AZC nog zonder geldschieter 'Voetbal, het is weer gezellig langs de lijn' Bespaar Betaalde clubs starten campagne Noordwijk één helft gelijk aan Haarlem FC Utrecht wijkt uit naar veld Groningen Ronald Veldt stopt Van Overbeeke af 23.000,- □I Gerets 'blij met PSV' Sterke start hockeyjeugd Schapers slaat door WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1985 ALPHEN AAN DEN RIJN - AZC dreigt dit seizoen zonder geld schieter te komen zitten. De Al- phense zwemvereniging zag het af gelopen weekeinde de laatste se rieuze kandidaat-sponsor afhaken en heeft zich geen opvolger weten te vinden voor het Haarlemse com puterbureau Microlife, dat aan het einde van deze maand de geld kraan dichtdraait. Na vijf jaar komt er dan aan die verbintenis een einde. "Dat wisten we al lang en we zijn dan ook al bijna een jaar in de slag om een nieuwe sponsor te vinden. We heb ben zelfs een bemiddelingsbureau ingeschakeld. Maar de sport op zich is qua publicitaire waarde nauwelijks te verkopen in Neder land. Regionaal nog wel, maar die hoop is nu ook de bodem ingesla gen", weet voorzitter Jaap Sonne- veld. Zijn laatste hoop was gevestigd op een overeenkomst met een Al phens bedrijf, waarvan hij de naam niet wil onthullen. Vlak voor de start van het nieuwe seizoen - over twee weken - kwam dat bedrijf niet aan de by de vereniging gewekte verwachtingen tegemoet. Het AZC-bestuur ging maandagavond dan ook in spoedberaad om de ta fel zitten om de zorgelijke toestand te bespreken. "Nu we zonder sponsor dreigen te komen zitten krijgen we proble men van financiële aard. En die problemen zullen duidelijk hun weerslag vinden op het prestatieni veau. We kunnen lang niet meer zoveel badwater huren als we ge wend waren. Dat betekent dat er minder getraind zal kunnen gaan worden. AZC mag dan altijd het image van een rijke club hebben gehad, dat is nooit zo geweest. De schatkist is leeg", bekent Sonne- veld. Onaanvaardbaar Penningmeester Leen Piel- stroom zegt dat in de komende veertien dagen duidelijkheid in de nieuwe situatie zal komen. "Het gaat om een bedrag van dertig- tot vijftigduizend gulden. Dat heeft consequenties. We huren nu dertig uur badwater per week bij de sportstichting. Daarvan zullen er zeker tien af moeten. Dat zal elke sectie in onze vereniging voelbaar merken. De sectie schoonspringen heeft de grootste problemen. Daar moeten nu dertig man in een uur gaan trainen. Het waren er vijftien. Eigenlijk is dat onaanvaardbaar". AZC, dat in de waterpolocompe- titie kampioen van Nederland is, zal door deze ontwikkeling ook in conclaaf gaan met de Hongaarse trainer Istvan Goór, die gisteren Kort geding tegen Anderson en Vanderaerden OSLO (AFP) - Het Nederlandse vrou wen waterpoloteam heeft gisteren voor de grootste zege gezorgd in de strijd om de Europese titel in Oslo. Zweden werd met 37-1 afgedroogd. De enige concurrent voor Oranje is Hon garije, dat België gisteren met ld-5 klopte. overigens nog niet op de hoogte was gebracht van de verwikkelin gen. "Directe consequenties heeft dat niet voor hem want hij heeft nog een contract van een jaar, maar een gesprek zal er zeker komen. We zullen de tering naar de nering moeten gaan zetten en proberen een jaar te overbruggen. Ik hoop dat we de (jonge) spelers ook voor een jaar tevreden kunnen stellen". "Gelukkig hebben we veel jon gens uit de regio zelf. Dit jaar zul len we de spijkers bij elkaar moe ten zoeken, maar ik hoop dat er volgend jaar toch weer een sponsor te vinden is. Ik ben optimistisch van aard", vult waterpolo-voorzit- ter Arnold van Oort de penning meester aan. Maar hij kan toch niet ontkennen dat het ontbreken van financiële perspectieven