VS overleggen met Z.-Afrika Guyana na de dood van een dictator Arabtop terughoudend in PLO/Jordaans vredesplan Noodtoestand verscherpt Spaanse artsen weigeren abortus uit te voeren Levenslang voor brein achter 3 bomaanslagen Secretaresse Bangemami verdacht van spionage VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1985 BUITENLAND PAGINA 7 JOHANNES BURG/WENEN - In Wenen zijn vandaag besprekingen hervat tussen de Zuidafrikaanse minister van buitenlandse zaken Botha en twee speciale adviseurs van de Amerikaanse president Reagan over de gespannen situatie in Zuid-Afrika. MADRID - De weigering van zes artsen om een 22-jarige Spaanse vrouw te aborteren, betekent het eerste conflict bij de uitvoering van de omstreden abortuswet in Spanje, amper een week nadat de wet in werking is getreden. Deze week meldde een 22-jarige moeder, wiens identiteit angstval- door Gerrit Jan Hoek lig geheim wordt gehouden, zich bij het ziekenhuis van de Noord- spaanse industriestad Gijon om vrijwillig haar (derde) zwanger schap te laten onderbreken. Twee oudere kinderen bleken na de ge boorte te lijden aan het zogenaam de syndroom van Well, waardoor ze geestelijk minder valide waren geworden. Het eerste consult van de zwan gere moeder bij een centrum voor gezinsplanning wees uit dat haar derde kind grote kans liep op de zelfde geestelijke aftakeling. Om dat de nieuwe abortuswet de straf baarheid van abortus niet alleen opheft indien de zwangerschap het gevolg is van verkrachting of in dien de moeder lichamelijke of psychische schade vanwege de zwangerschap kan oplopen, maar ook indien de foetus geestelijke of lichamelijke gebreken vertoont, besloot de moeder als eerste een beroep op de nieuwe wet te doen. De artsen beriepen zich echter op het erkende recht op gewetensbe zwaren en weigerden de ingreep Voor de moeder in kwestie dringt de tijd. De wettelijke ter mijn van twaalf weken zwanger schap waarbinnen de abortus dient te worden uitgevoerd, verstrijkt namelijk volgende week donder dag. Na een oproep van de direc teur-generaal voor de gezondheids zorg van Asturias hebben zich gis teren twee gynaecologen en twee anesthesisten vrijwillig aangebo den om volgende week, vóór het verstrijken van de termijn, de abor tusoperatie uit te voeren. Het eer ste abortusgeval dreigt daarmee meteen een test-case te worden voor de wet, die door de conserva tieven wordt verworpen als ontoe laatbaar en door progressieven wordt gehekeld wegens zijn gerin ge reikwijdte van drie beperkte ge vallen. De Vereniging van Medici heeft haar leden opgeroepen geen ver klaring te ondertekenen waarbij de desbetreffende arts zich schrifte lijk bij zijn superieur beroept op het erkende gewetensbezwaar. Re den van deze oproep is dat het me dische college niet tevreden is dat de regeling van het gewetensbe zwaar bij ministeriële richtlijn heeft plaatsgevonden in plaats van via een aparte wet. Bij de weigering van veel artsen om een abortus uit te voeren, zal eveneens de campagne van de Spaanse kerk een rol spelen. De kerkelijke hiërarchie heeft ge dreigd iedere katholiek, die zich laat aborteren of daaraan mede werking verleent, in de kerkelijke ban te doen. Minister Botha noemde de ge sprekken die gisteren zijn begon nen "vertrouwelijk". De ontmoe ting in de Oostenrijkse hoofdstad werd gehouden op dringend ver zoek van de regering in Pretoria. President Reagan stuurde zijn na- Kalb zei voorts dat dit "gesprek ter Rjybansi hebben de onlusten door Ruud de Wit de Amerikanen de gelegenheid geeft om de ernstige situatie in Zuid-Afrika direct aan de orde te stellen". De ontmoeting werd gehouden, terwijl het aantal doden van een nieuwe golf van onlusten in Zuid- Afrika is opgelopen tot 23. De offi- niets 'met politiek te maken. slechts met vandalisme', terwijl minister Le Grange zich eveneens in soortgelijke woorden uitliet. Chief Gatsha Buthelezi echter, de eerste minister