Staalakkoord pakt niet gunstig uit 'Luchtvaartkartel poogt Air Holland te breken Griekenland stelt ingrepen uit Akzo mag zwijgen over 'supervezel' Nederlandse export 40 procent omlaag Waarschuwing tegen Oostenrijks druivensap BRUSSEL (ANP) - Het staalakkoord dat maandag werd bereikt tussen de Verenigde Staten en de Europese Gemeenschap pakt voor Nederland niet bepaald gunstig uit. Voor Nederland betekent het akkoord dat de export van staal naar de VS met veertig procent teruggebracht moet worden. Desondanks ging staatssecretaris Bolkestein gisteren ak koord met het bereikte resultaat. Het akkoord heeft betrekking op elf staalsoorten waarvan de Euro pese export naar de VS sterk is toe genomen. De EG en de VS kwa men overeen dat de Gemeenschap in de laatste vijf maanden van dit jaar nog maar 198.000 ton van deze produkten mag verschepen. Voor bijna alle EG-landen betekent dit dat de export nog fors zal toene men ten opzichte van vorig jaar. Dat het akkoord juist voor Ne derland negatief uitvalt, ligt aan de referentieperiode die is gekozen om de quota over de lidstaten van de EG te verdelen. In deze periode Bolkestein: pijn verzacht, (foto gpd» (1982-1984), heeft Nederland rela- BONN (AP) - De Bondsrepubliek heeft de invoer van Oostenrijkse, druivesap stopgezet en de consu- .menten gewaarschuwd om geen sappen meer te drinken nadat bij drie verschillende merken een gro te hoeveelheid diëthyleenglycol was aangetroffen. Ook werden weer bij vier Duitse wijnen hoe veelheden van het gif ontdekt. Het totaal aantal vergiftigde wijnen uit Duitsland komt daarmee op 16. Een woordvoerder van het mi nisterie van gezondheid zei dat bij het onderzoek naar de druivesap- pen zodanige concentraties diëthy leenglycol zijn aangetroffen dat voor kinderen en nierpatiënten sprake was van 'acuut vergifti gingsgevaar'. De woordvoerder, Hartwig Möbes zei dat er geen druivesap uit Oostenrijk mag wor den ingevoerd, maar dat er moge lijk toch al vergiftigde druivesap in Duitsland te verkrijgen was. De merken waar het gif in werd aangetroffen kwamen van de bot telarij van de Brüder Krill in Fels/ Krems en van de Peer-bottelarij in Kort Zakelijk Bankamerica Bankamerica, de op één na grootste bank van de Verenigde Staten, heeft voor hgt eerst in 53 jaar een verlaging van het kwar taaldividend aangekondigd. In de afgelopen vier jaar zag de bank kans ondanks winstdalingen een verlaging van het dividend te ver mijden. In afgelopen kwartaal was er echter een verlies van 338 mil joen dollar. In het tweede kwartaal van het vorig jaar werd nog een winst van 110 dollar behaald. Het dividend zakt van 38 tot 20 dollar cent per aandeel ofwel met 47 pro cent. Deze verlaging bespaart de bank 109 miljoen dollar. Apple-Z.-Afrika Het Amerikaanse computercon cern Apple heeft besloten zijn ver koopactiviteiten in Zuid-Afrika te beëindigen, zo heeft de president- direkteur van de computerfirma, Michael Spindler, in Parijs be kendgemaakt. „Zoals vele andere organisaties in de wereld distan tieert Apple Computer zich van de apartheidspolitiek van de huidige Zuidafrikaanse regering. Wij ver kiezen deze politiek niet te onder steunen en beëindigen daarom on ze activiteiten in Zuid-Afrika", al dus Spindler. Haven Rotterdam De overslag in de Rotterdamse haven is in het eerste halfjaar van 1985 nagenoeg gelijk gebleven aan de overslag in de eerste zes maan den van vorig jaar. Totaal werd in het afgelopen halfjaar 123 miljoen ton goederen overgeslagen in de haven van de Maasstad. De sector massagoederen nam met een pro cent af, doordat de aanvoer van ru we aardolie met twaalf procent achterbleef. Volgens het havenbe drijf hebben de oliemaatschappij en hun voorraden verkleind omdat ze een prijsdaling verwachtten. Wiener