Fred Filippo keert terug naar UVS Curren serveert ook Connors af Jan Siemerink in halve finale in Sassenheim Centrecourt Wimbledon zo lek als een mandje 'Nu heb ik bewezen bij de absolute top te horen9 Bridgeteams grijpen mis PAGINA 12 SPORT ZATERDAG 6 JULI 1985 Klaas Vink blijft bij Noordwijk LEIDEN - Klaas Vink en Fred Fi lippo gaan niet naar FC Den Haag. De 20-jarige Vink wil zijn studie aan de Haagse Academie voor Li chamelijke Opvoeding laten preva leren boven een (semi) profavon- tuur bij de Haagse eerste divisie club. De na acht jaar bij bij AZ '67 overbodig geworden Filippo (26) keert terug naar zijn oude club UVS. Voor Vink bestond in het verle den al belangstelling van onder an dere Haarlem en Feyenoord, maar de jeugdigde spits van Noordwijk wil eerst zijn studie afmaken voor dat hij een aanbieding van een profclub serieus in overweging neemt. Vink: "Ik ga nu op de Aca demie het derdejaar in en eigenlijk ben ik niet zo'n verschrikkelijke student, dus ik moet zeer veel tijd in mijn studie steken. Bovendien, als ik naar Den Haag was gegaan, had ik rekening moeten houden met een plaats in het tweede en dan speel ik toch liever in het eer ste van Noordwijk". Fred Filippo, leraar lichamelijke opvoeding aan de Almaarse land- Van der Wiel nog ongeslagen BIEL (ANP) - De Sowjet schaker Sokolov heeft gisteren bij het in terzonale toernooi in Biel alleen de eerste plaats in handen genomen. Hij versloeg in de vierde ronde de Spanjaard Martin. Van der Wiel bleef ongeslagen, door een remise met zwart tegen de Joegoslaaf Lju- bojevic. De Israëliër Gutman ver loor het contact met de bovensten door verlies tegen de IJslander Pe- tursson. De andere winstpartijen kwamen op naam van Poloegajevs- ki (Sov) die de Zwitser Partos ver sloeg en de Amerikaan Seirawan tegen de Tsjechoslo waak Jansa. en tuinbouwschool en jeugdtrainer bij UVS, heeft geen trek in een ver lenging van zijn betaalde voetbal- bestaan bij Den Haag. De Leide- naar kreeg aan het eind van het vo rig seizoen geen nieuwe con tractaanbieding van zijn Alkmaar- se werkgever, die bovendien ver zuimde een ontslagaanvraag voor de centrale verdediger in t.e dienen. Danzkij de bemiddeling van de spelersvakbond (WCS) is Filippo met AZ een afvloeiingsregeling overeengekomen. Filippo: "Ik heb natuurlijk wel een beetje water bij de wijn moeten doen, maar dat vind ik geen ramp. Voor mijn inko men ben ik namelijk niet langer af hankelijk van AZ, omdat ik er op school flink wat uren bij heb ge kregen". Gray: onzeker De komst van spitsspeler Andy Gray naar PSV is uiterst onzeker. De Eindhovense club had al over eenstemming bereikt met Everton, de werkgever van de 29-jarige Schot. Gray echter liet PSV vrijdag weten dat hij wegens privé- en za kelijke belangen vermoedelijk voor Aston Villa kiest. PSV-bestuurslid Van Raay: "De kans dat hij naar PSV komt moe ten we miniem achten. Gray heeft me zelf laten weten dat hij zwaar opkijkt tegen een verhuizing naar Nederland". Mocht de transfer van de 20-voudig international naar Eindhoven niet doorgaan, dan gaat PSV alsnog op zoek naar verster king. De clubleiding zal zich ver moedelijk op de Engelse spelers- markt oriënterën. Jager: AZ AZ'67 heeft gisteren overeen stemming bereikt met Peter Jager (27), onder meer oud-keeper van Ajax en FC Den Haag. Eerder zag AZ onderhandelingen met de in middels van Den Haag naar Roda JC overgestapte Jan Nederburgh op niets