Vrouw krijgt nog steeds minder betaald dan man Ook AbvaKabo wil PTT omvormen tot zelfstandig bedrijf Enquête: meerderheid bevolking voor euthanasie Ziekenfondsen vrezen achteruitgang voor vrijwillig verzekerden Vijf doden in verkeer MAANDAG 12 AUGUSTUS 1985 PAGINA 5 DEN HAAG (GPD) - De FNV-ambtenarenbond AbvaKa bo schaart zich achter het advies van de commissie-Steen bergen aan het kabinet om de PTT om te vormen tot een zelfstandig bedrijf met een eigen cao. De overgang van staatsbedrijf naar een NV moet wél zeer geleidelijk verlo pen, aldus de bond. Een maand geleden stond de Ab vaKabo nog zeer gereserveerd te genover het advies aan het kabinet van de commissie-Steenbergen om het bedrijf ingrijpend te wijzigen. Voor de AVRO-radio verklaarde bondsbestuurder Raaymakers gis teren dat verzelfstandiging van de PTT niet hoeft te leiden tot privati sering van het bedrijf zoals in En geland is gebeurd, omdat de aan delen voorlopig in handen van de staat zouden moeten blijven. Het voordeel van een aparte sta tus voor de PTT is dat het bedrijf een eigen tarieven- en investe ringspolitiek kan gaan voeren en nieuwe diensten in het leven kan roepen. Als staatsbedrijf is er vol gens Raaymakers nu te weinig armslag voor een behoorlijke be drijfsvoering op langere termijn. De werknemers binnen een PTT- nieuwe stijl zouden geen ambtena ren meer zijn en das niet meer de ontwikkelingen in de collectieve sector volgen, maar die in het be drijfsleven. In een eerste reactie verklaarde PvdA-Tweede Kamerlid Castri- cum dat hij er voorstander van is dat de PTT een structuur krijgt waarmee het bedrijf de toekomst aankan. Hij voegde er echter aan toe de nauwe relatie tussen PTT en de overheid te willen handhaven. De nutsfunctie van de PTT dient Politie zit met paard opgescheept HILVERSUM (ANP) - Dc Hilver- sumse politie zit al anderhalve week met een paard opgescheept, dat te boek staat als "gevonden voorwerp". Het dier werd donder dag 1 augustus aan de rand van Hilversum loslopend op„straat ge zien. Een flink aantal agenten moest eraan te pas komen om het paard te pakken te krijgen. Sindsdien staat de bruin-zwarte merrie in een schutstal van het Hil- versumse slachthuis en van de mo gelijke eigenaar ontbreekt elk spoor. De politie weet niet hoe het nu verder moet met het "gevonden voorwerp", want er is weinig gras bij het slachthuis. zo n groot publiek belang dat het parlement nooit buiten de deur kan worden gehouden. CDA-Kamerlid Eversdijk noem de het plan constructief en verstan dig. Hij zei er voorstander van te zijn dat een „nieuwe" PTT zelfstandigheid en vrijheid krijgt op het gebied van het personeels beleid. Hij kon zich voorstellen dat een commerciëler opererend PTT- bedrijf voor de consument voorde len (goedkopere tarieven) heeft. Een gevolg van uitvoering van de plannen is volgens Eversdijk dat de politiek zich minder vaak over de PTT zal kunnen uitspreken. Maar dat vindt hij geen bezwaar. Zes veegsters bij A'damse stadsreiniging AMSTERDAM (ANP) - Nog dit jaar zullen bij de Amsterdamse stadsreiniging zes vrouwelijke ve gers worden aangesteld. Tot nu toe lopen er bij deze dienst alleen man nen "achter de veger" De eerste veegsters zullen in de binnenstad komen te werken. Dit heeft een woordvoerder van de Amsterdam se stadsreiniging zaterdag meege deeld. Binnenkort zal de sectiepost op "de hoek van Het Singel worden verbouwd ten behoeve van de nieuwe vrouwelijke medewerkers. Zo zullen er douches, toiletten en kleedruimten voor hen bijkomep. De zes veegsters vullen door na tuurlijk verloop ontstane vacatures op. Het besluit om nog dit jaar over te gaan tot het aanvullen van veeg sters is een direct gevolg van een prijsvraag, door de stadsreiniging georganiseerd, rond het schoon houden van de hoofdstad. Als prijs was beloofd dat de win nende tip zou worden uitgevoerd. Begin augustus werd de winnares van deze wedstrijd bekendge maakt. Zij leverde het idee