Neudorf. In het laatste ge val ging het zowel om rode als wit te druivesap. De verschijnselen van diëthy leenglycol-vergiftiging zijn braken, misselijkheid en beschadiging van lever en nieren. Een hoeveelheid van 14 gram kan volgens deskundi gen al tot de dood leiden. Er zijn wijnen aangetroffen waarin ruim drie keer deze hoeveelheid zat. In het onderzoek naar het wijn schandaal in Oostenrijk heeft de politie inmiddels 34 personen aan gehouden. De keldermeester Ale xander Varga, die geldt als 'kroon getuige' in het wijnschandaal, heeft inmiddels een bekentenis af gelegd. Varga heeft toegegeven dat diëthyleenglycol in de wijn is ge mengd, maar ontkende te hebben geweten van de giftigheid van het chemische middel. tief weinig staal naar de VS uitge voerd. Volgens staatssecretaris Bolkestein zal Nederland nu een quotum krijgen toegewezen van achtduizend ton, 40 procent min der dan vorig jaar. Om de pijn voor Nederland iets te verzachten, bepleitte Bolkestein gisteren tijdens de Europese mi nisterraad met succes voor de vor ming van een algemene reserve van een procent, af te trekken van de hoeveelheden voor alle lidsta ten. Afgesproken is, aldus Bolke stein, dat landen die onevenredig zwaar in hun belangen zijn getrof fen, van deze reserve gebruik mo gen maken. Hoewel dit niet met zo veel woorden is toegezegd, ver wacht hij dat de Europese commis sie de reserve geheel aan Neder land zal toekennen. Naar Bolkestein gisteren zei maakt de door hem bedongen re serve het verlies van de veertig procent niet goed, maar verzacht het in ieder geval de pijn. "Het ak koord gaat ten koste van Neder land, maar de tonnages zijn ge- lukkkig beperkt", aldus de staats secretaris. De Nederlandse Hoogo vens'worden vooral getroffen in de export van onvertind blik en tin- vrij staal. Hiermee zijn enige tien tallen miljoenen guldens per jaar gemoeid. Volgens Bolkestein is het be langrijkste resultaat van het ak koord dat een handelsoorlog met de VS is afgewend. De staalproble- men met de VS zijn echter niet van de baan. Dit najaar willen de Ame rikanen praten over de verlenging van het koolstof-staalakkoord uit 1982. Verwacht wordt dat de elf staalsoorten uit de maandag be reikte overeenkomst daarbij niet buiten beschouwing zullen blijven. WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1985 Boerenleed in Nieuw-Vennep: niet alleen het toerisme lijdt onder de aanhoudende regenook landbouwer Noordam in Nieuw-Vennep ziet de zomer 1985 in het water vallen zie ook pagina 12). (foto Anefo) Vooruitzichten bosbouw somber BRUSSEL (ANP) - De Europese Gemeenschap kan bij lange na niet voldoen aan de eigen vraag naar hout en houtprodukten. Het gemeen schappelijk handelstekort voor deze produkten bedraagt 13,5 miljard ecu (bijna 34 miljard gulden). Alleen de Europese energiebalans vertoont een groter tekort. Dit antwoordt de Europese Commissie op vragen van twee leden van het Europese Parlement, de Nederlanders Bouke Beumer en Teun Tol man. Zij wilden weten hoe groot het tekort is en wat de Europese Com missie er aan denkt te kunnen doen. ARNHEM (ANP/GPD) - Het che misch concern Akzo (Sikkens, Or- ganon, Enka) mag de resultaten met de supersterke Aramidevezel voorlopig geheim houden. Minis ter Van Aardenne heeft het bedrijf daarvoor toestemming gegeven, zo is gisteren bekend gemaakt bij de publicatie van de winstcijfers over de eerste zes maanden van dit jaar. Akzo vecht een felle octrooistrijd uit met de Amerikaanse concur rent Du Pont, dat een soortgelijk supergaren onder de naam Kevlar aan de man probeert te brengen. Van Aardenne is het met Akzo eens, dat geheimhouding van de resultaten met het Aramidevezel voor Akzo van strategisch belang is. De staat heeft dan ook geld ge stopt in de