'Eerst God, dan pas het racen' Expositie dier en sport 'Grote stap voorwaarts' 'Jeli' naar Straatsburg Goede resultaten van Leidse adetiekjeugd Wereldrecord van Gross Wonderboy Freddie Spencer VRIJDAG 28 JUNI 1985 SPORT PAGINA 15 GRONINGEN (GPD) - Andrei Jeliazkov, de 32-jarige Bulgaarse speler van Slavia Sofia, heeft zich gisteravond bij FC Gronin- gen-voorzitter Renze de Vries af gemeld. Hij komt niet terug naar Nederland, maar vertrekt naar het Franse Straatsburg. Volgens De Vries wilde Jeliazkov zelf lie ver naar Groningen komen, maar de Bulgaarse voetbalbond hakte de knoop door in het voordeel van de Fransen, die de helft meer wilden betalen dan de Gronin gers. Door de afmelding van de Bul gaar moet FC Groningen op nieuw de spelersmarkt op, want het blijft de bedoeling dat er nog een voetballer van enig kaliber wordt aangetrokken. FC Twente heeft Ulrich Wilson voor de komende twee voetbal seizoenen gecontracteerd. De 21- jarige verdediger was eigendom van Ajax. Het afgelopen jaar speelde Wilson op huurbasis bij Willem 2. Friedl Koncilia (37), de doel man van Autria Wien en het Oos tenrijkse elftal, is gestopt met voetballen. Hij wordt vertegen- wordiger in sportschoeisel. Wilfried Brookhuis, de doel man van de Graafschap, heeft de spelersvakbond ingeschakeld om naar NEC te kunnen. De goa lie is van mening dat hij door het opschroeven van de transfersom (van 130.000 naar 225.000 gulden) wordt belemmerd in zijn sportie ve loopbaan. LEIDEN - Wethouder Tesselaar opent zaterdag om 16.00 uur in de kantine van de v.v ZLC de tentoonstelling Dier en Sport. De expositie wordt georganiseerd door Cees Scheffer, de oud-voor zitter van ZLC die in het dage lijks leven als medewerker is ver bonden aan het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie. Scheffer, een liefhebber van beesten en een enthousiaste aan hanger van diverse takken van sport, liep al jaren rond met het plan de relatie tussen mens en dier op het sportieve vlak eens nader te belichten. "Bij mijn we ten is dat in Nederland nog nooit op deze manier gedaan. Ik mag dus wel stellen dat hier sprake is van een unieke tentoonstelling", aldus de organisator. Hoewel bij dit project als van zelfsprekend de gekende combi naties (hippische sport, wind- hondenrennen, vissen en dui- venmelken) aan bod komen is er ook aandacht voor hier in Neder land minder bekende 'dierspor- ten' zoals hanengevechten, buf felraces en palingtrekken. Ver der richt de expositie zich op al lerhande wetenswaardigheden, dit voornamelijk aan de hand van afbeeldingen, knipsels en li teratuur. Het is de bedoeling dat deze tentoonstelling in de toekomst uitgeleend kan worden waarbij Scheffer en adviseur Pronk ho pen dat er sprake zal zijn van een groeiend materiaalbestand om de rol van het dier in de sport zo breed mogelijk te belichten. Met als achtergrondgedachte dat een breder inzicht ook meer respect zal afdwingen voor het dier als mede-aardbewoner. De tentoonstelling in het club gebouw aan de Smaragdlaan is zondag en maandag geopend van 14.00 uur tot 19.00 uur. Van dins dag 2 juli tot en met vrijdag 5 juli van 14.00 uur tot 22.00 uur en op zaterdag 6 en zondag 7 juli van 14.00 uur tot 18.00 uur. Ter omlijsting van het gebeu ren starten