René van Elliswijk plaag voor UVS Punt voorLugdunum SJC laat punten aan Quick: 0-2 Forse nederlagen LFC en UDO Bij na-blauwwitter weerstaat Leidse aanvalsgolven 'Maar nog geen paniek' Roodenburg vergeet te scoren en verliest Deling met Verburch in Kikkerpolder Quick Boys walst jeugd UVS plat Pisa moet buigen voor Inter Milaan MAANDAG 9 SEPTEMBER 1985 SPORT PAGINA 11 LEIDEN - De details maak ten UVS-ADO (1-1) op voorhand al interessant. Welke uitslag ook op het wedstrijdformulier zou worden ingevuld, Melbi Ra- boen en René van Elliswijk waren aan de vooravond van het eersteklasse-duel reeds tot hoofdpersonen ge kozen. Beiden waren im mers tot twee jaar geleden bij ADO zij aan zij actief ge weest. De destijds opgebouwde vriend schap leidde deze zomer tot de overschrijvingWan René van Ellis wijk van ADO naar UVS. De liefde duurde evenwel niet lang. De Ha genaar. kreeg vanwege een veran derde werkkring spijt van zijn overschrijving en keerde terug naar Het Zuiderpark. Oefen mees ter Lex Schoenmaker ontving de 27-jarige vertegenwoordiger daar met open armen, maar het bestuur van ADO wilde wel een nachtje sla pen. voordat de verloren zoon weer in de armen zou worden gesloten. Hij werd uiteindelijk in genade aangenomen en gisteren stond Re ne van Elliswijk weer in de Kikker polder. Bij de 'andere* ploeg dus. Met name Van Elliswijk was er ver antwoordelijk voor dat UVS in zijn strijd om de titel reeds het derde punt kwijtraakte. Terecht, want de aantrekkelijke wedstrijd verdien de geen winnaar. Voor de rust dic teerden de bezoekers de krachtme ting. in de tweede rondgang be paalde UVS het spclbccld. "De ploeg moet nog een hoop le ren". oordeelde Theo van Segge len. gisteren weer de beste blauw witter. "Met name die jongens in de spits (Verkuylcn'en De Kruvs) hebben er nog weinig van begre pen. Maar wat niet is. kan nog ko men. Voorlopig kunnen wc het schudden en moeten we lol de Kerst kijken hoe wc het ervan af brengen. Hel kan alleen nog beter gaan. maar zoals wc nu spelen wordt UVS nooit geen kampioen". In navolging van het verloren duel met Blauw Zwart bleef ook giste ren de aanvalslinie onder de maal. Nu kunnen van Hans de Kruvs en Hans Verkuylcn geen wonderen worden verwacht. Zij moeten in het door Rabocn gehanteerde 4-4- 2 speelwijze ruimte maken voor opkomende middenvelders. Slechts Theo van Seggelen scoor de van het middenrif een ruime voldoende, de overigen hielden zich té nadrukkelijk bezig met het defensieve werk. Maar Rabocn kan moeilijk anders voetballen. Bij ge brek aan aanvallers is de oefen- meester genoodzaakt het systeem met twee frontsoldaten te hante- Dc Leidse doelpuntendieven werden in de helft stevig bewaakt, zodat het voor ADO een stuk mak kelijker werd UVS koest te hou den. Te vaak zocht de Leidse ploeg daarna de korte combinatie, die door de uiterst gemotiveerde Ha genaars veelal werd onderbroken. Veelzeggend was dal de gevaarli jk ste actie werd ondernomen door een verdediger. Rob Vermeer zag zijn gemikte schol door doelman Van der Laan gestuit. Voorts on dernam Theo van Seggelen lal van rushes. De acties leverden evenwel niets op omdat zijn medespelers niet attent reageerden. Omdat de Leidse aanvalskracht vrijwel nihil was. moest het ergste worden gcvreesl nadat Raymond Rijntjcs ADO pal voor de rust aan een voorsprong hielp. In de tweede hcll't. die zonder dc geblesseerde Hans van Leeuwen (jeugdspeler Walter van der Weiden viel in) be gon. pakte UVS do zaken echter aanmerkelijk energieker aan. Een maal onder druk bleek ADO een kwetsbare ploeg, die al na vijf mi nuten een buitenspelgoal van Theo van Seggelen moest toestaan. Door het volgens dc Lcidcnaars geldige doelpunt te annuleren, porde de warrig leidende arbiter De Boer het Leidse vuurtje ongewild nog meer