'Ik ben nog nooit zo blij geweest' 5 0 T Van der Wiel in extra driekamp Van der Capellen slaat dóór Na verlies tegen Short Oosting verslaat Schapers Van Vliet en Van der Velde definitief naar Post Vaarwel McEnroe VRIJDAG 26 JULI 1985 SPORT PAGINA 9 BIEL (ANP) - John van der Wiel zal in een extra driekamp met de Brit Nigel Short en Eugenio Torre uit de Filippijnen moeten uitma ken welke speler als vierde eindigt in het Interzonale schaaktoernooi van Biel. Die plaats geeft recht op deelneming aan het kandidaten toernooi, dat half oktober begint in Montpellier. De Sovjetrussen Va- ganjan en Sokolov en de Ameri kaan Seirawan kwalificeerden zich in Biel rechtstreeks voor het kandi datentoernooi. De driekamp, die morgen in Biel begint, is noodza kelijk geworden omdat Van der Wiel gisteren met zwart in de ze ventiende en laatste ronde een ne derlaag leed tegen Short. Boven dien verloor Torre, eveneens met zwart, van de Hongaar Gyula Sax. Daardoor eindigden Van der Wiel, Torre en Short met 10,5 punten op de gedeelde vierde plaats. Van der Wiel begint ongetwijfeld met de moed der wanhoop aan de verlenging. Hij had immers, met een relatief gemakkelijk program ma in de slotweek, lange tijd goede uitzichten zich direct voor het kan- didatentoernooi te plaatsen. De verwachte winstpartijen tegen de IJslander Petursson en vooral te gen de zwakke Zwitser Partos ble ven echter uit. Van der Wiel moest zich beide keren tevreden stellen met remises. In zijn laatste partij tegen het vroegere wonderkind Short had de Leidenaar aan een half punt voldoende voor kwalifi catie, aangezien concurrent Torre van Sax verloor. Short rook echter zijn kans op een verlenging en ver sloeg Van der Wiel zodat hij toch nog in de race bleef op een plaats voor Montpellier. In het toernooi verloor Van der Wiel uitgerekend I van Short en Torre en voorts van Vaganjan, die met een punt voor sprong op Seirawan als eerste ein digde. Hij won zeven keer, van Martin, Poloegajevski, Quinteros, Sokolov, Sax, Jansa en Gutman en speelde eveneens zeven keer Uitslagen 17e en laatste ronde: Rodriguez (Cub) - Poloegajevski (Sov) afg. Gutman (Isr) - Jansa (Tsj) 1-0 Partos (Zwi) - Vaganjan (Sov) 0-1 Petursson (Ijsl) An- dersson (Zwe) afg. Short (Gbr) - Van der Wiel (Ned) 1-0 Seirawan (Vst) - Sokolov (Joe) - Martin (Spa) afg. Sokolov 11 4. Van der Wiel, Torre en Short IO'/ï 7. Ljubojevic en Andersson 9 en 1 afg. 9. Poloegajevski 81/; en 1 afg. 10. Rodriguez 1 ajg. 11. Sax 8 12. Jansa en Quinteros 1 afg. 15. Gutman Vaganjan, Seirawan en Sokolov plaatsen zich voor het kandidatentoernooi, Van der Wiel, Short en Torre moeten een extra drie kamp spelen. Menno Oosting sloeg zijn slag, door op het Melkhuisje de eerder zo suc cesvolle Michiel Schapers uit te schakelen (foto anp) HILVERSUM (GPD) Het bleke, magere gezicht van het Nederlandse mannen-topten- nis mag dan de laatste jaren zjjn bepaald door Michiel Schapers en Huub van Boeckel, langzaam maar zeker lijkt Menno Oosting weer wat kleur op de wangen te gaan brengen. Moeten de beide 25-jarige kopmannen het vooral van incidentele uitschieters hebben, hun Brabantse „collega-knecht" beschikt zowel over de leeftijd (net 21) als het talent om zich op de langere termijn nadrukkelijker in het mondiale profcircuit te kunnen manifes teren. AMSTELVEEN (ANP) - Johan van der Velde en Teun van Vliet zijn definitief ingelijfd in de professio nele wielerploeg van Peter Post. Beide Nederlanders hebben een tweejarig contract getekend bij de grootste nationale formatie. Post wilde over de positie van Van der Velde en Van Vliet duidelijkheid naar buiten toe. „Die jongens wor den gek gebeld. Voortdurend wordt er gespeculeerd over de overstap van dat tweetal naar an dere