er mogelijk toe zal leiden dat AZC dit seizoen geen Europa Cup zal kunnen spelen. "De kosten van het spelen in de Europa Cup vallen weliswaar bui ten de begroting, maar het moet wel rond te maken zijn. Als we voor de eigen vereniging al geen geld op tafel krijgen, zal dat ook een stuk moeilijker worden voor het EC-gebeuren. Als een aantal sponsors zich niet meldt, dan zit de kans er inderdaad in dat we niet meedoen". Moeilijk Sonneveld: "Topsport is niet mo gelijk zonder sponsoring. Dat gaat gewoon niet. Uit de contributie, die volledig opgaat aan het huren van badwater, kunnen we het niet halen. Alle extra dingen moeten door derden betaald worden. En als die er niet meer zijn, houdt het op. We staan voor een moeilijke pe riode, tenzij er alsnog een sponsor op de proppen komt". LEIDEN - De zaterdag eersteklassers Noordwijk en Rijnsburgse Boys zetten gisteravond in hun oefenpartijen redelijke resultaten neer tegen clubs uit het betaalde voetbal. Noordwijk verloor slechts met 2-1 van Haarlem en Rijnsburgse Boys ging pas na rust onderuit tegen AZ'67 (1-4). RCL hield de schade tegen Ajax 2 beperkt tot 0-4 verlies. Verdienstelijk mocht ook de zege van LDWS bij Telstar 2 worden genoemd: 2-3. Noordwijk-Haarlem 1-2 (0-1). Een aantrekkelijke partij zomeravond voetbal. Noordwijk was voor rust gelijk aan de eredivisionist, al zorgde Rick Talan wel voor een 0-1 ruststand. Invaller Kollewijn breidde die voorsprong in de tweede helft uit tot 0-2. Haarlem had vooral conditio neel wat meer in huis, maar de voorsprong kwam toch nog in gevaar. Renë van Hensbergen benutte een strafschop nadat Klaas Vink was neer gehaald en een lob van dezelfde Van Hensbergen kon in de slotfase nog net van de lijn worden gehaald. Er waren zo'n 1000 toeschouwers. Rijnsburgse Boys-AZ'67 1-4 (0-0). De Boys uit Rijnsburg hebben nog geen enkele oefenpartij gewonnen, maar de nederlaag gisteravond gaf geen enkele reden tot ongerustheid. Met name voor rust acteerde de thuisploeg prima. AZ, dat op Kees Kist na compleet was, moest voor 1100 toeschouwers met een 0-0 pauze-stand genoegen nemen. Loggie (2x), Arntz en Tol wisten het klasse-verschil na rust wel in uitdrukking te brengen. Voor RB kon alleen Marcel van der Blom wat terugdoen: 1-4. RCL-Ajax 2 0-4 (0-2). RCL mocht zich geen enkele illusie koesteren. De Ajax-reserves hielden de touwtjes strak in handen en bereikten een pro bleemloze 0-4 overwinning. De jeugd van Ajax speelde tegen RCL 2. De jonge Amsterdammers wonnen met 4-2. De overige uitslagen: Telstar 2-LDWS 2-3, Lisse (za)-Teylingen 1-1, WSB-Roodenburg 2-1. ZEIST (GPD) - Het is al lang geen automatisme meer dat de zondag op het voetbalveld wordt doorge bracht. In het seizoen 1967-1968 trokken nog 6,3 miljoen mensen langs de kassa's bij de betaalde voetbalclubs, maar sindsdien is er sprake van een constant dalende lijn en een recetteverlies van 30 miljoen gulden per seizoen. Vroe ger kwamen de toeschouwers aan waaien, nu moet je ze vangen. Be langenverenigingen in het betaal de voetbal en de voetbalbond on dernemen daarom met ingang van dit seizoen een poging daartoe. De lasso is gericht op de honderddui zenden die nog wel belangstelling hebben voor het spelletje, maar die in het weekend de gang naar het stadion om vele redenen niet meer maken. Het thema van de campag ne: "Voetbal, het is weer gezellig langs de lijn". Een door de Federatie van Be taald-voetbalorganisaties (FBO) in het leven geroepen werkgroep on der leiding van Ajax-vice-voorzit- ter Arie van Eijden presenteerde gisteren de plannen, die vooral ten doel hebben een positiever sfeertje te scheppen rond het voetbal. Tweehonderdduizend buttons worden