Slepers staken in haven Rotterdam Indonesië weet met de rijst geen raad Siemens draait nog beter dan verwacht Hulp voor door vorst gedupeerde fruittelers 11 (Cl 11 li Poging om His Wilms te verkopen is mislukt Brits computerbedrijf neemt Storagetek over Faillissement voor drie vestigingen Aquaterm PAGINA 6 ECONOMIE DINSDAG 9 JULI 1985 Afspraken over atv niet nagekomen ROTTERDAM (ANP) - Het sleepbootpersoneel van de Nieuwe Rotterdams Sleepdienst (NRS) in Rotterdam is gisteren in staking gegaan uit protest tegen herziening door de NRS-directie van een akkoord over invoering van een 36-urige werkweek. Dit akkoord werd half juni gesloten, maar enige dagen later op grond van 'rekenfouten' door de directie ongedaan gemaakt. Een gesprek over nakoming van de toezegging is gisteren op niets uitgelopen, aldus een woordvoerder van de FNV. DEN HAAG (ANP) - Fruittelers en vruchtboomkwekers die afgelopen winter zijn getroffen door vorst- schade, kunnen een rentesubsidie van de overheid krijgen van viei procent. Als die subsidie niet vol doende blijkt kunnen zij nog een 'extra' bijdrage krijgen voor herin- plant. Minister Braks (landbouw) en het Landbouwschap hebben over deze regeling gistermiddag in grote lijnen overeenstemming be- reikt.Fruittelers kunnen afhanke lijk van hun situatie een bedrag krijgen van nul tot 20.000 gulden per hectare, vruchtboomkwekers een bedrag van nul tot 25.000 gul den per hectare. De regeling moet nog wel nader worden uitgewerkt en worden goedgekeurd door de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Gemeen schap en het Ontwikkelings- en Sa neringsfonds voor de Landbouw. De rentesubsidie is gebonden aan een maximumlening van 250.000 gulden en geldt voor maxi maal vijf jaar. Getroffen fruittelers en vruchtboomkwekers kunnen een beroep doen op bestaande re gelingen zoals het Borgstellings fonds en de Rijksgroepsregeling Zelfstandigen. De rentesubsidie wordt verstrekt als een kweker bij voorbeeld bij een bank een lening aangaat om nieuwe fruitbomen te planten. Het Landbouwschap is te vreden met de nu overeengeko men regeling, zo heeft een woord voerder na afloop verklaard. Uit ciifers van hpt ministerie, het Schap en de Nederlandse Fruitte lers Organisatie (NFO) blijkt dat ongeveer 600 tot 700 bedrijven de afgelopen winter grote vorstscha- de hebbén geleden. Die schade wordt geschat op een bedrag dat de tweehonderd miljoen gulden benadert (directe schade en verlies aan inkomen gedurende eerste ja ren na herinplant). Volgens de NFO is zeker op vijf tienhonderd hectare schade gele den, onder meer in Limburg, delen van Brabant en zuidelijk Flevo land. Zonder overheidssteun zou volgens de NFO en het Landbouw schap een aantal bedrijven door de natuurramp, zoals zij het i het onderspit delven. Het aantal schepen dat door de spontaan uitgebroken staking ligt te wachten, is inmiddels opgelo pen tot zeven. Voor Hoek van Hol land liggen vier tankers, een bulk carrier en een containerschip voor anker. In de Europoort wacht een autocarrier op sleepboothulp. Schepen zijn trouwens niet ver plicht bij aankomst of vertrek uit de haven de hulp van slepers in te roepen. Voor de grotere schepen is het echter technische onuitvoer baar zonder die hulp af te meren aan de kade. De NRS - onderdeel van Smit In ternationale - verzorgt de sleep diensten van en naar zee. Er wérken ongeveer 250 mensen. Het haven- en rivierwerk wordt (onder meer) gedaan door de stadssleep- dienst van het Smit-concern. Zij hebben zich solidair verklaard met hun collega's. Dollarkoers fors gedaald AMSTERDAM (ANP) - De koers van de Amerikaanse dollar is giste ren fors omlaag gegaan. Op de wis selmarkt van Amsterdam werd een officiële middenkoers opgegeven van 3,38 gulden na 3,41 gulden vo rige week vrijdag. In de loop van gistermiddag ging de koers iets omhoog tot 3,39 gulden, maar te gen het slot van de handel was de munt weer minder waard gewor den. Vanochtend stond zijn waar de op 3,35 gulden. De