NK zwemmen zonder niveau Hoekse en Kabeljauwse twisten 5fl T Karin Stastra: twee keer goud Piquet boekt in Frankrijk dertiende GP-zege Ook titel voor Matheeuwsen Honkballers blijven op EK koel onder druk Bij afwezigheid van kopstukken Jagt houdt 'koppie' - erbij in de spurt Tijdens Regeiiboogwedstrijden op De Kaag Eerste winst voor Holland Streuer en Schnieders winnen in België MAANDAG 8 JULI 1985 SPORT PAGINA 13 AMERSFOORT (ANP) - De strijd om de Nederlandse zwemkam- pioenschappen, die voor de helft dit weekeinde werd afgewerkt, heeft slechts voer opgeleverd vooi statistici. Die kunnen aan de slag met een tas vol uitslagenformulie ren, met daarop prestaties, die een nationale titelstrijd niet sieren. Voer derhalve ook voor de critici, die drie dagen lang werden ver veeld met wedstrijden tussen goedwillende, hard trainende, maar beperkt presterende deelne mers. Het ontbreken van de acht tien geselecteerden voor de Euro pese titelstrijd in Sofia betekende al bij voorbaat een toernooi zondei hoogtepunten. Bondsvoorzittei Van de Pol mocht nu medailles om de nekken hangen van zwemmers en zwemsters, die op het ereplat- form met moeite de géne konden verbergen. Het beleid om eerst EK-selectie- wedstrijden te houden en twee we ken later (reglementair pas in juli) de nationale kampioenschappen zonder de uitverkorenen, maakte van het evenement een monster zonder waarde. Bovendien start volgende maand in Sofia geen en kele Nederlandse titelhouder, een gegeven dat over de grenzen op on begrip mag rekenen. In eigen land past slechts een meewarige reactie, gezien de gede- valueerde toestand van het Amers- foortse toernooi als ook de verrich tingen van de deelnemers. De be zeten poses van coaches en sup porters om hun pupil de juiste richting te wijzen, deden nu pas echt karikaturaal aan. En slechts zelden zwom iemand even hard als het geschreeuw van vader en moe- j der. De afwezigheid van de kopstuk- ken kon bovendien dé subtop niet inspireren tot opvallende daden. Door het schrijnende gebrek aan I talent in de breedte, doken met enige regelmaat weer de namen op van Frank Vijver, Ria Willemse. Hans Jansen, Cees Jan Winkel. Pe- tro Stalman en zelfs van Kees Ver voorn, wiens ook nog succesvolle deelneming op de 100 meter vlin derslag (tweede achter Erik Ran) de spot dreef met topsport binnen de zwembond. LE CASTELLET (SID/AFP/Reu- ter) - Nelson Piquet heeft gisteren in een Brabham op het circuit van Le Castellet de formule 1 race om de Grote Prijs van Frankrijk op zijn naam gebracht. De 32-jarige Braziliaan, die in de voorgaande zes races vijf keer uitviel, had op de streep ruim zes seconden voor sprong op de Fin Keke Rosberg in een Williams. De Fransman Alain Prost werd in een McLaren derde. In de algemene rangschikking behield Ferrari-rijder Michele Al- boreto met 31 punten na zeven ra ces de leiding. De Italiaan viel reeds in de vierde ronde uit met een mechanisch defekt. Elio de Angelis. vijfde in Le Castellet, deelt de tweede plaats met Alain Prost. vijf punten achter Alboreto. Voor Piquet betekende het zijn dertiende overwinning in 101 for mule 1 races. De Braziliaan, die in de laatste training de vijfde tijd verwezenlijkte, nam in de elfde van 53 ronden de leiding over en stond die niet meer af. Halverwege de race had hij al zestien seconden voorsprong op Rosberg, die in de beginfase het McLaren duo Prost - Lauda, dat de eerste en tweede startpositie had ingenomen, was gepasseerd. De zestien seconden waren voor Piquet voldoende voor een bandenwissel zonder de lei ding te verliezen. Toch kwam Piquet, wereldkam pioen in 1982, in de slotfase nog in moeilijkheden en leken de 100.000 FRANCORCHAMPS (ANP) - Eg- bert Streuer en Bernard Schnie- ders hebben gisteren op het circuit van Francorchamps hun eerste overwinning van dit seizoen in de strijd om het wereldkampioen schap in de zijspannen behaald. De titelverdedigers schreven de Grote Prijs van België op hun naam na een boeiend