Record Visser wankelt 'Ik sta er zelf ook nog van te kijken' Nijdam trotseert regen en wind Talent Mellaard aast op meer Kulker en Van Noort in Europese bekerstrijd Lemond favoriet in Amerikaanse ronde ttStSSTJEEZZ Vijfde plek ruiterploeg PAGINA 10 SPORT ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1985 ARNHEM (GPD) - Emiel Mellaard (19) was nog niet geboren toen zich het Mirakel van Boedapest voltrok. Op 17 september 1956 vloog Henk Visser volslagen onverwacht 7.98 meter over de springbak; een ver betering van het Europees record met maar liefst acht centimeter. Niemand kon op dat moment be vroeden dat die afstand bijna der tig jaar na dato nog steeds fier overeind zou staan als Nederlands (oudste) record. De naam Henk Visser (drievoudig Olympia-ganger) komt de laatste weken weer geregeld in de publici teit. Het record van dat 'rotjoch' van weleer wankelt. Emiel 'Mel laard zette zijn afdruk onlangs op 7.97 meter; één centimeter onder de zeer belegen recordsprong van Visser. „Ik denk dat het er op 7 au gustus in Viareggio aan gaat", luidt de profetische voorspelling van Mellaard, die tijdens indoorwed- strijden reeds 7.99 meter overbrug de. „Ik zal er niet om treuren als het de komende weken verbeterd wordt. Het record is al lang 'over due'; rijp om gebroken te worden. Op de dag dat Emiel Mellaard ver der springt, stuur ik hem een fles champagne". Henk Visser is nog even vitaal als vroeger, al bedrijft hij al jaren geen sport meer. Hij heeft zich georiënteerd in de za kenwereld; een nieuwe gouden sprong. „Van vitaminepreparaten en tweedehands textiel tot vliegtui gen". Vliegtuigen? „Iran heeft twee grote Boeings nodig. Het land heeft veel olie, maar geen geld. Daarom geeft het mij ruwe olie om te verkopen in Amerika, zodat ik van dat geld twee tweedehands Boeings a zeventig miljoen dollar kan kopen". Henk Visser (52), van topsporter tot succesvol zakenman. Hij herin nert zich die memorabele 17de sep tember nog als de dag van gisteren. „Ik was net daarvoor uit de Olym pische ploeg gekegeld omdat Jo Moerman, een bestuurslid van de KNAIJ, me in Amsterdam had ge zien met een hoer. „In Hongarije was ik overigens geblesseerd; herstellende van een hamstringblessure. Ik wilde eerst niet gaan, maar kwam met de orga nisatie overeen dat ik drie van de zes sprongen zou maken. Boeda pest was de laatste kans om in de Olympische ploeg te komen. Na de eerste sprong voelde ik dat ik goed zat. Vervolgens zette ik alles op de tweede jump: 7.98 meter. Het pu bliek, dat me lang had uitgejoeld, scandeerde plots mijn naam. Het was een fantastisch moment". Schimmel Na dat Europees record, dat tot dat moment in handen was van Lutz Long („Ooit een protégé van Hitler, die wat te maken had met penicilline en die we de bijnaam kwakzalver hebben gegeven"), kon Visser niet meer stuk. Hij werd weer in genade aangenomen door de KNAU en mocht deelnemen aan de Spelen in Australië. Hij zou daar officieel echter niet aan de start verschijnen, omdat de Neder landse afvaardiging werd terugge trokken uit protest tegen het neers laan van de Hongaarse opstand. „We sprongen daar nog op gras. Eén keer haalde ik 8.03 meter, maar dat was ongeldig". De recordsprong betekende niet alleen internationale erkenning voor Visser, maar de Amsterdam mer sloeg er tevens een financieel slaatje uit. Als een van de eerste Europeanen vloog Visser de oce aan over om in Amerika wat te gaan pionieren. „In 1959 kreeg ik een beurs aangeboden aan een uni versiteit. Je mocht daar vier jaar blijven, maar daarna moest je je aansluiten bij een club. „Ik was na die vier jaren 31 en stond maar wat te dazen op de sin- telbaan. Ik verdiende niks en zei basta, netjes, mooi. Geen gebroken nek of benen. Ik ben gestopt en nooit meer teruggekomen. Ik heb genoten van die periode in de atle tiek, maar vond dat het tijd was om eens aan een maatschappelijke