van het 'nog-niet onafhankelijke' thuisland KwaZu lu, dat ligt rond Durban, zei echter, ciële regeringscijfers gaan echter dat de onlusten wel degelijk het tionale-veiligheidsadviseur Robert McFarlane en de onder-minister voor Afrikaanse zaken Chester Crocker naar Wenen. Naar verluidt heeft de Ameri kaanse delegatie er bij de Zuidafri kaanse minister er op aangedron gen dat de noodtoestand, die drie weken geleden is ingesteld, wordt opgeheven. Maar in Pretoria is be kendgemaakt dat de noodtoestand sinds gisteren is aangescherpt. De woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van buitenland se zaken, Kalb, zei in Washington over deze onverwachte bijeen komst. dat de "VS daarin hebben toegestemd vanwege het belang van een direct contact met Zuid- Afrika op een gespannen mo ment". Nixon onderging kankeroperatie NEW YORK (AP) - De voormalige Amerikaanse president Richard Nixon is vorige week in New York geopereerd om een tumor achter zijn linkeroor te verwijderen, zo is door zijn artsen bekendgemaakt. De chirurg die de operatie op Ni xon uitvoerde zei dat Nixon dezelf de kwaal had als de huidige Ameri kaanse president van wiens neus een minuscuul stukje huid moest worden verwijderd. Het kankerge zwel achter Nixons oor was overi gens aanzienlijk groter, ongeveer 6,5 vierkante centimeter. De chirurg verklaarde dat het gaat om een 'milde vorm van kan ker die zich praktisch nooit uit zaait'. Nixon kon net ziekenhuis nog dezelfde dag verlaten. Russische joden Het Kremlin heeft in de maand juli 174 joden naar het buitenland laten gaan, wat het hoogste aantal in twee en een half jaar was. Dit heeft het Comité voor Migratie in Genève bekendgemaakt. De mees te Russische joden die in het cen trum in Wenen aankomen gaan naar Israël en de anderen naar het tweede centrum van het comité in Rome, met het oog op vestiging el ders, vooral in de Verenigde Sta ten. Moord India In India zijn twee leden van de regeringspartij Congres (I), ver moord en negen verwond door linkse tegenstanders. Dit heeft het persagentschap Press Trust of In dia bekendgemaakt. De groep par tijleden reisde per bus naar een partijbijeenkomst in de staat West- Bengalen, toen zij werd aangehou den en aangevallen door mannen die waren gewapend met speren, messen en andere wapens. De overvallers waren sympathisanten van de Communistische Partij van India (CPI-M), die West-Bengalen bestuurt in samenwerking met an dere linkse partijen. VS-pascifisten Een groep Amerikaanse pascifis- ten die op een rivier tussen Nicara gua en Costa Rica was gegrepen door Nicaraguaanse rebellen is weer vrijgelaten. Dit heeft een woordvoerder van de organisatie „Getuigen voor Vrede" bekendge maakt. Israël Het verbod van het Israëlische ministerie van onderwijs op con tacten tussen joodse en arabische leerlingen om vermenging en ge mengde huwelijken te voorkomen, is donderdag na een golf van protesten ingetrokken. Minister van onderwijs Navon verklaarde tegenover de Jerusalem Post dat zijn ministerie niet alleen zal door gaan met contacten tussen joodse en arabische studenten maar ze ook zal uitbreiden, om de opvoe ding in democratie en bestrijding van het racisme te versterken. Vrouw met pistool In het Witte Huis is gisteren een vrouw met een pistool gearres teerd, zo heeft de een woordvoer der van de veiligheidsdienst mee gedeeld. Toen de 28-jarige Debo rah D. het terrein op kwam ging het alarmsysteem af terwijl zij door de met metaalontdekker beveilig de deur liep, waar alle toeristen doorheen moeten. niet verder dan 8. Het aantal ge wonden bedraagt inmiddels meer dan 160, waarvan 69 schotwonden. De onlusten vonden plaats in de zwarte woonwijken rond dé haven stad Durban, waar het kwam tot zeer harde confrontaties tussen zwarte Zulu-menigten, Aziatische inwoners en snel samengetrokken leger- en politie-eenheden. De onlusten rond Durban bra ken dinsdag uit, toen studenten in