Betoncentrale niet aangepakt Gemeente wil bouw 900 woningen Ruzie om servicekosten Nieuw Groenhoven 'Initiatieven van CDA bewust getorpedeerd' Meer in Stevenshof, minder in binnenstad Vredesdelegaüe Japan brengt Leiden bezoek Kooipark (4) Lezers Schrijven Lekker Dier Ook CPN PAGINA 4 LEIDEN VRIJDAG 28 JUNI 1985 Raad van State schorst maatregelen DEN HAAG/LEIDEN - De Raad van State heeft vanochtend voor een belangrijk deel de extra beper kingen teruggedraaid die de pro vincie de Leidse Betonmortel Cen trale in het kader van de hinder wetvergunning had opgelegd. Zo De provincie had met aange scherpte maatregelen de hinder die de omwonenden van het be drijf ondervinden zoveel mogelijk willen beperken. Ook de gemeente bleek gisteren tijdens de behande ling van het schorsingsverzoek hoeft het bedrijf aan de Zoeter- achter die extra maatregelen te ivoudseweg (nog) niet te voldoen staan. Een bewoonster aan beperking van de stofproduk- tie en is de begrenzing van het la waai van de truckmixers tot 55 de cibel voorlopig ook van de baan. De Raad van State komt hiermee tegemoet aan de eis tot schorsing van die extra beperkingen die de LBC had ingediend. Als voorlopi ge voorziening heeft de Raad wel nog bepaald dat de trucks tijdens het mixen tegen de gevel van het bedrijfsgebouw van Fontein moe ten gaan staan. Een en ander op ad vies van de directeur-generaal voor de milieuhygiëne en totdat een ko ninklijk besluit de definitieve hin derwetbepalingen zal vaststellen. het Lammenschansplein gelegen Corbuloflat maakte daarbij duide lijk dat de overlast van lawaai en stof bijna niet meer is uit te hou den. Zij vertelde dat de LBC soms om vijf uur 's morgens gaat draaien en af en toe tot tien uur 's avonds daarmee doorgaat. „We krijgen on voldoende rust en houden dit dus niet lang vol", zo betoogde zii. De gemeentelijk woordvoerder legde uit dat al geruime tijd wordt geprobeerd de Leidse Betonmortel Centrale te verplaatsen, maar tot nu toe zonder succes omdat finan ciële steun van het rijk uitbleef. Raadslid beschuldigt college De betoncentrale aan de Zoeterwoudseweg. Bewoners klagen c zijn voorlopig weer teruggedraaid. Z| LEIDEN - De gemeente wil wicht doorbroken wem ten gunste volgend jaar 900 woningen terrein) en 7 woningen op de hoek Pieterskerkgracht/Lokhorststraat. De meeste woningen die de Stevenshofpolder - j,. r j Die lijn zet zich volgend jaar «v DOUWen in de binnenstad, versneld tempo door om de simpe- binnenstad komen zijn woning- de Meren wijk, Leiden- le reden dat de gaten in de binnen- wetwoningen. In de Stevenshof- Zuid-west en in de Stevens- stad en in de andere stadsvemieu- polder komen hofpolder. Eén en ander blijkt uit het concept jaren niet meer halen' bouwprogramma voor 1986 dat de wethoudef Tesselaar gemeente zal indienen bij het mi nisterie van volkshuisvesting. Voor het eerst zal in dat jaar de wo ningbouw in de stadsvernieu- 300 woningen; wingsgebieden vol gebouwd ra- voornamelijk in de premiehuur en ken. "Aantallen, zoals in het verle- premiekoopsector. In de Meren- den in de binnenstad zijn ge- wijk komen, tussen de spoorlijn en bouwd, zullen we ook de komende Gooimeerlaan, 50 premiehuurwo- LEIDEN - Het CDA in Leiden lijkt steeds achterdochtiger te wor den tegenover het college en de collegepartijen. Het CDA-raadslid W. Bleijie meende gisteren tijdens de vergadering van de raadscom missie voor financiën zelfs dat het college initiatief-voorstellen van die partij bewust torpedeert. Dit ontlokte hem de woedende opmer king dat het CDA 'altijd wordt ge naaid'. De aanleiding voor zijn boosheid was de behandeling van het initia tief-voorstel van het CDA om maatregelen te nemen tegen de jeugdwerkloosheid. De christen democraten wilden eerst met de overige partijen praten over het be schikbaar stellen van geld hier voor, voordat