Sr Ton Menken benaderd voor exploitatie ijshal n n n\ n li l I 'Ik weet zeker dat ze antwoordt' amaval van de vrijspraak touwvallige bruggen loeten plaats maken Welstandscommissie keurt [1 mpeler bouwplan hotel af Ik heb geleerd van mijn fouten' r i ii eel inbraken weekeinde Mevrouw Slegtenhorst, briefschrijfster aan koningin: Rechtbank: krakers uit Medisch Archief ~>DAG 23 JULI 1985 ;tenma|i£)EN Terwijl buiten een jre 48 PzeriS regentje op de voorbij- 'ligers neerdaalde, brak in de [htszaal de zon door: naarmate zitting vorderde, werden ebed, frielijk steeds meer verdachten gesproken. Opgevoerd werd carnaval van de vrijspraak. rechter sprak het woord irigens uit op een barse toon; leek wel alsof hij liever had tien jaar gevangenis- if. De verdachte die we dade- ten tonele voeren, kreeg c Limijens geen vrijspraak. ond. Sjchuidjg zonder straf, kreeg elcona uiteindelijk te horen. Met woorden: geen geldboete - een soort vrijspraak dus. •hoevéewel juristen naar het plafond ingen als je dat zegt, want in :e straf zijn 'schuldigheid' en affeloosheid' immers een op |t oog merkwaardig huwelijk hgegaan. pe verdachte. Hij had in Sas- pheim gereden in een auto. pt die auto was hij de verkeer- I kant op gereden: tegen de poom in als het ware. Toen deze aanklacht werd voorgelezen, hoorde menigeen waarschijnlijk in gedachten een radiobericht: op de weg van Franeker naar Amersfoort is een spookrijder gesignaleerd; u wordt geadvi seerd om... "Aha, verkeerde rijrichting", zei de rechter. "Ja, er rijden wel meer mensen zo". Maar het bleek allemaal mee te zijn gevallen daar in Sassenheim. De verdachte was niet iemand die de kolder in zijn hoofd had gekregen en als een desperado achter het stuur had gezeten. In tegendeel: "Voor mij stond een vrachtwagen, welnu, het is één- richtingverkeer, ik kon dus geen kant op en daarom dacht ik: ik draai gewoon om en rij een stuk je terug. Natuurlijk, ik wist dat het niet mocht, maar ik had ge dacht dat die agent er wel begrip voor zou hebben". Had hij niet. De rechter wel: schuldig zon der straf. De rechter moest één ding goed begrijpen: hij had tien kin deren, negen van hen hadden een rijbewijs, dus je moest hem echt niet vragen wie er op die vrijdagochtend in zijn auto had gereden en het voertuig fout had geparkeerd in Oestgeest. Fiets Hij kon het niet geweest zijn. Uitgesloten. Op die ochtend had hij namelijk in zijn winkel ge staan in Leiden. "En het kan best zo geweest zijn dat ik op de fiets ben gegaan, want dat doe ik wel vaker. Ik moet soms wel op de fiets in Leiden". O jee, daar had je het al: de ver dachte, een man die volgens sommigen van Leiden één grote parkeergarage wil maken, begon aan het betoog dat een enkeling al verwacht had: een gesproken pamflet tegen de gemeente Lei den, beter geformuleerd: tegen het vreselijke parkeerbeleid van het gemeentebestuur. "Neemt u nou de buurt waarin mijn winkel ligt. De Camp. Je had 350 parkeerplaatsen, nu zijn door Wim Brands het er nog vijftig. Meneer de rechter, er is hier sprake van één grote ellende. De Haarlemmer straat, ook al zoiets". Maar hij kreeg niet echt de ge legenheid om zijn treurzang te zingen. Vrijspraak, omdat het volgens de rechter niet goed viel uit te maken wie er op die och tend nu precies die auto fout had geparkeerd. Vakantie De komende twee weken geen 'Nagerecht'. Wat wil het geval? Er zijn geen kantonrechters voorradig die de zittingen kun nen leiden: de heren zijn op vakantie. itsr :ns df X rP geDEN - Twee oude Leidse ophaalbruggen, de Verversbrug (gelegen it vaqen Langegracht en Ververstraat over