Nederlandse banken geven als advieskoers 3,33 (aankoop) en 3,45 (verkoop) op, drie cent minder dan vrijdag. In New York zakte de dollar gis teren zelfs met zeven cent, terwijl de koers in West-Duitsland voor het eerst sinds 2,5 maand onder de drie Dmark kwam. Een oorzaak voor de plotselinge daling werd nog niet gegeven. Valutahandela ren wezen op het pessimisme over de ontwikkeling van de Ameri kaanse Volgens een woordvoerder van het Havenbedrijf ondervindt het scheepvaartverkeer vooralsnog weinig of geen hinder van de sta king. De meeste kleinere schepen kunnen op eigen kracht binnenko men. Volgens de woordvoerder zijn wel een paar boten die nor maal gesproken van een sleepboot gebruik maken, nu op eigen kracht vertrokken of binnengelopen. In geen enkel geval was daarbij spra ke van een gevaarlijke situatie, zei hij. Loods en kapotein klaarden sa men de situatie. De bonden steunen de actie van de slepers officieel niet. Gister avond heeft de FNV in een telex om nieuwe besprekingen met de directie gevraagd. BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten en de EG hebben besloten het wederzijds verhogen van in voerrechten op een aantal van el- kaars produkten uit te stellen. Dat is het gevolg van overleg tussen Willy de Clercq, de Europese com missaris voor buitenlandse betrek kingen, en Clayton Yeutter, de spe ciale handelsgezant van president Ronald Reagan. Een woordvoerder van de EG-commissie heeft dit gis teren in Brussel meegedeeld. De Amerikaanse president be sloot enige tijd geleden de invoer rechten op Europese deegwaren aanzienlijk te verhogen: voor som mige produkten van één tot 25 pro- Pasta-oorlog tussen VS en EG uitgesteld cent en voor andere zelfs van één tot 40 procent. De regering in Was hington nam die maatregel, omdat ze vond dat de handelsvoordelen die de Gemeenschap geeft voor het citrusfruit uit de Middellandse Zee-landen discriminerend wérken ten opzichte van het Ame rikaanse citrusfruit. De EG heeft echter altijd vastgehouden aan het standpunt dat het hierbij gaat om hulp die de verdere ontwikkeling van de landen rond de Middelland se Zee moet bevorderen. Toen Washington besloot de Eu ropese deegwaren extra te gaan be lasten nam de Gemeenschap te genmaatregelen. Ze trok de invoer rechten van Amerikaanse citroe nen en walnoten op van respectie velijk acht naar 20 en van acht naar 30 procent. Maar nu hebben zowel de VS als de EG besloten de uit voering van deze maatregelen nog even op te schorten. Inmiddels zul len ze nader overleg met elkaar Kort Zakelijk Hagemeyer Hagemeyer praat met Sears World Trade Inc. in Chicago en Washington over een samenwer king. De bedoeling is, dat deze handelsdochter van Sears Roe buck via een onderhandse plaat sing van aandelen een minder heidsdeelneming in Hagemeyer verwerft, alsmede de zeggenschap over enige handelsactiviteiten van Hagemeyer. Er wordt geen verwer ving van op de Amsterdamse beurs genoteerde aandelen overwogen, aldus Hagemeyer. Sears is van plan om Hagemeyer als de belang rijkste distributie-organisatie in de wereld te gebruiken voor de ver koop van haar consumentenpro- dukten. Fusie Het personeel van het stukgoed- bedrijf Rotterdam Terminal heeft gisteren ingestemd met een fusie met het failliete bedrijf Felshaven. Het huidige in surséance verkeren de Rotterdam Terminal wórdt op geheven. In de nieuwe bv, die waarschijnlijk vandaag al zou wor den opgericht, worden het perso neel van Rotterdam Terminal en de ladingpaketten van beide be drijven ondergebracht. Bovendien neemt Rotterdam Terminal 33 man personeel van Felshaven over. Hierdoor ontstaat een stukgoedbe- drijf met een ladingpakket van 750.000 ton. Orders De Hout- en bouwbond CNV maakt zich bezorgd over de terug val in orders van het ministerie van defensie voor het Nederlandse be drijfsleven, in het bijzonder de em ballage- en palletindustrie. Vol gens de bond is er de laatste tijd sprake van een "sterk toenemend" aantal orders dat