op. Libero Jansen schakelde zich steeds vaker in en was veelal hel begin van een UVS aanval. Een handig lobje in de 78ste mi nuut van de ex-prof vormde de in leiding van de gelijkmaker. Aad Nculeboom pikte de door Jansen verstuurde bal op. passeerde dc uitgelopen doelman Van der Laan en schoof het leder in hel lege doel. ADO doolde een periode versuft rond. Was rijp voor een nederlaag, maar UVS stuitte telkens op Rob van Elliswijk. De vrije verdediger torende hoog boven zijn defensie uit en pareerde veel Leidse aan- valsopzcttcn. Tegen dc actie van Theo van Seggelen was de lange Hagenaar evenwel kansloos. Dc voorzet van de benordc midden velder kreeg evenwel geen succes vol vervolg, want Hans Verkuylcn onderstreepte dc aanvallende on macht nog eens nadrukkelijk door de uitstekende kans te missen. "Toch hoeft dit UVS niet te wan hopen". oordeelde René van Ellis- Melbi Raboen (Archieffoto) wijk over zijn ex-ploeggenoten. "Hel elftal heeft genoeg kwaliteit om kampioen te worden. Alleen moet de coördinatie goed zijn. En daar mankeert het aan in Lcidcnb. In het veld wordt er nauwelijks ge coacht". ROB ONDERWATER NOORDWIJK - SJC heeft gisteren in een aantrekkelijke wedstrijd de punten moeten laten aan het bezoekende Quick (0-2). De Noordwijkers tekenden vooral in de eerste helft hun eigen vonnis door zonder toelaatbare agressie de Haagse opponent tegemoet te treden. De Noord wij kse trainer Faas was wat betreft het eerste part duide lijk in zijn oordeel. „De aanvalsop- zet van achteruit was gebrekkig en wat angstig. Jos Alders bijvoor beeld werd voortdurend uj de rug aangespeeld". Waarmee de oefen- meester wilde aangeven dat bij bal bezit van opbouw geen sprake was aangezien de laatste lijn de voor- waartsen te snel wilden aanspelen. Hierdoor kon de Haagse defensie zonder moeite de Noordwijkse aanvalslinie aan banden leggen. Vooral de van het Leidse UVS overgekomen André Zonneveld slaagde er in de eerste vijfenveertig minuten niet in om de Haagse ver dediger Alex Holtmans ook maar enigszins te verontrusten Met uitzondering van de sterk, spelende Ruud Alkemade renden de Noordwjjkers als een stelletje door een vos achterna gezeten kip pen door elkaar en lieten zich door Quick op hun eigen grondgebied opsluiten. De 'vos' werd met name gepersonifieerd door Quick-aan- voerder Richard Derks, die het dier in zjjn fabeltjes-sluwheid naar de kroon stak. Derks was niet van DEN HAAG - De motor van Roodenburg draait nog niet op volle toeren. Integendeel, de machine pruttelt aan alle kan ten, wat gisteren bij Lens bleek. De ploeg van trainer Harrie Talsma leed in Den Haag een 1-0 nederlaag. "Ver diend", bekende de oefenmees- ter, "want als je de kansen niet benut, verdien je niet te win nen. Qua wedstrijd verdiende Roodenburg een gelijkspel, maar wat heb je daaraan als je niet scoort". Nu trof Roodenburg in Lens een van de betere ploegen in de tweede klasse tegenover zich. In de eerste minuten werden de blauwzwarten in de verdedi ging gedrukt. Doelman Sjaak Nievaart behoedde zijn ploeg evenwel voor een achterstand. Een kwartier voor de wedstrijd viel het enige doelpunt van de wedstrijd. Een corner van Leo van Rijn werd door spits Joop Odenkirchen in een doelpunt omgezet. "Een verdedigings- fout", krititeerde Talsma zijn ploeg, "de aandacht was té na drukkelijk gevestigd op de eer ste paal. Die spits kon bij de tweede paal vrij inkoppen". In de tweeue neut trok Roo denburg ten aanval om de ge lijkmaker te forceren. Ronald Jansen en Duncan Alberga kre gen in de vijandelijke zestien meter kansen om Roodenburg langszij te brengen, maar ge scoord werd er niet. Ook niet aan de andere kant, hoewel Ro- dolfo Gardeslen en Richard van der Hoek dichtbij een Haagse treffer waren. "Een slechte start", kon Talsma