de Oude Herengracht) en de Venpoortsbrug (tussen Oude Herengracht en Herensingel), maken In tojts voor twee nieuwe oeververbindingen, zocht P slofet is hard nodig ook, want beide bruggen zijn zo rot als een mispel. De wvalligheid noopte de gemeente er in 1979 al toe de stalen boven- Jolitiiv van de uit 1926 daterende Verversbrug te verwijderen. Met de Hee- en ra{)oortsbrug, die voor het laatst in 1898 werd vernieuwd en verbreed, is etrek-al niet veel beter gesteld. Regelmatig moesten noodvoorzieningen verben getroffen omdat de brug niet meer berekend was op het verwer- ~ij dujvan het huidige verkeersaanbod. /allege gemeente besloot al jaren geleden dat de beide bruggen volledig offeiisten worden vernieuwd omdat ze deel uitmaken van het hoofdroute- auto'sdoor Leiden. De bruggen zullen, na vernieuwing, een belangrijke gevafekel zijn tussen de binnenstad en de wijk De Kooi. Deze hoofdroute chinefctraks over beide bruggen lopen. De Haven krijgt dan een onderge- Ikte functie, alleen voor bestemmingsverkeer, afgeleide bruggen, maar met name de smalle Verversbrug, zullen flink tergejclen verbreed. Dit betekent dat niet alleen het gemotoriseerd verkeer ?n omusief een buslijn) maar ook fietsers en voetgangers straks de ruimte °meüpen' **oe ^et zÜ-aanzicht van de nieuwe bruggen er uit gaat zien blijkt deler^evenstaande tekeningen, n inj t dajet verkeer zal gedurende de bouw van de nieuwe bruggen moeten tie dq-ijden over de Ir. Driessenstraat, Oosterkerkstraat en Zijlsingel. Naast tan. Verversbrug is inmiddels een noodbrug aangelegd. Deze is vooral groofioeld voor het bouwverkeer dat de Verversbuurt moet bereiken in 'andeband met de woningbouw daar. Bestemmingsverkeer voor de wijk 1 bij evenwel ook gebruik maken van deze noodbrug. De bedoeling is dat n. D^neuwe bruggen voor het einde van dit jaar gereed zijn. keer] retell digde bouwplan voor een hotel an nex kantorengebouw op het Schuttersveld afgekeurd. De pro jectontwikkelaar had het bouw plan versoberd in de hoop dat het daardoor eerder kan worden ver wezenlijkt. De welstandscommissie had echter onder meer bezwaren tegen de kantoren in de onderste laag vanJiet kantorengebouw. Zij vond die te klein en een te 'opgepropte' indruk maken. De architect heeft beloofd het bouwplan zodanig te veranderen dat het aan de wensen van de commissie voldoet. Over twee weken wordt dit plan weer besproken in de welstandscom- LEIDEN De kans bestaat dat Ton Menken op de een of andere manier wordt betrokken bij de ex ploitatie van de ijshal aan de Von dellaan. Menken geeft toe door eni ge mensen te zijn benaderd met de vraag of hij interesse heeft het be heer van de ijshal op zich te ne men. Of hi j aan dit verzoek gevolg geeft en of hij daartoe de gelegen heid krijgt, is echter nog allerminst zeker. "Het is nog te vroeg om daarover iets te zeggen", aldus Menken. Ton Menken heeft de ijshal in 1976 gesticht. Hij is er zes jaar lang de eigenaar geweest, tot financiële moeilijkheden hem dwongen zich terug te trekken. In 1983 heeft de Exploitatie Maatschappij Ijsbanen (EMY) het beheer van de hal op zich genomen. Deze maatschappij i Ijl ml staakte begin juni haar bemoeienis met de Leidse ijshal en de overige voormalige Menkenhallen omdat ook zij geen kans zag de banen ren dabel te beheren. De Westland-Utrecht Hypo theekbank (WUH), de eigenaar van de ijshal, is nu op zoek naar een nieuwe beheerder. De bank heeft laten weten dat zij in principe pro beert de baan voor de ijssport te behouden. Uitdaging Menken kan op dit moment nog niet zeggen op welke manier hij eventueel wordt