De bode bleef dertig jaar lang n mijnheer Snellere bouw van nieuwe hal Flora Leiderdorpse podotherapeut moet ophouden met praktijk Voorschotense buurthuizen :en betaalde krachten krijgi Warmondse wensen via plassenschap vervuld Zoeterwoudenaar Berg: meeste dienstjaren Leiderdorp krijgt geld voor kamp woonwagens Geen benzinepomp bij rijksweg in Oegstgeest ZATERDAG 29 JUNI 1985 WARMOND - Ruim een jaar nadat het grote recreatieschap voor het Noord- en Zuidhollandse piassen- gebied is opgeheven, krijgt War mond het voorstel voorgelegd in een nieuw, kleiner plassenschap te stappen. In dit schap moéten naast War mond ook Aalsmeer. Alkemade. Leimuiden, Rijnsaterwoude en Woubrugge gaan zitten. Belang rijkste doel is de kwaliteitsverbete ring van het gebied rond Braasse- mermeer, Kagerplassen en We- steinderplassen. Aldus een volgen de maand verschijnend piassen- rapport, opgesteld door wethou ders van betrokken gemeenten en een ambtelyk secretaris. Gedacht wordt aan het verbete ren en aanleggen van fietspaden, Inrichten Strengen/Tengnagel en opfleuren dijk op verlanglijst wandel- en kanoroutes. Ook kun nen eventueel steigers voor surf planken worden gerealiseerd, als mede trekkershutten. Het geza menlijk onderhouden/schoonma ken van de plassen en het wat ge lijktrekken van forensenbelasting voor caravans behoort eveneens tot de mogelijkheden. Centraal bij dit alles staat het ba- sisecreatieplan, nog opgezet door het grote recreatieschap. Dit ambi tieuze plan werd door alle veertien deelnemende gemeenten aan vaard. Maar toen duidelijk werd hoe duur een en ander zou worden, stapte de ene gemeente na de ande re op. De gemeente Amsterdam was een van de eerste opstappers. Ze vond het rendement te klein en betreurde het dat Den Haag niet meedeed. Boezem Uit het verleden zijn verschillen de lessen getrokken. Duidelijk is dat de verschillende gemeenten goed in het schap moeten zijn ver tegenwoordigd. Daarnaast moeten aan de financiën limieten worden gesteld. In de voorbereidende ge sprekken opperden de wethouders van de betrokken gemeenten dat elk lid een bedrag per inwoner in de kas doet. Maar in het rapport, dat na de zo mer wordt besproken door de af zonderlijke gemeenteraden, is dat niet tot een advies omgevormd. Overigens willen de zes een deel van de kosten dekken met het be drag dat zij hebben teruggekregen na het opheffen van het grote schap. Vanzelfsprekend hebben de ver schillende gemeenten naast alge mene wensen ook plaatselijke lief hebberijen. Zo denkt Alkemade aan startplaatsen voor surfers aan de Wijde Aa. En op het verlanglijst je van Warmond staat het inrichten van de eilanden Strengen/Tengna gel. Ook het geschikt maken van de boezemkade langs 't Joppe, aan de kant van de Zwanburgerpolder, prijkt daarop. De boezemkade zou aanlegplaat sen moeten krijgen. En de dijk dient te worden opgefleurd met be plantingen, zodat een en ander een vrolijker en uitnodigender karak ter krijgt, aldus gemeente-secreta ris Zoetemelk. Hij sluit het niet uit dat de ande re wens (het verbeteren van Stren gen/Tengnagel) al in vervulling zal gaan voordat het schap is opge richt, mogelyk in januari. De ge meente heeft namelijk, samen met Leiden, subsidie aangevraagd voor de realisering van het gebeuren voor de kust van de Merenwijk. ZATERDAG Leiden LVC - Breestraat, benefiet-avond v radiopiraat B-Alert 99.2. 't Breehuys - Breestraat, bonte avond, 1 20 uur. NVSH - Rapenburg, midzomernachts- feest, 21 uur. Zaailing - Hooigracht, muziekavond met Randolph Whitfield, gitaar en I Mexicaanse gitarist Azul, 18 uur. Burchtsociëteit - demonstratie Atri- kaanse dans, 21 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Fitz- carraldo' van Werner Herzog. 