uitlopen. Jager, die de af gelopen seizoenen uitkwam voor de Amsterdamse amateurclub AZS, zal met Hans de Koning gaan uitmaken wie er eerste doelman wordt. AZ heeft nu overeenstemming bereikt met veertien spelers. Met Gaasbeek, die wil terugkeren naar de amateurs (DOVO), en Tiktak is men niet tot een akkoord geko men. Tiktak wil AZ eventueel be trekken in een ruil met Volendam- voorstopper Kees Guyt. Real Real Madrid heeft zich voor het komende seizoen aanzienlijk ver sterkt. Het vertrek van de West duitser Uli Stieleke werd al in eer der stadium gecompenseerd door de komst van international Maceda van Sporting Gijon. Vrijdag con tracteerde Real een andere steun pilaar van het Spaanse elftal, Ra fael Gordillo. De linskbenige mid denvelder van Betis Sevilla werd overgenomen voor het bedrag van 2,4 miljoen gulden. Gordillo (28), die zeven jaar bij Betis in dienst was, tekende bij de Madrileense club een verbintenis voor vijfjaar. Met het zetten van zijn handteke ning werd de speler 2,9 miljoen gulden rijker. Feyenoord Als vierde club in het zevende Rotterdam-toernooi heeft Feye noord de Braziliaanse club Porte Allegre Gremio gecontracteerd. De Brazilianen verwierven in 1983 we reldfaam door het veroveren van de wereldbeker. In Tokio versloe gen zij de Europese bekerhouder Hamburger SV met 2-0. Eerder al had Feyenoord zich verzekerd van de deelneming van Bayern München en het Hongaar se Honved. De wedstrijden worden gespeeld op 2 en 4 augustus. LONDEN (ANP) - Het bijna 60 jaar oude centrecourt van Wim bledon blijkt zo lek als een mandje. Tijdens de wolkbreuk, die gistermiddag het tenniscomplex aan Church Road teisterde, zoch ten de duizenden toeschouwers vergeefs een schuilplaats. Het wa ter liep met stralen door de vergane betonconstructie. Aan de overkant van het complex werden drie eeuwenoude bomen door de bliksem getroffen. In e'e'n van de toegangen tot de zittribunes kwam het water meer dan een meter hoog te staan, (foto AP, bo- Ven). De tropische regenbui van gisteren heeft ertoe bijgedragen, dat de organisatoren van de open Engelse tenniskampioenschappen gedwongen zijn serieus na te denken over de mogelijkheid het centrecourt te overdekken. De miljoenen, die de laatste jaren zijn besteed aan verbeteringen hebben niet veel meer dan lapwerk opgeleverd. De commerciële belangenen zijn op Wimbledon zo groot gewor den, dat het miljoenen zou kosten als de laatste zaterdag en zon dag zouden uitvallen. Voor die schade heeft Wimbledon zich ove rigens verzekerd. Het is de laatste twintig jaar elf keer voorgekomen dat het op de finaledagen regende. In bijna al die gevallen, werd het programma toch uitgespeeld. De enige uitzondering vormde 1982, toen het toernooi de derde week inging; zij het alleen voor het uitspelen van de Finale van het jongens dubbelspel. SASSENHEIM - Hoewel Jan Siemerink pas om de hoek is komen kijken in het Leidse B gebeuren, doet hij al na drukkelijk van zich spreken. Hij wandelde gisteren de hal ve finales binnen in Sassenheim ten koste van Waldo Jan sen, die hij vorige week in de finale B2 op de 'districts' ook al had verslagen. Vandaag zal blijken of hij ook Marcel Vink, nummer 1 geplaatst, aankan. In de onderste helft kende Jan Willem Lugthart weinig problemen met Mi chael v.d. Berg: 6—4 6—0. Bij de dames in B sneuvelde de pa pieren nummer 2, Juliette Grim bergen. Dit was niet echt verwon derlijk aangezien Juliette weinig speelt en