car rière te denken. Ik heb meteen een rijke vrouw getrouwd en was bin nen". Henk Visser ten voeten uit. Hij zou overigens nog driemaal in het huwelijksbootje stappen. Henk Visser, wat dikker dan vroeger, voorkomend en zelfverze kerd, verbaast zich over het sport centrum Papendal. „Wat een ge weldig project. De tijd, de dyna miek is duidelijk veranderd. Wij moesten vroeger nog oppassen welke schoenen we aantrokken, om geen schimmel aan de voeten te krijgen wanneer we trainden. Bovendien zijn de trainingsmetho den sterk verbeterd, de medische begeleiding is optimaal en de ma terialen zijn geperfectioneerd. Als Bob Beamon de mogelijkheden van nu had gehad, dan had hij mis schien wel tien meter gesprongen. Daarnaast kon je vroeger nooit als een soort professional met de sport bezig zijn. Ik trainde destijds zes uur per week en werkte daarnaast. Tussendoor kneep ik er wel eens eventjes tussenuit. Mijn werkgever vroeg me dan ook prompt: 'Kom je hier om te sporten, of om te werken?". In de business-wereld heeft Henk Visser inmiddels ook al car rière gemaakt. Van textielexport naar Afrika tot de verkoop van vliegtuigen aan Iran. „Toen ik in Amerika terecht kwam, ging het steeds bergop. Via de sport kwam ik in de sportartikelenbranche te recht. Bovendien zag ik dat er vraag was naar spul wat vroeger doping was. „Dat bracht me op het idee om vitaminen te gaan fabriceren. Om dat ik als atleet veel in aanraking kwam met artsen, kreeg ik tevens allerlei gegevens. Die heb ik verza meld en zo is het Condor-concern ontstaan. Met 'mijn' formules en onder mijn naam worden in een fe deraal bedrijf vitamines gemaakt die ik dan zelf distribueer door de hele wereld. „Het leuke hieraan is nog dat er wordt uitgedokterd wie welke vita mines krijgt. In een speciaal labo ratorium wordt het nekhaar van een bepaald persoon geanalyseerd en aan de hand van de resultaten wordt de hoeveelheid en het soort vitamine bepaald. Vroeger nam ik zelf overigens ook vitamine-injec ties. Maar of dat heeft geholpen...". Het vliegen is altijd een grote hobby van Visser geweest. Niet zo verwonderlijk dat hij ook in de luchtvaart zijn handeltje drijft. „Door een nieuwe wet met betrek king tot de geluidsoverlast mogen veel vliegtuigen in Amerika niet meer van de grond. Daarom zijn ze •Nationaal recordhouder verspringen Henk Visser en zijn waarschijnlijke opvolger Emiel Mellaard op Papen dal: "Wie niet waagt, die niet wint". <foto GPD) gemakkelijk en tegen een schappe lijk prijsje te krijgen. Ik bel dan weieens iemand op met de mede- ling: 'what have you parked out there'. Maar je moet ook oppassen. Als er geen streken zijn, is de 'deal' snel voor mekaar. Er is evenwel ook een stel oplichters, zelfs bij de grote vliegmaatschappijen. Ze spe len een spelletje; nemen tien, twin tig, dertigduizend dollar en lopen vervolgens hard weg. Daar kun je niets tegen doen". Schaarbeweging Emiel Mellaard luistert aandach tig naar het verhaal van Visser; de vervlogen tijden, de krakkemikki ge trainingsaccommodaties en de activiteiten van Visser in de zaken wereld. De Amsterdamse atleet, houder van het Europees jeugdre- cord, heeft zich niet zozeer gefi xeerd op het nationaal record. Hij aast op meer: internationale erken ning, via een sprong boven de acht meter. „Dan gaat er een nieuwe wereld voor je open. Je krijgt voor rang voor diverse wedstrijden, je ontvangt meer uitnodigingen en je verdient dus ook een paar centen. Ik hoop niet dat het record weer zo lang zal staan. Ik wil een voortrek ker zijn voor andere atleten". Het verschil tussen Visser en Mellaard ligt overigens niet alleen in de leeftijd. Vooral de techniek van het springen is ten aanzien van een kwart eeuw geleden sterk ver anderd. De enkele schaarbeweging van Visser heeft plaats moeten ma ken voor een dubbele schaarbewe ging van bijvoorbeeld een Mel laard en Carl