Vrouwen terug in realiteit Van der Poel: 'Tour mislukt' Meer denken aan de koeien 'Het viel allemaal best mee' 'Hele ploeg draaide niet goed' Wintersport als pleister op de wond... .Q18 Van Meer medelijden met Kelly gokt op klassiekers MAANDAG 22 JULI 19 PARIJS (GPD) - Het Nederlandse vrouwenwielrennen zit in de lift, riepen de wielerofficials vorig jaar om het hardst. Dat is misschien nog wel zo, alleen staat die lift sinds de jongste vrouwen-Tour de France weer wel gewoon op de be gane grond. Want de vier ritsucces- sen mogen dan een fraai resultaat heten, ze werden geboekt in vlakke etappes en op dat terrein blonken- de Oranje-meisjes altijd al uit. Van progressie is dan ook geen sprake. Bondscoach Rinus Verboom be seft dat ook wel. „Deze overwin ningen zijn meer waard dan die van vorig jaar. maar er moet nog veel werk gedaan worden. Daar is geld voor nodig en als ik dat niet krijg, zal ik altijd meer reisleider dan ploegleider blijven". In de bergen strijdt Nederland op het derde plan, na Italië (Marie Canins) en Frankrijk (Jeannie Lon- go). Om in de toekomst, serieus te kunnen duelleren met de concur rentie moet de bondscoach uit Goes er vaker tussenuit kunnen trekken. „In het rapport dat ik bin nenkort over mijn Tour-ervaring moet indienen bij de KNWU zal ik daar ook met klem om vragen. We kunnen ons alleen maar verbete ren in de bergen als er veel gele genheid is om te oefenen". Daar is geld voor nodig. Veel meer dan de wielerbond nu uit trekt voor het vrouwenwielrennen. Dit seizoen werkt Rinus Verboom met een budget van 20.000 gulden. „Een lachertje natuurlijk. Na de Ronde van Nederland en de Ronde van Noorwegen was dat geld al op. Maar in de andere landen trekken ze zich daar niets van aan. Daar gaan ze gewoon verder en pakken ze er nog een paar wedstrijden bij. Wedstrijdjes die onze vrouwen ei genlijk ook niet zouden mogen Dankzij een sponsor die veertig duizend gulden op tafel legde, kon Oranje deelnemen aan de Tour. „Ik heb berekend dat er ongeveer een ton nodig is om tot een optimale voorbereiding te komen. Maar dat bedrag krijgen de amateurs niet eens. Er mogen geen scheve ver houdingen groeien. Met 60.000 gul den komen we voorlopig ook al een heel eind. Ik verwacht ook wel dat er iets los komt. Bij de KNWU zullen ze toch ook wel gezien heb ben waar onze tekortkomingen lig gen. Als de bond echt zo trots is op onze prestaties, dan mag daar best iets tegenover staan". Nog te vaak moet Verboom van de nood een deugd maken. Zoals bij de samenstelling van de Tour- ploeg. waarin hij moest kiezen tus sen routine en jong talent. Hij nam van allebei wat. De jonge meisjes Monique de Bruin en Petra Groen werden zomaar voor de leeuwen gegooid, terwijl ze nog nooit een berg hadden gezien. „Ik had ze nog wel een jaartje thuis kunnen laten, maar waar doen ze dan die erva ring op? Voor die twee meisjes was deze Tour eigenlijk veel te zwaar, omdat ze niet wisten wat ze te wachten te stond. Het is geen kri tiek op die meisjes, maar eigenlijk behoor je te weten waar je aan be gint". Toch is Verboom niet ontevre den over de ontwikkeling van het Nederlandse vrouwenwielrennen. „Ik ben nu twee jaar bondscoach en de ontwikkeling komt goed op gang. Maar het tempo moet om hoog. De concurrentie zit niet te wachten tot wij ook zover zijn. Dat hebben we in deze Tour de France wel gemerkt. Of je kiest voor een serieuze pak, óf je doet helemaal niets. Een tussenweg bestaat er niet. De KNWU mag ons niet te genwerken. Anders kunnen we veel beter wegblijven uit de Tour de France". Dat vindt ook Heieen Hage, die vorig jaar nog fluitend tweede werd, maar dit jaar moest knokken voor een plaats bij de eerste tien. „Deze Tour, die veel zwaarder was dan de eerste, heeft