Amsterdam heeft niets te verliezen mededelingen gemeentebestuur 1 t/m 5 juli '85 In race om organisatie van Olympische Spelen 1992 Gemeenteraad Maandag 1 Juli a.s. om 20.00 uur; deze vergadering wordt zonodig voortgezet op dinsdag 2, woensdag 3 en donderdag 4 juli, telkens om 20.00 uur. Agenda: Bevoegdheid benoeming en ontslag direc teuren en adjunct-directeuren basisscho len en scholen voor speciaal onderwijs; in trekking besluit van 21 mei 1979, no. 116, inzake benoeming en ontslag hoofdleid sters Benoeming directeuren van de per 01-08- 1985 te vormen basisscholen Verdere behandeling van het voorstel par- keermaatregelen ingevolge de nota Par- keerregime in de Leidse Binnenstad Vaststelling verordening betreffende voor waarden en bepalingen gemeentegaran ties Uitgifte in erfpacht Cobetstraat 1 Uitgifte in erfpacht perceel grond aan Wer- nink Verkoop perceel grond in Cronesteijn aan het Rijk t.b.v. aansluiting Rijksweg 11 op Rijksweg 4 Bevoegdheid vaststelling afvloeiingsrege lingen voor het onderwijzend personeel Vaststelling afvloeiingsregeling gemeen telijk basis-, speciaal en voortgezet spe ciaal onderwijs Aankoop Oude Varkenmarkt 13 Voorlopige vaststelling Rekening 1981 van de Centrale Antenne Inrichting Voorlopige vaststelling Gemeentereke ning 1981 Vaststelling Welzijnsplan 1986-1989 Fusie Leidse Woningstichting met de cor poraties Eensgezinsheid, Eendracht en Werkmanswoningen Grondtransacties met het Rijk in de Leeu wenhoek Gronduitgifte in de Leeuwenhoek aan Centocor Europe B.V. en bouwrijp maken van het terrein Garantie geldlening Woningbouwvereni ging "Ons Doel" Verwerking verfijning rioleringen 1984 en aanpassing diverse kredieten Aankoop en sloop Glascomplex aan de Oude Singel, Zandstraat en Baatstraat Wijziging gemeentebegroting en de be groting van een tweetal takken van dienst voor het dienstjaar 1985 Vaststelling aantal uren orthopedagogiek openbare l.o.m.-school en vaststelling overschrijdingsquotiënt Reorganisatie drinkwatervoorziening Zuid-Holland Verzoek om medewerking voor wijziging gebouwensituatie te vormen basisschool "Het Galjoen" Restauratie Oude Varkenmarkt 13 Verzoeken om medewerking Restauratieplan Pesthuis Concentratie onderdelen werffunctie Ci viele Werken Bouw fietsenbergingen achter Nieuwe Rijn 85 Rekening 1981 Psychiatrisch Ziekenhuis "Endegeest" c.a. Garantie klimgeldlening Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werk manswoningen Slotwijzigingen begrotingen takken van dienst en bedrijven voor het dienstjaar 1982 Voorbereidingsbesluit omgeving Lam- menschanspark Voorbereidingsbesluit Minnebroersgracht Voorbereidingsbesluit gedeelte Zuid-West (nabij zwembad De Vliet) Instelling fonds "Bijdrage ineens verhuis- en herinrichtingskosten bij Stadsvernieu wingsactiviteiten en vaststelling verorde ning betr. tegemoetkoming/bijdrage in eens in het kader van de stadsvernieu wing Sluiten van overeenkomsten met de N.V. Nederlandse Spoorwegen inzake het Sta tionsplein, overwegen Haagweg en Mors- weg, dr. Lelyviaduct en Halte De Vink Diverse in het kader van het zogenaamde achterstandsgebiedenbeleid te realiseren projecten Voorzieningen openbare scholen Ontsluiting c.a. terrein aan de Kanaalweg ten behoeve van een aantal bedrijven en onderwijsinstellingen Bouw 14 woningwetwoningen aan het Le vendaal Energiebesparende maatregelen Stads- bouwhuis en R.C.L. Garantie geldlening woningbouwvereni ging "De Tuinstadwijk" Slotbegrotingswijziging 1982 Centrale An tenne Inrichting c.a. Verhuur grond ten behoeve van een ver kooppunt van motorbrandstoffen aan de Dr. Lelylaan Initiatiefvoorstel van de P.S.P./P.P.R.