Afspraak over top in Genève Gegijzelden weer thuis 'Apartheidssysteem is mislukt' Thatcher houdt aan veto vast Europarlement wil inspraak in verdrag Britse kust 'bom-vrij' Westen: in Moskou verandert nog weinig WOENSDAG 3 JULI 1985 BUITENLAND PAGINA 7 Reagan en Gorbatsjov praten in november dus een actieplan dat de deskundi- WASHINGTON (UPI) - President Reagan en Sovjet-leider Gorbatsjov zullen elkaar in gvelemè^es in Azië gaan, omdat november van dit jaar m Genève voor het eerst ontmoeten. Voor de topontmoeting zijn ze het economisch zo slecht heb- drie dagen uitgetrokken: van 19 tot en met 21 november. Dit hebben regeringsfunctiona- ben, de prostitutie in. Maar zij rissen in Washington bekend gemaakt. COLOMBO (IPS) - Deskundigen van zeven Aziatische landen heb ben gevraagd om wetsveranderin gen zodat slachtoffers van seksuele uitbuiting worden ontzien en de verantwoordelijken worden ge straft. Dit werd gezegd op een con ferentie in de Thailandse hoofd stad Bangkok die onder auspiciën van de Verenigde Naties en op kos ten van Nederland werd gehouden. Er moeten programma's komen voor de aanpassing van prosituées in de maatschappij. Regeringen moeten ervoor zorgen dat zij niet strafrechtelijk vervolgd worden, zodat de overstap van het lichte be roep naar een eigen plaats in de sa menleving makkelijker wordt, al- 'Prostituée geen gevallen vrouw' Sri Lanka, de Filippijnen en Thai land. Het actieprogram merkte op dat de snelle sociale en economi sche verandering in de regio be langrijk bijdroeg tot de versprei ding van de prostitutie. Regeringen zouden zich meer vrouwen". Dat zijn de klanten, de bewust m°cten ?"n, ,va" d,e ®evo1" fïnsn- 6en van bijvoorbeeld de trek van alle an- Platteland naar stad, werkloosheid 1 sexin- en de Sroei van de toeristenindus trie, zo schreven zij. De overheden werden opgeroepen meer oog te Het actieplan roept particuliere hebben voor een gelijkere verde- souteneurs, de wervers, de finan ciers, de bordeelhouders deren die profiteren van dustrie. Eerste trap Ariane-raket in zee gestort organisaties op mee te werken het uit de weg r delen die vooral uitgaan ling van inkomsten, het creëren van banen, en armoedebestrijding funda- als middelen ter bestrijding van de mentele ongelijkheid tussen man prostitutie. Genoemd werden de Voorts zouden voorlichtings- Tijd en plaats van de topontmoe- hington te ontmoeten. Hij zou de de VN-verklaring. Reagan is van ting zijn maandag overeengeko- voorkeur geven aan neutraal ter- pkm deze gebeurtenis bij te wonen. ten niet worden beschouwd als de probleemgroep van "gevallen "mythe van de mannnelijke pro miscuïteit als bewijs van manne lijkheid" en "verlies van de maag delijkheid voor het huwelijk als be wijs van verloren campagnes op gang moeten wor den gebracht die informeren over de werkelijke levensomstandighe den van hoeren, die zowel op de stads- als plattelandsbevolking De deskundigen kwamen uit moeten worden gericht, aldus het Hongkong, Japan, Maleisië, Japan, actieplan. i tydens een bezoek van Sow- rein. In Genève onderhandelen de jet-ambassadeur Dobrymn aan het VS en de Sowjet-Unie over nu- ^ni?x17St^5ie^an b"itenlandse zaken cleaire middellange-afstandsraket- Washington. Er wordt al den onderhandeld over moeting tussen Reagan ten, strategisch kernwapens een ont- ruimtewapens. De besprekingen Gor- zitten vast, omdat de Russen zich zijn. Richard Nixon en Gerald Ford gingen beide naar de Sowjet-Unie in de jaren zeventig. Jimmy Carter en Leonid Brezjnev onmoetten el kaar in Genève om het SALT-2 ver drag te ondertekenen. Gorbatsjov voelde er kennelijk weinig Reagan in Was- jaardag van de ondertekening Het Kremlin zou echter hebben la ten weten dat Gorbatsjov voor bei de evenementen niet beschikbaar is. Toen Reagan vijf jaar geleden voor het eerst president werd ver wierp hij een "kennismakingsont- moeting"_ met zijn Sowjet-tegen- zei de voorkeur te ge ven aan een echte top, die concrete resultaten zou opleveren. Het afge- «..v.