Peter Winnen gokt mis Vandaag begint de Tour pas echt inr I Post: 'Nieuwe ploeg werkt prij sverhogend' Verhoeven stelt zege veilig Wijnants redt collega's met 'reclamestunt' rj - w w« f Ik heb het verkeerde wiel gekozen Holland tegen België in vrouwentour ra ZATERDAG 6 JULI 1985 SPORT- PAGINA 13 NANCY (GPD) - Vandaag begint de Tour de France. Althans het ge vecht, waar het allemaal om draait: de eerste plaats. Sinds de proloog heeft Bernard Hinault zich rustig gedragen en tevreden vastgesteld dat niemand het waagde hem echt lastig te maken. Mede dankzij zijn sterke ploeg is hij in een zetel naar de eerste grote krachtproef ge bracht. De 75 kilometer lange tijd rit van Sarrebourg naar Straats burg, waarin hij zijn schaarse con currenten naar verwachting al op minuten zal zetten. „In de tijdritten zal ik de Tour moeten winnen", weet Hinault, „want in het hooggebergte zijn an dere specialisten, zoals Greg Le- mond". Hinault en Lemond. Peter Post verwacht ze vandaag op de twee eerste plaatsen van de uitslag. Zijn kopman, Phil Anderson, die zijn gebrilde gezicht nog maar zel den heeft laten zien en niet zinloos met zijn krachten heeft gesmeten is het grote vraagteken. De Australiër is met een pijnlijke knie aan de Tour begonnen en pas onder een maximale belasting zal blijken of die hem hindert. „Ik vrees er voor", zei hij begin deze week. „De knie is genezen", liet verzorger Ruud Bakker gisteren weten. Desondanks rekent Post op een fiks tijdverlies. Niet onbegrij pelijk, want al maakt Anderson een fabuleus seizoen door de cij fers van vroegere tijdritten uit de Tour vertellen dat hij daarin nog al wat trager was. In de twee vlakke tijdritten verspeelde hij vorig jaar 1 minuut 20 op de Breton. Anders lag dat voor Sean Kelly, de Ier die in het jaar dat hij overtui gend het Super Prestige klasse ment op zijn naam schreef, Hinault tweemaal de baas was in de etap pes tegen het horloge. Alleen is de super-renner van vorig seizoen niet de Kelly van nu, al komt hij gaan deweg wel beter in vorm. Ik begon aan de Ronde met de hoop op de groene trui, zoals ik me nu voel denk ik toch weer aan het geel", zei hij gisteren. Een streep door de rekening was zijn diskwalificatie in de rit naar Reims toen hij in de eindsprint bakkeleide met Eric Vanderaer- den. Het kostte hem vijftien straf- seconden. Daardoor belandde hij in het klassement onder Hinault. Een slechte uitgangspositie, want Kelly wilde na de Breton starten in de tijdrit. „Dan kan ik me op zijn tijd richten. Ik ben nog al een lang zame starter en als ik in het begin veel verspeel, kan ik wat extra's doen", aldus de Ier. Door de straf- seconden was hij in de rit naar Nancy verplicht om zich in elke tussensprint te storten. Dat deed hij ook, maar de Belg Jos Liec- kens, die kans heeft om de rode trui van dat klassement te grijpen, reed hem tweemaal voor de wielen. Kelly kwam aan het einde van de dag exact drie seconden te kort om Hinault in de algemene rangschik king voorbij te streven. Dan is er nog een andere Ier, Ste phen Roche, wiens ploegleider Ra phael Geminiani heeft voorspeld dat hij volgend jaar een potentiële winnaar is. „Roche heeft al een aantal imposante verrichtingen in tijdritten op zijn naam staan, al lijkt hij te licht om Hinault te kun nen bedreigen. Dat verhaal gaat ook op voor de Nederlandse klassementsrenners. Gerard Veldscholten, met een ze vende plaats de beste Nederlander, acteerde vorig jaar in de Tour ech ter wel verbluffend sterk in de in dividuele krachtmetingen. „Er zul len wel klappen vallen", verwacht de Tukker, „maar ik zal er alles aan doen om zo lang mogelijk