verspreid, de groep Druk werk heeft met de spelers van het Nederlands elftal, bondscoach Leo Beenhakker en bondsmanager Ri- nus Michels een grammofoonplaat gemaakt die in alle stadions vóór, tijdens en na afloop van de wed strijd gedraaid wordt en die eind augustus op de markt komt. Van dat zangfeest wordt een vi deoclip gemaakt, gelardeerd met fraaie voetbalmomenten. Een boek over de betaald-voetbalorganisa ties moet als een soort stratengids dienen. De bezoekende club neemt voor de thuisspelende club elf bos sen bloemen mee, onder het motto: "Bloemen en voetballers houden van mensen". In de kranten wordt een advertentiecampagne gestart, T-shirts worden uitgebracht, de lo ketten bij de voetbalvelden wor den voorzien van posters. Het produkt moet goed zijn, maar ook de doos waarin het ver pakt wordt en ook de bediende die het aanreikt moet respect hebben voor de klant. Dat het daar in het betaalde voetbal aan ontbroken heeft, is iedereen inmiddels wel duidelijk geworden. Daarom meer service aan de consument, o.a. via de voetbaltelefoon. Daar kan men informatie krijgen over het pro gramma, de aanvangstijden, welke spelers geblesseerd zijn en daar kan men ook terecht met zijn klachten. De op- en aanmerkingen worden doorgespeeld en de stich ting, waarvan alle belangenvereni- UTRECHT (ANP) - FC Utrecht speelt op 18 september de wed strijd tegen Dinamo Kiev uit de Sowjet-Unie in de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars in het Ooster- parkstadion te Groningen. De be sturen van FC Utrecht en FC Gro ningen zijn dit overeen gekomen. Het gemeentebestuur van de stad Groningen heeft geen bezwaar. FC Utrecht mag niet in eigen sta dion spelen, omdat de club nog een straf heeft lopen naar aanleiding van rellen met supporters uit de Europa Cup-ontmoeting van drie jaar geleden tegen Hamburger SV. Sparta speelt het eerste UEFA Cupduel tegen Hamburger SV in de Feyenoord-Kuip, vanwege de verwachte toeloop van toeschou wers. SCHEVENINGEN - Het touwtrekken om Jan Siemerink is in alle hevigheid losgebar sten. Dat de Rijnsburger, zoals verwacht, door Menno Oosting de toegang tot de derde ronde van de nationale kampioenschappen werd ontzegd (6-1, 6-3), was voor diverse 'tennisbonzen' geen belemmering de aanbiedingen uit de zak te toveren De aanwezigheid van Jan Sieme rink wordt komend seizoen op prijs gesteld bij Popeye (Amster dam) en De Metselaars (Schevenin- EMMEN (ANP) - De organisatoren gen). Zeker niet de minste vereni- van de Gouden Pijl, een koers voor gingen van Nederland. Ook het beroepswielrenners over 100 kilo- Leidse Unicum naar om de gunst meter in Emmen, spannen van- yan de tennisser, die vorige week daag een kort geding aan tegen in Den Bosch en afgelopen dagen Phil Anderson en Eric Vanderaer- op de Mets-banen, waar ook Ste den. Volgens woordvoerder Peter phan Faas werd geëlimineerd, po- van Putten hadden de Australiër sitief van zich deed spreken, en de Belg uit de ploeg van Peter Gistermiddag was Jan Sieme- Post een contract getekend om gis- rink in minder goede doen, maar teravond in de Drentse stad aan de tegen de papieren nummer twee start te komen. Anderson en Van- van Nederland, Menno Oosting is deraerden kwamen echter niet in dat natuurlijk geen schande. "Ik actie in Emmen (waar Sean Kelly was veel te gespannen", zocht hij zegevierde), maar in de proloog na afloop naar de oorzaak van zijn van de Ronde van België. nederlaag. "Vooral tijdens de eer ste games sloeg ik geen bal goed. Daarin zorgde Jelle Nijdam gis- Dan speel je automatisch met min- teren voor een verrassing. De Ne- der zelfvertrouwen", derlandse specialist uit de ploeg De vrees voor een nederlaag