Via EG aanpak van Zuid-Afrika 'Veel plannen zijn overbodig' Schoo kortwiekt NCO CDA vangt twee keer bot in debat Irene spoort aan tot verzet tegen raketten Emotioneel debat met woedende V.d. Broek VRIJDAG 28 JUNI 1985 AMSTERDAM (ANP) - Prinses Irene heeft zitting genomen in het landelijk comité van aanbeveling voor het volkspetitionnement dat op initiatief van het Komitee Kruisraketten Nee begin septem ber zal worden gehouden over de plaatsing van kruisraketten in ons land. Dit blijkt uit de ledenlijst van het comité van aanbeveling, die gisteravond door het KKN in Am sterdam bekend is gemaakt. Voorzitter van het comité van aanbeveling is Cees Commandeur, oud-federatiebestuurder van het FNV. Het comité telt op dit mo ment 35 leden. Volgens een woord voerster van het KKN is het niet uitgesloten dat het aanbevelings comité de komende tijd nog wordt uitgebreid. In het comité van aanbeveling zit ten verder onder anderen de violis te Vera Beths, de oud-vicevoorzit- ter van de FNV Herman Bode, Hans de Boer (burgemeester van de gemeente Haarlemmermeer en lid van de programcommissie van het CDA), mr. W.J. Borgerhoff- Mulder (oud-president van de rechtbank te Amsterdam), de schrijfster Mies Bouhuys, de cho reograaf Rudi van Dantzig, de car dioloog prof. dr. A. J. Dunning, bis schop H.C.A. Ernst van Breda (voorzitter van Pax Christi Neder land), de econoom prof. dr. B. Goudzwaard, de bijzonder hoogle raar feminisme en christendom prof. dr. Catharina J.M. Halkes, de cabaretier Youp van 't Hek, de om- roepmedewerkster Ilona Hofstra, de cabaretier Freek de Jonge, dr. S.L. Mansholt, de schrijfster Marga Minco, de voorzitter van de Lande DEN HAAG (GPD) - De re Kamer vinden, dat het kabii economische maatregelen te gisteren brede steun in het t van het kabinet. Volgens CDA-woordvoerder Aarts zou Nederland initiatieven moeten ontwikkelen als het na 1 januari voor zes maanden het EG-voorzit- terschap gaat bekleden. Minister Van den Broek (buitenlandse za ken) had daar geen enkele moeite Voor het CDA vormde deze mo tie het enige succesje. Pogingen van de christen-democraten en van hun geestverwante minister Van den Broek om de jarenlang bele den koers van zo nodig eenzijdige Nederlandse sancties tegen het apartheidsbewind bij te stellen, lie pen stuk op de onwil van PvdA en WD. De PvdA vond de CDA-voor- stellen niet ver genoeg gaan. Voor coalitiepartner WD gingen ze te In de notitie van Van den Broek wordt voorgesteld Nederlandse be drijven met vestigingen in Zuid- Afrika bij wet te verplichten de zo genoemde EG-gedragscode na te leven. Bij overtreding van die code zouden strafrechtelijke sancties moeten volgen, waarbij werd ge- Drie CDA'ers tegen meer kerncentrales DEN HAAG (GPD/ANP) - Drie le den van de CDA-fractie in de Tweede Kamer hebben gister avond tegen uitbreiding van het aantal kerncentrales gestemd. Het zijn mevrouw Laning-Boersema (erkend kernwapenbezwaarde), Beinema (voormalig dissident) en Van den Toorn ('echt', dus niet van enige bloedgroep afkomstig ka merlid). Een meerderheid van de Kamer ging akkoord gegaan met de plannen van de regering om ten minste twee nieuwe kerncentrales te laten bouwen. Wel zal de regering terug moeten naar de Kamer om toestemming te vragen voor de manier waarop ze het radioactieve afval wil opslaan. CDA en WD stemden, op.de eer dergenoemde drie CDA'ers na, voor een motie van Lansink (CDA) waarin dit voorbehoud wordt ge maakt. Door het verwerpen van moties van de oppositie, waarin werd gevraagd om uitstel van de beslissing over nieuwe kerncentra les, gaf de meerderheid van de Ka mer het groene licht aan de rege ring om de bouw van de nieuwe kerncentrales voor te bereiden. Volgens de regering kan er voor de opslag van het kernafval wor den gekozen voor een tijdelijke op lossing - dat wil zeggen: voor 50 tot 100 jaar. Er is nog steeds geen uit zicht op