21.15 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café- ZOETERWOUDE - Voor de laat ste keer rolde gemeentebode Aad Berg (59) donderdagmiddag de ro de loper van het gemeentehuis op. Zijn laatste bruidspaar heeft hij veilig de deur uitgeholpen. Nu nog met zijn collega-bode de als trouw zaal ingerichte raadzaal klaar zet ten voor de raadsvergadering van die avond en 29 jaar trouwe arbeid zit erop. Er wordt gesjouwd met ta fels en stoelen en de zaal "staat weer op raad", zoals dat in bode- taal heet. Om klokslag vier uur 's middags heeft Berg de allerlaatste klus van zijn gevarieerde werk ge daan: het praten met de krant over de voorbije tyd. Na veertig jaar overheidsdienst maakt hij gebruik van de vut. Gisteren nam Berg af scheid van de gemeente op een drukbezochte receptie in het raad huis. Wat doet een bode zoal? Hij veegt de scherven op als een wo ningzoekende 's avonds alle ruiten van het gemeentehuis heeft inge gooid, hij zoekt naar stambomen voor mensen die willen weten of ze nog van iets anders afstammen dan de apen, hy copieert raadstukken en bezorgt ze, hij knipt uit de krant al het nieuws over Zoeterwoude en plakt dat in een boek, hij 'doet' de huwelijken, hij haalt de post op en doet nog veel meer. Het beroep van bode is trouwens nog gevaarlijk óók, zoals Berg heeft ervaren toen een boze bezoe ker een beeldje dwars door de rui ten van de bodekamer gooide. Hij was op dat moment gelukkig net even weg... door Dirk Jari Roeleven Het publiek ziet de bode vooral als er paspoorten verlengd moeten worden of wanneer ze bijvoorbeeld willen weten bij welk loket ze moe ten zijn. Bodes zijn echter vaak 's avonds in touw bij de vergaderin gen in het gemeentehuis. Dan ser veren ze koffie en als het een later- tje wordt een glaasje met ander vocht. Doordeweeks gaan ze na het tweede kopje koffie naar huis. Snik "Dat was vroeger wel anders. Dan moesten we tot de laatste snik blijven zitten", denkt Berg terug aan lang vervlogen dagen toen de burgemeester nog Smeets heette. "In de begintijd was ik als bode ook meteropnemer van het ge meentelijk waterleidingbedrijf. Dat vond ik machtig werk. Lekker de hele dag buiten op de fiets. Dan maakte je veel mee. Dan moest je bij de boeren de stal in om de me ter te bekijken. Later kwam je dan terug om het geld op te halen. Een mooie tijd. Je kwam bij de ménsen, hè". Berg heeft in zijn leven heel wat afgefietst. Behalve als mede-orga nisator van de jaarlijkse Sterrit be diende hij in zijn jeugd het uitge strekte dorp van post als hulpbe- RIJNSBURG - De Coöperatieve Bloemenveilingvereni ging Flora in Rijnsburg begint, geheel onverwacht, woens dag met de bouw van een 5000 vierkante meter grote ko pershal. De kosten van de hal, die zal worden gebouwd door Van Marel's Bouwbedrijf uit Katwijk, bedragen 5,5 miljoen gulden. In zijn openingsrede stelde Van Nobelen vast dat de opbrengst van de broeiers (bolbloemen) te laag is geweest. "De aanvoer van tulpen is te groot geweest waardoor de prijs veel te laag was. De telers zullen meer dan in het verleden moeten werken aan verbreding van het as sortiment". Sinds eind 1984 hanteert de vei ling het devies 'Flora is kiezen voor kwaliteit'. Voorzitter Van Nobelen riep de leden op al het mogelijke te doen om een goede kwaliteit van de aangevoerde bloemen en plan ten te bereiken. Samenwerking Over twee weken zal het