Bui enig Nederlands tintje 5TO Dernykoers ia Leids centrum Randy Wiel gaat definitief weg Koervermans op weg nationale erkenning naar Spartanen tonen in Lisse vorm Marcel Vink op dreef in Nieuw Vennep Quick Boys op schot Ruitertop faalt op eerste clag CHIO Rotterdam Record Kulker op de mijl Speaker weigert man en paard te noemen DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1985 PAGINA 11 LEIDEN - Randy Wiel keert defini tief niet terug bij BS Leiden. De stille hoop van coach Ruud Harre- Landskampioen Den Bosch heeft - voor het begin van het seizoen al wijn om de 'zwarte parel' uit Cura- een andere Amerikaanse basket- <;ao nog een jaartje (voor niks) te baller aangetrokken. Kevin Roper strikken werd gisteren door Wiel vervangt John Campbell, die hoogstpersoonlijk de grond in ge boord met de mededeling: 'dat hij zelf voor de klas gaat staan'. Bij North Carolina, de Amerikaanse universiteit waar hij destijds zijn opleiding genoot. de Amerikaanse bond geen ama teurverklaring kreeg wegens zijn verleden als professional. Kevin Roper is 22 jaar, 2 meter 15 lang en heeft bij een kleiner College in de buurt van Chicago gespeeld. Wiel wordt in Chapel Hill assis tent van Dean Smith, één van de voor de NBA en Amerika in Mon- meest befaamde coaches in het treal aan een gouden medaille op land waar het basketbal is uitge- de Olympische Spelen hielp, ge vonden. Smith, die in zijn lange niet een grote reputatie op het ge loopbaan tientallen spelers (onder bied van verdedigingstaktieken. In het wonderkind Michael Jor- zijn aktieve periode als speler gaf dan en James Worthy) afleverde Wiel er blijk van het een e te hebben opgestoken i wijze lessen. Randy Wiel (l): "zelf voor de klas in Amerika". Randy Wiel (33), geboren op Cu racao en dus in het bezit van een Nederlands paspoort, kwam na zijn college-tijd op North Carolina via Theo Kinsbergen naar Neder land. Na de periode Kinzo maakte hij de overstap naar Leiden, voor welke ploeg hij gedurende drie sei zoenen uitkwam. Gevreesd om zijn snelheid, sprongkracht en schot was de ras-verdediger jarenlang een vaste kracht voor de nationale LISSE - Enkele Spartanen hebben ploeg totdat bondscoach Heger hun eigen instuifwedstrijd aange- hem vorig jaar vanwege zijn leef- grepen om te laten zien dat hun tijd terzijde schoof. Een geste die vorm nog altijd goed is. Afstandlo- Wiel nu niet bepaald kon waarde- per Jan Laan draaide gisteravond ren. voor de verandering een snelle 800 meter af en de jonge Eric Opgelder Wiel, van politieman omge- kwam zowel met de kogel als de schoold tot leraar lichamelijke op- discus tot respectabele afstanden, voeding, werkte de afgelopen sei zoenen halve dagen bij Pim Per- Zijn lange clubgenoot Nico van quin, één van de leidende figuren Noort kwam met beide werpattri- achter de basketbal vereniging Lei- buten voor de zoveelste keer goed den. 's Zomers keerde hij steevast uit de voeten. De meeste andere terug naar zijn alma mater en nam streekatleten hadden misschien de daar in de VS ook nog deel aan het vakantie nog niet helemaal ver- rodeo-circuit. Naast basketbal zijn werkt: zij kwamen niet tot opval- paarden de grote passie van hem. lende verrichtingen. In Carolina bezit hij een ranch. Het kan ook zijn, dat de wind be- Deze week was de routinier, vo- tere tijden in Lisse tegenhield. Op rig jaar nog topscorer, in Leiden de 800 meter kwam Jan Laan uit om zijn spullen te pakken. Pogin- op 1.55.0, maar verder kwamen gen van het Leiden-bestuur om slecht enkele van de vele regio-at- hem nog voor een jaartje te strik- leten onder de twee minuten: Ton ken liepen op niets uit nu hem van de Berg (Bataven) 1.58.5, Cor door Dean Smith een aanlokkelijk