Leegstand duurdere huurflats aangepakt Hoogheemraadschap zoekt nog steeds naar vervuiler Wassenaar: behoefte aan hulp groeit sterk Leiderdorp: er valt niets te claimen Dronken Wassenaarder slingert over rijksweg Leidse dief aangehoudei op Duinrell Ontgronder wacht niet: zandwinning snel hervat Inbrekers bezoeken Boschgeesl Moest die man iets van zich afschrijven?' WOENSDAG 31 JULI w0ens Omdat gemeente straks veel meer bejaarden telt WASSENAAR - Nederland ver grijst - en de gemeente Wassenaar vergrijst nog sterker. Niet alleen het Centraal Bureau voor de Statis tiek (CBS) meldde dat onlangs, burgemeester en wethouders doen nu ook een duit in het zakje. Het percentage 65-plussers zal in Was senaar tussen 1985 en het jaar 2000 toenemen tot 18,6 procent, zo voor spellen burgemeester en wethou ders. Terwijl de Wassenaarse be volking in omvang zal afnemen, stijgt het aantal mensen van 65 jaar en ouder van 4284 tot 4715, aldus het gemeentebestuur in de notitie 'flankerend ouderenbeleid'. De behoefte aan hulp, verzorging en verpleging zal ontegenzeggelijk groter worden. De overheid wil de ze zaken in verband met de bezui nigingen zoveel mogelijk bij de mensen thuis gaan geven. Wel stelt de overheid geld be schikbaar voor een zogeheten 'flankerend ouderenbeleid', beleid dat erop is gericht om ouderen zo lang mogelijk zelfstandig te laten Wassenaar kan dit jaar 116.000 gulden voor dit beleid uittrekken, zo schrijven burgemeester en wet houders. Geld dat de gemeente on der meer creëren i ning vooi jaarden,i ting en e< wil gebruiken voor het an een maaltijdvoorzie- zelfstandig wonende be- oor dagopvang, voorlich- n trefcentrum. Goulooze (PvdA) brak gister avond een lans voor een ontmoe tingscentrum voor ouderen in Oostdorp. Wethouder Van der Wiel kondigde daarop aan dat de onder handelingen over zo'n centrum in de voormalige Willibrordusschool inmiddels in een vergevorderd sta dium verkeren. Harting (Partij Wassenaar) merkte op dat de toe komstige bejaardenhuisvesting wel eens een 'hot item' voor de ver kiezingen zouden kunnen gaan worden. Goulooze meende dat een beleid, dat erop is gericht om be jaarden langer zelfstandig te laten wonen, alleen kans van slagen heeft als je daar ook voor bouwt. "Anders werkt het niet". Wethouder Van der Wiel wees er ten slotte op dat Wassenaar geen specifieke bejaardenwoningen wil bouwen, maar "woningen die ge schikt zijn voor bejaarden". Hui zen waar dus ook bijvoorbeeld jon geren in gehuisvest zouden kun- i worden. WASSENAAR - Een 57-jarige Wassenaarder is gisteravond op de Rijksstraatweg aangehouden omdat hij het verkeer op deze drukke weg tussen Den Haag en Leiden ernstig in gevaar bracht. De man slingerde om ongeveer half tien met zijn auto over de ge hele breedte van de weg. De man bleek zwaar beschonken te zijn. Hij hoefde niet in het pijpje te blazen omdat tevoren al vast stond dat dit gifgroen zou uit slaan. Hij weigerde echter een bloedproef te ondergaan en wil de ook geen naam en adres opge ven. Volgens de politie kon de man van dronkenschap niet meer op de benen staan. Toen de man aanstalten maak te om in zijn auto te stappen en weer verder te rijden, beletten de aggnten hem dat. Nadat de man om zich heen ging slaan en schoppen, sloegen de Wasse naarse agenten hem in de boeien. Ter ontnuchtering is de agressie ve man ingesloten. Vanmorgen mocht hij in gekalmeerde toe stand het bureau verlaten. Hij krijgt rijden onder invloed ten laste