om vrouwen in te zetten bij het straat vegen. DEN HAAG (GPD) - Een grote meerderheid van de Nederlandse bevolking vindt dat euthanasie on der bepaalde omstandigheden toe laatbaar is en niet strafbaar mag worden gesteld. Dit blijkt uit een enquête die het Algemeen Dagblad heeft laten houden onder een re presentatieve groep van 780 Neder landers naar aanleiding van de ver oordeling van een Haagse huisarts tot één jaar gevangenisstraf we gens moord op drie bejaarden in De Terp. Dat vrijwillige levensbeëindi ging onder bepaalde omstandighe den toelaatbaar is en dat de wet op dit punt gewijzigd moet worden, vindt 89 procent van de onderzoch te groep. Ongeveer 87 procent van de ondervraagden meent dat eu- thanasie op uitdrukkelijk en her haald verzoek van iemand die on geneeslijk ziek is en ondraaglijke pijn lijdt, alleen door een arts mag worden uitgevoerd. Een zelfde percentage van de Ne derlandse bevolking weet niet hoe de eigen huisarts over euthanasie denkt. Van de ondervraagden heeft 15 procent verklaard wel eens van nabij een geval van eutha nasie te hebben meegemaakt. In een tv-uitzending van VARA's „Achter het nieuws" zaterdag avond verklaarde de Amsterdamse huisarts P. Postema, die tijdens zijn praktijk een aantal malen tot vrijwillige levensbeëindiging van patiënten is overgegaan, dat de rechterlijke macht in ons land „geen bal verstand" van het pro bleem van euthanasie heeft. Hij zei het verrichten van eutha nasie „gigantisch emotioneel" te vinden en dat aan de handeling een Aansluiting provinciale weg Nieuw-Vennep op rijkswegen NIEUW-VENNEP (ANP) - De provinciale weg S-20 in de Haarlemmer meer krijgt nabij Nieuw-Vennep in zuidelijke richting aansluiting op de rijkswegen A-4 Amsterdam-Rotterdam en A-44 Amsterdam-Den Haag. Deze aansluiting moet in 1989 gereed zijn. De kosten zullen worden ge dragen door het ministerie van verkeer en waterstaat. Dit heeft minister Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) de gemeente Haarlemmermeer laten weten, aldus een bekendmaking zaterdag. Met dit besluit gaat een jarenlang gekoesterde wens van B en W van Haarlemmermeer in vervulling. Eerdere verzoeken leverden tot nu toe altijd een afwijzend antwoord van de minister op. „Minister Smit-Kroes heeft met dit besluit duidelijk willen maken dat zij het economisch be lang van de regio-Schiphol onderkent", zo staat in haar brief aan het college. Al geruime tijd wordt er door alle betrokkenen aangedrongen op een betere bereikbaarheid van de nationale luchthaven en betere wegver- voersmogelijkheden in de omgeving. De aanleg van de aansluiting in zuidelijke richting op de snelwegen naar Rotterdam en Den Haag zal voor het verkeer met die bestemmming vanuit het zuiden van de Haarlemmer meer een aanzienlijke tijdsbesparing opleveren. Het betekent ook dat de overige polderwegen in het zuiden Van de gemeente in de toekomst min der belast zullen worden en dat de industrieterreinen rond Nieuw-Ven- nep beter worden ontsloten. Man sloopt buurhuis uit woede over kattenlawaai TILBURG (ANP) - De politie van Tilburg heeft zaterdag avond een 34-jarige inwoner van die stad aangehouden na dat deze met een pikhouweel de woning van zijn buren volle dig had vernield. Ruiten en in boedel gingen aan diggelen. Bovendien verzette de man zich tegen zijn aanhouding door met het houweel op de po litie in te slaan. Hem wordt po ging tot doodslag ten laste ge legd. De man verklaarde te hebben gehandeld uit ergernis over de 21 katten van zijn buren. Die plachten hun dieren iedere nacht stipt om half drie te voe deren hetgeen met een flink ka baal gepaard ging. Al eerder had de verdachte om dezelfde reden zijn buurvrouw een klap verkocht. Volgens een woordvoerder van de politie was het niet voor het eerst dat de 21 katten in de buurt voor overlast hebben ge zorgd. Pogingen van de politie- wijkdienst om in het voederpa troon van de dieren verande ring te brengen liepen echter