ploegen. Daar is geen sprake van. Ze staan definitief bij mij on der contract." In september reist Post naar Ja pan om te praten over de voortzet ting van de verbintenis met spon sor Panasonic voor de periode na 1987. Het huidige contract, dat nu twee jaar loopt, wordt in dat jaar beëindigd. Post verwacht, dat de Japanse fabrikant dit jaar al besluit om na '87 door te gaan. Post komt volgend jaar met een talrijk team op de weg. Voor 1986 heeft hij al zeven Belgen (de broers Planckaert, Vanderaerden, Nu- lens, De Keulenaer en de nieuwe lingen Lippens en Van Lancker), één Australiër (Anderson) en één Amerikaan (de zieke Grewal) on der contract. Post is bovendien vergevorderd in zijn onderhande lingen met nog eens twee buiten landers. „En als ik zeg vergevor derd, dan kun je daar van op aan." De Amstelvener, die na 1987 een andersoortige functie bij zijn wie lerploeg ambieert, zal in het geval van nog eens twee geslaagde trans fers in de slag moeten om zijn Ne derlandse ploeglicentie te behou den. Volgens de reglementen van de FICP (de profsectie van de in ternationale wielrenunie) moet zo'n Nederlandse ploeg voor de helft plus één uit autochtonen be staan. Post, die Rooks, Lammerts en Veldscholten naar andere ploe gen ziet verdwijnen, heeft voor zijn kernploeg nu acht Nederlanders (Van der Velde, Van Vliet, Winnen, Theunisse, De Rooy, Oosterbosch, Lubberding en Lammertink) on der contract. De ploegleider overweegt het viertal Kos, Baars, Groenendaal en Alberts om licentie-redenen weer een overeenkomst aan te bieden. NOORDWIJK - Hij heeft er keihard voor moeten werken maar Freek van der Capellen zag gisteren toch kans om een 7-6, 5-3, 30-30 om te zetten in een gewon nen wedstrijd. In het begin van de week zei hij: "Ik ga alleen maar doorslaan deze week". Gisteren bleek echter weer dat dat niet altijd leidt tot een overwin ning. Zijn tegenstander, Wim Bruggink uit Overijssel, had namelijk een gevaarlijke slice in zijn tennisbagage en het is nu eenmaal moeilijk om daar een knal op te geven. Van der Capellen doorzag dit en aangezien hij iedere slag van het spel beheerst, had hij een weer woord. Met wat meer geduld en goed gekozen mo menten om het net op te zoeken, trok hij de overwin ning, hoewel zeer nipt, naar zich toe: 6-7, 7-5, 7-6. Tevens triomfeerde hij in de dubbel met zijn broer Herman en in de mix met Xandra Weller. Zij bereikte in het enkelspel de halve finale waar ze het zal gaan opnemen tegen de De Munnik-speelster Christel Ver- woert, die in drie sets won van Marie Louise Rutten. Westduitser Marcus Bundugens versloeg Freek Ta- nis. In het begin kon Tanis lekker anticiperen op de consequent rechtdoor geslagen passings van Bundu gens, maar toen deze ze ook cross ging slaan werd het te moeilijk: 5-7, 6-1, 6-2. Het als tweede getipte duo Serge Carpentier en Jaap Moerland had het te zwaar tegen de Zweed Haakan- son met Wouter Fok, die niet zolang geleden nog in A acteerde: 6-4 6-1 voor de laatstgenoemden. Wim Bruggink zegevierde wel in de dubbel met partner De Jonge. Dit ging ten koste van Charles As- selbergs en Johan Vis. Charlie had eigenlijk meer uit gekeken naar de partij tegen zijn broer. John, maar dat werd een walk over, omdat John gisteren vader is geworden. In C ging Rogier Liefbroer simpel langs Haunitz en kende Duitser Buuck, die door sommigen te sterk wordt bevonden voor de C-klasse, weinig problemen met Starsefski. De als tweede genoteerde Peter Bouw redde het niet en moest zijn plaatsje in de volgende ronde afstaan aan Arnoud van Dam. Bij de vrouwen is Frau Stockman toch geaccepteerd, dit tegen eerdere berichten in. Zij liet haar klasse duidelijk gelden en stond dan ook geen game af. Ook in de dubbel met Stork maakte zij