- en D'66-fracties inzake vaststelling verorde ning op de woning- en kamerbemidde lingsbureaus Bovenstaande vergadering is open baar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daar voor terecht in het informatiecen trum In de hal van het stadhuis. Overige vergaderingen Commissie voor de Beroep- en Bezwaar schriften Dinsdag 2 juli a.s. In de koffiekamer van het stadhuis Agenda: 9.45 uur worden er een zevental be zwaarschriften behandeld tegen de afwij zing op een verzoek om een eenmalige uitkering 1984 10.30 uur worden er een bezwaarschrift inzake de indeling van de 3 oktobermarkt en een beroepschrift inzake de toewijzing van de standplaatsen op de 3 oktober markt Voor nadere informatie kunt u bellen 254168 Oeelcommlssle stedelijk museum "De Lakenhal" Deelcommlssle molenmuseum "De Valk" Woensdag 3 juli a.s. om 15.30 uur In de bibliotheek van De Lakenhal. Gezamenlij ke vergadering. Agenda: Notitie externe betrekkingen Voor nadere informatie kunt u bellen 254172 Voor Informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Diversen Vervolg afsluiting Hoogstraat voor voetgangers A.s. 1 juli zal het Energiebedrijf Rijnland voorbereidingen treffen voor de toekomstige ligging en aansluiting van belangrijke kabels en leidingen die over het werkterrein lopen. Dat heeft tot gevolg dat de Hoogstraat we derom afgesloten wordt voor voetgangers Route Vismarkt-Aalmarkt afgesloten voor verkeer Voor het leggen van leidingen en kabels moet ook een stukje rijweg, terhoogte van V D en Visbrug opengebroken worden. Alle verkeer wordt voor de duur van een werkdag omgeleid. E.e.a. zal met borden staan aangegeven. Allemansbrug een dag afge sloten A.s. maandag zal er op het dek van de Alle mansbrug (Vlietweg) een anti-sliplaag wor den aangebracht. In verband hiermee zal deze brug een dag afgesloten worden voor fietsers en auto's. De werkzaamheden kun nen uitsluitend bij droog weer worden uitge voerd. Als het die dag regent, dan schuift het werk op naar de eerstvolgende werkbare dag. Doorgang is mogelijk via het erf van de boerderij. E.e.a. zal met borden staan aan- Informatieavond voor bewo ners Zeeheldenbuurt Op maandagavond 1 juli a.s. zal een infor matieavond worden gehouden in 't speel- 'tuingebouw aan de Kortenaerstraat; aan vang 20.00 uur. Tijdens deze avond zal o.a. van gemeentezijde een toelichting worden gegeven op resp. het voor-ontwerp-stads- vernieuwingsplan de Zeeheldenbuurt en het voor-ontwerp-bestemmingsplan de Waard. Voor eventuele informatie kunt u zich wen den tot A.J.M. van Paridon (254493) of H. Meijer (254439). A.B.P.-vertegenwoordiger met vakantie De vertegenwoordiger van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (A.B.P.) die weke lijks op maandag van 14.00 tot 16.00 uur spreekuren houdt in de hal van het stadhuis gaat met vakantie. Op maandag 1 Juli a.s. houdt hij z'n laat ste spreekuren. Zijn eerstvolgende spreekuren vangen weer aan op maan dag 19 augustus a.s. Afsluiting waterleiding Room burg/Rivierenwijk De L.D.M. (Leidsche Duinwater Maatschap pij) zal in de nacht van maandag 1 op dins dag 2 juli a.s. van 00.00 uur tot 05.00 uur het waterleidingnet In Roomburg/Rivie renwijk afsluiten. Het gaat hier om (onderhouds)-werkzaam- heden in het gebied omsloten door het Rijn en Schiekanaal, Utrechtse Jaagpad, Rijks weg A 4 en de spoorlijn. Aan de bewoners van genoemd gebied het verzoek om tijdens de werkzaamheden geen tapkranen open te draaien. Na de werkzaamheden die om on geveer 5 uur 's morgens zijn afgerond, mo gen de kranen weer open. De L.D.M. advi seert wèl de kraan enige minuten open te houden omdat er nog wat bruin water uit de leidingen kan komen. Overlast zal tot een minimum worden beperkt. Voor meer infor matie kunt u bellen met het r L.D.M., tel. 121245. Zomertijd "Ongedierte tijd" Nu de zomermaanden weer zijn aangebro ken krijgen veel mensen weer last van onge dierte in of rondom het huis zoals wespen, vlooien, kakkerlakken en ander ongedierte. In veel gevallen kunt u zelf dit ongedierte voorkomen en bestrijden. De Reinigings dienst heeft informatiebladen gemaakt over het meest voorkomende ongedierte. De in formatiebladen die de naam "Lastpost" heb ben, kunt u gratis afhalen bij de Reinigings dienst, Noorderstraat 18 en bij de Voorlich- tingsbalie's op het stadhuis en Stadsbouw- huis. Het bestrijden van ongedierte Is niet kosteloos. Voor informatie kunt u bellen met de Direktie Reiniging, Havens en Warenmarkten, Noor derstraat 18, tel. 212411. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 27 maandag 1 juli Wijk 24 28 32 woensdag 3 juli Wijk 33 donderdag 4 juli Wijk 30 31 vrijdag 5 juli Zomerregeling ophalen huis vuil Komende week wordt door het personeel van de Reinigingsdienst de brochure "zo merregeling ophalen huisvuil" bij u in de bus De regeling geldt hoofdzakelijk voor wo ningen bulten de singels. Binneri de sin gels blijft de bestaande regeling van kracht. De vakantieperiode gaat 8 juli In en ein digt op 16 augustus a.s. Met ingang van 19 augustus geldt weer het normale ophaal- schema. Wilt u aan het volgende denken U wordt verzocht het huisvuil alleen op die dagen buiten te plaatsen zoals aangegeven in de brochure of voor de binnenstad op de bekende ophaaldagen. De zakken goed dichtbinden en er mag geen los en/of grof vuil bij worden aangeboden. Dit laatste wordt niet door de Reinigingsdienst meege nomen!! Wij vertrouwen er op dat u aan deze regeling zult mee werken om zo de taak van de Reinigingsdienst in deze vakantieperiode te verlichten. Direktie en medewerkers Reinigingsdienst Extra stukje service!!! Voor bewoners die tijdens de zomerregeling in de problemen komen met hun huisvuil, geeft de Reinigingsdienst een extra stukje service. Bewoners kunnen n.l. tijdens de zomerregeling op werkdagen hun over tollige met "huisvuil" gevulde zakken, gratis afgeven bij de Reinigingsdienst aan de Noorderstraat 18. Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de woningwet: Zuid-West rand Stevenshof (vlek 11), bouw 82 eengezinshuizen; Stevenshof ten oosten van de Stevens (vlek 14), bouw 46 eengezinshuizen; Rijnsburgerweg 80, bouw dienstwoning Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 1 juli 1985 gedurende veertien dagen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Lange- gracht 72. In die periode kan iedereen schrif telijk bezwaar tegen de bouwplannen indie nen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de eventue le toelichting in de commissie ruimtelijke or dening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Ruimtelijke ordening Bestemmingsplan Lelden Zuid- West, herziening 1983 Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland be sloten het navolgende bestemmingsplan goed te keuren. Leiden Zuid-West, herziening 1983, vastge steld door de Raad op 9 juli 1984; dit plan betreft het gebied, dat globaal wordt be grensd door de Haagweg, de bestaande woonbebouwing van de Da Costastraat en het dwars op de Haagweg staande flatge bouw. Het plan is goedgekeurd bij besluit van 14 mei 1985, nr. B 21586/1. Met ingang van 1 juli 1985 liggen gedurende één maand het besluit van Gedeputeerde Staten en het goedgekeurde bestemmings plan voor een ieder ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden. Zij die ten aanzien van bovengenoemd be stemmingsplan tijdig bezwaar zowel bij de Raad als bij Gedeputeerde Staten hebben ingediend, kunnen gedurende bovenge noemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Dezelfde bevoegdheid komt toe aan hen, die tijdig bezwaar hebben gemaakt te gen de wijzigingen, die bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht. Eventuele beroepschriften dienen te worden gericht aan H.M. de Koningin en moeten in tweevoud worden ingediend bij de afdeling voor Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1. 