Lewis. „Het is een ris kantere manier van springen, maar wel spectaculairder. Ik ben een pu- blieksspringer. De mensen betalen entree om wat te zien en ik probeer iets te bieden door de i amuseren met spectaculairdere sprongen. Het houdt wel in dat ik drie, vier maal tijdens een wed strijd ongeldig spring", vertelt Mel laard. Tussen Visser en Mellaard gaapt een grote generatiekloof. Er zijn dan ook amper overeenkomsten. Insiders willen nog wel eens paral lellen trekken, maar komen ook niet veel verder dan dat beiden vooral op de laatste tien meter van de aanloop erg rap zijn. „Ik wil ook met niemand verge leken worden", voegt Mellaard, wiens prestatie ooit eens werd ge projecteerd op die van Lewis op 19-jarige leeftijd (in Mellaards voordeel overigens) eraan toe. „Ik probeer zo snel mogelijk de top te bereiken. Ik heb talent, maar dat dient wel ontwikkeld te worden. Het record, och dat zegt me niet zo veel. Die acht meter, die is veel be langrijker". UTRECHT (ANP) - De Nederland se atletiekploegen verschijnen in de sterkst mogelijke samenstelling bij de wedstrijden om de Europese bekers. De mannen, met Druppers, Koeleman, Kulker, Van Noort en De Bruin, zijn op 10 en 11 augustus actief in Schwechat (Oostenrijk). Nederland is ingedeeld in groep C 1 met Oostenrijk, Cyprus, Portugal en Turkije. De vrouwenformatie, onder aanvoering van Elly van Hulst, Maijan Olijslager, Els Vader en Carla Beurskens, komt op de zelfde dagen in actie in Boedapest. In de B-groep zijn Denemarken, Finland, Frankrijk, Roemenië, Zweden, Joegoslavië en Hongarije de tegenstanders. Cor Lambregts is op 2 augustus deelnemer op de 5000 meter tij dens wedstrijden in Londen. Twee dagen later starten Nelli Cooman (100 meter), Marjan Olijslager (100 meter-horden) en Hans Koeleman (3000 meter-steeple chase) bij wed strijden in Boedapest. De ploegen voor de strijd om de Europese bekers zijn: Mannen: 100 meter: Van der Heijden (PSV), 200 me ter: De Kom (AAC), 400 meter: Visserman (AAC), 800 meter: Kulker (De Bataven), 1500 meter. Druppers (Hellas). 5000 meter: r-horden: Harland (VLTC), 400 meter-horden: Beukenkamp (Trias), Noort (De Spartaan). Speerwerpen: Bunck (AAC). Vrouwen: 100 meter: NeUi Cooman (AVR), 200 meter: Els Vader (Thor), 400 meter: Maijo van Agt (PSV), 800 meter: Krista Aukema (Sparta- cus), 1500 meter: Elly van Hulst (PAC), 3000 meter: Carla Beurskens (Festina), 10.000 meter: Carla Beurskens, 100 meter- horden: Matjan Olijslager (Sprint), 400 nu ter-horden: Elke Spierenburg (Fortis), 4 100 meter: Nelli v (ADA), Taïya van der Wal-Tjepkema (Startbaan), Maijo van Agt, Gretha Tromp (Hera). Hoogsprin gen: Mariette Overwater (Startbaan). Ver springen: Tineke Hidding (Hera). Kogel stoten: Deborah Dunant (ADA). Discus werpen: Bea Wiarda (Impala). Speerwer pen: Ingrid Lammertsma (Lycurgus). Ook Russen en Oostduitsers in Coors Classic SAN FRANCISCO (AFP/Reuter/ ANP) - Twaalf naties, waaronder Nederland, zijn vertegenwoordigd in het wielerpeloton, dat vandaag in San Francisco begint aan de pro loog van de Coors Classic. De zes- tiendaagse trektocht door Califor- nië, Nevada en Colorado is openge steld voor beroepsrenners en ama teurs. De Nederlandse deelneming bestaat uit zes amateurs van Bob Duker. Dat zestal is: Erik Breu- kink, Jan Siemons, John Bogers, Peter Hoondert, Mare Manders en René Beuker. Favoriet voor de eindoverwin ning is Greg Lemond. De Ameri kaan heeft de hulp toegezegd ge kregen van Bernard Hinault, zijn eigenlijke kopman. De vijfvoudige winnaar van de Ronde van Frank rijk is Lemond nog een weder dienst schuldig voor diens knech- tenwerk in de belangrijkste wed strijd van het jaar. De 30-jarige Fransman, die volgend seizoen af scheid neemt van het peloton, heeft nog twee redenen voor zijn start in de Verenigde Staten. De strfid om het wereldkampioen schap is in 1986 in het hete en berg achtige Colorado