de zwarte woonwijk Umlazi kinde ren probeerden te verhinderen naar school te gaan. In de loop van de avond breidden de onlusten zich uit naar de omliggende woon wijken Kwamashu en Ntuzuna, waarbij steeds meer Aziatische winkeliers en handelaars het moes ten ontgelden. Plunderen Woensdag werd de situatie pas echt kritiek, toen groepjes zwarte jongeren vrachtwagens en bussen aanhielden, met stenen bekogel den en in brand staken. Met de uit gebrande resten werden ook weg versperringen opgericht. Honder den Aziatische gezinnen vluchtten uit hun wijk en vonden proviso risch onderdak in de wijk Phoenix. Aanvankelijk werd hun evacua tie geregeld door gewapende Azia tische burgers, maar later werd dit overgenomen door leger- en poli tie-eenheden. In de confrontaties met de Zulu-groepen stierven 20 mensen door politiekogels, terwijl het gewondenaantal gisteravond officieel op 169 was komen te staan. De materiële schade is aan zienlijk. Talrijke woningen en win kels zijn geplunderd en in brand gestoken. Hoewel de noodtoestand in dit gedeelte van Zuid-Afrika niet van kracht is, zijn alle scholen ge sloten en is elke economische acti viteit in de omgeving van Durban tot stilstand gekomen. De oorzaak van de onlusten rond Durban is moeilijk aan te geven. Mogelijk bestaat er een verband tussen de moordaanslag vorige week op de populaire zwarte advo cate Victoria Mxenge. Ook wordt er een verband gelegd tussen de historische haatgevoelens van de Zulu's ten opzichte van de Aziati sche inwoners van Natal. In 1949 werden ruim 150 Aziatische hande laren en winkeliers door Zulu-krij- gers gedood, omdat deze de Zulu's zouden uitbuiten. Gistermiddag kwam het Aziati sche parlement in spoedzitting bij een. En later op de middag bracht ook de minister van wet en orde, in het gezelschap van een aantal Azia tische volksvertegenwoordigers, een bezoek aan het getroffen ge- bieck Volgens parlementsvoorzit- werk v 'politieke intrigan- Studenten Ook in Kaapstad kwam het tot incidenten, nadat blanke, zwarte en gekleurde studenten van de Universiteit van de West Kaap een driedaagse collegeboycot hadden uitgeroepen uit protest tegen de noodtoestand. De politie trad hard op tegen een demonstratieve op tocht, waaraan meer dan 1000 stu denten deelnamen. Spandoeken werden in beslag genomen en 20 studenten werden gearresteerd. Terwijl de onlusten voortduur den en extra veiligheidstroepen werden gedirigeerd in de richting van Durban, gaf president Pieter Botha een persconferentie in Pre toria. Botha zei, dat het uitroepen van de noodtoestand in 36 van de 265 Zuidafrikaanse juridische dis tricten wel degelijk succes heeft opgeleverd. Hij zei, dat wat hem betrof, de noodtoestand zo spoedig mogelijk zou kunnen worden inge trokken 'als de situatie in de zwarte woonwijken dat gerechtvaardig de'. Hij zei ook, dat het nog niet in de bedoeling lag de noodtoestand uit te breiden tot andere onlustge- bieden als Durban en Kaapstad, maar sloot hardere maatregelen daar niet uit. Volledig in strijd met de uit spraak van Botha, dat de noodtoe stand tot resultaten had geleid, was de bekendmaking enige uren later in een speciale editie van de rege- ringsgazette, dat de noodtoe standsmaatregelen zouden worden aangescherpt. In de 36 districten hebben de veiligheidstroepen met onmiddellijke ingang de bevoegd heid gekregen om een avondklok in te voeren tussen 10 uur 's avonds en 4 uur 's morgens. Mensen, die niet in een bepaalde woonwijk woonachtig zijn, is het verboden nog langer zonder schriftelijke toe stemming een zwarte woonwijk binnen te gaan. Ook wordt er nu gepoogd de schoolboycot in de zwarte woon wijken te doorbreken. Ieder schoolkind moet zich voortaan tij dens schooluren in de klaslokalen bevinden. Tenslotte is het in bezit hebben van benzine strikt geregu leerd. Benzine mag alleen nog maar worden vervoerd in de tank van een auto. Deze beslissing is ge nomen om het