mogelijkheden voor blij vende opslag. VERKRACHTINGEN - Een 43-ja- rige verpleger uit Den Haag is gis teren door de Haagse rechtbank wegens verkrachting en ontucht veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Boven dien verbood de rechtbank hem voor de tijd van zes jaar het beroep van verpleegkundige uit te oefe nen. De verpleger heeft in het Haags psychiatrisch ziekenhuis Bloemendaal en het St. Josephzie- kenhuis in Gouda vrouwelijke pa tiënten verkracht, of ontecht met hen heeft gepleegd. eringspartijen en een deel va et binnen de EG het initiatie ;en Zuid-Afrika. Een CDA-m i vlagen zeer emotionele debi dacht aan 'beperking' van nieuwe investeringen van zo'n onderne ming. De EG-gedragscode regelt de rechtspositie van zwarte werkne mers in Zuidafrikaanse vestigin-' gen van Europese bedrijven. De code is echter niet verplicht, even min als de van bedrijven gevraag de rapportage over de naleving er van. Van den Broek wil voor Ne derland die verplichting wel. Ons land zou, wanneer een dergelijk wetsvoorstel door het parlement wordt goedgekeurd, het enige EG- land zijn met een dergelijke wetge ving. De bewindsman wil echter al leen directe sancties tegen het Zuidafrikaanse apartheidsbewind afkondigen - zoals een investe- ringsstop - als ook andere 'relevan te' landen dat doen. Hij doelde daarbij op landen met belangrijke economische belangen in Zuid- Afrika, zoals de Verenigde Staten en sommige EG-landen. Maatrege len van die landen zouden om die reden ook effectief zijn en dat was MISHANDELING - (ANP) Een 46- jarige man uit Lelystad is gisteren dpor de rechtbank in Zwolle we gens kindermishandeling veroor deeld tot vier maanden gevange nisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Zijn 49-jarige vriendin kreeg vier maanden voor waardelijk. i de oppositie in de Tweede moet nemen voor concrete ïtie van die strekking kreeg t over de Zuid-Afrika-notitie voor Van den Broek een dwingen de voorwaarde. In het kamerdebat zei CDA- woordvoerder Aarts zich achter die opvatting te kunnen scharen. Vol gens zijn PvdA-collega Wallage ge bruikt het CDA het voorstel tot verplichte naleving van de EG-ge dragscode echter als 'vluchtheu vel': van eenzijdige Nederlandse maatregelen, zoals een investe ringsstop, wordt afgezien in ruil voor een verouderde code die toch al vrijwillig door Nederlandse be drijven wordt gevolgd, zei hij. PvdA en WD stemden tegen twee moties van Aarts. In de ene werd voorgesteld het niet naleven van de EG-gedragscode te bestraf fen met een investeringsverbod. In de andere drong hij er bij Van den Broek op aan de Verenigde Staten direct te volgen wanneer dat land zou besluiten tot economische maatregelen tegen Zuid-Afrika. Wallage bracht in herinnering dat het CDA in 1983 in een door de Kamer aangenomen motie-Schol- ten (het kamerlid dat later CDA- fractie en partij verliet en nu als on afhankelijke een zetel in de Kamer heeft) het kabinet had gevraagd om bij wet Nederlandse investerin gen aan banden te leggen. Die koers is nu verlaten in ruil voor de verplichte gedragscode, betoogde hij. „Wij gaan die nieuwe CDA-rou- te niet sanctioneren door onze steun te geven aan de moties", al dus Wallage. WD-woordvoerder Weisglas constateerde dat Van den Broek op de lijn van zijn partij zat door een zijdige sancties tegen het apart heidsbewind af te wijzen. Het debat heeft tot gevolg dat het kabinet nu gaat werken aan de in de notitie voorgestelde wetgeving. Van den Broek zei, op aandrang van Aarts, „zijn best te zullen doen" om de Kamer de mogelijk heid te geven nog in deze kabinets periode het wetsvoorstel te laten behandelen. WD en PvdA betwij felden of dat mogelijk zou zijn, ge zien het gecompliceerde karakter van deze wetgeving. Halcion mag wel op de markt UTRECHT (ANP) - De Raad van State is het niet eens met verbod om tabletten van het slaapmiddel Halcion op de markt