Pak200gulden schoon! Vendomatic automaat vanJ09?-voor899.- V^ÖlV&D bruist van leven. 'N TOPMERK VOOR 'N LAGE PRIJS W Al bi Al bijna 100 jaar! Rabobank Q AUTOMEER VOLVO'S Méér aansluitingen nodig op kabelnet in de bollenstreek WÊÊÊÊjjf^A DE KOERIER Algemene Vergadering van de Rabobank Leiden en Oegstgeest Rabobank OEGSTGEEST VAR MEERTEn Haarlemmerstraat 156, Leiden Burgerlijke Stand OÖO 11 ;iTv "k.x 1 Vendomatic Special de Luxe 1000 toe ren wasautomaat voor wit, bont, fijn, wol, kleine wasjes en grote gezinswas- sen. Zuinig met stroom en waspoeder. Afmetingen H85xB60xD55 cm. Kapaciteit 4 kg droog wasgoed. Roestvrijstalen kuip en trommel. Bediening De diverse wasfunkties zijn apart instel baar door middel van verschillende knoppen en di uktoetsen. Temperatuur Elk wasprogramma kan worden uitge voerd bij iedere gewenste temperatuur. U kunt zelfs alleen koud wassen. Cool-down Het spoelwater koelt gelijkmatig af. waardoor onnodige kreuk wordt voor komen. Veilig Thermo-veiligheidssluiting. Kema Keur. Spaartoets Maakt kleine wasjes ekonomisch verantwoord door effektief water gebruik. 500-1000 Toeren Het centrifuge-toerental is instelbaar op 500 of 1000 toeren per minuut, ideaal dus voor sneldrogende en tere weef sels. U kunt zelfs ook wassen zonder te centrifugeren. Kwaliteit Vendomatic: uw garantie voor kwaliteit en lage prijs. Vendomatic produkten staan onder voortdurende kwaliteits- kontrole van keuringsinstanties. De Vendomatic Special de Luxe is dan ook een perfekte allround wasautomaat met voortreffelijke wasresultaten. Dat heeft de praktijk uitgewezen. Thuisbezorgen Waar u ook woont in Nederland, deze wasautomaat wordt gratis bij u thuis bezorgd en op de door u gewenste plaats neergezet. Uitpakken inbegrepen. Garantie U kriigt een vol jaar schriftelijke garantie op materiaal en konstruktie. Gedurende die periode worden defekte onderde len gratis vervangen; arbeids- en voor- rijdkosten worden evenmin in rekening gebracht. Service U-kunt altijd een beroep doen op onze snel en voordelig werkende service afdelingen. overal in Nederland. Betaalservice Bij aankoop van f 350,- of meer is gespreide betaling via Euro-(betaal-) Cheques of Girobetaalkaarten mogelijk. Ook kan bemiddeling bij een persoon lijke lening via de verzekeringsbalie ver leend worden. VROOM DREESM ANN Deze aanbieding is geldig t/m 24 augustus 1985 Koeriers- en klein sneltransportdiensten 071-140817 De Coöperatieve Rabobank „Leiden en Oegstgeest" BA nodigt haar leden uit tot het bijwonen van de algemene vergadering die gehouden wordt op donderdag 29 augustus 1985 om 20.00 uur in het Holiday Inn, Haagse Schouwweg 10 te Leiden. LEIDEN en OEGSTGEEST 1910-1985 Verkorte agenda Opening Notulen vorige vergadering Toespraak door de regiodirecteur Jaarrekening 1984 Verkiezing leden Bestuur en Raad van Toezicht Mededelingen en rondvraag De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering alsmede de jaarrekening 1984 liggen vanaf heden op het koofdkantoor van de bank voor de leden ter inzage. Het Bestuur. In verband met de benoeming van de huidige directeur aan een andere school wordt ten behoeve van de openbare basisschool DE SPRINGPLANK, Frans Halslaan 289, ge vraagd een DIRECTEUR (m/v) De Springplank is een school met plm. 230 leerlingen. De directeur is tevens belast met de leiding van een groep leerlingen. Het vier jaar oude schoolgebouw (zes leslo kalen) wordt thans uitgebreid met twee les lokalen en een speellokaal ten behoeve van de jongste leerlingen. De nieuwbouw zal bin nenkort gereed komen. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door het hoofd van de afdeling onderwijs van de gemeentesecretarie, de heer G. A J. van de Voort telefoon 071-172121, toestel 226. Zij die voor deze functie in aanmerking willen komen worden uitgenodigd hun sollicitatie, voorzien van een staat van diensten een opgave van referenties, bin nen 14 dagen na het verschijnen van dit blad te zenden aan Burgemeester en wet houders van Oegstgeest, postbus 1270, 2340 BG Oegstgeest. Biedt aan van de 1e eigenaar Volvo 343 DL automaat'796950,- Volvo 340 DL rood gas 5 deurs '8313900,- Volvo 340 DLS rood gas 2 liter 5 deurs '8213900,- Volvo 340 DL rood gas 30.000 km 3-deurs '84.... 14950,- Met 3 maanden volledige garantie DUURDER HOEFT ECHT NIET!!! Hoge Rijndijk 4 Leiden 071-125259 Speciale "PUMA"-aanbieding MILAN0 Witte tennisschoen, die voorzien is van een soepele, witte P.V.C. zool en een grijze logo Een schoen, welke ook bijzonder geschikt is voor de vrije tij "samen sterk" NOORDWIJK/DELFT - De 'kabel-dichtheid' oftewel het aantal aansluitingen op het ka belnet in de duin- en bollen streek blijft achter bij de ver wachtingen. Om zonder verlies te draaien acht kabel-exploi tant Casema in Delft een kabel dichtheid van rond de 85 pro cent noodzakelijk. Thans is bij na 75 procent van het aantal woningen in de bollenstreek op het kabelnet aangesloten. Volgens J. de Kluiver, adviseur van de stichting kabelteleviusie Bollenstreek, dient om quitte te draaien, 5 tot 6 procent méér aan sluitingen te worden gerealiseerd. Casema leed in 1984 een verlies van 1,2 miljoen gulden op het ka belnet in de bollenstreek. Blikseminslag NOORDWIJKERHOUT - Een woonhuis aan de Havenstraat in Noord wij kerhout heeft gistermid dag flinke schade opgelopen bij blikseminslag. Rond kwart voor vijf sloeg de bliksem via een op het dak staande 27 mc-antenne naar binnen. Daar bij werd een gedeelte van een bin nenmuur weggeslagen en ontstond een gat in de buitenmuur. Man overlijdt na bedrijfsongeval LISSE - De 35-jarige L. Bras uit Lisserbroek is gistermiddag bij een ongeval op het terrein van expeditiebedrijf Tukker aan de Achterweg in Lisse om het leven gekomen. De man raakte bekneld tussen twee vrachtwagens en overleed ter plaatse aan de gevolgen. Volgens de politie had de Lisserbroeker zijn vrachtwagen met draaiende motor achter een wagen van een collega neergezet. Hij had daarbij verzuimd deze op de handrem te zetten. Vervolgens stapte hij uit om een praatje te maken met een collega. Plotseling begon de auto te rij den. Om een aanrijding te voorko men probeerde de chauffeur zijn wagen tegen te houden. Daarbij raakte hij bekneld. Volgens De Kluiver zullen de ka bel-abonnees in de streek er reke ning mee moeten houden dat het abonnement jaarlijks 6 procent duurder wordt. Die 6 procent is de maximaal toegestane verhoging. Destijds, toen met de exploitatie van het kabelnet