X Computeronderwij s dankzij bedrijfsleven Voorschoten stroomt maandag weer vol Voorschoten spaart 40.000 gulden uit WV in strijd tegen afbrokkelend toerisme Unieke pas de deux op paardendagen Avifauna !v< Draverij op dezelfde dag VOORSCHOTEN - Een niet met name genoemd bedrijf wil binnenkort computers leve ren aan Voorschotense basisscholen. De gemeente heeft dit de schoolbesturen meege deeld, in grote blijdschap. Want, wanneer de sponsoring doorgaat hoeft Voorschoten niet die 40.000 gulden opzij te leggen die B en W noemden in hun prioriteitenlijst. REGIO LEIDEN puterprogramrna's te willen leve ren, tegen kostprijs. Volgens een woordvoerder van deze bank is deze aanbieding nog steeds actueel. Het maakt voor de bank niet uit wie de computers le vert, als het maar Philips-2000 mo dellen zijn. Op andersoortige com puters passen zijn programma's niet. Plannen om de programma's 'over te zetten' op MSX verkeren nog in een pril stadium, van apparatuur moet haast worden -rI7 gemaakt, aldus het radicaal-socia- Wereld beeldscherm Volgens loco-secretaris Koedam wisten raadsleden al geruime tijd van de belangstelling uit het be drijfsleven. Daarom zouden zij tij dens de raadsvergadering van juli hebben besloten nog geen beslis sing te nemen over computeron- derwijs. Wel benadrukte de PvdA/PPR- fractie tijdens die gelegenheid gro te waarde te hechten aan informa- tica-onderricht. Met de aanschal gemaakt, aldus het radicaal-socia listische raadslid Both. Om welke soort computers het gaat blijft vooralsnog duister. Vol gens de gemeentelijke woordvoer der komen in augustus sterker om lijnde plannen op tafel. Vooruitlo pend hierop stelt hij dat het aan bod niet afkomstig is van de Nuts- spaarbank. Deze bank heeft gerui me tijd geleden laten weten com- In deze vakantietijd zijn school bestuurders moeilijk te bereiken. Alleen W. Steemers van de Stich ting Katholiek Onderwijs Voor schoten neemt op. Volgens hem wordt niet alleen gekeken naar de door scholen uitgekozen P2000, door de scholen uitgekozen. Ook andere "geschikte modellen" wor den onderzocht, aldus de man die WARMOND - "Wanneer de VW Deze zou de ontwikkelingen zich niet op nieuwe markten richt, goed moeten volgen en zo mogelijk brokkelt het toerisme in Warmond dienen te subsidiëren. De vereni- af'. Met deze woorden schaart ging heeft nog geen bedrag ge- CDA-wethouder Van Schagen zich noemd, maar wethouder Van achter de plannen van enige (on- Schagen denkt dat de 1.500 gulden dernemende) Warmonders de inge- die de VW vroeger jaarlijks kreeg, zakte VW een nieuw leven in te tegenwoordig niet voldoende zal blazen. zijn. Een tweede Kaagdorp, "waar je van horeca-etablissement in café valt", vreest hij niet. "Meer horeca gelegenheden kunnen er gewoon niet bij". De overlast zal dan ook beperkt blijven, denkt hij. De ont wikkelingen rond recreatie-eiland trouwen in. de vereniging Koudenhoorn, dat veel bezoekers zo passief, met fietsen trekt, toont dat volgens hem goed aan. Hoe de andere (PW)-leden van B en W er over den ken weet hij niet. In het college van burgemeester Dat de gemeenteraad zich in het verleden zo sterk heeft gemaakt voor een regionale VW, betekent volgens hem niet dat een plaatselij ke exponent ongewenst is. Men had er toen gewoon niet zoveel ver- ook Volgens Tromp kan een gemeen te zich niet eens aansluiten bij een regionale VW, wanneer ze niet over een plaatselijke afdeling be- - schikt. Zodra die er wel is, wil Tromp graag de krachten bunde- r'nnon OT1 - jen met andere afdelingen, bijvoor beeld die van De Kaag. Het plas- sengebied zou op die manier beter kunnen worden verkocht. ken over de WV-plannen. Een of ficieel