Woonwagens nu bij Starrenburg gepland Pontje naar Ylietland vaart volgende week ASC: twee ton voor opknapbeurt Voorlopig geen nieuwe gemeenteboot Warmond 'Voorschoten faalt in bouwen voor de vraag' 3H3EHH] VRIJDAG 28 JUNI 1985 OEGSTGEEST - Voetbalvereni ging ASC uit Oegstgeest krijgt ruim twee ton om de kleedruimten op het terrein aan de Duivenvoor destraat op te knappen. In de toe komst zal de gemeente bekijken in hoeverre andere noodzakelijke voorzieningen aan veld en gebou wen kunnen worden betaald. De meeste gemeenteraadsleden gingen gisteravond met moeite ak koord met dit plan van burgemees ter en wethouders om twee kleed kamers en een scheidsrechters- ruimte te bouwen aan het noodge bouw waarin de peuterspeelzaal momenteel huist. In de speelzaal zouden nog twee kleedkamers moeten komen, naast een soort jeugdhonk. Alle partijen verweten burge meester en wethouders dat te vroeg is afgehaakt bij de onderhan delingen over de veldenruil van ASC met de korfbalverenigingen Fiks en KNS. "Met wat meer goede 'Oegstgeest is te vroeg afgehaakt bij veldenruil' wil had het kunnen lukken", meende M. Haasnoot (PvdA). Die tijdsdruk - gisteravond was de laatste gemeenteraadsvergade ring voor de zomerstop van twee maanden - zorgde voor aardige ta ferelen in de raadzaal. "Het meest wonderlijke staaltje besluitvor ming in mijn raadsperiode. Zwaar geschut was blijkbaar nodig om de zaak er in de commissie financiën door te slepen", aldus Van Eisen die "boos en verbaasd" was. Wethouder Van Hazel, gister avond onderwerp van veel kritiek. verhief zijn stem om duidelijk te maken dat ASC in de Duivenvoor destraat wil blijven. "Niemand vindt deze oplossing ideaal, maar ASC krijgt zo in elk geval op korte termijn redelijke hulp". De CDA- wethouder was het volledig met de WD eens dat er nu kommer en kwel heerst bij de voetbalclub en dat er snel gehandeld moet wor den. Aan het adres van zijn eigen fractie zei van Hazel: "Het moet mij van het hart dat ik bijzonder teleurgesteld ben dat ik mijn eigen fractie niet heb kunnen overtui gen". Kuntze (WD): "We zijn het aan ASC en aan onszelf onderhand ver plicht een besluit te nemen. An ders zou je je zo langzamerhand ook kunnen afvragen hoe het met de besluitvaardigheid van deze raad zit". Immers, ook over de in vulling van de Markthof is on danks een aantal onderzoeken nog geen besluit gevallen. Ommezwaai Driftig heen en weer stappende wethouders en een stevige lobby tijdens de schorsing van de verga dering maakten het ASC-debat van gisteravond boeiend. Met name wethouder Kohlbeck (financiën) zette alle zeilen bij om een besluit te laten vallen. De stemming zat na de eerste gespreksronde namelijk vast. De WD had een nieuw voorstel waarbij ook de velden zouden wor den opgeknapt. Het CDA had met de PPR als mede-ondertekenaar ook een aanvullend voorstel dat minder definitief van aard was dan het plan van de gemeente. Er was voor geen van de drie voorstellen een meerderheid te vinden, dus een paar partijen moesten 'om'. Uiteindelijk gaf de van de WD gisteravond de door slag. Tijdens de schorsing ging een delegatie van ASC op advies van wethouder Kohlbeck naar de WD-hoek om te zeggen dat de voetbalvereniging blij is met het voorstel van B en W. Prompt trok ken de liberalen na de hervatting van de vergadering hun eigen voorstel in, waarmee een ruime meerderheid voor de aanpak van B en W was bereikt. Het CDA en PPR bleven tegen. Zij meenden dat naar een definitieve oplossing voor de gespleten vereniging moet worden gezocht. En ASC? "Wij zijn blij met deze beslissing omdat voor ons het ma ximale eruit is gehaald. De eerstko mende tien jaar komen er toch geen andere mogelijkheden. Wat betreft dat gespleten bestaan, we zijn al 93 jaar gescheiden, dus daar valt wel mee te leven. We gingen naar de