gevecht met de Zwit sers Biland en Waltisperg, die door hun tweede plaats de leiding in het WK-klassement namen. Superster op het Ardenner cir cuit was Freddie Spencer. De Amerikaan behaalde zijn derde niet meer. Lovenswaardig was het zwemmen van Marianne Muis. wier tweelingzusje Mildred wel een startbewijs voor de Europese kampioenschappen verdiende, op onder meer de 200 meter wissel slag (2.23,30 in de serie). Die enkele uitschieters bij de subtoppers en de sporadische ont dekking van een talentje waren echter bij lange na niet voldoende om de aandacht van de grote groep ploeteraars af te leiden. Zij deden aandoenlijk hun best, maakten door de zenuwen zelfs op de 1500 meter een valse start, maar konden natuurlijk niet een nationaal kam pioenschap van de verdrinkings dood redden. dubbele zege in dit seizoen. Zowel in de 250 als in de 500 cc klasse was 'Fast Freddy' op zijn Honda onge naakbaar. Strijbos De voorsprong van Davy Strij bos in het klassement om de we reldtitel in de lichtste klasse van de internationale motorcross, die in de klasse tot 125cc, is geslonken tot zes punten. Op het parkoers van Holzgeringen in de West-Duitsland kwam Pekka Vehkonen angstig dicht bij de jonge leider in het klas sement. De jonge rijder uit Oss be- LEIDEN - Zes medailles werden in het eerste weekeinde van de Ne derlandse Zomerzwemkampioen- schappen door de deelnemers van de Leidse zwemverenigingen LZ'86 en De Zijl/LGB onder bijna tropische temperaturen behaald. De Sassenheimse Karin Stastra, uitkomend voor LZ'86, was met twee eerste plaatsen het meest suc cesvol. Niels Ouwerkerk en Robert Janssen (beiden Zijl/LGB) konden in hun leeftijdscategorie ook impo neren. Nancy Kijk inde Vegte (LZ'86) zwom in een zeer goede tijd naar een derde plaats. In het overdekte zwembad in Amersfoort liepen de temperatu ren het afgelopen weekeinde flink op. Buiten brandde de felle zon op de daken van het met een overdek te springtoren uitgebreid zwem bad. Binnen hadden diverse kinde ren moeite om hun tranen niet de vrije loop te laten. In nek-aan-nek races werd soms om het gedeva lueerde kampioenschap van Ne derland gestreden. Alleen in de haalde in de eerste omloop zelfs helemaal geen punten voor de we reldtitel, omdat hij werd gediskwa lificeerd. Het protest van Strijbos was voor niets. De diskwalificatie van Strijbos ten spijt was het een goede dag voor de Nederlanders. Verantwoordelijk daarvoor was Kees van der Ven. De Brabander wist in de eerste omloop Pekka Vehkonen nog voor zich, maar hij zegevierde in de tweede manche. Daarmee hielp hij Strijbos. Even als John van den Berg, die als der de, achter Van der Ven en de Belg Martens Vehkonen eveneens wist te verslaan. jongste categoriën, waar juist de Leidse deelnemers het meest actief waren, was dit niet het geval. Men werd hier dus 'de echte' kampioen van Nederland. Bij de meisjes jonger dan 10 jaar kwam Karin Stastra tweemaal als overwinnaar uit het water. Zowel de 400 meter vrije slag als de 100 meter vlinderslag wist zij in haar voordeel te beslissen. Op de 400 meter had ze aanvankelijk enige son als Alain Prost nog voorbij. In het McLaren-team vielen de pres taties wederom tegen. Prost werd weliswaar derde, maar werd vooraf verondersteld een rol van beteke nis in de strijd om de overwinning te kunnen meespelen. Dat zelfde werd gedacht van. wereldkam pioen Niki Lauda. De Oostenrijker voldeed niet aan de verwachtin gen. Hij viel voor de zesde keer in zeven races uit. Dit keer met rem- problemen. Lammers Jan Lammers is zondag op het circuit van Paul Ricard tweede ge worden in de vijfde wedstrijd tel lend voor de Renault Alpine Turbo Europa cup. Het werd bij 35 gra den celsius een ware slijtageslag. De Zandvoorter moest de zege aan de Fransman Joel Gouhier laten. „Meer zat er voor mij niet in", was het commentaar van Lammers, die angstvallig de temperatuurmeter van zijn bolide in de gaten had ge houden. Veel rijders moesten afha ken in de race over