De top-2, en verder niets Ruiker tweede in Helsinki de bak' Lugthart bijna onderuit 'Wé kunnen meteen aan Digna Ketelaar in kwartfinales Rob Barell kanshebber in Nieuwkoop Wielerploeg rond Schuiten Geen straf voor Den Haag In jeugdtoernooi Budd mist wereldrecord Edo Ophof over EC-tegenstander Porto PSY bijna akkoord met Gray Evert en Navratilova gemakkelijk in Wimbledon-finale VRIJDAG 5 JULI 1985 Ruim driehonderd deelnemers zul len zaterdag 6 juli in Nieuwkoop van start gaan voor het Benelux- kampioenschap Triathlon 'short distance'. Bij de derde uitgave zal de totale top van Nederland, Belgie en Luxemburg actie de presence geven. Als grote kanshebber wordt Rob Barrel gezien. De man met het startnummer een heeft dit seizoen al een aantal keer laten zien dat zijn vorm zodanig is dat het voor de concurrenten erg moeilijk zal wor den om hem van de eerste plaats af te houden. Barrel krijgt uiteraard tegenstand te verduren van Neder lands kampioen Axel Koenders, maar ook van de Belg Mark Ver- looy alsmede van ex-wielrenners Peter Zijerveld. Ook Gregor Stam uit Almere wordt tot de favorieten gerekend. Tevens zijn er deelne mers uit Nieuw Zeeland, Canada en Zwitserland. De bekendste is Nieuwzeelander Jan Hellemans. Regionale favorieten zijn o.a. Ro bert van Zijp (Leiden), Fred Kloot wijk (Oegstgeest) en Dirk Tuithof (Nieuwkoop). Bij de vrouwen zal de strijd naar verwachting gaan tussen de kam pioene van België, Lieve Paulus, de Benelux-kampioene van vorig jaar, Vera Zeitzen uit België, en de Nederlandse vrouwen Manna Luk- kien en Mia Wijten. De Boskoopse Marianne Gratama geldt hier als streekfavoriet. De deelnemers aan het triathlon- spektakel zullen om 10.30 starten bij de jachthaven Tijsterman in Nieuwkoop voor het eerste onder deel zwemmen over 1900 meter. Direct daarop volgt het onderdeel fietsen over negentig kilometer (twee rondjes van 45 kilometer rond Nieuwkoop) en het slotonder- deel is een halve marathon. Rond de klok van 14.00 uur wordt de eer ste deelnemer aan de finish aan de Kennedylaan verwacht, waarna de prijsuitreiking om 17.00 uur plaats vindt. OOSTERHOUT (GPD) Het Ne derlandse beroepswielrennen krijgt er een internationale top- ploeg bij. De in het Brabantse Oos terhout gevestigde onderneming PD Magnetics (een joint venture van Philips en het Amerikaanse chemische bedrijf Du Pont de Ne mours) gaat gedurende drie jaar een ploeg sponsoren die qua bud get niet onder doet voor de équipes van Peter Post en Jan Raas: onge veer 2,5 miljoen gulden per sei zoen. Bedoeling is dat de Tour de France en de Ronde van Italië cen traal komen te staan in het pro gramma. Als ploegleider voor de nieuwe groepering die gaat rijden onder de naam PDM, werd oud-be roepsrenner Roy Schuiten (34 jaar) aangetrokken. De nieuwe ploeg zal bestaan uit 15 renners. Onaantastbaar bij het hoog springen is dit jaar de Bulgaarse Stefka Kostadinova. De Europese indoorkampioene boekte haar vijf de GP-zege. Met 1,96 meter bleef zij vijf centimeter onder haar beste seizoenprestatie. EINDHOVEN (GPD) Het is zeer waarschijnlijk dat de Schot Andy Gray bij PSV de opvolger wordt van Kenneth Brylle, die het vol gend seizoen uitkomt voor Olym pic Marseille. De 29-jarige Gray kwam het afgelopen jaar uit voor Europacup U-winnaar Everton. PSV heeft de 20-voudig internatio nal een tweejarig contract aange boden. Gray, die dit seizoen vooral in de Europacup-duels zijn waarde be