in een andere raads commissie over de maatregelen zelf zou worden gediscussieerd. Bleijie stelde namelijk dat sommi ge van hun initiatief-voorstellen in het verleden waren verworpen om dat achteraf bleek dat er geen geld voor beschikbaar was. De maatregelen tegen jeugd werkloosheid wilde het CDA be kostigen met geld uit de zoge noemde calculatiereserve voor de herhuisvesting van civiele werken. Toen het voorstel van het CDA gis teren echter aan de orde kwam, meldde wethouder P. Bordewijk op dat de commissie, inclusief de vertegenwoordigers van het CDA, deze reserve bij het voorgaande agendapunt al hadden bestemd voor een ander doel. Bleijie meen de dat dit niet bleek uit de stukken die bij dit punt waren gevoegd. De - financiële - verwarring rond het CDA-voorstel werd giste ren niet opgelost. Afgesproken is nu dat het eerst wordt behandeld in andere commissies voordat het weer terugkomt in de raadscom missie voor financiën. Hersenschudding fietsster (15) LEIDEN - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest heeft gistermiddag een hersenschudding opgelopen toen zij op de Wassenaarseweg ten val kwam. Volgens de politie heeft het meisje, op de fiets, de bocht naar de Endegeesterweg vermoedelijk met te hoge snelheid genomen, waarna haar hoofd onzacht in aan raking kwam met een paaltje. De Oegstgeestse is met een hersen schudding naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Gisteravond om een uur of tien is op de Hoge Rijndijk een 17-jarig Leids meisje op haar bromfiets ten val gekomen. Ter hoogte van de Burggravenlaan raakte, volgens de politie, haar tas in het voorwiel ver strikt. Het meisje viel, waarbij haar helm van het hoofd vloog omdat de kinband niet vast zat. Met een hechtwond aan het hoofd is zij naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. huisvesting. Van de 900 woningen die Leiden volgend jaar wil bouwen komen voorspelt ningen en in Leiden-zuid-west volks- worden zo'n 120 woningen ge bouwd aan de Schubertlaan (80 stuks), de Valeriusstraat (20 stuks) en aan de Jacob van Campenlaan (20 stuks). Het provinciebestuur zal uitma- wingsgebieden flink achterblijven nog geen 300 in de binnenstad. Dit bij die in de buitenwijken. Van de aantal omvat onder meer de bouw ken of de gemeente de gevraagde goo woningen mag bouwen. Dit jaar heeft de gemeente voor de J bouw van 752 huizen subsidie ge- steeg, 60 woningen op het Nieu- kregen. De gemeente rekent er dus wenhuizenterrein aan de Morsweg, op dat men volgend jaar meer wo- 30 woningen op de terreinen van ningen mag bouwen. Er zijn aan- de Glascom- en Lilofabriek tussen wijzingen, volgens de gemeente, ..wö b160 woningen op het terrein n de oude buurten. De overige, de voormalige Barbaraschool i 600 woningen, worden voor Camera-bioscoop aan de St. Joris- het leeuwedeel gebouwd in de nieuwe woonwijk Stevenshofpol der. Tot dusver werd er in de Leidse Oude Singel en Langegracht, 20 dat woningen op de hoek Oranjeboom- straat/Levendaal, 18 woningen aan daarvan kan profiteren. Eind dit stad gelijk moet opgaan met de de Pottenbakkersgang (tussenbete jaar zal daarover pas zekerheid be- Hi| T|jfM staan wanneer het próvinciebe- plannen vanuit gegaan dat het be bouwen van open plekken De Pottenbakkersgang. De bestaande bebouwing zal worden gesloopt e plaats maken voor achttien nieuwe woningen. urchieffot nieuwbouw in de Stevenshofpol- Minnebroersgracht) en de Kijf- der. Dit jaar heeft een bijstelling van het gemeentelijke bouwpro gramma er toe geleid dat het even- [racht, 12 woningen op de hoek stuur uitsluitsel geeft Langegracht/Klokpoort, 12 wonin- tal woningen dat Leiden mag bou- gen aan de Middelstegracht (PTT- wen. LEIDEN - Een Japanse vredesdelegatie brengt aanstaande maandag een bezoek aan Leiden. Zy wordt 's middags om vier uur ontvangen door burgemeester en