Springs. Het prij- zenbedrag is meer dan 330.000 gul den. De staatsamateurs uit Sowjetu- nie en de DDR rijden voor het eerst sinds de boycot van de Olympi sche Spelen van vorig jaar in de Verenigde Staten. De Colombiaan se profploeg staat onder kopman schap van Patrocinio Jiminez. Het lengte van het parkoers is kort, 1525 kilometer, maar het profiel van de ronde vertoont verschillen Piet Kleine naar WK wielrennen KERKENVELD (GPD) - Toer. Piet Kleine in de winter van 1980- 1981 zijn laatste rondjes op de schaats reed kon de postbesteller uit Kerkenveld in de verste verte niet vermoeden dat zijn sportieve carrière vier jaar later nog eens een hoogtepunt zou kennen. De schaatssport waarin Kleine zoveel roem oogstte (onder meer een we reldtitel en drie olympische plak ken) heeft voor de 33-jarige Drent weliswaar afgedaan, op de race fiets viert de 'veteraan' eind deze maand een opmerkelijke come back. Wielerbondscoach André Boskamp heeft Piet Kleine in de WK-ploeg gekozen die op 28 au gustus bij Venetië de 100 kilometer tijdrit zal rijden. „Het aftrainen is vier jaar gele den wat uit de hand gelopen", grin nikt Piet Kleine. „Fietsen deed ik al in de periode dat ik schaatste. De spieren losmaken, licht trainen. Maar ambities in de wielersport heb ik eigenlijk nooit gehad. Toen ik was gestopt met schaatsen, heb ik ook geen ogenblik een carrière op de racefiets voor ogen gehad. Ik pakte de fiets, reed dagelijks wat rond in de streek hier en daarmee was de kous af. Maar ik kon goed uit de weg op twee wielen, ging voor de gein op een club, deed af en toe aan een koersje mee en won eens wat. Van lieverlee ben ik in deze sport gegroeid, kreeg ik eij schik in. Vorig jaar kon ik bij een: gesponsorde ploeg (Concorde) ko-j men. Ik heb ja gezegd, maar de: consequentie was wel dat ik me wat serieuzer met het fietsen moest bezighouden. Wel, het resultaat is dat ik straks naar het wereldkam- dag*en nacht op de fiets hebben ge zeten. Ik heb mijn leergeld betaald in de schaatssport om het zo maar eens uit te drukken. Mijn inspan ningen om aan de top te komen en daar te blijven stonden niet in ver houding tot wat ik er voor terug kreeg". Ontspannen pioenschap ga. Wil je geloven dat rti"^iuïrUik'ik heb ge,n0'en van ik er zelf van sta te kijken?" In de tijdritploeg voor Italië is Piet Kleine niet alleen door zijn sportverleden en leeftijd (zijn maatjes op het WK, Tom Cordes, Rob Harmeling en Henk Boeve zijn achtereenvolgens 19, 20 en 28 jaar) een opvallende verschijning. Ook zijn benadering van de wieler sport, waarin hij nu tot de top is doorgedrongen is tamelijk onge bruikelijk. „Ik zie de meeste jongens om me heen als gekken trainen. Uren per dag. Hun hele leven staat in het te ken van de wielrennerij. Vroeg naar bed. Dit niet eten, dat niet drinken. Veel gasten werken niet, dus wordt hun leven automatisch door de sport beheerst. Ik heb wel een job, maar óok als ik die niet gehad zou hebben, zou ik nu niet de herinneringen aan. Het wereld kampioenschap in 1976, de Winter spelen van Innsbruck en Lake Pla cid, maar toch. Het sportieve ge win legt het af tegen al die maan den datje traint, traint en nog eens traint. En vergeet dat reizen niet. Daarom leef ik gewoon net als ie der ander. Ga niet uitzonderlijk vroeg naar bed, eet waar ik trek in heb en drink een pilsje. Ja, als ik zin heb om er vijf te nemen dan loop ik vijf keer naar de ijskast. En het trainen doe ik ook zo ontspan nen mogelijk. Eens in de zoveel tijd wil ik afzien, maar niet te vaak. Het is een hobby van me, er zijn andere dingen in het leven. Ik weet wel die jonge jongens lopen veelal aan een profcarrière te denken. Daar wordt alles ondergeschikt aan gemaakt. Ik hèb die ambitie Oud wereldkampioen schaatsen Piet Klein ze op rekenen". over het WK wielrennen: "Ik zal er daar inkleunen. Daar kunnen niet meer niet op mijn leeftijd". Piet