verzoek is ook nog niet bin nen van de initiatiefnemers, die half oktober, begin november een voorlopig bestuur willen oprich- positief staat tegenover invoering van computeronderwijs. Over wel ke computers wordt gesproken wil hij niet zeggen. Al in april, toen het er nog naar uitzag dat de geméénte 40.000 gul den opzij moest leggen voor infor- matica-onderwijs, werd duidelijk dat aan de P2000 nadelen kleven. Volgens de gemeentesecretaris gaat het model eruit. En Piet Al- blas van de Pedagogische Acade mie voor het Basisonderwijs stipte aan dat het bijhouden van een ad ministratie niet zo best gaat en de leerstofoefeningen van Philips be perkt zijn. Daartegenover staat dat werken met het model goed duidelijk maakt "hoeveel er in de wereld verandert door de invoering van computers". Ook leert de P2000 kinderen aardig kennismaken met de computer. Ze kunnen bijvoor beeld grofweg iets tekenen of een brief opstellen, aldus Alblas. Naast deze specifieke voors en tegens bleek er ook een algemeen nadeel te zijn. Gemeentesecretaris De Graaff: "Je kunt je afvragen of het niet veel interessanter is om een grote microcomputer neer te zetten in de regio en daar alle scho len op aan te sluiten, dan datje alle scholen een eigen micro-computer geeft". De schoolbegeleidings dienst zou zich over die mogelijk heid buigen. Nu, drie maanden la ter lijkt de variant vervallen. Vol gens de loco is het aanbod uit het bedrijfsleven puur op Voorschoten gericht. Twee keer kleding weg OEGSTGEEST - Bij een dames modezaak aan de Kempenaerstraat in Oegstgeest is gistermidag tussen twaalf en twee uur een twintigtal bloesjes gestolen. De kledingstuk ken die op een rek buiten hingen zijn volgens getuigen meegeno- nem door twee jongen in de leeftijd van achttien jaar. Een dag eerder had een gelijk soortige diefstal plaats bij een mo dezaak aan de Lange Voort. Daar werd een trui en een jack van het rek gegrist. Aan het Warmonds woonwagenkampje wordt de laatste han snel verdwijnen. Woonwagenkampje verrijst vrijwel geruisloos WARMOND - Terwijl in gemeen ten als Voorschoten en Wassenaar jarenlang wordt geknokt en gestre den rond de komst van woonwa genbewoners, daar is er in War mond vrijwel geruisloos een verre zen. Twee woonwagens telt het 'kamp' aan de Burgemeester Kete- laerstraat, dat onlangs werd be trokken en waaraan nu de laatste hand wordt gelegd. Douches, toi letten en de benodigde aansluitin gen zijn goeddeels gereed. Een en ander kostte de gemeente War mond 96.000 gulden. Het is een piepklein kamp ge worden, maar dat is geheel volgens de regels van het provinciaal woonwagenplan. Immers, de pro vincie verplicht elke gemeente om een x-aantal woonwagen-stand plaatsen te creëren, evenredig aan de grootte van het betreffende dorp. En Warmond is nu eenmaal niet zo groot.. De twee splinternieuwe ingeze tenen zijn afkomstig van het over- LEIDERDORP - De pas de deux, die zowel morgen als zondag zal worden gereden met de al 19 jaar oud zijnde befaamde Friese hengst Romke en zijn zoon, de ruin Gel- mer, vormt een curieus onderdeel van het programma van de in de manege Avifauna te houden Al- phense paardendagen. Het idee is afkomstig van de Al- phense eigenaresse van Gelmer. Adrienne Jonker. Toen zij hoorde voor een pas de deux. De moeilijkheid was echter, dat Romke tijdens zijn vele Tsjechi sche jaren alleen als tuigpaard was ingezet en nooit meer onder het za del was gereden. De in Deurne op geleide hippisch instructrice Caro line Post uit Leiderdorp wilde on danks de korte beschikbare tijd het avontuur wel wagen. Gelmer wordt gereden dat de vader van haar paard na elf door Karin Roest uit Alphen, e jaar