vanaf het Morsch- complex bü ZLC ook nog een wandelvierdaagse en een fiets driedaagse. De wandelvierdaag se begint op 1 juli om 18.30 uur; de fietsdriedaagse op 2 juli even eens om 18.30 uur. Inschrijving kan plaatsvinden bij het vertrek punt. Van der Reyden over veiligheids verdrag STRAATSBURG (GPD) - „Een unieke gebeurtenis". Zo omschrijft staatssecretaris Van der Reijden van WVC het tot stand komen van het veiligheidsverdrag als basis voor het terugdringen van het voetbalvandalisme bij de Raad van Europa. „Normaliter duurt het ja ren voordat er binnen de Raad overeenstemming wordt bereikt over het opstellen van een verdrag. Nu hebben we er sinds onze bij eenkomst op Schiphol slechts twee weken voor nodig gehad. Dit betekent een grote stap voorwaarts in de bestrijding van het voetbal vandalisme". Ondanks het optimisme van Van der Reijden, die de conferenties in Amsterdam en Straatsburg leidde, is het nog allerminst zeker dat het veiligheidsverdrag ook daadwer kelijk door alle 20 lidstaten zal wor den nageleefd. Het merendeel van de delegaties moet de in het ver drag opgenomen maatregelen na melijk nog ter goedkeuring voor leggen aan het 'thuisfront', te we ten de ministeries van binnenland se zaken en justitie en het parle ment. Pas wanneer ook de achter ban akkoord gaat, kan totjatifica- tie worden overgegaan. Ook Van der Reiiden moet dus eerst naar de Tweede Kamer terug voordat de Nederlandse regering zijn definitieve 'ja' kan uitspreken. „Maar ik voorzie wat dat betreft weinig problemen", aldus de be windsman in Straatsburg. „Elk land dat hier vertegenwoordigd was, had tevoren al overleg ge voerd met alle betrokken instan ties en wist dus hoe erover werd gedacht. Wanneer de vertegen woordigers zich dan akkoord ver klaren met dit verdrag, mag je er wel vanuit gaan dat de maatrege len 'thuis' op weinig problemen zullen stuiten. Het gaat slechts om kleine nuance-verschillen". Van der Reijden maakte zich gis teren ook niet al te druk over het niet doorgaan van het na afloop van de conferentie geplande over leg met de Europese voetbalunie. De UEFA zag dat gesprek liever naar een later tijdstip verschoven, omdat eerst overleg in eigen kring gevoerd moest worden over de voorgenomen maatregelen van de regeringen. De UEFA voelt er na melijk niets voor als eerste verant woordelijke te worden aangewe zen voor de Europa-Cupcompeti- tie. Dit geheel tegen de mening van de sportministers in, die de UEFA deze verantwoordelijkheid wel toe dicht. De reden voor de terughoudend heid van de UEFA zijn de kosten die gemaakt moeten worden voor de extra veiligheidsvoorzieningen in de stadions. In het verdrag is bij voorbeeld opgenomen dat stadions waar EC-wedstrijden worden ge speeld, moeten beschikken over afdoende vakafscheidingen tussen beide supportersgroepen, hekken rondom het veld en voldoende toe- gangs- en afvoerwegen. In Euro pees verband belopen de extra kosten die hiervoor gemaakt moe ten worden, in de honderden mil joenen guldens. De UEFA peinst er niet over om voor die kosten op te draaien en houdt daarom waar mogelijk de boot af. De sportministers handhaafden weliswaar hun mening in het ver drag - de UEFA blijft als eerste verantwoordelijk - maar maakte wat betreft de