met van Jan Raas won de proloog. Hij twee dikke nullen bleek achteraf legde het traject van vijf kilometer ongegrond, hoewel de VWO-scho- in de straten van Eeklo af in vijf lier aanvankelijk op weg was naar minuten en 17,87 seconden. De 21- een roemloze aftocht. Bij 4-0 ech- jarige Nijdam bleef daarmee ande- ter sleepte Siemerink, tot vreugde re erkende tijdrijders als Phil An- van de meegereisde Rijnsburgse derson en Eric Vanderaerden net aanhang, zijn eerste puntje binnen, voor. De Australiër uit de ploeg In de tweede set werd de i van Peter Post kwam precies an derhalve seconde tekort om Nij dam van de winst in de proloog af te houden. Vanderaerden werd derde, Bert Oosterbosch, de troef van Peter Post in de wat langere tijdritten, werd vierde op ruim zes seconden van Nijdam. door Rob Onderwater imponerende Oosting, onlangs ver bazend op Het Melkhuisje met winst op Michiel Schapers, meer oppositie geboden, hetgeen leidde tot drie veroverde games. "Ik kwam duidelijk tempo te kort", aldus Siemerink. Het ging me allemaal iets te snel". Aangeslagen was de nuchtere Rijnsburger na een klein uur wed strijd geenszins. "Welnee, het is dit seizoen allemaal uitstekend verlo pen. Zoals het nu gaat, verwacht ik dat ik in de toekomst het niveau van Oosting kan halen. Maar het is nog een lange weg, bij de top zit ik nog lang niet". Om de 'bovenlaag' van Neder land te bereiken, is Siemerink al lereerst van plan zijn huidige ver eniging De Rijnkanters te verlaten. "Dat raad ik hem wel aan", zegt districtstrainer Peter Klein. "Het moet wel vereniging uit deze buurt zijn. Amsterdam of Den Haag wordt te omslachtig voor Jan, om dat hij geen auto heeft. En geen ADVERTENTIE Rij voor minder geld topklasse tot Audi 30 GLE - 80 Quattro Coupé 100 CC - CS - CD Avant CC kamsteeg VOORSCHOTEN occasionselect KimiltM Zuid B V. Hofweg 3# Vooachoten (Lo. JOverfebrtek) Tel. 071-769307 Wij hebben regelmatig aanbiedingen in o.a. Saab, Volvo, Ford Granada, Opel Commodore/Senator Mercedes Benz, BMW 3-, 5-, en 7 serie. NIEUW VENNEP - Bob van Over beeke is in het tennistoernooi van Nieuw Vennep resoluut een halt toegroepen door Ronald Veldt. Na zijn flitsende start in het mannen enkel B-toernooi won Van Over beeke alleen de eerste set tegen Veldt. Daarna was het snel ge beurd: 6-3, 3-6, 0-6. Toonde Jan Brand, zoon van de voetbaltrainer Joop Brand, zich in de eerste ronde van het B2-toer- nooi zich niet direct een talent door kansloos van Erik Snellenberg te verliezen (0-6, 1-6), in het Bl-toer- nooi deed hij heel wat beter. Tegen de als achtste geplaatste Marcel van Rijn boekte hij zelfs winst in de tweede set. Van Rijn maakte in de beslissende set evenwel duide lijk dat er in de tweede set van een schoonheidsfoutje van zijn kant sprake was geweest: 6-1, 4-6, 6-0. De vrouwen kwamen in het B- toernooi van Nieuw Vennep nog niet in actie. Zoeterwoude In Zoeterwoude zorgde Charles Gerrits voor de enige verrassing door de in het C-toernooi de als derde geplaatste Willem Taat met duidelijke cijfers te kloppen: twee keer 6-3 n de tenniswereld een groot probleem. Unicum zou een uitkomst zijn, ja. Ik heb die vereni ging daarom gevraagd haast te ma ken met de onderhandelingen. De hoofdklasse is een redelijke graad meter". Volgens Klein is een verhuizing van Siemerink naar het hoger inge schatte Popeye of De Metselaars geen bittere noodzaak. "Jan wordt hoogstwaarschijnlijk geselecteerd voor een nationaal jeugdteam, dat met elkaar gaat trainen en interna tionaal gaat spelen. Dat maakt een overstap naar Amsterdam of Den Haag minder interessant. Hij heeft dan voldoende mogelijkheden zich te ontwikkelen. Daarbij vraag ik mij af of