dekdienst te hebben gedaan in Tsjecho-Slowakije in Nederland was teruggekeerd en weer was goedgekeurd nam zij contact op met de veterinaire kliniek van de universiteit in Utrecht, waar de hengst ter dekking staat. Na rugge spraak met de in Frankrijk wonen de eigenaar bleek er geen bezwaar tegen het gebruiken van de hengst startgerechtigd voor de Z- dressuur. In de enkele weken, die de twee amazones ter beschikking stonden, hebben zij met de paar den intensief geoefend op de uni versitaire terreinen in Utrecht. Twee weken geleden was de pre mière in het hol van de leeuw: op de 'Dag van het Friese paard' in St.Nicolaasga in Friesland. ten. Een lid van de landelijke VW (ANW) begeleidt de start van het bestuur, dat niet alleen zal bestaan uit ondernemers, maar ook uit 'ge wone' Warmonders. Deze laatste categorie heeft in de zomermaan den, waar het op aankomt, veel meer tijd voor de toeristen. Een be langrijk gegeven omdat het zeker in het begin niet haalbaar zal zijn om in Warmond professionele krachten aan te trekken. Tenminste, zo ziet Tromp het. Tromp is gemeente-ambtenaar en secretaris van de VW, die nooit of ficieel ontbonden is. Sterker nog, de vereniging heeft veel leden (be drijven en particulieren), die nog immer contributie betalen. Veel bijzonderheden kan de Warmon- der hierover niet geven, maar een "mooi startkapitaal" is aanwezig op een bankrekening. Al beseft hij dat het niet voldoende is om de idealen te verwezenlijken. Dorp heeft tijdens paardenmarkt 25.000 man in huis Infopunt De idealen betreffen een info punt in het centrum en een jaar lijks aan te passen info-folder. De ze moet ruim voor het komende seizoen door de landelijke VW worden verspreid en duidelijk ma ken wat Warmond te bieden heeft. Voor het infopunt zijn volgens de Warmonder "perspectieven op be scheiden schaal". Het zou gaan om "een bestaande gelegenheid, ge rund door iemand die daarnaast nog wat anders doet". Dat burgers en vooral ook onder nemers "na jaren aarzelen, nu zo enthousiast zijn over de plannen" heeft volgens de VW-secretaris een simpele oorzaak. "Er zijn nogal wat winkels verdwenen, laatst nog de zeer belangrijke boekenzaak, waar veel toeristen kaarten koch ten en informatie vroegen. Veel Warmonders zeggen tsjonge, jon ge. Toerisme zou het dorp net iets extra's kunnen geven". De Warmonder, die zich jaren lang een eenzame strijder voor de plaatselijke VW heeft gevoeld, is het leuren overigens bijna zat. "Als het dit keer niet lukt, zal ik voor mezelf zeggen: moet ik het nog blijven trekken?". Wanneer het daarentegen wél lukt zal hij zich te vreden naar de achtergrond bege ven. Al beseft de ambtenaar dat een VW niet alleen een taak is van ondernemers en particulieren, maar ook van de gemeente. De eerste paalzitter is opgestapt. Vannacht omstreeks half vier hield de 26-jarige Janny Bouw- mans uit Noord wij kerhout het voor gezien. Zij stapte van de paal. Maar naar verwachting zul len er de komende 24 uur nog wel een paar deelnemers 'sneu velen'. "Er zijn er al die wat meer aandacht gaan vragen", aldus de woordvoerder van de organisatie daarmee de vermoeidheid van de deelnemers illustrerend. VOORSCHOTEN - Praktisch ie dere Voorschotenaar, getogen of import, kijkt elk jaar nog reikhal zend uit naar de datum van 28 juli. Dan stroomt echt het hele dorp richting Voorstraat. De 'echte' in gezetenen van het dorp omdat ze daar de andere echte Voorschote naren plus alle weggetrokken plaatsgenoten treffen. De 'import' omdat het toch zo'n alleraardigst dorps evenement is, de paarden markt die rechtgeaarde Voorscho tenaren drie dagen zoet houdt. De eerste dag: 27 juli, als de pa len waaraan