vervaardigen en gooien benzinebommen tegen te gaan. Het aantal gearresteerden vanwege de noodtoestand is overi gens volgens de politie teruggelo pen tot 865. In totaal zijn er nu 1481 mensen gearresteerd geweest, maar ondertussen zijn er ook weer meer dan 600 in vrijheid gesteld. De Libanese president Gemayel ontmoette i ambtgenoot Assad. Veroordeelde eist: voltrek de doodstraf BRUSSEL (ANP) - De 24-jari- ge Belg Patrick de Decker, die in december vorig jaar wegens moord ter dood werd veroor deeld, heeft in een brief aan zijn advocaten geëist dat die straf nu ook ten uitvoer wordt ge legd. Hij maakte dit gisteren zelf bekend via de krant La Dernière Heure. „Ik ben ter dood veroordeeld. Laat men mij dan ook in het openbaar guillotineren", aldus De Decker, die weigert een door zijn advocaten opgesteld gratieverzoek te ondertekenen. De jongeman bracht een be vriende cafébaas in 1982 niet minder dan 35 steken toe met een schaar. De doodstraf wordt in België zeer zelden uitgesproken en is sinds de eeuwwisseling niet meer ten uitvoer gelegd, afge zien van de berechting van oor logsmisdadigers. In de praktijk zet de Belgische koning de straf altijd om in levenslange gevangenisstraf. Daarvoor is wel een gratie verzoek nodig en dat dreigt nu uit te blijven. Volgens de Belgische straf- rechtgeleerde Van Outryve kan het openbaar ministerie echter ambtshalve een gratieverzoek indienen en ligt het voor de hand dat de koning het vervol gens inwilligt. CASABLANCA (AP/Rtr./DPA/ UPI) - De topconferentie van de Arabische Liga in Casablanca, waar alleen gematigde staten aan wezig zijn, zal het Jordaans/PLO akkoord over een gezamenlijk aanpak van het Israëlisch/Arabi sche conflict slechts indirect het „groene licht" geven en formele in stemming vermijden. Dit zeggen ingelichte kringen op de conferen tie, die wordt geboycot door vijf staten: Syrië, Algerije, Libië, Zuid- Jemen en Libanon. De partners in het akkoord van Amman verwachten van de top conferentie kennelijk verschillen de resultaten: de PLO zal er niet op aandringen dat de Arabische lei ders het akkoord aanvaarden. Jor danië daarentegen oefent druk uit voor volledige steun voor de over eenkomst van de 16 leden van de Arabische Liga die wel de buiten gewone tweedaagse conferentie in Marokko bijwonen. Naar verluidt is de PLO, die wel graag steun wil voor de overeen komst met de Jordaanse koning Hoessein, bereid indien nodig een herbevestiging van het vredesplan van Fez te aanvaarden, dat het re sultaat was van de laatste Arabi sche top, bijna drie jaar geleden. De PLO wil de zaak niet op de spits drijven, wetende dat belangrijke gematigde staten zoals Saoedi-Ara- bië de al grote Arabische verdeeld heid niet dieper willen zien wor den. Een uitdrukkelijke aanvaar ding van het Jordaans/Palestijnse plan zou gelijk staan met een totale breuk met de radicale landen, met Syrië aan het hoofd. De reacties onder zelfs gematig de staten op „Amman" waren ge mengd, en de PLO-leiding is ook verdeeld gebleken. Vandaar dat kan worden teruggevallen op het vredesplan van Fez, dat voorziet in een federatie van Jordanië en een Palestijnse onafhankelijke staat, echter nadat deze is opgericht in de nu door Israël bezette gebieden. In ruil voor de onafhankelijke staat zouiiet recht van Israël op een be staan door de Arabische staten worden erkend. Gemayel Na een vijf uur durende ontmoe ting met de Syrische president As sad heeft de Libanese president Amin Gemayel gisteren verklaard dat hij nu 'een beetje optimisti scher' is over het naderende einde van de Libanese burgeroorlog. Zijn premier Rashid Karami knik te goedkeurend bij deze woorden', maar gaf' geen commentaar. Gemayel gaf de Palestijnen de schuld van de situatie in Libanon. "Niemand heeft de Palestijnse zaak en het Palestijnse volk zoveel geboden als wij", zei Gemayel. "Maar ongelukkigerwijs was wat we oogstten een verdeeldheid in ons land