van de Kroft(AV Holland) 1.59.5 en baantje is voorgehouden. Voor Leo Walrave 1.59.6. VoorjuryorMi- Wiel, die het trainerschap altijd al chel Versteeg (Bat) betekende ambieerde, een aantrekkelijke op- 2.01.1 een aanvaardbare tijd. tie op de toekomst. De langste loopafstand van de avond, de 3000 meter, bracht ook maar een klein aantal atleten onder de negen minuten. De 8.33.8 van Jan Jansen (Holl) mag zonder meer verdienstelijk worden genoemd. Henk van de Oever (Bat) bleef ste ken op 8.40.3, Martien van der Hoorn (Holl) op 8.49.0, terwijl ju nior William Augustinus (Spart) 8.54.0 op de klokken bracht. Anton Hens van NSL bleef nog net onder de negen minuten: 8.59.2. De werpnummers kenden een geringer deelname, maar de kwali- ...u teit leed daar niet onder. Spartaan ROTTERDAM (ANP) - De openingsdag van het 38e CHIO Nico van Noort wierp de discus van Rotterdam heeft in het teken gestaan van de Frans- 46.92 weg en won^het kogelstoten Duitse strijd tijdens het belangrijkste onderdeel en van het noodweer boven het Kralingse bos, dat het programma flink ophield en een als stal dienstdoende tent bijna mee nam. SCHEVENINGEN (ANP) - Voor het gravel op de Metsbanen in Scheveningen door een wolkbreuk onder water liep en verder spelen onmogelijk was, hadden vier spe lers zich voor de kwartfinales bij de heren geplaatst: Menno Oos- ting, Mark Koevermans, Frank La- pré en Marcel Vos. In twee geval- ien werd een beschermde speler het slachtoffer. Een van de jong- sten. Koevermans, schakelde de als derde geplaatste Tom Nijssen uit en de oudste van het resterende veld, Lapré, ontdeed zich ondanks verlies met 1-6 in de eerste set van de hypernerveuze, als achtste ge plaatste René Moos. Oosting had geen moeite met B-speler Marco Winter en de jongste achtste fina list, Glenn Schaap (17) kwam nog net iets te kort tegen de in de Ver enigde Staten wonende Marcel Vos. Titelverdediger Michiel Scha pers was net niet voor de bui bin nen. Hij bleef tegen Wim Groene- veld steken op 6-1 5-4 (15-15) en moet donderdagochtend het steeds moeizamer ogende karwei zien af te maken. De dames, die al tot de kwartfinales waren gevor derd, kwamen helemaal niet in ac tie. Drie jaar geleden won Mark Koe vermans een keer van Boris Bec ker. Dat was tijdens de strijd om het Europees jeugdkampioen schap voor de categorie tot veer tien jaar in Frankrijk. „Hij was toen al groot en sterk", herinnert de 17-jarige speler uit Bergschen- hoek zich zijn leeftijdsgenoot. „Dat ik hem versloeg was echt een top prestatie. Want Becker stond bij de junioren in Europa hoog aange- LEIDEN - Noordwijk zette zijn oefencampagne gisteravond voort met schreven Nu, drie jaar later, kent een 1-3 overwinning op het naar de eerste klasse (zondag) gepromoveer- i?"ere„ tennisliefhebber Boem de Blauw Zwart. In de eerste helft toonde Blauw Zwart zich de betere Boem Becker als Wimbledon- ploeg. Wijnand Bakker bracht dit in de score tot uitdrukking. Vlak voor kampioen en is Koevermans over de pauze maakte Bas van Kan gelijk. In de tweede helft waren de Wasse- de êrens totaal onbekend, naarders uiitgeraasd. Noordwijk profiteerde via treffers van Mark Vink en Ivan Hermans: 1-3 In Nederland geldt Koevermans als een groot talent. Dat is geba- Quick Boys had een 'makkie' aan Kennemerland (5-0). Mart van der seerd op zijn gewoonte te grossie- Plas (2x), Marco van der Plas, Jaap Paap en Johan Jonker scoorden, ren in nationale jeugdtitels. Buiten Rijnsburgse Boys keek tegen Zwaluwen Vlaardingen bij de rust nog te- heeft hij er inmiddels zes verza gen een 0-1 achterstand aan. In het tweede part bogen Hans Zwaan en meld (zondag voegde hij weer een Huug Aandewiel die achterstand om in een 2-1 voorsprong. kampioenschap aan zijn collectie UVS kwam gisteravond thuis tegen SVPTT niet verder dan 1-1. Hans toe), in de zaal was hij drie keer de Verkuylen nam het enige Leidse doelpunt voor zijn rekening. beste junior. Een garantie voor een Overige uitslagen: SVLV-Alphense Boys 2-5, Docos-Duindorp 4-4, toekomstige topositie in de tennis- Katwijk-Unitas Leiden 0-1, SV'35-Ter Leedë 2-1, SJC-Stormvogels 2-4, wereld is deze prestatielijst aller- SV Voorschoten-SJZ 1-1, Meerburg-LFC 1-4 en SlZO-Semper Altius minst. 