wees voor Everton (onder meer drie doelpunten tegen Fortuna Sit- tard) is door de komst van Gary Li- neker (van Leicester City) naar „Ik herken die verschijnselen wel, maar je kunt er best iets tegen doen", wist Navratilova gisteren. „McEnroe moet gewoon minder toernooien spelen en daartussen meer vrijaf nemen; ook tijd beste den aan zaken buiten tennis". En Lloyd voegde daar later aan toe: „Als ik uit het circuit treed voor een maand of twee, dan neem ik ook écht rust, pak ik een boek of zo. Dan kun je er best weer acht maanden tegenaan. Kijk, Borg jheeft zichzelf altijd te weinig rust igegund. In de periode dat er geen toernooien zijn spelen sommige mannen gewoon veel te veel exhi bities, alleen omdat ze er een hoop dollars mee kunnen verdienen". Ongenaakbaar De „geldhonger" van Navratilova en Lloyd daarentegen zal allang zijn gestild, zo die ooit heeft be staan. Ze wekken de indruk nog veel plezier in hun tenniswerk te hebben, daarbij overigens duide- Everton min of meer overbodig ge worden. Gray gaf inmiddels zijn ja woord aan Aston Villa maar heeft zijn oog laten vallen op PSV om het komend jaar ook op Europees niveau actief te kunnen zijn. Ever-- ton vraagt zo'n negen ton voor Gray. Notten René Notten komt het volgend seizoen uit voor de Graafschap. De 35-jarige speler kwam gisteravond tot overeenstemming met de Doe- tinchemse eerste-divisionist. Not ten werd voor het laatste gedeelte van de afgelopen competitie door lijk gestimuleerd door eikaars aan wezigheid. Het gevolg is wel dat het duo de „concurrentie" ver bo ven het hoofd is gegroeid. Kun je bij de mannen nog spreken van volwaardige plaatsvervangers, wanneer de toppers het om wat voor reden dan ook laten afweten de in alle hevigheid toegeslagen „Becker-manie" is daar een spre kend voorbeeld van bij het vrou wentennis blijkt het in de breedte droevig gesteld. Na de ongenaakbare top-2 ontlo pen de speelsters elkaar niet of DEN HAAG (GPD) - De vijf Ne derlandse vertegenwoordigers aan de drie Europese bekertoernooien zijn er gisteren tijdens de loting voor de eerste ronde in Geneve met uitzondering van PSV zeer be kaaid afgekomen. PSV, dat was in gedeeld in een zware groep, had bepaald niet over geluk te klagen, want het werd in het UEFA-be- kertoernooi gekoppeld aan het zwakke Avenir uit Beggen uit Lu xemburg. De overige twee Neder landse deelnemers aan dit EC III- toernooi hadden heel wat minder reden tot lachen. Feyenoord moet op 18 september naar Sporting Lis sabon, de nummer twee van Portu gal achter FC Porto, en stadgenoot Sparta trof het nog zowaar nog slechter met Hamburger SV, dat overigens eerst naar Rotterdam komt. Landskampioen Ajax, door de matige EC-resultaten van de laatste jaren niet geplaatst, lootte het sterke FC Porto, de kampioen van Portugal. Voor bekerwinnaar FC Utrecht tenslotte kwam Dina- mo Kiev als tegenstander uit de ko ker. PEC Zwolle ingelijfd om de degra datie af te wenden. Daarvoor speel de de Lichtenvoordenaar achter eenvolgens bij FC Twente, Ajax, Feyenoord, Harelbeke, DS'79 en het Westduitse Olympia Bocholt. André Stafleu hééft nog steeds geen andere club. De transfervrije verdediger van Feyenoord was al rond met Cercle Brugge, maar die transfer is op het laatste moment afgeketst. „Waarom weet ik ook niet", aldus Stafleu, „alles was ge regeld, maar ik werd ineens opge beld dat het van de baan was. Ik wacht nu maar af wat er nog komt". nauwelijks in