straks de dieren wor den vastgezet tussen de klinkers worden gejast. Dag nummer twee is natuurlijk die van de markt zelf. En ten slotte dag drie: dan wassen gemeentewerkers en Voorstraat- bewoners alle troep van de ramen die een honderdtal paarden en zo'n 25.000 bezoekers een dag eerder hebben achtergelaten. Komt die gigantische massa nu op de oudste paardenmarkt van het land af? Valkenburg en Vlaar- dingen betwisten dat de 'parel aan de Vliet'. Het paardenmarkt-comité blijft er echter van uit gaan dat Voor schoten de oudste rechten heeft. "Ook gezien de ligging aan de Vliet. Want het vervoer speelde zich vroeger natuurlijk voorname lijk via het water af. Maar voor de rest had ons dorp ook de juiste ac commodatie te bieden: veel her bergen, goede toegangswegen, ker ken om te biechten én vriendelijke mensen", aldus bestuurslid Van Kempen. Het zijn ook nog steeds de eeu wenoude spelregels die worden ge- Niet alle bezoekers van de paardenmarkt zijn even enthousiast. Wie niet van paarden houdt komt voor het 'randgebeuren': de kermis, de standwerkers, braderie, het koekslaan en -ter gelegenheid hanteerd. kooplieden moeten bij- van het 25-jarig bestaan van het co- voorbeeld tolgeld betalen bij het mité- een Zeeuwse ringrijderij. (archieffoto) stuurslen. "Maar de Voorschotena ren en toeristen zijn een dagje uit. Vroeger liep het dorp om twee uur 's middags wer helemaal leeg. Nu hebben we zoveel evenementen dat mensen een dag lang blijven hangen". "Er wordt echt een feestdag van gemaakt. Ook door de handelaren zelf. Maar die komen ook echt om te héndelen", weet bestuurslid Van Beest. "Daarom kunnen we ook nooit pfrecies zeggen hoeveel paar den er zullen worden aangevoerd. Dat hangt af van factoren als: zijn er die dag elders paardenmarkten. En: is er überhaupt handel?" Saillant detail: soms wordt een viervoeter op een en dezelfde paar denmarkt in Voorschoten twee keer verhandeld. Dan zit er bij wij ze van spreken een tientje tussen. Gapend gat Zo florissant als de handel er mag uitzien, zo weinig rooskleurig ziet de financiële situatie van het comité er zelf uit. Bij de begroting voor de markt gaapt zelfs een gat van 2500 gulden. "We teren dus in", stelt het bestuur berustend. "Maar we prefereren het om onze eigen broek op te hijsen, in plaats van bij de gemeente aan te klop pen". Vreemd blijft het echter wel dat een markt, die 25.000 mensen trekt, slechts een handjevol donateurs heeft a raison van een tientje per jaar. In dit lustrumjaar poogt het comité dan ook om dat aantal wat omhoog te schroeven. Maar dat komt straks. Eerst feestvieren. Het complete programma komen de maandag: 05.00 - 10.00 uur - Aanvoer paarden en pony's op de Voorstraat. 09.00 - 24.00 uur - Kermis op het parkeerterrein bij sporthal De Vliethorst. 10.00 uur - Officiële opening van de markt, daarna plaatsing markt- VRIJDAG Leiden LVC - Breestraat. swingavond in ken van de reggae, 22 uur. Koets-o-theek - strandparty, 21 i Filmhuis LVC - Breestraat. film plein cento deel 1'. van Bertolucci, 22.15 Zoeterwoude Noord Aa bij boerderij Van der Sa viswedstrijd, 19.30-21.30 Voorschoten is he' was o gram speci Terrein bij sporthal De Vliethorst - Bruir t 23.30 l ZATERDAG Leiden Lakenfeesten: Van der Werfpark, dertheater van Gebroeders Flint er en Ju Bedrijf, vanaf 14 uur. WV-kantoor - Stationsplein, start matocht: lakenwandeling, 10.30 Hartebrugkerk Me beha daarc het i zond; langs orgelwandelcon Bruii door Arthur Koopman, 15-15.30 Nieuwe Mare/hoek Oude Singel tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Voorschoten pa Terrein bij sporthal Vliethorst - kei druk Nieu spijt het F dig t Medische Dienste