absoluut niet in vorm is, terwijl haar opponente, Wil den Hollander, veel potten heeft ge speeld en in een lekker wedstrij dritme zit. Ook werden er een hoop dubbels afgewerkt. Dave Wijn- veldt en Arthur Volten namen het op tegen de gebroeders Van Trigt, maar gingen tën onder: 6-4 6-4. Later op de dag legden de win naars het af tegen Jan Siemerink en zijn vroegere trainer Herman v.d. Capellen. Van Leeuwen en Van Marwijk waren te sterk voor Lugthart en Taat, terwijl Warmer dam en Van Zoelen V.d. Geest en Ruysenaars uitschakelden. Ruud Warmerdam trad ook op in het gemengd dubbel samen met Rose Marie Verdegaal. Zij bonden de strijd aan met de kersverse dis tricts kampioenen Ellen de Groot en Peter Pauwels, die de partij ook wonnen, maar toch af en toe in de problemen kwamen. Zo schreeuw de Peter op een gegeven moment "Uit! Jij! Ik! Nee!...". In C dachten Har Meyer en de Noordwijkse voetbalspits Gert-Jan Bakker de wedstrijd al in de zak te hebben toen Gert-Jan op 5-2 en 40-0 vóór in de derde set een smash voor het inkoppen kreeg. Hij miste echter en gaf zo Nagtegeller en Krans de gelegenheid om alsnog met de winst naar huis te gaan. De aan voerders van de C2 lijst De Mooy en Heemskerk moesten na zware LONDEN (GPD) - Jimmy Connors moet inwendig even hebben gejuicht toen Kevin Curren al in de kwartfinales van het zo onvoorspelbaar verlopende Wimbledontoernooi John McEnroe onderuithaalde. Bevrijd van zijn torenhoog favorie te landgenoot, die hem in de laatste acht onderlinge ontmoetingen tel kens de baas was gebleven, zag de 32-jarige Amerikaan ineens zijn kans schoon. Elf jaar na de eerste titel mocht de als derde geplaatste Connors weer serieus op het Wim- bledonkampioenschap mikken. Het zou zijn tot dusverre teleurstel lende seizoen volledig goedmaken en de geluiden over mogelijk ten- nispensioen doen verstommen. Maar Connors' tiende halve fina le tijdens The Championships ("dat zegt me absoluut niets meer; ik speel alleen nog voor het hoogst bereikbare") draaide uit op een mislukking eerste klas. Droogde de in topvorm verkerende Curren McEnroe afin 1 uur en 47 minuten, Connors kon zelfs nog een kwar tier eerder gedesillusioneerd zijn racket weer inpakken; een illusie armer en een ervaring rijker. Kevin Curren vertoefde vijf we ken geleden nog in Afrika voor een fotosafari en opende aan de Church Road in Wimbledon met succes de jacht op menselijk "los lopend wild" van zeldzame aard. Connors kreeg eveneens zonder medelijden het genadeschot toege diend, als een ditmaal weerloze leeuw. "De ballen waren zwaar en de baan vochtig en traag", besefte de toch onder alle omstandigheden onweerstaanbaar hard serverende winnaar. "Dat werkte in mijn voor deel. Hij kon zo veel minder pres sie ontwikkelen". Die speelomstandigheden waren te wijten aan een tropische on weersbui die boven het Wimble- doncomplex was losgebarsten, waardoor niet alleen drie bomen werden ontworteld, maar ook de eerste twee halve-finalisten ruim anderhalf uur later dan gepland op het centre-court verschenen. Later stoorde het vallende hemelwater ook de partij tussen Boris Becker en Anders Jarryd, die vandaag wordt afgemaakt. Dit halve-finale- duel werd gestaakt bij een 1—1- stand in sets en een zelfde verhou ding tijdens de derde spelreeks. Kevin Curren moest dus nog even wachten op zijn finaletegen stander, maar wie van beiden het ook zal zijn, de gewezen Zuidafri kaan barst van het