korte metten met de tegenstander, Els Guyt en Ravensberg. (Voor uitslagen: zie score bord). Ook in Voorhout wordt deze week getennist. Gezel ligheid wordt hoog in het vaandel gedragen en het evenement staat dan ook weer bol van de "buiten- baanse" aktiviteiten. Toch wordt er ook getennist. Fa voriet voor de eindzege Marco Visser kende weinig problemen met Mark Baan. Martin "buik" Hoekstra had wat meer moeite met Martin "Nuk" Galjema: 7-6 6-4. Nummer één bij de vrouwen, Colinda Voskuyl, zal uitkomen tegen Annemarie van Gemund, die gisteren won van De Groot. Liesbeth Hoogervorst, als tweede getipt, had in de eerste set een lastige aan Eveline Poel, maar kwam daarna niet meer in gevaar: 6-7 6-1 6-2. In D is de eerste halve finalist al bekend. Wim de Klerk Wolters bereikte deze vlotjes ten koste van Ed Zimmerman. JACQUELINE VAN WIJK Het feit dat Oosting gisteren de halve-finales op het Melkhuisje be reikte bevestigde slechts dat hij in elk geval driftig probeert zijn be lofte in te lossen. „Ik ben nog nooit zo blij geweest", lachte de competi tiespeler bij SON na zijn drie-set soverwinning op Schapers, die geen schim was van de agressieve vechtjas die een dag eerder Henrik Sundström uit het toernooi had ge slagen. „Ik heb nog een lange weg te gaan; ik kan nu niet in een luie stoel gaan zitten", riep de Neder landse nummer een meteen na dat succes en die gelegenheid werd hem door Oosting dan ook geen moment gegund. „Het komt wel vaker voor: na een sterke prestatie is het gewoon moeilijk je weer helemaal op te la den", constateerde Schapers. „De concentratie was wat minder en daarbij komt dat Menno uitste kend heeft gespeeld. Al vind ik het niet reëel om na een overwinning of nederlaag bepaalde conclusies te gaan trekken. Daar schiet zo'n jongen niets mee op". Desondanks moest ook de Rotterdammer er kennen dat „eigelijk al zijn slagen behoorlijk vooruit zijn gegaan. Menno kan in potentie de beste Nederlander worden, maar daar zal hij dan wel keihard voor moeten werken". Dat Oosting de onderlinge ba lans met Schapers dit jaar weer in evenwicht trok (2-2) - beiden had den elkaar de laatste maand drie keer in satelliet-verband getroffen - zal ook de aanwezige bondsgedele- woon moest terugknokken". geerden veel deugd hebben ge- KYarht daan. Waar juist Schapers in de ogen van de officials mede door Een hoogvlieger zal Menno Oos- zijn laatdunkende uitlatingen ting nooit worden, maar onder lei- („Veel mensen hebben mij gehol- ding van Van Hulst heeft hij zijn pen, maar ik kan me niet herinne- mogelijkheden aardig weten uit te ren dat er een bij was die iets met bouwen. Zeker op gravel kan de de tennisbond van doen had", is Brabander met diepe topspinbalen slechts een typerend voorbeeld) behoorlijk uit de voeten. En wilde een lastige dissident is, daar kan het vaak genoeg ontbreken aan va- Oosting als een heus „KNLTB-pro- riatie in zijn spel, gisteren verraste dukt" worden aangemerkt. Oosting het goed gevulde Hilver- Henk van Hulst, de trainer van sumse centre-court en Michiel Schapers met harde, aanvallende en vooral gespreide klappen. Een tactiek die hem veel kracht kost. feit is wel dat hij met „Maar ik kan het lang volhouden. de bondstennisschool in Geldrop, staat weliswaar bloot aan veel kri tiek (vooral uit vakbroederskrin gen), zijn pupillen Van Boekei en Oos ting prima werk verricht. Laatstge noemde wil dat nog wel eens bena drukken. „Hij heeft er bepaalde fouten uitgehaald, bijvoorbeeld wanneer ik serveerde. Bovendien ben ik mentaal gezien een stuk sterker geworden. In het verleden dacht ik er te veel bij na als ik ge- NOORDWIJK Niet de door golfers zo begeerde 'hole in one' maakte hem wereldberoemd, maar een heuse klim partij in een knoestige