steeds op niets uit. De woning met de katten is door toedoen van de verdachte niet meer bewoonbaar. De brandweer heeft de boel dicht gespijkerd. De bewoners zijn bij kennissen ingetrokken; waar de katten zijn gebleven wist de Tilburgse politie niet. HARDENBERG (ANP) - Door een verkeersongeval op rijksweg 334 (Ommen-Coevorden) is gisteren in Hardenberg een 25-jarige inwoner van Oldenburg (West-Duitsland) om het leven gekomen. Een 32-jari- ge plaatsgenoot raakte zeer zwaar gewond. Een 63-jarige Almeloër en diens 64-jarige vrouw liepen even eens ernstige verwondingen op. Het ongeluk gebeurde doordat de auto, waarin de beide Westduit sers zaten, tijdens het inhalen fron taal tegen de wagen van het echt paar uit Almelo botste. In Dedemsvaart is gisteren de 47- jarige A. Roerdink uit Winterswijk door een verkeersongeval om het leven gekomen. Zes personen raakten gewond. Het ongeluk ge beurde doordat een personenauto op de andere weghelft terecht kwam. Een tegemoetkomende wa gen moest daarom uitwijken, be landde via de berm op de linker weghelft en botste met de door Roerdink bestuurde auto. De echt genote van Roerdink, zijn dochter en schoonzoon raakten gewond. Dat gold ook voor de 32-jarige in woner van Hoogeveen, die de an dere auto bestuurde die bij het bot sing was betrokken, diens vrouw en schoonzus. De politie is nog op zoek naar de de auto die in eerste instantie op de linkerweghelft terecht kwam. De 37-jarige H.A. Haverkamp uit Voorburg is zaterdagnacht door een verkeersongeval op de boule vard in Scheveningen om het leven gekomen. Vermoedelijk doordat hij met een te hoge snelheid reed raakte hij een verkeerszuil en kwam daardoor op de linkerhelft van de weg terecht. Hij raakte daar een andere auto frontaal. Drie per sonen uit deze auto werden ge- Commissie gelijke behandeling kan weinig druk uitoefenen op werkgever UTRECHT (GPD) - Mannen en vrouwen moeten in Nederland voor het zelfde werk het zelfde loon krijgen. Die wetsregel geldt al twintig jaar. Maar anno 1985 wacht de Nationale Ziekenhuis raad met spanning op de uit spraak van de rechtbank in een zaak die vier huishoudelijke as sistentes tegen de directie van hun ziekenhuis hebben aange spannen. De vier krijgen aan zienlijk minder uitbetaald dan hun mannelijke collega's. Als zij de zaak winnen, moet er over het hele land een nieuw functieklassificatiesysteem voor ziekenhuizen worden ontwor pen. Want dat de ziekenhuizen hun vrouwelijke huishoudelijke assistenten meer zullen gaan be talen, lijkt onwaarschijnlijk. De vier huishoudelijke assis tentes zijn de laatst overgebleve nen van een groep van zestig die in 1981 aanklopte bij de Commis sie Gelijke Behandeling. Deze, uit zeven personen bestaande commissie ziet er op toe dat man nen en vrouwen gelijk worden behandeld en betaald. Als een vrouw er achter komt dat een mannelijke collega in dezelfde functie meer verdient, kan zij op deze commissie een beroep doen. De commissie onderzoekt de klacht en doet een uitspraak over de rechtmatigheid. Daar blijft het vervolgens vaak bij, zo ontdekten Maria van Kleinwee van Teun Jaspers, ver bonden aan het Molengraaff-in- stituut, een onderdeel van de ju ridische faculteit van de Rijksu- niversiteit Utrecht. Van Klein wee en Jaspers onderzochten het functioneren van de nu tien jaar bestaande commissie. Maria van Kleinwee: „Als de commissie een klaagster gelijk geeft, is het nog maar de vraag of dat ook tot een andere beloning leidt. De commissie kan alleen een advies geven: de werkgever kan dit advies naar de prullebak verwijzen. Slechts eenderde van de werkgevers die volgens de commissie hun vrouwelijke werknemers discrimineren, zegt toe daar iets aan te veranderen. Dat het werkelijk gebeurt, be twijfelen we ernstig". Van Klei wee vervolgt: "Erger is het dat ook de rechtbank het advies van de commissie niet se rieus neemt. Zoals in de zaak van die huishoudelijke assistentes. Halverwege de