gelegd. LEIDERDORP - Beheerder Kok wil de leegstand van duurdere flats in Leider- Gedachte achter de opknapbeurt, de entrees zijn het 'eerste gezicht' aspirant-huurders. Dat die entrees van met name de flats aan de Laan van Oudenzorg er niet best uitzien komt volgens Kok door van m-, jammer zijn als die zich laten af- dorp gaan aanpakken. Na schrikken door verveloze, beklad- het houden van een groot- de en vervuilde entrees, scheepse advertentiecam pagne ('Het wooncomfort van zo'n goed verzorgde malcnnotte '1 hooft Kok de woordvoerder van Kok c maisonette..neert iVOK ae dat ze vee, te lljden hebben v„, eigenaar van de flats, het Al- 'schuilers'. Jongeren bijvoorbeeld, gemeen Burgerlijk Pen- die de zo dicht bij de winkels geie- sioenfonds, voorgesteld om 6™ flatportieken als samenscho entrees grondig op te knap- pen. Een woordvoerder van Kok meldt dat het ABP nog geen definitief ja heeft laten horen, maar wel zou de flatseigenaar positief tegen over het idee staan. val proberen we al het mogelijke te doen om de woningen weer vol te krijgen", aldus de man van Kok. Hoeveel flats en maisonettes in en om de Laan van Oudenzorg er nu precies leegstaan kan hij niet vertellen ("dat wisselt ook per dag"). De gemeente Leiderdorp telt er "enkele tientallen". In de laatstverschenen begroting wordt het probleem al aangestipt door burgemeester en wethouders. "Het wordt steeds moeilijker om duur dere huurflats boven de 850 gulden :o schreef zullen de ontwikkelingen nauwgezet blijven volgen". Overigens staat de gemeente jwel machteloos tegenover der- mwnwp.i inkom fort van zo'n goed irgde maisonnette in Leiderdorp u gezien hebben! Itrekkelijke woonplaats Leiderdorp in de I zijn weer enkele goed verzorgde 4-kamer Ittes te huur. De maisonnettes zijn rustig i de rand van het prachtige park De i, terwijl ook de bekende Heemtuin niet ver rdorp heeft uiteraard alle stedelijke n zoals winkelconcentraties en goede rigens vindt u er een aantal llijke winkels direkt naast het komplex. lingspunt gebruiken. Hij wil zich bewoond te krijgen' er niet zo over uitlaten omdat "je. het college. "Maar nooit iets kunt bewijzen. Je bent er nooit bij". Gevolgen zijn echter: "Waar de een er doorheen kijkt, laat de ander vriju zich erdoor afschrikken. En je weet gelijke leegstand. Claimen voor ei- natuurlijk nooit precies waarom gen woningzoekenden is er niet ergens leegstand is. Maar in elk ge- bij: per slot van rekening gaat het om particulier bezit. Een woord voerder van de gemeente Leider dorp: "Uiteraard betreuren we de tendens wel". En: "Persoonlijk ge loven we hier dat een huurverla- ging een afdoende remedie zou kunnen zijn. We spreken geen oor deel uit over de hoogte van de hu ren, maér je hoort zo links en rechts wel eens van mensen dat die huren soms een belemmering vor men om in die flats te gaan wonen. Je ziet ook elders in het land dat huurverlagingen resultaat opleve ren". Kok wil vooralsnog zo ver niet gaan. Incidenteel wordt er wel minder huur gevraagd WOENSDAG Leiden Lakenfeesten: Stadhuisplein, Wurre, vanaf 14 uur. Galgewater - vertrek schepen a '85 naar Amsterdam. Stadhuisplein- vertrekpunt parke deltocht, 9-15 uur. Nieuwe Beestenmarkt - volks 20-22 uur. Hooglandse kerk - lunchorgelco door Anton Doomhein, 12.30 i Voorschoten Jongerencentrum De Lindehoe Burg. v.d. Haarplein, summertime! co, 20-24 uur. Wassenaar Raadhuis De Paauw - raadscomn ruimtelijke ordening, openbare financiën, 19.30 uur. Dit bord