zelfvertrouwen. Hij stelde gisteren opnieuw na drukkelijk zijn kandidatuur voor een plaats in het Amerikaanse Da- vis-Cupteam, mogelijk geworden door zijn onlangs beloonde natura- ROTTERDAM - De Ahoy-organi- satie heeft gisteren overeenstem ming bereikt met de ABN over een driejarige sponsoring van het we reldtennistoernooi in Rotterdam. In tegenstelling tot voorgaande ja ren zal de bank als enige geldschie ter optreden. Het tennistoernooi staat volgend jaar voor 24 tot en met 30 maart op de kalender. lisatieverzoek. De nieuwbakken inwoner van de Verenigde Staten wilde niet langer gebukt gaan on der de in vele naties afgekondigde boycotmaatregelen wegens de apartheidspolitiek in zijn voorma lige thuisland. Dat Curren zich tegenwoordig overal zonder al te veel problemen kan vertonen, heeft kennelijk een weldadige uitwerking op zijn soms verbluffende en ontspannen ogen de tennis. "Ik heb me altijd een beetje laten intimideren door de "grote jongens", maar nu heb ik bewezen in elk geval op de snelle, banen tot de absolute top te beho ren", kon de 27-jarige in Texas woonachtige Curren gisteren zon der overdrijving roepen. Ongetwij feld tot genoegen van coach War ren Jacques, die zijn pupil na de overwinning op McEnroe min of meer had verweten zich veel te be scheiden te gedragen. Dat is nooit de sterkste eigen schap geweest van Jimmy Con nors. Hij liet op Wimbledon geen enkele gelegenheid onbenut te be nadrukken dat 20 jaar tennis, waar van 12 aart de top, hem nauwelijks hadden veranderd. Lichamelijk mocht "pappie" dan wel ouder zijn geworden ("ik heb meer tijd nodig om na een wedstrijd te herstel len"), mentaal voelt hij zich "net als toen ik 15 of 16 was. Het reizen en de persconferenties kunnen me gestolen worden, maar ik ben veel te prestatief en zakelijk ingesteld om al terug te willen blikken op de hoogtepunten. Het kan de mensen geen moer schelen welke mooie re sultaten je in het verleden hebt ge boekt. Het gaat om nu!" Wat dat betreft moet de Ameri kaan gisteren nadrukkelijker dan ooit aan het denken zijn gezet. Hij heeft weliswaar nog steeds een toernooi-overwinningenrecord (105) in het bezit, maar het laatste succes - geboekt in Tokio - da teert al weer van vorig jaar okto ber. Nimmer tevoren is Connors in zijn lange carrière zó lang zonder Grand-Prixzege gebleven. Is het dan toch tijd geworden dat de "oveijarige kwajongen" net als zijn grote boksende favoriet van wel eer, Joe Frazier ("Ik genoot als hij alles had gegeven en met bloed "en vol schrammen werd wegge voerd") uit de ring zou moeten stappen?" "Maken jullie je nu maar niet druk over m'n afscheid, dat doe ik zelf wel", bitste Connors (32) de verzamelde journalisten bij herha ling toe. „Ik zal ooit 'es opstaan en ontdekken dat ik niet meer vol doende gemotiveerd ben voor een gemiddelde wedstrijd; dan stop ik. En dat moment zal zich ongetwij feld binnen vijfjaar aandienen". Kevin Curren: "Alles werkte in mijn voordeel Kevin Curren (VS)—jimmy Corinors(VS) 6-2, 6-2, 6-1, Boris Becker (Wdl)-Ahders Jarryd (Zwe) 2-6, 7-6, 1-1, afgebroken. (Tsj)-Kathy Jordan (Vst)/Elisabeth Smylie (Aus) 7-5,1-0, afgebroken. Martina Navrati- lova/Pam Shriver (VS)-Hana Mandlikova (Tsj)—Wendy Turnbull (Aus) 6-4, 6-2. Meisjes, kwartfinale: Jenny Byrne (Aus)— Digna Ketelaar (Ned) 6-1, 6-2. SCOREBORD Interzonaal toemooin Biel, uitslagen vierde ronde: Poloegïüevski (Sow)-Partos (Zwi) 1-0, Pe- tursson (IJs)-Gutman (Isr) 