behandeling van de klacht trokken 45 van de 60 klaagsters zich terug, met als ar gument 'we hebben toch verlo ren'. De commissie gaf de vijf tien overgeblevenen gelijk, maar de werkgever veranderde niets aan de situatie. Vier assistentes trokken toen uiteindelijk naar de kantonrechter, die hen in het on gelijk stelde en het advies v commissie niet e zijn behandeling. Die vier zijn nu bij de rechtbank in beroep ge gaan. Maar het is voor een com missie natuurlijk wel zo frustre rend werken als je ziet dat er niets met je advies wordt ge daan". Onderzoeken van het Utrechts Economisch Instituut hebben uitgewezen dat grote groepen vrouwen voor hetzelfde werk maar liefst dertig tot veertig pro cent minder loon krijgen dan hun mannelijke collega's. In dat licht bezien is het opmerkelijk dat in de eerste zeven jaar van haar bestaan de commissie maar 239 klachten kreeg, en ieder jaar zijn het er minder. In 1984 kreeg ar 10 klachten. Teun Jaspers: „De is te onbekend, de behandeling duurt soms maanden en vrijwel altijd wordt de werksfeer van de klaagster grondig verpest. Je moet bijna met uitschakeling van je eigen leven doorgaan met een klacht, je krijgt ontzettend veel tegenwerking. De bescher ming van de klaagster is ronduit slecht en wij nemen het de com missie ook ernstig kwalijk dat zij wel de werkgever uitvoerig hoort, maar niet meer bij de klaagster gaat navragen of het ook werkelijk klopt wat er ge zegd is". Maria van Kleinwee: „De werkgever geeft heel vaak aller lei redenen aan waarom een vrouw minder beloond wordt. Kwalificaties als: heeft minder hart voor de zaak, ze heeft ook nog een eigen huishouden, ze is nu ziek of ze kan niet tegen kri tiek. worden met de regelmaat van de klok gegeven. De vrou wen zouden zonder uitzondering beroerd functioneren. Nu, dat is iets dat er bij ons beslist niet in kan. Een werkgever blijft ook tot het laatste moment ontkennen dat er van discriminatie sprake is: hij redeneert vaak van 'ik heb niet de intentie om te discrimine ren dus is het geen discrimina tie', terwijl alles er op wijst dat er wel degelijk gediscrimineerd wordt". Een van de belangrijkste pro blemen is volgens Jaspers en Van Kleinwee, dat niemand in Nederland er eigenlijk aan wil dat er sprake is van discriminatie tussen man en vrouw. Als gevolg hiervan wil ook niemand dat er strenge sancties worden gezet op ongelijke behandeling. Jaspers: „De redenatie van het ministerie van sociale zaken, waar de wet gelijke behandeling onder valt, is ongelooflijk naief. Men heeft in dertijd gedacht: we stellen een commissie in en als die tot de ontdekking komt dat er ongelijk wordt beloond, gaat die naar de werkgever toe en zegt dan: 'Joh, hier wordt ongelijk beloond en dat kan niet'. Waarop de werkge ver zegt: 'Natuurlijk, u hebt hele maal gelijk, ik zal het onmiddel lijk veranderen'. Zó werkt het dus niet". Volgens de onderzoekers is er wel iets positiefs uitgegaan van de wet gelijke behandeling, maar is het effect nog veel te gering. Ze bepleiten drastische maatre gelen. De wet moet meer bekend worden, de mensen moeten we ten dat zij ook in hun eigen situa tie geldig is, de procedure moet ernstig ingekort worden en de commissie (die nu nog op basis van vrijwilligheid werkt) moet meer mankracht en geld krijgen. Ook de status van het advies moet omhoog. Dat al deze maat regelen op korte termijn zullen worden genomen, wagen de Utrechtse onderzoekers te be twijfelen. Alles wordt vooruit ge schoven naar de nieuwe wet ge lijke behandeling die op stapel staat, maar die kan nog wel tien jaar op zich laten wachten periode van vele weken vooraf gaat waarin een sterke band. die vaak uitgroeit tot een grote vriendschap, tussen de arts en de stervende pa tiënt ontstaat. Hij zei zich niet te kunnen voorstellen dat ooit een arts „even" tot euthanasie over gaat. In verband met de veroordeling van zijn Haagse collega zei Poste ma dat artsen door dergelijke rechtszaken