niet anders constateren, "ik had me er eerlijk gezegd wel wat an ders van voorgesteld. Tegen SJC moeten we daarom zondag zeker1 de bal te zetten en vond voortdu rend openingen in de Noord wijkse defensie. SJC-doelman Ed Zuid hoek moest bijvoorbeeld al zijn kunnen vertonen toen Derks eerst Marco Hoogwater en daarna Jos Vercouteren mogelijkheden aan bood. Het was overigens ook in het ver dere verloop van de eerste helft aan het schitterende optreden van Zuidhoek te danken dat de Noord wijkers niet eerder averij opliepen dan tot de 25ste minuut. Een ont mantelde SJC-verdediging keek toe hoe een bij een in eerste instan tie afgeslagen aanval de bal bij Quick-middenvelder Hans Ver- kaart terecht kwam. De Hagenaar keek eens voor zich uit en ondekte dat er vrij baan werd gegeven voor een doelpoging. Verkaart aan vaardde de geboden mogelijkheid dankbaar en liet Zuidhoek in de verste hoek kansloos (0-1). Kopwerk Na de doel wisseling zowaar een ander SJC. Zonneveld en Alders haalden nu wel regelmatig de ach terlijn maar het kopwerk van de Noordwijkers (Ben van der Zalm, Hans van Abswoude en Alders zelf) liet veel te wensen over. Het in deze periode opgeroepen beeld vroeg wel om een verklaring. De verantwoordelijke man bij Quick, Rob van Zutphen, had hier wel een verklaring voor. „Normaal doen we dit niet. We waren al blij met 0-1. Tegen Lens (vorige week een verlies met 3-1) was de inzet een domper op eigen werk, daarom lie ten de spitsen zich nu meer terug zakken". Van Zutphen onderkende dat deze spelwijze tegen de aanvallen de natuur van zijn spelers in is. Er onstonden derhalve problemen voor Quick, maar het Haagse doel bleef voor doorboring gevrijwaard omdat de Noordwijkers nu een maal de juiste richtirng niet kon den vinden. Gevaar De uitvallen van Quick waren evenwel ook niet van gevaar ont bloot. Henk Gruter en Jos Vercou teren zagen hun inzetten op de lijn door Noordwijkse verdedigers op het laatste moment gekeerd. In de 83ste minuut werd het verzet van SJC definitief gebroken. Hagenaar Gruter was het vijandelijke straf schopgebied binnen en kwam de uitgestoken benen van Peter Alke made tegen. Arbiter Van Rooyen (voor rust goed, na rust matig) kon daardoor niet om een strafschop heen. Gruter was zelf de scher prechter (0-2). Trainer Faas toonde zich na de nederlaag niet onoverkomelijk verontrust. „Er is geen panieksi tuatie", stelde hij. „We hebben nu eenmaal een zwaar aanvangspro- gramma, maar in realiteit ben ik uitgegaan van een plaats in de mid denmoot. Ik moet alleen de angst- factor zien uit te bannen". RUUD PATTIAPON Molen-toernooi: RCL-Lugdunum LEIDEN - Op dinsdag 10 septem ber wordt de eerste ronde van he't Zilveren Molentocrnooi georgani seerd. Op het LFC-terrein aan de Boshuizerkade bijten RCL en Lug- dunum het spits af. Een week later treden Alphense Boys en UVS in het strijdperk. Op 24 spetember ontmoeten Rijnsburgse Boys en LFC elkaar, waarna Quick Boys en Roodenburg de eerste ronde op 1 oktober besluiten. Cees Schouten probeert zijn tegenstander René van Staveren de bal te ontfutselen LEIDEN - In een voorzichtig gespeelde wedstrijd deelden Lugdunum en Verburch de punten. Hoewel er twee prachtige doelpunten te zien waren, kregen de toeschouwers een karig voetbalmenu voorgeschoteld. Een wedstrijd die werd volgestopt met taktische snuf jes, waar het publiek geen baat bij had. Een uitzonde ring was het spel van de rechtsbuiten Mohammed Ait el Houssi. Hij bracht oogstrelende staaltjes van tech niek en gretigheid in het recept van Lugdunum. De Leidenaars trokken in de eerste helft gaandeweg het spel naar zich toe waren dan ook steeds meer op de helft van de tegenstander te vinden. Het duurde tot de dertigste minuut voordat daaruit eindelijk het ver diende voordeel op het