de beste Nederlander in het klassement te blijven". Zijn voornaamste concur renten voor die plaats zijn Joop Zoetemelk („Ik reken op niets, dan kan het alleen maar meevallen") en ploeggenoot Peter Winnen, die in de vrijdagrit alvast wat tijd pakte. „Want hoe dan ook zal ik minstens drie minuten verspelen op Hi nault". NANCY (GPD) Peter Winnen kende de lastige aan komst in Nancy nog van drie jaar geleden. Dat, dacht hij, moest voldoende zijn. Maar zijn informatie was niet toerei kend. Een kalender met de data van internationale popconcerten had hem meer verteld over de tegenstand. Nu won de onbekende Ludwig Wijnants, wiens salaris wordt betaald door de organisator van Torhout en Wefchter: de twee belangrijkste openluchtconcerten van België, die dit weekeinde worden gehouden. De reclamestunt had dus geen dag later mogen ko- Het kan bijna geen toeval zijn dat Wijnants de zevende rit van Reims naar Nancy uitkoos om zijn slag te slaan. Net zo min als het toevallig was dat hij demarreerde op een moment dat zijn landgenoot Nico Emonds op de kop reed van het vluchtersgroepje, dat zich in de slotfase had ge vormd. „We hadden", gaf Wijnants toe, „afgesproken dat we niet tegen elkaar zouden rijden. Er moest een Belg winnen". Het zal Emonds meer hebben opgeleverd dat een vrijkaartje voor één van de concerten waar vandaag en morgen naar verwachting meer dan 100.000 bezoekers komen kijken en luisteren naar U2, Joe Cocker en Depeche Mode. Winnen moet de affiches met die namen hebben gemist. „Ik heb het verkeerde wiel gekozen. Dat van Herrera. Die reed zo sterk naar boven op de voorlaatste klim, dat hij volgens mij de te kloppen man was", vertelde hij. Er zat echter meer muziek in Wijnants, die zijn door rampspoed en rellen geplaagde equipe in één klap uit de penarie hielp. Want een publi citeitsstunt leveren op het moment dat de hoofdsponsor dat echt nodig heeft, betekent meestal een verzekering dat de geldschieter het jaar er op weer over de brug komt. MV' f-3 I Het gevecht tussen Winnen (l)en Herrera om de tweede plaats. Winnen verliest. Peter Winnen hoefde zich over het voortbestaan van zijn formatie geen zorgen te maken. Wel over zijn geloofwaardigheid als klasse mentsrenner. „Vcjrig jaar", her haalde hij gisteren op de eind streep in Nancy, „is mijn Tour een fiasco geworden. Ik wil me revan cheren en ik heb er ook veel voor over gehad". Een ritzege zou ui terst welkom zijn geweest. Niet al leen voor hem zelf, maar zeker ook voor de hele ploeg van Peter Post, waarin de ontevredenheid waar neembaar groter wordt. Het feit dat Eric Vanderaerden opdrachten van Peter Post gewoon negeert en ook tijdens de 217 kilo meter lange tocht van gisteren niet meer meesprintte om de bonifica ties, die hem mogelijk nog één dag geel zouden kunnen opleveren, werkt een aantal van zijn ploeg maats op de zenuwen. Ze vragen zich af waarom ze hun benen moe ten stilhouden in een vlucht met 'opponenten' van de Belg, als die zelf toch geen interesse heeft in de trui. Peter Winnen betoogde echter dat hij zich vooralsnog loyaal wil opstellen. „Ik ben ook in de ont snapping naar Nancy meegegaan om te controleren". Alibi Voor wie en voor wat is on duidelijk. Nu zo onomstotelijk vaststaat dat Vanderaerden de eer- ste plaats niet ambieert, kan het verdedigend rijden van Winnen en Co. alleen worden uitgelegd als een alibi om niet te werken. Winnen: „Ik heb vandaag toch wel meege werkt? Alleen kun je dat in de eer ste week van de Tour echt niet da gelijks doen. Dat is zelfmoord. Er zijn nu al jongens in onze ploeg die er een beetje doorzitten, omdat ze zoveel hebben moeten