kracht. Ene Molly van Nostrand, die direct na een zware voetoperatie via de kwalifi catie de laatste acht bereikt door de als vierde geplaatste Manuela Maleeva te verslaan. En Hana Mandlikova, de nummer drie van de wereld, die al snel struikelt over Elizabeth Smylie; de koele resulta ten bewijzen het, zoals ook de „toe vallige" halve finalistes gisteren in Londen, Garrison en Rinaldi. Laatstgenoemde, 18 pas, maar al met een heel tennisleven achter de rug (ze was vier jaar geleden de jongste speelster die ooit een partij won op Wimbledon en vestigde te vens een leeftijdsrecord door de kwartfinales van de open Franse te halen) kreeg welgeteld twee games van Lloyd cadeau. Emoties Wat dat betreft deed Garrison het een stuk beter tegen Navratilova. De beste zwarte tennisster sinds „Black Bombshell" Althéa Gibson in '58 winnend finaliste overi gens nam revanche voor haar dramatische centre-courtoptreden vorig jaar tegen Virginia Wade, toen ze spontaan in tranen uit barstte na een driesets nederlaag. „Die wedstrijd vergeet ik nooit", erkende Garrison, die eerder o.a. Marcella Mesker de baas was ge bleven. „Ik heb daarna veel fan mail ontvangen van mensen die zelf ook hadden gehuild. Tegen woordig heb ik mijn emoties aan zienlijk beter onder controle". Bo vendien serveerde de 21-jarige Amerikaanse sterker dan ooit tevo ren in het duel met Navratilova, te gen wie ze naar eigen zeggen tij dens negen voorafgaande (verlo ren) ontmoetingen nooit haar eigen opslag had behouden. Garrison was nu zelfs twee klap pen van setwinst verwijderd, maar een verrassing behoorde eenvou digweg tot de onmogelijkheden. De toeschouwers hadden kenne lijk op die voorspelbare gang van zaken gerekend, want het bleef gis teren opvallend rustig, op het com plex aan de Churchroad. Zoals ook gedurende de hopeloos verregende eerste week, toen er in totaal 10.000 mensen minder kwa men kijken dan vorig jaar. Wimble don werd zelfs overvleugeld door Bruce Springsteen, die gisteren een concert gaf in het Wembley- stadion. Een ochtendkrant drukte zestien aanvragen af waarin om kaartjes voor The Championships werd gevraagd, maar 54 adverten ties betroffen toegangsbewijzen voor de concerten van „the Boss". Tennis wint echter weer nadrukke lijk terrein op de rockmuziek. Tot gisteren passeerden ruim 1600 per sonen meer de kassa's dan in 1984, toen er over veertien dagen eén be zoekersrecord (390.000) werd ge boekt. En vandaag kunnen de zwarthandelaren opnieuw goede zaken doen. Kaartjes voor de halve finales bij de mannen op het cen tre-court, normaal gesproken 15 pond, schijnen in het illegale cir-; cuit al 350 pond op te brengen. AJAX Edo Ophof is ervan overtuigd dat Ajax „de handen vol zal krijgen aan FC Porto". De Portugezen heb ben dan ook een uitstekend sei zoen achter de rug. In de strijd om de nationale titel werden uit 30 wedstrijden 55 punten gehaald, acht meer dan de nummer twee, Sporting Lissabon en twaalf meer dan Benfica. De grote man in de ploeg was opnieuw Fernando Men- des Soares Gomes, die met 39 doel punten (de helft van de produktie van Porto) voor de tweede maal in zijn carrière (hoogstwaarschijnlijk) topscorer van Europa is geworden. „We kunnen dan ook meteen aan de bak, maar dat betekent zeker niet dat ik het somber in zie, al zijn we met deze speelse voetballers wel gewaarschuwd", aldus Ophof over de verliezend finalist van het Europacup Il-toernooi in 1984. Porto