Aramidefabriek via de Noordelijke Ontwikkelingsmaat schappij (65 mihoen gulden), de Nationale Investeringsbank (een lening van 100 miljoen en investe ringspremies (130 miljoen). Du Pont, dat zelf ook geen infor matie prijs geeft over het Kevlar- project, zal geen stappen onder- Neckermann beschuldigt Transavia SCHIPHOL (ANP) - Er dreigt een nieuwe kartelvorming onder de grote Nederlandse luchtvaartmaat schappijen nu de toeristische vliegmarkt weer sterk is aange trokken. Neckermann-directeur R. Klawer heeft dit gisteren gezegd bij de presentatie van zijn winter- programma's. Neckermann, die het merendeel van zijn vliegreizen bij de nieuwe Nederlandse luchtvaartmaat schappij Air Holland heeft onder- DEN HAAG (GPQ/ANP) - De werkloosheid neemt voor het eerst sinds enkele maanden weer toe. Eind juli waren 760.900 men sen werkloos, 23.000 meer dan de maand ervoor. Een duidelijke verklaring voor die stijging zegt het ministerie van sociale zaken (nog) niet te hebben. „Wij tasten in het duister over de oorzaken van die plotselinge toename van het aantal werklo zen", deelt een woordvoerder van het ministerie van sociale za ken mee. In juli werd weliswaar rekening gehouden met een fors aantal werkloze schoolverlaters, maar dat aantal kan nooit alleen die totale toename van de werk loosheid verklaren. Meer zal dui delijk worden wanneer de over zichten van de arbeidsbureaus zijn uitgesplitst naar bedrijfstak, geslacht en leeftijd. Werkloosheid plotseling weer gestegen Eind juli zochten 490.500 man nen een baan, 12.500 meer dan in juni. Bij de vrouwen lag dat cijfer op 270.400, een stijging met 10.500. Sinds februari daalde het aantal werklozen licht. Vooral minder mannen werden werk loos, maar die daling werd weer voor een deel teniet gedaan door een stijging van het aantal vrou welijke werklozen. In de maand juli is een verandering in dit beeld gekomen. De het gecorri geerde werkloosheid lag eind juli op 763.400, een groei van 7200 in vergelijking met juni. Onder mannen bedroeg de gecorrigeer de werkloosheid 498.100, onder vrouwen 265.300, in beide geval len een stijging met 3600 ten op zichte van juni. De geregistreer de vraag lag eind juli op 26000, 100 meer dan eind juni. Gecorri geerd voor seizoensinvloeden was dat 25.700, een stijging met 2200. Overigens stond het aantal per sonen met een werkloosheidsuit kering eind juni op 660.000 per sonen, zo blijkt uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek. Daarvan vallen er bijna 91.000 onder de ww, bijna 182.000 onder de wwv en ruim 387.000 onder de rww. gebracht, heeft onlangs van de Ne derlandse luchtvaartmaatschappij Transavia te horen gekregen dat deze maatschappij geen luchtrei zen voor Neckermann meer wil verzorgen. Volgens Klawer heeft Transavia daarvoor geen argumen ten gegeven. Hij vermoedt daarom dat nu kartelvorming dreigt onder de grote luchtvaartmaatschappijen en dat die op deze manier de goed kopere luchtvaartmaatschappij Air Holland uit de markt willen druk ken. De vluchten, aldus Klawer, die Neckermann bij Transavia had willen onderbrengen, heeft dit be drijf nu ondergebracht bij de Spaanse luchtvaartmaatschappij Aviaco. De woordvoerster van Transavia wees de aantijgingen over kartel vorming als volstrekt belachelijk van de hand. Er is nooit sprake ge weest van kartelvorming onder de Nederlandse luchtvaartmaat schappijen en ook nu is dat niet het geval, zei zij. Aan het feit dat Trans avia de reizen van Neckermann ge weigerd heeft, ligt uitsluitend ten grondslag dat Transavia voor deze winter geheel is volgeboekt. De luchtvaartmaatschappij zit aan haar absolute maximum, aldus de woordvoerster. Er zijn extra dien sten bijgekomen en bovendifen voeren wij extra avonddiensten uit die wij normaal