1-0, Short (En- g)—Rodriguez (Cub) afg, Seirawan (VS)— Jansa (Tsj) 1-0, Sax (Hon)-Vaganjan (Sow) Mannen: 1500 meter vrije slag: 1. Arthur de Rouw (Dommelbaarzen) 16.10,76; 2. Ronald van Maurik (KNZB) 16.30,18; 3. Cees-Jan Win kel (RZV) 16.30,26 4. Jack Takken (Hoorn) 16.31,04; 5. Erik van Dartel (BZV) 17.12,25; 6. Walter de Kruiff (VZC Veenendaal) 17.13,55; 7. Dick Roest (WVZ) 17.15,01. Idem jongens '69: 1. Alain de Kort (HPC) 4,11; 2. Marco van den Berg 17.34,37; 3. Jimmy Connors: "Ik zal ooit voldoende gemotiveerd ben". De belangrijkste uitslagen van de eerste dag van de Nederlandse zomerkampioen- schappen zwemmen in Amersfoort zijn: Vrouwen: 400 meter wisselslag persoonlijk: 1. Marianne Muis (Dedemsvaart) 5.02.76; 2. Kitty Oude Njjeweme (Dinkel) 5.10,96. Idem meisjes 1969: 1. Linda Oegema (De demsvaart) 5 03.40; 2. Margit de Pon (PSV) 5.15,29; 3. Ingrid van der Flits (Zeeschui mers) 5.15.94. Idem meisjes *70:1. Cecile Smit (Tolhekke) 5.32,33. Idem meisjes '71: 1. Hanneke de Jong (La- ga-Diana) 5.12,1; 2. Marlies van Bréen (La- ga-Diana) 5.20,7; 3. Patricia Heeremans (Zeeschuimers) 5.22,67. Idem meisjes '72: 1. Daniélle Veenhuizen (Dedemsvaart) 5.18,57; 2. Evelien Klein- huis (Eemsrobben) 5.22,44; 3. Ellen Voèts (AZC) 5.27,33. 4x100 meter wisselslag: Dolfijn 4.30,21; 2. AZPC 4.31,07; 3. Dinkel 4.33,60; 4. Laga- Diana 4.35,60; 5. VZV Veenendaal 4.37,73; 6. Dedemsvaart 1 4.38,48; 7. WVZ 4.40,86; 8. PSC 4.46,02. Stand: 1. Sokolov 3'/2 punten. 2. Van der Wiel, Tor- re en Vaganjan 3, 4. Li. Ljubojevic, Seira wan, Poloegajevski en Gutman 1xh, 9. An- dersson, Jansa en Petursson 2. 13. Rodri guez en Short 1 1 afgebroken, 15. Partos en Sax 1, 17. Quinteros en Martin Vi. De uitslag van de eerste training voor de GP Formule I van Frankrijk, die morgen in Le Castellet wordt gehouden, is: 1. Senna (Bra) Lotus 1.32.835. 2. Rosberg (Fin) Williams 1.33,484,3. Prost (Fra) McLa ren 1.33,547, 4 Lauda (Oos) McLaren r1.33,860, 5. Piquet (Bra) Brabham 1.33,981, niÓ,94;"3.' Reginald Beelacruf(Laga-Dia- 6. De Angelis (Ita) Lotus 1.34,022. na) 18.02.08. WK Finjollen, uitslag laatste zevende en laatste race: 1. Bengtsson (Zwe), 2. Blaska (Pol), 3. McCloud,(VS), 4. Soekoroeskov (SOw), 5. Nyren (Zwe), 6. Koperski (Sow), 7. Hjort- naess (Zwe), 12. Hummel (Ned), 40, Van Manen (Ned), 42. Kwikkers (Ned), 47. Peet (Ned). Zielhuis (Ned) gediskwalificeerd. Marcel Wouda (Zeester) 18 31,64. 4x100 meter vrije slag jongens onder 16 jaar: 1. AZC 3.54,93; 2 Zian/Vitesse 3 54,95: 3. Zwemlust/Den Hommel 3.56,21; 4. DZPC 3.57,23; 5. Laga-Diana 3.58.12; 6. Daphnia 4 00.76; 7. HZC Wcusthag 4.01,63; 8. HPC 4.03,03. Italië 261,4. Nederland 259,5. Zweden 254. en Denemarken 358, 5. Zweden 357, 6. En geland 355, 7. Nederland 352. De nummers één en twee plaatsen zich rechtstreeks voor de strijd om de wereldti tels in Sao Paolo. 3. Bengtsoon 83,7, 4. McCloud 83,7, 17. Wereldkampioenschap Flying Dutchman, op het Gardameer. Uitslag tweede wedstrijd: punten, 2. Adler (Bra) en Celon (Ita) 16,0 punten, 15. Haakman/Alkemade 46,0 pun ten, 24. Koning/Schelling 62,0 punten. strijd Schouten en Galjema naai de volgende ronde laten gaan: 6-2 4-6 6-7. De favorieten in D30+ Gesta Fernandez en V. Gerven de den wat van hen verwacht werd door Oost en Bonnet met 6-1 6-3 te verslaan. E. de Vries bereikte als eerste de halve finale in het HEC2 ten koste van M. de Hoog. Ook Jo- han v.d. Lippe kwam een ronde verder