bestuur van de veiling Flora .de eerste ver kennende besprekingen voeren met het bestuur van de veiling B en O (Berkél). Onlangs verscheen een rapport van de Verenigde Bloemenveilingen Nederland Volgens de voorzitter van het veilingbestuur, W.A.J. van Nobe len, stond Flora daardoor met de rug tegen de muur. ""Het bedrijf heeft een kopersruimte van 1500 meter nodig en dat heeft de veiling nu niet beschikbaar. Omdat er toch al plannen voor uitbreiding waren, hebben we deze noodsprong ge maakt", aldus Van Nobelen. De hal zal aan de achterkant van de veiling, aan de kant van het ka naal, worden gebouwd. Voor 1 ok tober zal de eerste fase bestaande uit een kopershal met een opper vlakte van 3500 vierkante meter, gereed zijn. In het voorjaar van 1986 zal de tweede fase, bestaande uit laadperrons en een grote zaal, worden afgerond. Maandag heeft het bestuur van de veiling overleg met burgemeester en wethouders van het bloemendorp over de be nodigde bouwvergunning. De leden van de veiling hoorden steller bij de PTT. Nadat hij drie jaar in het toenmalige Nederlands- Indië militaire dienst vervulde, kwam hij in vaste dienst by de pos terijen. Zes jaar later werd hij door de Zoeterwoudse gemeenteraadsle den tot bode 'benoemd'. Zo ging dat in die jaren. Het gemeentehuis telde in 1956 acht ambtenaren. Ook daar moest hij op de pedalen: "Ik was in die begintijd een hele mid dag zoet met het bezorgen van raadstukken. Ze woonden in de Geer, in het Westeinde, aan de Vliet en op de Uiterdijk. Je trapte je een ongeluk". Berg heeft zelf een groot aandeel in zijn benoeming gehad. Aanvan- kelijk behoorde hij niet tot de top drie waaruit de raadsleden konden kiezen. Hij is toen bij de raadsle den persoonlijk aan de deur ge weest om te vragen of ze hem als nog aan het kandidatenlijstje wil den toevoegen. De fracties deden dat en in een geheime zitting werd hij gekozen. Hij volgde daarmee zijn ome Dirk Berg op. Drie burgemeesters heeft Berg meegemaakt. Over hen zegt hij: "Alle drie zijn ze van karakter na tuurlijk anders. Burgemeester Smeets was een echte heer, hij was ook duidelijk je baas. Toch heb ik ook met hem prettig kunnen sa menwerken. Met Detmers was het altijd heel gezellig. Heel gewoon deed hij altijd tegen ons. Hij ging ook met zyn kont tegen de kast 0 iii ir itt t at staan ais wy een gezemg babbeltje smeekbeden van Van der Have, LUI en ziekenhuis aan het maken waren. Dan vroeg hy hoe het met je gezin ging, dat vond ik altijd wel leuk. Houdijk is wat dat betreft anders, wel heel vriendelijk hoor, maar dat soort ge sprekjes was typisch Detmers". In al zijn dienstjaren - Berg was in Zoeterwoude de ambtenaar met de meeste jaren, nu is dat adjunct- directeur openbare werken Van Leeuwen - is de bode met "meneer Berg" aangesproken. "Dat is zo ge groeid door de jaren heen. Ze. ble ven me met meneer aanspreken terwijl andéren bij hun voornaam werden genoemd. Niet dat ik dat erg vond hoor, maar zo'n 'meneer' ben ik heus niet". De vorig jaar koninklijk onder scheiden bode heeft zijn werk bij ♦Bode Berg geeft burgemeester Houdijk voor de laatste keer een kopje thee. Na 29 jaar gaat'hij i DEN HAAG/LEIDERDORP De Leiderdorpse podotherapeut J. de Vries vreest dat er aan zijn bloeien de praktijk een einde komt als ge volg van nieuwe eisen die er aan de beroepsuitoefening zyn gesteld. Voor de afdeling rechtspraak van de Raad van State betoogde hij dat - - de ziekenfondsen en ziektekosten- de gemeente altyd met plezier ge- verzekeringen al problemen begin- l-'" i te maken met het uitbetalen