Bibliotheek begin '86 naar Aloysiusschool GS: 'Meeslouwerpolder kan worden afgegraven' Nog onzeker in welk deel gebouw Opvallende woning in Warmond Uitvallers in rolstoelrace lIJdl.Hdl.ldü VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1985 Eierkoeken en geld gestolen bij bakkerij LEIDERDORP - Bij een bak kerij aan de Leiderdorpse Van Diepeningenlaan werd in de nacht van woensdag op don derdag ingebroken. Meegeno men werd ongeveer vierhon derd gulden alsmede eierkoe ken. De daders kwamen vol gens de politie binnen door een openstaand tuimelraampje. Op dezelfde manier verschaften in brekers die nacht zich toegang tot een groentewinkel in dezelf de straat. Uit deze winkel werd echter niets meegenomen. VOORSCHOTEN/ZOETER- WOUDE - De Meeslouwerpol- der wordt afgegraven. Het ont breekt de provincie aan rechts gronden om de zandwinning in dit natuurgebied op te schor ten of stop te zetten, zoals ver zocht door natuurbescher mers. Dit staat in een brief, die Gedeputeerde Staten (GS) van daag sturen aan de vogelwerk groep 'Vhetland' en de Werk groep Milieubeheer. Deze werkgroepen hadden GS ge vraagd om nog eens te overwegen of zandwinning wel kan worden toegestaan in het 65 hectare grote gebied, ten zuiden van recreatiege bied Vlietland. Of, formeel gezegd: de oude zandwinvergunning moet opnieuw worden overwogen. Volgens het dagelijks bestuur van de provincie kan dat niet. "De ontgrondingenwet bepaalt dat zandwinner RCR met de oude. reeds lopende vergunning haar gang kan gaan totdat de Kroon uit spraak heeft gedaan over de be zwaren die de natuurbeschermers tegen de nieuwe vergunning heb ben aangespannen", aldus de brief. Dit betekent in de praktijk dat RCR nog zeker zo'n drie tot vier jaar haar gang kan gaan in het ge bied, waar nu nog zeldzame vogels komen. De provincie betreurt dit en zegt al het mogelijke te hebben gedaan om de zandwinner op andere ge dachte te brengen. In juli heeft ze nog gevraagd of de zandwinning kan worden uitgesteld tot na de uitspraak van de Kroon. Het ant woord was "nee". RCR zou dusda nige verplichtingen hebben aan derden dat de Vlietlandplas, waar in nog 1 miljoen kuub zand dit, geen soelaas biedt volgend jaar. Dus: het bedrijf heeft de polder nu onder water laten lopen en treft voorbereidingen voor de door braak tussen de Vlietlandplas en de polder. In september wordt be- gonnen met het weghalen van de VRIJDAG acht meter dikke bovenlaag. En halverwege 1986 zou de échte zandwinning van start moeten gaan. Leiden 't Breehuys - Breestraat, slotavond met optreden de band Slim, 20-24 uur. LVC - Breestraat. laatste swingavond Hoewel dit schema al vaststaat en de vogelvlucht aanstaande is, blijft de provincie doorgaan met het inrichten van het vervangende natuurgebied, zuidelijk van de Meeslouwerpolder. Wanneer dit klaar is, blijft onduidelijk. Nog niet alle grond is aangekocht. ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude wil op 1 januari 1986 om de verhuizing van de openbare bibliotheek rond hebben. In welk deel van de Aloysiusschool de biblio theek wordt gehuisvest is nog onzeker. Momenteel is een bibliotheekcommissie, bestaan de uit ambtenaren en bestuurders van de bibliotheek, bezig plannen uit te werken voor de meest gunstige indeling van de verlaten school aan de Schenkelweg. Het gaat om twee plannen: huis vesting in het oude deel van de voormalige school, of huisvesting in het nieuwere deel aan de Jan van Banningstraat. Twee weken geleden is de commissie geïnstal leerd. Bij de plannenmakerij staan de wensen van de in ernstige ruim tenood verkerende bibliotheek op de eerste plaats. De vestiging van andere verenigingen en stichtin gen in het door de fusie van de Aloysiusschool met de Sjaloom- school leeggekomen gebouw wordt nog nader bekeken. Wethouder H. Graniewski-Wij- nands wil nog geen namen noemen van verenigingen die zullen wor den benaderd om zich aan de Schenkelweg of Jan van Bannings traat te vestigen. Zeker is echter dat wordt gedacht aan de schil dersgroep Kameleon en de stich ting Oud-Zoeterwoude om te ver huizen naar de voormalige school. De schildersgroep is momenteel gehuisvest in het noodlokaaltje 't Buitenbeentje, naast de Aloysius school. Dat gebouw verkeert in zeer slechte staat en zal volgens wethouder Graniewski op de lange duur vanzelf wel instorten. Zij be nadrukt dat het in eerste instantie aan de bibliotheek is om te bepalen welk deel van de Aloysiusschool zal worden gebruikt. De medege bruikers van het gebouw zullen zich daaraan moeten