doen in de eerste dagen", aldus Winnen. Kruiperig „Je moet", vond Winnen, „ook niet zelf in de aanval gaan. Wel pro beren kruiperig mee te springen. Vandaag heb ik daarmee dertien seconden bonificatie gepakt. Plus nog negen seconden op het pelo ton. Daar zal ik morgen in de tijdrit keihard voor moeten trappen en dan pak ik ze nog niet". Toch was die tijdwinst niet het hoofddoel. Het ging om de etappezege. Dat speelde door zijn hoofd toen Lud wig Wijnants op de Cote de Clavig- ny in de aanval ging. Hij volgde met de Columbiaan Luis Herrera, de Spanjaard Ignace Gaston en Ni co Emonds het voorbeeld van Wij nants. In de laatste klim ging Wijnants er na een kort onderhoud met Emonds vandoor. Hij redde er de ploeg, die hij samen met zijn jonge re broer Jan op poten heeft gezet. Ternauwernood kwamen ze in de Tour de France. Want al wilden de organisatoren hen wel hebben, uit het krappe budget was het in schrijfgeld van 150.000 gulden niet op te brengen. De talrijke geld schieters (een groter maat shirt zou van pas komen om ze er allemaal goed op te krijgen) tastten voor één keer extra diep in de buidel. Wat ze terugverwachtten was resultaat. "Voorbij" In de eerste week was de oogst schaars. De ploeg werd achter volgd door ellende. De zondag voor de start in Plumelec werd men op het nationaal kampioen schap geconfronteerd met de do- pingaffaire van Paul Wellens en in de Ronde brak er een revolutie uit onder de renners toen Luc Wallays zijn plicht ernstig verzaakte. Som migen dreigden op te stappen als de ploegleiding hem niet zou weg sturen. Omdat men Stephan Mor- jean (polsbreuk) al kwijt was ge raakt, koos free-lance ploegleider Wouters eieren voor zijn geld. Wal lays kon vertrekken. Toch bleef het onrustig, tot gisteren Ludwig Wijnants zegevierde. „Nu zijn alle problemen voorbij", fluisterde een soigneur hem in z'n oor. Ludwig Wijnants. OOSTERHOUT (GPD) Peter Post is niet ingenomen met de komst van een vierde Nederlandse profwielerploeg, die met ingang van volgend seizoen onder de naam PDM en een budget van 2,5 miljoen gulden per jaar haar natio nale en internationale debuut zal maken. „Dit kan alleen maar een prijsverhogend effect tot gevolg hebben", aldus de ploegleider van concurrent Panasonic. „Nu al worden er exorbitant ho ge salarissen betaald aan renners die dergelijke bedragen nooit waar kunnen maken. Wat zal het worden als er nog een formatie bij komt? Op deze manier is het formeren uitgebalanceerde equipe binnèn afzienbare tijd onmogelijk, omdat je dan miljoenen en nog eens miljoenen guldens nodig zult hebben. Voor de werkgelegenheid in de wielerwereld mag deze nieu we ploeg op dit moment dan een uitkomst zijn, voor de toekomst heb ik mijn bedenkingen", aldus Post in een eerste reactie. Het Oosterhoutse bedrijf PD Magnetics, fabrikant van audio- en videocassettes, is bereid 2 a 2,5 mil joen gulden per jaar in de nieuwe ploeg te steken, die voorlopig voor drie jaar wordt opgericht. Ex-we- reldkampioen achtervolging Roy Schuiten (34) is al bereid gevonden als ploegleider te gaan optreden. Schuiten verblijft momenteel in Frankrijk, waar hij tijdens de Tour contacten zal leggen met te con tracteren coureurs. De bedoeling is dat Schuiten 15 renners aantrekt van wie zoveel mogelijk Nederlan ders. Zijn aandacht zal daarbij vooral uitgaan naar renners die nog geen contract voor volgend seizoen op zak hebben, zoals Ste ven Rooks, Gerard Veldscholten, Theo de Rooy en ook Phil Ander son, die nog steeds niet heeft bijge tekend bij Post. „We waren er eigenlijk al heel snel uit wie ploegleider moest wor den", aldus een woordvoerder