niet uitvoeren, al dus de woordvoerster. Als het op goedkoop vliegen aankomt spreekt ook Sir Freddie Laker 63) een woordje mee. Tussen de bedrijven door trad hij gisteren voor de derde maal in het huwelijk, ditmaal met de Amerikaanse Jacqueline Ann Har vey. (foto AP) tegen de geheimhouding. Het concern concentreert zich op de octrooistrijd, die zich momen teel vooral in de Verenigde Staten afspeelt waar Akzo vooralsnog voor een gesloten deur staat. Presi dent Reagan heeft hier het laatste woord. Afgezien van de resultaten met Aramide heeft Akzo in de eerste helft van dit jaar een nettowinst ge boekt van 459 miljoen gulden, ze ventien procent meer dan in de eerste helft van 1984. De netto-om- zet ging elf procent omhoog. Als er in het tweede halfjaar geen drasti sche wijzigingen optreden in de economische situatie en in de koers van de Amerikaanse dollar, zal de nettowinst over het hele jaar die van 1984 (f 752 miljoen) over treffen, zo verwacht de raad van bestuur. Ondanks dat positieve geluid reageerde de Amsterdamse effec tenbeurs gisteren negatief en zakte de koers van de Akzo-aandelen van 124,60 naar ƒ121.50. Er waren ook wel enkele tegenvallers. Het bedrijfsresultaat van de groep zout en zware chemie was lager dan in het tweede kwartaal van vorig jaar en dat kwam voornamelijk door onderbrekingen voor onderhoud in een aantal fabrieken van Akzo Zout Chemie en door enkele tech nische storingen in Delfzijl; die zijn inmiddels verholpen. Sikkens Verder kampte Akzo Coatings (met als vlaggeschip Sikkens in Sassenheim) met een mager eerste kwartaal. Hoewel de resultaten in het tweede kwartaal een duidelijke verbetering vertoonden bleef het bedrijfsresultaat over het eerste halfjaar daardoor achter bij dat van vorig jaar. De omzet steeg wel, deels als gevolg van de verwerving van 65 procent in de Belgische verffabriek Levis. In de wat verdere toekomst ziet Akzo problemen rijzen op het ter rein van de energiekosten. Gezien het energie-intensieve karakter van de sector zware chemie bestaat er bij Akzo grote bezorgdheid over de toekomstige stroomprijzen in Nederland. Onder de huidige „gi gantenregeling", die eind 1987 af loopt, betaalt Akzo een prijs voor electriciteit die ongeveer gelijk is aan de prijs die de Duitse concur rentie betaalt, maar die hoger ligt dan die van de Franse. Als er geen oplossing wordt ge vonden voor de jaren na 1987, zou dat voor de chemische industrie in ons land een zeer ernstige zaak zijn, aldus Bergsma gisteren. Het aantal personeelsleden van Akzo is in het afgelopen halfjaar met 1500 gestegen tot 67.600. Van de stijging zijn 500 de resultante van acquisities en desinvesterin gen. Van de autonomè stijging van 1000 man hadden Nederland en Duitsland een aandeel van resp. 530 en 300. De stijging trad voorna melijk op bij het produktieperso- neel. De Europese Enka-bedrijven namen een belangrijk deel voor hun rekening. Ondanks slechte toeristenzomer en stijgende schuld ATHENE - Twee maanden zijn voorbijgegaan sinds de tweede ver kiezingsoverwinning van de socia listische partij Pasok in Grieken land, en het waren maanden waar in eigenlijk niets leek te gebeuren. door Frans van Hasselt Dollar De koers van de Amerikaanse dollar is gisteren met ongeveer vier cent gestegen tot 3,20 gulden. Het pond sterling moest eenzelfde be drag inleveren. Later steeg de koers nog verder tot omstreeks 3,20 gulden. De banken hebben hun tarieven met twee cent ver hoogd tot 3,25 gulden bij verkoop van dollars en 3,13 gulden bij aan koop ervan. Het pond sterling zak te naar bijna 4,32 gulden. Valuta handelaren schrijven de verliezen van het pond nog steeds toe aan de daling van de Britse rente en de zwakke stemming op de interna tionale oliemarkt. Premier Papandreou