Kleine mag dan graag wat relativeren, het betekent niet dat hij op het WK maar een beetje zal aanrommelen. „Ik zal er daar inkleunen. Daar kunnen ze op re kenen. Ik heb wat dat betreft een goede mentaliteit, anders zou ik niet in de ploeg zitten", benadrukt hij. „Maar als we met zijn vieren en slechte dag beleven, zeg ik jammer en daarmee basta. Dat is het risico van het vak, de ploegentijdrit. Het komt op die twee uurtjes op die en die dag aan. Daar kun je naar toe werken, maar als je vertrekt hangt het slagen van zo'n kampioen- ALKMAAR (ANP) - Jelle Nijdam, in zijn eentje, is voldoende geweest om het gebrek aan kwantiteit en kwaliteit van de profs bij de baan- kampioenschappen te compense- De bijna 22-jarige Brabander ver overde de achtervolgingstitel met overmacht en met een tijd ónder de zes minuten. Zuiver op tijd ge meten spreekt die prestatie niet aan, 5.58,16 is tenslotte bijna der tien seconden langzamer dan de wereldrecordtijd, die Hans-Henrik Oersted op de wereldkampioen- schapsbaan van Bassano del Grap pa vorige week reed. Het kampioenschap bij de vrou wen werd, op vergelijkbaar in drukwekkende wijze, veroverd door Petra de Bruin, die daarmee wedstrijd, die hij als achtervolger Monique Kauffman. voor de vierde keer Nederlands reed. Amateurs: sterkste was op de achtervolging. Uit de nieuwe lichting plaatsten de Sprint: Sjaak Pieters negentien-jarigen Thierry Detant Tandem: Sjaak Pieters en Mario van Baarle zich nadruk- ren h?*rrt»SS»n Klassementswedstrijd: Ab Harren kflometo- de ^vestigde orde van &£nte™feEdwin Rovers en Sjaak Pieters en Ab Harren, kampioen op de tandem Joop Zoetemelk greep de Neder landse titel achter derny's, juist voor René Kos. Amateurs De twee-daagse strijd op de Alk- maarse wielerbaan om de nationa le titels, is bij de amateurs een overval geworden van de buiten staanders op de baanselectie. Grootste overvaller was, letterlijk en figuurlijk, Edwin Rovers, een 21-jarige Roosendaler. Hij bleef op de achtervolging ongeslagen en werd kampioen met een tijd van 4 minuten en 56 seconden, de vierde Rik Ralf Moorman en Ragna: schap 'van zoveel kleine factoren af. Twee lekke banden en je bent gezien. En hoe zijn de beentjes. Van mij en de andere drie. Er hoeft er maar één een rotdag te hebben en weken van voorbereiding zijn weggegooid. Je kunt in twee uur niks meer herstellen. Een inzin king van één van ons, al duurt die maar een kwartiertje, kan al vol doende zijn voor een verloren wed strijd. Alles moet in een kort tijds bestek klikken. Honderd procent". Piet Kleine's verwondering over zijn uitverkiezing ligt zeker gezien zijn leeftijd voor de hand, aan de andere kant beseft de voormalige schaatskampioen dat hij voor een discipline als de ploegentijdrit een ijzersterke troef in handen heeft. Locomotief „Ik denk dat je bij de keuze van de ploeg moet uitgaan van renners Ah Har d*e constant presteren", zegt Klei ne. „Je moet het risico van een off day zoveel mogelijk uitsluiten. Ik win weliswaar weinig koersen, maar ik rijd evenwichtig. Het is niet alles of niets. Boskamp heeft Moor- naar vier jongens gezocht die regel maat tonen. Bij mij is hij in elk ge- is om in het veld van amateurs vier renners te vinden die aan die eisen voldoen. Zouden ze anders bij mij terecht zijn gekomen? Misschien wordt hier en daar schamper ge daan over mijn selectie, maar wat moet een bondscoach dan? Alleen jongè coureurs nemen met profam bities en maar kijken wat er van komt? Als Boskamp mij niet zou hebben gestrikt, had hij misschien een jonge coureur moeten nemen die de specifieke kwaliteiten voor een tijdritploeg mist. Nou vergeet het WK dan maar"! "gde lijk de sprint en de klassements- wee^ vjercje Baanploeg De baanploeg voor de wereldkai pioenschappen in Italië bestaat u Vrouwen Achtervolging: Petra de Bruin Martens. Uit het drietal Aad van de Val aan het goede adres en