r ncert Talking Heads ideaal vastgelegd 'Ik raak alleen van mijn eigen films opgewonden' Oost-west-klucht Wilder op herhaling Fantasierijke wraak van de nerds Russ Meyer, regisseur voor een breed publiek RIJDAG 19 JULI 1985 PAGINA 15 r. mmmmmmmnummm. iiiisni m i m m m m m m mi ii m Stop making sense"; regie: Jonathan Demme; hoofdrollen: Talking Heads; theater: Lido 4, Leiden; alle leeftijden. Bij de Nederlandse première van 'Stop making sense' tijdens Film International vorig jaar was de zaal afgeladen vol en werd er gedanst in de gahgpaden. Dat zal op een re genachtige donderdagmiddag in een bijna uitgestorven Lido in Lei den niet zo snel gebeuren. Maar ook onder dergelijke omstandighe den mist deze registratie van de muziek van de Talking Heads zijn uitwerking niet: bijna tranen in de ogen tijdens 'Heaven', een onzin nig wachten op mijn favoriete [nummer 'Memories can't wait', 'hoewel ik heel goed weet dat dat niet in de film voorkomt en een al geheel gevoel van welbehagen bij het verlaten van de bioscoop. Er is wel gezegd dat regisseur Jo nathan Demme met 'Stop making sense' de beste concertfilm van de popmuziek heeft gemaakt. Dat heeft hij dan te danken aan de prij zenswaardige bescheidenheid •mee hij zichzelf op de achter- I grond heeft gehouden en de mu ziek en show zo zuiver mogelijk heeft geregistreerd. Het publiek komt zelden in beeld. Cameramen en licht- en geluidstechnici dragen onopvallende zwarte kle- zoals de helpers in het traditio- nele Japanse theater. De opnamen werden met acht I camera's gemaakt tijdens vier con certen in Hollywood in december 1983. Demme heeft zijn eigen in breng bewust klein gehouden. Niet alleen de muziek (de uitvoeringen wijken soms af van de bij de film behorende LP) komt voor reke ning van de Talking Heads. Ook de uitgekiende opbouw van het con cert, dat naarmate het vordert steeds uitbundiger wordt, de knap pe belichting en de theatrale ele menten zijn door de groep zelf, en I dan vooral door Byrne, bedacht. De film begint met twee witte schoenen, die naar voren stappen halt houden bij een standaard. Een hand zet een cassettespeler neer. en drukt op een knop: de rit mische ondergrond voor 'ggycho- killer' klinkt door de boxen. Pas dan gaat de camera omhoog. Voe- ;n hand blijken te behoren bij I David Byrne, leider van de Talking Heads. Zichzelf begeleidend op akoestische gitaar opent hij het David, Byrne in zijn 'big suit', fragment uit 'Stop making concert. In zijn ogen ligt een ma niakale blik, die hij tijdens het hele concert niet kwijt zal raken. Na het solo gebrachte openings nummer krijgen de scherpe juk beenderen van Byrne gezelschap van de appelwangetjes van bassis- te Tina Weymopth. Ze brengen een prachtige uitvoering van 'Heaven'. In de volgende nummers groeit de band verder aan; eerst drummer Chris Frantz zijn opkomst, vervol gens toetsenman en gitarist Jerry Harrison. Voor 'Slippery People' en 'Burning down the house' mel den de zwarte hulptroepen zich: twee zangeressen, een percussio nist, een gitarist en een tweede toetsenman. DavidfcByrne is de spil en heeft voor zichzelf prachtige choreogra fieën gemaakt. Niet de van popzan gers bekende oerbewegingen met het hoofd of vanuit de heupen, maar een heel scala, variërend van trekkenbenende loopjes tot schok golven door het hele lichaam en bezwerende armgebaren. Op zeker moment ligt hij zelfs als een flauw gevallen hondje op de grond. Na het sobere eerste deel volgen meer theatrale. Zo wordt de beze tenheid van 'What a day that was' versterkt door een belichting van onderaf: holle oogkassen en inge vallen wangen. In dat nummer ook prachtige close-ups van de wijd opengesperde negerinnekelen, met de rood aangezette lippen als enig kleurcontrast. Na een onbe kommerd rapping-intermezzo met de Tom Tom Club (Talking Heads zonder Byrne) volgen de slotnum mers. Voor 'Girlfriend is better', waaraan de titel van de film is ont leend, heeft Byrne zijn 'big suit' aangetrokken, een rondom opge vuld pak, dat hem het voorkomen van een michelinmannetje met slappe knieën geeft. 