eik. Tijdens het toernooi der toer nooien, de open Amerikaanse kampioenschappen, in 1981 produceerde Bernhard Langer weer een van zijn beroem de en geroemde superdrives. Het balletje volgde evenwel niet de richting die de Westduitser voor ogen had. Weliswaar zeilde de golfbal in de buurt van de hole, maar tot stil stand kwam het speeltuig hoog in een boom. Langer, die bekend staat als een superhitter omdat hij het kleine projectiel ruim 250 me ter weg kan slaan, weigerde zich daarop te bedienen van het gebrui kelijke penalty-shot, een als slag geldende worp over de schouder. Hij werkte zich met behulp van zijn secondanten langs de stam omhoog naar de plek des onheils. De Amerikaanse toeschouwers konden hun lol op de Augusta-ba- nen in Georgia niet op. Nadat Langer vanuit zijn onge bruikelijke en vooral benarde posi tie het balletje naar de green, het gedeelte fondom de hole, had ge stuurd, oogstte de 27-jarige golfer alom bewondering. Het publiek in de States was wel wat gewend, maar een inspanning a la Tarzan was op golfbanen nog nimmer ver toond. Vanuit Amerika vlogen de televisiebeelden vervolgens over naar Europa, waar de naam van Bernhard Langer binnen een om- mezieh was gemaakt. Ook in zijn geboorteland West- Duitsland, waar hij tot dusver goeddeels werd genegeerd. Waar Langer in golfgekke landen als de VS en Engeland regelrecht de he mel zou zijn ingeprezen, bleef hij in de Bondsrepubliek, waar golf evenals in Nederland niet massaal wordt beoefend, lang anoniem. Toch vreemd, want doorgaans zijn Duiters er als de kippen bij om met 'hun' vedetten (Becker) te pron ken. Tot 1981 moest Langer dus wachten alvorens hij in eigen land werd gewaardeerd. Gelet op zijn afkomst had hij ei genlijk voetballer moeten worden. Zonen van metselaars plegen zich doorgaans met een voetbal in plaats van de golfstick op te hou den. Bernhard Langer liet de leren knikker evenwel links liggen. Op jeugdige leeftijd bleek hij al een buitenbeentje. Dat de dichtstbij gelegen golfbaan in Augsburg ruim een half uur fietsen was van zijn Beierse woonplaats Anhausen, deerde kleine Bernhard nauwe lijks. De golfsport had hem volledig in een wurggreep. Hij moest en zou actief speler worden en daarvoor stelde Langer alles in het werk. Hij werkte zich als caddy, drager van golfclubs, menigmaal in het zweet met de bedoeling de zuur verdien de marken aan te wenden voor een eigen verzameling slagmateriaal. 'Eenmaal eigenaar van zo'n karretje met sticks, ontpopte Langer zich als een volleerd afkijker. „Ik had immers geen geld om lessen te nemen", herinnert de in middels schatrijke sportman zich, die in tegenstelling tot vele landge noten niet is bevangen door de ar- rogantie-bacil. „Daarom moest ik mij behelpen. Ik keek gewoon hoe anderen het deden". door Rob Onderwater Pas op 15-jarige leeftijd kreeg Langer vakkundig onderricht in München. In 1979 incasseerde de Westduitser, inmiddels getrouwd met een Amerikaanse, zijn eerste grote overwinning. In het Franse Nimes behaalde hij de Europese ti tel voor spelers onder 25 jaar. Die zege betekende de eerste mijlpaal in zijn nog prille carrière. „Ik wilde een goede speler worden, dat was mijn eerste droom", grijpt hij weer terug in zijn jeugdverleden. „De Europese jeugdtitel was voor mij het overtuigende bewijs dat ik goed kon golfen". Na de eerste ronde van achttien holes hebben drie spelers de leiding in de 66e editie van de strijd om de open Neder landse golftitel, die op de baan van Noordwijk wordt gehouden en tot en met zondag duurt. De Westduitse kampioen van het vorig jaar Bernhard Langer, de verrassende Zweed Mats Lanner en de Australiër Graham Marsh (winnaar in 1979) kwamen rond in 68 slagen. Zes golf ers hadden één slag