bij de worden aangewezen. Professionals: Achtervolging: Jelle Nijdam en Pe ter Pieters Keirin: Theo Smit en Peter Pieters Klassementswedstryd: Peter Pie ters en Ron Groen. anderen ook denk ik. Boeve, Cor des en Harmeling zijn stuk voor stuk coureurs die behalve hard fietsen ook vorm vast kunnen hou den over een langere periode. En het zijn renners die niet explosief zijn. Locomotieven net als ik. Dat zal bij mijn keuze ook een rol heb ben gespeeld". „Ik geloof dat het een hele kunst Zijn snel verworven plaats in de amateurtop heeft Piet Kleine de af gelopen weken aan het denken ge zet. Of hij wellicht meer had kun nen bereiken in de wielersport al hij destijds niet voor de schaats maar voor de fiets had gekozen. „Ja, dat spookt soms door je hoofd", verklaart Kleine. Het fiet sen gaat me gemakkelijk af, terwijl ik nog een gezin te onderhouden heb en moet werken. Ik heb een zeker talent voor het wielrennen, maar ik geloof dat ik net niet goed genoeg zou zijn geworden om als prof te slagen. Ik ben geen comple te renner. Kan niet klimmen, niet sprinten. En om nou als knechtje door het leven te gaan in de wieler sport lijkt me ook niet alles. Dan heb ik met het schaatsen sportief gezien toch veel bereikt. Maar als we het toch over keuzes hebben. Ik had gewoon een goede tennisser moeten worden, of een topper in het voetballen. Financieel binnen lopen in een jaar of vijf a tien. Bij mij is sport bedrijven altijd liefde werk oud papier geweest". de pieken. Het hoogtepunt is gele gen op 3000 meter (Copper-berg). De etappes, veelal op plaatselijke omlopen, zijn over het algemeen aan de zeer korte tijd. Na vijf etap pes is een reisdag vastgesteld. Het peloton vertrekt dan per vliegtuig van Reno naar Grand Junction, over een afstand van 1100 kilome ter, om de start te vergezellen van de vrouwenronde met Connie Meijer, Gonnie van Koert, Corrie Timmermans en Eria Oomen als Nederlandse afvaardiging. DINARD (ANP) - „Vijfde. Dat is zo ongeveer de plaats waar we mo menteel in Europa thuis horen". Jan Tops bekeek het gistermiddag in Dinard van de nuchtere kant. De 23-jarige ruiter uit Valkenswaard was eigenlijk de enige Nederlander die tevreden was. De vijfde plaats in de teamrangschikking om de Europese titel viel hem niet tegen en in de individuele tussenstand was hij als veertiende de beste Ne derlander. Dat dankte Tops, die te voren de minste kansen van het kwartet werden toegedicht, aan twee goede ritten in de landenwed- strijd, die hem zeven plaatsen op de ranglijst deden stijgen. Met Tops mag ook Emiel Hen- drix zondag terugkomen voor het slotonderdeel. De nationale kam pioen bewees zijn onmiskenbare kwaliteiten in de tweede manche door foutloos te blijven. Dat lukte verder nog slechts zeven combina ties. Alleen de Brit John Whitaker bleef tweemaal met de fenomenaal springende Hopscotch op nul staan. Hij heeft dan ook de beste vooruitzichten op de persoonlijke titel en mag zich zelfs ten opzichte van zijn achtervolgende broer Mi chael een springfout veroorloven. Met deze topcombinaties in de ploeg was het geen wonder, dat Groot-Brittannië de Europese titel van Zwitserland (nu tweede) over nam. Het brons was voor de in het geheel wat tegenvallende West- duitse ploeg, die juist gastheer Frankrijk voorbleef tot teleurstel ling van de ongeveer 12.000 toe schouwers. 1. John Whitaker (GBr) Hopscotch 1,71 strafpunten, 2. Michael Whitaker (GBr) Warren Point 6,45, 3. Heidi Robbiani (Zwi) Jessica V 8,29,4. Paul Schockemöhle (Brd) Deister 11,06, 5. Peter Luther (Brd) Livius 12,86, 6. Nick Skelton (Gbr) St. James 13,40, 7. Hugo Simon (Oos) The Freak 14,47, 8. Frederic Cottier (Fra) Flambeau C 16,00, 9. Willi Melliger (Zwi) Beethoven II 19. Emiel Hendrix (Ned) Spargo 26,78. 25. Henk Nooren (Ned) Glenn 35,80, 27. Rob Ehrens (Ned) Oscar Drum 44,07

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 10