wethouders op het stadhuis, 's avonds is er om acht uur een forumavond in het pand Eijmerpoelstraat 3. De Japanse delegatie bestaat uit zeven personen. Een aantal van hen is lid van de Japanse vredesbeweging, anderen zijn slachtoffer geweest van de atoomaanvallen op Japan in 1945. De Japanners maken een rondreis door ons land en zullen later in de week in Amsterdam deelnemen aan een door het IKV georganiseerde conferentie van Europese vredesbewe gingen. In Leiden zijn de Japanners te gast bij onder meer de Leidse afdeling van het Vredesplatform Komitee Kruisraketten Nee. Bewoners Oranjegracht en omgeving: afrekeningen te hoog en onduidelijk LEIDEN - Bewoners van de 'bê- ten van de boilers (die zij van het schutte woningen' aan de Oratye- Energiebedrijf Rijnland" huren) gracht en omgeving zijn in de moeten betalen. In zijn verzoek- clinch gegaan met de verhuurder, schrift aan de huurcommissie de stichting Nieuw Groenhoven, schrijft Van Westbroek dat Nieuw omdat zij menen dat hun te veel Groenhoven tegenover de bewo- servicekosten in rekening worden ners verklaard heeft dat deze post gebracht. Bovendien vinden zij de 17 jaar lang zal lopen. "Hierdoor kwaliteit van de verstrekte afreke ningen dermate dat volstrekt wordt dan een bedrag 177.000 gulden gëind ofwel bijna voor welke service betalen, "Je zit in een warnet waar je niet uit kan komen", laat één duidelijk blijft hoeveel geld zij duizend gulden per woning. Iedere Uil' redelijkheid is zoek". Waarom de bewoners onderhoud en kleine reparaties in rekening huurders, verzameld bij bewoner worden gebracht is hun eveneens G. van Westbroek - die al langer een raadsel. Kleine reparaties moe opheldering probeert te krijgen - ten huurders immers zelf verrich- weten. Van Westbroek is al naar de ten, andere reparaties en onder- huurcommissie gestapt. Een rap- houd moeten in de huurprijs zijn porteur van deze instelling heeft verrekend. Volgens de huurders is gemeld dat, volgens hem, voor het de specificatie van de kosten voor onderhoud van de liften en de een- het alarmeringssysteem en de bij- trale verwarming de 192 bewoners behorende zorg ook verre van dui- over een tijdsbestek van anderhalf delijk. Zij menen tevens dat deze jaar ongeveer 10.000 gulden te veel kosten bij de kale huur behoren te zijn inbegrepen. Tot slot hebben zij hun twijfels over de doorberekening van perso nele lasten voor dit systeem. "Het personeel is niet aanwezig maar moet van Groenhoven komen. Er hebben betaald. De uitspraak de commissie laat overigens nog op zich wachten. Een doorn in het oog van de be jaarde bewoners is de afschrijving en rente die zij voor de aansluitkos- wordt geen verpleeg- of andere hulp geboden, het is slechts een verwijssysteem". In gebreke SP-gemeenteraadslid Cor Ver geer is inmiddels op de bres ge sprongen voor de bewoners. Deze partij heeft in een brief, mede on dertekend door een aantal bewo ners, aan het bestuur van Nieuw Groenhoven laten weten dat 'op zyn minst kan worden gesteld dat u in gebreke bent gebleven met het geven van duidelijke en begrijpe lijke voorlichting'. "Door verschil lende bewoners is herhaaldelijk aangedrongen op meer duidelijk heid, tot nog toe zonder veel resul taat". Vergeer wijst op de overzichten van de servicekosten die onvol doende zijn gespecificeerd en vaak te laat komen. Ook de terugbeta ling van te veel betaalde huur over de jaren 1980-1984 is niet gespecifi ceerd. "Wat gebeurt er trouwens met de huur van mensen die zijn verhuisd of overleden?", vraagt de SP-er het bestuur. Het raadslid vestigt onder meer de aandacht op het feit dat de sum- overzichten van de huursa- ieder moment aan de bel te trek ken. Bovendien zou dat niet nodig moeten zijn wanneer u uw wettelij- menstelling plotselinge verande- ke taken én plichten naar behoren vervult", aldus de de SP'er