blijft de singel rond het Zoeterwouds industrieterrein 'sieren'. Vissers zijn al lang ii wegen meer te bekennen. Gemeente Zoeterwoude: Het mag best sneller Huurprijs 69& per^ maand, voorschot-- servicebijdragejT 230/per i maand, v begrepen warmtelevering J schoonmaken gemeen^ schappelijke r kostea WASSENAAR - Geruchten handel in soft-drugs in het W« naarse attractiepark Duinrell ben geleid tot de aanhouding een 17-jarige Leidenaar. Hoewc jongen met hasj verkoop niets staande had, is hij gepakt op| kentenissen over diefstal in h tractiepark. De jongen logeer< de camping van Duinrell. Uit andere caravans stal hij der meer televisie's, stereo- ties en een mengpaneel. De heeft ook geldautomaten ii tractiepark geleegd. Verd» hij zich schuldig gemaakt a stal van een brommer er fietsen. De totale waarde diefstallen loopt in de tiend» den guldens. Naar aanleiding van de ring van de Leidenaar is ee rige Wassenaarder aangehoi Deze heeft bekend betrokk» zijn geweest bij de daden vai Leidenaar. De twee zijn voorg» aan de oficier van justitie. De tie verwacht meer arrestaties ze zaak. De aanhouding gebeurde week dinsdag, maar de politie de de zaak niet in de openbaart geen velden of brengen "om de goede naam (foto Holvast) Duinrell geen geweld aan te do "Je wilt de mensen daar ook wegsturen", aldus een woordvoerder, "nu er in de hele dag over wordt gezw, houden wij het ook niet ;idei Lingkat ïomen stortpla iskras ;truikg( itukker dingen. centrale verwarming en isolerende beglazing ^ca. 30 m2 buitenkozijnen, i: over- de Met wervende advertenties probeert Kok de lege flats i 'vullen'). In natuurgebied Meeslouwerpolder VOORSCHOTEN/ZOETERWOU- DE - De voorbereidingen voor d< zandwinning in het natuurgebied Meeslouwerpolder worden volgen de week gewoon hervat. De ont gronder wil niet wachten totdat Gedeputeerde Staten (GS) ja of nee plaatshebben. Het betekent een flinke opluchting. Veel kwetsbare vogels met kleine jongen zwem men op dit moment rond in de Meeslouwerpolder. Die zouden door de nieuwe acti viteiten worden veijaagd. En i ZOETERWOUDE - De borden bepaalde woningen, "maar liever met het opschrift 'Pas op, veront- doen we dat niet in een complex reinigd water' blijven voorlopig flats. Dat geeft zo'n hoop onrust", staan bij de singel rond het Zoeter- Andersom is er volgens de woudse industrieterrein De Grote woordvoerder van Kok ook geen Polder zolang de gemeente Zoeter- sprake van forse huurverhogingen, woude geen eindrapport van het "Het gebeurt natuurlijk wel dat, als Hoogheemraadschap voor Rijn- je een flat van dubbel glas voorziet, land krijgt. de huur wat omhoog gaat. Maar dat Het Hoogheemraadschap, be gaat dan gewoon via het punten- heerder van het oppervlaktewater systeem van de overheid. Daar ben in deze streek, is nog steeds bezig je als eigenaar aan gebonden". de waterkwaliteit te onderzoeken. Volgens beheerder Kok is er de Ook het hemelwaterriool op het laatste tijd, mede dankzij de adver- Zoeterwoudse industriegebied tentie-campagne, sprake van een wordt op dit ogenblik onderzocht, dalende Ujn in de leegstand. De Door het rioolwater op verschillen- hoop is nu verder gevestigd op de de plaatsen te onderzoeken hopen opknapbeurt. de gemeente en het Hoogheem- Welke entrees bij de eventuele raadschap andere vervuilers dan renovatiebeurt worden meegeno- het chemisch bedrijf Vos Co op men is nog niet bekend. De Laan te sporen. van Oudenzorg heeft in elk geval In het hemelwaterriool, dat