Jan buiten Rijnsburg wel zou kunnen aarden. Hij is nogal nuchter en gehecht aan zijn fami lie", aldus Klein. "Ik raad hem aan nog een tijdje onafhankelijk te blijven", oordeelt de trainer, "die zaken moet hij goed met zijn vader doorspreken. Verkoopt hij zich aan wat voor in stantie (Klein bedoelt een tennis- college) of sponsor dan ook, dan heb ik minder vertrouwen in zijn toekomst. Ik weet zeker dat-ie overal op zo'n instituut terecht kan. Ze hangen hier als aasgieren om hem heen. En hij hoeft het ze ker niet voor niets te doen. Ze trek ken allemaal een dikke portemon- naie. Het zou beter voor hem zijn als zich een paar plaatselijke spon sors melden. Er zijn toch genoeg bedrijven in Rijnsburg die wat voor die jongen over hebben. Dan blijft-ie eigen baas en rust er geen druk op hem". Geld speelt voor Jan Siemerink vooralsnog geen rol. Hij: "Het gaat om de faciliteiten. Die moeten goed zijn. Wat mij vooral interes seert is hoe de trainingspartners zijn. Wil je namelijk beter worden, dan moet je toch met betere spe lers oèfenen. Ik ben er nog lang niet uit. Ik wacht nog drie weken. Tegen die tijd zit ik op school en is het wat rustiger geworden. M'n va der, Peter Klein en ik zullen dan tot een beslissing komen". Stephan Faas nam al twee jaar geleden het besluit om paar het Dekker-tennisinstituut te gaan. Niemand van het Warmondse 'col lege' stond de 18-jarige inwoner uit Nieuw-Vennep evenwel men taal bij in zijn partij tegen Wim Groenenveld. "Dat is mij eigenlijk een beetje tegengevallen", was Faas jaloers op de geestelijke bij stand, die Jan Siemerink de hele zomer van Peter Klein heeft geno ten. "Niet dat ik de partij daardoor gewonnen zou hebben, maar ie mand aan de kant kan nooit geen kwaad" Menno Oostmg: te sterk Faas Stephan Faas opende tegen de winnaar van Roomburg uitste kend. In een ommezien bemachtig de hij een 3-0 voorsprong, om ver volgens het loodje te leggen. "Groeneveld kwam er steeds beter in, het werd voor mij steeds moei lijker om tempo te maken. Eigen lijk logisch, want Groeneveld heeft dit jaar drie A-toernooien gewon nen. Ik wist dat ik zou verliezen, jammer dat ik niet meer punten heb gemaakt". In tegenstelling tot districtstrainer Peter Klein, heeft Stephan Faas vooralsnog wel vertrouwen in de opleiding op de Warmondse ten- nisschool, die hij combineert met een MEAO-studie in Amsterdam. "Dat zit wel goed, alleen heb ik niet altijd goede trainingspartners. Die heb je hard nodig, wil je beter wor den". En beter wil Stephan Faas worden. Na zijn aansprekende debuut, heeft hij z'n zinnen gezet op de A- lijst. "Ik wil beslist hogerop", zegt hij strijdlustig. 'Collega' Jan Sie merink is al een eind gevorderd. gingen deel uitmaken, ziet toe of aan de klachten iets gedaan wordt. De schrik van de werkgroep is dat de leus als een boemerang gaat werken. Grove overtredingen, bo- mincidenten en daarbij de tekst „het is weer fijn langs de lijn". Een rustige start van de competitie, met veel doelpunten, aantrekkelijk voetbal en geen rellen, is onmis baar voor het welslagen van de campagne. Voorzitter Arie van Eij den erkende dat de invloed van de werkgroep daarop maar uiterst ge ring is. „We heben ook niet de ver wachting dat door onze actie zon dag ineens tienduizend toeschou wers meer op de tribune zitten. We willen tegenwicht bieden, nu is het zo dat de één procent die negatief over voetbal denkt de 99 procent positieve denkers overvleugelen. Daar willen we iets aan doen". De werkgroep kwam ook met cij fers, 29 procent van de mensen is na het drama in de Heizei negatief over voetbal gaan denken, 23 pro cent blijft weg bij het betaalde voetbal en vijf procent bij het ama