heel duidelijk aangetoond wat voor verbetering vatbaar is. Het is gewoon een nood zaak dat we meer mogelijkheden krijgen om in de bergen te rijden. In de Alpen heb ik veel terrein ver speeld, omdat ik eerst een paar da gen nodig had om in de bergen te acclimatiseren. Later, in de Pyre neeën, ging het al een stuk beter. De achterstand op mijn directe concurrenten is niet veel groter meer geworden". Maar de lift zal heel wat etages omhoog moeten om de Nederland se vrouwen aan de Europese top te brengen. „Het niveau van Canins en Longo halen we voorlopig niet", weet Verboom. „Klimmers zijn in ons land niet voor het oprapen. We behoren tot de top drie, maar tus sen nummer twee en drie zit een heel groot gat. Toch hoop ik dat we via gerichte trainingen onze ach terstand geleidelijk aan kunnen in lopen. Daar is veel tijd, maar vooral erg veel geld voor nodig". Nederland bleef in de vrouwen tour steken op vier overwinningen. Vorig jaar, met een veel zwakkere bezetting, waren dat er vijftien. In de slotrit naar de Champs Elysées kon Oranje niet voor een mooie af sluiting zorgen. Na de Italiaanse ploeg, met eindwinnares Marie Ca nins. was de Franse ploeg het meest succesvol. Dominique Da- miani won de laatste rit, na een korte ontsnapping met de Engelse Catherine Swinnerton. Op Hennie Top na (gevallen) eindigden de Ne derlandse meisjes in het peloton. Maria Canins, de Italiaanse winnares bij de vrouwen (foto anp> „We zijn een hele ervaring rijker en weten wat ons nu de komende ja ren te doen staat', was de slotcon clusie van bondscoach Verboom. Een record aantal renners haalde gisteren in Parijs de eind streep van de Ronde van Frankrijk. Maar liefst 144 van de 180 gestarte coureurs - ook een record - reden de Tour uit. Negen tien meer dan in 1982, toen 125 renners finishten. Onder het gros van dit jaar achttien Nederlanders. Twee min der dan het aantal dat drieënhalve week in Bretagne aan het karwei begon: Hennie Kuiper en Teun van Vliet vielen uit. Met vier ritwinnaars was er weer een opleving ten opzichte van vorig jaar, toen alleen Jan Raas een etappe op zijn naam bracht. Ducrot, Manders, Solleveld en Lammerts waren de winnaars. Zoetemelk, Winnen, Veldscholten en Rooks reden voor het klassement. De anderen waagden af een toe een poging om ook op het podium te komen. Tevergeefs, maar toch hadden ze alle maal een verhaal te vertellen. PARIJS (GPD) - Nu door het groeiende aantal sponsors andere belangen een rol gaan spelen bij de selectienormen voor het wereldkampioenschap wielrennen, is de kans reëel dat gewaardeerde krachten wel eens uit de boot zou den kunnen vallen. Adrie van der Poel bijvoorbeeld, die het geluk of het vermogen lijkt te missen om een grote overwinning te boeken. PARIJS (GPD) - De top van het klassement houdt Henk Lubberding al lang niet meer bezig. De win naar van het jongerenklassement in de Tour van '78 heeft zich moeiteloos geschikt in zijn onderge schikte rol. De achtste plaats bij zijn debuut en de tweemaal dat hij als tiende werd geklasseerd (1980 en 1983), zijn vergeten. Volgend jaar maakt hij zijn tweede lustrum bij Post vol. „Daarna zal ik wel ver der zien. „Wat me het meest bezighoudt is mijn hobby: het vleeskoeienbedrijf De captain uit de Panasonic-équipe kan daar met veel enthousiasme over vertellen. Hoe hij begon met dikbillen en eindigde met blonde Aquitaniërs, een ras uit de buurt van Bordeaux. „Eerst liepen er alleen roodbonte koeien in de wei, nu zie je alle kleuren door elkaar", zegt hij. Een heel ander pelo ton dus, waarop hij nog niet is uitgekeken. De Voorster coureur (31) mist het heilige vuur als het om een goed klassement gaat. Zijn inzicht is zijn inbreng, al was het dit jaar moeilijk om te stu ren