Kliniek staat op instorten' 'De kunst is om je in te leven in de burger Loterij Sierra Leone afgelast 'Schoolkeuze blijft vrij in Leiderdorp' Brandweer dag met loop Alleen grondslag bleef hetzelfde Behoud Jelgersma bepleit PAGINA 2 REGIO LEIDEN DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1985 LEIDERDORP/NIEUWKOOP Als het aan de nieuwe groepscom mandant van de rijkspolitie Lei derdorp ligt zal de relatie tussen politie en burgers zo innig moge lijk worden. De mensen moeten zich veilig wanen, redeneert adju dant H. Leppink (44). en van zijn kant zegt hij toe zich zoveel moge lijk in de Leiderdorpers te willen inleven. "Het gevaar is namelijk dat je als politieman, die de hele dag van alles meemaakt, iets baga telliseren. De kunst is om jc in te leven in die burger. Vandalisme maakt een enorme indruk op de mensen die ermee worden gecon fronteerd. Al gaat het om iets heel kleins". Leppink zegt dat vanuit de erva ringen, die hij de afgelopen zes jaar als groepscommandant van de post Nieuwkoop heeft opgedaan. "We deden veel aan voorlichtings avonden. Nou, dan weetje als poli tieman niet wat je hóórt. Je staat versteld van de ideeën, die er on der de bevolking leven. Ideeën, waar wij op den duur blind voor worden. Zoals dat vandalisme, maar ook zaken als bereikbaar heid. Tol je grote verbazing krijg je dan te horen: je moet zo lang wach ten voordat je contact hebt met de politie. Als mensen de politie bel len willen ze meteen contact in plaats van weer een ander te moeten draaien. En als de tele foon een paar keer overgaat duurt ze dat al te lang. Dat zijn dingen, daar moet je rekening mee hou den". De structuur van de korpsen rijkspolitie bemoeilijkt dat stre ven. Immers, kleine plaatsen heb ben geen post die 24 uur per dag bezet is. De apparatuur verfijnt snel en zodoende kunnen de ant woordapparaten op een pantal bu reaus al automatisch doorkoppe len naar de hoofdposten. In het dis trict Nieuwkoop is het zo ver al. Uitgestrekt Het bureau Leiderdorp heeft als grote voordeel dat het dag en nacht geopend is, zegt Leppink en zijn gezicht krijgt iets verwachtingsvol: hij heeft er zin in. "Ik denk dat Lei derdorp veel te bieden heeft. Het is een mooie gemeente", even lijkt het alsof oud-burgemeester Van der Have aan hel woord is. maar dat is dus niet zo. Leppink heeft ongetwijfeld ook gehoord dat het aantal sociaal-maatschappelijke problemen en het vandalisme in Leiderdorp schrikbarend toe neemt? Dat de rijksweg, die het dorp doorsnijdt, voor een hoop ex tra werk kan zorgen? De nieuwe groepscommandant laat zich niet afschrikken. Hij zegt dat het aspect hulpverlening in zijn huidige standplaats ook al een be langrijk deel van de werkdruk uit maakt. En: "De politie is nu een maal geen professionele hulpverle ner. Er zal een hele goede coördi natie moeten komen met de hulp verlenende instanties die er zijn". Wat de ongelukgevoelige rijks weg A4 betreft: "Dacht u dat ik die problematiek niet kende? Mijn vo rige standplaats was Vinkeveen, samen met Abcoude. Vlakbij de drukke Bijlmermeer. En daarvóór zat ik in Jutphaas. Als u nu weet dat ik daar de hele ontwikkeling van het verkeersknooppunt Oude' Rijn heb meegemaakt.." "Nieuwkoop was natuurlijk veel rustiger, maar hier kamp je weer met het probleem dat ook Ter Aar, Nieuw veen en Zevenhoven bij het district horen en je dus in een ont zettend uitgestrekt gebied moet werken". Afstand "Nee, ik vind het boeiend, zo'n verstedelijkte gemeente. Dat levert een heel andere manier van werken op dan we hier gewend zijn". Hoe dan? "Nou. in Leiderdorp kun je wijksgewijs werken. De structuur en de grootte van het Adjudant