financien een knie val. De financiering van renovatie aan stadions, zo is in het verdrag opgenomen, blijft een zaak van overleg op nationaal niveau tussen de overheden en de voetbalbond. met het veiligheidsverdrag zal een speciale commissie van de Raad van Europa binnen afzienbare tijd om de tafel gaan zitten met de voet balunie. Van der Reijden: „For meel kan de UEFA het verdrag naast zich neerleggen, maar na het geen er in Brussel is gebeurd, zul len de heren wel drie keer uitkij ken". Voor wat betreft de Nederlandse situatie heeft het veiligheidsver drag tot gevolg dat Van der Reij den binnenkort overleg zal voeren met de gemeente Rotterdam en de KNVB over het stadion van Spar ta. 'Het Kasteel' voldoet namelijk, in tegenstelling tot de stadions van Feyenoord, Ajax, PSV en FC Utrecht, nog niet aan de gestelde richtlijnen en zal dus naar alle waarschijnlijkheid aangepast die nen te worden. „Hoe we dat gaan oplossen, weet ik nog niet", aldus Van der Reijden. „Maar komen we er helemaal niet uit, dan kan Spar ta altijd nog in het Feyenoord-sta- dion terecht". Overigens is Van der Reijden in middels door een extern bureau op de hoogte gebracht van de veilig heidsvoorzieningen in alle Neder landse stadions. De uitslag van dat onderzoek houdt de bewindsman échter voorlopig voor zich. De resultaten na de tweede trainingsdag van de TT van Assen: 80cc (na 3 sessies): 1 Dörflinger (Zwi) Krauser 2.36.82 (140.813 km/u), trainingsrecord: 2 Martinez (Spa) Derbi 2.39,97; 3. McConnachie (Gbr) Krau ser 2.42,37; 4. Herreros (Spa) Derbi 2.42,73; 5. Kunz (Brd) Ziegler 2.43,83; 6. Rimmel- zwaan (Ncd) Harmsen 2.44.72; 9. Van Kes- sel (Ned) Huvo 2 45.78; 10. Timmer (Ned) Huvo 2.45,84; 11. Nieto (Spa) Derbi 2.46,73; 2.32.67 (144.641 km/u); 2 Pietroniro (Bel) MBA 2.33.13; 3. Ascareggi (Ita) MBA 2.33.39; 4. Sanchez (Spa) MBA 2.34.02; 5. Bianchi (Ita) MBA 2.34,10; 17. Straver (Ned) MBA 2.36.85; 250cc (na 4 sessies): 1. Spencer (Vst) Honda 2.22,70 (154.747 km/u); 2. Lavado (Ven) Ya- (Ned Yamaha 2.31,58. Zijspannen (na 3 sessies): 1. Streuer/ Schnicders (Ned) LCR 2.33.82 (143.560 km/ u); 2. Michel/Fresc (Fra) LCR 2.35,24; 3. Webster/Hewitt (Gbr) LCR 2.35.78; nes/Ayres (Gbr) LCR 2.37,28; 5. Biland/Wal Jo- LEIDEN - De opening van de Leid se atletiekkampioenschappen werd gisteravond volledig door de jeugd verzorgd. Nog vóór van avond en morgenmiddag de oude re atleten aan bod komen, liet de Leidse atletiekhoop zien waartoe zij in staat is. Het eerste deel van de jaarlijkse tweestrijd tussen De Ba taven en AV Holland vond plaats 'onder gunstige weersomstandig heden en kende een behoorlijke deelname. Bovendien werden er leuke re sultaten geboekt. Van de C-jon- gens was Jeroen Sunter (Holland) duidelijk de snelste: zijn serietijd op de 100 meter bedroeg 11.9. Clubgenoot Edwin van Delft troef de hem bij het verspringen met 5.31 af. De hoogspringers Wladimir Koedoe en Ewin Paul (beiden Holl) bereikten de respectabele hoogte van 1.65. C-meisje Geertrui Klostermann (Holl) won alles wat zij kon nen: kogelstoten (8.31), versprin gen (met 4.50 hoogspringen (1.35) en de 80 meter, die zij in de serie in 10.9 aflegde. Bij de D-meisjes was het veel spannender, hoewel ook daar Holland de toon aangaf. Aria Plug