Weinig hoop voor failliete fabriek Erkenning muziekschool Bollenstreek in gevaar 'Geen gevaar voor ramp zoals in Bhopal of Institute' 'Van Baarsen écht naar de knoppen' Ouders claimen Ideuterspeelplaats Bouw obstakels gestart in Zoeterwoude PAGINA 2 REGIO LEIDEN DINSDAG 13 AUGUSTUS 1985 WARMOND/DUIN- EN BOLLEN STREEK - Er mag niet worden ge tornd aan de rijkserkenning van de Muziekschool Bloembollenstreek. Dat dreigt te gebeuren als in het kader van bezuinigingen het aantal lesuren van de school zodanig wordt teruggebracht dat geen on derwijs meer kan worden gegeven in bepaalde instrumenten. De kans is groot dat de rijkserkenning dan wordt ingetrokken met als gevolg dat ook de door de provincie Zuid- Holland betaalde consulente, die zich met de invoering van algeme ne muzikale vorming op basisscho len bezighoudt, moet vertrekken. Dat staat te lezen in het pas ver schenen rapport van het bestuur van de muziekschool. Het is ge schreven als reactie op voorstellen van een werkgroep van gemeente secretarissen van de plaatsen waar in de school werkzaam is (Lisse, Sassenheim, Noordwijkerhout, Voorhout, Noordwijk en War mond). Die werkgroep van secreta rissen is halverwege 1984 ingesteld nadat al jaren over de 'dure' mu ziekschool werd gezeurd. Om ein delijk eens spijkers met koppen te slaan - nadat de muziekschool wat dat betreft in gebreke bleef - heeft de studiegroep concrete voorstel len op papier gezet om de kosten van de school te beteugelen en om de algemene muzikale vorming (muziektheorie) zonder extra kos ten in te voeren op de basisscho len. Want met name ook dat laatste was uitgangspunt van de studie. In de ellenlange discussie is het woord nu wederom aan het be stuur van de muziekschool die in een 28 kantjes tellend rapport weer zijn zienswijze geeft op de ideeën Ook donkere wolken boven muzikale vorming basisscholen zoals die zijn uitgesproken door de gemeentesecretarissen. Dat rap port is inmiddels aan alle gemeen teraden gestuurd die zich op hun beurt na het zomerreces daarover zullen buigen. De verwachting is dat eind oktober alle standpunten bekend zijn. Dan zal duidelijk zijn of de gemeenten de muziekschool al dan niet in stand houden. Lesuren De muziekschool wil het aantal lesuren best flink inkrimpen. Daar toe ziet zij mogelijkheden. Daarbij wil zij evenwel niet zover gaan als de gemeentesecretarissen voorstel len. Dat zou namelijk ontslag van maar liefst zes volledige krachten (in totaal 20 tot 40 docenten schat het bestuur) tot gevolg hebben. Bo vendien zou geen les meer kunnen worden gegeven in een aantal in strumenten dat voor harmonie, fanfare en brassbands juist van groot belang is. De erkenning van de school door het rijk komt daar mee in gevaar en in die gevarenzo ne wil het bestuur zich niet bege- In de plannen van de school blijft het schrappen van het aantal uren beperkt waardoor niet zes, maar 'slechts' twee fulltime-krach ten behoeven te worden ontslagen. Een andere bezuiniging wordt be reikt door de vacaturestop te hand haven en alleen in noodgevallen vervangers in te zetten. Voorts kan het aantal uren voor Hillegomse kinderen worden geschrapt omdat die gemeente heeft besloten de subsidie aan de muziekschool stop te zetten. Met ingang van het nieu we jaar geeft Hillegom alleen nog geld voor de eigen muziekschool. De gemeentesecretarissen becij ferden in hun rapport dat het aan tal klokuren op de muziekschool zou moeten worden teruggebracht van 375 tot 225. De school zelf gaat uit van heel andere cijfers. Waar de secretarissen komen tot 375 uren, telt de muziekschool er maar liefst 446. In