*.. lopen jaar is verandering gekomen New York zou komen deze houding. Volgens sommige ziet Reagan reikhal- een ontmoeting met m zijn prestige op te vijzelen en de besprekingen in Ge nève over het dode punt heen te helpen. batsjov. De Amerikaanse president verzetten tegen het Strategisch De- had Gorbatsjov uitgenodigd voor fensie Alternatief (SDI) van presi- een bezoek aan Washington, omdat dent Reagan, beter bekend als hanger. Hij zei de voorkeur te ge- de Russen aan de beurt zouden "StarWars". - Er was aanvankelijk sprake dat de Russische leider in septem ber voor de algemene vergadering van de Verenigde Naties. Later werd 5? uit gespeculeerd over een bezoek aan Gorbatsjov San Fransisco in september ter ge legenheid van de veertigste LONDEN - De Britse premier Thatcher heeft gisteren in het La gerhuis gezegd een verklaard te genstander te zijn van pogingen i EG-staten hun vetorecht Europese samenwerking te praten, een 'tijdelijke tegenslag' was. Een woordvoerder van de pre mier zei het afgelopen weekeinde nog, dat mevrouw Thatcher door Henk Dam u w i t-v T5 den praten over verdergaande, over het besluit. De Brit- werkelijke pogingen tot meer een- belangrijke gemeenschappelijke dend beslissingen te laten verliezen. ten wilden geen aparte conferentie, hèidT^n De resultaten van de jongste Eu- maar al direct een aantal besluiten. Frankrijk en West-Duitslan- ropese top in Milaan besprekend, oni tot zei ze dat het besluit om een inter- king gouvernementele conferentie bij een te roepen om over hechtere politieke sammwer-• den de Britse v00rstellen pen, en werd het voorstel i intergouvernementele conferentie BRUSSEL - Het Europese Parle- leggers van de EG, zei gisteren dat ment wil als een gelijkwaardige het parlement niet zal accepteren partner van de tien EG-lidstaten als de tien regeringen het alleen betrokken worden bij de herzie ning van de Europese verdragen. Dat gebeurt op de 'intergouverne- t advies zullen vragen. "Wy zijn het die dit hele proces op gang hebben gezet. Wij willen als een ge- mentele conferentie', waartoe de Hjkwaardige partner beschuwd regeringsleiders 1 dag op hun top i besloten. door Hans de Bruijn r institutionele zaken van het parlement nam gis teren een resolutie van die strek king aan, die volgende week in de vergadering van het voltallige par lement in Luxemburg in stemming zal komen. Altiero Spinelli, voorzitter van i van de grond- Buitenland kort de EG-staten te komen. Voor het merendeel van de EG- H landen was dat niet genoeg. Zij wil- bij meerderheidsbesluit aangeno- Dat, zo zei mevrouw Thatcher gisteren in het Lagerhuis, was ze ker geen 'vernedering' voor de Britten, zoals woordvoerders van de Labour-partij suggereerden. Zij legde ook verwijten van Labour- leider Neil Kinnock naast zich neer, die sprak van 'een onhandige mislukking'. De premier zei, dat Engeland ze ker de komende intergouverne mentele conferentie zal bijwonen, en daar zal aandringen op 'prakti sche stappen ter verbetering van de samenwerking zonder onze na tionale belangen in gevaar te bren gen'. Daarmee doelde de premier op pogingen die zeker tijdens de con ferentie zullen worden gedaan om van het traditionele vetorecht dat alle EG-staten bezitten, af te ko men. Dat recht frustreert in de ogen van de staten die een grotere Europese eenheid wensen de be sluitvorming. Ze zei erop te rekenen dat de meeste EG-staten hun vetorecht zullen willen behouden. "De mees te van ons zullen zeker de regel van unanimiteit willen handhaven als het gaat om maatregelen die vitaal voor onze industrieën kunnen zijn". In antwoord op vragen van La gerhuisleden zei de premier ook, dat Engeland niet mee zal gaan met voorstellen om de btw-tarie- ven in de lidstaten te harmonise ren. "Dat zullen we met alle macht bestrijden", zo beloofde