zeventien ron den. Tot de uitvallers behoorde Mi chael Bleekemolen. moeite haar directe concurente op achterstand te zetten, maar tikte in 5.26.24 tenslotte nog ruim voor de overigen aan. Op de 100 meter vlin derslag sprintte Stastra echter di rect weg en Finishte uiteindelijk in een zeer goede tijd van 1.23.78. Niels Ouwerkerk verging het daarentegen anders. Hij kon zijn directe belagers pas op het aller laatste moment van zich afschud den, door een goede eindspurt. Hij mocht zich met zijn tijd van 1.09.52 de nieuwe kampioen noemen. Met een verrassende tweede en derde plaats heeft ook outsider Ro bert Janssen van zich doen spre ken. Na een derde plaats op de 100 meter schoolslag in 1.19.89 ging Janssen gistermorgen 'door het lint' op de 400 meter vrije slag. Na 300 meter keerde Janssen nog als eerste, maar hij moest in de laatste meters De Wilde uit Amersfoort voor laten gaan. Derhalve een uit stekende prestatie van Janssen die nogal wat pijlen op zijn boog heeft. Op de diverse afstanden en slagen kan hij zich met de besten van Ne derland meten. Nancy Kijk in de Vegte zwom in de goede tijd van 2.47.60 naar een derde plaats op de 200 meter wis selslag. AZC Natascha Matheeuwsen uit Ter Aar werd kampioene op het num mer 100 meter rugslag voor meisjes '73. De AZC-zwemster kwam uit op een fraaie tijd van 1.14.64, het geen zowel een persoonlijk als kringrecord betekende. De overwinning van Matheeuw sen was een grote verrassing. Zij was als derde geplaatst, maar wist de naaste concurrente met 0.9 se conde verschil te kloppen. Behalve met een gouden medaille kwamen leden van AZC ook met andere me dailles naar huis. Ellen Voets uit Woubrugge, vrijdag al goed voor brons, kwam dit weekeinde tot twee zilveren medailles. Zaterdag werd zij tweede op de 100 meter vlinderslag in een tijd van 1.09.38. Als zesde ging zij de Finale in, maar dat weerhield haar niet van een plaats op het erepodium. Gisteren deed zij het nog eens dunnetjes over door als zevende geplaatste zwemster de 200 meter vrije slag voor meisjes '72 in 2.17.38 af te leg gen. Opnieuw zilver. Richard Bosman wist nog een bronzen medaille aan het AZC-to- taal toe te voegen. Op de 100 meter schoolslag voor jongens onder tien jaar bevestigde hij zijn aanleg met een tijd van 1.33.55. Op twee onder delen verspeelde AZC, dat dit weekeinde in totaal zeventien starts had, een ereplaats. De esta fetteploeg voor jongens onder zes tien jaar eindigde op de 4 x 200 me ter vrije slag op 0.06 seconde van de derde plaats: 8.36.55. Dennis van Ravenswaay kwam op de 100 meter vlinderslag voor jongens '71, ondanks een persoonlijk record, ook net niet (vierde) aan een ere prijs toe: 1.06.98. HAARLEM (ANP) De Europese honkbaltitel blijft of in Italië of komt weer terug naar Nederland. Die zekerheid is, voor zover nodig, in het eerste weekeinde van het Europese kampioenschap alleen maar bevestigd. Maar Nederland heeft zich in de tweestrijd de beste uitgangspositie verworven door gisteren een Italiaanser team dan in de laatste jaren, geen verster king met in Amerika geboren spe lers, met 5-4 te verslaan. Feitelijk telt de overwinning niet zo zwaar, maar voor het zelfver trouwen van de Nederlanders, die de vorige week in Rotterdam ook al honkbal op niveau speelden, is de triomf een opsteker. Zeker om dat in Haarlem bleek, dat het Ne derlandse veld onder druk koel blijft. De Italianen sloegen beter, Nederland was veel sterker in het veldwerk. De vijf Italiaanse fouten hielpen de ploeg van Shapiro aan de beslissende punten, de werpers waren sterk genoeg om de voor sprong vast te houden, al moest Shapiro in de zevende innings Hij- zelendoorn op de heuvel vervan gen door Volkerijk, die de deur dicht deed nadat de eerste de Ita lianen een flinke kier had moeten toestaan. Hoezeer de andere ploegen slechts Figureren in het kampioen schap bewijzen de andere uitsla gen. Nederland versloeg Zweden met 31-2, Italië liep in drie innings tegen Spanje uit