meer nodig voor het traject. De beste Nederlanders, Alex Loes- berg en Peter Ackerley, hadden een score van 74 slagen. De stand na de eerste ronde van achttien holes is: 1. Bernhard Langer (BRD), Mats Lanner (Zwe) en Graham Marsh (Aus), allen 68 slagen 4. Eamon Darcy (Ier), David Feher- Sam Torrance (Sch), allen 69 10. Mark Johnson (Eng), Andrew Murray (Eng), Christy O'Connor jr. (Ier) en David Ray (Eng) allen 70 Bernhard Langer in Noordwijk: „Ik wil wereldkampioen worden". Teg de fa- egelijkertijd verplichtte natieke Westduitser zich tc nieuwe uitdaging. „Wereldkam pioen", is hij vastbesloten, „dat wil ik nu worden. Ik weet dat ik het kan en daarom wordt alles opzij ge schoven. Ik zal meer dan ooit in de States gaan vertoeven, omdat daar nu eenmaal de faciliteiten zijn. In Europa zijn die er ook wel, maar wil je een echte topper worden, dan zal je naar de States moeten verhuizen". Dat Langer niet hoog van de Duitse toren blaast, werd eind vo rig jaar duidelijk toen hij het toer nooi der toernooien, de open Ame rikaanse kampioenschappen, op zijn toch al rijk gevulde palmares beschreef. „Die titel heeft mij enorm veel voldoening gegeven", glimt hij nog steeds van trots, „de Amerikanen béschouwden mij als een eendags vlieg, die op goed geluk een paar toernooitjes had gewonnen. Met die overwinning heb ik ze de mond gesnoerd". De chauvinisten, die de Verenig de Staten in grote hoeveelheden rijk is, waren na Langers zege in Australië, in februari van dit jaar, definitief overtuigd van de kwali teiten van de 'Red Baron', zoals hij aan de overkant van de plas wordt genoemd. Met die in golfland tot de verbeelding sprekende over winningen, steeg het startgeld van de Westduitser met grote spron gen. „Maar het is nog een schijntje in vergelijking met Nicklaus, Watson of Ballostreros. Ik ben nog maar een beginneling. Trouwens, wat ik verdien interesseert mij helemaal niets. Ik laat mijn financiële zaken uitzoeken door mijn broer". Met bijzaken wenst Bernhard Langer zich dus niet bezig te hou den. Golf is zijn passie. „Een ver slaving is het. Acht, nei dag ben ik op de baan. ik hard nodig om mijn grote doel. wereldkampioen worden, te vol brengen. Daarvoor schaam ik mij niet om aan andere grote golfers adviezen te vragen. Ik heb daar ontzettend veel van geleerd en het resultaat is toch niet slecht". Langers vaste caddy, de Brit Pe te Coleman, heeft diepe bewonde ring voor de werkwijze van zijn baas. „Hij is zeer nauwgezet. Over al waar hij komt, inspecteert hij de banen met Duitse Grundlichkeit". „Ik kom om te winnen, waar ook ter wereld", blijft Langer strijdlus tig. „Om dat te bereiken moet een golfer de baan tot in de finesses kennen. Een professional moet hard voor zichzelf zijn, ook in men taal opzicht. Wat dat betreft ben ik een stuk sterker geworden. Top- golf is een mentaal gevecht. Een zwak moment kan je verlies ople veren en dat kan ik juist niet heb ben. Ik heb een verschrikkelijke hekel aan verliezen". Vooralsnog lijkt het er niet op uur per dat het humeur van Bernhard Lan- tijd heb ger gedurende zijn bezoek aan Noordwijk zal worden aangetast. En Michiel wist me daardoor niet onder druk te zetten. Ik denk dat hij wat te weinig naar het net is ge komen. Of ik een bedreiging ben voor hem? Ach, ik vind die compli menten wel leuk, maar ik moet ze eerst nog zien waar te maken". In elk geval is Menno Oosting op de goede weg. Dat vinden kenne lijk ook de Melkhuisje-organisatie, die hem net als vorig jaar een „wil de kaart" gaf voor het hoofdtoer nooi, en de KNLTB, wiens bonds coach Tom Okker Oosting onlangs met succes zijn Davis Cup-debuut liet maken tegen Finland op dezelf de Gooise banen. „Dat hij speelde in plaats van Van Boekei is al een