di- "de hoogste prioriteit". Kok treedt reet in verbinding staat met de sin- in Leiderdorp als tussenpersoon gel rond het industrieterrein, is in op van flats aan de Raaphorst, elk geval een hoge concentratie Santhorst, Lokhorst, Merelstraat, motorolie gevonden. Volgens een Roodborststraat, Koolmeesstraat woordvoerder van de gemeente Zoeterwoude is die aangetroffen (hoeveelheid olie afkomstig van particulieren die de olie van hun auto hebben ververst. In plaats van het naar een verwerkingsbedrijf te brengen, spoelen deze autobezit ters de vette substantie door een dichloorbenzeen voorgelegd aan het Rijksinstituut voor de zuive ring van afvalwater (RIZA). Dit in- stituut beoordeelde de aangetrof- Afgesloten fen hoeveelheden van de stoffen als "niet onrustbarend". TNO is daar nog steeds doende een saneringsrapport op te stellen. Ook het aanbrengen van een wa terzuiveringsinstallatie op het ter- o__ rein van Vos laat nog op zich wach- 'vluchtig' zijn," blijft "de vervuiling ten. Er zijn bij verschillende aanne- - s prijsopgaven gevraagd, maar beslissing is nog niet genomen. "Er zijn weinig nieuwe gegevens Bodemslib Hoewel de stoffen in de singel voortduren. Er is een continue uit stoot van chemische stoffen. De conclusie dat Vos Co een vervui- - lende opvolger heeft, lijkt dan ge- boven tafel gekomen. We werken rechtvaardigd. Het bedrijf is im- J mers al een tijd niet meer actief op het Zoeterwoudse industrieterrein. De woordvoerder van het Hoog heemraadschap wil Vos echter niet op voorhand 'schoon' praten: "Het kan een ander zijn die voor de ver vuiling van de singel verantwoor- gewoon door met het in kaart bren gen van de situatie op het Zoeter woudse industrieterrein", aldus H.O van der Kooij van Vos Co. Het hemelwaterriool op het be drijfsterrein in Zoeterwoude is in middels aan twee kanten afgeslo ten, zodat langs die weg geen Wassenaarders delijk is. Maar het kan ook dat de verontreinigd water bodem bij Vos zo vuil is dat de stof fen met het grondwater in de sin gel komen. We blijven echter zoe ken". Het Hoogheemraadschap is momenteel overigens bezig met een onderzoek naar de mate van vervuiling van het bodemslib in de singel. Een bewoner van Zoeterwoude- Rijndijk heeft inmiddels van zijn r de singel rond het industrieterrein kan worden afgevoerd. TNO had deze beheersmaatregel geadvi seerd. Geconfronteerd met het trage tempo waarin de onderzoeken vor deren, zegt Van der Kooij: "Het Hoogheemraadschap mag de hand in eigen boezem steken, want hun onderzoeken gaan ook niet zo snel. bekennen braak Ter hoogte een bedrijf op de verontrusting blijk gegeven en wil- Over een datum waarop we daad- de na terugkomst van vakantie we- werkelijk de grond in Zoeterwou- ten wat er veranderd is. Weinig de gaan schoonmaken, kan ik nog hebben gezegd tegen het verzoek gelijk komen ze de komende jaren WASSENAAR - Wassenaarders Produktieweg werd het hemelwa- van natuurbeschermers om de ou- met tot broeden. Er zou namelijk van 17,18 en 19 jaar zijn aangehou- temool ^behoorlijk smerig" de zandwinvergunning in te trek ken voor het zuidelijkste deel van Vlietland nergens plek voor ze zijn. Volgens den de natuurbeschermer Meeslouwerpolder een i tip van een bewoonster noemd' Vooral olie is hiervan de de Rijksstraatweg, die een van °°raaak- Het bedrijf kan niet de drie jongens in de nacht van de vervuiling verantwoordelijk Hij zal'dit vandaag of morgen meest waardevolle natuurgebie- zondag op maandag