te brengen. De Raad heeft dan ook het besluit van het College ter beoordeling van geneesmiddelen (februari 1980) om de registratie van de ta bletten te schrappen, vernietigd. Dit heeft woordvoerder J.H. Vijver van Upjohn, de fabrikant van het middel, gisteren meegedeeld. Om Halcion nu opnieuw op de markt te mogen brengen, is een aanpassing van de tekst van de bijsluiter no dig. Halcion kwam aan het eind van de jaren '70 in het nieuws door pu- blikaties van de Haagse psychiater C. van der Kroeff over (ernstige) bijwerkingen. Volgens de Raad van State heeft het College ter beoordeling van ge neesmiddelen onvoldoende bewijs aangedragen om het middel te schrappen. DEN HAAG (GPD) - De fractie voorzitters van CDAVVD, PvdA, CPN en PSP hebben gis termiddag in de hal van de Tweede Kamer het startsein ge geven voor de actie 'Blijf van m'n makkers!'. Zij kregen daartoe een button met die tekst opge speld, zoals op de foto bij CPN- fractieleidster Brouwer door H. Crielaars van de actiegroep 'Jon geren tegen racisme'. De actie is gericht tegen het toenemende ra- Het idee van de actie is afkom stig uit Frankrijk, waar een DEN HAAG (ANP) - Minister Schoo (ontwikkelingssamenwer king) wil de Nationale' Commissie Voorlichting en Bewustwording Ontwikkelingssamenwerking (NCO) laten voortbestaan, maar zij vindt wel dat de commissie wel moet worden gekortwiekt. Dat bleek gisteren na afloop van het ge sprek dat de minister had mét be stuur van de NCO. Onderwerp van dat gesprek was een nieuwe subsidieregeling voor de NCO. De minister zal hiertoe volgende week een voorstel aan het kabinet voorleggen, waarna ook de Tweede Kamer er nog over zal kunnen debatteren. NCO-voorzitter dr. H. Roethof zei na afloop van het gesprek dat de minister nog nooit zoveel goede bedoelingen heeft uitgesproken je gens de NCO. Duidelijk is in elk geval dat het mandaat voor de NCO zal worden verlengd. Wel zijn er in de discussie volgens Roethof een aantal ernstige problemen overgebleven, vooral wat betreft een 'zeer ingewikkeld vetorecht' van de minister bij NCO-activitei- ten. Een ander probleem is de ver mindering van de apparaatskosten van de NCO. Schoo wil de apparaatskosten te- DEN HAAG (GPD) - De 'Carna- valstocht der planprocedures' kost provincies en gemeenten zeker f 900 miljoen per jaar. Het gaat vaak om verplichtingen die het rijk op legt en die volstrekt overbodig zijn. Er worden soms plannen gemaakt waarvan het uiteindelijke resultaat is dat ze in het archief worden ge stopt. Wat meteen kan verdwijnen: rampenplan, woonwagenplan, plannen van de wet beheer land bouwgronden, het beleidsplan ver keer en vervoer en het beleidsplan recreatie en toerisme. Deze zaken kunnen worden gemist. „We moe ten terug naar een stoet van werk paarden". Dat zei gisterochtend de com missaris van de koningin in Gro ningen Vonhoff toen hij minister Rietkerk (binnenlandse zaken) een rapport aanbood over overbodige, geldverslindende planning die pro vincie en gemeenten moeten slik ken. Rietkerk had de commissie- Vonhoff een jaar de tijd gegeven om de planprocedures door te lich ten. Men was in tien maanden ge reed en dat prees Rietkerk gisteren in Den Haag. Het verdwijnen van al die over bodige planprocedures zal zeker een miljard besparing opleveren, zegt de commissie. Dat zijn voor namelijk loonkosten van ambtena ren. Naar schatting 10.000 ambte- Parlementariërs beginnen actie tegen racisme groepje scholieren enkele maan den geleden begon met het dra gen van buttons met de tekst 'Touche pas a mon pote'. In korte tijd werden meer dan twee mil joen buttons verkocht. De Franse scholieren dragen de button op rugbrengen tot ongeveer 7,5 pro cent van het totale budget van de NCO, hetzelfde percentage dat geldt voor de medefinancieringsor ganisaties. Dat zijn de particuliere organisaties die vooral met gelden van Ontwikkelingssamenwerking