van PD Magnetics, een joint venture van Philips Eindhoven en de Ame rikaanse chemische multinational EI du Pont de Nemours. „Schuiten is een jonge, ambitieuze vent met kennis van zaken. Hij heeft ruim tien jaar in de professionele wieler sport gezeten. Zo iemand hadden we nodig om de ploeg samen te stellen. Met die opdracht is hij ook naar de Tour afgereisd: kijk maar wie er interesse heeft en volgens jou in de ploeg past. Zo is Peter Post in het verleden tenslotte ook begonnen...". Schuiten twijfelde overigens geen ogenblik toen hij vorige week voor deze functie werd benaderd. Het contract met het Oosterhoutse bedrijf was binnen enkele uren ge sloten. Even snel bereikte men een akkoord met Peter Bonthuis, die het administratatieve gedeelte voor zijn rekening zal nemen. De reden om een (fors) deel van het promotiebudget in de wieler sport te steken verschilt niet met die van andere bedrijven die hun heil in publiciteitssport nummer één hebben gezocht. „Het vergro ten van de naambekendheid staat bij ons voorop", geeft de woord voerder van het bedrijf toe. „Op dit moment bedraagt die in Nederland 8 a 10 procent. Een vreemde zaak, omdat we een marktaandeel van 20 procent hebben. De wielersport lijkt ons een uitstekend middel om deze cijfers te doen stijgen". Over een periode van drie jaar is men dus bereid ongeveer 7,5 mil joen gulden in de ploeg te steken, die volgend seizoen in ieder geval aan de Tour de France en de Ronde van Italië zal deelnemen. „Je kan duidelijk merken dat het het be drijfsleven weer beter gaat, ze zijn weer in staat het geld over de balk te gooien", aldus een cynische Pe ter Post. „Waar willen ze de ren ners vandaan halen, zo vraag ik me af. Maar veel sponsors blijken te genwoordig al tevreden te zijn wanneer ze een renner met hun merknaam op televisie zien. Wan neer je dat als maatstaf neemt moet het inderdaad weinig moeite kos ten zo'n nieuwe ploeg te vullen. Maar nogmaals, ik heb mijn twij fels over de gevolgen hiervan. De prijzen worden te hoog opgedre ven en dat zal merkbaar zijn in de toekomst. Waarom denk je anders dat er al zoveel Franse ploegen gaan stoppen". NANCY (GPD) - De vijfde etappe van de dames Tour de France werd gisteren een interland Holland- België. De twee nationale kam pioenen, Thea van Rijnsoever en Josiane Vanhuysse, bepaalden het beeld van de rit tussen St. Pierre sur Dives en Nancy. Het draaide uit op een teleurstelling voor Van Rijnsoever, die opnieuw in een be- klimminkje moest lossen. „Ik heb er geen excuus voor. Die Belgische was sterker", zei ze. Uitsluitend voor deze Tour de France had de renster uit Breuke- len begin dit jaar nog een startver- gunning aangevraagd bij de wiel- renunie. „Na de Olympische Spe len had ik een kater. Het was niet goed gelopen en ik vroeg me af waar ik het nog voor deed. In de winter heb ik me dan ook lekker uitgeleefd, maar toen kwam ineens het nieuws van de Ronde van Ne derland. Die wilde ik meemaken en vooral natuurlijk de Tour. Die ervaringen had ik nog niet", vertel de de kampioene. Ze was daarin al waardevol. Tij dens de eerste etappe steunde ze op uitputtende wijze Heieen Hage, die de rit won en de trui pakte. „Gisteren tijdens de 99 kilometer lange etappe moest ze weer in haar reserves tasten. Vijftig kilometer voor het eind sprong ze weg uit het peloton. Pas 25 kilometer later („Ik had gehoopt dat het eerder zou ge beuren") kreeg ze gezelschap. Jo- sianne Vanhuysse sloot zich aan en uitstekend samenwerkend reden ze richting eindstreep in Nancy. Een kilometer voor het eind moest Thea van Rijnsoever de tol betalen voor de zware inspanning, die