bij buitenlandse leveranciers, het gevangeniswezen en de sociale werkplaatsen wordt geplaatst om de kosten te drukken. Pensioenen Per 1 juli zijn de pensioenen van de ongeveer 15.000 actieve deelne mers en 2.150 gepensioneerden van het pensioenfonds voor het schoonmaak- en glazenwassersbe- drijf met 1 procent verhoogd, even als de pensioenaanspraken van de 36.000 gewezen deelnemers. Dit heeft het fonds gisteren meege deeld. Voor de actieve deelnemers en de gepensioneerden betekent de verhoging dat alle vóór 1971 ver worven aanspraken met bijna tweehonderd procent zijn geste gen. t. JAKARTA - Drie achtereenvol gende jaren van grote oogsten hebben de lang gekoesterde droom van Indonesië om in haar eigen rijstproduktie te kunnen voorzien waargemaakt. De droom is echter omgeslagen in de nachtmerrie van een groot overschot aan-rijst. Volgens handelaren beperken de hoge prijzen, de relatief lage kwaliteit en het grote aanbod op de wereldmarkt de exportmoge lijkheden die Indonesië zo goed van pas zouden komen: het land heeft, onder meer als gevolg van leningen voor landbouwprojec ten, een buitenlandse schuld van zo'n 84 miljard gulden. De regering moet de rijst nii zelf opkopen, maar ziet de finan ciële mogelijkheden daartoe snel afnemen. De prijs die de rege ringsopkopers voor de rijst beta len, is de afgelopen weken met meer dan de helft gedaald. Het nationale bureau voor logistiek, Bulog, heeft verklaard dat de pakhuizen vorige week meer dan 2,7 miljoen ton rijst bevatten. In de particuliere opslagplaatsen zou naar schatting nog een mil joen ton aanwezig zijn. President Suharto noemde De rijstvelden in Indonesië: ie grote oogsten enige jaren geleden nog een voorraad van vijf miljoen ton als- het streefgetal dat in 1989 ge haald moest worden. Deskundi gen vragen zich inmiddels af of zo'n grote voorraad behalve uit politieke en psychologische overwegingen nu wel zo verstan dig is. De kosten van grote voor raad rijst, waarvan tot nu toe al leen insecten en knaagdieren eten, zijn in de afgelopen maan den duidelijk geworden, schreef onlangs de Wereldbank in een analyse ove donesië. (foto Anefo) Rijst voorziet in. ongeveer de helft van de proteïnen en calo rieën van het land. Zo'n 15 mil joen boeren verbouwen het en 60 procent wordt, vooral in het re genseizoen, verbouwd op Java. De rijst wordt dan geplant in no vember of december en vier maanden later geoogst.1 In de zeventiger jaren was In donesië nog de grootste koper van rijst op de wereldmarkt en nam het land tot 20 procent van de internationale aankopen voor zijn rekening als de eigen pro- duktie tekort schoot. Ondertus sen begon 'de groene revolutie' met zaden met een hogere op brengst, verbeterde kunstmest en betere ziektebestrijding, dat gepaard ging met een aantal goe de regenseizoenen. De laatste be langrijke importorders van rijst vonden dan ook in 1983 plaats en de meeste orders werden onge daan gemaakt of doorverkocht naar andere kopers. Het ministerie" van landbouw verwacht dit jaar een oogst van meer dan 26 miljoen ton gepelde rijst tegenover 25,8 miljoen ton in 1984 en 24 miljoen ton in 1983. De 165 miljoen inwoners van het land consumeren minder dan 25 miljoen ton per jaar. Het regeringsbureau Bulog, dat altijd de rijst opkoopt, heeft voor het eerst eisen gesteld ten aanzien van de kwaliteit van de rijst en op grond daarvan de aan kopen verminderd. Dat verleid de het Indonesische dagblad de Jakarta Post vorige week tot de opmerking dat het bureau altijd heeft zitten aandringen op het opvoeren van de produktie, maar dat nu boeren zal ontmoedigen nog langer rijst te verbouwen. Het blad wijst er op dat de In donesiërs nog steeds vooral van dit voedsel afhankelijk zijn. De Wereldbank vindt daarom dat het land de rol van -rijst op de lan ge termijn moet herzien en dat de Indonesische boeren beter ge diend zijn met een grotere ver scheidenheid in het verbouwen van voedsel. (AP) Economische groei blijft nog beperkt