totaal kan er van dat aantal 131 uren worden ingeleverd, zo houdt het bestuur de gemeentera den voor. Dat houdt op langere ter mijn een bezuiniging in van ruim een ton op jaarbasis. Daarbij dient evenwel te worden aangetekend dat uitgesmeerd over de komende drie jaar bijna 300.000 gulden aan wachtgeld dient te worden betaald aan ontslagen leerkrachten. Op korte termijn dus geen wezenlijke daling van de kosten. Consulenten Het op korte termijn van muziektheorie op alle ru scholen in de zes gemeenten mogelijk. De muziekschool be schikt thans over een consulente, door de provincie betaald, die zich daarmee bezighoudt. Zij kan niet meer dan 7 scholen bedienen. De filosofie achter het plan is dat mu ziekonderwijs voor alle leerlingen van het basisonderwijs bereikbaar moet zijn. Alleen op die manier kunnen alle kinderen kennis ma ken met muziek en bepalen of zij er in willen doorgaan. Leerkachten op de basisscholen hebben evenwel weinig of geen er varing met muziekonderwijs. Van daar dat zij moeten worden bege leid. Dat gebeurt door zogenaamde consulenten. Volgens het rapport van gemeentesecretarissen zouden nog twee consulenten moeten wor den aangetrokken. De muziek school verwacht dat de provincie in het najaar een tweede, door haar betaalde kracht zal plaatsen in de duin- en bollenstreek voor hel be geleiden van onderwijzers. Dan zou nog slechts een consulent op kosten van de muziekschool moe ten worden aangetrokken. Die drie krachten zouden voorlo pig zo'n 20 scholen kunnen bege leiden. Daarbij tekent het bestuur van de muziekschool trouwens aan dat wel eerst moet blijken of alle basischolen willen meewerken aan de invoering van de algemene mu zikale vorming op de basisscholen. Er zou eigenlijk een onderzoek naar de behoefte moeten worden gedaan. Het bestuur: 'Het is uiter aard van belang te weten of de con sulenten wel aan de slag kunnen'. In plaatsen waar de muziektheorie nog niet wordt ondergebracht op de scholen wil de muziekschool cursussen algemene muzikale vor ming blijven geven. Voorwaarde is wel dat de belangstelling zodanig groot is dat de contributies de kos ten dekken. Tweespalt Overigens bestaat ook in het be stuur van de muziekschool, ge vormd door raadsleden uit de zes gemeenten, bij lange na geen over eenstemming over een snelle in voering van de muziektheorie op de basisscholen. Alleen, aldus het rapport, Noordwijkerhout en Noordwijk trekken daar hard aan. Lisse, Warmond, Sassenheim en Voorhout hebben geen haast. Tweespalt ook over de verdeling van de kosten van de school. De muziekschool wordt betaald op ba sis van het aantal inwoners dat een gemeente telt. De verhoudingen zijn scheefgegroeid. Noordwijkbij- voorbeeld levert twee keer zoveel leerlingen als Voorhout, maar be taalt drie keer zoveel. De gemeen tesecretarissen hebben een poging gedaan dat een beetje gelijk te trekken door voor te stellen zowel op basis van het aantal leerlingen als op basis van het aantal inwo ners te gaan subsidiëren. Maar daar wil het bestuur niet aan. De muziekschool stelt als com promis een andere regeling voor waarbij zowel rekening wordt ge houden met het aantal inwoners, klokuren en het aantal leerlingen. Dat geeft een aantal verschuivin gen te zien in de bijdragen per ge meente. Maar alle rekenmodellen ten spijt, een wezenlijke verlaging van de kosten geven ze op korte termijn niet te zien. In alle voor beelden blijft de school de eerstko mende jaren dik 8 ton kosten die door de zes gemeenten moet wor den opgehoest. Contributie Het bestuur van de muziek school verzet zich tegen het schrappen van lessen aan jongeren