'Stop making sense' draait in middels al meer dan een half jaar in ons land. Het zal weinig zin heb ben deze film de trouwe fans aan te raden; die hebben hem al lang el ders gezien. Daarom een oproep aan een ieder dië belangstelling voor muziek heeft, maar op grond van uit autoradio's schallende klanken van Hilversum 3 alle pop gejengel houdt: ga deze week de film en je bent op slag bij- ARIEJAN KORTEWEG 'The revenge of the nerds'; regie: Jeff Kanew; hoofdrollen: Robert Carradine, Antho ny Edwards en Ted McGinley; theater: Lido, Leiden; alle leeftijden 'The revenge of the nerds' bereikt Leiden op een verkeerd moment. De doelgroep zit op het ogenblik aan een zonnig strand of verveelt zich in het ouderlijk huis. go zal de Leidse student dus nauwelijks kennis nemen van een zeker niet onaardige variant op 'National Lampoons Animal House'. Het toneel van de universitaire campus plaatst ditmaal de sportievelin- gen tegenover de nerds (hier heet dat volgens fonetische vertaling nurds). In die categorie worden de universitaire verschoppelingen zich geacht herkennen: de bebrilden, de dikken en wat er verder maar aan lichamelij ke ongemakken is te bedenken. Het verhaal laat zich vervolgens raden: de slachtoffers worden de winnaars, dê nerds winnen van de krachtpat- Net als 'Animal House' is deze film het best te verdragen in een melige stemming of licht aangeschoten toestand. De staat van de permanente giechel zal dan al snel bereikt zijn. Hoewel 'The revenge of the nerds' nergens origineel of verrassend valt te noemen, is het in nuchtere stem ming beter te verwerken dan bijvoorbeeld het tweede deel van 'Police Academy'. En dat zegt toch ook wel iets. Het rechtvaardigheidsgevoel wordt in elk geval op prettige wijze ge streeld als de aandoenlijke nerds op fantasierijke wijze wraak nemen op de welgebouwde krachtpatsers. Wie met dezelfde fantasie het studenten volk alhier bekijkt, zal er vast wel wat in herkennen. Als het universitaire seizoen weer is begonnen, mioet 'De wraak van de nurds' nog maar eens worden overgedaan op de witte doekjes van de studentenverenigingen. BART JUNGMANN BERLIJJN - "De afschuwelijkste film over deze stad" schreef Sprin gers boulevardblad Bild Zeitung op 19 december 1961 over Billy Wilders 'Een, twee, drie\ De opna- door Hans Amesz r de oost-west-klucht wa ren letterlijk gestoord door de bouw van de Berlijnse muur op 13 augustus van dat jaar. Horst Buch- holz kon na deze datum niet meer per motor onder de Brandenbur ger Tor door en het bouwwerk moest voor 200.000 dollar nage bouwd worden. Toen de-film op 18 december 1961 werd vertoond, was de West- berlijners elk gevoel voor humor met betrekking tot de gedeelde stad vergaan. "Wie de ellende van een gedeelde stad zo van nabij meemaakt, is niet geneigd daar over grappen te maken. Maar Billy Wilder vindt komisch wat ons het hart doet verscheuren - want hij ziet alles van een afstand", vond de BZ. Wat de koude oorlog aan cli chés over de Russen had geprodu ceerd, werd door Wilder nog eens geparodieerd. Maar even scherp en hard ging hij om met die van het gouden Westen. De film werd een flop, maar nu, bijna 25 jaar later, is 'Eén, twee drie' een hit. Het Berlijnse Delphi- theater was vele weken uitver