signaal", liet bondsvoorzitter Koen Hehenkamp toen doorschemeren. Ook met de Kings Cup-wedstrij den had men met Oosting en Tom Nijssen overigens heel bewust voor de jeugd gekozen. Verjonging Hehenkamp stelde wat de Davis Cup-selectie betreft voor komend seizoen zelfs een „drastische ver jonging" in het vooruitzicht, „ook als de onderlinge rangorde in het wereldklassement niet verandert". En daar ziet het voorlopig toch wel naar uit, want tussen Van Boekei - vandaag zijn kwartfinale in Hilver sum spelend tegen de Westduitser Maurer - en Oosting gaapt nog al tijd een gat van zeker honderd plaatsen. De nationaal indoorkam- pioen bivakkeert ergens rond de 240e positie, al zal hij nu toch een flinke sprong voorwaarts maken, na bij de internationale tennistitel- strijd van Nederland tot de laatste te zijn doorgedrongen en hij sowieso een premie van ruim 14.000 mag opstrijken. „Dit komt erg onverwacht. Mijn doel was eigenlijk om dit jaar de beste 200 te bereiken, maar ik zit nu al onder die grens". Wie weet wordt Oosting wel de eerste Neder landse Melkhuisje-finalist sinds Tom Okker, die twaalf jaar geleden voor het laatst de eindstrijd bereik-» te en die voor de vierde keer in zijn succesvolle carrière ook winnend afsloot. Maar dan zal Oosting mor gen wel eerst moeten afrekenen met de Zweedse „muur" Kent Carlsson. Deze had met de Austra lische kwalificatiespeler Darren Cahill overigens meer moeite dan de cijfers (6-2, 6-2) doen vermoe den, want pas bij het negende matchpunt besliste de jonge Scan- dinaviër het duel. LONDEN (GPD) - John McEn roe, de Amerikaanse tennisster, heeft een nieuw dieptepunt in zijn loopbaan bereikt: na Wim bledon verloren te hebben is hem nu gevraagd het lidmaat schap op te geven van Queen's i West-Londen, de meest exclu- eve tennisclub die er in Enge land is. McEnroe is erelid van deze vereniging, maar het clubbe stuur wil dat lidmaatschap beëindigd zien na een incident enkele toeken geleden, waarbij McEnroe's vermaarde tempera ment hem weer eens parten Op de eerste dag van de open Ne derlandse golfkampioenschappen stelde de regerend titelhouder met een zijn kandidatuur, dit ondanks een matige gezondheid. „Ik ben erg vermoeid", treurde Langer, „de Britse Open van vorige week heb ben veel van .mijn krachten ge vergd. En mij'n lichaamsgesteld heid wordt er hier niet beter op. De wedstrijden zijn hier zeer langduri ge sessies. Dit is voorlopig ook mijn laatste toernooi. Ik knijp er even tussen uit om op adem te ko- Ook op halve kracht was de Westduitser sterk genoeg om, wel iswaar met twee collega's, het 150- koppige deelnemersveld achter zich te laten. Kortom, Bernhard Langer is op weg naar zijn 19de toernooizege in een tijdsbestek van zes jaar. Nie mand van de Amerikaanse toe schouwers, die destijds een onbe kende, hoogblonde Westduitser in een boom zagen klimmen, had dat ooit durven denken... Hij speelde toen een oefenpar tijtje op een baan die door eni- ge andere clubleden geboekt was. Toen hem vriendelijk werd gevraagd plaats te maken bestond zijn antwoord uit een scheldpartij zonder weerga. Een toevallig aanwezige da me wierp daarop tegen: „Maar meneer McEnroe, waar zijn uw manieren?" Dat had ze beter niet kunnen doen, want McEn roe overlaadde haar met een stroom kleurrijke uitdrukkin gen die in Engeland bekend staan als vier-letterwoorden. Dat had McEnroe weer beter niet kunnen doen, want de da me in kwestie was Sheila Bo- der, de vrouw van Ivar Boder, een ex-voorzitter van de club, en notabene de man die ooit McEnroe het erelidmaatschap had aangeboden. Dat is hij nu kwijt, want als Hij niet zelf zijn lidmaatschap opzegt, zal hij door het clubbe stuur worden geroyeerd.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9