liep de 60 meter het snelst (8.7 in de serie), sprong het verst (4.15, net als clubgenote Suzanne Beens) en stootte 8.04 kogel. De andere vereniging, De Bata ven, leverde bij de D-jongens winnaar: Hans van de Salm sprong 4.78 ver. Bijzonder spannend was de finale 60 meter, waarop Aijan Rijnsburger (Holl) clubgenoot Menno Jansen in dezelfde tijd (10.6) klopte. Esmond Suvaal (Holl) won het speerwerpen met 28.32. Ook de alleijongsten kwamen REMSCHEID (SID, DPA) - Michael Gross heeft op de vierde dag van de aan bod. De meerkampen die de Westduitse zwemkampioenschappen in Remscheid het wereldrecord op pupillen afwerkten, leverden over- de 400 meter vrije slag verbéterd, de 21-jarige zwemmer uit Frankfort, winningen op voor Iris Wullems tweevoudig Olympisch kampioen van Los Angeles, maakte donderdag- (Holl) bij de A-meisjes, Jan Willem middag een tijd van 3 minuten 47,80 seconden. Hij bleef daarmee ruim een halve seconde onder het record van Wladimir Salnikov, 3.48,32. Salni- kov had zijn toptijd op 19 februari 1983 in Moskou gemaakt. Duyn (Holl) bij de A-jongens en Robert Vergeer (Bat) bij de B- jongens. ASSEN - Als 'wonderboy' wipte Freddie Spencer, 18 toen nog, in 1980 de Atlantische Oceaan over naar Europa. Zijn eerste race op het continent werd geen succes. Hij viel uit in de Grote Prijs van België. Driejaar later was 'Fast Freddie' de jongste wereldkampioen aller tijden in de 500 cc, veelvoudig miijonair en 'superstar'. In 1984 kwam de jonge Amerikaan vaker ten val dan gezond voor hem was en moest daardoor de mondia le titel in de Koningsklasse aan zijn landgenoot Eddie Lawson afstaan. Dit, inmiddels tot de helft gevor derde racejaar maakt Spencer weer voornamelijk de dienst uit. Niet alleen in de halve-literklasse, waar Lawson zich opnieuw heeft opgeworpen als grootste rivaal, maar ook in de 250 cc, want het pa radepaardje van Honda wil in één jaar wereldkampioen in beide klas sen worden. Een prestatie, in de rij ke historie van de motorsport nog nimmer gerealiseerd. „Iedereen zegt dat het niet kan, maar ik zal bewijzen dat het wèl mogelijk is. Never say never". Niet de motorfiets staat in de ge- dachtenwereld van Freddie Spen cer centraal, maar God. „Het be langrijkste in mijn leven is God, daarna komt mijn familie en pas op de derde of vierde plaats de motor sport. Racen heeft weliswaar altijd deel uitgemaakt van mijn leven, maar het is niet meer dan mijn werk. Ik ben christelijk opgevoed. Dank zij 'the Lord' ben ik hier en dank zij Hem kan ik racen. Hij heeft mij het talent meegegeven om motorcoureur te worden. Dat is mijn bestemming en ik wil Hem niet teleurstellen. God helpt hen die zichzelf helpen, staat in de bij bel. En dat is waar". Spencer is een overtuigd lid van de baptistenge meenschap in zijn woonplaats Shreveport in de staat Louisiana. Net zoals Carl Lewis, Valerie Brisco-Hooks en tal van andere Amerikaanse topsporters geduren de de Olympische Spelen van vo rig jaar hun toewijding aan God be leden, doet dus ook Freddie Spen cer dat. Typisch Amerikaans? Spencer haalt de schouders op: „Het is bekend dat Amerika een bijzonder religieus land is. Vooral in het zuiden, waar ik ben opge groeid zijn ze erg gelovig. Maar ty pisch Amerikaans? Ik zou het niet