BRUSSEL (ANP) - De economie in Nederland zal volgend jaar met 1,9 procent groeien vergeleken met dit jaar. Het aantal werklozen in ons land zal volgend jaar echter constant blijven (13,5 procent van de beroepsbevolking). Die ramin- geh heeft de EG-commissie in Brussel gisteren gepubliceerd, in een rapport over de economische vooruitzichten. Volgens *de commissie zal het netto-financieringstekort volgend jaar afnamen met 5,3 procent. De inflatie in ons land zal volgend jaar 1,2 procent bedragen. In het lopen de jaar zal de inflatie nog op 2,3 procent uitkomen. In het rapport noemt de commis sie de vorderingen die er in ons land gemaakt zijn inzake de ver mindering van de financieringsbe hoefte "zeer beperkt". Een vermin dering van de sociale lasten en van de belastingdruk op de investerin gen zou ongetwijfeld positieve ef fecten hebben op de werkgelegen heid. De strategie die de EG moet ont wikkelen, dient erop gericht te zijn zo snel mogelijk en duurzaam tot een snellere economische groei te komen. Die moet ten minste drie procent worden. Daarbij mag de stabiliteit van de prijzen niet in ge vaar worden gebracht en een ver snelde groei zou naar verhouding arbeidsintensiever moeten zijn dan in het verleden het geval was. Zo'n versnelling van de groei vereist een aanzienlijke verhoging van het in- vesteringspeil. De zwakke economische groei is volgens de EG-commissie mede een gevolg van te trage invoering van nieuwe technologieën. "Mati ging van de directe zowel als indi recte loonkosten blijft nodig. De vereiste loonmatiging moet wel vergezeld gaan van maatregelen ter ondersteuning van de vraag", aldus het rapport. SHELL Een dochteronderne ming van Koninklijke Shell wil een gedeelte kopen van het Colom biaanse regeringsaandeel in het kolenproject van de El Cerrej on mijn, zo heeft de Colombiaanse mi nister van energiezaken Ivan Du- que Escobar gisteren bekendge maakt. Volgens hem zal de mijn aan het eind van de jaren '80 jaar lijks 25 mijoen ton kolen produce- Het Colombiaanse staatsbedrijf Carbocol en de grootste Ameri kaanse oliemaatschappij Exxon in vesteren 3,28 miljard dollar in het project om de produktie op gang te brengen en de benodigde infra structuur op te bouwen. HYPPOLYTUSHOEF (ANP) - De pogingen om de groothandel in ta baksartikelen en zoetwaren His Wilms in het Noordhollandse Hyp- polytushoef te redden door het 170 werknemers tellende bedrijf te ver kopen, zijn gestrand. Dat heeft di recteur W.A. Scholte gisteravond meegedeeld. De geïnteresseerde koper Ven- dex International (V&D) achtte een kapitaalinjectie van drie a vier miljoen gulden in het bedrijf na in zage van het saneringsplan niet aantrekkelijk. Gisteravond heeft een deurwaar der opnieuw beslag gelegd. Boven dien is de Alkmaarse rechtbank door fabrikant Turmac mede na mens zeven andere sigarettenfabri- kanten verzocht het bedrijf failliet te verklaren. De faillissementsaan vrage wordt donderdagochtend behandeld door de rechtbank van Alkmaar. In de tussentijd wordt door di rectie, personeel en de diensten bonden FNV en CNV naar een op lossing voor de liquiditeitsproble men by His Wilms gezocht. „Want het is natuurlijk doodzonde om een zo solide bedrijf met zulk ge motiveerd personeel en een Neder lands marktaandeel van liefst tien procent kapot te laten gaan op nog geen één procent (ruim drie mil joen gulden) van de jaaromzet (ruim vierhonderd miljoen gul den)", aldus directeur Scholte. De bonden zouden de acht fabri kanten vandaag verantwoording vragen over hun weigering het be- drjjt met een relatief geringe kapi tale injectie tegemoet te komen. Volgens directeur Scholte spelen bij de onwelwillende opstelling van deze acht fabrikanten hun be langen in andere distributie-groot- handels een grote rol. Daarnaast is bij talrijke grote- en kleine afne mers van His Wilms (benzinesta tions, grootwinkelbedrijven en ta bak-speciaalzaken) grote bereid willigheid gebleken het bedrijf te hulp te komen. „Wij