kocht, sinds begin deze week trekt de film ook in de Bondsrepubliek volle zalen. Zelfs het veelbekeken actualiteitenprogramma op de tv, Tagesthemen besteedde aandacht aan de revival van 'Eén, twee, drie". Cola James Cagney speelt de baas van het Westberlijnse Coca-colafiliaal (McNamara heet hij, net als de toenmalige minister van defensie van Amerika). Hij wil naar het oos ten expanderen, want "miljoenen Wolgaschippers en wilde Mongo len smachten naar de pauze, die verfrist". Over zijn strategie zegt hij: "Napoleon faalde, Hitier faal de. maar Coca Cola maakt het". Cagney wordt op kantoor voort durend met hakkenklappende Duitsers geconfronteerd. Als hij binnenkomt, staat iedereen als één man/vrouw op, waarna de baas blaft: "Sitzen machen". Thuis noemt zijn vrouw hem 'Mein Füh- rer'. De hoogste Coca-colachef Ha- zeltine in Atlanta wil niets van McNamara's plannen weten, want met de 'Drekscommunisten' kun je geen zaken doen. Deze fantastische onzin is nu een soort cultfilm voor de Berlijnse 'scene' geworden. De inmiddels 79- jarige Wilder vindt het mooi dat 'Eén, twee, drie' nu een publiek strekker is: "Het gaat om een heel nieüwe generatie". De voor de na zi's gevluchte regisseur wü zijn film niet in verband brengen met uit de bioscoop komen en je politiek. "Twee uur lachen en dan beetje beter voelen, dat is alles Billy Wilder: "Een beetje beter voelen, dat is alles". (foto ap) "Neem een film als 'Supervixens'. Daarmee trok ik overal in Europa volle zalen: Duitsland, Frankrijk, Engeland..., overal, behalve hjpr in Nederland. Dat bracht mijn distri buteur op het idee om mijn films in een festival te vertonen. Een goed plan vond ik; zo kunnen de men sen aan mijn gevoel voor humor en stijl van filmen wennen. Want ik wil er geen doekjes om winden: het enige doel van dit festival is te pro beren de Nederlanders voor mijn soort films te winnen, in de hoop dat er op die manier goede zaken gedaan kunnen worden". door Albert Kok King of the Nudies Wordt hij ge noemd, Russ Meyer, een nu 62-jari- ge Amerikaan die een aparte posi tie inneemt binnen het genre van de pornofilm. Zelf betitelt hij zijn produkties overigens bij voorkeur als 'sekskomedies'. Sinds hy in 1958 debuteerde met 'The Immor tal Mr. Teas' heeft hij zich com pleet overgegeven aan zijn obses sie voor vrouwen met een kolossa le borstomvang. Vergeleken met de meeste speelfilms hebben zijn films een habbekrats gekost, maar eerst in de bioscoop en de laatste jaren op de videomarkt heeft Meyer er kapitalen mee verdiend. In het kader van het programma Filmzomer '85 zijn en worden en kele van zijn films in Nederland vertoond. Vandaar dat hij onlangs even in Nederland voor interviews beschikbaar was. - Omdat u in uw loopbaan uit sluitend seksfilms heeft gemaakt, vraag ik me af wat er eerder was: uw belangstelling voorfilm of voor "Belangstelling voor sex. Lang voordat ik serieus met filmen be gon, maakte ik al naaktfoto's voor gerenommeerde seksbladen. Twee van mijn echtgenotes heb ik voor Playboy gefotografeerd. Een prachtige tijd was dat. Van die fo tosessies raakten we soms zo opge wonden dat we het werk even on derbraken, waarna we vervolgens gewoon de draad weer oppikten. Al heel vroeg raakte ik in vrouwen geïnteresseerd, maar alleen in spe ciale vrouwen. De vrouwen waar van ik hou, moeten hele grote bor sten hebben, anders hoeft het niet". - Heeft u enig idee waar die fas cinatie voor grote borsten vandaan komt? "Gewoon, het is leuk en je hebt wat om je aan vast te houden. Maar zo bijzonder is dat toch niet? Ik ben één van de vele miljoenen. Probleem is alleen dat de vrouwen die aan mijn ideaalbeeld voldgen zo schaars