zij. President Reagan en diens echtgenote Nancy verwelkomden gisteren de gezagvoerder toestel bij zijn terugkeer in de VS. Alle teruggekeerde gegijzelden werden door de president persoonlijk toege- duistere heelal. KOUROU (ANP) - In tegenstelling tot wat de bedoeling was is de eer ste trap van de Ariane-1 raket, waarmee de Europese weten schappelijke satelliet Giotto werd gelanceerd, gisteren in zee gestort en niet geborgen. De kapitein van het Duitse bergingsschip zei giste ren dat de berging volledig is mis lukt. Vanaf het schip heeft men ge zien dat het zestien ton zware ge vaarte zonder parachutes in zee stortte. De parachutes, die de rakettrap een zachte landing hadden moeten doen maken, kwamen een eind verderop in het water terecht. Pro jectleider C. Bredt en projectinge nieur C. Somers van Fokker, dat het parachuteysteem had ontwor pen en uitgevoerd, waren elders in Kourou al champagne gaan drin ken op het aanvankelijk gemelde succes van hun project. Teleurge steld zijn ze naar de lanceerbasis teruggekeerd. De lancering van de Ariane had gisteren om half twee Nederlandse tijd plaats vanaf de basis Kourou in Frans Guyana. Na drie rondjes op een hoogte van 35.000 kilometer zal de ruimtesonde het heelal ingaan voor een ontmoeting met de ko meet Halley in maart volgend jaar. Het is de eerste keer dat de Euro pese ruimtevaart-organisatie ESA, waarin ook Nederland deelneemt, een satelliet de verre ruimte in stuurt. Wanneer de ruimtesonde op 13 maart volgend jaar het veel besproken hemellichaam van dichtbij gaat observeren, heeft zij 700 miljoen kilometer achter de rug. Het is één van de meest specta culaire en opwindende weten schappelijke missies in de ruimte, naar de resultaten waarvan duizen den astronomen over de gehele we reld met spanning uitkijken. Vier uurtjes krijgt de Giotto de tijd de geheimen van de komeet, die met een snelheid van 50.000 kilometer per uur voorbijraast, te ontfutse len. Daarna verdwijnt de komeet het gekaapte TWA- Halley weer voor 76 jaar in het. (foto AP) worden op die conferentie". Het Europese Parlement heeft vorig jaar al een ontwerp-verdrag voor een Europese Unie opgesteld. Een van de zaken waarover de in tergouvernementele conferentie moet gaan is de uitbreiding van de bevoegdheden van het parlement. Hoewel de Europese topconfe rentie in Milaan algemeen als mis lukt wordt beschouwd, was Spi nelli niet al te negatief over de re sultaten ervan. "Er zijn» nog moge lijkheden", aldus de 78-jarige Ita liaan. Het feit dat de speciale con ferentie er komt - ondanks het verzet van Groot-Brittannië, Dene marken en Griekenland - noemde hij een winstpunt van 'Milaan'. Maar de parlementscommissie constateerde ook „een gebrek aan samenhang en realiteitszin" bij de EG-regeringsleiders. Volgens Spi nelli is het parlement in Milaan "volledig genegeerd". Polen LONDEN (GPD) - De Britse politie is er nu zeker van, dat zich in geen Dit blijkt uit statistische gegevens enkele Britse badplaats tijdbommen bevinden die daar zijn opgesteld die het Pools-Helsinki comité heeft door een eenheid van het verboden Ierse Republikeinse Leger (IRA), verzameld. Het rapport werd be- Vanaf de vondst van een bom in het Londense Rubens hotel, nu ruim kendgemaakt door de Amerikaan- een week geleden, en de daarop volgende arrestatie van een eenheid van se Helsinki-commissie. Het rap port wijt 72 sterfgevallen aan poli- tie-geweld in de afgelopen drie en een half jaar. Het levert ook kritiek op justitiële autoriteiten voor het arresteren van meer dan 5.400 mensen wegens het ontplooien van politieke activiteiten. Anti-abortus Een protestante lekenprediker in de Verenigde Staten, die tussen 1982 en 1984 twee bomaanslagen pleegde op abortusklinieken en acht bomaanslagen voorbereidde, is dinsdag in Baltimore veroor deeld tot tien jaar gevangenisstraf. Bovendien moet de 32-jarige Mi chael Bray, die voor zijn daden