tot 10-1, maar het gebruikte daarna nog vijf slagbeur ten om het verschil op tien punten te brengen, waardoor het voorspel bare vroegtijdige einde aan de wedstrijd toch later kwam dan ver wacht. In de strijd achter de enige Euro pese honkbalnaties nam België een serieuze optie op de derde plaats door sprekende overwinnin gen op Spanje en San Marino, waar tegenwoordig ook enkele tiental len mannen de nationale sport van de Verenigde Staten bedrijven. Allen zijn lid van een generatie, die nog met plezier te water gaat en chloorlucht snuift, maar die niet meer kan worden gezien als basis voor enige Nederlandse inbreng in de internationale zwemsport van de toekomst. Hun deFmitieve af scheid van de wedstrijdsport en de toetreding tot de recreanten of het trainerskorps wordt nog steeds uit gesteld. En moeilijk gemaakt door het nationale niveau, dat in Amers foort haast tot nul werd terugge bracht. Ook de NK-deelnemers, die voor aanvang van de selectiewedstrij den van veertien dagen geleden nog als kandidaat golden voor So- LEIDEN - Amateurwielrenners Gert-Jan Zwaan en Jan van Straa- ten hebben zich verdienstelijk ge weerd tijdens de amateurdriedaag- se van Rijn en Gouwe. Jan van Straaten uit Leiderdorp sleepte tij dens de slotetappe in Gouda een vijfde plaats in de wacht. Een tien de stek was weggelegd voor Alphe- naar Rob van Tol. Voorschotenaar Gert-Jan Zwaan had eveneens zit ting in de beslissende kopgroep van elf renners, de Swift-renner werd zevende. Zwaans constante rijden leverde hem uiteindelijk een zesde plaats in het eindklassment op. Jan van Straaten werd daarin elfde. In Gouda kwamen Leidenaars Richard Ippel en Erwin Nieuwen- huizen via een achtervolgende groep nog dichtbij de koplopers. Zij waren nog goed voor een 13de en een 15de plaats. Ton Wubben werd 20ste. De eindzege in de drie daagse ging naar Haarlemmer Wim Otte, die in Gouda als vierde Finish te. Otte zag rivaal Pothuizen de slag volledig missen, terwijl de nummers één, twee en drie uit de slotetappe, Poelwijk, Bosch en Versluis, voor hem geen bedrei ging meer konden vormen. Otte won met een totaal van 36, gevolgd door Arie Versluis met 30 en René Poelwijk met 29 punten. Woubruggenaar Arjan Jagt wist het bergcriterium op het "koppie- "van Bloemendaal op zijn naam te schrijven, door zich voor Martehs en Van Wijk de snelste in de spurt van een uitgedunde kopgroep te betonen. Piet Kralt is aan een fraaie zegereeks bij de liefhebbers bezig. In Vreeland boekte de Rijns burger zaterdag zijn negende over winning van dit seizoen. Adrie Kruger en Adrie van Diemen wer den in de tweede serie respectieve lijk 6 en 7. De vrouwenrenners boekten dit weekeinde een dubbel succes. Els Koolloos zocht zaterdag in het Zeeuwse Wemeldinge drie ronden voor het einde van de koers, in het gezelschap van een tweetal mede- vluchtsters, het avontuur. De Lis- sese reed haar twee gezellen par does uit de wielen en won overtui gend. Monique Kauffman maakte het succes voor de Lundbeck-Van Duuren ploeg compleet door de spurt van het peloton om de twee de plaats te winnen. Conny Tim mermans, de nieuwste aanwinst van de Riethoven-brigade, kwam als zevende over de meet. Gisteren toonde Hanneke Lieverse uit Hille- gom zich tijdens de koers in Kloos- terzande de rapste in de massa spurt. Conny Timmermans, een zuster van de zo succesvolle neo- prof Nico Verhoeven, werd hier vijfde. Monique Kauffman kwam als tiende over de meet. Het revanche clubkampioenm- schap van Swift werd gisteren op het nieuwe parkoers van Room burg een prooi voor Richard Ippel, die mede-vluchter Jan-Hendrik Lagerweij klop gaf. Piet Kralt won bij de liefhebbers, terwijl Joop Wolvers verrassend bij de vetera nen zegevierde. Tom de Jong was de beste junior. fia maar niet de aandacht op zich vestigden, konden in het bloed warme Sportfondsenbad niet ge noeg lucht happen om zich afdoen de te revancheren. Elles Voskes, bij de Olympische Spelen deel uit makend van de zilveren