weten". „Wij", kent hij op dat punt geen twijfel, „zijn wel in de gelegenheid ms geloof uit te dragen..., bij de bekend te maken. Daar mee kun je iets terug doen voor 'the Lord', voor het talent dat Hij je heeft gegeven. Normale mensen, daaronder versta ik mensen die niet beroemd zijn, hebben die mo gelijkheid niet, want daar wordt veel minder gauw naar geluisterd". - Is het dan je bedoeling dejnen- sen een boodschap mee te geven Spencer: „Nee, zo kun je het niet helemaal stellen. Ik dwing de men sen rondom mij niet hetzelfde te geloven als ik. Ik probeer alleen maar uit te dragen wat ik zelf ge loof, dwingen doe ik niemand. Als ik, wat mijn geloof betreft, voor be paalde mensen een voorbeeld ben, vind ik dat natuurlijk wel fijn. Maar een boodschap willen uitdra gen? Nee, dat klinkt mij veel te be laden. Eigenlijk wil ik alleen maar gerespecteerd worden voor het geen ik geloof. Sommige mensen voelen zich niet meer op hun ge mak wanneer naar hun geloof wor den gevraagd. Kijk, dat begrijp ik nou niet. Als iemand mij er naar vraact. dan Draat ik er over". „Ik beschouw mijn geloof als iets heel natuurlijks, net als mijn ta lent. Ik race al achttien jaar en ik ga nog langer naar de kerk, waar schijnlijk al vanaf het moment dat ik als baby uit het ziekenhuis kwam. Ik kan mij daarom niet voorstellen dat mensen zich voor hun geloof schamen. In die men sen ben ik teleurgesteld... en eigen lijk vind ik ze zelfs zielig. Ik ben er trots op dat ik een 'relationship' met God heb en dat ik me met Hem op mijn gemak voel". Vorig jaar juli: het nomadenvolk- je der motorcoureurs heeft tussen de Grote Prijzen van België en En geland een paar weken de gelegen heid om in eigen omgeving enigs zins op adem te komen. Freddie Spencer geeft gehoor aan de uitno diging de 'afscheidswedstrijd' van zijn grote voorbeeld, drievoudig wereldkampioen Kenny Roberts, met zijn aanwezigheid extra luister bij te zetten. Tijdens de trainingen van de huis-tuin-en-keuken-race op het circuit van Laguna Seca in Californië komt Spencer evenwel ten val, breekt zijn sleutelbeen en is de rest van het seizoen uitge schakeld. Thuis, op zijn boerderij in Shreveport, verneemt hij ruim anderhalve maand later dat Eddie Lawson hem in Zweden als we reldkampioen in de 500 cc is opge volgd. Opereren Maar waarom heeft Spencer zich, zoals in de motorsport te doen gebruikelijk, niet direct na zijn bui teling laten opereren, waardoor hij de twee laatste races voor het we reldkampioenschap misschien wel van de partij had kunnen zijn en de belangrijkste wegracetitel moge lijk toch nog had kunnen prolonge ren, vroeg het 'rènnerskwartier' zich in de zomer van '84 verbijsterd af. Omdat, zo wilden geruchten, zijn geloof het hem niet zou toe staan zich te laten opereren als dat tenminste niet beslist noodzakelijk „Grote onzin", schudt Spencer gedecideerd het hoofd. „Ik heb mij op medisch advies niet laten opere ren. Was een operatie wel nodig ge weest, dan had er een plaat in mijn schouder gemoeten. Maar de dok ter vond het beter dat dat niet ge beurde, want zou ik tijdens een wedstrijd opnieuw ten val zijn ge komen, dan zou hét herstel veel langer hebben geduurd. - En de fabriek heeft je niet on der druk gezet om je toch te laten opererenEr