werkte aan de opzet van zijn definitieve nieu we regering, waarvan de samen stelling onlangs bekend werd. De economische superminister Jerasi- mos Arsenis bleek te zijn vervan gen, door de in de EG méér geziene Constant Simitis, tevoren minister van landbouw. Het leek een soort magische geste om de economie uit het slop te halen. Daartoe had de premier ook een nieuw college opgezet: de ASOP, ofte wel 'hoogste raad voor econo mische politiek', waarin negen mi nister zich op gezette tijden zullen confronteren met de twee belang rijkste bankdirecteuren: die van de Bank van Griekeland en van de Nationale Bank, die beiden minder in het socialisme zijn doorkneed dan de ministers en meer naar mo- netaristische oplossingen neigen. Maandag heeft de eerste zitting van dit lichaam plaats gehad en het publiek was er, zowel in de opposi tionele als in de regeringsgezinde pers, op voorbereid dat, hoe heet het in Griekenland ook nog steeds mag zijn, de periode van windstilte ten einde liep. Er zouden rauwe be slissingen moeten valen, want de verslechtering van de economi sche cijfers had intussen geen halt gehouden. Het ernstigst leek het tekort op de betalingsbalans, dat door de re gering voor heel 1985 was geschat op 2,2 miljard dollar, maar dat na de eerste vijf maanden van het jaar al de 1,8 miljard had overschreden. De inkomsten uit het töerisme zul len het beeld iets kunnen opfleu ren, maar ook hier heeft de door president Reagan afgedwongen boycot, die pas kortgeleden werd opgeheven, grote schade veroor zaakt. De exportcijfers, die vorig jaar een kleine opleving vertoonden, gaan nu weer omlaag, evenals het aantal investeringen en de produk- tie, waarvan dezer een regeringsge zind weekblad onthulde dat die het laagste was van alle leden-landen van de Organisatie voor Economi sche Samenwerking en Ontwikke ling (OESO). Dus nog lager dan in bijvoorbeeld Portugal en *Jurkije. De buitenlandse schuld is vrij snel opgelopen tot 22 miljard dollar. Zo was er een klimaat geschapen waarin men van deze eerste ASOP- vergadering allerlei onheil ver wachtte; in de eerste plaats af schaffing van de ATA, de inflatie correctie, waarbij elke zes maan den de lonen worden aangepast aan de inflatie van de voorgaande zes maanden. Het was het troetel kind van het vorige socialistische kabinet en Papandreou heeft er zich meerdere keren op beroemd dat zijn regering in Europa de eni ge was die deze glijdende loon schaal in stand had gehouden. Maar Griekenland heeft dan ook, met 17 procent, verreweg de hoog ste inflatie binnen de EG. En in Ita lië is onlangs de afschaffing van de inflatiecorrectie, onder een socia listische premier, per referendum goedgekeurd. Iedereen in Grieken land weet langzamerhand ook dat de twee bankdirecteuren binnen de ASOP de inflatiecorrectie wil len vervangen door een systeem waarbij de werknemers worden beloond bij een verhoging van de produktie. Verder was men voorbereid op een devaluatie (na de tuimeling van de lire) of importbeperkingen, en op prijsstijgingen, in het bijzon der van brandstof en van de dien sten van de openbare bedrijven. Respijt Minister Simitis heeft na afloop van de zitting de Grieken echter nog wat respijt willen geven en heeft zodoende een klimaat van opluchting geschapen. De inflatie correctie wordt niet afgeschaft, maar blijft leidraad voor deze rege ring, er komt geen plotselinge de valuatie - hetgeen inhoudt dat de voortdurende geleidelijke 'aanpas sing' van de drachme de komende maanden doorgaat - en er komen geen importbeperkingen, die trou wens in EG-verband moeilijk zijn door te voeren. Hoe er dan wèl zal worden bezui nigd, iets wat Papandreou onlangs toch absoluut noodzakelijk noem de? Een voorgenomen invoering van forse