betrokken bij het beheer van de hal. "Het zou kun nen dat ik het beheer volledig op me neem, maar ook dat ik optreed als adviseur van een beheersorga nisatie". Menken zegt het verzoek om zich bezig te houden met het beheer van de Leidse ijshal, te heb ben gekregen van enige mensen die 'zijdelings' met deze hal heb ben te maken. Menken zegt al enkele contacten te hebben gehad over deze zaak. "Maar er moeten nog veel dingen op een rijtje worden gezet. Mensen zullen begrijpen dat ik er niet zo ontzettend veel voor voel om op nieuw in het diepe te springen na wat er vroeger allemaal is gebeurd. Bovendien moet worden afge wacht hoe mensen in Leiden rea geren op de naam Menken". Aan de andere kant lijkt het hem een 'uitdaging' zich toch weer be zig te houden met het beheer van een ijsbaan. "Ik heb geleerd van de fouten die ik in het verleden heb gemaakt. Overigens zal ik, wan neer ik weer een ijsbaan ga behe ren, me alleen bezig houden met de Leidse ijshal. Als ik dat ook in het verleden had gedaan, zat ik nu nog steeds in Leiden", aldus Menken. Schaatscentrum Een woordvoerder van de WUH bevestigt dat de bank enkele ge sprekken met Menken heeft gehad over de Leidse ijshal. Hij kan ech ter nog niets mededelen over die gesprekken. En definitieve afspra ken zijn er echter nog niet ge- Ton Menken: "Er moeten nog én kele dingen op een rijtje worden ge zet". ieffot maakt, noch met Menken, noch met andere belangstellenden. Eén van de belangstellenden voor de Leidse ijshal is de stichting schaatscentrum Leiden, een orga nisatie waarbij ijssportverenigin- gen zijn aangesloten uit de Leidse regio en de duin- en bollenstreek. De stichting ziet mogelijkheden om de baan rendabel te exploite ren. Zij voelt er veel voor om de baan over een aantal jaren te kopen van de WUH. Daarmee kan de baan voor een aantal jaren veilig worden gesteld voor de ijssport. Overigens zal de WUH volgens Ton Menken op vrij korte termijn een beslissing moeten nemen over de toekomst van de ijsbaan in Lei den. Om een nieuwe exploitant voldoende tijd te gunnen zich voor te bereiden voor het komende schaatsseizoen, zou de bank bin nen een paar weken moeten beslui ten wie het beheer gaat voeren over de ijshal. De woordvoerder van de WUH kan echter nog niet zeggen binnen welke termijn een beslissing is te verwachten. Op de tekening boven het ontwerp van het zij-aanzicht i van de nieuwe Heerenpoortsbrug. i de nieuwe Verversbrug. Daaronder het zij-aanzicht LEIDEN - Ondertrouwd: W.J. Holver- da en S. Winterink; K.A. Regeer en H. Keegstra; P.H. Hoogenboom en A.M.E. van Kins. Geboren: Roy, zv. J.L. Ouwerkerk en A.H.G. Bakker; Pierre, zv. J.J.A. Ma- thieu en H. Alink; Alfred, zv. A.P.C. Pret en G. van der Kraan; Patrick, zv. D.K. Glasbergen en M.A.C. Homburg; Ga- Burgerlijke Stand ukji ir hef °PJ^JDEN - Er zijn gisteren bij de tie achttien aangiften gedaan inbraak. Veel inbraken vonden iet weekeinde plaats, met name ,»cholen, bedrijven en woningen. d* een overhemdenfabriek aan de menschansweg werd een luwe collectie kinderkleding ge- .ilen. Een partij vleeg ter waarde 'n ongeveer achthonderd gulden en ei»s tweeduizend gulden werd vreemd uit een gebouw op het het slachthuis. Uit een ;omobielbedrijf aan de Kenne- jaan werden vier autoradio's ge- 'roe)len. Ook de dependance van een iooI aan de Opaalstraat werd be- ht. Het is nog niet bekend wat erd gestolen; wel werd het in- vemield. K - Bij de politie is een mel- ooifrg binnengekomen dat in het af lopen weekeinde in de Paul Krü- k-straat een paar woningen zijn kraakt. Het betreft de nummers 123a en 