bestond tenslotte nog een kans dat je je wereldtitel zou prolongeren en de fabrieksbelan- gen zijn groot. Spencer: „Toen ik begon te ra cen heb ik mij direct voorgenomen mij door niets of niemand onder druk te laten zetten. Maar gelukkig vond iedereen rondom mij, en dus ook Honda, het verstandiger dat ik eerst helemaal goed zou herstellen om dit jaar sterk terug te komen". Kleine Freddie (20-12-1961) was nog maar zes toen Fred senior, des tijds eveneens coureur, hem al op een motorfiets zette. Twee jaar la- Zorgvuldig poetst Freddie Spencer het scherm van zijn helm op. Een goed uitzicht is belangrijk. (foto anp> derstatement' „zij racen nogal ge vaarlijk vindt". Spencer doet vervolgens uit de doeken dat hij niet zal stoppen met racen als Sarie Joubert mevrouw Spencer is geworden. „Maar als er kinderen gaan komen zet ik moge lijk wel een punt achter mijn race- carrière". Hij zal zich ook dan niet hoeven te vervelen. In 1980 al werd de Freddie Spencer Racing Incorpo rates opgericht, bedoeld om hem een onbezorgde oude dag te bezor: gen. De Freddie Spencer Racing Incorporated richt de blik niet al leen op het beheer van auto- en motorzaken, maar doet ook in olie, gas, grond, landerijen en huizen. „Mijn functie?", glimlacht de man aan wiens naam de hele onderne ming is opgehangen. „I'm presi dent". Om straks wat beter beslagen de zakenwereld binnen te stappen volgt Spencer momenteel een cor respondentiecursus zaken doen. „Ik wil leren 'how to do business'. Alles wat ik nu weet heb ik uit er varing. Maar duidelijk is mij al wel, dat van datgene dat ik met het ra cen opgestoken heb, ik veel in het zakenleven kan toepassen. Bij bei de is in ieder geval sprake van competitie en dat ligt mij wel. Of ik een harde zakenman ga worden?". Een glimlach verschijnt. „Ik hou er van om te winnen. En bij alles wat ik doe zet ik mij voor honderd pro cent in". ter al won hij zijn eerste dirt track race. Vervolgens regen de eerste plaatsen zich aaneen. Zoals in 1975, Freddie was toen dertien jaar, en de jongste van het hele spul. Maar dat verhinderde hem niet alle 51 dirt track races waar hij dat jaar aan deelnam op zijn naam te schrij ven. „Het is mij met de paplepel ingegoten. Mijn vader en moeder namen mij altijd mee naar de races en ze hebben hun best gedaan het beste materiaal voor mij te krijgen. Hoe ouder je wordt, hoe meer je het waardeert wat je ouders alle maal voor je hebben gedaan". Wegrace leek Fred senior al vrij snel een meer geschikte tak van motorsport voor zijn talentrijke zoon dan dirt track, want daarin was veel meer eer en niet te verge ten geld te behalen. In de States moet je evenwel zestien jaar zijn om aan wegrace deel te mogen ne men en zo oud was Freddie nog niet. Maar vader Spencer maakte daar geen probleem van: als hij zei dat junior zestien jaar was, dan was dat ook zo. Discussie gesloten. Freddie bleef aldus jarenlang zes tien jaar, won nagenoeg alles wat er maar te winnen viel en trok daardoor de aandacht van de grote motorfirma's. In 1982 nam Honda hem in het fabrieksteam op, samen met rege rend wereldkampioen Marco Luc- chinelli en Takazumi Katayama. Van reputaties trok Spencer zich niets aan. Hij won in zijn eerste vol ledige seizoen op de Europese cir