2513 AA 's-Graven- hage. Bestemmingsplan Kopbebouwlng Telderskade Met ingang van 1 juli 1985 ligt in kamer 241 van het Stadsbouwhuis voor een ieder ter inzage het bestemmingsplan Kopbebouwing Telderskade. Dit plan werd op 9 juli 1984 door de raad vastgesteld en op 26 februari 1985 door Gedeputeerde Staten goedge keurd. Het goedgekeurde plan heeft m.i.v. 17 april 1985 gedurende een maand voor een ieder ter inzage gelegen. Tijdens deze tervisielegging zijn geen kroonberoepen in gediend. Deze goedkeuring is thans onher roepelijk. AMSTERDAM (GPD) - De Amsterdamse burgemeester drs. Ed van Thijn is nog altijd optimistisch over de kan sen van de hoofdstad om voor 1992 de Olympische Zo merspelen binnen te halen. De ladingen kritiek op het promotieplan van het Olympisch Comité ten spijt, is er ook alle reden voor een gematigd zonnige kijk op die kans. De twee belangrijkste concurren ten van dit moment, het Australi sche Brisbane en het Spaanse Bar celona hebben ieder hun eigen 'troeven. Maar tijdens de laatste sessie van het Internationaal Olympisch Comité in Oost-Berlijn werd duidelijk dat het accent van de Spelen als nooit tevoren zal lig gen op organisatorische, technolo gische en financiële kwaliteiten. En op die punten scoort de hoofd stad uitstekend. Van Thijn: "We hebben in Ne derland een geweldige naam op het gebied van organiseren. De Elf stedentocht begin van dit jaar heeft enorm veel indruk gemaakt. Maar ik denk ook aan de Deltawer ken. Dit soort gigantische projec ten heeft ons land een imago gege ven, dat we alles aankunnen". Nederlaag voor honkbalteam Op het gebied van de techniek geeft Van Thijn hoog op over de voorsprong van multinational Phi lips en ook de PTT. Philips overi gens zet zijn kansen op twee paar den: ook Barcelona, een rivaal van Amsterdam in de race om de Spe len, wordt door dit bedrijf gespon- sort. Tenslotte is er de kreet van de Compacte Spelen. Geen grote af standen te overbruggen tussen de verschillende onderdelen. Hoewel menig Nederlander zich achter de oren zal krabben bij het idee om van Amsterdam naar Nijmegen te moeten reizen. Met die techniek, een enorme videowal, scoorde Am sterdam hoog op de expoitie in Oost-Berlijn, enkele weken gele den, maar dat vertelde meer van de - op dit punt - technische armoe van het Oostduitse volk dan van de eventuele voorsprong van Philips. En de kreet van de Compacte Spe len is ook al door vrijwel alle kan didaatsteden overgenomen. Nee, als Amsterdam de s kandidaat moet zijn voor die Spe len in '92, dan ligt dat vooral op or ganisatorisch niveau. Zo'n beetje iedere week komt er wel weer een hoge IOC-official naar de hoofd stad om dan uitgebreid gefêteerd Oranje was toe te worden en ontvangen te worden de iets grotere in de statige ambtswoning van Van ROTTERDAM (ANP) - Het Neder lands honkbalteam is gisteren het toernooi van Rotterdam begonnen met een nederlaag. Dallas triom feerde in het emotieloze treffen met 6-3. De nederlaag te schrijven a«... -emi - - slagkracht van de Amerikanen. De Th«n. En als straks Sail, het grote bezoekers produceerden elf honk- nautische spektakel, weer plaats slaeen. waaronder een homerun heeft in de haven, dan is dat een slagen, waaronder een homerun van de aangewezen slagman Chris proefballonnetje Campbell, tegen Nederland acht. Een kleine marge weliswaar, te laten zien hoe Amsterdam weg weet met be zoekersaantallen van enkele mil- de Nederlandse klappen vielen te j°enen Ook dan zijn er talloze be- veel verspreid, waarbij nog kwam, langrijke buitenlandse officials uit- dat de kop van de aanval volkomen genodigd faalde. Het definitieve rapport van de de Spelen zijn meer kapers op de kust. En daar is zelfs nog geen eind aan gekomen. Londen is een vande laatst aangemelde gegadigden. Pa rijs, Brisbane en Barcelona waren al eerder kandidaat. Brisbane lijkt een heel sterke kandidaat. Prach tig klimaat, prima accommodaties en het feit dat Australië slechts eenmaal eerder, Melbourne, die Spelen mocht organiseren. Tech nisch ook tot veel in staat. Daarom bijvoorbeeld, vindt de vrouwelijke burgemeester van deze stad de af stand absoluut geen bezwaar. De charmante mrs. Atkinson: "Ach, wat zijn afstanden. De Spelen in '92 zullen de Spelen, meer nog dan