aanpassen. Om de Aloysiusschool rijp te ma ken voor gebruik door de biblio- theek is een potje van twee ton bij de gemeente aanwezig. Suetanborch Aan een keuze voor de Schenkel- weg-zijde kleven enige nadelen voor wat betreft de vestiging van Oud-Zoeterwoude en de Kame leon. Deze groepen zouden in aan merking komen voor het gebruik van de ruime zolderverdieping van de school. Oudere mensen die slecht ter been zijn, kunnen hier vrijwel niet komen, wat een ernsti ge belemmering is voor een keuze van deze ruimten. Bovendien heeft de schildersgroep 'echt' licht no dig, wat op de donkere zolder moeilijk te verwezenlijken is. Hoewel de oudheidskamer 'Sue tanborch' van Oud-Zoeterwoude momenteel goed gehuisvest is in een voormalige telefooncentrale nabij de Noordbuurtseweg, is het volgens wethouder Graniewski zaak naar andere ruimten uit te kij ken. De wens van de gemeente om de centrale "voor een symbolisch bedrag over te nemen" lijkt name lijk niet te lukken. De eigenaar van de centrale wil van geen goedkope overname we ten. Een officiële taxateur zou moeten worden ingeschakeld om WARMOND - "Een huis dat op valt", zegt de Warmondse gemeen tesecretaris Zoetemelk over de wit blauwe creatie, direct naast het Warmonder hek. Niet alleen kleur en strakke vorm, maar vooral ook de plek fluisteren hem deze woorden in. Immers, het grenst direct aan de Oranje Nassaulaan, de toegangs weg tot het dorp. Zoetemelk: "Je hoeft geen deskundige te zijn om te kunnen vaststellen dat het min der zou zijn opgevallen wanneer het op een andere plaats zou heb ben gestaan". B en W hadden soortgelijke ge dachten. "Is er een goede verhou ding tussen de grootte van het bouwwerk en het perceel?", vroe gen ze zich vorig jaar al af. Nee-zeg gen was moeilijk. Dan zouden de dagelijks bestuurders ook nee moeten zeggen tegen het bestem de waarde van het gebouwtje te be palen. Overname zou hierdoor veel te duur worden. Volgens Gra niewski kost de huur van de cen trale Oud-Zoeterwoude nu al bijna de kop. "De huur van het gebouw is in derdaad hoog", bevestigt vice- voorzitter J. van Gent desge vraagd, "wij moeten onze financië le reserves aanspreken, wat ten koste kan gaan van ons blad Sue- tan, dat de grootste uitgave is". De plannen om Oud Zoeterwoude te laten verhuizen naar de Aloysius school kent Van Gent nog niet. Uit een eerste - persoonlijke - reactie blijkt dat hij niet staat te trappelen om de oudheidskamer te verlaten. "Persoonlijk blijf ik liever in het gebouwtje. We zijn nu volledig zelfstandig. Als je naar de Aloy siusschool gaat, wordt je weer een onderdeel van een groter geheel. Bovendien is het huidige gebouw erg veilig tegen inbraak. In zo'n school moetje allerlei dure beveili gingen aanbrengen". Vacuüm Begin september zullen verte genwoordigers van de openbare bi bliotheek praten met de gemeente over de toekomstige huisvesting in de Aloysiusschool. "Door de vakantie is er nu even sprake van een vacuüm", zegt voorzitter A. Paardekooper van het bibliotheek- bestuur. Volgens hem heeft de bi bliotheek geen uitgesproken voor keur voor de 'oude' of de 'nieuwe' kant van het schoolgebouw. Paardekooper: "Wij hebben vooral snél een ruimte nodig, want de situatie aan de Van Alkemade- laan is echt onhoudbaar geworden. Nieuwe boeken worden nog wel ingeschreven, maar we slaan ze meteen op in het gemeentehuis omdat de boekenkasten propvol zitten. Het is gewoon zonde om ze in de rekken te zetten, als je een boek uit de rij trekt, valt de rest een meter in het rond. Dan wachten we liever even op definitieve huisves ting. We wachten al lang genoeg, die laatste maanden kunnen er ook nog wel bij". Hoewel er steeds meer duidelijk wordt over de nabije toekomst van het Aloysiusschoolgebouw, blijft de bestemming op langere termijn voorlasnog onzeker. 'Woning bouw' wordt vaak geroepen als het gaat om het gebruik van eventueel vrijkomende grond. "Veel te voor barig", vindt wethouder Graniews ki dergelijke geluiden. "Ten eerste hebben het onder wijs en een groot aantal verenigin gen het gymnastieklokaal nog no dig. Zeker het eerste jaar moet het gymnastiekonderwijs aan de Schenkelweg blijven. De Klaver- hal mag van het ministerie van on derwijs slechts worden gebruikt als de gymzaal vol is. Ten tweede hebben we een aantal lokalen wel licht nodig als tijdelijke huisves ting van ambtenaren omdat het ou de gedeelte van het gemeentehuis wegens verzakkingen moet wor den opgeknapt. Daarover moet nog worden gepuzzeld, maar voor lopig wordt er niet gesloopt. Als