zijn. Ik ben net' in Frankrijk geweest, maar daar vind je ze niet. Hier in Holland ook niet. Misschien één of twee in Duits land, maar dan ben je in Europa wel zo'n beetje uitgepraat. Ameri ka telt iets meer big tits, hoewel het ook daar niet overhoudt". "Dat ik in mijn voorkeur niet al leen sta, dat bewijst de enorme res ponse op mijn films wel. Mijn films, ook die van tien, twintig jaar oud, trekken nog altijd veel pu bliek. Kennelijk zijn ze niet aan tijd gebonden. Ze hebben een cultsta- tus bereikt en gooien hoge ogen op internationale festivals". - Heeft u bij zulke gelegenheden nooit in de clinch gelegen met femi nisten? "Ach, daar heb ik niet zoveel contact mee. Als ze het geduld kunnen opbrengen om een film van mij helemaal uit te zien, dan kunnen ze er niet onderuit dat de vrouwen die ik film altijd supe rieur zijn aan de mannen. Let maar op: mannen zijn telkens opnieuw de domme en inferieure types; de vrouwen hebben het voor het zeg gen en gedragen zich verre van passief- Maar afgezien daarvan ge loof ik niet dat feministen zich druk zullen maken om mijn films. Die zitten veel meer achter hande laren in harde porno aan". - Laat u de scènes die u filmt af hangen van de gemoedstoestand op de set of werkt u vanuit een voorop gezet plan? "Al mijn films zijn tot in de pun tjes voorbereid. Doorgaans maak ik zelf een eerste opzet voor een verhaal. Nadien werk ik dat uit met een scenarioschrijver die mijn voorkeur voor grote borsten deelt". - Waar haalt u die actrices ove rigens vandaan? "Ze melden zichzélf aan of ze 'Supervixen': "overal worden getipt door een bevriende actrice waarlik mee gewerkt heb. Vaak kennen ze elkaar wel uit het nachtclub-circuit van Las Vegas. Vergeet niet dat het voor een seks- ster een heel goede zaak is om in een film van mij te spelen. Te ver gelijken met het behalen van een Oscar voor een gewone Holly- wood-actrice. Een meisje dat een maal in een film van mij heeft geze ten, kan onmiddellijk daarna als striptease-danseres haar salaris verdriedubbelen". - Tot aan 1970 werkte u onafhan kelijk van Hollywood. Toch heeft u zich omstreeks die tijd voor het ma ken van twee films aan 20th Centu ry Fox gebonden. "Kort daarvoor had ik een enor me hit met 'Vixen'. Die film bracht zoveel geld op, dat ik me voor de rest van mijn leven in financieel opzicht niet druk meer hoefde te maken. Het feit dat ik met een be- .perkt budget goed uit de voeten kon, sprak Darryl Zanuck, destijds hoofd van Fox, wel aan. Ik voelde me wel gevleid, kreeg een prachtig salaris, een eigen kantoor, twee au to's. Een fantastische tijd...". - Kunt u zich een voorstelling maken van het publiek dat zich tot uw films voelt aangetrokken? „De meest uiteenlopende types bezoeken myn films: cinefielen, de man uit de straat, studenten, paar tjes die hopen dat het zien van mijn films een goede uitwerking op hun seksleven zal hebben; een heel breed publiek dus. Anders zou ik ook voor festivals worden uitgeno digd en in arthouses terecht ko men. Het is geen ordinaire porno waarmee ik me bezighoud. Het ge luid, het camerawerk en de actri ces zijn van grote klasse". BIOSCOPEN (OP)NIEUW 'Stop making sense' - Lido, Leiden. 'The nurds' - Lido, Leiden. 'Vrijdag de 13de, deel 4' - Nieuw be gin van bekende ellende, City, Kat wijk. 'Gandhi' - Grootscheepse verfil ming van leven vrijheidsstrijder, Het Kijkhuis, Leiden. 'Canterbury Tales' - Pier Paolo Pa- solini verfilmde bekende pelgrim- verhalen, Het Kijkhuis, Leiden. BLIJVERS 'Dune' - Science-fiction epos niet in balans, Lido, leiden. 'Police Academy 2' - Vervolg dat be ter niet gemaakt had kunnen wor den, Luxor, Leiden, Euro, Alphen. 