Leppink, (foto Nanno Bioupo dorp leent zich daar uitstekend voor. Anders is dat natuurlijk in Koudekerk, Woubrugge en Hoog- made: daar werkt dat systeem na tuurlijk niet". "Maar in het algemeen geldt, en mijn voorganger huldigde dat prin cipe ook, dat de politieman moet terugkeren in het straatbeeld. De mensen moeten zich veilig wanen, dus moeten ze je zién. Kijk. Vroe ger was het zo dat de politiewereld een eigen wereld was, met een waas van geheimzinnigheid. De mensen schrokken als ze zo'n man in uniform zagen. De laatste jaren is dat duidelijk veranderd: de poli tie komt uit dat bureau in plaats van dat de mensen naar de politie toe moeten komen. En ik ben er van overtuigd dat de afstand tus sen politie en burger door dat sys teem wordt verkleind". LEIDERDORP - Turkse leerlingen vormen de grootste groep onder de buitenlandse kinderen op Leider- dorpse scholen. Het zijn er mo menteel 56. De meesten krijgen les op de Springschans, een school waar speciaal een Turkse onder wijzer de kinderen in een extra schooljaar wegwijs maakt. Toch kiest een aantal buiten- landse ouders ook voor .andore scholen, zo blijkt uit een overzicht dut de gemeente heeft gemaakt. Een gegeven dat VVD-raadslid Klerks tijdens de afgelopen raads commissie onderwijs dc wenk brauwen deed fronsen. "Is onze opzet nu niet helemaal uitgeko men?", vroeg hij, daarmee doelend op het Springschans-projecl. Hetgeen wethouder Bezemer ontkende. "De schoolkeuze hier in Leiderdorp is altijd vrij geweest. Alleen: de Springschans had extra faciliteiten en het aanbod van bui tenlandse kinderen is daar groot. Maar dat sommige ouders een an dere school kiezen betekent geen doorkruising van ons beleid. Het is immers nooit onze bedoeling ge weest ouders te dwingen hun kin deren op bepaalde scholen te doen", verklaarde hij. Volgens de wethouder worden de ervaringen, opgedaan in de Springschans. aan andere Leider- dorpse scholen overgedragen. VVD-raadslid mevrouw Huigen was daarmee niet tevredengesteld: "Het beleid van toen, gericht op die leerlingen, spat een beetje uit elkaar als ik dit overzicht zie", merkte ze op. Een van de onderwijsambtena- ren kon haar geruststellen. Vol gens hem valt het draagvlak van het Springschans-project allermint weg, omdat de samenwerking tus sen de scholen onderling goed is. Een Turks jongetje kan op een an dere school dan de Springschans ook de nodige begeleiding krijgen, maar dan in zijn eigen schoolomge- ying, verklaarde hij. Overigens loopt het aantal bui tenlandse kinderen in Leiderdorp terug. Een verklaring daarvoor kon wethouder Bezemer niet geven, anders dan dat het aantal geboor ten gewoon afneemt. Gezinsher eniging vindt nog wel degelijk plaats, maar in de meeste gevallen komen daarbij jongeren van 17. 18 jaar naar Leiderdorp, geen kinde- Overigens kent Leiderdorp in to taal maar liefst zo'n 100 verschil lende nationaliteiten. DONDERDAG Leiden Groenoordhallen - Leidato, 19-22.30 uur. SSR - Hogewoerd, Carlotta Marchand vertelt over haar ervaringen in de Twee de Wereldoorlog, haar Jood zijn en haar schrijverschap, 20 uur. LVC - Breestraat, donder-café, 21-1 uur. De Regenboog - Watermolen 1, informa tie over volksuniversiteitscursussen, 19- 20 uur Instituut Burgerraadslieden - Bree straat 92. spreekuur van 18.30-20 uur. Gulden Vlies - Breestraat 125, spreek uur PvdA. 19-21 uur. Troef - Stationsweg 32, voorlichting en begeleiding dienstweigeren, 20-21.30 uur. in). 149324/216180. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, filmclub draait de film 'Tootsie', 20.30 uur. Gemeentehuis - raadscommissie econo mische en financiële zaken, 20 uur. Warmond Gemeentehuis - Herenweg, raadsverga dering, 20 uur. VRIJDAG Leiden Groenoordhallen - Leidato, 13-17 uur, 19-22.30 uur. Instituut Burgerraadsleiden - Bree straat 92, spreekuur voor buitenlandse vrouwen. 