1-0. Gisteren zette Koevermans op de aanvankelijke zonovergoten, maar later door de regen doordrenkte Metsbanen in Scheveningen, een stapje vooruit in de richting van nationale erkenning. Hevig steu nend en kreunend schakelde hij de als derde geplaatste, en dus veel hoger aangeslagen Tom Nijssen in twee sets uit: 7-6 (7-4) 6-4 Met een indianenkreet, die tot op het nabije strand te horen moet zijn geweest, begroette Koevermans zijn zege en een plaats in de kwartfinales. Sinds enkele weken heeft Koe vermans de Eerste Rotterdamse Tennis School (E.R.T.S.) van An- nemieke De Jong-Blom de rug toe gekeerd. Hij traint nu bij Frits Don in Rijswijk. Nog één jaar geeft Koevermans zijn huiswerk voor het atheneum voorrang boven tennis. „Dit wordt mijn eindexamen jaar. Ik wil dat diploma in ieder geval halen. Als alles goed loopt ben ik in april, mei klaar en kan ik me een jaar of twee aan tennis wijden om te kijken of er progressie in zit. Dan ga ik eerst al de grote jeugdtoernooien, zoals Wimbledon en Parijs, afwerken". NIEUW VENNEP - Marcel Vink stak gisteren in het tennistoernooi in Nieuw Vennep in prima vorm. Dat moest niemand minder dan de no 6 geplaatste Marcel van Rijn er varen. Op zijn eigen park kon hij zelfs geen set pakken, 3-6; 2-6. Voor Marcel Vink betekent die winst een plaats in de kwartfinale van het mannenenkelspel B. Daar in zal hij een hardere noot te kra ken krijgen want met alle respect voor de progressie in het spel van Marcel van Rijn in de achterliggen de toernooien was Frans Grimber gen toch de sterkere tennisser. Erik Hooftman uit Hoofddorp heeft dat gisteren kunnen vaststel len. Hij was met 3-6, 3-6 kansloos. Als vandaag de zon het wint van de regen dan wordt de wedstrijd tussen Marcel Vink en Frans Grim bergen een klapper. Ook Waldo Jansen kwam gisteren goed voor de dag door de districtskampioen van Haarlem met 6-2, 6-4 af te troe ven. Remco Kinders kon geen gat prikken in het vaste spel uit het achterveld van de Leidsche Hout man, die met zijn winst eveneens een plaats in de kwartfinale M.E.B. 1 haalde. Michael van der Berg kwam tegen Hans Burger van het Amsterdamse D.D.V. niet verder dan 4-4 toen de regen verder spelen onmogelijk maakte. Vandaag zal met 13.11. Clubgenoot Ton de Ko ning behaalde op deze onderdelen 35.24 en 12.19. Twee andere Sparta nen kwamen op deze onderdelen bij de B-jongens goed voor de dag. De onweersbui was tevens het Eric Opgelder liet 41.54 en 14.09 ge Nederlandse tintje van de eerste optekenen, Thijs de Vries bleef dag van het evenement naast de met 37.r i 14.03 niet ver achter. Van de vrouwen valt weinig te vermelden: zij waren nauwelijks aanwezig. Paula van Beek (Spart) stootte de kogel 10.59 weg. Lenie van der Poel (Spart) legde de 800 meter af in 2.24.6, vóór Marian van Klink (Bat) 2.25.4. De meisjes Jo- landa van der Weerd en Debbie Ransdorp (beiden Spart) sprongen 1.55 respectievelijk 1.45 hoog. Clubgenote Gemma Warmerdam kwam met de discus tot 24.76 en met de kogel tot 10.63. HECHTEL (ANP) - Han Kulker heeft het belegen Nederlandse re cord op de mijl (1609 meter) gister avond in Hechtel ruim verbeterd. Kulker, winnaar van de wedstrijd, maakte in