'A view to a kill' - James Bond pret tig voorspelbaar, Lido, Leiden, Eu ro, Alphen. Amadeus' - Spektakel zonder weer ga, City, Katwijk. 'Hot bubblegum: dikke liefde' - 'Humor', City, Katwijk. 'Kaos' - prachtig vijfluik van ge broeders Taviani, Kijkhuis, Leiden. 'Best Defense' - Hoe twee komie ken toch niet leuk zijn, Euro, Al phen. 'Beverly Hills Cop' - Eddie Murphy als het grote fuifnummer in lach film, Lido, Leiden. SEXFILMS 'Eerste hulp by sex' - Rex, Leiden 'Ontwakende verlangens' - Trianon, Leiden. 'Tirolers weten van hete wanten' - City, Katwijk. NACHTFILMS 'De hitte van een zomer' - Réx, Lei den. 'Verlangens van jonge meisjes' - Eu ro, Alphen. 'A view to a kill' - Euro, Alphen. 'Sexgames' - Euro, Alphen. 'Police academy II' - Euro, Alphen. DEN HAAG A view to a kill' - Asta (463500), 12 jr. 'Desperately seeking Susan' - Asta, al. 'Kaos' - Asta, 16 jr. 'Police academy II' - Babylon 1 (471656), al. 'Amadeus' - Babylon 2, al. 'Witness' - Babylon 3, 12 jr. 'Police academy II' - Cineac 1 (630637), al. 'Runaway' - Cineac 2, 12 jr. 'The ambassador' - Cineac 3,12 jr. 'The sound of music' Euro (667066), al. The cotton club' - Euro, 12 jr. 'A view to a kill' - Metropole 1 (456756), 12 jr. 'Best defense' - Metropole 2, al. 'Beverly Hills Cop' - Metropole 3, al. 'A passage to India' - Metropole 4, al. al. 'Battle rage' - Odeon 2. 16 jr. 'Supergirl' - Odeon 3, al. 'Jacques Tati festival' - Odeon 4, al. 'Begeerlijke onschuld' - Le Paris 1 (656402), 18 jr. 'Taboe' - Le Paris 2,18 jr. 'Een motél vol heerlijke spelletjes' - Le Paris 3, 18 jr. 'Striking back' - Passage (460977), 16 jr. AMSTERDAM 'Supergirl' - Alfa 1 (278806), al. 'Best defense' - Alfa 2, al. 'Birdy'- Alfa 3, 12 jr. 'Bodas de sangre' - Alfa 4, 16 jr. 'Amadeus' - Alhambra 1 (233192), al. 'Jacques Tati festival' - Alhambra 2, al. 'Desperately seeking Susan' - Belle- vue Cinerama (234876/266227), al. 'Dune' - Cinerama, 12 jr. 'Police academy II' - Calypso 1 (266227/234876), al. 'Falling in love' - Calypso 2, al. 'Een klas voor schootkatjes' - Cen traal (248933). 18 jr. 'Beverly Hills Cop' Cineac (243639), al. 'Koyaanisqatsi' - Cinecenter (236615). 16 jr. 'Amsterdam' - Cinecenter. 'Parix, Texas' - Cinecenter, 16 jr. 'Repo man' - Cinecenter, 16 jr. 'The blues brothers' - Cinecenter, al. 'A view to a kill' - Cinema 1 (151243), 12 jr. 'Police academy II' - Cinema 2, al. 'Everything you always wanted to know about sex, but were afraid to ask' - Cinema Rex (246132), 16 jr. 'The last dragon' - City 1 (234579), al. 'Beverly Hills Cop' - City 2, al. 'Battle rage' - City 3, 16 jr. 'Vier vuisten in't kwadraat' - City 4, al. 'Rappin' - City 5, al. 'Stop making sense' - City 6, al. 'A passage to India' - City 7, al. 'The taming of the shrew' - Krite- rion, (231708), 16 jr. 'II planeta Azzurro' - Studio K (231708), 12 jr. 'Katharina en haar wilde hengsten' - Parisien (248933), 18 jr. 'Striking back' - Rembrandtplein- theater 1 (223542), 16 jr. 'De erotische nachten van de zom bies' - Rembrandtpleintheater 2, 16 'Kaos' - The Movies 1 (245790), 16 jr. 'Reporter' - The Movies 2, 16 jr. 'Filmzomer '85' - The Movies 3. 'A view to a kill' - Tuschinski 1 (262633), 12 jr. 'Police academy II' - Tuschinski 2. al. 'The cotton club' - Tuschinski 3, 12 jr. 'The killing fields' - Tuschinski 4,12 jr. 'Runaway' - Tuschinski 5,12 jr. 'Best defense' - Tuschinski 6, al. 