Muziekcentrum aan de Schen- kelweg. Zaterdagavond gaat de zaal om zeven uur open en vanaf dat moment is er van alles te bele ven: allerlei spelen te spelen en prijzen te winnen. Rond de klok van tien uur valt er een cassette recorder te verdienen. Zondag (van 12 tot 7 uur) be looft het weer druk te worden in het Muziekcentrum. De jeugd staat dan centraal: er zijn twee poppenkast-voorstellingen, om twee en om vier uur. Vitesse De bekende Nederlandse pop groep 'Vitesse* viert komende zon dag het twaalfjarig bestaan van het Voorschotens jongerencen trum 'De Lindehoeve' mee. Her man van Boeyen, de man achter 'Vitesse', heeft een draaibaar po dium laten maken zodat zijn groep letterlijk alle kanten op kan. Het optreden begint zondag rond een uur of drie; de zaal is om twee uur open. Ontmoetingsplek Het Voorschotens jongerencen trum 'De Lindehoeve' heeft met ingang van dit nieuwe seizoen een nieuwe ontmoetingsmogelijkheid ingebouwd: voortaan is de kleine bar elke avond geopend van ne gen tot één uur, behalve op zater dagen. Volgende maand worden de mogelijkheden nog meer uitge breid, want dan gaat het eethuis open. Voor wie het nog niet wist: De Lindehoeve is gelegen aan het Burgemeester van der Haarplein, in de wijk Bijdorp. VRIJDAG Leiden Buurthuis Op Eigen Wieken - Valken pad, tentoonstelling Stichting Slaagh- buurt van werkstukken, 18.45-21 uur. LVC - Breestraat 66, swingavond, 21 uur; in het Zoldercafé optreden van Three Clouds in the Sky, 23 uur. Groenoordhallen - Leidato, 19-22.30 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Mr. Klein' van Joseph Losey, 21.15 uur. Voorschoten Clubhuis Adegeest - kerst-klaverjas competitie supportersclub Randstad Sport, 20 uur. ZATERDAG Leiden Mare/hoek Oude Singel - i Hartebrugkerk - orgelwandelconcert door Bas de Vroome, 15-15.30 uur, Oegstgeest Café De Roode Leeuw - Dorpsstraat, schaaksimultaan Schaakclub Oegst geest. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, kinderthea-, ter NJT met 'Het lelijke jonge eendje', 14.30 uur. Brandweerkazerne - Simón Smitweg, open huis, 11-14 uur, met prestatieloop, inschrijven vanaf 10 uur, start om 11 LEIDSCH 3 DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) per halfjaar, aan huis bezorgd per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per maand, aan huis bezorgd ir maand, per post 250,90 345,20 131,40 65.70 I 89,30 22,10 f 30.00 per maand, per post f 30.00 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J W E Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2