prijsstijgingen, zoals een verdubbeling van de prijzen voor het openbaar vervoer en voor elek triciteit, heeft de bewindsman maandag niet ontkend. Deze zullen dan in de lonen worden gecompen seerd, maar dat zal de inflatie weer boven de 20 procent jagen. De twee bankdirecteuren zullen de verga dering maandag dan ook wel hoofdschuddend hebben verlaten. LONDEN (Rtr) - Een toekomstige Britse regering met Labour zal de belastingvoordelen voor bedrijven die in het buitenland investeren opheffen om kapitaalvlucht uit Groot-Brittannië te voorkomen. Dit heeft partijleider Neil Kinnock gisteren gezegd bij de presentatie van een samen met de vakbondsfe deratie TUC geschreven manifest met plannen voor het herstel van de economie als Labour in 1987 of '88 aan de macht zou komen. Bedrijven die meer dan vijf pro cent van hun activa in het buiten land investeren verliezen hun be lastingvoordelen in Groot-Brittan- Labour sluit pact met Britse bonden nië. Volgens Kinnock kan dit de Britse overheid vier miljard pond sterling (zeventien miljard gulden) per jaar opleveren. Labour wil een nationale investeringsbank die be leggers, zoals pensioenfondsen, even grote opbrengsten bezorgt als bij investeringen in het buitenland. Kinnock meent dat bedrijven die in eigen land beleggen in de kracht van de nationale economie investe ren. In het buitenland investeren noemt hij „het verraden van de be langen van dit land". Kinnock verklaarde dat het voornaamste doel van het plan de bestrijding van de werkloosheid is. In de eerste twee jaar van zijn rege ringsperiode wil Labour een mil joen van de 3,24 miljoen Britse werklozen weer aan een baan hel pen. In de opiniepeilingen stijgt de waardering voor de partij de laat ste tijd sterk. Hypotheekrente 6 augustus 1985 rente afsluit Naam bet. vast prov. bank wijze gedur. in Rentepercentages net zonder gemeentegarantie Annuïteiten ABN M/A var. 1.5 7.4 7,82 7.6 8,04 M/A 1 jr. 1.5 7,5 7,93 7.7 8,15 M/A 3 jr. 1.5 7,8 8,25 8.0 8,47 M/A 5 jr. 1.5 8.0 8,47 8.2 8,69 plus hypoth. M/A 7 jr. 1.5 8.2 8.69 8.4 8,91 Amrobank M/A 1.5 7.0 7,39 7,2 7,61 M/A 2 jr. 1.5 7.5 7,93 7.7 8,15 M/A 5 jr. 1.5 8.0 8.47 8.2 8,69 M/A 7 jr. 1.5 8,2 8,69 8.4 8,91 Bouwfonds M/A 1.5 7.6 8,04 7,6 8,04 M/A 5 jr. 1.5 7,9 8,46 8,1 8,68 M/A renter. 1.5 8.0 8,57 8.2 8,79 M/A 10 jr. 1.5 3.2 8,79 8,4 9,01 M/A 30 jr. 1.5 8,4 9,01 8,6 9,23 Lds. Spaarb. M/A Ur. 1 7.2 7,55 7.4 7,77 M/A 5 jr. 1 7,9 8,31 8.1 8,52 HJ/A 5 jr. 1 8.2 8,48 8.4 8,69 M/A ideaal 1 7,65 8,04 7,85 8,25 Nat. Ned optie M/A 10 jr. 1 8.0 8,41 8,3 8,74 bij nieuwbouw M/A 10 jr. 1 7.8 8,20 8.3 8,74 NMB M/A 1 jr. 1.5 7.4 7,82 7,6 8,04 M/A 3 jr. 1,5 7,8 8,25 8,0 8,47 M/A 5 jr. 1,5 8,0 8,47 8,2 8,69 keuzehyp. M/A 7 jr. 1.5 8.2 8,69 8,4 8,91 Postg./RPS M/A 2 jr. 1 7.4 7,77 7,6 7,98 M/A 5 jr. 1 7.8 8,20 8,0 8,41 M/A 7 jr. 1 8.0 8,41 8,2 8,63 Rabo Leiden M/A" 1 - 7.4- 7,77 7,6 7,98 - M/A stabiel 1 8.1 8,52 8,3 8,74 M/A 5 jr. 1 7,a 8,20 8,0 8,41 HJ/A 1 XXX XXX 7,8 8,06 8,80 HJ/A stabiel 1 XXX XXX 8,5 HJ/A 5 jr. 1 XXX XXX 8,2 8,48 Westland Utr. standaard MA/ 2 jr. 1.5 7,5 8,10 7,9 8,32 standaard MA/ 5/9 jr. 1.5 8,0 8,65 8,2 8,87 standaard MA/ 10/15 jr. 1.5 8,2 8,87 8.4 9,09 no-risk M/V 5 jr. 1.5 op aanvraag op aanvraag lage lasten MA/ 7 jr. 1.5 8,4 8,95 interim MA/ var* 1.5 7.4 7,99 7,4 7,99 2e kw. budget KW/A 1.5 8.1 8,52 8.1 8,52 Levenshypotheken (met verplichte afsluiting levensverzekering) Aegon M/A 5/10/15/20 - 7.8 8, 08 7.8 8,08 Centr. Beheer M/A 5/10/15/20 - 7,8 8, 08 7,8 8,08 Lev.verz. NVL KW/A 5/10 jr. nvt n vt 7,9 8,14 M/A 5/10 jr. 7,8 8, 08 7,8 8,08 Nat. Ned KW/A 5/10/15/20 nvt n vt 7,9 8,14 M/A 5/10/15/20 - 7,8 8, 08 7,8 8,08 0 Copyright „Vereniging Eigen Huis" te Amersfoort

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 6