en moet nu de strijd aanbin den met F. v.d. Berg die won van Jack Manuputty. Nel Weyermans, die het in B zal opnemen tegen Hennie Fehling is ook in C nog steeds van de partij. Ze versloeg Ellen de Jong met 7-6 6—3. De nummers 1 van Cl en C2; respectievelijk Heieen v.d. Berg en Pascal Jongmans acteerden bei den naar verwachting door hun op ponenten M. Kuipers en H. v.d. Ak ker te verslaan. JACQUELINE VAN WIJK. OVERIGE UITSLAGEN- DEB M. Ver degaal - A. Junger 6-2 6-0, GDB H. Feh- ling/W. Jansen - M. Verdegaal/M. Vink 2-6 2-6. HEC1 E. de Graaf - S. vd Mark 6-4 2-6 6-2, M. Visser - K.vd Hoorn 6-1 6-0. M. Pieters - W. Stegeman 6-3 6-4, E. Snellenberg - J. Pauwels 6-2 3-0 ret., DE- C2 C. Voskuil - B. Broekhof 6-3 6-1. HDC1 J. Pauwels/R. Liefbroer - V+B Koning 6-2 6-2, S. vd Mark/M. v Trigt - J. Vonk/M. Hoekstra 6-4 6-1, HDD30+ P. Dobson/P. Harris - P. Kesteloo/F. v Mas- ticht 6-1 6-1. GOLF - Het Nederlandse team is in de strijd om de Europese golfti- tels voor dames met een nederlaag gestart. In poule B verloor Oranje met 3-4 van de Noorse dames. De Nederlandse dames spelen om plaats dertien met België en Fin land. VOLLEYBAL - Het Jong Oran je volleybalteam heeft gisteren bij een vijf-landentoernooi in Zweden de eerste wedstrijd gewonnen. De Nederlandse heren versloegen Frankrijk met 3-0 en stonden daar bij slechts twee punten af. Engelse 'fan' negen maanden Belgische cel BRUSSEL (ANP) - De correctio nele rechtbank in Brussel heeft een negentien-jarige supporter van Liverpool veroordeeld tot een ge vangenisstraf van twaalf maanden, waarvan drie maanden voorwaar delijk. Samen met vijf andere En gelsen, die nog in hechtenis zijn, werd de aanhanger van Liverpool op de middag voor de Europese be kerfinale aangehouden wegens diefstal en openlijke geweldple ging. Met de rampzalige gebeurtenis sen rond de finale tussen Juventus en Liverpool in het Heizelstadion, hebben de zes voetbalfans geen be moeienis. De advocaat van de jeug dige Liverpool-aanhanger kondig de aan in beroep te zullen gaan. Als! getuige werd onder meer de stand houdster van een frites-kraam ge hoord. De vrouw ontkende dat de jongen diefstal had gepleegd. Op grond van andere getuigen-verkla- ringen achtte de procureur niette min diefstal en openlijke geweld pleging bewezen. De andere vijf in hechtenis verkerende Engelsen moeten nog voorkomen. SALSOMAGGIORE (ANP) - De dames van Frankrijk en de Oosten rijkse heren hebben gisteren in Salsomaggiore de Europese brid- getitels veroverd. De Francaises bleven de rest van het deelnemers veld ruim voor maar de Oostenrijk se heren legden pas in de laatste ronde beslag op het goud. De Ne derlandse teams bleven verstoken van een medaille. De dames misten het brons op slechts twee punten, de heren vergooiden in de laatste ronde tegen het zwakke Grieken land hun kansen volledig en wer den slechts zevende. Ton Buunk niet mee naar EK DEN HAAG (ANP) - Na het afval len van Stan van Belkum kan bondscoach George Geurtsen voor de strijd om het Europees kam pioenschap waterpolo in Sofia ook geen beroep meer doen op aan voerder Ton Buunk. De 33-jarige speler ondervindt teveel last van een liesblessure die hem op het moment zelfs het trainen belet. Geurtsen betreurt het verlies van zijn aanvoerder. „Ton was natuur lijk niet zomaar iemand en het zal ook niet gemakkelijk zijn een op volger voor hem te vinden".

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 12