zijn ervan overtuigd dat ze met een korte periode van surséan ce van betaling en de bereidwillige medewerking van fabrikanten en afnemers de moeilijkheden zeer snel te boven kunnen komen", al dus Scholte. BERLIJN (ANP) - Het gaat het Duitse electronicaconcern Sie mens nog beter dan eerder dit jaar werd verwacht. In de eerste acht maanden van het op 1 oktober be gonnen boekjaar 1984-1985 steeg de orderontvangst met 12 procent van 32,8 miljard tot f 36,7 miljard mark en de omzet met 37 procent van 26,9 miljard tot f 36,7 miljard mark. Het aóntal werknemers ging met 13.000 omhoog naar 338.000. Trekpaard in de omzetontwikke ling bleef het buitenland. Werden in Duitsland zelf 6 procent meer or ders ontvangen, het buitenland scoorde 18 procent, zo bleek tij dens een bijeenkomst in Berlijn. Siemens heeft haar inspannin gen op het gebied van de investe ringen verhoogd. Was er begin dit jaar nog sprake van investeringen in dit boekjaar van tussen de 3,5 miljard en 4 miljard mark, het is nu duidelijk dat zij ruim boven de f 4 miljard zullen uitkomen. Van de investeringen van ruwweg f 4,5 miljard heeft een derde betrekking op het buitenland, aldus topman Kaske tijdens de bijeenkomst. Met name de VS spelen een behoorlijk grote rol. Een teken, dat het goed gaat bij het Duitse concern, is ook dat het aantal werknemers voor het eerst sinds vijf jaar weer duide lijk is toegenomen. Volgens dr. Kaske kan de stijging voor het hele boekjaar oplopen tot 15.000. Kaske meende, dat het mogelijk zal zijn de winst dit jaar verder te laten stijgen. Hij vertrouwde erop, dat het rendement op de omzet van 2,4 procent in het eerste halfjaar van 2,4 procent (tegen 2,3 procent in 19883-1984) zal kunnen worden gehandhaafd. Dat betekent, aldus Kaske, dat de" winstontwikkeling niet alleen parallel zal lopen met de krachtige omzetstijging maar dat het resultaat procentueel nog wat sterker zal toenemen. De kosten voor onderzoek en ontwikkeling zullen dit jaar even eens sterk toenemen, namelijk met zori 850 miljoen mark tot ongeveer 4,6 miljard mark. Produktvernieu wing heeft de laatste jaren hoog in het vaandel gestaan. Van de omzet van Siemens heeft nu 52 procent betrekking op produkten, die nog geen vijf jaar geleden werden ont wikkeld, nog eens 28 procent is nog geen tien jaar oud. BRUSSEL (GPD) - De minis ters van financiën van de EG zijn het zo goed als eens over een nieuwe Europese regeling voor de belasting op dividen den van dochtermaatschappij en. Die zaak is vooral van be lang voor Nederland en West- Duitsland. In West-Duitsland wordt nu nog 15 procent belasting gehe ven op de dividenden van dochtermaatschappijen van buitenlandse ondernemingen. In Nederland is dat nu 10 pro cent. In de Bondsrepubliek be vinden zich diverse 'dochters' EG: dividend buitenlandse 'dochters' te zwaar belast van Nederlandse maatschap pijen en in ons land veel Duit se. De Europese Commissie heeft nu voorgesteld om de Duitse belastingheffing te ver lagen naar 10 procent en dié in Nederland naar 5 procent. Ne derland wil eigenlijk niet lager gaan dan 6,67 procent (ook een derde verlaging), maar is vol gens minister van financiën Ruding eventueel bereid 5 pro cent te aanvaarden. „Zo'n concessie kost de Ne derlandse fiscus geld, maar ook de Duitse", aldus Ruding. „Maar omgekeerd profiteren Nederlandse bedrijven met Duitse dochters er ook weer van. Ik zie dit daarom als een maatregel in het kader van de lastenverlichting voor het Ne derlandse bedrijfsleven". De omzetstijging van 37 procent in de eerste acht maanden bete kent volgens Kaske niet, dat Sie mens zich explosief ontwikkelt. De toeneming is vooral toe te schrij ven aan de afrekening van drie kerncentrales door dochter Kraft- werk Union (KWU). Omdat in 1985 geen energiecentrales meer zullen worden opgeleverd, zal de stijging van de omzet tot de helft worden teruggebracht. Maar ook zonder KWU zal de omzetstijging toch nog met rond de 10 procent stijgen, zo dat de totale