9.30-10.30 uur. Leiderdorp Mauritssingel/Achthovenerweg - offi ciële opening nieuwe traject, 15.30 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst va de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 6 tot vr 13 septem- OEGSTGEEST - De door de win keliers van de De Kempenaerstraat georganiseerde loterij voor Sierra Leone is afgelast. Het ministerie van justitie heeft deze week toe stemming gegeven om de verkoch te loten terug te betalen aan de ko- LEIDERDORP - De deuren van de Leiderdorpse brandweergarage aan de Simon Smitweg staan ko mende zaterdag wijd open in ver band met de Nationale Brandweer dag. Leiderdorpers kunnen het he le gebeuren van dichtbij komen bekijken tussen elf en twee uur. Spuitgasten zullen informatie ge ven over de oplossing van 'bran dende' problemen, zoals het onder houd van cv-installaties. het ge bruik van de open haard en andere zaken waardoor brand kan worden voorkomen en bestreden. Behalve een demonstratie brandblussen wordt getoond hoe een uitgebrande auto wordt open geknipt met behulp van speciale scharen. Ook is een blusboot in ac tie te zien. Er staat een verzameling brandweerauto's én een regionale commando- en verbindingswagen, vol met ultramoderne communica- tie-apparatuur. De Nationale Brandweerdag krijgt ook een sportief tintje: bur gemeester Bruggeman lost om elf uur het startschot voor een presta tieloop over 3, 5, 10 en 21 kilome ter. Start en finish zijn bij de brandweergarage. Lopers kunnen zich daar vanaf tien uur laten in schrijven. De opbrengst van de loop is bestemd voor de Neder landse Brandwondenstichting. pers. Er zal derhalve onder de deel nemers geen auto worden verloot. In totaal zouden veertigduizend lo ten a 2,50 gulden moeten worden afgezet. Volgens de organiserende win keliersvereniging Oegstgeest Ac tief (OA) zijn in de afgelopen perio de ongeveer zesduizend loten ver kocht. Oorspronkelijk zou de trek king op 11 mei tijdens de jaarmarkt zijn gehouden. De trekking werd toen uitgesteld omdat er niet vol doende loten waren verkocht. Tóch trekken zou een enorme fi nanciële strop voor de winkeliers van de De Kempenaerstraat bete kenen. Immers, de opbrengst zou in het niet vallen bij de kosten van de hoofdprijs. .Het mislukken van de groot scheepse loterij wijt J. Schohaus, voorzitter van winkeliersvereni ging Oegstgeest Actief, vooral aan de concurrentie van soortgelijke loterijen op de televisie. "Achteraf gezien, zijn we té en thousiast geweest", aldus Scho haus, "het is jammer dat het zo is gelopen. De mensen die een lot hebben gekocht en hun geld terug willen hebben, kunnen bij het postagentschap van Van der Zalm terecht. De opbrengst van de loten die niet worden ingeleverd, zal toch ten goede komen aan de actie voor Sierra Leone. Op onze manier hebben we er alles aan gedaan. We hebben onze nek uitgestoken en het is mislukt. Verder wil ik geen kritiek op de loterij geven". Oegstgeest helpt Sierra Leone het enige commentaar op het niet doorgaan van de loterij: "We kun nen er nog helemaal niets over zeg gen. Vanavond vergaderen we en dan zal dit punt ongetwijfeld ter sprake komen". Avondvierdaagse Korfbalvereniging Fiks en Scouting Oegstgeest organiseren samen een avondvierdaagse in Oegstgeest, waarvan de op brengst is bestemd voor het Sier ra Leone-project. Van 17 tot en met 20 september kan men steeds zo'n V/z kilometer lopen. Start en finish zijn bij de kantine van Fiks in sportpark 'De Voscuyl' aan