projecten in ontwikkelingslanden uitvoeren. Nu besteedt de NCO, die jaarlijks veertien miljoen gul den subsidie krijgt, zo'n tien a vijf tien procent aan apparaatskosten. Vermindering van dat percentage zal volgens Roethof onvermijdelijk tot ontslagen leiden. Vermindering van de apparaats kosten hoeft niet te betekenen dat naren zouden overbodig werk doen en/of kunnen worden ingezet voor beter produktief werk, zo is de uitkomst van het rapport. Vonhoff en zijn medecommissie leden Chris van Veen (vroeger werkgeversvoorzitter van VNO) en Han Lammers (burgemeester Al- mere) vinden dat de ministeries veel te veel ingewikkelde plannen aan de provincies en gemeenten voorschrijven. Dat werk is arbeids intensief, vergroot de ambtenarij en kost veel geld. Het rijk doet ver volgens bijna niks met de plannen. „Archivering- is het uiteindelijke resultaat", aldus Vonhoff tot Riet kerk. Er kan veel gebeuren zonder al die verplichte plannen. Het rijk moet dan wel meer vertrouwen krijgen in provincies en gemeen ten. „Ieder goed bestuur plant im mers zijn beleid, een verplichting is niet nodig", aldus de commissie. Kwalijk Kwalijk noemde Vonhoff het ook dat departementen plannings afdelingen opzetten die weer nieu we planprocedures bedenken en aantrekken. „Het is net als met nieuwe autosnelwegen, die dus weer auto's aantrekken". Er wordt allerlei wetgeving verzonnen. Veel planning kan gewoon vanuit de school, arbeiders op fabriek of kantoor en bekende popmusici voor de tv. Het Franse intiatief wordt in Nederland door de actiegroep 'Jongeren tegen racisme' verder uitgedragen. Via de verkoop van buttons (30 cent per stuk) willen de jongeren overal in het land de discussie op gang brengen over racisme en de gevolgen daarvan. Ze nemen vooral stelling tegen het alledaags racisme, zoals zich dat kan voordoen bij de winke lier, de woningbouwverenigin gen en de politie. (foto gpd> er in de komende jaren in totaal minder geld voor de NCO beschik baar komt. Volgens de woordvoer der van minister Schoo is het toe komstige subsidiebedrag voor de NCO in het gesprek niet aan de or de geweest. NCO-bestuurslid Van der Meer zei na aflooop van het gesprek dat de minister een zo groot mogelijke zelfstandigheid van de NCO wil koppelen aan de garantie dat er nauwelijks meer incidenten ont staan over door de NCO gesubsi dieerde projecten. Van der Meer noemde dat het zoeken naar een vierkante cirkel. meeijarenramingen worden afge leid, maar de rijksoverheid pro beert ('verwerpelijk', aldus Von hoff) op lagere overheiden 'in te schieten' zodat de hogere overheid weer een 'beslisdomein' behoudt. De voorstellen van Vonhoff, Van Veen en Lammers, zijn voorname lijk gebaseerd op voorbeelden uit de provincies Groningen en Noord-Brabant. „We zien toch soms te vaak dat men moeite heeft om vast te stellen dat een gemeen te of provinciebestuur bestaat uit volwassen, redelijk denkende mensen", aldus de commissaris. Met name op het gebied van wët- geving voor dë volksgezondheid is het Volstrekt onwerkbaar' wat daar wordt uitgedacht. Wetten zijn niet uit te voeren. Men vlucht ver volgens in een volstrekt .onuitvoer bare nieuwe wetgeving, aldus Von hoff. Hij had van hetzelfde laken een pak voor de minister van binnen landse zaken. „Rampenbestrij dingsplannen? Ik heb de overtui ging dat dit echt overbodige regel geving is. Sinds 1953 hebben we geen ramp meer gehad in dit land. Wel grote ongelukken. Maar dat zijn geen rampen. Waarom zou men voor schaarse verschijnselen een rampenplan maken dat verou derd is als het klaar is?". Volgens Vonhoff kan er worden volstaan PAGINA 5 lijke Raad van Kerken prof. dr. D.C. Mulder, de theoloog prof. dr. Edward Schillebeeckx, en de eco noom prof. dr. Jan Tinbergen De eerste week van september zullen huis aan huis in ons land in totaal 5,3 miljoen kaarten door het Komité Kruisraketten Nee worden