moest het toen in Bazel met 2-1 afleggen tegen Juventus. Het afgelopen seizoen werden de Potu- gezen al in de eerste ronde aan de kant geschoven door Wrexham FC uit Wales. FC UTRECHT FC Utrecht ontvangt in de strijd om de Europacup voor bekerwin naars het Russische Dynamo Kiev eerst thuis. De Sowjet-ploeg nam vorig jaar niet deel aan enige Euro pese cupstrijd en sneuvelde in 1983 in de eerste ronde tegen het Franse Laval, dat door FC Utrecht enkele jaren terug in de intertoto-strijd werd geklopt. Dynamo Kiev is de club van Oleg Blochin, na de legendarische doel man Jashin ongetwijfeld de be kendste voetballer van Rusland. Met 92 wedstrijden in het nationale elftal van Rusland is hij recordin ternational en ook is hij met 186 doelpunten de meest produktieve voetballer in de Russische compe titie. Blochin is inmiddels in de dertig en heeft geen plaats meer in het nationale team, wel is hij de steunpilaar van Dynamo Kiev ge bleven. Linkerverdediger Anatoly De- mianenko maakt deel uit van de nationale ploeg, verder voorstop per Sergej Baltascha en de spelbe paler van de formatie Wladimir Bessonow. Een ploeg die over het hoogte punt heen is. In 1975 werd de Euro pacup voor bekerwinnaars gewon nen. Tien keer werd Dynamo kam pioen van Rusland, de eerste keer in 1961, de laatste maal in 1980. De laatste jaren gaat het minder. Dit afgelopen seizoen eindigde de ploeg op een bescheiden tiende plaats met 34 punten uit evenzove- le wedstrijden. Het succes in de be ker maakte het seizoen goed en dat is dan een gegeven dat de ploeg uit de Oekraine deelt met FC Utrecht. PSV Het Luxemburgse Avenir Beg gen, waartegen PSV lootte, was vo rig jaar nog landskampioen in het groothertogdom. In de eerste ron de van de strijd om de Europacup I drukte het Zweedse IFK Göteborg de Luxemburgers met de neus op de feiten. Via 8-0 en 9-0 werd Ave nir Beggen geëlimineerd. PSV-in- ternational Ernie Brandts: „Het werd eens tijd dat we zo'n tegen stander lootten. De laatste zes, ze ven jaar troffen we het steeds slecht". Ook nu waren de kansen voor PSV-»en gunstige loting gering. De Eindnovense ploeg maakte deel uit van een 'poule' met onder meer FC Köln, Bohemians Praag en Club Brugge, maar het lot kop pelde PSV aan de zwakste tegen stander. Ernie Brandts die wegens een schorsing naar aanleiding van de Europacup-ontmoeting met Manchester United nog een duel moet missen: „Fijn dat we juist zo'n ploeg tegenover ons krijgen. Je kunt in de eerste ronde dan al vast wat sfeer kweken en je bent nagenoeg verzekerd van een plaats in de tweede ronde. Het belangrijk ste is, datje tegen dit soort ploegen met een goede instelling het veld in gaat". Het duel in Luxemburg tussen Avenir Beggen en PSV zal overi gens niet op 18 september plaats kunnen vinden. Op dezelfde dag namelijk speelt Jeunesse d'Esch in het toernooi van de bekerwinnaars tegen Juventus. Omdraaiing van de data is onmogelijk omdat Ave nir dan gelijk thuis zou spelen met kampioen red Boys Differdingen. FEYENOORD Ben Wijnstekers weet niet pre cies hoe hij moet reageren op Spor ting Lissabon als opponent in de eerste ronde van de UEFA-Cup. „Hoe dan ook een lastige tegen stander", weet de verdediger van Feyenoord. „Wij hebben het voor beeld van het landenteam van Por tugal gezien op het EK in Frankrijk en als de clubs ook zo spelen, is Sporting Lissabon in elk geval een technische ploeg", denkt hij. „On berekenbaar, al moet