27. Wie de eigenaars zijn, jnog niet bekend. brielle, dv. M.C.S. Schellingerhout; Eli sabeth, dv. A. Haasnoot en P. van der Bent; Jie, dv. Z. Wang en Y. Su; Arnol- dus Theodorus, zv. P.H.M. Bruines en J. Wurzer; Martijn, zv. M. Rooderkerk en D.M. Meijer; Ramon, zv. J. van der Lin den en C. van Soest; Hendrikus Wilhel mus Jacobus, zv. J.C.H. Bakker en H.W.M. van Roode; Ruben Alexander, zv. P A. van Tilburg en C.M.T. van der Storm; Michel Jacobus, zv. J.G. Smit en A.W. van Leenen; Rogier Leo Cornelis, "zv. L.J.J. van Dam lein, dv. J. Zwaan e dv. J.T.L. Buijn en P.G.M. Hoek; Larisse Hendrika, dv. R. Ruijs en C.E. Naaborg; Peter Cornelis, zv. W.J. van der Pol en E.M.J. Krikhaar; Chantal Jantine, dv. J.P.C. Schouten en M.C.M. Zuijderwijk; Marlieke Suzanne, dv. R.J.W.H. Kasten en M.M. van 't Riet; Sander, zv. J.J. Lares en L.L.M. Lubbe; Berry, zv. F W. Groos en A.W.M.G. Slin gerland; Laurens Jan Clemens, zv. L H.A.M. Vehmeijer en B.M.T. Huijgen; Wendy Gerdina Francina, dv. H A. van den Broek en G.J.M. van Rhee; Evelien, dv. W.L. Schaap en A.S. Minnee; Leo- nie, dv. W.L. Schaap en A.S. Minnee; Ferdi, zv. W.J. Lancel en H.J. Nagtegaal; Maurits Philippus, zv. P. Kuipers en T. de Waal; Lysan Martine, dv. F. Smelik en M R. Stultiens; Daphne Petronella, A.J. Bunt; Marjo- dv. A.W.A. Hulspas en P.M. Jordaan; Dijk; Diana. Thomas Hans, zv. J.W. Janssen en C.C.M. Bastiaans; Fien Marie, dv. H.G.M. Peters en G P.M. Scholte; Char lotte Odette, dv. L.A. de Groot en P.J.C.M. Kuijpers; Jessica Adjeewa, dv. J.W. Breebaart en I. Baart; Srecko, F.M. Kruijt en A.H. Schoneveld; Priscil- la Natasha, dv. E.H.K. Teeuwisse en A.L.A. van Duijvenvoorde; Manuel, zv. W.G. Verkade en C. Miedema; Martine Helena Johanna, dv. M.G. Seegers en T.J. Visser; Scott William, zv. W. Kirk- patrick en J.R.A. Meijer; Kimberley Joanna, dv. W. Kirkpatrick en J.R.A. Me ij er; Sanne, dv. H.M. Wesselman en M. Polders; Johannes, zv. C. den Haas en T. de Jong; Matthew John. zv. A. Peacock en F.K. Lynch; Ivo Hermanus Theodorus, zv D.H.M. van Booren en N.M.L. Paardekooper; Ikrame, dv. A. Ahamdan en F. Kabouh; Paulus Petrus, zv. P.J.M. Rotteveel en H.J.M. van der Ploeg; Gerhard Johannes, zv. O.J. Blansjaar; Dennis Adriaan, zv. H.L.J. Koenen en J.C.I.M. Hageman. Gehuwd: M.J. Ris en J.W.A. Verlaan; C R M. de Bruijn en L.A. Harteveld; J.F.L. Brussee en C.M.W. de Wolff; P.J. Izeboud en A.J. Groenenberg; R.C.- Kooi en E. van der Krogt, J.L.M. van Kan en C.W.E. Annard: LEIDEN - Voor mevrouw Slegten- horst-Wamsteker (85) is de maat zo langzamerhand goed vol. Tijdens een vergadering van de bewoners commissie van het Leidse verzor gingshuis Rijn en Vliet kreeg zij van directeur Van Oosten te horen dat hij het zo "langzamerhand ook niet meer weet. Vorig jaar moest er van minister Brinkman (wvc) al worden bezuinigd. En nu kreeg Rijn en Vliet te horen dat er nog eens twee ton moest worden inge krompen. Die boze tijding kwam Die kunnen niets anders dan de he le dag naar buiten kijken. Dat kun halverwege 1985. In een half jaar je die mensen toch niet afnemen". moet Rijn en Vliet dus twee ton zien in te slikken. Een onmogelijke zaak, aldus Van Oosten. En ook de bewonerscommissie, waarvan me vrouw Slegtenhorst voorzitter is, meent dat het zo niet kan. "Er is maar één oplossing moge lijk: een brief schrijven naar de ko ningin. Die is toch de moeder des vaderlands", was de reactie van mevrouw Slegtenhorst. Zo gezegd zo gedaan en alras werd een brief geen toetje meer gegeven aan hare Majesteit opgesteld. Nu is schandelijk. Oude Rijn en Vliet niet het enige verzor gingshuis