in zyn brief. ringen vertonen. Zo is het zichtje van 1985 plotsklaps alarminstallatie opgedoken en de post huismeester van 60 naar 24,50 Onbekend gulden verlaagd, terwijl het totaal- R.. riirprtpiir A niikstra van Leiden Norman Kobert Christiaan, zv. C.L.M. Zuidhoek en P. Pater; Marjan, dv. G. van der Plas en M. Guijt; Jacob Lucas, zv. J.L. Pelmelay en S.S. Plug; Rosanne, dv. A.J.M. Schakenbos en I. Houwaart; Wilhelmina Annie, dv. J.C. Pronk en. A.W. van der Plas; Jeffrey Ale xander, zv. J. Eikelenboom en C.C.A. Rijsdijk; Samuël, zv. S. van Nieuwkoop en A P. de Jong; Desiree Hyacintha Ma- 1928. beth, dv. C. van Wyk en C.B. Stynis; Martin, zv. C.P. van Rhün en S. Starre; Willem, zv. F. van Rijswijk en M.L.H. van Ryn; Corné, zv. M. van der Marei en A.J. van Ryn; Mariska Elvira, dv. J.J. Steyn en J.T. van Zuylen; Cornelia, dv. A. Guijt en C.W. Verburg; Sietske Eliza beth, dv. A. Zantema en E.W. Meijer; Ilyas, zv. S. Yetim en F. Kuyumcu; Eli sabeth Maria, dv. W.P.M. Hogenelst en M.A. van Schie; Tamara, dv. J.I. Fiele- mon en C.E. Meyer; Patrick, zv. E.M. van den Burgh en S.J.E. Ancher; Maar- tje Hendrika Mathilda, dv. T.J.P. van Es en M. Wildschut; David Merijn, zv. S. van Eik; Jimmy, zv. D.-M. Kovacs en C.J. Turk. Overleden: H.P.H. Jansen, geb. 4-7- i; H.J.H.J. Scholte, geb. 23-6- Ook de onkosten niet bekend. "Behalve van Van Westbroek, maar verder heb ik nie- i de huis- mand. Weet u zeker dat u de goede i der Veen en M.A. Goudriaan; Diane Rebekka, dv. P.F. Pos en P.M.A. Brama; Dieuwke Carlyn, dv. F.P. Stel- 1891 Ier en C. Blanson Henkemans; Daniëlle Jobje, dv. J.A.M. van Rijk en A.M.C. meester zijn onduidelijk, stelt Ver- hebt?", reageert hij. "Ik blijf i geer. Volgens de huurprijzen wet traal. We wachten de uitspraak van mogen alleen de werkzaamheden de huurcommissie af. Krijgen we die werkelijk voor de huurders gelijk dan blyft het zo. Krijgen we worden verricht in de servicekos- ongelyk dan zal er wat moeten ver- jere' ook werkzaamheden voor andere Dijkstra te hebben laten weten dat complexen verricht. Hoe wordt dit de afrekeningen en overzichten verrekend? Overlappen de posten duidelijk zijn en voldoende gespe- onderhoud en huismeester elkaar cificeerd. "Ik ben met de niet? Voor de huurder is dit onmo gelijk te controleren". "U realiseert zich kennelijk niet voldoende dat u een complex be schutte woningen verhuurt, waar in oudere en invalide mensen wo nen die niet in staat zijn of gewend Galen; Willem, zv. P. Boon Wamel; Amedeo Joseph Candido, G.M. Ceresa-Genet en C. McCarty: Lio- 12-1909, vrl. echt. nel, zv. V. Nieuwkerk; Leuntje Elisa- Voord; A.J. den 1897, man; G. Rouwenhorst, geb. 30-1- vrl. geh. gew. met P. Kreuning; A.B. Kriek, geb. 7-3-1901, vrl. geh. gew. met G.A. Jasperse; G. Verlind, geb. 5-6- R. Peters, geb. 1-12-1964, n der Pot, geb. 23-8-1915, vrL gew. met J.G. van Eendenburg; Hussain. geb. 1-9-1955. vrl. echtgen. J.A. Al-Eid; J. Fynenbuik, geb. 23- i der dat de materie vaak mistig is". Op de vraag of Nieuw Groenhoven daarin geen verandering hoeft te brengen, antwoordt de directeur "Men kan alle uitleg krijgen die men wil hebben. We zitten hier niet om de bewoners te beduvelen". Midzomernacht feest bij NVSH LEIDEN - De afdeling Leiden van de NVSH organiseert zaterdag weer een Midzomernachtfeest. Disco, barbecue en veel gezellig- hout; D. Singeïing, geb. 22-8-1898, r heid staan op het programma, be- G. de Groot, geb. 30-8-1920, vrl. geh. looft de vereniging voor seksuele ^ew. met A Ouwerkerk; G.P. Onvlee, hervorming. Het trefcentrum Ra- eeb. 308 1901 man; C.P. Vos. geb 7-6- penburg Jis de plaats van hande- geb. 24-8-1896, vrl. geh. gew. me D.A. Cannoo; P. Schlagwein, geb. 26-8-1926, man; Bou- tahri Omar Ben Omar, geb. 1933, man; M.G. Stoker, geb. 20-10-1911, vrl. echt- gen. van C. van Dyk; C. Spaargaren, geb. 16-9-1913, man; L. Boom. geb. 26-1- 1917, man; J. Schrier, geb. 15-12-1914, man; W. Visbach. geb. 12-9-1921, man; jC. van Duijn, geb. 23-5-1901, vrl. echt- gen. van W. van der Plas; F. Kühn, geb. 26-9-1912. vrl. geh. gew. met C. Turen- ling; de aanvang i negen uur. 