ze voordien had geleverd. Terwijl de Belgische juichend over de streep ging. werd ze opgeslokt door het peloton. De Francaise Jeannie Longo won de sprint van het pelo ton en kwam rianter aan de leiding. Heieen Hage was met een zevende plaats de beste Nederlandse. n 7 seconden, met tijdsvergoe- ding 5.54,37, gemiddelde snelheid 36,748 km/uur 2. Herrera (Col, Meza) 5.55,12, met Van Eynde (Bel, Godefroot) 5.55,15 6. Van Brabant (Bel, Wouters) 5.55,16 7. Kelly (Ier, De Gribaldy) 8. Van den Brande (Bel, De Kimpe) 9. Anderson (Aus, Post) 10. Vande raerden (Bel, Post) 11. Prieto (Spa, Echa- i, Perurena) 13. Le- Segers (Bel, Wou- land) 18. Fasolo (Ita. Boifava) 19. Madiot (Fra, Guimard) 20. Criquielion (Bel, De Kimpe) 22. Andersen (Den. Köchli) 23. Hi- Rooks (Ned, Post) 33 Leo van Vliet (Ned, Raas) 37. Teun van Vliet (Ned, Swerts) 38. Veldscholten (Ned, Post) 52. Kuiper (Ned, Swerts) 57. Wijnands (Ned, Raas) 1. Josiane Vanhuysse (Bel) 102,4 2 3359, met tijdsvergoeding 2.33.44, Jeannie Longo (Fra A) 2.34.13, met tijds' lerie Simonnet (Fra B) 2.34.13, 5. Maria Ca- nins (Ita) 6. Paula Westher (Zwe) 7. Heieen Hage (Ned) 8. Tuuliki Jahre (Zwe) 9. Imel- da Chiappa (Ita) 10. Petra Stegherr (BRD), zelfde tijd als Longo, 17. Thea van Rijnsoc- vcr (Ned) 2.34.21, 25. Hennie Top (Ned) 2.34.29,36. Monique de Bruin (Ned) 2.34.33, 41. Petra Groen (Ned) 2.34.46, 51, Petra de Bruin (Ned) 2.35.10. Fons van Katwijk werd gisteravond gehuldigd als winnaar van de slotetappe van de 'Six'. De wegkapitein canms"(Ito°op °0 32^3 Valerie Si monnet van de Van Erp-ploeg kreeg op het erepodium naast zich Rene Kos (tweede) en Gert Jacobs (derde). (Fra B) op 0.49 4. Heieen Hage (Ned) op 1.07 (foto Nanno Bloupot 5. Mandy Jones (Gbr) op 1.14 6. Hennie Top GOUDA - Hans Langerijs sloeg gisteravond tijdens de huldiging van Nico Verhoeven als de win naar en Theo Appeldoorn als de nummer twee van de "Zes van Rijn en Gouwe" de spijker op zijn kop: "Theo miste duidelijk de steun van een paar goede ploegmaats om zich tot het einde toe staande te kunnen houden. Het was daarom spijtig dat ikzelf en Theo Smit niet van de partij waren, dan had ik het nog willen zien". Inderdaad had in dat geval de fi nale van de "Six" een geheel ander verloop kunnen krijgen. Routi niers en oud-winnaars Smit en Langerijs zijn immers ploegmaats van Appeldoorn. Vanwege blessu res konden zij ditmaal echter niet aan dit traditionele criterium-ge- beuren voor niet Tour de France rijders deelnemen. De noodgedwongen op non-ac tief staande Waddinxvener Hans Langerijs stipte met zijn opmer king gelijk het manco van de acht ste editie van de Six aan. Het deel nemersveld was met een veertigtal renners (van wie er nog een aantal tussentijds afhaakte) te beperkt om enig tegenwicht tegen het ploeggeweld van Skala en in min dere mate Nikon te kunnen bie den. De overige renners dienden als vrijwel eenling de strijd aan te binden en waren daardoor bij voor baat kansloos. Zo blijft het de vraag wat de nummer drie uit het klassement, neo prof onder de neo profs Gert Jacobs, had kunnen presteren indien hij over de assis tentie van een ploeg had beschikt. De Zes blonk daarentegen wel uit van strijdlust, de veelal nog jon ge professionals stortten zich als ware amateurs in het koersgeweld. Ook in Gouda zat de gang er goed in. Fons van Katwijk maakte daar het succes van de Van Erp-brigade compleet, door zich de slimste uit een kopgroep van zeven te beto nen. Daarachter stelde Theo Ap peldoorn (opvallend sterk rijdend voor een renner die elk jaar heen en weer "jo-joot" tussen de gelede ren der amateurs en professionals) tijdens