i zijn declaraties. De Vries is na- daan, maar is nu ook blij dat hij tijd heeft voor andere dingen. Zyn gro te hobby is (volks)tuinieren, maar Berg is ook een fervent en knap knutselaar. Het oude gemeente huis heeft hy op schaal nagemaakt. Een vol jaar werk. Zelfs de verlichting en het 'kruipgat' waar de bode vroeger doorheen moest klimmen om via het dak de vlag te kunnen uithan- melijk "niet in het bezit i. het zogenoemde podotherapeuten- besluit uit 1982 vereiste diploma voor de uitoefening van een prak tijk. Een podotherapeut richt zich op de behandeling van afwijkingen aan voeten en maakt bijvoorbeeld steunzolen. Dit in tegenstelling tot pedicure, die meer een voet gen, ontbreken niet. Het fraaie verzorger genoemd kan worden, stukje huisvlijt pry kt nu in de— - raadzaal. Kinderen hebben sommi ge boompjes vernield, zodat Berg na zijn vervroegde uittreding al aan het restaureren kan slaan. Van Nobelen toonde zich niet verbaasd over het feit dat de leden zonder meer akkoord gaan met de plannen. "Uit een spoedoverleg met vertegenwoordigers van de le den mochten we afleiden dat dit voorstel geen bezwaren zou ont moeten. Dat neemt niet weg dat ik wel blij ben met hun toestem ming", aldus Van Nobelen. (VBN) over mogelijke samenwer- gisteravond pas van dejjouwplan- king tussen bloemenveilingen. A J --1 Van Nobelen liet zich zeer voor- J zichtig uit over de wenselijkheid van samenwerking met de veiling B en O: "Flora draait nu heel goed. Om de ontwikkelingen van de ex port en de binnenlandse afzet goed te kunnen volgen kan een fusie wenselijk zijn. Een gedegen onder zoek moet duidelijk maken of de veiling Flora voordeelheeft by een fusie met B en O." Volgens de voorzitter zal een fu sie op zijn vroegst in de jaren 90 tot stand kunnen komen: "We gaan beginnen met oriënterende ge sprekken. Dan moet er een onder zoek komen wat toch al gauw twee jaar tijd in beslag neemt. Vervol gens moet overleg op gang worden gebracht. De leden van Flora zyn gister avond tijdens de algemene leden vergadering van de veiling met de bouwplannen akkoord gegaan. De bouw van de hal zou eigenlijk pas aan het eind van dit jaar beginnen. Woensdag meldde zich echter een groot Rijnsburgs exportbedrijf als lid van de'veiling aan. AANGERAND - Een verpleegster van het Diaconessenhuis is van morgen vroeg nabij het fietspad door het Leidse Hout aangerand. De politie heeft nog geen aanhou dingen verricht. Onlangs werd op nagenoeg dezelfde plaats ook al een verpleegster lastig gevallen. I legde De Vries de staatsraden het verschil tussen beide beroepen uit. De Vries had een brief bij zich van Leiderdorps (inmiddels ex-) burgemeester Van der Have, waar in deze op advies van de Leider dorpse huisartsen zijn werk prees en ervoor pleitte dat hy dit kon blijven doen. Ook een aantal ortho pedisten van een medische maat schap in het Elisabethziekenhuis had verklaard graag de samenwer king met De Vries te willen blijven voortzetten. De Leidse Onderwijs Instellingen (LOI), waaraan hij als praktijkleraar pedicure verbonden is, hadden eveneens in een brief op zijn bekwaamheid gewezen. De Vries betoogde dat hem de mogelijkheid was ontnomen om het nu vereiste diploma te halen, omdat het ministerie had geoor deeld dat hij met zijn vieijarige handelsavondschool een te geringe vooropleiding had. Ook was hem nooit de praktijkproef afgenomen waarvan het podotherapeutenbe- sluit zegt dat dit toegang tot het be roep mogelijk kan maken. De Vries zei al zeven jaar van de podo- therapie zijn hoofdberoep te ma ken, het