estafette ploeg op de 100 meter vrije slag, raakte dit jaar door een blessure achterop en werd voor de Europe se titelstrijd gepasseerd. In de Finale van de 100 meter vlinderslag, niet haar specialiteit, werd ze op een halve seconde tweede achter Judith Anema, die met 1.03,28 in de serie een goede tijd verwezenlijkte. Stalman en Ran deden nog wel, wat er van hen mocht worden verwacht, maar ook DE KAAG - Hoekse en Kabel jauwse twisten op het water. Wanneer de zeilteams van Hol land en Friesland elkaar ont moeten, gaat het er soms kei hard aan toe. Twee keer in het jaar vliegen de nationale top pers in de Regenboogklasse el kaar vol overtuiging in de ha ren. Dat gebeurt in juli tijdens de Kaagweek en een maand la ter wordt de nautische stam menstrijd tijdens de Snee kweek nog eens dunnetjes over gevoerd. Maar zodra de kemphanen uit het strijdperk stappen, lij ken de vijandelijkheden tussen Hollanders en Friezen op slag verdwenen. Vaak wordt onder het genot van een biertje geza menlijk gewacht op de uitslag van de protesten, die bij de Hol land Friesland wedstrijden eer der regel dan uitzondering zijn. Volgens teamleider Ruud de Groot van Holland zijn de zei lende Hollanders en Friezen op het water eikaars grootste vij anden, maar op de wal de dik ste vrienden. "Ik heb het tij dens de Kaagweek een keer meegemaakt dat een Fries zo verschrikkelijk kwaad op me was dat hij er de ene godver na de andere uitgooide, alles los liet en met beide handen op het dek van zijn boot ging zitten rammen. Maar eenmaal op de kant zijn we er samen eerst een tje gaan nemen". Elitesport De traditionele tweestrijd in de Regenboogklasse kreeg in 1937 een ofFicieel karakter met de instelling van de Holland- Friesland beker. Van de 87 keer dat de beide teams elkaar op het water hebben ontmoet, won Holland 50 keer en ook in de zaterdag begonnen Kaag week is de formatie van de Rot terdamse aannemer Ruud de Groot favoriet voor de eindze ge. Volgens de Friese captain Harry van Amsterdam heeft dat voor een niet onbelangrijk deel met kapitaalkracht te ma ken. "Holland heeft op dit mo ment gewoon wat meer kwali teit in huis en dat komt omdat er meer geld zit. In Friesland hebben wij genoeg uitstekende zeilers, maar die kiezen om fi nanciële redenen voor een an dere klasse". Niet zo verwonderlijk want een nieuwe Regenboog, die ge heel met de hand wordt ge maakt. kost tegenwoordig al gauw 70.000 gulden en dat is voor een particulier natuurlijk nauwelijks op te brengen. Het Regenboogzeilen is dan ook hard op weg een elitesport te worden. Een ontwikkeling die Van Amsterdam zorgen baart: "Er moet iets gebeuren in de sfeer van sponsoring anders is het over een paar jaar met de wedstrijden in deze klasse ge daan. Dat zou doodzonde zijn, want de Regenboog is een fan tastisch schip om op te varen". De 36-jarige Van Amsterdam, leraar Nederlands in Sneek, is twaalf jaar geleden uit een Schakel in een Regenboog ge stapt: "Ik had het geluk dat ik twee jaar lang 'de 37' van de toenmalige teamleider Jack de Wilde ter beschikking kreeg. Later heb ik m'n eigen schip kunnen kopen, dat was in 1976. Toen kocht ik 'de 103' voor bij na 30.000 gulden. Nu betaal je zeker het dubbele voor een nieuw schip en dat houdt de verjonging in deze tak van de zeilsport natuurlijk tegen. Daarom ben ik een voorstander van soft-sponsoring. Vroeger hadden zeilers vaak samen een schip en ik zou het een goede zaak vinden als die zogenaam de syndicaatschepen weer wor den ingevoerd. Bedrijven en zeilers zouden bijvoorbeeld sa men een schip kunnen aan schaffen". De Groot verwacht evenwel weinig van sponsoring. "Als het bedrijfsleven zich er mee gaat bemoeien, krijg je nog gro ter kwaliteitsverschil. Immers alleen de besten zullen er in sla gen om een sponsor aan de haak te slaan. Het gebeurt nu al dat de beste zeilers hun tuig gratis krijgen en dat scheelt per jaar toch een flinke som geld". De Regenboog van Jaap Hettinga (links) op weg naar de