verspreid, in samenwerking met een groot aantal groepen en organi saties uit de vredesbeweging. Op de kaart moet worden ingevuld of Nederland wel of niet moet over gaan tot het plaatsen van kruisra ketten. De Nederlandse regering zal daar in november over beslis sen. Op 26 oktober zal de organisa tie het resultaat van het petitionne ment, vergezeld van de handteke ningen, aan de Nederlandse rege ring aanbieden. Vluchtgevaarlijke ontvoerder van Heineken zit nu in Scheveningen DEN HAAG (GPD) - De 36-jarige J. B., een van de ontvoerders van biermagnaat Heineken die is ver oordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf jaar, is om veiligheidsre denen overgeplaatst naar de Sche- veningse gevangenis. Volgens het ministerie van justitie is B. vlucht gevaarlijk. De advocaat van B. heeft tegen de overplaatsing be zwaar aangetekend. In afwachting van een definitie ve plaatsing in een gevangenis, verbleef B. in het huis van bewa ring in de Bijlmerbajes. Uit vrees voor ontsnapping was aan B. een aantal beperkende maatregelen opgelegd. Zo moest hij alleen luch ten en alleen sporten. De veroor deelde ontvoerder ging daartegen in beroep. Zijn klacht werd ge grond verklaard. Volgens het ministerie staat de uitspraak van de beklagcommissie los van de overplaatsing. B. -was aan de beurt om in een gevangenis te worden geplaatst. De selectie commissie koos uit veiligheids overwegingen voor de Scheve- ningse gevangenis, waar B. beter kan worden bewaakt. De Scheveningse gevangenis zal overigens beter worden beveiligd. Binnenkort wordt daarover een ge sprek gevoerd tussen de directeur van de gevangenis en een aantal topambtenaren van de afdeling be veiliging van het ministerie van justitie. Dat staat in een brief die minister Korthals Altes (justitie) aan het personeel van de gevange nis heeft gestuurd. Onder zowel bewaarders als ge detineerden is grote onrust ont staan nadat vorige week vier ons springstof de gevangenis was bin nengesmokkeld. Volgens adjunct- directeur Belksma van de Scheve ningse gevangenis zou ontploffing van de springstof direct levensge vaar voor het personeel en de gede tineerden hebben betekend. In een brief aan de minister vroegen de bewaarders om de beveiliging van de inrichting zo snel mogelijk te verbeteren. Kort geding om Argentijns gezin WOGNUM (ANP) - Ruim duizend inwoners van de Noordhollandse gemeente Wognum hebben beslo ten een kort geding aan te spannen tegen de Staat, in een uiterste po ging de uitwijzing van de al vier jaar in Wognum wonende Argen tijnse familie Scelso te voorkomen. Dat heeft voorzitter K. Sijm van het het comité dat de acties rond de familie Scelso coördineert, gis teravond meegedeeld. De inwoners verwijten de Staat onrechtmatig handelen. Eerder werd een herzieningsverzoek inge diend tegen de weigering om de in geburgerde familie Scelso politiek asiel te verlenen. De familie Scelso zou de afhandeling van dat verzoek moeten kunnen afwachten, vinden de Wognummers. met de bestaande instructies voor commissarissen en burgemeesters. „Planverplichtingen geven het val se gevoel dat er iets geregeld wordt terwijl er niets geregeld wordt. Erg dat Binnenlandse Zaken toch doorgaat met rampenplanning". Een potje Onderwijs en Wetenschappen maakt van de planning van Be roepseducatie Volswassenen echt een potje, vond Vonhoff. „We heb ben een schema gemaakt van hun planning. Nou, daar komen we niet uit", aldus de commissaris. Hij noemde dit een ernstige zaak, om dat een onvoorstelbare hoeveel heid geld van de overheid zo niet goed wordt gebruikt. Van de gemeenten wordt op deze manier jaarlijks f 650 tot f 700 mil joen verkwist, de provincies doen daar f 100 tot 200 miljoen by en daarbovenop komen nog enorme kosten van het rijk om de zaken te toetsen en te controleren. Rietkerk zal het voorstel van Vonhoff zo snel mogelijk in het ka binet ter sprake brengen