werd begonnen, is dat percentage afgesproken tus sen de gemeentebesturen in de streek en Casema. De Noordwijkse wethouder A.E. Admiraal herin nerde er tijdens een vergadering van de plaatselijke commissie voor nutsbedrijven aan, dat de gemeen tebesturen best tevreden waren met die afspraak. "Maar over een aantal jaren bekeken levert het toch een forse verhoging op", al dus de wethouder. De Kluiver bespeurt bij Casema de neiging de kabel beter aan de man te brengen. Hij noemde als voorbeeld de nu ingevoerde moge lijkheid een beperkt pakket te kie zen (met de zenders Nederland 1 en 2 en de FM-radio) voor een aan merkelijk lager bedrag dan op tafel moet worden gelegd voor het volle dige pakket. Het beperkte pakket kost 9,65 gulden, het volledige'pak- ket 19,65. Daar komt binnenkort een kwartje bij. Voor die geringe verhoging kan de abonnee op het volledige pakket over een of twee maanden kiezen uit vier kanalen méér: Music Box/TV5, BBC 1 en 2 en Sky Channel. Volgens wethouder Admiraal heeft de ervaring in andere gebie den uitgewezen dat vooral door de toevoeging van de popzender Mu sic Box, maar ook door Sky Chan nel veel zelfstandig wonende jon geren besluiten alsnog een kabel abonnement te nemen. In de bollenstreek hebben vol gens De Kluiver tot op heden 240 abonnees gekozen voor een be perkt pakket. Bovendien heeft die mogelijkheid ertoe geleid dat zich 65 nieuwe abonnees hebben ge meld. Eigen antenne CDA-raadslid W.N.M. Wijnands noemde de invoering van het be perkte pakket een goede zaak voor de mensen voor wie het volledige pakket te duur is. Mevrouw J.J. VOorham-Bartens (pvdA) wilde dat de gemeente zou benadrukken dat er geen antenneverbod bestaat. Naar zij meende verkeren veel mensen in de veronderstelling dat zo'n verbod bestaat. "Daarom zeg ik; als je de kabel te duur vindt, zet dan een antenne op je dak en ge bruik de gordijnrails als radio-an tenne", aldus het PvdA-raadslid. Wethouder Admiraal beaamde dat dit de goedkoopste oplossing is voor mensen met een eigen wo ning. Hij wees er echter op dat veel huurwoningen (bijvoorbeeld flats) geen eigen antenne mogen heb ben. Lek verraadt chauffeur na aanrijding NIEUW-VENNEP - Een lekkende radiateur heeft vannacht een 22-ja- rige Hoofddorper 'verraden'. De man reed omstreeks drie uur van nacht met zijn personenauto twee verkeerszuilen omveT op de krui sing Noorderdreef-Dorpsstraat in Nieuw-Vennep. Na de aanrijding reed de man door. Dank zij een bij de aanrijding be schadigde en lekkende radiateur kon de Haarlemmermeerse politie het spoor van de auto volgen en de chauffeur alsnog inrekenen. Na zijn aanhouding bleek dat de man alcohol had gedronken. Hij weiger de echter een bloedproef te onder gaan. De Hoofdorper kreeg een rij verbod voor acht uur en een pro- ces-verbaal. VAL VAN TRAP - Een 5-jarige kleuter uit Hillegom is gisteravond van de trap van zijn ouderlijk huis aan de Van Meerbeekstraat geval len. Hij liep daarbij nog onbekend letsel op. De kleuter is per ambu lance overgebracht naar het Diaco- nessenhuis in Haarlem. BEWEGEND BEELD - In de Ierse plaats Ballinspittle zijn maandag zo'n 30.000 gelovigen samengestroomd bij een grot, waar een beeld van de maagd Maria bewogen zou hebben. Zij