België een tijd van 3 mi nuten 53,93 seconden. Het oude re cord was sinds bijna elf jaar (16 au gustus 1974, Zürich) in handen van Haico Scharn met 3.57,18. wederopstanding van Anton Eb ben, die bij de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van Rotterdam, die zondag wordt betwist, als enige Nederlander doordrong tot de bar rage. Daarin was Ebben, met Jum bo Design de oudste combinatie van het hele gezelschap, natuurlijk kansloos tegen de snelle, sierlijke Fransen en de verbeten knokken de Westduitsers. De belangrijkste rubriek van gisteren leverde een overwinning en 3000 gulden op voor de Fransman Eric Levallois, die in de barrage Franke Sloothaak een fractie van een seconde voor bleef. De Nederlandse ruitertop liet het de eerste dag bijna volledig afwe ten. Na de tegenvallende prestatie als ploeg bij het Europees kam- ROTTERDAM (ANP) - Het 38e CHIO van Rotterdam heeft op de eerste dag toch zijn incidentje gehad. De omroepers kwamen na melijk in het geweer tegen de naam van een van de paarden van Steve van de Walle. De Belg heeft zijn rijdier, waarmee hij gisteren tweede werd in een van de bijrubrieken, Popie Jopie gedoopt. Speaker Ed van den Bent verklaarde die naam zo smakeloos te vinden, dat hij hem niet meer over zijn lippen kan krijgen. „Ik vind, dat de Belgische hippische sportbond in dit geval had moe ten ingrijpen. Ik vind niet dat die naam kan. Voor veel mensen is het kwetsend." Van den Bent verklaarde net als een collega, dat hij het beestje de komende dagen niet meer bij de naam zal noe men, maar zich zal bedienen van het startnummer van het paard of de initialen P.J. pioenschap onlangs in Dinard, werd de dalende lijn in Rotterdam doorgetrokken. Jan Tops, Emiel Hendrix en Henk Nooren wilden allen teveel recht vooruit en te wei nig omhoog. Rob Ehrens liet de hindernissen van de Westduitse parcoursbouwer Olaf Petersen wel overeind, maar maakte toch een misrekening door niet op het hor loge te kijken. Overschrijding van de toegestane tijd, een vaker voor komend euvel bij de Limburger, hield hem met Oscar Drum buiten de barrage. Ebben - hij wordt in december 55 - maakte die fout niet. Hij reed Jumbo Design op zijn oude dag weliswaar rustig rond, maar hield er geroutineerd net voldoende vaart in om de eindstrijd te berei ken. Daarin erkende hij, al even er varen, zijn meerdere in de andere veertien deelnemers. Omdat enke len van hen in de haast wel de bal ken lieten rondspringen, hield Eb ben aan zijn bekeken en andermaal foutloze rit een alleszins respecta bele negende plaats over. Hulptroepen Het duurde overigens erg lang voor het zover was. Een enorme onweersbui onderbrak voor het eerst in de geschiedenis van het CHIO het programma geruime tijd. De neergutsende regen, de wind stoten en de plotselinge duisternis, deden het ergste vrezen. Door de natuurkrachten braken van een grote staltent vier palen als lucifers af. In allerijl werden hulptroepen gemobiliseerd om het risico dat het gevaarte de lucht in zou gaan in te dammen. Een geluk bij het onge luk was, dat op dat moment in de meest bedreigde boxen geen paar den stonden gestald, zodat die pa niek in de tent uitbleef. De overige dieren konden snel worden geëva cueerd. De schade aan het mate riaal bleef uiteindelijk beperkt, evenals die aan het programma. Dat kon dankzij de goede drainage van het terrein in Kralingen nog opvallend vlug worden voortgezet. Dressuur De Nederlandse amazone Helene Aubert won het eerste dressuur- nummer, de Prix Saint Georges. Met het paard Mr. X verzamelde ze 1260 punten en verdiende daarmee bijna evenveel guldens. De West duitse Nadine Capellmann werd tweede, gevolgd door haar landge noot George