extra onzeker worden. Maar hij zei liever niet bij de risi co's van strafbaarheid stil te staan. Als iemand in zijn laatste dagen van ellendig doodgaan vraagt om euthanasie, dan vraag ik mij toch niet af hoe dat juridisch zit en laat ik zo iemand toch geen formulier tje invullen?, aldus de Amsterdam- arts. Kostbare liefde ROOSENDAAL (GPD) - Een jon geman uit het Westbrabantse Roo sendaal heeft dit weekeinde een er otisch avontuurtje duur moeten betalen. Hij had via een escort-ser- vicebureau ene Debbie uit Breda besteld. Aan de deur kreeg de Bre dase echter te horen dat haar assis tentie niet meer nodig was. Ze vroeg echter wel 125 gulden reis kosten. Daar had de jongen niet op gerekend. De vrouw haalde uit de op haar wachtende auto een stevig gebouwde kennis, die als compen satie voor het geld de video-recor der meenam. Na thuiskomst deed de moeder van de jongeman aan gifte van diefstal, maar ze toonde zich ook bereid de Bredase alsnog een reiskostenvergoeding te beta len. De trieste resten van een personenauto die was betrokken bij een botsing nabij Ommen. De bestuurder van de wagen kwam daarbij om het leven. (foto ANP) wond. Twee konden na een onder zoek in het ziekenhuis naar huis. De derde, een 18-jarige vrouw uit Rijswijk moest met een gebroken been opgenomen worden. Haverkamp overleed ter plekke. In Emmen is de 77-jarige L. Wis man gisteren ten gevolge van een verkeersongeval om het leven ge komen. Volgens de politie stak de man zonder goed op te letten met zijn fiets de rondweg in Emmen over waarbij hij werd geschept door een personenauto. Het slacht offer was op slag dood. Bij een verkeersongeval in het Drentse Borger is gisteren de 70- jarige A. Kruit uit die gemeente omgekomen. Volgens de rijkspoli tie verleende de man op een krui sing met de weg Borger-Schoonlo met zijn auto geen voorrang aan een motorrijder. Die motorrijder werd zwaargewond overgebracht naar een ziekenhuis in Assen. De bestuurder van de auto overleed ter plekke. ZEIST (GPD) - De overheveling van de vrijwillige ziekenfondsver zekerden naar de particuliere maaatschappijen betekent een ge zamenlijke inkomensachteruit gang voor deze verzekerden van 180 miljoen gulden per jaar, als geen aanvullende maatregelen worden genomen. Die overgang naar de particuliere markt kost de verzekerde gemiddeld 40 gulden meer per maand. Dit schrijft de Vereniging'van Nederlandse Zie kenfondsen aan de Tweede Kamer die binnenkort een hoorzitting houdt over deze kwestie. De regering heeft een wetsont werp ingediend waarbij wordt voorgesteld de vrijwillige verzeke ring geheel op te heffen. De zieken fondsen zijn daar fel tegen, ze heb ben een heel andere visie op de toe komstige ziektekostenverzekering. De VNZ somt een groot aantal na delen op van deze opheffing waar volgens de vereniging geen feitelij ke voordelen tegenover staan. Gezien het grote aantal nadelen bepleit de VNZ bij de Kamer de vrijwillige verzekering in afge slankte vorm te laten voortbestaan totdat wordt overgegaan tot een fundamentele, definitieve wijzi ging van het ziektekostenselsel. De VNZ heeft berekend dat bin nen het ziekenfondssysteem de kostendekkende premie voor de resterende vrijwillig verzekerden op gemiddeld 160 gulden kan wor den bepaald. Het heffen van kin derpremies is dan niet nodig. Bij particuliere maatschappijen zal die premie voor het zogeheten stan daardpakket op meer dan 200 gul den komen. Volgens de ziekenfondsen wordt het hoge kostenpeil van het stan daardpakket dat particuliere maat schappijen de ex-vrijwillig verze kerden moeten aanbieden vooral veroorzaakt door de gedwongen, maar toch selectieve, overgang van vrijwillig verzekerden naar de par ticulier sector. De opheffing van de vrijwillige verzekering betekent voor sommi ge zwakke groepen in de samenle ving een aanmerkelijke inkomen sachteruitgang. Tenzij, stelt de VNZ, met hoge subsidies uit de rijkskas wordt bijgestuurd. De op heffing