concernomzet op 54 miljard uit zal komen. In 1985-1986 zal de omzet door de invloed van KWU terugzakken naar 50 miljard. Daar KWU niet alleen kerncentra les levert, is er bij deze dochter nog geen sprake van een dramatische stituatie, maar toch is men hard op zoek naar nieuwe opdrachten. Siemens ondervindt steeds meer problemen bij het aantrekken van hooggekwalificeerd personeel. Steeds sterker merkt het concern ook, dat er bij mensen die een baan zoeken te weinig bereidheid be staat om naar een andere plaats te verhuizen. Een van de zwaartepunten van Siemens blijft Berlijn, waar het concern in 1847 ontstond. Alleen dit jaar al zal er 260 miljoen worden geinvesteerd in twee nieuwe fa brieken. Nu reeds is Berlijn de grootste produktieplaats van het concern met 14 fabrieken en meer dan 25.000 werknemers. De twee fabrieken zullen werk ople- •oor 1150 ZEIST (ANP) - Het Britse bedrijf DPCE (dienstverlening op compu tergebied) heeft met ingang van 1 april Storagetek Nederland over genomen van de Amerikaanse moedermaatschappij, Storage Technology Incorparated (Storage tek). Dit heeft A. Vaandering, alge meen directeur van Storagetek Ne derland, gisteren bekendgemaakt. De overneming van de verliesla tende Nederlandse tak van de Amerikaanse multinational was noodzakelijk omdat Storagetek in eigen land te maken heeft met be scherming tegen schuldeisers krachtens hoofdstuk 11 van de Amerikaanse faillissementswetge ving, te vergelijken met de Neder landse surséance van betaling. DPCE, die zich specialiseert in onderhoudswerk ten behoeve van alle soorten computerappratuur, heeft f 1,5 miljoen van de in totaal f 10 miljoen gedragende schuld van Storagetek Nederland overgeno men, en zal de komende drie jaar de helft van de winst doen toeko men aan het Amerikaanse moeder bedrijf. Na drie jaar is het voorma lige Storagetek Nederland geheel eigendom van DPCE. DPCE heeft voor haar nieuwe vestiging in Nederland dezelfde plannen als voor de Britse hoofd vestiging: een groei van veertig procent op jaarbasis. DPCE boekte in eigen land het afgelopen jaar een omzet van zeven miljoen pond (f 31,5 miljoen) en een winst van 1,7 miljoen pond (f 7,6 miljoen). Storagetek zag geen kans om de verliezen van de Nederlandse ves tiging te saneren. De Nederlandse markt is te beperkt om een zelf standige vestiging in deze omstan digheden te rechtvaardigen, aldus Vaandering. Omwille van de conti nuïteit van de dienstverlening is men tot een akkoord met DPCE gekomen. Eenzelfde overeen komst tussen DPCE en Storagetek wordt voor de Belgische vestiging van het Amerikaanse bedrijf ver wacht. De moeilijkheden van het Ame rikaanse bedrijf, dat zich vooral be zig houdt met de produktie van ap paratuur voor de opslag van. com putergegevens, begonnen in okto ber 1984 toen het bedrijf officieel in surséance van betaling geraakte. De omzet van het bedrijf, ooit 1,2 miljard dollar, was in 1984 gedaald tot 340 miljoen dollar. De schul den, die vanaf oktober vorig jaar bevroren zijn, bedragen 800 mil joen dollar. GRONINGEN (ANP) - De presi dent van de rechtbank in Gronin gen heeft gisteren het faillissement uitgesproken over drie werkmaat schappijen van het bedrijf Aqua- therm. Het gaat om Aquatherm Groningen, Aquatherm Holland en Meijer en Otto, gevestigd in Gro ningen, Duiven en Vlaardingen. Bij het bedrijf werken ongeveer driehonderd werknemers. Het faillissement werd op 4 juli door het bedrijf zelf aangevraagd. Volgens directeur W. de Vries is Aquatherm medio vorig jaar in de problemen geraakt, nadat bij di verse opdrachten grote verliezen zijn geleden. Op 27 juni heeft de fi nancier, de NMB-Heller, de geld kraan dichtgedraaid. Als curator in het faillissement is mr. J.H. Olt- lammers benoemd. Volgens De Vries zal in de komende drie we ken bekeken worden of er moge lijkheden zijn lopende projecten af te maken en het bedrijf in afge- slankte vorm voort te zetten.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 6