teurvoetbal vanwege het vandalis- De kosten van de campagne be dragen ruim 400.000 gulden. Hon derdzestigduizend gulden is bijge dragen door de clubs, het bedrag dat ieder ontving voor het ont plooien van marketingactiviteiten. Tachtigduizend gulden werd ge stort door de KNVB en de rest moet komen uit de opbrengst van de grammofoonplaat en de ver koop van T-shirts, posters en der gelijke. EINDHOVEN (GPD) - Enkele da gen voor de start van de competitie in het betaald voetbal heeft PSV de Belg Eric Gerets voor drie gecon tracteerd. Gisteren kwam PSV zo wel met MVV als met Gerets tot een overeenstemming. In ruil voor Gerets krijgt MW de beschikking over de diensten van PSV-speler Erik-Jan van de Boogaard, die voor twee jaar naar Maastricht ver trekt. PSV betaalt MW bovendien zo'n slordige zeven ton voor de 31- jarige Gerets. Dinsdag onderging Eric Gerets in Eindhoven een medische keu ring, waarvan de uitkomst PSV te vreden stemde. De veelvuldig Bel gisch international, een rechter vleugelverdediger, komt bij PSV vermoedelijk in de plaats van Ber ry van Aerle, die het vorig seizoen al enkele wedstrijden als bankzit ter fungeerde omdat hij niet vol deed. Na Ruud Gullit en Rob McDonald is Gerets de derde "top- aankoop" van PSV, dat de afgelo pen maanden met de aan- en ver koop van spelers ruim 1,2 miljoen gulden spendeerde. Gerets toonde zich gisteravond uiterst verheugd over zijn over gang naar PSV. "Ik ben blij dat het rond is, zeker nadat de transfer en kele maanden geleden in eerste in stantie afketste". De oud-speler van Standard Luik en AC Milan start pas donderdag met de trai ning bij PSV, omdat hij momen teel nog kampt met de naweeën van een spierblessure. PSV zal Ge rets dit seizoen vermoedelijk nog enkele duels moeten missen. Vrij dag werd de Belg in een duel met MW tegen Fortuna Sittard uit het veld gestuurd. VANCOUVER (ANP) - De Neder landse hockeyjeugd is sterk gestart in het toernooi om het wereldkam pioenschap voor junioren in Van couver. Na de 2-0 zege op India in de eerste wedstrijd, schoot Orapje in het tweede duel tegen België met scherp. Het werd 10-1 voor Nederland. SCHEVENINGEN (ANP) - "Het McEnroe-effect". Zo noemde Michiel Schapers zyn woede-uitbarsting aan het slot van zijn slepende party te gen de 18-jarige Maarten Koopman, die de verdediger van de nationale tennistitel uiteindelijk na ruim twee uur met 7-5, 7-6 won. De Rotterdammer doelde daarmee op de momenten, die volgden op zijn minutenlange, met luide vloeken doorspekte tirade tegen scheids rechter Fons Niessen, die een scherp geslagen bal van Koopman in te geven, terwijl die in de ogen van Schapers - en heel wat toeschouwers - duidelijk uit was geweest. Hoofdscheidsrechter Nico de Wit werd er bij gehaald, maar was niet bij machte het oordeel van Niessen aan te vech ten, zodat Koopman het doorbraakpunt in de elfde game van de tweede set kreeg toegeworpen en met 6-5 voor kwam. De ineens tot het uiterste geladen Schapers gaf zijn tegenstander hierna geen punt meer. Hij maak te gelijk op love en won de tie-break met 7-0. Op de tweede dag van de nationale titelstrijd op de Mets-banen in Sche- veningen, moest één geplaatste speler afhaken. De Limburger Mare Al- bert, die dit seizoen weinig presteerde, maar om ondoorgrondelijke rede nen zevende was geplaatst, liet zich gedwee naar de slachtbank leiden door de Twentenaar Marcel Lasonder (3-6, 4-6). Bij de vrouwen bleef de top-vier overeind, maar verdwenen de getalenteerde jeugdspeelsters Hester Witvoet en en de jarige Digna Ketelaar uit beeld tegen respectieve lijk Yvonne der Kinderen en Manon Bollegraf.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11