score-bord te behalen viel. Zoals zo vaak was Verburch net daarvoor net een voorsprong ontgaan, door een onterecht wegens bui tenspel weggewuifd doelpunt. De ploeg uit Poeldijk had een sterk opgedrongen Lugdunum de bal afhan dig gemaakt en bereikte keeper Eradus met de gehele driemans frontlinie. De Leidse goalie moest vissen maar tot verbazing van vriend en vijand werd de tref fer afgekeurd. Lugdunum aarzelde daarop niet. De bal werd naar de linkerkant verstuurd, waar Jan van der Reyden een pass gaf aan de vrij in het midden opkomende Mo hammed Ait el Houssi, die de bal over de uitgelopen keeper kopte. Helaas trokken beide ploegen hieruit niet de conclu sie dat de aanval nu wel warmgedraaid was. Neen, als geschrokken dat te veel opwinding niet goed zou zijn voor de gezondheid, kroop iedereen weer in zijn be houdende schulp. Na rust was het speloverwicht voor de gasten. Ver burch kwam evenwel kopsterkte tekort om de formi dabel keepende Wim Eradus te verrassen. Ook nu bleef het echte doelgevaar lang achterwege, maar de druk nam gaandeweg wel toe. Uit een vrije trap op het middenveld kon Peter Smit zijn eigen bal langs de muur meenemen en laag en hard inschieten. Daar was zelfs Eradus niet tegen opgewassen. (1-1) Verburch probeerde in het laatste kwartier nog de volle winst mee naar huis te nemen, maar Lugdunum bleek wel vastberaden in het verdedigen. Een gelijk spel was voor zo'n wedstrijd ook maar het beste. MIEP VROONHOF LEIDEN - UVS leed Landelijke Jeugdcompetitie een verpletteren de nederlaag tegen het Quick Boys. Met 6-2 lieten de Katwijkers hun Leidse tegenstrevers in deze streekderby ruim achter zich. Quick Boys - UVS 6-2 (4-2) Dit duel was propaganda voor het jeugdvoetbal en de ruim 700 toeschouwers behoefden zich na afloop dan ook geenszins bekocht te voelen. Beide ploegen zochten van meet af aan de aanval en schroefden het spelbeeld op tot een hoog niveau. De verdedigin gen die door de open spelwijze ex tra onder druk kwamen te staan moesten regelmatig aan de nood rem trekken waardoor een aantal vrije trappen ontstond. Die bleken voor Quick Boys net even meer doeltreffend af te lopen dan voor UVS. Daardoor moesten de Leide naars gezien het scoreverloop steeds achter de Katwijkers aanlo pen dan andersom. Eerst zetten Humphrey Naarendorp en Dennis- Jan Mieras Quick Boys op een comfortabele 2-0 voorsprong, waarbij de Leidse doelman Henk Otgaar niet geheel vrijuit ging. Theo Nulkens bracht de hoop in de Leidse harten terug, maar Wim Hoek bracht de marge weer voor de Katwijkers op twee doelpunten (3-1). Het veldspel van UVS oogde ver zorgd en verkreeg de beloning in een doelpunt van Hans van As (3-2) en weer gloorde de hoop. Katwij- ker Kees Guyt was echter zo vrien delijk om nog voor rust roet in het Leidse eten te gooien (4-2). Het doelpunt van Van As was wat be treft de UVS-produktie de finale, maar niet voor Katwijkers. Weder om Mieras en ploeggenoot Peter Ouwehand bewezen dat, meer dan UVS, de kracht van Quick Boys tij dens deze wedstrijd in'dodé spel momenten lag (6-2). Roodenburg - Telstar 2-0 (1-0) Dit duel begon 10 minuten te laat doordat de bus waarmee de ploeg uit Velsen reisde, in de buurt van Amsterdam door een daar gehou den bloemencorso vast kwam te zitten. Misschien dat de Velsena- ren daardoor uit hun evenwicht waren gebracht, feit blijft dat er voor de jeugd van de eerste divisie club in Leiden geen eer viel te be halen. Het moet echter gezegd wor den dat Roodenburg zich voorzich tig opstelde en uit dat oogpunt be zien de counter hanteerde. Daarbij heeft de thuisploeg nog de be schikking over een snelle man als Erwin Coree die in de 20ste minuut de gehele Telstar-defensie zijn hie len liet zien en Roodenburg op voorsprong bracht (1-0). Na rust volhardden de Leide