Theodorescu. LEIDEN - Nadat vorige maand de l Dongen, Ron Snij- Noordwijkse boulevard het spits ders, kampioen achter de grote afbeet, zal zaterdag een deel het Leidse centrum het toneel vor- dernykoers voor wie motoren René Kos en zesdaagse specialist Danny Clarke. Als gang makers tredèn ondermeer Bruno lerprofessionals. In samenwerking Walrave, Noppie Koch en de Belgi- met het winkelierscomité Doeza straat heeft organisator Joop Riet hoven een tiental prominente half vier. Twee "broodrijders" weten te strikken, prominenten Zij zullen over het tijdsbestek van een uur de strijd met elkaar aan binden over het spectaculaire rondje Doezastraat Rapenburg Êal™ zuilen de sche veteraan Maurice de Bouvere op. Het startsein staat gepland op eerder zullen de i koers over een klein half uur de spits afbijten. Na dit "opwarmertje" volgt om twee uur een amateurcriterium over het tijdsbestek van een renners van Swift het in het kader van de Leiden-Oxford uitwisseling onder het toeziend oog van het comité opnemen tegen een delegatie ren ners uit de Engelse universiteits- Kaiserstraat-Boisotkade. Vorig jaar (3 oktober) troffen de dames elkaar op deze mini-omloop. De to tale lengte van het parkoers be draagt zo'n 900 meter. Belangrijkste trekpleister en fa voriet voor de zege is uiteraard de voor eigen publiek rijdende Joop Zoetemelk. De ex-Ripper was win naar in Noordwijk en bewees tij- De wielerploeg dens de nationale baankampioen .schappen opnieuw een specialist eerste etappewedstrijd na de Ron- in het dernywerk te zijn. Verder de van Frankrijk. De overwinning komen aan het vertrek: Peter Win- van Jelle Nijdam in de proloog van nen, Henk Lubberding, Peter Pie- de Ronde van België werd gisteren ters, Theo Smit, Gerrie van Ger- gevolgd door de ritzege van Ludo België PARIJS (AFP) - Laurent Fignon ziet af van een rentree in het pelo ton voor het na-seizoen. De Parijze- naar, op 17 mei geopereerd aan een hielblessure, was aangemeld voor de Route de Berry in Centraal- Frankrijk van zondag. „Maar ik ben er niet klaar voor", verklaarde de ex-Tourwinnaar gisteren in Pa rijs. "Bovendien voel ik er nog wei nig voor de kleuren van Renault te dragen. Peeters. Na een solo die hem 1.28 minuut voorsprong opleverde mocht de Belgische renner de blauwe leiderstrui overnemen van zijn Nederlandse ploeggenoot. Ru dy Matthijs, de Belgische sprinter, toonde opnieuw zijn specialiteit. Hij was de snelste van het peloton en werd tweede. Colorado Steve Bauer (Canada) heeft giste ren de elfde etappe van de Ronde van Colorado, over 77 kilometer, gewonnen. De mannen werden in Estes Park 35 keer de heuvel opge stuurd. Bauer won met acht seconden voorsprong op Doug Shapiro en Jeff Pierce binnen. Greg Lemond, die het in de 35 beklimmingen moeilijk had, bleef leider in het klassement. De Franse Jeannie Longo, al eer ste in het klassement won de zesde etappe van de vrouwen, een crite rium over 44 kilometer. Heieen Ha- ge was de beste Nederlandse: zes de op 1 minuut 40. de wedstrijd worden uitgespeeld. In het mannenenkelspel B 2 liet Frank Liefbroer met zijn allround spelletje zien dat hij, evenals Mar cel van Rijn, vooruitgang heeft ge boekt. Tom van Dijck (Heemstede) was snel uitgeteld, 2-6, 1-6. In het mannenenkelspel C 1 is Marco Visser terecht als de grote favoriet aangemerkt. De no 1 ge plaatste Visser rekende in twee sets simpel af met Ronald Vloei- bergh, 6-2, 6-2. Meer opzien baarde in het M.E.C. 1 Andre Weening die niemand minder dan Rien Booy met 6-2, 6-0 de aftocht deed blazen. Cees Jan Schuilenburg maakte zijn plaatsing als no 1 in het M.E.C. 2 waar door R. Lucas van Hazers- woude met 6-2, 6-1 kansloos te la ten. Zeven partijen, dat was de