van de vrijwillige verzeke ring gaat gepaard met kostenver hoging, schept problemen in de particuliere markt en vernminde- ring de mogelijkheden tot beheer sing en sturing in de gezondheids zorg. t Politie vreest moordaanslag op Chin A Sen DEN HAAG (GPD) - De Suri naamse regering zou een moord commando naar Nederland heb ben gestuurd met de opdracht de voorzitter en een lid van de Raad voor de bevrijding van Suriname om het leven te brengen. De Am sterdamse woningen van de beide bedreigden, ex-premier Chin A Sen en mr. R. Yankie, werden afge lopen nacht door de politie be waakt. De onthulling van de moordop- dracht werd door Chin A Sen zelf gedaan. Volgens hem zouden zijn belagers via Brussel naar Neder land reizen in een door de Suri naamse ambassade in België ter beschikking gestelde auto met di plomatiek kenteken. Chin A Sen en Yankie vertrouwden op de be scherming van de politie en zeiden niet naar een schuiladres te willen gaan. De Amsterdamse politie weiger de gisteravond elk commentaar Kind overleden als gevolg van achterstallig onderhoud LEEUWARDEN/SNEEK (GPD) - Het overlijden van de vierjarige Er- win Rijpma uit Heeg, na een in greep twee weken geleden in het Sint Antoniusziekenhuis in Sneek, is vrijwel zeker het gevolg van een mankement aan een narcose-appa- raat. Hoewel het officiële onder zoek door de geneeskundige in spectie voor de volksgezondheid en de rijksrecherche nog niet is af gerond, is al wel gebleken dat aan het narcose-apparaat dat bij de in greep werd gebruikt, gedurende een reeks van jaren geen onder houd is gepleegd. Vermoedelijk is er vijf jaar geleden voor het laatst naar gekeken. Er zijn sterke aanwijzingen dat het kind, dat naar het ziekenhuis was gebracht wegens een been breuk na een ongeluk, is overleden aan een overdosis aan verdovings middelen. AMSTERDAM ANP- 7n Am sterdam hebben onbekenden van ochtend een enorme ravage aange richt bij het autobedrijf Kost B V. aan de Amsteldijk. Volgens deze Volkswagen-dealer werden vijf ko lossale ruiten vernield en zwarte verf en schadelijke vloeistof naar binnen gespoten op nieuwe auto's in de showroom. Volgens Kost is de exacte schade nog onbekend, maar loopt deze in de tienduizenden gul dens. In een anonieme verklaring die later bij het ANP in Amster dam werd afgeleverd, zeggen de actievoerders bewust zo groot mo gelijke schade te hebben aangericht omdat Volkswagen in 1983 en 1984 opnieuw grote investeringen in Zuid-Afrïka heeft gedaan. (foto: ANP) Camping voor vrouwen blijkt groot succes GRIJPSKERK (ANP) - De enige Nederlandse vrouwenkampeer plaats in het Groningse Pieterzijl De Hooimijt heeft deze week de duizendste gaste geboekt. Een eer ste mijlpaaltje in het nog prille be staan van deze camping, die eind mei werd opgericht door „Me vrouw Zelf', een bedrijfje dat wordt gedreven door twee vrou wen. De vrouwelijke kampeerders ko men uit binnen- en buitenland, on der andere uit Denemarken, Duits land, Oostenrijk en België, aldus woordvoerster Anja de Mooij. Veel gasten boeken voor een langere pe riode van enkele weken en bren gen hun gehele vakantie op De Hooimijt door. De camping is op gezet om vrouwen de gelegenheid te bieden „ongestoord en relaxed" met vakantie te gaan. Volgens de initiatiefneemsters is deze opzet een schot in de roos gebleken. „Er werd van verschillende kan ten nogal huiverig tegen het plan aangekeken. We moesten ons eerst maar bewijzen vond men. Dat heb ben we gedaan". De Hooimijt heeft ruimte voor dertig staanplaatsen met een uitloop naar veertig. In het najaar wordt begonnen met de ver bouwing van een kamphuis, re creatieruimtes en een kantine op de kampeerplaats. Alhoewel zon hoog op het ver langlijstje van Mevrouw Zelf staat, is ze toch blij dat de zomer niet al te best is geweest, wat het weer be treft. "Als het goed weer was ge weest, hadden we het niet aange kund met de drukte".

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 5