ouder dan 18 jaar. Ongeveer 170 van de in totaal 1000 leerlingen van de school behoren tot die catego rie. Die mensen moeten in de zienswijze van de gemeentesecre tarissen in meerderheid in staat worden geacht zelf op te kunnen draaien voor de volledige kosten van vervolgonderwijs, al dan niet bij een particulier instituut of, in dien zij de kwaliteiten daarvoor be zitten, op het conservatorium. Nu leggen de gemeenten voor elke ou dere leerling bijna 500 gulden per jaar bij. De muziekschool vreest dat het stopzetten van lessen aan ouderen de kwaliteit van de ver schillende harmonie- en fanfare korpsen en brassbands in de regio zal teruglopen. Ook een contributieverhoging van 25 procent wordt door de mu ziekschool resoluut van de hand gewezen. Als gevolg daarvan zul len zoveel cursisten opzeggen dat het doodvonnins van de school ei genlijk is getekend. Het bestuur stelt voor de tarieven volgend jaar met niet meer dan drie procent te verhogen. Bij de plannen van het bestuur van de muziekschool is ook nog een voorstel gevoegd van de mede zeggenschapscommissie. De kern van dat verhaal is dat er geen vak krachten behoeven te worden ont slagen omdat binnen vijf jaar 40 uren kunnen afvloeien omdat een aantal leerkrachten de pensioenge rechtigde leeftijd bereikt. De wachtgelden kunnen naar inzicht van de commissie beter worden ge bruikt om de werkgelegenheid in stand te houden. In een begeleidend schrijven wijst het bestuur van de muziek school erop dat het schooljaar 1985/1986 reeds is begonnen en dat tot het einde daarvan - 31 juli - ei genlijk geen maatregelen worden verwacht die ertoe zouden kunnen leiden dat een aantal leerlingen tussentijds moet worden wegge stuurd. Het bestuur wenst het schooljaar zonder noemenswaardi ge hobbels af te kunnen maken. LEIDERDORP - Zwarte wolken hangen boven het failliete Leiderdorpse bedrijf Van Baarsen wandplaten bv. "Zoals het er nu naar uit ziet is het bedrijf écht naar de knoppen. Ik heb weinig hoop dat er nog enige werkgelegenheid behouden kan blijven", zegt C. Verhappen van de Industriebond FNV over de bv, waar tot voor kort 51 mensen werkten: 42 in Leiderdorp en negen in Haarlem. Ook de curator heeft "weinig hoop". Probleem is volgens beiden dat een behoorlijke financiële injectie nodig is voor het opstarten van het bedrijf (of een deel daarvan). Het zou gaan om een bedrag van mini maal vijf miljoen gulden. "En wie doet dat nu?", merkt de vakbonds bons op, die zichzelf nog een week de tijd geeft. "Er is een overpro- duktie van betonnen produkten. Daar ga je dan toch niet op insprin gen? Als ik geld zou hebben zou ik het in ieder geval niet doen". De zoekactie naar nieuwe part ners is dan ook niet erg overtui gend ingezet. "Ik zou niet weten wie ik moet benaderen", verklaart Verhappen. "Het is zó twijfelachtig of iemand slaagt, vooral als hij de schuldenlast op zijn schouders krijgt". Hoe groot die last precies is, is onduidelijk. Houdt de FNV het op het vage 3,5 tot 7 miljoen, de curator heeft het over circa vijf mil joen. Bekend Volgens hem hoeft een toekom stige bv vloerplaten deze last ech ter niet over te nemen. Van Baar sen. uitvinder van de beroemde DATO-vloerplaat, had met deze bv overigens het noodlijdende bedrijf willen redden. Maar het geheel leidde een slapend bestaan. Niet in de laatste plaats omdat Van Baar sen de DATO, "bekend op elke bouwplaats" links moest laten lig gen. De uitvinding is verkocht aan Nederhorst, eens eigenaar van het van oorsprong Alphense wandpla- tenbedrijf, dat binnenwanden en spouwbladen produceert. De firma had het bedrijf overge nomen