de komende Spelen in Seoel, de spelen van de telecommunicatie en de techniek zijn en dan tellen af standen niet meer". Gemakshalve vergeet zij dan wel dat het voor het merendeel van de olympische be zoekers onbetaalbare splen wor den. Want voor vrijwel iedere bui tenlander is Australië een vreselijk duur land. Zelf schat Van Thijn Barcelona als de meest serieuze kandidaat. Leopold Rodes, lid van het Spaan se comité is zo vriendelijk dat rich ting Amsterdam te stellen. Maar met Spaans chauvinisme meent hij toch dat Barcelona inderdaad de beste kandidaat is. "Driemaal heb ben wij nu al eerder meegedaan in de race. En tot nu toe zijn we een van de weinige landen in West-Eu ropa, die nog nooit die Spelen georganiseerd hebben. Daarom denk ik dat als die Spelen echt in West-Europa gehouden worden, wij de grootste favoriet zijn". Parijs valt af, volgens de voorzit ter van de Amsterdamse delegatie in Oost-Berlijn, Max Geldens, af. "Daar hebben ze hun organisatie nog lang niet rond. Het wemelt er van de protesten tegen de plannen om die Spelen te organiseren". Geldens gaat daarbij voorbij aan het eigen Amsterdamse protestco mité onder leiding van Saar Boer lage, die tot zelfs in Oost-Berlijn de verrichtingen van het Olympisch Comité volgt. Maar in de ogen van Geldens, is er in Nederland een uit zendbureau dat ook mensen levert als het om demonstraties gaat. Kan niet schelen waartegen. En ge makshalve vergeet hij ook het cy nisme van de amateurvoetballers die zich binnen de KNVB ook aar dig slachtoffer voelen van dei voor bereidingen voor de Spelen. Wethouder voor de sport, Roel Walraven heeft wat dat betreft een heel wat nuchterder kijk op het ge beuren. Ondanks zijn diep gewor telde wens om inderdaad die Spe len naar Amsterdam te halen is hij Amsterdammer genoeg om te we ten dat de echte problemen pas ko men, als Amsterdam inderdaad in oktober 1986 die Spelen toegewe zen krijgt. Dan is het wel mooi af gelopen met het vrijblijvend leuk vinden van die plannen. Dan wor den ook de consequenties duide lijk. Hoe het allemaal ook verlopen mag rond de race om de Spelen van '92, verliezers zijn er niet. Am sterdam deelt met het kabinet de Basketbalteam loot niet erg gunstig BARCELONA (AFP) - De Neder landse heren basketbalploeg, be gin deze maand in Leverkusen ge degradeerd naar de B-groep van de strijd om de Europese titel, heeft niet voordelig geloot voor het vol gende Europese kampioenschap. Nederland speelt in het B-kam pioenschap, dat volgend jaar van 15 tot 26 mei in België wordt ge houden, in een groep met twee an dere degradanten, namelijk Bulga rije en Roemenië, het organiseren de land België, Finland en de win naar van het C-toernooi. Stichting Olympische Spelen Am sterdam 1992 ziet er voor de hoofd stad ook fraai uit. Investeringen die niet alleen aan die Spelen ten goede komen, maar ook aan de be volking. Belangrijke sportaccom modaties, die rekening houden met het feit dat er na die Spelen heel wat minder toeschouwers zul len komen en die dan toch nog te exploiteren zijn. Een Olympisch dorp, dat na de Spelen bijdraagt aan de oplossing van de woning nood en ga zo maar door. Maar vooral een batig saldo niet alleen voor Amsterdam, maar voor de he le staat. Als de koers van de dollar in de komende zeven jaar tenmin ste niet totaal omzwaait en onder de 2,70 komt te liggen. De ontmoeting van Van Thijn met Samaranch, de voorzitter van het IOC, in Oost-Berlijn, maakte duidelijk dat juist die organisatori sche kwaliteiten zwaar wegen. De paar woordën die de Amsterdamse burgemeester met de belangrijkste man van het Internationaal Olym pisch Comité kon wisselen gingen niet over de rekening van de sto merij, na de omgevallen glazen champagne, maar over heel speci fieke gegevens, zoals de organisa tie van het zwemcircus en de huis vesting van de atleten. Tot zover Amsterdam. Maar voor

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 18