het wel een voordeel zijn dat we eerst uit spe len; maar ik zal nooit meer zeggen dat we zo'n ploeg wel even oprol len. Daar ben ik vorig jaar wel van thuisgekomen tegen Panathinai- kos". Dit jaar is Feyenoord echter ver sterkt. „Met Sörensen, die we ei genlijk vorig jaar al wilden hebben, Molenaar en Eriksen zijn we in de breedte toch sterker geworden", aldus Wijnstekers. „In elk geval op bepaalde posities. Kansen hebben we dus zeker. Laten we zeggen dat onze mogelijkheden om verder te komen 60 procent zijn". SPARTA Sparta-trainer Theo Vonk voelde zich gisteren zeer ongelukkig. „Wij hebben het slechtste geloot van al le Nederlandse clubs", vond hij na dat Hamburger SV als tegenstan der uit de bus was gerold. „Slech ter hadden we het niet kunnen tref fen. „We ontmoeten nu gelijk een topper en die heeft in de Westduit se competitie afgelopen seizoen dan wel wat minder gepresteerd, maar dat zegt niets. HSV is een topclub en die blijft jaarlijks goed presteren". Dat Sparta de Westduitsers eerst thuis ontmoet, beschouwt Theo Vonk („we zullen ze zeker twee keer gaan bekijken") ook als een nadeel. „Ik had ze liever eerst uit gehad, al is dit natuurlijk wel inte ressanter voor het publiek. Voor onszelf is dat bepaald niet het ge val. Onze kansen om de eerste ron de te overleven zijn zeer gering. HSV heeft veel meer ervaring. Het enige dat in ons voordeel zou kun nen spreken is dat we de underdog zijn en dat winst van ons een enor me stunt zou zijn. Maar daar kun je op voorhand niet van uitgaan. Reëel bekeken hebben we maar zeer weinig kans". ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB heeft FC Den Haag niet schuldig bevonden aan het staken van de wedstrijd in de nacompetitie tus sen Den Haag - De Graafschap. Het LONDEN (ANP) - Gevarieerd spelend heeft Digna Ketelaar zich gisteren geplaatst voor de kwartfinales van het jeugdtoernooi van Wimbledon. De 18-jarige Amstelveense, die vorig jaar samen men Simone Schilder in de meisjesdubbelspelfinale van Parijs stond, versloeg de Braziliaanse Giselle Miro met 6-4,6-4. In de eerste set nam Ketelaar een voorsprong van 5-1. De Braziliaanse trok met gewaagd spel de volgende drie games naar zich toe. In de tiende game haalde de Nederlandse met enkele passeerslagen en een goede lob tot besluit de set binnen. In de tweede set deed zich slechts 'e'en service-doorbraak voor. Digna Ketelaar komt in de kwartfinales uit tegen de winnares van het duel tussen de Ameri kaanse Eleni Rossides en de Australische Jenny Byrne. In de tweede ronde van het jongens enkelspel werd Marc van Eekeren met 3-6,3-6 uitgeschakeld door Jaime Yzaga (Peru). In het toernooi voor spelers boven de 35 jaar was Stan Smith te sterk voor Tom Okker: 6-4,6-4. Becher favoriet De overwinning op McEnroe heeft Kevin Curren niet automa tisch bevorderd tot favoriet voor de halve finales van vrijdag tegen Jimmy Connors en de eindstrijd van zondag tegen de winnaar van het treffen tussen Jarryd en Becker. De 2-6, 2-6, 4-6 waarmee McEnroe ten onder ging, is weliswaar het grootste pak slaag, dat een titelhouder ooit opliep, maar de bookmakers houden McEn roe daar zelf meer voor verantwoordelijk dan zijn tegenstander. Curren komt met 5-2 op de derde plaats na Boris Becker (7-4) en Connors (9-4). Anders Jarryd fungeert met 9-2 als outsider. Apartheid Kevin Curren, halve finalist van Wimbledon, heeft zich onlangs officieel gekeerd tegen de apartheidspolitiek