van Muys en de Winter, die het op zijn beurt weer had gekocht van de failliete Van Dijk junior, de man die negen jaar geleden was verhuisd van de Alphense Raad huisstraat naar de Achthovener- weg. Een indrukwekkend lijstje, maar er ontbreekt nog een schakel: Atlas bv. Dit bedrijf kocht de fa briek toen Nederhorst stopte en verkocht het enkele jaren geleden aan Van Baarsen. De laatste schiep "een mooi pro ductiebedrijf' aan de Achthove- nerweg, maar "greep duidelijk te hoog", aldus Verhappen. "Van Baarsen had teveel gehoopt op de opleving in de betonindustrie. Ook de renteontwikkeling werkte fors tegen". Dat Van Baarsen boven zijn stand leefde, maakte hij ook op uit diens koopplannen. Zo had de ondernemer een Hillegoms heipa- lenbedrijf willen kopen, op een moment dat hij zelf al diep in de schulden zat. De FNV-bestuurder benadrukt echter dat dat alles niet bedoeld is als kritiek. Alleen al het opstarten van de fabriek was positief: een an der had dat niet zo gauw gedaan. En ook de fabriek was goed opge zet. Fnuikend was echter dat het bedrijf "tot op het bot van de pro- duktiekosten" moest gaan om rond te kunnen komen op een markt, die niet alleen vol is maar ook hard. Volgens Verhappen gaat het om "vrije jongens die elkaar de strot afbijten". En: "Als je ergens begint met een betonfabriek, kan er mor gen een collega naast je zitten". De overheid zou dan ook geen bróód zien in eventuele subsidiëring. Overigens is de ontslagaanvraag bij het gewestelijk arbeidsbureau in volle gang. Een deel van de ex- werknemers is inmiddels gehoord. Zich verdedigen tegen het faillis- ment kunnen zij niet, ze houden het by de opmerking dat ze het ontslag niet hebben gewild. Een woordvoerder van het arbeidsbu reau denkt dat de procedure eind deze maand kan worden afgerond. - V. - V De Vlietwijkse jeugd heeft de zandbak bij de Kleuterhof in beslag genomen.... en wil hem niet meer prijsgeven. VOORSCHOTEN - Een klein jaar voordat de 'Kleuterhof aan de Voorschotense Professor van der Waalslaan vrijkomt, hebben ou ders van omliggende straten al vas tomlijnde plannen met speelplaats en gebouw. De speelplaats moet in handen komen van de kinderen uit de buurt, die zich nu al tijdens vakan ties, weekeinden en doordeweeks na half vier vermaken op de plaats. Omdat de ouders beseffen dat de klim eni/of speeltoestellen van de Stichting Katholiek Onderwijs zijn en bij de verhuizing in maart 1989 kunnen verdwijnen, vragen ze de gemeente in een brief vervangende toestellen te plaatsen. Daarnaast moet in de school een peuterspeel zaal of iets dergelijks komen: dat past mooi bij het speelse gebruik van de speelplaats. Gedachten hierachter: in de buurt zijn geen andere speelterrei nen buitenshuis en alleen al in de Professor van der Waalslaan wo nen 15 kinderen van 12 jaar en jon ger. Dit aantal stijgt tot 20 wanneer de kinderen uit Professor Asser- laan, Molenlaan en Zeemanplant soen erbij worden geteld. Aldus de ouders, die om beurten toezicht houden op het omheinde terrein- tje. De gemeentesecretaris heeft geen flauw idee of de ideeën een kans maken. "Er is nog helemaal niet over de bestemming nage dacht". zegt hij. Dat zal in de ko mende maanden gebeuren. Dan komt ook de bestemming van an dere leegkomende gebouwen aan de orde. Zoeterwoudse kijker krijgt alles behalve Sky Channel ZOETERWOUDE - De exploitant van kabeltelevisie Casema zal op 18 september de Zoeterwoudse abonnees aansluiten op alle kana len die tot dusver nog niet binnen kwamen. Alles wat op dat moment verkrijgbaar is, zal dan te ontvan gen zijn. Binnenkort krijgen de ka belkijkers een