toen de prestatiemachine een paar keer achter elkaar een gehavend eindprodukt afleverde. Toch bleef hij een stoicijn. „Ze krijgen me niet zo gauw meer gek", zegt hij. Ook wanhoopte hij niet toen zijn enige doel in de ronde, een ritje winnen, niet werd verwezenlijkt. „Dat heb ik een paar keer ge probeerd, maar toen het niet lukte heb ik me er bij neergelegd. Ik pieker daar niet over hoor, dat heeft toch geen zin". PARIJS (GPD),- Hij zal het missen, Jelle Nijdam. Niet de Tour de France, maar dat dage lijkse bakje koffie dat hy 's och tends voor de start kwam halen in het kraampje dat vlakbij bet beginpunt van elke rit stond opgesteld. Drieënhalve week lang zagen de koffieschenkers het blonde hoofd van de debu tant uit Zundert voor de lange witte tafels verschijnen. Langer dan menigeen had verwacht, want Nijdam zou het op zijn hoogst tien dagen uithouden, werd er voorspeld. „Ik had nog nooit een berg gezien, dus was het voor mij een avontuur toen Jan Raas vroeg of ik mee wilde naar de Tour. Ik heb er nog even met mijn vader over gesproken en die vond het prima. Eens moet de eerste keer zijn, zei hij tegen me". En vader Henk kan het weten. Die startte zes keer in het circus van Lévitan en God- det en haalde drie keer Parijs. De 21-jarige Brabander kreeg verder geen instructies van zijn vader. „Het is in de tussentijd allemaal zo veranderd, dat hij toch niks zinnigs kon zeggen", aldus Jelle. Daarom moest-ie het zelf maar ondervinden. „Ik heb alleen opgezien tegen de bergen, want daar had ik nog nooit in gefietst. Het is me meegevallen. Als je je eigen tempo rijdt en je niet forceert, gaat het wel. Alleen naar Luz Ardiden heb ik een slechte dag gehad, maar ik ben nooit in de problemen gekomen", vertelt hij. Een rol van betekenis was er ook niet voor hem wegge legd. De winnaar van de Ronde van Luxemburg, altijd een se rieuze voorbereidings wedstrijd op de Tour de France, bleef een anonieme waterdrager in het peloton. Op zijn eigen wijze leverde hij zo een bijdrage aan het suc ces van de ploeg. Met een on verwacht aantal ritoverwinnin- gen werd op de Champs d'Ely- sées onder het spandoek door gereden. De invloed van Jan Raas daarop? „Ze krijgen nu op hun donder na afloop, als ze iets verkeerd hebben gedaan. Nou zijn de kopmannen echt bang... Dat was vroeger nooit het geval. Raas heeft mij ook wel op fouten gewezen en daar leer je van. Dat is mijn winst in deze Tour geweest". Toch rekent de Brabander erop dat hij in september de kans krijgt zijn mislukte Tour goed te maken als in Italië de strijd om de regenboog- trui wordt gestreden. „Ik zou het dom vinden als ik door sponsorbe- langen niet in de selectie zou ko men", vindt hij. „Ze weten toch wat ze aan me hebben", zegt hij. In Zwitserland, waar twee jaar geleden Greg Le- mond de titel in de wacht sleepte, was hij tweede. Vorig jaar op het moordende Montjuich-circuit in Barcelona behoorde hij tot de laat ste afstappers en dat was daar al een verdienste. „Als je dan ziet dat er nu al mensen zijn geselecteerd die niet eens de Tour uit kunnen rijden, zou ik het raar vinden als ze mij thuis lieten", haalt hij uit naar Teun van Vliet en de keuzeheren van de KNWU. Zijn naam komt echter nog niet voor op hun lijstje. Mogelijk dat daar morgenavond verandering in komt, want dan worden de reste rende vier plaatsen „bemand". In de Tour de France had Van der Poel zijn selectie kunnen afdwin gen met een ritoverwinning, maar de talentrijke Kwantum-renner uit Hoogerheide haalde zijn grote doel, een etappezege, niet. „Ik moet eerlijk zeggen dat mijn Tour mislukt is. nu ik niets gewonnen heb. Want ik ben hard toe aan die doorgereden als ik er bij zit, omdat grote overwinning. Het voorsei- ze toch allemaal weten dat ik