reli gieuze motieven aandroeg, ruim 150.000 gulden schadevergoeding betalen aan de klinieken. Sikhs vrij De regering van India heeft gis teren 95 sikhs uit de gevangenis ontslagen. Sinds zaterdag jl. zijn in totaal 427 sikhs, die voor minder ernstige vergrijpen gevangen za ten, op vrije voeten gesteld, zo meldde het officiële persbureau PTI. De vrijlating van de sikhs past volgens waarnemers in de politiek van premier Rajiv Gandhi om de orde te herstellen in de noord westelijke, door sikhs beheerste provincie Punjab voorafgaande aan een hervatting van de bespre kingen met sikh-leiders over hun eisen voor meer politieke en reli gieuze autonomie. Nicaragua De Nicaraguaanse president, Da niel Ortega, heeft zijn Costaricaan- se collega, Luis Alberto Monge, in een brief voorgesteld volgende week besprekingen te beginnen over de vorming van een gedemili tariseerde zone langs de grens tus sen Nicaragua en Costa Rica. Doel is de spanning tussen de twee lan den te verminderen. de IRA die uitgewerkte plannen bleek te hebben om in 12 badplaatsen tijdbommen te verstoppen, is de politie steeds bang geweest dat de IRA- leden mogelijk al hier of daar zo'n bom geplaatst hadden. Dat leidde de afgelopen week tot uitgebreide zoekacties, en een aantal keren ook tot (steeds vals gebleken) bommeldingen. Die dreiging, aldus een verklaring van de politie gisteren, is nu weggenomen: het staat vast dat de IRA-leden verder geen enkele tijdbom hebben kunnen plaatsen. 'Hollandse wijk' bij Potsdam gerestaureerd BERLIJN (DPA) De "Hol- landse" wijk in het centrum van Potsdam, bij (Oost-) Ber lijn, die tot dusver door de Oostduitse monumentenzorg werd genegeerd en voor toeris ten in de schaduw stond van het Pruisische slot Sanssouci, moet bij het 1000-jarig bestaan van de stad in volle pracht zijn hersteld. Tot 1992 zal de grootste nog buiten Nederland bestaande nederzetting van Hollandse stijl worden gerestaureerd en gemoderniseerd, zo meldde het Oost-„Berlijnse dagblad" giste ren. De wijk werd ingericht na dat de Pruisische koning Frie- drich Wilhelm I in 1730 bij een reis door Nederland vaklieden voor de bouw van zijn residen tie Potsdam wierf. De in totaal 134 gebouwen to nen hun Hollandse karakter door het wit van de vensterra men, het groen van de bewerk te deuren en het rode schoon- metselwerk. Verbleekte uit- hangsborden geven inlichting over de daar eens vertegen woordigde traditionele am bachten als "haarwerker" of "Potsdammer staalmatrassen- fabriek". In VS veel kritiek op rol media bij kaping WASHINGTON - Met een "wel kom thuis" verwelkomde presi dent Reagan gisteravond even voor half tien Nederlandse tijd de uit Frankfurt overgevlogen Ameri kaanse ex-gegijzelden van het TWA-toestel. De president die alle gegijzelden persoonlijk de hand schudde noemde hun terugkeer "het mooi ste verjaardagsgeschenk voor Nan- in de politiek te gaan. Hoe het ook te bont hebben gemaakt. Tiendui- zijtij dens de vlucht van Duitsland zenden dollars zij n gespendeerd - Washington werd gezagvoer der Terstrake tot woordvoerder ge kozen. Hij vergat niet de zeven Amerikanen die nog onvindbaar in Libanon zijn als gevolg van eerde re kapingen, en besloot het ka pingsdrama met een dankgebed. Opiniepeilingen wijzen uit dat Amerika de toekomst met weinig cy die aanstaande zaterdag jarig vertrouwen tegemoet ziet: vrij al- is". Onder applaus beloofde hy gemeen bestaat de vrees dat de ter reur zich uit zal breiden naar Ame rikaans grondgebied en dat Ameri ka ondanks de retoriek machteloos staat. Verrassend genoeg voelt een meerderheid van de Amerikaanse bevolking weinig voor vergel dingsacties. Nu het kapingsdrama over is, barst ook de kritiek los, in het bij zonder op de media die het wel al door Jaap van Wesel vervolgens dat de moord op mari neduiker Robert Stethem niet on gewroken zal blijven. Als woord voerder van de gegijzelden sprak ditmaal niet