WD-fractie om een en an der toe te lichten". Agenda Protest omwonenden Leidseweg vindt gehoor VOORSCHOTEN - De ge meente Voorschoten gaat onderzoeken of ze rond 1987 een woonwagen kampje met zeven stand plaatsen kan realiseren in het gebied Starrenburg, ge legen tussen Veurseweg, Vliet, de kloostertuin van Bijdorp en de Wilgenlaan. Pas wanneer blijkt dat dat niet kan, richt ze haar blik weer op het tracé van rijksweg 11. De fel om streden plek achter de achtertui nen van Leidseweg-noord bewo ners valt hierbij buiten de boot. Ar gumenten van omwonenden (waardedaling van de woningen en horizonvervuiling), klinken de par tijen redelijk in de oren. De plek langs de Admiraal de Ruytersingel, waar vroeger de 'Cross Caters' fietsten, wordt daar entegen bestempeld als mogelijkheid". CDA. D'66 PvdA/PPR voelen wel wat vooi voorstel, dat 100.000 gulden duur der uitvalt dan de verworpen plek, vlak achter de huizen. "Want", al dus Visser (PvdA/PPR), "het ligt wel veraf, maar wordt geen getto. Het ligt midden in de leefgemeen schap en kan visueel, fysiek en ook sociaal integreren". Dit bleek gisteravond tijdens een vergadering van de gecombineer de raadscommissie, waar de WD zich keihard keerde tegen alle rijksweg 11-lokaties. Van een even wichtige spreiding over de ge meente was dan geen sprake. Im mers, in de buurt van het tracé, bij de Noord-Hoflandbrug komen vijf standplaatsen. Ook zou Voorscho ten dan "omgekeerd discrimine ren: belangen van woonwagenbe woners wegen zwaarder dan die van huizenbewoners". Starrenburg Dit soort opmerkingen deed het uiteraard uitstekend bij de Leidse- weg-noord/Hofwegbewoners, die zo massaal waren toegestroomd dat stoelen tekortschoten en ri- WARMOND - Voorlopig heeft War mond nog geen nieuwe gemeente boot. Burgemeester en wethouders zullen opnieuw gaan rondkijken of er soms betere en goedkopere bo ten te vinden zijn dan het exem plaar van aluminium, waarop ze aanvankelijk het oog had laten val len. 'Boosdoener' van het uitstel: het raadslid Vreeken. Nadat hij vorige week al zijn wenkbrauwen had gef ronst over de aankoopplannen, stak hij gisteravond tijdens de raadscommissie openbare werken weer van wal. Het schip, dat 63.665 gulden moet kosten, is hem te duur en te klein (6.75 meter). Vrouw (80) dupe van tasjesroof OEGSTGEEST - Een 80-jarige Oegstgeestse is gistermiddag het niet uitputtend genoeg is behan- den griste. De vrouw moest mach teloos toekijken hoe hij er pijlsnel vandoor fietste. portemonnee met inhoud. boot én de groennota. LEIDSCH gfe DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 per half jaar, aan huis bezorgd 131,40 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per maand, aan huis bezorgd f 22,10 per maand, per post 30.- (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwe* Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J Wirtz. A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo hannesburg, Tokio, Londen. Parijs. Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City. Tel Aviv en Beiroet. chels als zitgelegenheid dienst de den. CDA-raadslid Bremmer ging minder op de publieke toer, maar onderschreef de WD-roep om Starrenburg. Zijn vraag: is de si tuatie zo urgent dat we niet op Starrenburg kunnen wachten? Wethouder Van Leeuwen (PvdA/ PPR) stipte aan dat wachten op de wijk Starrenburg te lang zou kun nen duren. Immers, in '87 moét de gemeente 12 standplaatsen hebben gerealiseerd. Terwijl de ontsluiting van de wijk er niet voor 1989 zal zijn. WD-collega Van Dalen zag echter mogelijkheden wanneer ge keken wordt naar het gebiéd Star renburg. Woonwagenbewoners dienen aanklacht wegens smaad in slachtoffer geworden tale tasjesroof. De bejaarde dame stak na het boodschappen doen over op de Admiraal de Ruyterlaan in haar stand te hebben van de