de Van Houdringenlaan. Men kan starten tussen half zeven en zeven uur en dient om uiterlijk negen uur te finishen. Inschrijven voor de avondvierdaagse kan in het ge meentehuis (afdeling welzijn, tus sen 9 en 12 uur), bij de Rabo bank aan de Kempenaerstraat/Lijtwcg, en op de 17e in de kantine van Fiks vanaf zes uur. Open dag De Leiderdorpse manege Lie- thorp zet komende zondag de deu ren van het onderkomen in 'De Bloemerd' wagenwijd open. Van af negen uur 's ochtends is een wervend programma gepland, waardoor de manege zich volle dig kan presenteren. Een greep daaruit: er zijn openbare lessen, een show van paarden en pony's, een dressuurproef, wedstrijden waarin een combinatie van dres suur, springen en behendigheid en een demonstratie van een car- rouselgroep. Bezoekers kunnen ook zelf eens op een paard of een pony stappen. Iedereen, jong en oud, is zondag welkom. emeentehuis van Leiderdorp. Ze zijn er in textiel en op aquarel. De poppen zijn gemaakt door Kea Tan en geïnspireerd op de Indone sische volkskunst. De aqarellen zijn van Hans Verhaaf en hij schil dert in series: elke serie is een ver haal op zich. De tentoonstelling is van maandag tot en met donder dag geopend van acht tot vijf uur, op vrijdag van acht tot drie uur. Kerst-klaverjas De supportersclub van de Voor- schotense voetbalvereniging Randstad Sport organiseert weer de traditionele Kerst-Klaverjas- Kompetitie 1985. De start vindt aanstaande vrijdag plaats. Ver volgens wordt er om de veertien dagen op vrijdagavond gespeeld in het clubhuis Adegeest. Aan vang acht uur. Kindertheater Het Nederlands Jeugd Theater komt aanstaande zaterdag naar de Leiderdorpse Muzenhof (Gor dijnsingel 4). Gespeeld wordt de kindervoorstelling 'Het lelijke jonge eendje'. Aanvang half drie. Oproep Poppen 'Poppen' zijn het thema van een tentoonstelling, die vanaf morgen tot en met dinsdag 22 oktober wordt gehouden in de hal van het Oproep voor mensen die iets kunnen missen in de trant van re clame-artikelen, stickers, balpen nen, ballonnen, aanstekers of re latiegeschenken: bel naar de Ne derlands Gereformeerde Kerk van Oegstgeest. Die is namelijk van plan om op 2 november een grote bazaar te houden in het ge meentecentrum. De opbrengst daarvan is bestemd voor het zen dingswerk in Afrika, met name voor de hulpprediker uit het Nqu- tu-district, die van het nodige moet worden voorzien. Mensen die iets kunnen missen dienen contact op te nemen met de zen dingscommissie, telefoon 01711- 11214 of 01712-2303. Deze oude School met den Bijbel aan De Baan maakte plaats PTT- telefooncentra le. WARMOND - Warmond, februa ri 1885. In de consistorie van de Nederlands Hervormde kerk on tstaat een vereniging die zich be raadt op de stichting en instand houding van scholen met den Bijbel of bewaarscholen in War mond. Grondslag is het eeuwig, on veranderlijk Woord van God. Be ginsel is dat de volksopvoeding en het volksonderwijs geheel in overeenstemming moet zijn met den in den Bijbel geopenbaarde wil van God. Bestuursleden wor den gerecruteerd onder mannen, ouder dan 20 jaar. Gewone leden betalen jaarlijks twee gulden vijftig contributie. Als ook de christelijke jongelingsvereniging Benjamin het nodige bijeen sprokkelt, kan de vereniging in april starten met een kapitaal van elf gulden vijftig. Het zal dan nog ruim 25 jaar duren voordat de lagere school er is. Vooral in de jaren tachtig gebeurt weinig vruchtbaars. Eerst heet het dat de bewaar school belangrijker is en komt er een aparte bewaarschoolvereni ging, zwaar gesteund door de graaf van Limburg Stirum. Ver volgens overweegt men de lagere school vereniging te ontbinden. Hetgeen