'Witness' - De Uitkijk (237460), 12 jr. TELEVISIE Zowel de Nederlandse, Duitse als Belgische televisie heeft de komende week wel een interes sante film op het programma staan. Morgenavond brengt dat de liefhebber al in problemen als Duitsland 1 om 20.15 uur 'Die weisse Rose' uitzendt en Neder land 1 om 20.50 uur 'Saint Jack'. De eerste film vertelt het ver haal van een Duitse verzetsgroep gedurende de jaren '40-'45. Stu denten in München kwamen in 1942 tegen Hitler in het geweer onder de naam 'Die weisse Rose'. Een jaar later werd de groep op gerold. Michael Verhoeven maakte er drie jaar geleden een film van die Duitsland 1 uitzendt in verband met het feit dat 41 jaar geleden de aanslag tegen Hitier werd gepleegd. Voor wie speelfilmgewijs nog in die aan slag ingewijd wil worden kan om 23.10 uur naar Duitsland 2 kijken naar 'Es geschah am 20. Juli' van de bekende regisseur G.W. Pabst. 'Saint Jack' is een heel ander type film en betekende in 1976 de artistieke come-back van Pe ter Bogdanovich. Ben Gazzara speelt een Amerikaanse soute neur die in Singapore een bor deel wil opzetten. Dat roept weerstanden op bij de Chinese onderwereld aldaar. Zondag bij de Vlamingen 'A perfect couple', een romantische komedie van Robert Altman. Eén van die films uit de latere Altman-periode die Nederland niet of nauwelijks haalde. Paul Dooley speelt hierin een al wat oudere vrijgezel die via een hu welijksbureau in contact komt met de zangeres van een pop groep (20.35 uur): Een paar dagen overslaand ko men we bij de donderdag waar Veronica een goede keuze heeft gedaan met 'Night Moves'. Een opmerkelijke detective van Ar thur Penn met Gene Hackman in de hoofdrol. Gemaakt in de tradi tie van de Marlowe-films (de de tective als de eenzame strijder) laat Penn 'zijn man' Hackman op zoek gaan naar een verdwenen meisje. Gaandeweg ontwikkelt 'Night Moves' zich tot een intri gerende psychologische suspen se-film (Nederland 1, 21.55 uur). Een soortgelijke karakterise ring is te plakken op 'Messer im Kopf. Een vootreffelijke film van Reinhard Hauff met Bruno Ganz als Hoffmann, de onschul dige wetenschapper die bij een razzia voor een terrorist wordt aangezien. Hij wordt in zijn hoofd geschoten en na zijn moei zaam herstel als een paria behan deld. Dezelfde avond om 23.00 uur op Duitsland 1. De week wordt al even sterk afgesloten met op vrijdag de films 'Dial M of Murder' en 'Ce- sar et Rosalie'. De eerste is een Hitchcock-thriller met voor het eerst Grace Kelly onder zijn hoe de als de overspelige echtgenote die met het rinkelen van de tele foon vermoord moet worden (Nederland 2, 23.30 uur). 'César et Rosalie' is één van de best ge slaagde produkten van de sa menwerking tussen regisseur Claude Sautet en actrice Romy Schneider. Ze speelt een geë mancipeerde vrouw naar wier gunsten door twee mannen ge dongen wordt (Duitsland 1, 20.15 uur). FILMHUIZEN Ben Kingsley schittert als Gand hi in het gelijknamige filmepos van Richard Attenborough, dat vanavond en morgenavond in Het Kijkhuis te zien is. (20.00 uur). Maandag- en woensdag avond wordt hier opnieuw 'Kaos' van de Taviani's vertoond (20.00 uur) en dinsdag wordt 'Canter bury Tales' van Pasolini ge draaid (20.00 een 22.15 uur). Zon dagavond is Het Kijkhuis geslo- Het filmhuis LVC draait van avond tot en met zondagavond 'Paris, Texas' van Wim Wenders. Donderdag wordt het eerste deel van 'Novecento' vertoond. In dit veelgeroemde werk van de Ita liaan Bernardo Bertolucci wordt de geschiedenis verteld van twee jongens die allebei op dezelfde dag op een Noorditaliaans land goed worden geboren. De één als zoon van een hereboer, de ander als zoon van een landarbeider. De film volgt hen en hun families gedurende tachtig jaar van vriendschap en verwijdering. Rode draad door het geheel is het fascisme: de bourgeoisie col laboreert, de arbeider wordt par tizaan. (aanvang films 22.15 uur).

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15