materie; woonplaats, toen een voorbijfiet- bovendien is er geen echt dwin- sende jongen haar tas uit haar han- gende noodzaak om de aanschaf Vreeken: "Ik krijg er tranen in m'n ogen van". Vervolgens gaf hij met een uitvoerig betoog aan dat aluminium van hem absoluut niet hóeft. Nog geen één promille van alle Nederlandse werkboten is uit dat materiaal vervaardigd, betoog de hij. Aluminium is absoluut zwakker dan een materiaal als staal. "Ik zie ze al gaan met die boot, langs de dijk die vol met ste nen ligt", schamperde het onafhan kelijke raadslid. Er was meer dat hem niet zinde: schroef en roer van de nieuwe boot zijn onbeschermd én voor hem staat niet vast dat een aluminium boot echt geen onderhoud behoeft. Waarop Vreeken andere offertes liet rondgaan: van een open vlet bijvoorbeeld, die 49.000 gulden zou- moeten kosten. "Waarom zouden we hals-over- kop met die ene boot in zee gaan? Mijn bezwaar is dat dit onderwerp deld", aldus Vreeken, die de i te andere commissieleden op zijn hand kreeg. Men kwam er rond uit niet of nauwelijks Aikens (D'i goede woorden voor over: "Dan schuif je de zaak echt voor je uit. Dat is niet te overzien. Constistent besturen kun je dan niet noemen". Visser (PvdA/PPR) viel hem bij. "Hét blijft dan als een zwaard van Damocles hangen boven het ge meentebestuur, de woonwagenbe woners en toekomstige bewoners van Starrenburg". Evenals het re delijk-alternatieve raadslid koos hij voor het Cross Caters-terrein. Bewoners van de Willem Barentsz- laan en omgeving zyn hier welis waar tegen. Maar, zo zei Aikens, overal in de gemeente stuit je op verzet. Geen gifbelt Variant drie, naast de vuilstort, Ujkt Visser "vrijwel onhaalbaar in verband met de sanering. Het is wel geen gifbelt. Maar toch". Het D'66-raadslid had dezelfde ideeën. h^W.^g Woonwagenbewoners, gesteund door opbouwwerker Bruno van Veen, overwegen om een aan klacht wegens smaad in te dienen tegen een aantal Voorschotenaren. Het gaat om degenen die fel gekant zijn tegen de komst van een woon wagenkamp naar de Leidseweg- noord en in niet mis te verstane be woordingen duidelijk maken wat zij vrezen: horizon vervuiling, een inbraakgolf, lawaai en moeilijkhe den met het passeren van woonwa genbewoners "met een bepaalde mentaliteit". Bruno van Veen over die uitla tingen: "Het is toch schandalig dat mensen zomaar zoiets zéggen. Ik vind dat mensen maar moeten le ren met feiten aan te komen plaats men. Desnoods via de rechter" Een op het Leidse kamp wonen de woonwagenbewoner valt hem teloos. En: zelf willen we ook hele maal niet naar die kampjes toe. Het is überhaupt vreselijk om maar met een paar wagens als beesten in een hoekje te worden weggestopt -kijk naar Leiderdorp, helemaal af gelegen- maar het is nog veel erger om ergens te wonen terwijl je weet dat buren zulke dingen over je zeg gen". Toch wil de woonwagenbewoner zijn weerwoord niet geven tijdens de vergadering van de raadscom missie, die zich gisteravond over het kampje heeft gebogen. "Nee. Dan krijg je geheid heibel. Als ik voor een bepaald iets wordt uitge maakt ben ik geëmotioneerd, ja toch? Hij tracht de aantijgingen te ont zenuwen: "Dat woningen in waar wat uit te kra- de dalen door woonwagens is nooit bewezen. Dat wij meer lawaai pro duceren dan iemand die in een huis woont: waar halen ze het van bij: "Zoveel van die uitspraken zijn daan? En een inbraakgolf: laten i Al de "trammelant" rond^de gebaseerd op vooroordelen. Iedere alle strafregisters van woonwagen- keer weer als er ergens in de regio bewoners maar eens nagaan. Tien een woonwagenkamp moet ko- tegen een dat een vergelijking met men, reageren omwonenden zó. 