rede- zoen is misgelopen omdat ik een lijk rap ben. Dat betekent dat er griepje heb gehad, dat me tot in de niet veel kansen zijn in een Tour Amstel Gold Race is blijven opbre- om een rit te winnen. De eerste ja- ken. Vanaf het moment dat ik daar- ren maakte ik me daar druk om. van hersteld wasjs het goed ge- Dat was verkeerd. Nu ben ikjM gaan. Na de Ronde van Luxem burg en de Midi Libre zag ik de Tour dan ook wel zitten". heel rustig onder en ik weet dat ik er niet meer voor kan doen dan op dit moment", aldus Van der Poel. Hij ving bot en zal zich vanaf nu weer helemaal richten op de na- jaarsklassiekers en het wereldkam- het begin de bolletjestrui verdedi- pioenschap. „Ik doe heel weinig j gen, en dat heeft wel wat kracht ge kost. Wat die ritzege betreft, moest ik proberen in een goed groepje het buitenland gezorgd. Daar kan ik me goed voorbereiden en hope lijk heeft het eens een keer resul- alleen dat dikwijls niet meer wordt taat". besluit hii. PARIJS (GPD) - Eén taxatie foutje in de Tour de France kan en kele tienduizenden guldens sche len. Want een ritzege betekent dat het startgeld voor de criteriums fors omhoog schiet en omdat er tussen de Ronde en het wereld kampioenschap zo'n veertig van die kermiskoersen zijn, kan dat aardig oplopen. Theo de Rooy mist die extra in komsten. Twee weken geleden, in de etappe van Straatsburg naar Epinal, liet hij zijn landgenoot Maarten Ducrot wegrijden. Een spraakmakende samenwerking, omdat zij behoren tot de twee Ne derlandse ploegen die elkaar in de vorige Tour de France op leven en dood bestreden. De Rooy wilde de coalitie ruimer zien. Hij had heime lijk de hoop dat Ducrot zou wor den teruggepakt, waarna hy vrij wel zeker een geslaagde sprong kon wagen. Een foute kansbereke ning, die drukt op zijn banksaldo. „Toch is dat het laatste waar je aan denkt. Ik rij in de eerste plaats voor sportief succes en wat dat la ter oplevert kan op zo'n moment geen uitgangspunt zijn", zegt de 28-jarige renner uit de Panasonic- ploeg van Peter Post. Op het mo ment dat De Rooy misgokte was er namelijk een veel groter belang aan de orde. Men schreeuwde in zijn ploeg om een dagsucces, dat maar niet wilde komen. Daarom ook werd er 's avonds aan tafel nog uitgebreid over gediscussieerd. „Er werd wel gezegd dat wij in het begin niet wonnen omdat het niet draaide in de ploeg. Dat was ook zo, want het liep echt slecht. Wat daar de reden van is, kun je op zo'n moment moeilijk zeggen. De kopmannen bleven onder hun ni veau en dat legt een extra druk op ons. Maar omgekeerd is het even goed zo. Als ik de rit win, of Johan Lammerts verslaat de dag later die Pedersen wèl in de sprint, valt er bij Phil Anderson en Peter Winnen ook een druk weg. En dat lukte in het begin steeds net niet", aldus De Rooy. PARIJS (GPD) - Zijn ploeg verdiende niet veel geld in de Tour, maar Jan van Houwelin- gen hield er tenminste nog een wintersportvakantie van twee weken aan over. Tijdens de rustdag hielden bekende Fran se skiërs een wedstrijd op rols- ki's. De uitslag mocht men ra den en op die ene dag had Van Houwelingen meer geluk dan zijn collega's in drie weken op de fiets. „Die vakantie be schouw ik maar als een troost prijs", zegt hij. „Ik ben ontzet tend teleurgesteld in het func tioneren van de ploeg. We heb ben vreselijk gefaald". Onderweg verloor Veranda- lux de helft van de ploeg. „We zijn maar met z'n vijven overge bleven. Je rijdt een beetje doel loos rond als je zonder je kop man (Kuiper) en ie beste sprin- ter (Teun van Vliet) verder moet. Renners die een taak hebben in de koers, zoals ik, presteren zelf ook twintig pro cent beter als de kopmannen er nog bij zijn. De laatste dagen hebben wij eigenlijk zo maar wat rondgereden. Ieder