je het afbreekt weet je zeker dat het weg is". DEN HAAG - Het slechte weer van de eerste dagen van de internatio nale rolstoel Bloemenmarathon heeft opnieuw zijn tol geëist. Giste ren staakten Ben Westerhof uit Hengelo, Ronny Beerens uit Bel gië, Marga Lokker uit Purmerend en Theo Duyvesteyn uit Poeldijk de strijd met griep of blessures als gevolg van de koude en regen. Het verhaal over het verloop van de rolstoelrace wordt echter verve lend. Opnieuw won de sterke Belg Luc van Landeghem uit Kruibeke in Oostvlaanderen twee criteriums. Een in 's Gravenzande en een in Den Haag. Op het Kasteelplein in 's Gravenzande versloeg hij de bui ten mededinging meerijdende Kees van Breukelen en de Duitser Errol Marklein. Bij het criterium op de Betje Wolfstraat was de volg orde andersom: Marklein tweede en Van Breukelen derde. Bij de wat langzamere B-rijders won Gerard de Sterke uit Rotter dam het eerste en Margrit Quell uit Mammandorf in Duitsland het tweede deel. In de B-groep krijgt de leider in het algemeen klasse ment Margrit Quell echter concur rence van Adrie Valkenburg uit Almere en de voormalig betaald voetballer Peter Bernhart uit Vlaardingen. Beide rolstoelatleten gaan met de dag beter rijden en kunnen het Quell nog knap lastig maken in de strijd om de eindover winning. Vandaag rijden de atleten van Alphen aan den Rijn naar Scheve- ningen. In de buurtschap Gelders- woude, onder Zoeterwoude, staat een tijdrit op het programma. Mor gen wordt de laatste etappe Sas- senheim-Katwijk-Oegstgeest ver reden. Op de Lange Voort in Oegst- geest reikt de commissaris van de koningin, mr. Schelto Patijn, de prijzen uit. WASSENAAR - Op de speciaal aangelegde jeu de boules wed- strijdbaan bij de Wassenaar se sporthal maakten gisteren zo'n 30 ouderen kennis met het ballen spel. Geregeld werd de serene rust op de baan verstoord door de tonen van een fluitketel uit het clubgebouwtje. Want, ook de in wendige mens werd niet vergeten bij dit onderdeel van de jaarlijk se zomerspelen. 4 Deze spelen worden georgani seerd door de Oranjevereniging en gingen gistermorgen van start. Parapluhangen, doeltrap pen, kuipjesteken en stoelendans. Daar draaide het toen om op het volle grasveld langs de Hofcamp- weg. Ook de tekenwedstrijd, 's mid- werd druk bezocht: Zo'n 230 jongens en meisjes tussen de 5 en 12 jaar tekenden op het asfalt van de Groeneveltlaan, De avondspelen aan de Hofcamp- weg, leverden de eerste Wasse- naarse rodeo-kampioen op: de in Texas geboren Jim Nelson. Hij bleef 45 seconden zitten op een wild. draaiende en stijgende stier. Edwin van Brecht bleek de beste kuipjessteker. (foto Holvast) VOORSCHOTEN - Zaklopen in het water. Dé Voorschotense jeugdvakantiebezigheid van vanmorgen. Zo'n 80 kinderen in de leeftijd van 6 tot 14 spartelden dat het een lust had in recrealiebad 'Het Wedde'. Tevredenheid alom dus en de verregende dagen leken ver weg. In deze dagen werd een activiteit afgelast (midgetgolf) en moesten andere onderdelen worden aangepast. Zo verschoof het spelletjesfestival naar binnen. Bij het vakantieland, volgende week, is dat niet mogelijk. Goed weer is dus gewenst. (foto Holvast) Terrein Groenoordhallen - Circus Kro ne, 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Sop hie's Choice. 22.15 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18. vrouwenavond, 21-1 Lesbiese Vrouwen Leiden - Caecilia straat 18, disco, 21-2 uur. Leiderdorp Wijkcentrum Zijlkwartier - Van der Marckstraat 19, slotavond vakantiebij- belschool, 19 uur. ZATERDAG Leiden Terrein Groenoordhallen - Circus Kro- Hartebruekerk - orgehvandelconcert ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag o uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur. (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot zo 8 uur: P.L. Tan, tel. 210890; spreekuur Schoenerwal 13. zo 8 uur tot 24 uur: J. Verhage, Pluim- zeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 218661; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeijer. Pieterse. v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus. Middelste- gracht 129, tel. 132500. zo 8 uur tot 24 uur: A.H. Bergmeijer, tel. 121701; spreekuur Oude Singel 76. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: E.K. Fogelberg, de Sitterlaan 18. tel. 132877. zo 8 uur tot 24 uur: J. van Leeuwen, v.d. Brandelerkade 28. tel. 120412. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rjjn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: A. Boer, v.d. Helm laan 5. tel. 310420; spreekuur Haagweg 60. zo 8 uur tot 24 uur: M. v.d. Waart, tel. 311414: spreekuur Petr. Moensweg 52. Groep 5 - Schaefer. Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. eindsplein 2a, tel. 122268. Leiderdorp J. v.d. Beek en J. v.d. Leden, tel. 894539; za en zo spreekuur van 12.30-13 i Hoofdstraat 8, tel. 894539. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: E.J. Roelants, Frans Halslaan 10, tel. 153747. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za. A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 762159; zo, W. van Dam, Palestinalaan 29, tel. 3960. Warmond J. Hoornweg, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar Noord: M.H. van Tolingen jr., Van Pola- nenpark 94. tel. 15939; zuid. J.W. Stuijf- zand, Van Polanenpark 138, tel. 12460. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 9 augustus tot vr 16 augustus door: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 120085. Apotheek Hofland. Thobéckeweg 3, Voorschoten, tel. 762877. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Lei den. tel. 220513. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: H. Vestjens. Rijn en Schiekade 23, Lei den. tel. 144323. Voor de praktijk van Duijn. Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D J. Brandt. Homanstraat 1. Rijnsburg, tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: P.C. Akkerman, Zoeterwoudsesingel 56, Leiden, tel. 149921; za en zo spreek uur om 13 uur. Voorschoten, Wassenaar: J.Th. Ancion, Lange Kerkdag 63, Wasse naar. tel. 14207. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en Een wit-blauw huis bij het Warmonderhek: "Wat de een mooi vindt, vindt de ander lelijk. (foto Holvi mingsplan, dat dergelijke huizen toestaat. Bovendien had de welstands commissie direct haar fiat geven aan het huis. Oftewel, volgens deze organisatie voldoet hpt 'aan redelij ke eisen van welstand, wat betreft het uiterlijk en de plaatsing, zoda nig dat het bouwwerk zowel op zichzelf als in bestaande/toekom stige omgeving voldoet aan redelij ke eisen van welstand'. Zoetemelk hierover: "Ik vind de beoordeling van een bouwwerk, voor zover het de esthetica betreft, een moeilijke zaak. Wat de een mooi vindt, vindt de ander lelijk, nietwaar?". Dief weggeroepen OEGSTGEEST - Omdat de buren ingrepen, werd gistermorgen voor komen dat er werd ingebroken in een woning aan de Warmonderweg in Oegstgeest. De inbreker koos na het geroep het hazepad. Uit de tuin van een woning aan de Berlicum- straat werd een surfplank gestolen ter waarde van ongeveer driehon derd gulden. Korter werken, huwen duurder? OEGSTGEEST - Dat Oegst- geester ambtenaren vanaf van daag eens in de veertien dagen een vrije vrijdagmiddag heb-* ben, heeft ook gevolgen voor trouwlustige inwoners. Trouwen op deze middag wordt onmogelijk óf misschien wel duurder. B en W hebben in deze nog geen standpunt inge nomen, maar volgens gemeen tesecretaris Van Hulsteijn zou het tarief kunnen worden opge trokken tot dat van zaterdag morgen: 661,90 gulden. Op dit moment kost trouwen op vrij dagmiddag nog 384,50 gulden. Voor eventuele bezwaar schriften die binnen moeten zijn op de middag dat ambtena ren vrij hebben, heeft de rege ling geen gevolgen. Alle post die in het weekeinde is binnen gekomen, krijgt het opschrift 'vrijdag'. Overigens is nog niet bekend of wethouders zullen profiteren van de vrije middag. De secre taris heeft hierover nog niets gehoord. "Eventuele doorwer ken zullen in ieder geval versto ken blijven van koffie of thee en ook de kachel gaat 's winters dan al om half twaalf uit in plaats van half vier", zo weet hij te melden. LEIDSCH -■££ DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta- NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19 30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16 30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8 30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 per half jaar, aan huis bezorgd 131.40 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 8! per maand, aan huis bezorgd f 22,10 per maand, per post f 30.00 (maandabonnement alleen mogelijk i automatische betaling) losse nummers 1.00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem HOOFDKANTOOR Witte Singel 1. Leiden (071)144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A, van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz. A A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Kunst, radio, tv: P.C. Rosie Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2