volle Leidse kamp aan het Trek vaartplein. Van daaruit moeten in de komende jaren ook de Wasse- naarse, Oegstgeester en Voorscho tense kampjes worden 'bemand'. Zoeterwoude en Leiderdorp heb ben beiden al een woonwagen kampje binnen de gemeentegren zen. Dat de ex-Leidse ingezetenen ze zin in het Warmondse avontuur hadden bleek uit de pijlsnelle ver huizing: nog op de dag dat ze 'groen licht' van de gemeente kre gen waren ze al over. Naar hun zeg gen zijn ze vriendelijk ontvangen door hun nieuwe buren. Dat terwijl er ooit, bij het bekendworden van de plannen, een handtekenin genactie tegen de komst van een woonwagenkamp werd gevoerd. Men vreesde toen dat de speelwei aan de wagens zou moeten worden opgeofferd. Toen dat niet het geval bleek verdwenen de protesten snel. Vers bloed' bij ondernemers LEIDERDORP - Bij de Vereni ging Leiderdorpse Ondernemers hebben wat wisselingen in het be stuur plaats gehad. Voorzitter Van Haasteren en bestuurslid Meijer hebben het bijltje erbij neerge gooid. In de nieuwe samenstelling van het bestuur is S.H. Brongers- ma voorzitter, J. Jonkman secreta ris en H.A.M. Hogema penning meester. Gewone leden zijn me vrouw Burggraaf en de heer Luij- pen. kruis in marktpaal. 09.00 - 14.00 uur - Standwerkers concours op de Schoolstraat. 10.30 - 16.30 uur - Zeeuwse ringrij derij op de Voorstraat met 18 koud- bloedpaarden. 10.30 - 12.30 uur - Mogelijkheid om de toren van de Dorpskerk te be klimmen. Tegelijkertijd is er in de kerk een loop-in concert van orga nist Walvaart. 11.00 - 12.30 uur - Koekslaan op de 13.30 uur - Kortebaandraverij op de Prins Bernhardlaan. Totalisator aanwezig. 20.00 - 22.00 uur - Play-backshow op de Voorstraat. Daarna swingen de muziek ter afsluiting. ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag uur en eindigt zondag om 24 uur Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meijer v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, Ruiter, B. Janssen: za van 8 uur tot zo 8 uur: H. Meijer, kroos 1, tel. 215510. zo 8 uur tot 24 uur: P. Tan, Schoenei 13, tel. 210890; spreekuur Arendshor Groep 2 - Mastenbroek. Pieterse Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaas Rus, Kruis: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Bergmeijer, 121701; spreekuur Oude Singel 76. zo 8 uur tot 24 uur: J. Rus, Middel gracht 129, tel. 132500. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, S W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 24 uur: W. de Bruyne Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. E Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: P. Arnou, 311414; spreekuur Petr. Moensweg zo 8 uur tot 24 uur: E. Nieuwenh Smalbraak, tel. 768918; spreekuur vrijdingsplein 60. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, C Kooyman, de Jong, Prince, Reinden Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Reinders, Brandtstraat 29, tel. 760947. zo 8 uur tot 24 uur: D. Hammerstein. 720936; spreekuur Saffierstraat 3. Leiderdorp L. Middendorp, Peppelschans K 14, 895525; za en zo spreekuur van 12.3( uur op hetzelfde adres. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: D. Hi Marelaan 36, tel. 174955. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. V( zaat/G.A. van der Steenhoven, Queri laan 2, tel. 176867; dag en nacht ber^ baar ook in het weekend. Voorschoten za, E. Schotanus, Leidseweg 305, 766462; zo, W. van Dam, Palestinal 29, tel. 3960. Warmond E. Sleeboom, Prof. Aalberselaan Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar Noord: G.Th. Schaepman, v. Z. v. 1 veltstraat 42, tel. 14561; zuid. Mevr. Spelt, v. Groeneveltlaan 17., tel. 1184 APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst de apotheken in de regio Leiden, w< waargenomen van vr 26 juli tot vr 2 gustus door: Doeza Apotheek, Vijf Meiplein 5, I Voor de praktijk van Vestjens, Wouw: H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23,1 den, tel. 144323. Oegstgeest Voor de praktijk van Duyn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 2 Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Bran Homanstraat 1, Rjjnsburg, tel. 173266 TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leid dorp en Oegstgeest wordt waarge men door: B.E. Verlinden, Soeverein 43, Leid dorp, tel. 413366; spreekuur za en zo 13 uur. Voorschoten, Wassenaar: J. Spee. Het Wedde 99, Voorschoten, 071-761961. betreden van de Voorstraat. Daar staat tegenover dat ze een premie krijgen: voor elk aangevoerd paard een tientje, voor een pony vijf gul den. Een veearts keurt de dieren vlak naast de hefboom, zo rond vijf uur in de vroege ochtend. En pas om tien uur opent de burgemeester de markt officieel. Een en ander staat keurig be schreven in de officiële paarden markt-verordening, die Voorscho ten rijk is. Voorschoten is bekend om de grote hoeveelheid show die in de paardenmarkt zit verweven. Ook al zo'n traditie. Hoe komt dat: in tij den dat de auto en het openbaar vervoer nog niet waren uitgevon den moest men er heel wat moeite voor doen om de dorpskom te be reiken. Een kermis was onontbeer lijk voor de broodnodige ontspan ning na de inspannende reis. Wat dat betreft is er op de paarden markt anno 1985 niets veranderd. "We zouden ons kunnen beperken tot het organiseren van de paar denmarkt zelf', zegt een van de be- VOORSCHOTEN - Paardenmarkt en kortebaandraverij op één en de zelfde dag in Voorschoten. Dat gebeurt haast nooit. Dit jaar echter wordt de paardendag op 29 in plaats van 28 juli, een zondag, gehouden. Dus vallen de evenementen samen. Is het oude dorpscentrum gereserveerd voor het kopen en verkopen van de edele dieren, voor de draverij is de Prins Bernhardlaan de alou de locatie. Vanaf half twee 's middags, dus als de markt al een beetje afloopt, zullen bekende dravers uit het hele land er aantreden. Bij de voorinschrijvingen hebben zich al zo'n 60 deelnemers opgegeven. Dat terwijl er slechts dertig mogen starten. Ze komen voor de geldprijzen en ereprijzen van plaatselijke spon sors. Zo krijgt de winnaar een compleet tuig. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,9( per post (binnenland) 345,2( per half jaar, aan huis bezorgd 131,4! per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) f 89,3( per maand, aan huis bezorgd 22,11 per maand, per post 30, POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19 30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. Ir (maandabonnement alleen mogelijk automatische betaling), losse nummers Abonnementsgelden dienen bij vc taling te worden voldaan. Restituti mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten Abonnementen kunnen op elke gewenst! dag ingaan. Indien één maand verstrijken van de abonnementsperiod< geen opzegging is ontvangen wordt he abonnement automatisch verlengd. Betaling 3203571 Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (07114494! REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720)93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718) 1238: Commentaren: W.F.J Wirtz, A A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.IJ. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P C. Rosier Geestelijk leven: S J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo-! hannesburg, Tokio, Londen. Parijs, Wasi

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2