voor zich". Jan van Houwelingen heeft het trouwens aan het Neder landse jurylid Wim Jeremiasse te danken dat hij in Parijs aan kwam. In de etappe over de Au- bisque werd vijf keer geconsta teerd dat hij zich langdurig door een volgauto naar boven liet trekken. Jeremiasse betrap te hem daar twee keer op, maar verscheurde later één van die briefjes om de Nederlander in koers te houden. „Als je vijf keer wordt genoteerd, moet je naar huis", weet ook Van Hou welingen heel goed. „Maar ja, zo gaat het makkelijker hè. Ik was bang dat ik anders te laat zou komen. Een beetje geluk mogen we toch zeker wel heb ben". Ook voor zijn broer Adrie, die drie jaar geleden nog verras send een etappe won, bleef er niet veel meer over dan te pro beren voor de derde keer in zijn carrière op de Champs Elysées te arriveren. „Meer konden we niet doen met vijf man', zegt hij. De uitslag van de 21e en voorlaatste etap pe, een tijdrit over 45,7 kilometer op het circuit van het meer van Vassiviere-en- Limousin, is: 1. Lemond (Vst, Köchli) 1.02,51 (gemiddel de snelheid 43,627 km/u) 2. Hinault (Fra. Köchli) op 5 seconden 3. Anderson (Aus, Post) op 31 seconden 4. Kelly (Ier, De Gri baldy) op 54 seconden 5. Roche (Ier, Gemi- niani) op 59 seconden 6. Marie (Fra. Gui- mard) op 1,29 7. Bauer (Can, Köchli) op 1,43 8. Sergeant (Bel, Godefroot) op 2,30 9. Pe- lier (Fra, De Gribaldy) op 2,35 i0. Schepers (Bel, Godefroot) op 2,39 11. Duclos-Lassal- le (Fra, Berland) op 2,43 12. Millar (Gbr, Berland) op 2,49 13. Forest (Fra, Berland) op 3,13 14. Zoetemelk (Ned, Raas) z.t. 15. Chozas (Spa, Echavarri) op 3,14 16. Pino (Spa, Minguez) op 3,16 17. Parra (Col, Meza) op 3.29 18. Delgado (Spa, Perurena) op 3.32 19. Paul Wellens (Bel, Wouters) op 3,39 20. Haghedooren (Bel, Godefroot) z.t. 22. Rüt- timann (Zwi, Köchli) op 3,53 25. Herrera (Col, Meza) op 4,08 34. Veldscholten (Ned. Post) op 4,30 37. Winnen (Ned, Post) op 4.46 43. Lammerts (Ned, Post) op 5,07 46. Jan van Houwelingen (Ned. Sweets) op 5,16 51. Van der Poel (Ned, Raas) op 5,22 57. Adri Houwelingen (Ned, Swerts) op 5,38 58. 94. Shapiro (Vst, Raas) op 7,25 101. Van Meer (Ned, De Gribaldy) op 7,54 103. Nij dam (Ned, Raas) op 8,06 105. De Rooy (Ned, Post) op 8,14 112. Van Vliet (Ned, Raas) op 8,38 117. Wijnands (Ned, Raas) op 9,01 121. Manders (Ned, Raas) op 9,07 124. Solleveld (Ned, Raas) op 9,26 125. Nulens (Bel, Post) 3.29.25 143. Bressan (Ita, Reverberi) op Bergklassement: 1. Herrera (Col. Meza) 440 2. Delgado (Sp Perurena) 274 3. Millar (GBr, Berland) 2\ 4. Lemond (VSt, Köchli) 214 5. Montoya Dag-ploegenklassement: 1. Godefroot 15 uur. 41 mi conden 2. De Kimpe 3. Wouters 4. Berland 5 De Gribaldy 6. Raas 7. Post allen dezlef- de tijd als Godefroot Algemeen ploegenklassement: 1 Köchli 340 uur, 21 minuten en 9 secon- den 2. Post op 27.10 3. Berland op 40.54 4, r-,.. ij.. te ei c /-=o ei Premie-sprintklassement: 1. Lieckens (Bel, Godefroot) 162 punten 2. Chozas (Spa. Echavarri) 67 3. Kelly (Ier, De I Gribaldy) 59 4. Bauer (Can, Köchli) 54 5. Lemond (VSt, Köchli) 51 Debutanten klassement: 1. Parra (Col. Meza) 113.37.58 2. Chozas I (Spa, Echvarri) op 21 seconden 3. Bauer Het ploegenklassement van de 21e etappe YFOU WdltOUr 1. Köchli 3 uur, 10 minuten en 21 seconden 2. De Gribaldy op 5,58 3. Berland op 6,57 4. Godefroot op 7.00 5. Post op 7,24 6. Gui mard op 8,02 10. Raas op 12,25 1. Rudy Matthüs (Bel. de Kimpe) 5.13,56 (met bonificatie 5.13,26). 2. Sean Kelly (Ier, de Gribaldy) z.t. (5.13.36). 3. Francis Cas- taing (Fra) z.t. (5.13,46), 4. Guido Bontempi (Ita, Boifava), 5. Steve Bauer (Can, Köchli), 6. Eric Vanderaerden (Bel, Post), 7. Jozef Lieckens (Bel, Godefroot). 8. Eric McKcn- zie (NZ1, Godefroot)), 9. Benny Van Bra bant (Bel. Wouters). 