van zijn vroegere va derland Zuid-Afrika. In een ingezonde brief aan het maandblad World Tennis zet Curren de redenen uiteen, waarom hij heeft be sloten zich tot Amerikaan te laten naturaliseren: „Ik steun de poli tiek van mijn land niet. Volgens mij is. het systeem niet goed. Maar ik ben mij ervan bewust dat de Zuidafrikaanse regering niet van plan is mijnentwege van politiek te veranderen", aldus de man, die bij het WCT-toernooi van twee jaar geleden in Amsterdam het middelpunt was van anti-apartheidsdemonstraties. auei wera op woensaag iy juni dertien minuten voor het einde, bij een stand 0-1, door scheidsrechter Thomas gestaakt, omdat zelfge maakt vuurwerk temidden van de spelers ontplofte. De tuchtcom missie, die van FC Den Haag een uitvoerige rapportage over het in cident had gekregen waarin het al le genomen preventieve maatrege len opsomt, is van mening dat de schuldvraag van het incident niet is vast te stellen. Daarop besloot zij niet tot vervolging van Den Haag over te gaan. Voordat de uitspraak van de tuchtcommissie bekend werd, had het bestuur van FC Den Haag in een brief aan het sectiebestuur be taald voetbal medegedeeld dat het door de eerste divisieclub gedepo- neerde protest tegen het niet uit- Chris Evert kende weinig moeite met de toevallige halve finaliste Kathy spelen van de wedstrijd werd inge- Rinaldi, die zij in stijl van het centrecourt mepte. (fotoAP) trokken. SASSENHEIM - Jan v.d. Geest uit Voorhout had het gisteren in het tennistoernooi van Sassenheim te gen Willem Lugthart bijna voor el kaar. Bij de stand 7-5,5-2 en match point voor kreeg hij een uitsteken de smashkans tegen de als num mer twee getipte Lugthart, die de bal evenwel wist te retouneren. Ook een tweede smash bracht Lug thart terug, waarna de tennisser van de Leidse Hout de rally ge durfd beëindigde met een stopvol ley. Daarna was het gebeurd met V.d. Geest eri zonder nog verder in problemen te komen, trok Lug thart de winst naar zich toe: 7-5, 6- 2. De partij uit de eerste ronde tus sen Herman v.d. Capellen en Joost van Leeuwen begon een uur later dan gepland en ging na een matige partij voor de ongemotiveerde V.d. Capellen verloren. C-speler Martin Hoekstra kwam ook een rondje verder in B. Dit ten koste van Bub v.d. Zee, die op matchpoint vóór in de derde set opgaf wegens een armblessure. Hij is niet de enige deze week. Roy Mooyman was in zijn partij van eergisteren door zijn rug gegaan en na het een setje geprobeerd te heb ben tegen Freek Tanis gaf hij op. Martijn Krans probeerde het niet eens in C. Hij kreeg een verbod om te spelen van de dokter. Wat van tevoren beloofde een spannende partij te worden, resulteerde in een snelle winst voor Michael v.d. Berg. Hij speelde goed en liet zijn tegenstander, Erik Snellenberg, geen kans: 6-1 6-2. Wil den Hollander en Janine Junger speelden twee keer tegen elkaar. In C én in B ging de winst simpel naar Willy. Madelijn Damen moest ook tweemaal. Met 6-1 7-6' kreeg ze klop van Heieen v.d. Berg in B, maar in C zette ze Carien v.d. Meer met de zelfde cijfers aan de kant na vier setpoints tegen wegge werkt te hebben. Het HED30+ nam afscheid van zijn eerste geplaatste. J. Gesta Fer nandez verloor van E. Zimmer man. Voor de leukste partij van de avond zorgden Erik de Graaf/Caro- lien Schoutsen en Winneke den Ot ter/A. v. Dam. In een wedstrijd met veel gekke rally's toonde het laat ste paar zich de sterkste: 