en pogingen om de struc tuur van onze regering te vernieti gen". Volgens Gemayel zal "Liba non niet terugkeren naar dat tijd perk toen de PLO verdeeldheid zaaide onder ons volk". Ook toonde Gemayel zich in na volging van de Syrische president Assad bereid tot grotere politieke hervormingen en het bijleggen van de rivaliteit met de moslims in het land. "Het is tijd de grondwet van Libanon te vernieuwen", zei Ge mayel. "Maar de hervormingen moeten Libanons onafhankelijk heid en soevereiniteit garanderen, de gelijkheid van de burgers, hun vrijheid en een vrije economie". Islamiet veroordeeld in Jakarta MEXICO STAD - Ogenschijnlijk is alles rustig in Guyana na de plotr selinge dood, dinsdag, van presi- j dent Forbes Burnham. Burnham heeft het buurland van Suriname f echter meer dan 20 jaar op vrij die- I tatoriale wijze geregeerd. Het lijkt erop dat zijn politieke vijanden wachten op het juiste moment, de algemene verkiezingen die nog voor het einde van dit jaar moeten worden gehouden. door Rob Sprenkels De 62-jarige Burnham overleed onverwacht op de operatietafel in een ziekenhuis in de hoofdstad Georgetown. Terwijl de artsen een eenvoudige keeloperatie uitvoer den bleef het al sinds lange tijd zwakke hart van de Guyaanse lei der plotseling stilstaan. Het Guyaanse leger is in staat van paraatheid gebracht en de stra ten van Georgetown worden over heerst door gewapende milities van Burnham's PNC-partij, de People's National Congress, die de bevolking oproepen tot rouw. Vi ce-president Desmond Hoyt is in middels beëdigd als opvolger van de progressief geïnspireerde dicta- van de op dat moment op Moskou georienteerde Jagan. Naar het heet werd Burnham zelfs financieel ge steund door de Amerikaanse in lichtingendienst CIA om een over winning te kunnen boeken bij de verkiezingen van 1964 Bauxiet Twee jaar later besloot Londen Guyana onafhankelijkheid te schenken. De belangen van de Britse, Amerikaanse en Canadese landbouw- en aluminium-giganten werden veilig geacht in de handen van Burnham Deze bleek, opge hitst door de felle nationalistische taal van Jagan, echter toch te radi- kaliscren en tussen 1971 en 1976 nationaliseerde hij de bauxietin- dustne, de houtindustrie, een be- langrijke scheepswerf en de sui- ifoiö ap» kerindustne. Burnham baseerde zijn politiek op het principe van het „coöpera- en het is zeer de vraag of de 900.000 tisme". Zijn progressieve pogingen Guayanen een nieuwe fraude van om alle Guyanen medezeggen de PNC zonder meer zullen accep- schap te geven, behoorlijke voe teren. ding, kleding, behuizing en onder- Ondanks al zijn gebreken genoot wijs zijn echter verzand geraakt in Burnham toch nog altijd de nodige persoonlijke ambities van functio- populariteit in de vroegere Britse kolonie. In 1950 stond hij samen de wieg van de niet massaal in opkomst is geko- JAKARTA (Rtr/AFP/UPI) - Een is lamitische godsdienstleraar, Mo hammad Tasrif, is gisteren door een rechtbank tot levenslang ver oordeeld wegens het beramen van drie bomaanslagen in oktober vo rig jaar in de Chinese wijk van Ja karta. Dit heeft een woordvoerder van de rechtbank meegedeeld. De officier van justitie had de dood straf geëist. De rechtbank bevond Tasrif schuldig aan subversieve activiteit, bezit van explosieven en pogingen om op ongrondwettige wijze de re gering te dwingen tot een andere politiek. Bij de aanslagen vielen twee doden en 18 gewonden. Ze ven medeplichtigen werden eerder tot gevangenisstraffen variërend van 10 tot 19 jaar veroordeeld. Twee mannen wachten nog op hun Tasrif bekende dat hij het brein achter de aanslagen was. Hij wilde zo de aandacht vestigen op het feit dat de Chinese minderheid door nauwe banden met de regering-Su- harto een economisch domineren de positie heeft. Twee bommen ontploften in banken van Liem Sioe Liong, een Indonesiër van Chinese afkomst en een vertrou weling van president Suharto. Onder de