de finale nog ultieme po gingen in het werk om de leiders trui van Verhoeven te bedreigen. Tevergeefse moeite, het daags te- voor verloren gegane terrein viel voor hem tegen het geweld van de Skala-ploeg niet meer goed te ma ken. Wel bleef Appeldoorn zijn ri vaal aan de meet nog enkele me ters en daarmee een plaats voor (acht om negen), maar dat zette toch ook geen zoden meer aan de dijk. De eerste drie in de etappe: 1 Fons van Katwijk; 2 René Kos; 3 Gert Jacobs. De eerste drie in het eindklassement: 1 Nico Verhoeven 216 punten; 2 Theo Appeldoorn 194: 3 Gert Jacobs 176 punten. RUUD DOBBELAAR Algemeen klassement 1 Andersen (Den, Köchli) 40 uur en 5 mi nuten 2. Vanderaerden (Bel, Post) op 40 se- condein 3. Lemond (VSt, Köchli) op 1.05 4. Hinault (Fra, Köchli) op 1.07 5. Kelly (Ier, De Gribaldy) op 1.09 6. Bauer (Can, Köchli) op 1.18 7. Veldscholten (Ned -Post) op 1.28 land) op 2.11 16. Pascal Simon (Fra. Ber- land) op 2.16 17. Millar (GBr, Berland) op 2.18 18. Rooks (Ned. Post) op 2.22 19. Wij nands (Ned, Raas) op 2.24 20. Forest (Fra, Berland) op 2.28 22. Steven Roche (Ier, Ge miniani) op 2.31 27. Leo van Vliet (Ned, Raas) op 2.48 32. Criquielion (Bel, De Kim pe) op 3.05 39. Ludwig Wijnants (Bel, Wou ters) op 3.48 48. Van der Poel (Ned, Raas) op 4.09 58. Manders (Ned, Raas) op 4.47 59 Shapiro (VSt, Raas) op 4 48 63. Van Meer (Ned, De Gribaldy) op 4.54 69. Lammerts (Ned, Post) op 5.18 72. Adri van Houwelin- gen (Ned, Swerts) op 5.36 74. Jan van Hou- welingen (Ned, Swerts) op 5 50 75. Teun van Vliet (Ned, Swerts) op 6.00 83. Lubber- ding (Ned, Post) op 7.01 91. Nijdam (Ned. 124. Nulens (Bel, Post) op 15.03 130. De Keulenaer (Bel, Post) op 15.45 136. Ducrot (Ned, Raas) op 17.03 140. Solleveld (Ned, Raas) op 17.45 158. Pieters (Ned, Minguez) op 31.35 168. en laatste Fuerte (Spa, Min guez) op 57.51. Puntenklassement: 1. Vanderaerden (Bel. Post) 115 punten 2. (Ned) op 1.38 7. Tuuliki Jahre (Zwe) op 1.47 8 Cecile Odin (Fra A) op 1 57 9. Petra Steg- her (Brd)op 1.57 10. Marie Hoeljer (Zwe) op 1.57 18. Thea van Rijnsoever(Ned) op 2.38 21. Petra de Brum (Ned) op 2.49 41. Moni que de Bruin (Ned) op 3.46 48. Petra Groen (Ned) op 4.11 Dagploegenklassement: 1. België 7 uur, 42 minuten en 25 seconden 2. Zweden op 14 seconden 3. Italië z.t. 4. Groot-Brittannie op 0.25 5. Nederland op 0.38 6. Frankrijk A 0 46 3. Fra rijk I 0.38 4. Italië op 0.'44 5. Zweden op 1.14 6. Groot-Brittannië op 1.50 Kelly (Ier, De Gribaldy) 109 3. Castaing (Fra, Berland) 93 4. Van Brabant (Bel, Wou ters) 91 5. Andersen (Den, Köchli) 85 6. An derson (Aus, Post) 79 17. Van der Poel (Ned, Raas) 56 10. Solleveld (Ned, Raas) 48 Bergklassement: 1. Van der Poel (Ned, Raas) 35 2. Bernau- deau (Fra, Ocana) 28 3. Herrera (Col, Meza) 22 4 Claveyrolat (Fra, Geminiani) 14 5. Du crot (Ned, Raas) 10 Dagploegenklassement: 1. Wouters 17 uur 45 minuten en 39 secon den, 2. Post op 5 seconden 3. Echevarri 4. Meza, zelfde tijd als Post 5. Godefroot op 0.08, 6. Köchli op 0.09 9. Raas zelfde tijd Algemeen ploegenklassement: 1. Köchli 120 uur, 18 minuten en 20 secon den 2. Post op 3.23 3. Raas op 4.14 4. Ber land op 5.01 5. Guimard cp 5.33 WIELRENNEN - Bert Ooster bosch heeft in Reutlingen een cri terium over 84 klometer gewon nen. Hij bleef de Westduitser Götz Heine en de Belg Guido van Cal- ster voor. Van Calster bleef eerste in het algemeen klassement met drie punten voorsprong op Ooster bosch. Een tijdrit over 1050 meter werd gewonnen door de Westduit ser Hans Hindelang voor zijn land genoten Stefan Schröfper en Die per Giebken.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13