de leden gelukkig we ten tegen te houden. Rond de eeuwwisseling komt er meer schot in de zaak: een der leden biedt een stuk grond aan, een ander wil geld geven voor een ameublement en weer een ander wil het gebouw gratis schilderen. De inzamelingsacties gaan ondertussen door en in 1904 is ruim 1.500 gulden in kas. Een aanbesteding in 1906 mislukt echter. Pas in 1908 biedt zich een grote kans aan. Voor 1120 gulden koopt de vereniging in het open baar, bij opbod een terrein aan de Baan. Aap In januari 1910 organiseert ze vervolgens een publieke aanbe steding onder protestantse aan nemers. Vlak daarna start de bouw en in april blijkt het ge wenst te zijn de onderwijzerswo ning 50 cm breder te maken. De begroting van 6.760 gulden zou dan met maar liefst 185 gulden overschreden gaan worden. Hoe wel men dat zeer bedenkelijk vindt, wordt de uitbreiding toch goedgekeurd. Op 30 september ten slotte, opent de school haar poorten. M. de Vries is hoofd en verdient 1070 gulden, Mej. Breuninghof is onderwijzeres. Zij ontvangt jaar lijks 637 gulden. De 49 kinderen leren Aap-Noot-Mies, schrijven Schoonschrift en natuurlijk is er veel aandacht voor de Bijbelse geschiedenis en de Catechismus. In 1921 krijgt de school er een lokaal bij en vier jaar later wordt zé van elektriciteit en water voor zien. De sfeer blijft onaangetast: hoge lokalen met gedeeltelijk matglazen ruiten en immense kasten met stapeltjes boeken. Centraal in de lokalen staan ou derwetse zware Godin-kachels met ijzeren schermen om de hit te af te schermen. In 1930 komt er een speelplaats tegenover De Stad Rome. Ze is bedoeld voor de lagere klassen. De oudere leerlingen blijven op De Baan spelen. Tijdens de Tweede Wereldoorlog wijkt de school uit naar het Groot Semi narie, de bollenschuur van de heer Uittenbogaard en de garage van de heer Menten. Nood De naoorlogse jaren zijn vet. Het aantal leerlingen is zodanig gestegen dat in 1957 een vierde leerkracht mag worden be noemd. Samen met de vijfde klas verhuist die vervolgens naar het podium van het Trefpunt. De school is qiet alleen te klein, ze veroudert ook snel. En in 1964 is er de nieuwe School met den Bij bel. Hij ligt aan de Laan van Oos tergeest, is ruim en licht en telt vier lokalen. In 1975 blijkt dat ook deze school de leerlingen (130 stuks) niet meer kan herbergen. Een vijfde lokaal en een handarbeid- lokaal worden aangebouwd en achter de school verrijst een nieuwe kleuterschool, ter ver vanging van de oude Christelijke Bewaarschool bij het Trefpunt. Tien jaar later, eind september 1985, viert de school feest en krijgt ze een nieuwe naam. "Mo ge de grondslag echter de Bijbel blijven waaruit wij leren dat alles is in de hand van God in verle den, heden en toekomst", aldus het hoofd P.A.B. Bakkers in jubi leumuitgave, die over binnen kort verschijnt. DEN HAAG/OEGSTGEEST - De provinciale monumenten commissie, waarin ambtena ren en deskundigen zitting hebben, heeft bij het dagelijks bestuur van de provincie ge pleit voor behoud van het voor malige hoofdgebouw van de Jelgersmakliniek in Oegst geest. Het uit 1902 daterende monumentale gebouw staat op de nominatie om te worden ge sloopt omdat het uit oogpunt van volksgezondheid niet meer doelmatig is. Het college van GS is verdeeld over de kwestie. De provincie heeft overigens slechts een adviserende rol in de zaak. Het ministerie van WVC heeft de provincie om advies ge vraagd en vanuit de provinciale volksgezondheidshoek heeft die ook geen bezwaar tegen de sloop. Het advies van de monumenten- commissie staat daar nu loodrecht tegenover. Volgens ir. T.A.J. Schiere, secre taris van de monumentencommis