dat drastische bezuini gingen kreeg opgelegd. Dus alvo rens de brief naar Huis ten Bosch te sturen, werd overleg gepleegd met de bewonerscommissies van zes andere verzorgingshuizen. Die konden de bezorgde strekking En haar aangetrouwde nicht, me vrouw Slegtenhorst-van den Berg: "Bij sommige mensen gaat het licht een uur eerder uit 's avonds. Maar je mag 's avonds toch wel licht hebben". Mevrouw Slegten- horst-Wamsteker vult aan: "Slecht ziende mensen moeten toch goede verlichting op de gangen hebben, anders krijg je ongelukken". In an dere verzorgingshuizen wordt "Dat is i eten toch al niet zo veel. Maar krijg je soep, een hoofdgerecht en een toetje dan eet je tenminste nog iets, omdat je verschillend eten krijgt". Geen tijd onderstrepen Onze ervaring berust op honderden Poggenpohl- keukens. Voor u betekent deze Poggenpohl-dege- lijkheid: zekerheid, even als kwaliteit, een maxi male montageservice, perfekte planning en ad vies. Verliest u deze voor delen niet uit het oog. [^©fiirlrkeukens Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk Tel. 071-899206 brief nog vóór half juli op de post. Voor de zekerheid werd ook maar afschrift aan boosdoener ging de doen, minderen met toetjes be spaart wel iets, maar de grote kos tenpost is natuurlijk het personeel. In de meeste tehuizen wordt dat Brinkman gestuurd en voor de dan ook op een of andere manier goede orde kreeg burgemeester ingekrompen. Gevolg: de verzorg- Goekoop van Leiden er ook één. sters en verpleegsters rennen zich rot en hebben nauwelijks tijd om aandacht aan de bewoners te schenken. Wegens renovatie zijn de bewoners van Rijn en Vliet tij delijk ondergebracht in de wissel woningen aan de Schubertlaan. De gangen zijn zo lang dat de verzorg sters-zich 's nachts per fiets door het complex begeven. Het is er 's winters koud en vochtig, zomers warm en benauwd. Maar aan de Vliet is het goed toe ven. Het vervelende is alleen dat je daar via een smal paadje moet zien te komen. Met een rolstoel gaat dat moeilijk. "En de verzorgsters heb ben geen tijd om ons naar het wa ter te rijden". Schoonmaakbeurten van de kamers worden overgesla- door Annemiek Ruygrok Was het tot voor kort voor direc ties van verzorgingshuizen nog mogelijk uit reserves te putten, met deze tweede bezuinigingsron de is dat niet meer haalbaar. Het ene verzorgingshuis lost dat an ders op dan het andere. Zo zijn er huizen waar de ramen in plaats van ééns in de maand nu ééns in de drie maanden worden gezeemd. Mevrouw Slegtenhorst is het daar niet mee eens. "Sommige bejaar den zijn aangewezen op die ramen. LEIDEN/DEN HAAG - Het voormalige medisch archief van defensie aan de Oude Varkensmarkt in Leiden moet voor 19 augustus zijn verlaten door de krakers. Verlaten ze dit pand niet vrijwillig, dan zal het worden ontruimd. De president van de Haagse rechtbank mr. J. J.R. Bakker heeft dit vanmorgen uitgesproken in de rechtszaak die de gemeente tegen de krakers had aangespannen. De gemeente Leiden wil het voormalige medisch archief slopen en op die plaats 11 woningen bouwen. Volgens de gemeente moet uiterlijk op 20 augustus worden begonnen met de sloop van dit pand. Gebeurt dat niet, dan lukt het niet meer om voor 1 oktober te beginnen met de bouw van de 11 woningen en loopt de gemeente een subsidie hiervoor mis. De krakers weigerden het voormalige medisch archief te verlaten om dat de gemeente hen 'botweg' heeft gesommeerd het pand te verlaten en niet eerst heeft overlegd over een eventuele ontruiming. De krakers zeg gen te kunnen rekenen op de steun van de omwonenden die hoopten