omdat het past in de vermindering van regels bij de overheid. Op Prinsjesdag zal de minister laten weten wat hij zal wegsnijden op verzoek van Von hoff c.s.: „Uw rapport is een stimu lans in de strijd tegen de bureau cratie", zei de minister. Commissie-Vonhoff hekelt opgelegde taken provincies en gemeenten DEN HAAG - De Groningse commissaris van de koningin, Vonhoff, verlustigde zich gisteren aan een spiesje vlees tijdens de jaarlijkse barbe- que op Het Binnenhof. Gisteren brak voor de Tweede Kamer officieel het zomerreces aan en dan is het gebruikelijk dat parlementariërs, andere hoogwaardigheidsbekleders, Tweede-Kamermedewerkers en parlemen taire journalisten een geroosterd brokje vlees wegwerken met wijn, stok brood en een praatje. (foto gpd> DEN HAAG (GPD) - „Ik wens niet te worden uitgemaakt voor een collaborateur met het Zuidafrikaanse apartheidsregime". Dat was, gisteren in de Tweede Kamer tijdens het debat over zijn Zuid-Afrika-notitie, niet de enige kwade uitval van minister van buitenlandse zaken Van den Broek. Eerder al had hij de oppositie, en vooral PvdA-woordvoerder Wallage en de voormalige CDA-dissident Jan Nico Scholten toe gebeten, dat het „wel erg makkelijk was vanuit de groene kamer- bank het Nederlandse bedrijfsleven op te offeren op het altaar van morele verontwaardiging". Scholten nam zijn beschuldiging over collaboratie, onlangs geuit in het dagblad Trouw, echter niet terug. Westerse bedrijven met investeringen in Zuid-Afrika ondersteunen de oorlogsecono mie, met zijn miljarden voor defensie, in dat land; wie geen maat regelen tegen investeringen in Zuid-Afrika neemt, doet dat ook; en bij een oorlogseconomie passen termen als collaboratie, meen de Scholten. Van den Broek: „Ik laat deze overspannen benaming voor rekening van Scholten". Scholten kwam in aanvaring met het CDA toen hij zijn voorma lige partijgenoten verkwanseling van principes verweet. Hij ci teerde daarbij niet alleen uitbundig uit de bijbel („Uw ja zij ja, uw nee zij nee") maar poneerde zichzelf ook als trouw kerkganger en christen die het vanuit zijn geloof opneemt voor de onderdrukten in Zuid-Afrika. Aarts woedend: „Ik hoor dit met stijgende verontwaardiging. Uw ja zij ja, zegt de heer Scholten. Waarom komt hij zijn eigen beloftes niet na? Ik herinner hem eraan, dat hij destijds, net als de andere fractieleden van het CDA, een verklaring heeft onderte kend om zijn kamerzetel op te geven wanneer het lidmaatschap van de partij zou worden opgezegd". Kon Van den Broek bij deze staaltjes van „apartheidsbestry- ding" nog besmuikt glimlachend toekijken, dat werd anders toen de PvdA'er Wallage het kabinet ervan beschuldigde het Zuidafri kaanse regime niet echt te willen bestrijden, omdat het kabinet een verbod op investeringen afwijst. „Dit soort categorische uit spraken leidt bij mij tot ongecontroleerde reacties. Als zo'n maat regel zo effectief zou zijn als alle zwarte vakbonden die unaniem zouden willen, waarom adviseren zy hun leden dan niet massaal ontslag te nemen by die ondernemingen?", riep hy de socialist toe. Minister wil commissie wel handhaven Brokx staat nummer één voor burgemeesterspost Den Haag DEN HAAG (GPD) - Staatssecretaris Brokx (volkshuisvesting) is door de vertrouwenscommissie van de Haagse gemeenteraad unaniem kandidaat gesteld voor de functie van burgemeester. Burgemeester Reijnen van Heerlen staat als tweede op de voordracht van de raad. Dat staat in een brief die de vertrouwenscommissie aan de commissaris van de koningin in Zuid-Holland, Patijn, heeft gestuurd. Het nieuws dat gisteren uitlekte, heeft grote beroering gewekt. Het CDA-kamerlid Van der Sanden wil dat de commissaris van de koningin alle contacten met de vertrouwenscommissie verbreekt. Volgens Van der Sanden heeft de commissie de geheimhouding geschonden.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 5