naars in het voor de doelwisseling gespeelde concept en dat bleek we derom succesvol. Ditmaal was het Peter Kluyvers die handig van zijn directe tegenstander wegdraaide en schitterend de 2-0 binnen schoot. Dit deed Telstar de das om en de Velsener ploeg was niet meer bij machte om de stand een gunsti ge wending te geven. LEIDEN - In de derde klas se A (zondag) raken de ploe gen uit de Leidse regio steeds meer van de regen in de drup. LFC kreeg uit te gen HBS een ferm pak slaag (4-0) en Altior rekende af met het jeugdige UDO (5-0). Slechts Lisse wist tegen DOSR een puntje weg te slepen (1-1). HBS -LFC 4-0 (1-0) In hel eerste kwartier was HBS de sterkere ploee en nam dankzij een fout van doelman Peter van der Wal via Noskc ccn verdiende 1-0 voorsprong. De Lcidcnaars gin gen om achterin één op één spelen en kregen zowaar ccn beloning in de toekenning van ccn strafschop. Die was echter niet aan Peter Gijs man besteed, die de penalty te zacht inschoot. In de herkansing wist Ties Shcbrcchls slechts de paal te vinden, waardoor dc hoop voor rust langszij te komen in rook vervloog. Na rust bedienden de Hagenaars zich van dc counter waarbij Böudcwijn de Geer (2x) en Van der Kaay succes hadden. Meer dan treffers op paal en lat zal er niet in voor de Leidenaars. die in twee wedstrijden al reeds negen te- gengoals hebben moeten i Fred Mol zorgde ervoor dat het evenwicht tussen beide ploegen bleef gehandhaafd. Altior - UDO 5-0 (2-0) Het fysiek, sterkere Altior had een lekker hapje aan de jeugd van UDO. Het middenveld van de Oegstgeestenaren werd in dit duel volkomen overspeeld en lamge legd. Vooral de tijdelijk voor een ClOS-projekt naar Israël vertrok ken spits Jan van der Salm werd node gemist. Na een 2 0 ruststand werd er hard door UDO gewerkt, maar het mocht niet baten. Kees Bader (2x). Frans de Boer <2x) en John Bader stelden de Ter Aarse zege vast. ROME (SID/AFP) - Bijna vierhon derdduizend toeschouwers, slechts zeventien doelpunten in acht duels en zevenhonderd fles sen wijn voor Elkjaer-Larsen. die het eerste doelpunt maakte. De Ita liaanse hoogste voetbalklasse is weer begonnen na een paar weken aanloop via de voorronden van het bekertoernooi. De stadions waren gisteren bijna overal uitverkocht. De meeste belangstellenden (60.000) zaten bij Internazionale. dat zijn favorietenrol bevestigde door met 3-1 te winnen van nieuw komer Pisa, met Wim Kieft. Van de potentiële toppers stelde Verona het meest teleur. De titelverdedi- ger, zonder de geblesseerde Brie gel, speelde op eigen veld 2-2 tegen Lecce, net als Pisa debutant. Inter en de overige favorieten maakten geen ernstige fouten, al ging het niet altijd even soepel. In het Guiseppe-Meazzastadion zette Armenise Pisa op 1-0. Pas na de pauze kwam Inter los. De inbreng* van Rummenigge en de Ier Brady was daarvoor broodnodig. De Ita liaanse internationaal Bergomi zorgde eerst voor de gelijkmaker. Vervolgens trok Rummenigge alle aandacht door Inter in twee minu ten op 3-1 te brengen. Hij kreeg daarbij de assistentie van respec tievelijk Brady en Marangon. Bij Verona begroette de Deen Elkjaer-Larsen zijn treffer nog en thousiaster dan het publiek. Het gejuich verstomde, toen Nobile Lecce op 1-1 zette. Acht minuten later bracht Di Gennaro Verona weer in een feeststemming, die een kwartier voor tijd naar het nulpunt terugkeerde door de treffer van de Argentijn Barbas. Europees kam pioen Juventus moest het tegen Avellino doen met een treffer van Serena, vlak na de pauze. Napoli, met een onopvallende Maradona, leek naar een grote zege te gaan in de thuiswedstrijd tegen Como. Maar na de treffers van Manulano en de Argentijn Beloni stokte de produktie. Como nam de aanval lende rol over en zag dat slechts be loond met een doelpunt van Mari no, die zijn