sie en beleidsmedewerker cultuur behoud van de provincie, bezit het gebouw Jugendstil-elementen en is het zeer waardevol in zijn omge ving. Hij noemt het zelfs beeldbe palend voor de plaats waar het staat. Schiere vreest dat indien de sloopplannen voor het door de Leidse architect ir. G.J. Driessen gebouwde pand doorgaan er in de directe omgeving van het gebouw meer verloren zal gaan. Maar de se cretaris vari.de monumentencom missie zegt ook niet te weten wat een mogelijke toekomstige be stemming van het pand zou kun nen zijn. Het behoeft in elk geval een grondige opknapbeurt want de staalconstructie vertoont ernstige mankementen. Dat de patiënten in de geplande nieuwbouw van de Jelgersmakliniek dan door men sen vanuit het voormalige hoofd gebouw gezien kunnen worden, zoals voorstander van sloop me nen, noemt hij geen argument om het maar te slopen. Overigens kan het provinciebe stuur als het het advies van de mo numentencommissie overneemt minister Brinkman van WVC slechts adviseren om het gebouw op de monumentenlijst te plaatsen. Evenals trouwens het Oegstgeester college van B en W enkele maan den geleden al heeft gedaan. Daar op heeft de bewindsman geant woord om louter formele redenen dit verzoek aan de rijksdienst voor de monumentenzorg voor te leg gen. Die moet de monumenten- raad adviseren die op zijn beurt weer de minister van advies dient. Bij de rijksdienst voor de monu mentenzorg in Zeist is de advies aanvraag nog in behandeling en verwacht men pas over enkele maanden met een standpunt naar buiten te kunnen komen. De Leidse wethouder Kuijers zegt niets te zien in restauratie van het pand. Hij is voorzitter van de beheerscommissie van Endegeest, waaronder de Jelgersmakliniek valt. Kuijers zou het bovendien een schande vinden de zes miljoen gul den die volgens hem voor restaura tie nodig is, beschikbaar zou ko men zolang er nog geen geld is voor restauratie van het kasteel op het Endegeest-terrein. „Herhuis vesting van de staf van de Jelgers ma, die het voormalige hoofdge bouw nu voor een deel vult, door nieuwbouw kost slechts 1 miljoen gulden. Meer geld zal de volksge- zondheidspoot van het ministerie van WVC hiervoor niet beschik baar stellen", verwacht hij. „Dus daarvan kan het gebouw evenmin gerestaureerd worden". Kuijers voorziet dat indien het gebouw tot monument wordt verheven, het zo lang zal moeten wachten voordat er geld voor restauratie beschik baar komt dat het voor die tijd zal zijn ingestort. „De voor- en achter gevel wijken van elkaar, het ge bouw staat nu al op instorten", al dus de Leidse wethouder. Overigens heeft WVC-staatsse- cretaris J. van der Reyden, die volksgezondheid in zijn portefeuil le heeft, enige tijd geleden laten weten de drie ton die voor sloop nodig is al te hebben gereserveerd. LEIDSCH 3. DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES SLEUTELTJES ma.-vrij van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 per half jaar, aan huis bezorgd 131.40 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) f 89,30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 per maand, per post f 30.00 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Betaling 3203571 Haarlem. abonnementen op giro ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 u (071)144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071)144941 REGIOKANTOREN Jul.anastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720)93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz. AA. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel, Jo hannesburg. Tok' hington, Rome, Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2