te hebben geleerd uit de literatuur en door middel van cur sussen. „En in de praktijk". De woordvoerder van de staats secretaris noemde de verklaringen van de artsen onvoldoende bewijs dat De Vries de podotherapie op een aanvaardbaar niveau kan uit oefenen. De meeste artsen zouden volgens hem geen benul hebben van wat het vak inhoudt. Op de op merking van staatsraad Vrolijk dat artsen toch moeten weten wat het vak betekent als zij patiënten door verwijzen, zei de woorvoerder dat men dat op het ministerie alleen maar hoopt. Staatsraad Vrolijk zei ZONDAG Rolschaatsbaan - Van 's Gravesande- straat, fietstocht door de polders rond Leiden, 11 uur. Heempark - open dag bijenstal, 13 -17 Burchtsociëteit - workshop Afrikaanse dans, 10-17 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Fitz- carraldo' van Werner Herzog, 21.15 uur. Warmond De Kaag - nabij starttoren, Kaag Surf Tweedaagse, vanaf 10 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 28 tot vr 5 juli door: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, Lei den, tel. 121313. Apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. LEIDERDORP - Het woonwa genschap wil de gemeente Leider dorp een vergoeding van 40.000 gulden geven omdat die gemeente het onderhoud van het woonwa genkamp in die plaats overneemt. Leiderdorp is per 1 januari van dit jaar uitgetreden uit het woonwa genschap daar zy al sinds 1978 een eigen kamp heeft. Het schap is bereid het beheer en het eigendom van het kamp aan Leiderdorp over te dragen. Pro bleem is echter dat er nogal het no dige moet worden opgeknapt aan het kamp. Zo is de grond verzakt en verkeren enkele sanitaire 'units' in slechte staat Een volledige op knapbeurt kost ongeveer 180.000 gulden. Het woonwagenschap erkent dat een deel van die slechte onder- houdstoestand ook zijn schuld is. En met name voor het opknappen van de sanitaire units wil het 40.000 gulden beschikbaar stellen, ook vraagtekens te zetten by het De Noordwijkse wethouder J. oordeel dat de vieijarige handels- Bedijn noemde het overigens treu- avondschool onvergelijkbaar van rig dat de onderhoudskosten nu al niveau is met een mavo, een voor- zo hoog zijn opgelopen. Hy hoopte opleiding die wel als voldoende echter dat het schap uit dit alles le- voor de diplomacursus wordt ge- rinê heeft getrokken en dat herha- zien. ling wordt voorkomen. OEGSTGEEST - Het benzinestation op Oegstgeester grondgebied langs de rijksweg 44 komt er niet. Gedeputeerde staten van Zuid-Holland heb ben deze week besloten het bestemmingsplan Elsgeesterpolder goed te keuren. Hierin heeft de plek die Rijkswaterstaat wilde gebruiken voor het pompstation een agrarische bestemming. Blijdschap in Oegstgeest over de beslissing van GS. Burgemeester Scheenstra: "We hebben op alle fronten gelijk gekregen. Gedeputeerde Borgman is twee keer ter plekke gaan kijken voordat hij een beslissing nam. Dit is een belangrijke overwinning. De komende tien jaar zal er geen pomp komen". Gemeentesecretaris Van Hulsteijn verwachtte dat Rijkswaterstaaat te gen de beslissing van GS in beroep zal gaan. "Dat duurt echter wel weer een paar jaar", aldus de secretaris desgevraagd. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN BRAND - Een gedeelte van de vloer in het achterste gedeelte van 'De Burcht' in Warmond in de afge lopen nacht door brand bescha digd. Over de oorzaak en de schade tast de politie nog in het duister. 