eigen doelman passeer de. West-Duitsland Werder Bremen bleef met matig voetbal koploper gebleven in de ,Bundesliga. De topploeg speelde op zeker tegen runner up 1FC Nürnberg. De 20.000 toeschouwers kregen weinig te zien, maar wel een overwinning van de favoriete thuisclub: 2-1. Libero Pezzey maakte acht minuten voor tijd het winnende doelpunt. De topper van de zesde speeldag in de Bundesliga ging tussen Bayern München en Hamburger SV. De twee Westduitse giganten hielden elkaar lang op 0-0. Dat kwam vooral door de hoofdrollen die de doellieden Pfaff en Stein op eisten. Hartmann speelde voor 45.000 toeschouwers in het Olym pisch Stadion de rol van joker. Hij 'versierde' in de 68e minuut een strafschop, waaruit Matthaus voor 1-0 zorgde, drie minuten voor tijd zorgde hij persoonlijk voor 2-0 toen HSV op jacht was naar de gelijk maker. Borussia Mönchengladbach - 1FC Köln (1-1) was geen topper als het om hoogstaand voetbal ging. Er werd wel keihard gewerkt en het prestige-treffen was tot de laat ste seconde spannend. Bruns mis te voor de pauze een strafschop. Köln kwam halverwege de tweede helft tegen de verhouding in op voorsprong door Dickel. Rahn kreeg Borussia's tweede straf schop te nemen. Hij verschalkte de excellerende Schumacher wel. Van de Korput speelde een promi nente rol als libero. Engeland Manchester United is een stap dichter bij het record van Spurs ge komen, dat in 1960 de eerste elf wedstrijden van het seizoen won. Na de duidelijke overwinning op nieuweling Oxford United hebben de Mancunians zeven wedstrijden op rij gewonnen. Door de neder laag van Everton bij Queens Park Rangers heeft Mancehster United zeven punten voorsprong op de dichtstbij zijnde achtervolgers Sheffield Wednesday en Liverpool. Sheffield speelde thuis 2-2 tegen West Bromwich Albion, Liverpool versloeg Watford met 3-1. Portugal Sporting Lissabon bleef op de derde dag van de Portugese voet balcompetitie omgeslagen. De te genstander van Feyenoord in de eerste ronde van de strvjd om de UEFA-beker, versloeg zaterdag avond Chaves in eigen huis met 3- 0. Het duel tussen de nummer twee van vorig jaar en de debutant, werd ontsierd door acht gele kaarten en een rode, voor Chaves-speler Amandio. FC Porto, opponent van Ajax in het toernooi van de lands kampioenen, bezorgde Penafiel de derde nederlaag: 3-1. De doelpun ten kwamen van de voet van Seme- do. spits Gomez en Joan Pinto. Lisse-DOSR 2-2(1-0) Man van dc wedstrijd was Wim Boukacrl. Dc Lisscnaar trof twee maal dc roos in deze pittige wed strijd en had evenzo vele malen dc pech dat zijn vrije trappen op paal en lat terecht kwamen. DOSR was via Richard van der Meer (cx- AZ67) succesvol en teamgenoot LEIDEN - Na de verrassende over winning op UVS in de seizoenou verture, kreeg Blauw Zwart giste ren tegen VUC een nederlaag te in casseren. Het elftal van trainer Chiel Jansen toonde zich in Den Haag in de eerste helft te weinig agressief en kreeg daarvoor in de tweede helft de rekening gepresen teerd (2-1). VUC was in het eerste part op al le fronten de betere ploeg. De spe lers vonden elkaar gemakkelijker Blauw Zwart bij VUC onderuit en ook ging de Haagse formatie de duels feller aan. Gevolg daarvan was Ed Greuters na krap een half uur 1-0 kon scoren. Blauw Zwart had zich in de persoon van Wij nand Bakker ook niet onbetuigd gelaten, maar doelman Mike Soyeu voorkwam een Wassenaars doel punt. Na de pauze wilde Blauw Zwart de zaken anders aan pakken, maar Ed Mientjes trok al snel een streep door de Wassenaars rekening (2-0). Peter van Leeuwen scoorde na een half uur 2-1, waarna de thuisclub zich voor een 'heet' laatste kwar- tierje kon gaan opmaken. Verder dan enkele corners kwam Blauw Zwart evenwel niet meer.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11