'S avonds om 6-1985; L.J. van der Geer, geb. 25-8-1913, man; J^ Ravensbergen, geb. 11-10-1914, J.H. Derogee-Koning is in haar stukje 'Kooipark (3)' van deze ru briek hardleers. Het is duidelijk dat het in de hondepoepkwestie om de grote lijn gaat: de verkeerde hondebezitter die medemensen en kinderen niet ontziet. De goede dus nooit te na gesproken. Maar goed, daar gaan we weer, omdat ze het zo graag wil. Duide lijk is dat na 24 uur en voor 7 uur weinig honden worden uitgelaten en er minder mensen op straat lo pen, die daar last van hebben. Bo vendien, de meeste honden lopen ook vóór 19 uur los. De honden die een van ons binnen een half uur 25 keer hun behoeften in het Kooi park zag doen, deden dat tussen 17 en 17.30 uur en veelal loslopend. J.H. Derogee-Koning gaat spijkers op laag water zoeken. Gewoon on gelijk bekennen, naar oplossingen zoeken en bij voorbaat ophouden zich schuldig te maken aan datge ne wat de Kooiparkbewoners haar en/of anderen verwijten, dat zou haar sieren. Het feit dat loslopende honden in een aangelijnde hond een min dere partij zien en hem aanyallen, is te ondervangen door die loslo pende honden ook aan te lijnen. Als men niet de faciliteiten heeft om er een hond op na te houden, moet men dat ook niet doen. Dus ook niet als men niet de gelegen heid heeft hem buiten de stad te laten ravotten. Anders gaat men onherroepelijk honden en mensen in de omgeving onrecht en overlast aandoen. Hoe onwaarschijnlijk lijkend ook, er zijn mensen die zulke zaken doen: van de ene straat het vuil naar de andere straat brengen. Daar hebben we bewijzen en getui gen van en we hebben het zelf mee gemaakt. Dit gesteld tegenover haar redenering over vlees- en an der afval in het Kooipark. Dat er iets pas laat naar voren wordt ge bracht, maakt het niet minder waar. Dit voor wat betreft de rede nering van Derogee-Koning over de gevaarlijke ziektenverspreiding door hondepoep. J.H. Derogee-Koning moet na tuurlijk wel goed lezen en onder scheiden. Haar redenering t.a.v. hondenbelasting in de brief'Kooi park (1)' wordt vergeleken met het rijden zonder remmen en andere verkeersfouten en niet het feit dat hondepoep gevaarlijk is. Zolang ie mand zo slecht lezen of onder scheiden kan, of bewust dergelijke oneerlijke redeneertrucjes ver toont als in in 'Kooipark (3)', lijkt ons een nuttig en zinvol gesprek daarmee onmogelijk, hoe graag we het ook zouden willen. Wij zijn inderdaad voor goede hondentoiletten met voldoende re gelmatig ververst zand, zoals J.H. Dergoee-Koning bepleit, zowel om het overdragen van ziekten op mensen te voorkomen als op hon- den. Zoals de hondentoiletten in Lausanne gemaakt zijn en worden gebruikt. We zijn er voor daarvoor de hondenbelastinggelden te ge bruiken. Tevens zijn wij, evenals de meer derheid van de bevolking, er voor verpozingsparken- en pleinen voor honden te verbieden. Niet alleen voor loslopende honden, maar ook voor aangelijnde honden, daar men die anders toch in die parken en op die pleinen laat poepen. H.P. Schoch drs. A. van Doorninck jr. p/a Lange Vrouwenkerkkoorstraat Informatrice 'Moeders voor Moe ders' brengt naam 'Lekker Dier' in diskrediet. Zij doet dit in een arti kel in uw blad van 18 juni j.l., waar in zij suggereert dat de mensen van Lekker Dier niet weten wat het be tekent om niet zwanger te kunnen worden. Ook brengt zij getallen naar vo ren die in het geheel niet terug te vinden zijn in het informatie-bulle tin dat Lekker Dier verspreidt. Zij had er goed aan gedaan de bron te vermelden, waar haar gege vens op gebaseerd zyn. Het gaat in