Allyn Conwell. Hy was door de ex-gijzelaars afgezet als zegsman als gevolg van zijn al te ongenuanceerde uitspraken ten gunste van de kapers. Dat had zo wel bij de gegijzelden als bij het Witte Huis kwaad bloed gezet. Zo lekte uit dat Conwell voor een oliemaatschappij in Bahrein werkt, en zelfs werd geopperd dat hij persoonlijke ambities heeft om de moordende concurrentiestrijd tussen de grote televisiestations om interviews met kapers, gijze laars en familieleden. Niets is ge spaard om elkaar primeurs af te pikken. Vooral ABC maakte het bont. Het grote aantal "exclusieve" interviews heeft de vraag doen rij zen wat voor afspraken deze om roep met Amal had. Of er sprake was van journalistieke rapportage, of dat zy medespelers waren ge worden, om zo te zeggen partij in de kaping. Het wordt allemaal nog absurder als diezelfde televisiesta tions met uitgestreken gezichten een discussie beginnen over de rol die de media spelen, en misschien moeten spelen, om vervolgens weer terug te keren tot de rol waar zij zelf zo voor waarschuwen. 'gescheiden ontwikkeling' (apart heid) in zijn oorspronkelijke zoekcommissie die al enige jaren aan het werk is. Het uitgebrachte rapport is haar derde. Eerder heeft conflicten tussen de verschil- schenen rapporten over onderwijs lende rassengroepen niet kunnen voorkomen, zelfs niet tot op zeke- sport. Het nu gepubliceerde rapport over de apartheidspolitiek misschien nog aanvaardbare is evenwel het eerste dat niet in op- hoogte. Het is nagenoeg zeker, dat het vasthouden aan de apartheid in de directe toekomst tot ernstige botsingen zal leiden". Aldus luidt de eindconclusie van een onder zoek door de Human Sciences Re search Council, een onderzoeks raad die door de Zuidafrikaanse re gering is aangesteld. door Ruud de Wit Hoewel het eindrapport van de HSRC in het midden laat of alter natieven van de apartheidspoli tiek, zoals het 'een-man-een-stem- systeem', succesvoller zouden zijn geweest, blijkt uit het onderzoek dat in elk geval het apartheidssys teem mislukt is. In blanke Zuid afrikaanse politieke kringen wordt de eindconclusie van het onder zoek gekarakteriseerd met 'sociale dynamiet' en 'een boodschap van hoop'. De HSRC is een regeringsonder- dracht van de regering tot stand is gekomen. Leidse student De commissie, onder leiding van dr. H. C. Marais, die onder meer in Leiden psychologie heeft gestu deerd, heeft vier jaar aan het on derzoek gewerkt. Aan het onder zoek, dat in totaal 8000 pagina's telt, hebben 200 wetenschappers van 20 universitaire disciplines hun medewerking verleend. Het overgrote deel van de medewer kers was overigens blank. Uit een enquête onder de blanke bevolking die door de HSRC is ge houden, blijkt dat 60 procent van de blanken verwacht dat Zuid- Afrika binnen twintig jaar volledig geintegreerd zal zijn. Twintig pro cent hield het op bijna volledige in tegratie, en 14 procent op een of an dere vorm van integratie. Slechts 4 procent wil ook in de toekomst vasthouden aan volledige apart heid. De zwarte bevolking daarente gen blijkt veel minder optimistisch te zijn over de toekomst. Hoewel de zwarten toegeven dat de levens omstandigheden de afgelopen ja ren aanzienlijk zijn verbeterd, is de meerderheid van hen ervan over tuigd dat hun positie alleen maar slechter zal worden. Argwaan De elf subcommissies die aan het rapport hebben gewerkt, hebben op talrijke aspecten van de apart- heidsmaatschappij ernstige kri tiek. Het onderwijssysteem wordt apartheidsversterkend genoemd en moet drastisch worden veran derd. Het juridische apparaat wordt door niet-blanken terecht argwanend bekeken. De werkloos heid in Zuid-Afrika wordt als een van de grootste problemen voor de nabije toekomst aangemerkt, en het rapport merkt op dat de werk loosheid nu met name op de zwarte bevolking wordt afgewenteld. Andere aspecten van de apart heid worden de taalproblematiek en de