trotseerden het slechte weer en skeptische verklaringen van ge leerden in de hoop het beeld op nieuw te zien bewegen. Het staats vervoersbedrijf zette extra busdiensten en in de omge ving van de grot werden tele fooncellen en openbare toiletten geïnstalleerd. Twee weken geleden waren honderden mensen er naar hun zeggen getuige van dat het gra nieten beeld bewoog. Volgens de overlevering is dit een voorteken van een wonder. LEIDEN - Geboren: Alexandra Mary dv. R.F.M. Bonnefoy en L.J. Dowling; Timothy zv. A.A.W. van der Meyden en N. Brussee; Caroline Johanna Theodora dv. J.G.M. Hoogenboom en P.T.C. Oli.j- erhoek; Emma Reindina dv. A C. Schui ling en H. Messemaker; Nadine Sabine dv. W.F.H. Schrandt en G.W. Jansen; Laura Lindsëy dv. I.A. Stokkel en C.P. Schild; Lotte Johanna Elizabeth dv. R.J.M. Bissehops en C.J. van Diest; Lys- sandre Panagiotis Phivos zv. E. Ram- mos en I. Spanou; Marcelis Adrianus Petrus zv. M.A. van Ruler en M.A.W. van Bezouw; Eric-Jan Pieter zv. A G. van Rijn en W A. Opdam; Sjoerd Jan Cornelis zv. A.M.K. van den Boom en E. Harteman: Suzanne Jolanda dv. J. Kon stapel en W.J. Lubbers; Dimitri zv. M. van Huizen en G.G. de Wit; Sang Thanh zv. C. Nguyen en T.C. Tran; Sophia Mar- garetha dv. R. van der Cingcl en S.C.M. Dofferhoff; Michelle Marjanne dv. B.C.G.M. Uostaam en M. de Jager; Sie- be Bastiaan zv. B.C.L. Breed en A.E. Buijs; Niels zv. C. van Duijn en J.E.M. Dobbe; Sharon Valerie dv. E.F. Henge- veld; Edoardo Carlo Danilo zv. F.S.M. Felici en C. Segoloni; Nasirah Salmah dv. A.H. van der Velden en B.R. Chowd- hary; Ilse Gerdien dv. P.J.M. van Heur en C.J.J. Hooijmans; Elisabeth Johanna dv. P. Sloos en N. Mulder; Maria Janette dv. H. Ravensbergen en C.M. Vletter; Rachael dv. S.D. Hoeven en J.P. Nieu- wenhuizen; Jörgen Constantijn zv. R. Stoute en I.G. de Boer; Jimmy Cornelis Sebastiaan zv. C. van Rijn en A.C.Y. Schlaepfer. 9-7-1970, man: T.W. Sommeling, geb. 10- 9-1906, man; M. Seriier, geb. 15-1-1920, vrl.. geh.gew. met D. Bodijn; J.G. Wil- terdink. geb. 15-3-1896. man; D A. van den Buuse, geb. 26-2-1904, man; J.P. Philipse, geb. 26-8-1901, man; L M B. Salters, geb. 6-11-1903. vrl., geh.gew. met D. Leguit; A. Dercksen, geb. 24-9- 1920, man; N. Paauw, geb. 5-2-1901. man; P.W. Janssens, geb. 31-5-1919, man; A.J. Diemei, geb. 15-4-1911, man; C. Bakker, geb. 16-8-1916, man; E.I. Eha- sar, geb. 23-2-1914. man; A.F.J. de Does, geb. 1-5-1893, man; J. Nieboer, geb. 2-5- 1925, man; A.H. van der Geer, geb. 21- 11-1903, vrl., geh. gew. met J.P.M. de Groot; H.M. de Vries, geb. 22-11-1908, vrl., geh. gew. met E.A.H. Halverhout; C.J. Bakker, geb. 26-9-1967, man; J.J. Romijn, geb. 22-5-1915, man; H.A. Pruis- sen, geb. 30-9-1910, man; M.C. Merts, geb. 31-3-1900, vrl., geh.gew. met J. Hop penbrouwer; Y.M. Wijs, geb. 14-9-1957, vrl., echtgen. van H. Storm; J.P. Chau- dron, geb. 25-8-1904, man; A. Wassenaar, geb. 18-5-1904, vrl., geh.gew. met B.C. Mekking; W. Costers, geb. 1-9-1909, LEIDEN - Gehuwd: D.J. Haazebroek en M.C. Blom; M. Hartevelt en M. Ado- ma-Kumi; J.T. van Haastregt en N.H.J. Hogenboom; N. Bos en C.C. Liesen; P.J.M. de Wit en C.P Pauwels; J.C.D. van der Kroft en C.J.M. Koppers.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 6