veroordeelden was ook de ex-minister van industrie Moha mad Sanusi die 19 jaar kreeg. Een andere vooraanstaande Indone siër, H.R. Dharsono, een voormali ge secretaris-generaal van het Ver bond van Zuidoostaziatische lan den ASEAN, werd in verband met de aanslagen in november gearres teerd. Een aanklacht tegen hem is nog niet geformuleerd. People's Progressive Party, de tegen „Kameraad Leider tor. poli- Cheddi Jagan, Burnham' tieke aartsvijand, heeft tot nu toe in alle talen gezwegen. Jagan, in feite een ultra-linkse revolutionair, - lijkt met het verdwijnen van Burn ham echter goede kansen te maken op een stembusoverwinning. Burnham heelt naar verluidt nog nooit kans gezien om verkiezingen op democratische wijze te PPP. Drie jaar later wist Jagan pre- Burnham" is volgens oppositielei- mier te worden van het toen nog der Jagan vooral te danken aan de Brits-Guyana. Maar al snel kwam volksmilities, in de praktijk niet het tot onenigheid tussen Burn- meer dan knokploegen van de ham, een nazaat van de uit Afrika PNC die door de jaren heen heel gehaalde negerslaven, en Jagan, wat stakingen hebben gebroken. een Indiër. Burnham richtte zijn eigen partij op, de PNC, en wist zich te verze keren van Amerikaanse en Britse steun. Washington en Londen moesten namelijk niets hebben Het nationalisme van Burnham, die zich na een grondwetswijziging in 1980 tot president liet benoe men, heeft hem door de jaren heen op internationaal niveau steeds verder geïsoleerd. In het zadel ge holpen door Washington en Lon den onderhoudt Burnham op het ogenblik vriendschappelijke ban den met Cuba en het Oostblok. In 1983, tijdens de Amerikaanse inva sie tegen Grenada, was Burnham zelfs bereid om Guyaanse troepen in te zetten tegen de Amerikaanse mariniers. Met het verdwijnen van de „va der van de Coörperative Repu bliek" lijkt Guyana nu onrustige tijden tegemoet te gaan. Door het internationale isolement is de na tionale economie scherp achteruit gegaan. In 1980 kwam het reeds tot straatrellen naar aanleiding van de verkiezingsfraude die in 76 procent van de stemmen voor Burnham re sulteerden. De ultra-linkse revolu tionair Jagan staat klaar om in de cember het roer over te nemen, maar voor het zover zal komen zal er waarschijnlijk eerst bloed vloeien. KARLSRUHE (AP) - De secreta resse van de Westduitse minister van economische zaken Bange- mann wordt verdacht van spiona ge. De procureur-generaal Kurt Rebmann heeft een gerechterlijk onderzoek gelast naar de activitei ten van de 61-jarige voormalige chefsecretaresse Sonja Lüneburg. Een woordvoerder van de Bun- desanwaltschaft deelde gisteren in Karslruhe mee dat Sonja Lüne burg niet meer was teruggekeerd van een korte vakantie. Zij had ge zegd dat ze een reis naar het bui tenland zou maken, maar die mel ding bleek niet juist. Bij een onder zoek in haar woning bleek dat ze hals over kop haar huis zou hebben verlaten. Verder werd in het huis apparatuur aangetroffen waarmee documenten gekopieerd kunnen worden. Een woordvoerder van het mi nisterie, Dieter Vogel, zei dat de vroegere secretaresse en nu hoge medewerkster bij Economische Zaken vorige week vrijdag voor een lang weekeinde op vakantie was gegaan maar tot nog toe niet teruggekeerd. Dinsdag werd de po litie al gewaarschuwd. Lüneburg had maandag weer gewoon op het werk moeten verschijnen. Mevrouw Lüneburg was chefse cretaresse van Bangemann toen hy voorzitter was van de liberale frac tie in het Europees parlement. Toen Bangemann in 1984 minister werd kreeg zij een hoge functie bij Economische Zaken. De medewerkster, die al enige antecedentenonderzoeken achter de rug had, zou officieel geen toe gang hebben gehad tot geheime gegevens. Zij werd nooit van spio- nage-activiteiten verdacht. De re den waarom haar huis werd onder zocht was om een aanleiding te vinden voor haar plotselinge ver dwijning.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 7