eerste winst in de Kaagweek. De Fries moest nc ajloop echter constateren dat het team van Holland een voorsprong in de teamstrijd had genomen (foto Holv; Brullen Het vroeger zo populaire teamzeilen, gebeurt nu alleen nog maar in de Regenboogklas se. Voor Van Amsterdam is dat onbegrijpelijk: "Want het team- zeilen is zeer spectaculair. Dat wordt elk jaar bewezen met die wedstrijden tussen Holland en Friesland. De belangstelling voor het teamzeilen is nu weer sterk aan het groeien en ik denk dat binnenkort ook in de andere klassen teamwedstrij den worden ingevoerd". Wedstrijden waarin de ploe- gentactiek bepalend is. Van Amsterdam: "Voor een team leider is het niet direct een kwestie van zo hard mogelijk varen. Ik laat me vaak bewust terugzakken om een tegenstan der af te stoppen door hem de wind uit de zeilen te nemen ot vast te houden bij een boei. Daar kunnen ploeggenoten dan weer van proFiteren. Kenmer kend voor het teamzeilen is dat je elkaar opzoekt, waardoor de kans op conflicten natuurlijk vrij groot is". Wat Van Amsterdam zater dag zelf aan den lijve onder vond toen zijn 'Gravin van Haamst' bij het aanlopen van de laatste boei bijna de walkant in werd gedrukt door de Loos- drechter Martin Heineke. Een knallende woordenwisseling was het gevolg. Van Amster dam: "Voor hetzelfde geld loop je een klap van jewelste op en dan ligt alles van je schip, tot de mast aan toe. Niet zo verwon derlijk natuurlijk dat er dan even stevig wordt gebruld". Echt gebruld, wordt er echter uitsluitend wanneer de veilig heid van een schip in gevaar komt. Van Amsterdam: "Te recht natuurlijk, want het gaat om schepen van grote waarde en als er iemand op ramkoers ligt dan wordt hem op bepaald niet zachtzinnige wijze duide lijk gemaakt dat hij van koers moet veranderen". Maar de met veel gevoel voor drama gevoerde ruzies worden vaak ook gezocht. Ruud de Groot: "Want het hoort erbij hè. een beetje kiften voor de sesan- tie". Een sfeertje waarin de 59- jarige aannnemer uit Rotter dam zich heerlijk kan uitleven. De Groot: "In alle opzichten. Zo'n Regenboog is technisch geen volmaakt schip, want het loopt bijvoorbeeld vlot uit z'n roer. Maar het is wel een schip voor mannen, heel wat anders dan die kunststofbootjes die je tegenwoordig allemaal hebt. In zo'n tupperwarebak zou ik nooit van m'n leven willen zit ten. En dan de gezelligheid bij het Regenboogzeilen. Ze heb ben mij gevraagd om wedstrij den op zee te gaan zeilen. Maar dat zie ik helemaal niet zitten. Vijf dagen op zo'n rotboot en je hebt nog kans dat je verzuipt ook. Geef mij dit maar, een paar uurtjes flink werken en dan met z'n allen een lekker pil- sie pakken". JAAP VISSER KAAGDORP (ANP) - De eerste confrontatie tussen het Holland se en het Friese Regenboogteam bij de opening van de Kaagweek, is zaterdagochtend in een overwinning geëindigd voor het Hol landse team. De Hollandse Regenboogzeilers vergaarden 25 straf- punten, het Friese team staat op 29 3/4 punt. Als eersten kwamen de Friezen Jaap Hettinga en Puck de Vries over de Finish, daarach ter zat evenwel het complete Hollandse team. De laatste drie plaat sen werden weer door Friezen bezet. De uitslag van zaterdag is nog niet definitief. De Friese captain, Harry Amsterdam, diende een protest in tegen Martin Heineke uit Loosdrecht. Bij het aanlo pen van de laatste boei zou Heineke Amsterdam de wal in hebben gedrukt. toeschouwers getuige tc worden defekt. De voorsprong was even van een zinderende Finish. Door de wel voldoende voor de zege. hoge temperatuur, dertig graden, Rosberg, de 'vliegende Fin', smolt het rubber van de banden werd tweede. Hij maakte vijf ron- sneller dan voor mogelijk werd ge- den voor het einde een pits-stop houden. Bovendien moest Piquet voor een bandenwissel, viel terug vijftien ronden voor het einde gas naar de vierde positie en ging in de terugnemen door een motorisch slotronden zowel Stefan Johans-

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13