dit geval niet om exacte getallen en percentages, feit is dat de urine van zwangere vrou wen gebruikt wordt voor doelein den waar een zwangere vrouw in eerste instantie niet voor kiest! Kan van een informatrice van een groot bedrijf als Dyosinth in Oss, dat de urine verzamelt, objec tiviteit worden verwacht en gaat hier wellicht de steling op 'wiens brood men eet, diens woord men spreekt'? Het is niet verwonderlijk dat 'Moeders voor Moeders' in een ne gatief daglicht is komen te staan, daar bekend is geworden dat het hormoon dat gewonnen wordt uit de ingezamelde urine mede ge bruikt wordt voor de bio-industrie. (Daarnaast wordt het nog gebruikt voor andere doeleinden die even eens niets met het zwanger worden van vrouwen te maken hebben, o.a. voor vermageringskuren.) Met dit hormoon worden ket tingzeugen continu drachtig ge houden. Er mag van misleiding worden gesproken als vrouwen hun urine afstaan, zonder daarbij volledig geïnformeerd te worden over het gebruik hiervan. Er wordt ten onrechte gesugge reerd dat het uitsluitend om een ideëel doel gaat. Het is dan ook een begrijpelijke reactie van vrouwen hier niet meer hun medewerking aan te willen verlenen. "Respect voor al wat leeft", is een uitspraak van Albert Schweit zer die hier alleszins op zijn plaats is. Dit mag zeker gelden voor een vrouw die zwanger is of wil wor den. Lekker Dier heeft geen enkel fi nancieel belang bij het verstrekken van informatie. Dat kan niet ge zegd worden van een bedrijf als Dyosinth. Lekker Dier trekt zich het lot aan van dieren die steeds meer in de verdrukking komen zoals ketting zeugen, kistkalveren en kippen in legbatterijen. Vele vrijwilligers zetten zich hier voor in, omdat een dier nu eenmaal niet in staat is voor zyn eigen rech ten od te komen. Zolang er economische belangen in het spel zijn, zal het dier hier voor moeten wijken en wordt het principe van "eerst de portemon- naie en dan de ethiek" nog maar al te vaak gehanteerd. De groeiende belangstelling voor het werk van Lekker Dier is een bewijs dat veel mensen zich steeds meer het lot van het dier in de bio-industrie aantrekken. Het is beslist niet de bedoeling van Lekker Dier het project Moe ders voor Moeders om zeep te hel pen maar het moederbedrijf Akzo zo ver te krijgen dat de urine uit sluitend ten behoeve van aanstaan de moeders wordt gebruikt. Dat is ook in haar eigen belang. Alma Polane (oprichtster werkgroep Lekker Dier Leiden en omstreken) Prinsenlaan 23 Oegstgeest Donderdag 20 juni werd in uw dag blad de nota 'het maximale voor de minima' besproken. Deze nota is als initiatief-voorstel door de frac ties van PSP en PPR in de ge-( meenteraad ingediend. Zoals op de' nota vermeld, is het een nota van PSP, PPR èn CPN. Helaas wordt dat uit de bespreking niet duide lijk. De keuze van de CPN destijds voor samenwerking met PSP en PPR in de raad was voor het CPN- raadslid reden om zijn partij te ver laten. Aangezien hij raadslid bleef, heeft de CPN geen vertegenwoor diger meer in de raad. Dat betekent dat de CPN geen voorstellen in de raad kan indienen. Het betekent niet dat de CPN niets meer aan ge meenteraadswerk doet. In de geza menlijke raadswerkgroep van PSP, PPR en CPN draagt de CPN haar steentje bij. Bij de nota 'het maximale voor de minima' kon - anders dan bij de begeleidende brief aan de raad en het college - duidelijk worden dat zy door drie partijen is opge steld. Het zou juist zijn als ook de pers zo'n vermelding dan zou over nemen. Dit maakt tevens duidelijk dat de samenwerking die de drie partijen verder willen gaan voeren, inderdaad een samenwerking van drie functionerende partijen is: PSP, PPR èn CPN. Paula Middendorp (gemeente raadslid PSP) Weddesteeg 27 Leiden Hans van Wirdum (secretaris CPN) Merelstraat 23 Leiden

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4