'burgermensen' voor ons positief Dat maakt ons woedend en mach- uitvalt. woonwagens deed wethouder Mar selis (CDA) verzuchten dat "Voor schoten eigenlijk niet zo'n geschik te plek is voor woonwagens' tijdens de eerstkomende raadsver gadering 'rond te maken'. Over twee weken komen de commissie- In de tas zaten behalve bood- leden weer bij elkaar. Op de agen- schappen diverse betaalpasjes plus da staat dan: aanschaf gemeente- Nachtelijk door rumoer schoolfeest OEGSTGEEST - Een school feestje van het Rijnlands Ly ceum heeft in Oegstgeest voor heel wat nachtelijk rumoer ge zorgd. Rond één uur, toen het feest was afgelopen, zwermden naar schatting duizend leerlin gen massaal uit Op zoek naar ander vertier. Dat vonden ze bij twee plaat selijke café's nabij de Gevers straat. Gevolg: de doorgaande weg werd volkomen geblok keerd door dansende, zingende en feestende jongeren. Politie, twaalf man en zes wagens sterk, moest er aan te pas ko men om de menigte wat uiteen te 'drijven', zodat het vastgelo pen verkeer kon doorrijden. Vernielingen werden er niet aangericht. Alleen werd een raam van de school zelf ver nield. Omdat het zo druk was dat er geen mens meer in kon werd een leerling rond tien uur geweigerd. Deze trachtte toen via het dak alsnog de school binnen te komen. Met alle ge volgen van dien: het raam werd totaal vernield. De schade zou onderling worden geregeld. LEIDERDORP - De sportin- stuiven van de Leiderdorpse stichting 'De Werkwijzer' krij gen een vervolg. Terwijl van daag de laatste instuif in de gymnastiekzaal van de Willem de Zwijgerschool werd gehou den, is zeker dat in september een nieuwe reeks van start gaat. Bedoeling achter het we kelijks sportieve uurtje: haan loze Leiderdorpers aan bewe ging én contacten te helpen. De eerder voor dit doel opgezette koffie-ochtenden bleken geen succes: men vond het weinig zin om "alleen te praten over el- kaars en andermans ellende". De uurtjes waarin men, onder leiding van een sportinstruc- teur in in zijn of haar eigen tempo, de conditie kan opvijze len brengen meer liefhebbers op de been. Waar de sportinstuif in sep tember begint is nog niet be kend. 'De Werkwijzer' zoekt naar een sportzaal waarbij men ook over een ontmoetings ruimte kan beschikken. Want: na inspanning hoort ontspan ning te volgen.. Voor de nieuwe sportinstuif kan men zich dagelijks tussen tien en twaalf bij de stichting 'De Werkwijzer' aan het Kwik staartplein opgeven. (foto Holvast) Leiden LWH-pand - Caeciliastraat, film 'Vrou. wen (Hustruer)' van Anja Breien, 20.15 LVC - Breestraat. optreden de Leidse reggaeband £1 Zagazir. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Fit» carraldo' van Werner Herzog, 21.15 ZATERDAG Leiden 't Breehuys - Breestraat, break-dance- soos, 14-16 uur. Vijf-Meihal - danstwirl-wedstrijd, 12 Landgoed Cronesteyn - open dag bijen stal, 13-17 uur. Burchtsociëteit - workshop Afrikaanse dans, 10-17 uur. VW-kantoor - Stationsplein, thema wandeling 'kerken' door de binnenstad, 10.30 uur. Hartebrugkerk - wandelconcert door Gerrit van Slooten, trombone en Hulsbos, orgel, 15-15.30 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Oegstgeest De Roode Leeuw - Dorpsstraat 55, start fietstocht operettever. De Troubadours, 10-12 uur inschrijven. Zwembad Poelmeer - demonstratie i sus 'Auto te water'. 14-17 uur. Voorschoten Poppentheater - Marijkelaan 4, try- 'De tentkarromobiel', 14.30 uur. Wassenaar Time Out - Van Zuylen van Nije\ straat, fancy-fair, 12.30-16.30 uur. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan. Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen. Verhage, Groeneveld, De Ruiter. B. Janssen: za van 8 uur tot zo 24 uur: R. van Leeu wen, Fagelstraat 31, tel. 218661; spreek uur Rosmolen 2. Groep 2 - Mastenbroek, Pieterse, v. Gent. Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis: za 8 uur tot zo 8 uur: F.B. Kruis, Kla proos 34, tel. 126371; spreekuur Minne broersgracht 41. zo 8 uur tot 24 uur: H.J. Klaassen, Zwa- nenzijde 27. tel. 213546. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, Burggra- venlaan 102, tel. 125820. zo 8 uur tot 24 uur: H. Jurgens, Heren gracht 116, tel. 125820; spreekuur Burg- gravenlaan 102. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Ryn, Bënit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: B. Roos, Zocher- straat 1, tel. 766123. zo 8 uur tot 24 uur: G.J.P. Bénit, Brahmslaan 315, tel. 720404; spreekuur Kennedy laan 24. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: A. Mol, tel. 144168. zo 8 uur tot 24 uur": A. Hammerstein, tel. 767646; spreekuur Saffierstraat 2. Leiderdorp za, M.B. Landsmeer, Drakestein 2, tel. 413913; zo, F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; za en zo spreekuur van 12.30- 13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: E.J. Roe- lants, Frans Halslaan 10, tel. 153747. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za. A. Tromp. Leidseweg 328, tel. 762159; zo, F. Koopmans, Churchillweg 19, tel. 6352. Warmond F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 01711-10030. Wassenaar noord: M.F. v.d. Feen, Van Polanenpark 128, tel. 18309; zuid: J.N. Vonk, Witten- burgerweg 106, tel. 79676. VOORSCHOTEN - Het pontje gere Lammenschansrotonde tussen Voorschoten en Vliet- land begint zes juli te varen. En met de aanleg van de voet/fiets brug naast de Knipmolen wordt nog dit jaar begonnen. Of er naast deze verbindingen nog een Vlietlandbrug komt ter hoogte van het centrum, is onzeker. De Voorschotense politieke partij en voelen er wel wat voor. Gedepu teerde Staten eveneens, zo is de in druk van wethouder Marselis (CDA). Maar in het Vlietland-rap- port van Provinciale Waterstaat is de ontsluiting via de Europaweg, die 7,5 miljoen gulden kost, nog steeds populair. Dit bleek gisteravond tijdens de vergadering van de raadscommis sies. Daar schetste wethouder Van Leeuwen (PvdA/PPR) de verschil lende varianten, mét hun kosten. Nummer een is ontsluiting via de Europaweg, de weg tussen de vroe- Zoeterwoude-dorp, én via een brug bij Voorschoten. Kosten 12,5 mil joen. Nummer twee is ontsluiting bij de Europaweg én een fietsbrug bij Allemansgeest. Kosten 10 mil joen. De provincie betitelt beide varianten als "onhaalbaar". Over blijft dus mogelijkheid nummer drie: een brug bij Raad huislaan of ijsbaan. Een brug kost vijf miljoen en is volgens wethou der Van Leeuwen de "goedkoop ste, directste en snelste" oplossing. Van de twee plekken noemde hij de Raadhuislaan de meest eenvou dige. Wel zou eventuele overlast tot een minimum moeten worden be perkt. Door aanpassingen. En ook: door een parkeerplaats bij Vliet- land die 6.000 auto's kan opvangen (de maximaal verwachte toe stroom). Lusten 'Ja' tegen verlaging tarieven elektriciteit WASSENAAR - Ondanks deze sombere economische tijden de Wassenaar wat goedkoper. De 'rtp^ynndprtiike Dlek commissie financieel-economische ïasaSet«ekn f ken fi a name,,* Maar tot plezier van WD-wet- houder Van Dalen spraken de wn meeste partijen zich nog niet uit y°™„het leven Ar. nnumncp. aerS toen r de wenselijkheid of lijkheid i ken. Dat in september, men met een nota provinciale als plaatselijke gege vens een plaatsje krijgen. VOORSCHOTEN - D'66 en colle- meerderheid, gepartij PvdA/PPR vinden dat de den het onderzoek echter eenzij- ge- dig. Het zou zich teveel hebben ge- de richt op huurwoningen. De kritiek vraag" (naar woningwetwonin- op het gevoerde beleid deden zij gen). De gemeente moet vervolgens af als plannen klaar hebben voor goed- hebben altijd maximale plannen kope woningen, om zo beter te ingediend", zei Willemsen (WD). En WD-wethouder Van Dalen maakte duidelijk dat de gemeente "het onderste uit de kan haalt". De mogelijkheden zouden echter be perkt zijn. "Voorschoten