brief van Casema waarin een en ander wordt toege licht. De satellietzender Sky Channel zal waarschijnlijk nog niet kunnen worden bekeken, daar de ont vangst in de Leidse regio nog on mogelijk is. Eerst zal nabij de Oegstgeestse televisiemast een schotel-antenne moeten worden geplaatst. Wie vragen heeft over de ont vangst van de 'nieuwe' zenders, kan op 18 september in Zoeter- woude-Dorp terecht bij een rijden de informatiewinkel. Deze zal staan op de Dr. Bouwdijkstraat achter het winkelcentrum. Een dag later staat de wagen in Zoeterwou- de-Rijndijk op het parkeerterrein van de Eendenkooi. Wie proble men heeft met het inschakelen van de nieuwe zenders kan dan - tegen betaling - een monteur naar het te levisietoestel laten kijken. Leiderdorp positief over dochter Union Carbide LEIDERDORP - "Onze gen met dit bedrijf zijn erg positief. Ze houden zich aan de strenge voorschriften die in de hinderwet vergunning zijn vastgelegd. Toen het bedrijf zich aan de Weversbaan vestigde, waren er geen bezwaren van omwonenden. Verder contro leren we het bedrijf regelmatig, evenals andere hinderwetplichtige bedrijven. Gevaar voor een ramp a la Bhopal of Institute is niet aan wezig. ook omdat de hoeveelheden chemische stoffen in het laborato rium vrij gering zijn", aldus een Op de Dr. Kortmannstraat ter hoogte van de Schenkelweg in Zoeterwoude-Dorp is vanmorgen begonnen met de bouw van obstakels die automobilisten langzamer moeten laten rijden. (foto Hoivi ZOETERWOUDE - Op de door gaande route in Zoeterwoude- Dorp is vanmorgen begonnen met het aanbrengen van witgeverfde betonnen blokken, katteogen en vierkante blauwe borden met als opschrift dat een snelheid van der tig kilometer per uur wordt geadvi seerd. Vrydag moet het karwei af zijn. De kosten van de werkzaam heden die worden uitgevoerd door de firma Fronik uit Mijdrecht, be dragen ongeveer 16.000 gulden. Het gaat om een experiment voor een jaar. De voornaamste reden voor de snelle invoering van een gebied waarin automobilisten worden ge vraagd (gedwongen) niet harder dan dertig kilometer te rijden, is het terugdringen van het sluipver- keer over de oude doorgaande rou te door de dorpskern. Een belang rijke reden om nu al met de snel- heidsremmende maatregelen te beginnen, is ook het verzoek van de oudercommissie van de basis school Westwoud om de school gaande jeugd een veilige route te garanderen. De obstakels staan aan beide zij den van de doorgaande weg opge steld. Op de Noord buurtseweg be ginnen de maatregelen ter hoogte van de Weidelaan. Aap de kant van Stompwijk staan de maatregelen nabij de Schenkelweg. Ter hoogte van de kruisingen waar veel schooljeugd wordt verwacht, ko men aparte oversteekmogelijkhe- den. Dit is het geval bij de kruising van de Dr. Kortmannstraat met de Eloutstraat en de Schenkelweg en op het punt waar 't Watertje de Dorpsstraat kruist. Onderzoek heeft aangetoond dat het blikveld van een automobilist bij een snelheid van dertig kilome ter per uur zes maal zo groot is als bij vijftig kilometer per uur. De remweg van een auto is bij dertig kilometer per uur slechts vijftien meter. Bij vijftig in het uur is de remweg meer dan het dubbele. Een brochure van Veilig Verkeer Nederland legt het voordeel van snelheidsbeperking aldus uit: "Als een kind plotseling oversteekt op ongeveer 15 meter afstand van een auto, kan bij een snelheid van 30 km per uur de auto nog juist tot stilstand komen vóór het overste kende kind. Bij een snelheid van 50 km per uur lukt dat niet en wordt het kind aangereden met een snelheid van ruim 48 km per bouw - Rapenburg 73, debat 'het i sitair onderwijs moet zich richten op de vraag van het bedrijfsleven, 20 uur. Oud-Katholieke Kerk - oecumenisch avondgebed. 