dat daarmee een einde kwam aan de voortdurende sloop en nieuwbouw in' hun buurt. De krakers organiseerden vele activiteiten in het pand, dat vorig jaar] juni is gekraakt nadat het ongeveer een jaar had leeg gestaan. Volgens de gemeente heeft de gemeenteraad echter besloten woningen te bouwen op de plek waar het medisch archief staat en is er nu eenmaal geen weg meer terug, zeker als Leiden nog in aanmerking wil komen voor de woning- bouw-subsidie. na hebben we het land helpen op bouwen. Nu zijn we oud en we hebben alles afgegeven wat we hadden. Het is uit nood dat de mensen hier komen. Je moet alles afstaan. Je aow en je pensioen. Dan krijg je 272 gulden zakgeld. Daar van moet alles worden betaald: je telefoon, de krant, je kleding, tele visiegids". Nu moet daar ook nog het abon nement voor de kabeltelevisie van af. Met terugwerkende kracht tot 1 januari van dit jaar. Dat betekent 94 gulden. "En die knakenkaart van het ziekenfonds. Als je veel medicijnen gebruikt, wat bij de meesten van ons het geval is, dan kost je dat per soort medicijn tel kens een rijksdaalder. Dat loopt ook flink op". Mevrouw Slegtenhorst-Wamsteker voorgronden r gingshuizen niet meer bezuinigd worden". Slegtenhorst-van den l gen, op 70 bejaarden is soms maar één nachtzuster, tijd voor een praatje is er niet. "Het duurt soms wel 15 minuten voordat er iemand komt als je gebeld hebt", zegt me vrouw Slegtenhorst. "Ik hoor 's nachts wel eens iemand huilen. Dan ga ik zélf maar kijken, want het kan toch dat die bewoner ge vallen is". Het nadeel van de personeelsin krimping is ook, dat er veel met uitzendkrachten wordt gewerkt. Zeker in de vakantietijd. "Je krijgt veel jonge, onervaren meisjes. Die kunnen zich niet inleven in de pro blemen van oudere mensen. Daar kun je al helemaal niet mee pra ten". Minister Brinkman zou eigenlijk zelf eens in een verzorgingshuis moeten komen kijken, vinden de dames Slegtenhorst. Dan kan hij zelf eens zien hoe vervelend het is dat er een tekort aan personeel is. Mensen die soms twintig minuten op het toilet zitten in afwachting van iemand die ze helpt. "Wat is er ger dan oude en soms zieke men sen af te nemen wat ze dringend nodig hebben? Onze generatie heeft ontzettend veel meegemaakt: twee oorlogen en een crisis. Daar- Beleid Het beleid van Brinkman is erop gericht bejaarden zo lang mogelijk zelfstandig te laten zijn. Een goede zaak, maar het betekent wel dat in de verzorgingshuizen steeds meer mensen komen te wonen die eigen lijk in een verpleeghuis zouden moeten worden ondergebracht. Mevrouw Slegtenhorst-van den Berg: "Het is geen verzorgingshuis meer. Er zitten hier zoveel zieke en demente bejaarden. We hangen tussen een verpleeg- en een verzor gingshuis in". Maar de voornaamste klacht is toch het feit dat het personeel zo weinig tijd heeft, dat er zoveel jon ge krachten werken en dat er zo ontzettend veel verschillende men sen rondlopen. "Bejaarden willen juist iemand aan wie ze gewend zijn. Niet steeds een ander die op je kamer komt". Alle hoop is nu gevestigd op ko ningin Beatrix. Mevrouw Slegten horst-Wamsteker is optimistisch: "Ik weet zeker dat ze ons zal ant woorden en dat ze zal proberen iets aan ons probleem te doen". En mocht het niet baten? Gaan de Leidse ouderen dan op het Binnen hof protesteren? Mevrouw Sleg tenhorst is heel beslist: "Nee, dat doen wij niet. Boven dat soort ac ties achten wij ons verheven. Ik heb veel te veel achting voor be jaarden om zoiets te organiseren. Dat laten we aan de jongere gene raties over".

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 3