10. Adrie van der Poel (Ned, Raas). 11. Michel Dernies (Bel. Go defroot), 12. Jan Wijnants (Bel, Wouters). 13. Regis Simon (Fra. Geminiani). 14. Guy De uitslag van de laatste etappe is: 1. Dominiqua Daniani (Ita) 66,9 kilometer! van Chaville naar Parijs in 1 uur. 34 minu ten en 46 seconden, met tijdvergoeding 1 1.34,34, gemiddelde snelheid 42.357 km/uur 2. Catherine Swinnerton (GBr) 1.34,46, met I tijdvergoeding 1.34,36 3. Jeannie Longo (Fra) 1.34,52, met tijdvergoeding 1.34,47 4. Valerie Simonnet (Fra) 1.34,52 5. Petra Stegherr (BRD) 6. Viola Paulitz (BRD) 7. Marina Mampay (Bel) 8. Nathalie Peiletier (Fra) 9. Marie Hóljer (Zwe) 10. Petra Groen I (Ned) 11. Monique de Bruin (Ned) 12. Petra I de Bruin (Ned) 29. Heieen Hage (Ned) 49. Thea van Rijnsoever (Ned) allen dezelfde tijd als Simonnet 62. Henny Top (Ned) op Eindklassement tweede gedeelte: 1. Maria Canins (Ita) 10 25 seconden 2. Jeannie Longo (Fra) c Wam pers Gauthier (Fra, Geminiani), gevolgd door het comacte peloton in dezelfde tijd als Bontempi. Het eindklassement van de Ronde van PARIJS (GPD) - Met lood in de schoenen ging Jac. van Meer een maand geleden naar Frankrijk. Hij vreesde dat zijn ploeggenoten hem een lastpost zouden vinden, omdat hij op het laatste moment onder druk van Skil Nederland naar de Tour werd gestuurd. Zijn angst bleek achteraf totaal ongegrond. De 27-jarige coureur uit Wouw werd door zijn ploeggenoten voor vol aangezien. „In alle opzichten is de Tour de France me ontzettend meegevallen. We hebben hier als een hecht team gewerkt en over mijn persoonlijke prestaties mag ik niet mopperen. Ik vind het al leen jammer dat het er niet van ge komen is om een keer met een ont snapping mee te gaan". De ex-amateurkampioen van Ne derland kwam maar één keer in de problemen. Dat was in het ochten dritje naar de Aubisque waarin hij niet op gang kwam. „Even was ik er toen bang voor dat ik Parijs niet zou halen. Ik vreesde dat ik te laat binnen zou komen. Gelukkig was het maar een kleine inzinking. In de eerste klim gaat het meestal slecht met mij". Jaic. van Meer heeft voor zijn doen een historisch jaar achter de rug, waarin hij zowel de Ronde van Italië als de Tour de France tot een goed einde bracht. Volgend jaar wil hij ze weer allebei rijden, maar dan gaat hij zijn voorseizoen an ders indelen. „Met de Tour er by heb ik dit sei zoen al zeven etappewedstrijden gereden. Ik heb uitgerekend dat ik al 103 dagen heb gefietst. Nu ben ik nog in de kracht van mijn leven, maar je ziet vaak dat renners die veel hebben gereden het jaar daar op een enorme terugslag krijgen. Lichamelijk begin ik het nu toch wel een klein beetje te voelen dat ik al zo lang aan de gang ben. Vol gend jaar wil ik in het voorseizoen een paar wedstrijden laten schie ten". In één ding is Jac. van Meer te leurgesteld. Zijn kamergenoot Sean Kelly aast al drie jaar op een ritzege, maar pakt er steeds net naast. Dit jaar won alleen Vichot een etappe voor Skil. „De groene trui van Kelly maakt veel goed, maar ik had hem zo graag ook een etappe-overwinning gegund. Dat het weer niet is gelukt is de enige nare herinnering aan deze Ronde". i 42 seconden 3. Roche (Ier. Geminiani) op 4.29 4. Kelly (Ier, De Gribal dy) op 6.26 5. Anderson (Aus. Post) op 7.44 6. Delgado (Spa, Perurena) op 11.53 7. Her rera (Col, Meza) op 12.53 8. Parra (Col, Me za) op 13.35 9. Chozas (Spa, Echavarri) op 13.56 10. Bauer (Can. Köchli) op 14.57 11 Millar (GBr, Berland) op 15 10 12. Zoete melk (Ned, Raas) op 15.24 13. Rüttimann (Zwi, Köchli) op 16.02 14. Schepers (Bel. Godefroot) op 16.13 15. Winnen (Ned, Post) op 17.35 16. Forest (Fra. Berland) op 17.45 17. Prieto (Spa, Echavarri) op 19.48 18. Cri- quielion (Bel, De Kimpe) op 21.12 19. Pino (Spa, Minguez) op 21.35 20. Pascal Simon (Fra. Berland) op 23.30 21. Bazzo (Fra, Oca- na) op 23.36 22. Arnaud (Fra, Köchli) op 26.28 23. Breu (Zwi, Boifava) op 29.42 24. Jerome Simon (Fra. Gcminiani)op 32.52 25. Rooks (Ned. Post) op 33.21 26. Marc Madiot (Fra. Guimard) op 33 58 27. Van Impe (Bel. Reverberi) op 34.16 28. Veldscholten (Ned, Post) op 35.44 29. Claveyrolat (Fra, Gemi- niani)op 39.16 30. Rodriguez (Spa. Min guez) op 39.38 31. Vichot (Fra, De Gribaldy) op 40.02 32. Wellens (Bel, Wouters) op 40.20 33. Haghedooren (Bel. Godefroot)op 40.37 34. Caritoux (Fra, De Gribaldy) op 41.53 35. Garde (Fra, De Gribaldy) op 42.26 36. Mot- tet (Fra, Guimard) op 42.57 37. Mas (Fra, De Gribaldy) op 45.10 38. Gaston (Spa. Echa- 12.31 8. Heieen Hage (Ned) c sian Vanhuysse (Bel) o Painter (GBr) op 15.13 I berta Bonanomi (Ita) 14.821 6. Chantal Bro- ca (Fra) 14.797 7. Janelle Parks (VSt) 14.738 8. Wang Li (Chi) 14.737 9. Dominique Da- (Fra) 14.732 10. Heieen Hage (Ned) Vanhuysse (Bel) 14.399 14. Danny Bonno- ront (Fra) 14.331 15. Judith Painter (GBr) 14.310 16. Debbie Jensen (Can) 14.297 17. Valerie Simonnet (Fra) 14.088 18. Carol Ro gers-Dunning (VSt) 14.068 19. Paula Wes- ther (Zwe) 13.881 20. Betsy King (VSt) 13.713 34. Henny Top (Ned) 12.667 42. Mo- nique de Bruin (Ned) 12.070 49. Thea van Rijnsoever (Ned) 11.441 55. Petra de Bruin (Ned) 10.262 59. Petra Groen (Ned) 9.326 rie Simonnet (Fra) 151 3. Maria Canins (Ita) 128 4. Petra Stegherr (BRD) 102 5. Imelda Chiappa (Ita) 88 6. Henny Top (Ned) 84 7. Heleen Hage (Ned) 78 Bergklassement: Chantal Broca (Fra) 57 5. Carol Rogers- Gribaldy) op 45.10 38. Gaston (Spa. Echa- uunning ivau w varri) op 45.53 39. Ruperez (Spa, Minguez) - op 46.12 40. Vandcnbrande (Bel, De Kim TD~-|-T3-. pelop 48.36 41. Montoya (Col. Meza) op ClCF l-ClCFS 48.46 42. Poisson (Fra, Guimard) op 53.41 43. Acevedo (Col. Meza) op 54.12 44 Vigne- ron (Fra, Köchli) op 55.45 45. Mugika (Spa. Perurena) op 55.54 46. Vallet (Fra. Kochli) op 59.50 47. Andersen (Den, Köchli) op 1.00.32 48. Peeters (Bel, Raas) op 1.01.55 49. Visentini(Ita, Boifava) op 1.03.08 50. Peder sen (Den. Boifava) op 1.05.42 51. Van dcr Poel (Ned. Raas) op 1.07.29 52. Jan Wij- nants (Bel, Wouters) op 1.08.23 53. Biondi (Fra, De Kimpe) op 1.08.37 54. Ruiz-Cabe- stany (Spa, Perurena) op 1.12.06 55. Van Meer (Ned, De Gribaldy) op 1.12.41 56. Roux (Fra, Guimard) op 1.14.26 57. Cheval- lier (Fra, Guimard) op 1.15)19 58. Devos (Bel, De Kimpe) op 1.16.32 59. Sergeant (Bel, Godefroot) op 1.19.10 60. Early (GBr, Ocana) op 1.20.36 61. Duclos-Lassalle (Fra. Berland) op 1.20.56 62. Aja (Spa, Echavarri) op 1.24.23 63. Ludwig Wijnants (Bel, Wouters) op 1.24.36 64. Durant (Fra. Minguez) op 1.25.07 65. Bagot (Fra. Ocana) op 1.25.37 66. Loaiza (Col. Meza) op 1.26.42 67. Marie (Fra, Gui mard) op 1.27.50 68. Frebert (Fra, Berland) op 1.30.51 69. Gauthier (Fra, Geminiani) op 1.31.08 70. Rogiers (Bel. (De Kimpe) op 1.33.38 71. Jourdan (Fra. Köchli) op 1.34.31 72. Yvon Madiot (Fra, Guimard) op 1.35.51 73. Jaramillo (Col, Meza) op 1 38.52 74. Sha piro (VSt, Raas) op 1.39.34 75. Lammerts (Ned. Post) op 1.40.12 76. Hernandez (Spa, Echavarri) op 1.40.27 77. Bittinger (Fra, De Gribaldy)op 1.40.32 78. Pelier (Fra, De Gri baldy) op 1.43.32 79. Van Vliet (Ned. Raas) y (Ned, Post) op I (Fra, Ocana) op Vanderaerden (Bel. Post) op IS ed. Sw I Poissonnier (Fra, De Gribaldy) op 2.00.50 91. Manders (Ned. Raas) op 2.01.41 92. Le Rjgaut (Fra, De Kimpe) op 2.01.52 93. Van- eynde (Bel. Godefroot) op 2.01.53 94. Murga (Spa, Perurena) op 2.02.13 95. Festa (Ita, Reverberi) op 2.02.21 96. Dernies (Bel. Go defroot) op 2.05.54 97. Fasolo (Ita, Reverbe ri) op 2.05.55 98. Linard (Fra, Berland) op 2.06.57 99. Gomez (Fra, Köchli) op 2.07.06 100. Regis Simon (Fra, Geminiani)op 2.09.03 101. Dhaenens (Bel. De Kimpe) op Gallopin (Fra. De Gribaldy) z.t. s (Bel, Wouters) op 2.09.36 104. ouwelingen (Ned, Swei SPerlini (Ita, Boifava) op 106. Wijnands (Ned, Raas) op 2.11.1 Otin (Spa, Perurena) op 2.12.00 108. Toelen (Bel, De Kimpe) op 2.12.21 109. Fuerte (Spa. Minguez) op 2.12.22 110. Solleveld (Ned. Raas) op 2.12.32 111. Patry (Bel. Wou ters) op 2.16.46 112. Bontempi (Ita, Boifava) op 2.17.15 113. Nulens (Bel, Post) op 2.19.40 114 Maechler (Zwi. Boifava) op 2.20.15 115. N(jdam (Ned. Raas) op 2.21.39 116. Gaigne (Fra, Guimard) op 2.23.23 117. Wampers (Bel. De Kimpe) op 2.24.59 118. Mora (Col. Meza) op 2.28.21 119. Vandenhaute (Bel, Geminiani)op 2.28.54 120. Segers (Bel, Wouters) op 2.36.25 121. Bondue (Fra, Ge miniani) op 2.37.06 122. Yates (GBr, Ber land) op 2.37.36 123. Lurquin (Bel, Wouters) op 2.38.04 124. Jacobs (Bel, Swerts) op 2 38.54 125. Del Ramo (Spa, Perurena) op 2.39.40 126. De Keulenaer (Bel, Post) op 2.39.52 127. McKenzie (NZ1, Godefroot) op 2.40.41 128. Sanchis (Spa, Perurena) op 2.41.38 129. Van Brabant (Bel. Wouters) op 2.48.15 130. Lieckens (Bel, Godefroot) z.t. 131. De Beule (Bel. Swerts) op 2.51.18 132 Castaing (Fra, Berland) op 2.57.08 133. Bi- bollet (Fra, Ocana) op 3.00.29 134. Brun (Fra, Berland) op 3.01.30 135. Matthijs (Bel, De Kimpe) op 3 03.13 136. Baeyens (Bel. Godefroot) op 3 09.36 137. Bogaert (Bel. PARIJS (GPD) - Voor Peter Pie ters viel er weinig eer te behalen in de Tour de France. Onopvallend haalde de in Spaanse dienst rijden de Nederlander in de achterhoede van het algemeen klassement de eindstreep. Van het voornemen om voor één mooie uitschieter te zor gen, kwam niets terecht. Zijn ploeg (ZOR) kampte met veel tegenslag, ómdat de kopmannen Angel Ar royo (ziek) en Francisco Rodriquez (gevallen in de kasseienrit naar Tourcoing) al in de eerste week naar huis gingen. „Vanaf dat moment heb ik alleen maar met de intëntie gereden om in Parijs aan te komen. Het heeft geen zin om aan andere dingen te denken als de ploeg niet sterk ge noeg is. Alleen in de proloog ben ik voluit gegaan, maar ik kwam toen gewoon te kort", zegt hij. Peter Pieters, die de laatste da gen nog werd geplaagd door een flinke verkoudheid, noemt zijn eer ste seizoen bij de profs een stage jaar. Hij reed de Ronde van Italië niet uit omdat hy ziek werd. De Tour was zijn tweede uitdaging. „Ik heb heel vaak moeten horen dat ik in de bergen wel zou sneuve len. Misschien is dat wel de prikkel geweest die ik nodig had om tot het bittere einde door te vechten". Maar de neo-próf uit Zwanen burg weet ook dat de Tour deze keer minder zwaar was dan voor gaande jaren. „Daar heb ik mis schien een beetje geluk mee gehad, maar er komen niet zomaar 144 man in Parijs aan. Ik denk dat de renners tegenwoordig veel beter voorbereid naar de Tour komen. Nog niet zo lang geleden waren er jongens die wisten dat ze na tien dagen al naar huis zouden gaan. Dat is er tegenwoordig niet meer by. De sponsor en de ploegleider nemen daarmee geen genoegen". Het valt te betwijfelen of Peter Pieters volgend seizoen weer te rugkeert in de Ronde. Na één sei zoen verlaat hij zijn Spaanse werk gever. Bij Skil, zijn nieuwe ploeg, is de concurrentie voor een plaats je in de Tour-ploeg ongetwijfeld veel groter. „Voor de Spanjaarden is de Ronde van Spanje veel be langrijker dan de Tour. Ze liggen er niet wakker van als ze niet mee mogen. Volgend jaar zal ik voor mijn plaats moeten knokken, maar in de eerste plaats is het me om de klassiekers te doen. Ik ben er nog niet achter wat ik daarin allemaal kan. Misschien ligt het me wel veel beter dan de Tour".

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 10