19-19.30 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73. Nederlandse les voor buiten landse jongeren, 19-20.30 uur, aanslui tend soos, muziek of film. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. NVSH infocentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, geopend op werkdagen van 14- 16 uur, di ook van 20-21 uur. Koets-o-theek - Kruisstraat, El Cid week, bieravond. WOENSDAG Leiden Hooglandse kerk - orgellunchconcert door Vincent van Laar, 12.30 uur. Koets-o-theek - Kruisstraat, El Cid week, optreden de dichter Jules Deel- der. woordvoerder van de gemeente Leiderdorp over het op het indus triegebied De Baanderij gevestig de bedrijf Katalistiks, een dochter van het Amerikaanse bedrijf Union Carbide. Bij de Amerikaanse vestiging van Union Carbide in Institute, West-Virginia ontsnapte zondag een wolk gifgas die ruim honderd mensen ziek maakte. In de Indiase stad Bhopal stierven op 3 decem ber vorig jaar 2500 mensen aan de ontsnapping van het gas methyli- socyanaat (MIC). Deze stof wordt in Leiderdorp niet gebruikt. Financieel directeur Jansens van Katalistiks verzekert dat er geen gevaar bestaat voor omwonenden om slachtoffer te worden van ram pen zoals die elders in de wereld gebeurden. "Wij maken kraakkata- lysatoren voor de aardolieindus trie. Onze produktieafdeling zit in Delfzijl. In Leiderdorp hebben we de verkoopafdeling en het labora- torium. Er heeft geen uitstoot van 'Stenenroof in Leiderdorp gaat niet door LEIDERDORP - Een Leiderdorp- se mevrouw is gisteravond op he terdaad betrapt bij het stelen van bouwmaterialen op de Cor Gor dijnsingel. Omstreeks half tien kwam een melding van één en an der binnen bij de Leiderdorpse po litie. Agenten troffen de vrouw aan toen zij bezig was stenen in haar auto te laden. Nieuw adres én honderd gulden LEIDERDORP - De gemeente Leiderdorp geeft honderd gul den aan vier bewoners van Hoofdstraat en Achthovener- weg die na het doortrekken van de Mauritssingel, half septem ber, een ander adres krijgen. Het bedrag moet worden be schouwd als een soort tege moetkoming in de kosten (nieuw postpapier, adreswijzi gingen). De gëmeente heeft de ze kostenposten zelf uitge werkt. Een landelijke regeling zou ontbreken en in het verle den is ze nog nimmer gecon fronteerd met adreswijzigin gen. Voor de goede orde: het gaat om de huizen Hoofdstraat 258 a, 260, 264 en Achthovenerweg 2. Nieuwe adressen: Achthove nerweg 2,2a, 2b en Hoofdstraat 2c. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma -vrij. van 8.30-17.00 uur (071144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17 00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16 30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar, aan huis bezorgd per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per maand, aan huis bezorgd per maand, per post (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling) 250,90 345,20 131,40 65,70 89.30 22.10 30.00 i bi) v taling te worden voldaan. Restitutie i« Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. giro Damiate Holding BV te ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 REDACTIE (071) 14494 ...K,„„MaiIUD1I Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad- Vuurbaakplein 11 !J*2221 JB HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071)144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 pleeg het telefoonboek. Katwijk Hoofdredacteur: drs. J.W.E Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2