schrale oogst voor de wedstrijdlei ding gisteren. De achterstand in partijen is nu 50! Maar het park van De Kikkers biedt nog een uitwijk mogelijkheid als onverhoopt ook vandaag de regen het programma verstoort. Dankzij de medewer king van De Kikkers hoeft de wed strijdleiding van Nieuw Vennep zich ondanks de reeds opgelopen achterstand nog geen zorgen te maken. Ook in Zoeterwoude kon giste ren maar weinig worden gespeeld. In het M.E.C. 1 won de als tweede geplaatste Patrick Ching A Foeng zonder problemen van H. v.d. Burg van de Merenwijk, 6-1, 6-4. Harold van Offeren, no 4 geplaatst, kwam niet verder dan inslaan tegen Mark Post. In het M.E.D. vestigde Ca- miel Huisman uit Bleiwijk de aan dacht op zich door zijn goede spel tegen van Benschop (Roomburg), 7-6, 6-2. Voor Steegers van de Me renwijk, die de als derde geplaatste Maarten Kip uitschakelde, kwam gisteren een vervelend einde aan het toernooi. Bij het inslaan tegen Richard van Zeevenhoven ging hij onderuit met als resultaat arm uit de kom. Dat betekende voor Ri chard van Zeevenhoven een walk FRANK BONTE Stand Masters De bijgewerkte stand van het Leidse Mas- ters-tenniscircuit is als volgt: MEB: 1. Jan Willem Lugthart 26, 2. Ste- phan Faas 22.3. Ben de Jel 21,4. Hans Tön- jann 19, 5. Freek van der Capellen 13, 6. Freek Tanis 12, 7. Jan Siemennk 10, 9. Oli vier Bonk (Duitsland), Joost van Leeuwen en Marcel van Ryn 9, 11 Michael van der Berg en Herman van der Capellen 8. VEB: 1. Xandra Weller 15. 2. Tine Lange- van der Maarel 9. 7. Jacqueline van Wijk 8, 8. Annemarie Radstake, Eveline Bürmann en Sandy Wenderholt 6, 11. Heieen van der MEC: 1. Erik Snellenberg 44, 2. Martijn Krans 32, 3. Marco Visser en Robert van Splunder 31, 5. Richard Oskam en Eric de Graaf 19, 7. André Weening 14, 8. Karl van Uden, Rogier Liefboer en Rob Ubink 13, 11. Loek Verhees 12 VEC: 1 Wil den Hollander 26,2. Heieen van der Berg 24, 3. Nelleke Weijermans 22, 4. Irma van den Oudenrijn.21,5. Madelijn Da rt Marquerite Patiwael 15,7. Tiny 12, 8. Janine Junger 10, 9. M s 9, 10. Carien van der Meer, Suzan- nG' Velzen 12. 8. Jai Kuipers 9, 10. Cai ne Vissers en Colinda Voskuil 8. MED: 1. Ronald Lammers 36, 2. Jacco Schoonenwolf 28. 3. Martijn Roijcn 27, 4. Onno Guinau 19, 5. Erik Schuilenburg 16, 6 Ben Dekker, Herman Harteveld, Marco Smit en Arno Vonk 15, 10. Maarten Kip 14, 11. Roger Dielen en Eric Langeree 13 VED: 1 Bionda Zonderop 24. 2 Marie- Louise Goedhart 23. 3. Marleen Vink en Annemarie Langeveld 15, 5. Nicole Bader 13, 6 Suzanne Gijsbers en Astrid Leyten 10, 8. Esther de Boer 9, 9. Ingrid Tjho 8 en Helga Voskuil 8, 11. Marja van der Kolk 7. Y oetbaltrainers uit FNV gestapt UTRECHT (ANP) - Naar eerst nu bekend is geworden heeft De Ver eniging van Voetbaloefenmeesters in Nederland (WON) per 1 januari van dit jaar bedankt voor het lid maatschap van de FNV. De kleine organisatie (3100 leden) kon zijn contributie (afdracht) aan de FNV, een bedrag van ruim een ton, niet meer betalen. „We hadden er wel mee door kunnen gaan maar dan hadden we andere activiteiten zoals het uitge ven van een clubblad moeten schrappen. Het was een kwestie van afwegen", aldus secretaris- penningsmeester J. van der Leek van de WON. De WON zit in de geldzorgen door ledenverlies. Bovendien houdt Van der Leek (73), die jaren lang gratis voor de trainers in de weer was het langzamerhand voor gezien. Dat betekent dat er naast de de enige betaalde medewerker die de WON nu rijk is nog een be roepskracht moet komen en dat kost eveneens geld. De afgelopen maanden hebben het FNV-bestuur en de WON nog geprobeerd er een mouw aan te passen maar dat is niet gelukt.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11