6-3 6-4. In Scheveningen wordt deze week op de Mets-banen het dis- trictsteamtoernooi verspeeld. Ook Leiden heeft daar zijn afvaardi ging. Carole de Bruin, Margot v. Overloop en Jacqueline van Wijk vergooiden dinsdag al hun kansen op winst door te verliezen van de Metselaars, waardoor winst op Groningen niet meer mocht baten. Freek v.d. Capellen en Hans Tön- jann zijn inmiddels doorgedrongen tot de kruisfinales door te winnen van Limburg en Rotterdam. Mor gen zullen ze het opnemen tegen twee oude teammaatjes, Ivar de Jong en Frans Grimbergen, die uit komen voor Amsterdam. JACQUELINE VAN WIJK Overige uitslagen: Siemerink-M. Gerritsen 6-1 7-6 HEC 1 M. Pieters-M. Glastra 6-3 6-1; J. Pau wels—B. Koning 6-3 6-1; E. de Graaf-J. Aperghis 6-2 5-7 6-1. DEC 2 A. Leyten-W. Rinzema 6-4 6-2; C. Voskuil-L. Hooghoudt 6-4 6-2. DED 30+ S. Wiersema-M. Verheyen 3-6 6-4 4-6; H. Schepers-T. Heemskerk 7-5 6-3; E. Guyt-H. Bakker 5-7 6-1 5-7. DDC 2 N. Bader/M. Touber-R.+C. Voskuil 6-3 6-7 6-4; K. Meyer/C. Volten-N. Brou- werIR. v.d. Bent 2-6 7-6 2-6. HELSINKI (ANP) - Twee dagen voor de Nederlandse atle- tiekkampioenschappen is Han Kulker tijdens internatio nale wedstrijen in Helsinki als tweede geëindigd op de 1000 meter. De atleet van de Bataven uit Leiden noteerde een tijd van 2 minuten 20,52 seconden. Kulker, die dit weekeinde in Zwolle bij afwezigheid van Rob Druppers de grote favoriet is op de 800 meter, kwam in de Finse hoofd stad vijftien-honderdste seconde later over de streep dan de Amerikaan Dub Myers. De Fin Niklas Rehula eindigde als derde in 2.22,05. De wedstrijden vormde de zesde in de reeks voor de Grand-Prix. Hoogtepunt was de overwinning, die de Amerikaan Henry Marsh boekte op de 3000 meter hindernis- loop. Met 8.16,62 verstevigde de nummer vier van de Spelen van Los Angeles zijn positie als kop man van de seizoenranglijst. Een poging van Zola Budd het niet al te sterke wereldrecord op de 5000 meter aan te scherpen mislukte. De Roemeense Maricica Puica be paalde zich tot het winnen van de race in 15.06,04, ruim zeven secon den boven de toptijd van de Noor se lange-afstandsspecialiste Ingrid Kristiansen. Zola Budd, die vier ki lometer lang barrevoets kopwerk had verricht, eindigde als zesde in 15.13,07. De 25.000 toeschouwers in het Olympische Stadion waren voorts getuige van een nederlaag van Jar- mila Kratochvilova. Het was zelfs het tweede verlies in twee dagen van de Tsjechoslowaakse atlete, die in 1983 in Helsinki twee we reldtitels (400 en 800 meter) opeis te. Evenals dinsdag in Stockholm was Doina Melinte uit Roemenië Kratochvilova op de 800 meter te snel af: 1.59,40 tegen 1.59,53. Ella Kovacs, derde in 1.59,88, onder streepte de huidige kracht van de Roemeense midden-afstandsloop sters. Han Kulker (archieffoto Holvast) LONDEN (GPD) Martina Navratilova en Chris Lloyd-Evert hebben gisteren tegen hun respectievelijke landgenoten Zina Garrison en Kathy Rinaldi precies gedaan wat er van hen verwacht mocht worden. Zonder ook maar één set te hebben prijsgegeven ontmoe ten ze elkaar zodoende morgen voor de vijfde keer in de eindstrijd van Wimbledon, hun 12e onderlinge Grand-Slamfinale. Nog steeds geen zichtbare tekenen van verval dus, mentaal of lichamelijk. De bij John McEnroe gesignaleerde symptonen zijn de beide op Wimbledon als eerste geplaatste veteranen vooralsnog bespaard gebleven.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13