godsdienst genoemd. Vol gens de HSCR draagt de gods dienst op dit moment meer by tot verdeeldheid dan tot eenheid: "Over het algemeen beschouwen de blanken van Zuid-Afrika hun godsdienst als een stabiele factor in de snel veranderdende wereld, maar voor Aziaten, kleurlingen en zwarten wordt godsdienst als een stimulans voor de verbetering van hun lot gezien". De HSRC roept op tot een betere verstandhouding tussen staat en kerk, en dat moet vooral gelden voor de relatie tussen de Zuidafri kaanse Raad van Kerken en de re gering. De SACC wordt algemeen beschouwd als de spreekbuis van de onderdrukten in Zuid-Afrika, terwijl de blanke gereformeerde en hervormde kerken veeleer gezien worden als instituties die de apart heidspolitiek van de regering steu- Vaderland Eén van de belangrijkste conclu sies uit het onderzoek is, dat er wel degelijk gemeenschappelijke ele menten zijn die alle etnische groe pen in Zuid-Afrika binden. Het rapport noemt onder meer een ge meenschappelijk verzet tegen ko lonialisme, een gemeenschappelijk idee dat Zuid-Afrika hun vader land js, economische onafhanke lijkheid en afwijzing van geweld. Volgens het rapport moeten er actieve stappen worden genomen om op een positieve wijze op alle niveaus tot interactie tussen de verschillende etnische groepen te komen, overigens wel met de er kenning van het belang van een ei gen etnische identiteit. Voorwaar den hierbij zijn: het recht voor ie dereen om op het hoogste niveau mee te kunnen beslissen, gelijke kansen voor de ontwikkeling van ieders persoonlijke vermogens, en de erkenning van menselijke waar- digehid voor iedereen in de samen leving. BRUSSEL/TOKIO/PEKING (AFP/AFP/ANP) - De verschuivin gen in het Kremlin zullen op korte termijn niet voor veranderingen in de Oost-Westrelatie zorgen. Gor batsjov maakt nu schoon schip om later de grote lijnen van zijn bin nen- en buitenlandse politiek uit te kunnen zetten, zo zegt men in di plomatieke NAVO-kringen in Brussel. De beleidswijzigingen zullen worden aangekondigd tijdens het 27ste congres van de communisti sche partij in februari volgend jaar, zo voorspellen de diplomaten. Zij verwachten dat het congres één van de belangrijkste in de geschie denis van de Sowjet-Unie zal wor den. „Gorbatsjov moet vastleggen waar hij naartoe wil in een regeer periode die twintig jaar kan duren en het partij-apparaaat voor die doelstellingen mobiliseren," zo zegt een hooggeplaatste Europese diplomaat. „Daarvoor moet hij eerst de oude garde met zachte hand uitschakelen en vervangen door zyn eigen getrouwen." Vol gens deze diplomaat gaat Gorbats jov stelselmatig en snel te werk by de consolidatie van zijn macht. Het verdwijnen van Gromyko als minister van buitenlandse zaken heeft voor een „kleine verrassing" gezorgd in kringen van het weste lijk bondgenootschap. Zijn opvol ger, Eduard Sjevarnadze, wordt in NAVO-kringen geen enkele bijzon dere kennis op het terrein van de buitenlandse politiek toegeschre ven. Ook Japan verwacht geen ver schuivingen in de Sowjet-diploma- tie na het vertrek van Gromyko, zo heeft een regeringswoordvoerder meegedeeld. Japan zal Sjevarnad ze uitnodigen voor een bezoek aan Japan. Het land heeft sinds 1976 Gorbatsjov: vervanging, (foto and geen Russische minister van bui tenlandse zaken meer ontvangen. Nederland „De Nederlandse regering hoopt dat de nieuwe minister van buiten landse zaken van de Sowjet-Unie zijn beste krachten zal geven aan het bevorderen van de ontspan ning en het bereiken van een duur zame vrede". Dit heeft de woord voerder van het ministerie van bui tenlandse zaken in Den Haag mee gedeeld in antwoord op vragen over de vervanging van Andrei Gromyko door Eduard Sjevarnad ze. Den Haag waagt zich niet aan voorspellingen over een mogelijke koerswijziging in de buitenlandse politiek van Moskou. (zie ook pagina 12)

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 7