'De Burcht' wordt momenteel ver- bouwd. Veilprovisie De veilirtg Flora heeft een goed jaar achter de rug. Vorig jaar werd bijna drie miljoen gulden winst in maakt. De omzetstijging overtrof de begroting met bijna 1.5 procent waardoor de omzet in 1984 voor het eerst boven de 300 miljoen gulden kwam. Surfmarathon in Warmond WARMOND - De Warmondse Kaag is morgenochtend vanaf tien uur het toneel van een surfmara thon, waarbij Kaagdorp en War mond worden aangedaan. 's Middags wordt gestreden om een wisselbeker, die genoemd is naar een sigarettenmerk. De jubilerende Koninklijke Wa tersportvereniging 'De Kaag* orga niseert het gebeuren. Ze heeft de witte starttoren als middelpunt ge kozen. VOORSCHOTEN - De Voor- op toe dat B en W niet zullen aarze- schotense buurthuizen krijgen len een voorstel te doen voor een voor vijftien uur per week. Al leen D'66 en PvdA/PPR kiezen voor krachten voor twintig uur. Dit bleek tijdens een ge combineerde raadscommissie vergadering. lijkt in een dergelijk geval daar wel voor te porren. Maar de WD is bang voor een "professionalisering van het buurthuiswerk". "Je moet uitkijken dat de figuur geen barwerker gaat worden en vrijwilligers een stapje laat terug- Hun argument, aangereikt door doen" aldus woordvoerder het Jongeren Overleg Voorschoten (JOV), is dat het salaris van de krachten bij vijftien werkuren on der het bijstandsniveau ligt. Het Ten Hoopen. Zij denkt dat gevaar te kunnen inperken door slechts één kracht aan te nemen voor alle buurthuizen. Deze figuur, moeten centrum. Maar zorgt juist v dersteuning van afstand". zou dan moeilijk kunnen zijn ge- die 30 u"r per week schikte kandidaten te krijgen. En werken, hangt dan niet het is niet galant, vinden de so ciaal-democraten: "je hoopt op de ze manier dat de kracht langer TTioof werkt dan de genoemde vijftien uur". Volgens het JOV is dat een reële gedachte: "de aard 1 werk maakt een aanstelling uur noodzakelijk' "on- Ze bestrijdt dat de opzet van het buurthuizen nogal uiteenloopt en r 20 er dus twee soorten beroepskrach ten nodig zijn: een jongerenkracht Wethouder Marselis zegde hier- voor Noord-Hofland en Vlietwijk en een 'ander gerichte' kracht voor Bloemenwijk/Boschgeest. De hui zen groeien wat opzet betreft juist naar elkaar toe, is de WD-erva- ring. Wanneer de 30-urige beroeps kracht "aan het open jongerencen trum 'De Lindehoeve' zou worden opgehangen", hoeft bovendien bij ziekte geen hiaat te ontstaan. Een beroepskracht van het centrum zou dan kunnen invallen. De woor den van Ten Hoopen deden een woordvoerder van het Jongeren Overleg verzuchten "ze snapt er niets van". En wethouder Marselis betwijfelde of 'De Lindehoeve' dit zou willen. Toch beloofde hij het 'ophang-voorstel' te zullen bespre ken. Temeer omdat ook de PvdA/ PPR-fractie wel oren had naar on derbrenging bij de 'Lindehoeve'. "Dan kan worden gezorgd voor werkbegeleiding. Tenzij het be stuur van 'De Lindehoeve' daarte gen zou zijn natuurlijk". POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (Q71) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar. aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) f 345.20 per half jaar, aan huis bezorgd f 131,40 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 per maand, per post 30.- (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden djenen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra- dag ingaan. Indien één maand verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1. Leiden (071) 144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C:H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome. Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2