een auto zag worden gesteld omdat aldaar géén meedelen aan de provincie, die on- den_,™n Zmd-Holland. Tweede Ka- openbreken Na verhoor konden olie wordt gebruikt. De firma heeft langs heeft gevraagd om uitstel tot uiterlijk 9 augustus, de dag waarop natuurbeschermers hun antwoord uiterlijk willen binnen hebben. Deze natuurbeschermers, aange sloten bij de vogelwerkgroep 'Vlietland' en de werkgroep Mi lieubeheer Leiden, zijn niet ver baasd over de opstelling van de ontgronder, Recreatie Centrum Rijnland (RCR). "Ik kan mij voor stellen het bedrijf, in afwachting van een beslissing van GS, gewoon doorgaat", aldus Ter Keurs, na mens de twee werkgroepen. "Het heeft daar het recht toe". Wanneer de zandwinners onher stelbare dingen zouden aanrichten binnen deze termijn, zou dat het standpunt van de provincie kun nen beïnvloeden, stelt hij. Maar die kans lijkt hem klein. De natuurbe schermer denkt dat RCR niet ver der komt dan het "niet onherstel bare" ophogen van de kades en de voorbereiding van de doorsteek tussen de Vlietlandplas en de Mee slouwerpolder. Deze doorsteek moet worden gemaakt om beide wateren op dezelfde hoogte te krij gen en baggerzuigers de kans te ge ven vanuit Vlietland binnen te va ren. Dramatisch Zoals aangestipt acht Ter Keurs het uiterst onwaarschijnlijk dat dit binnenvaren van de baggerzuiger, waarvoor RCR geen termijn kan noemen, volgende week al kan merleden van PvdA en 0^6 heb- jongens wórfen^ d' -hier wel helpen verw.jde- ben het in vragen aan de minister houden Ze bekenden ten minste ren- Smit-Kroes zelfs over "een gebied j brommers te hebben gestolen Het Hoogheemraadschap heeft i. gg ™rdeb™~0!se nXgn ooen >[™ddels d* "V de singel gevon- gebroken. den stoffen tnchloorethaan en dat van zodanige betekenis is dat behoud gewenst is". dus. In de vakantieperiode ligt de zaak vrijwel stil. De laatste bespre king tussen de gemeente en het Hoogheemraadschap dateert van 27 juni. De woordvoerder van de ge meente Zoeterwoude heeft begrip voor de stagnering in de vakantie periode, maar meent tevens dat de verschillende onderzoeken "best wat sneller mogen gaan". Hij ver wacht niet dat op korte termijn wordt begonnen met de sanering niets zeggen. Je moet ook niet overhaast te werk gaan, dan maak je alleen maar fouten". VOORSCHOTEN - Drie inbral zjjn vannacht in de Voorschote wijk Boschgeest gepleegd. Aan Gemmekelaan is een inbreker nacht om vier uur 'overlopen' d de bewoner van het huis. De rende weg nadat de bewoner stommel aan de deur had gehoo In twee woningen aan de S' germanweg hadden inbrek meer succes. Bij een woning een portefeuille met rijbewijs betaalpas gestolen. De portem nee en het rijbewijs zijn later straat teruggevonden. De hele nedenverdieping van de won was overhoop gehaald. De inb ker kwam binnen door een o staand raam boven de garage, dat de bewoner iets in de huis mer hoorde omvallen, ging hij neden kijken en nam de dief de nen door een raam in de huis Ook een andere woning Swagermanweg is bezocht di een inbreker. Daar werd schuifdeur met een schroevedra er geopend. De benedenverdiepi en de garage werden doorzoc Uit de in de garage geparkeei auto werd een tas met portemon gestolen. Daarin zat veertig g den. Het huis was met een a' beveiligd, maar dat stond niet I Di Jaarverslag GG en GD valt allerminst in goede aarde WASSENAAR - De Wassenaarse Gemeentelijke Ge neeskundige en Gezondheidsdienst (GG en GD) heeft "een triest en cynisch verslag met