is gevan- kunnen reageren wanneer er subsi die vrij komt. Bovendien vindt Ai kens dat Voorschoten voorzichtig moet zijn met het uitgeven van grond aan ongesubsidieerde wo ningen, waar plaatselijk weinig be- gen hoefte aan zou zijn. Dit bleek gisteravond tijdens een gecombineerde commissieverga dering. De twee partijen voelen zich in hun kritiek gesteund door het onlangs uitgekomen volkshuis vestingsrapport. WD en CDA, sa- i bepaalde systematiek. de mogen alleen bouwen natuurlijke groei (56,4 per jaar)", sprak de dagelijks bestuurder. "En een eenmaal ingelopen achter stand kom je niet te boven". Zijn slotopmerking: "De woningnood is politiek geïnstitutionaliseerd in Nederland de laatste 40 jaar". Alleen de PvdA/PPR-fractie noemde een plek: het verlengde van de Raadhuislaan. Een brug daar zou zorgen voor promotie van het dorp en service voor de bur gers. Ontsluiting via de Europaweg vindt hij slecht omdat bewoners Jaar- dan niet de lusten zouden hebben, maar wel de lasten. Vlietland-be- zoekers uit Wassenaar, Den Haag, Voorburg zouden tóch door het dorp rijden op weg naar het recrea tiegebied. Een autoloze fiets/voetbrug bij het dorp, gecombineerd met een ontsluiting via de Europaweg zou volgens hem nooit voldoende steun krijgen bij de provincie en zou Vlietwijk degraderen tot een grote autostalling. Minder moeite hadden de raadsleden met een tij delijke pont tussen de sloot naast de ijsbaan en de overkant van de Vliet B en W ko- akkoord met een verlaging van de zowel de elektriciteitstarieven, zowei uc. Het -s inmiddels de derde achter. eenvolgende keer dat de stroomta- rieven in Wassenaar omlaag gaan. Na de tariefsverlagingen per 1 ja nuari 1984 met 0,8 cent en per 1 ja nuari 1985 met 0,3 cent per kWh, wordt de elektriciteit nu 0,5 cent per kWh goedkoper, met terugwer kende kracht tot 1 januari van dit „s=art";sss SSsMsïs&is klaagde echter dat de boot, waar- waargenomen van vr 28 tot vr 5 juli van nog niet duidelijk is hoevaak door: hij gaat varen, op geen enkele wa> Doeza Apotheek, Doezastraat 31, Lei- terkaart staat. Wanneer er geen den, tel 121313. borden met het opschrift 'Pont' Apotheek Van Breest Smidlenburg, worden geplaatst, ontstaan er ze- Loevestem 8, Leiderdorp, tel, 890000. ker moeilijkheden met passerende watersporters. DIERENARTSEN leiden Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Lei den. tel. 220513. Voor de praktijk Wouw: H. Vestjens, Rijn er den, tel. 144323. Oegstgeest Voor de praktijk a /an Vestjens, v.d. Schiekade 23, Lei- Homanstraat 1, Rijnsburg, tel, 173266. Voorschoten C. Westgeest, Leidseweg 560, Voorscho ten, tel. 768616. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: H.C. Teune, Roodenburgerstraa 18, lei den, tel. 124724. Voorschoten, Wassenaar: Ph. Wayenberg, Van Beethovenlaan 69b, Voorschoten, tel. 01717-7788. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604. na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. Alle tv-kanalen in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Alle televisiekanalen die momenteel in deze regio verkrijgbaar zijn, zullen in Zoeterwoude te ontvangen zijn. Gisteravond ging de gemeenteraad akkoord met een uitbreiding van het aanbod tot twaalf zenders. BBC 1 en 2 komt voortaan binnen, evenals de Franse cultuurzender TV-5 die een kanaal deelt met de popmuziekzender Music Box. Ook Sky Channel zal in Zoeterwoude te ontvangen zijn, als de scho telantenne in Oegstgeest is geplaatst. Verwacht wordt dat pas half september de volledige uitbreiding zijn beslag heeft gekregen. Een telefoontje met exploitant Casema leerde ge meentesecretaris Kruithof dat het niet zomaar een kwestie van een knop je omdraaien is: "Er gaat veel tijd overheen om de nodige materialen te krijgen".

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2