steken onder wa ter" geschreven. Zo drukte althans CD A-raadslid in verband met de uitvoering v Mevrouw Visser-Luiting ove man iets van zich afschrijven?" Meer begrip voor de sombere taal had wethouder Visser het gisteravond uit tijdens een vergade- Van der Wiel. Ze sprak van een "zwanezang" die bij de commissies welzijnszaken en onderwijs, veel GG- en GD-en leeft omdat deze immers allemaal op de nominatie staan om te verdwijnen. Het is de de bedoeling dat de Wassenaarse GG en GD opgaat i nng personeel en organisatie, De auteur van het jaarverslag, de directeur GG en GD dr. A.K.J. Oudendal, was gisteravond niet zogeheten basis-gezondheidsdienst 'Haagse regioge- op die vergadering aanwezig. Hetgeen PvdA-raadslid meenten'. Goulooze "uitermate betreurde", gezien de "toonzet ting van het stuk". Hij doelde daarmee op het voor woord van het jaarverslag De wethouder benadrukte dat dit soort reorganisa ties nu eenmaal lang duren. Iets waarop ook de ge- dr- OiutendBl onder meente Wassenaar geen invloed heeft. meer een aantal zaken signaleert die "niet als gunstig geïnterpreteerd kunnen worden voor het voortbe staan van de dienst", zoals voortschrijdende bezuini- gingen, reorganisaties van het ambtelijk apparaat, het keVmeteen"rel'aüef De bezuinigingen en reorganisaties blijken in Was senaar ook bij gemeenteambtenaren hun sporen ach ter te laten. Zij hebben volgens het jaarverslag te ma- werkdruk, hetgeen tot uit- Wethouder van der Wiel: Zwanezang van de Wassenaarse GG en GD.. archieffoto onder "preventieve bezoeken" 'uitbesteden' van de ambulancedienst en de stagne- drukking komt in de ziekteverzuimcijfers" rende totstandkoming van een basis-gezondheids- dienst. Commissielid De Greef (WD) vond het een teleur stellend rapport, dat volgens hem niet objectief is en geen goed beeld geeft van wat er werkelijk is gebeurd. Raadslid Harting (Partij Wassenaar) was van mening dat het jaarverslag nogal wat "vage bewoordingen" bevatte. Zo vroeg hij zich af wat men moet verstaan bejaardenoorden Ook het ambulancevervoer in Wassenaar kwam gis teravond ter sprake. Er komt een regionale ambulan cedienst, maar ook als deze eenmaal is gerealiseerd zal de gemeente en eigen uitrukpost blijven houden, al dus wethouder Van der Wiel. Vorig jaar telde Wassenaar maar liefst 526 spoedver- voeren, waarvan er 267 naar het Haagse Bronovo en 72 naar het Leidse Academisch Ziekenhuis. LEIDSCH -.O.' DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij van 8.30-17.00 uur (071)144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19 30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. 250.91 345,21 131.4 65,7f 89,3( f 22.1 30 ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar, aan huis bezorgd per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per maand, aan huis bezorgd per maand, per post (maandabonnement alleen mogelijk automatische betaling), losse nummers Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenst» dag ingaan. Indien één maand voor hel verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt he abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071) 144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz. A A van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: SJ. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel. Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs. Was hington, Rome, Madrid. Mexico-City, Tel

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2