cuits twee Grote Prijzen (België en Italië) en eindigde in de eindrang schikking voor de wereldtitel op de derde plaats. Om in het jaar daarop de mondiale racekroon al van Kenny Roberts over te nemen. „Ik ben volwassener geworden", schetst Spencer aan de vooravond van de TT in Assen als voornaam ste verandering zoals die zich de laatste jaren bij hem heeft voltrok ken. „Niet zpzeer in mijn manier van racen, maar als mens. Er zijn bepaalde zaken in mijn leven heel belangrijk geworden. Vooral 'the Lord', maar ook mijn familie en vrienden. En natuurlijk Sarie, mijn verloofde. Haar beschouw ik nu al als familie, al zijn we dan nog niet getrouwd. Over enige tijd zullen we zeker ons eigen gezin stichten". Smaak Over smaak valt niet te twisten, maar wat Sarie Joubert betreft kan er zeker geen verschil van mening bestaan. De 22-jarige studente, een vroegere Miss Shreveport en Miss Louisiana State Universities is een bevallig geboetseerde jongedame, die op haar spaarzame tochten over het rennerskwartier in Salz burg door menig jaloerse blik werd begeleid. Miss Joubert vergezelt haar aanstaande overigens niet permanent tijdens diens verblijf aan de andere kant van de Grote Plas, omdat, zo luidt Spencers 'un- tisperg (Zwi) Krauser 2.37,51; 6. Schwarzel/ Buck (Brd) LCR 2.37,60; 8. Van Drie/Colqu- 'I houn (Ned/Gbr) LCR 2.40,07; 14. Kooü/van de Groep (Ned) Kova 2.42,89. 500cc (na 4 sessies): 1. Spencer (Vst) Honda 2.15,31 (163.198 km/u), trainingsrecord; 2. ha 2.15,91; 5 Roche (Fra) Yamaha 2.16,74; 6. Hasllm (Gbr) Honda 2.18,04; 7. Gardner (Aus) Honda 2.18.39; 8. McElnea (Gbr) Su zuki 2.19,10; 9. Pons (Spa) Suzuki 2.19,35; Eindstand NK 1. Van der Sterren 8Vfe; 2. Van der Wiel 8; 3. Ligterink 4. Boersma 6V2; 5. Gelpke 6. ELO-rating 1. Karpow (Sow) 2720; 2. Kasparow (Sow) 2700; 3. Timman (Ned) en Bc(javski (Sow) 2640; 5. Kortsjnoi (Zwi) 2630; 6. Portisch (Hon) en Vaganian (Sow) 2625; 8. Hübner (Wdl) 2620; 9. Ljubojevic (Joe) 2615; 10. Ri- bli (Hon) 2605; 11. Nunn (Eng), Poloegar jevski (Sow) en Joesoepov (Sow) 2600. r (Brd); 2. Stavenuiter/Vermeulen (Ned); 3. Schulz/Thieme (Brd); 4. Duetz/Bos (Ned); 10. Van Gent/Van Bergeijk (Ned) Stand: 1. Hunger 0 punten; 2. Hüttermann (Brd) 23,0; 3. Stavenuiter 29,4; 5. Duetz 35,0 FLYING DUTCHMAN (5e race): 1. Dun- can (Can); 2. McLaughlin (Can); 3. Haak man/Alkemade (Ned); 5. Koning/Schelling (Ned) Stand: 1. Duncan 3,0 punten; 2. McLaugh lin 21,0; 3. Haakman 22,4; 4. Koning 24,4 STAR (4e race): 1. Van Walt-Meijer/Huizing (Ned); 2. Menkart/Rogers (Vst); 3. Voigt/ Borowy (Brd); 10. Van Leeuwen/Vollef bregt (Ned) (5e race): 1. Griese/Marcour (Brd); 2. Ha- gen/Borowi (Brd); 3. Wrede/Seeberger (Brd); 10. Van Walt-Meijer; 13. Douze (Ned); 30. Van Leeuwen Stand; 1. Gorla (Ita) 14,0 punten; 2. Hageh 32,0; 3. Wrede 39,0 470-ER DAMES (5e race): 1. Lemström/ Lemström (Fin); 2. Porta/Barabino (Ita); 3> Van der Vooren/Stavenuiter (Ned) Stand: 1. Porta 0 punten; 2. Stavenuiter 17,4; 3. Hellmich (Brd) 31,7 TORNADO (5e race): 1. Loday (Fra); 2. Van Bladel (Ned); 3. Elvström (Den) Stand: 1. Elvström 20,1 punten; 2. Claus (Oos) 24,7; 3. Van Bladel 27.7 Wimbledon Vrouwen, enkelspel. Eerste ronde Hana Mandlikova (Tsj)-Iva Budarova (Tsj) 6-0, 6-1, Marcella Mesker (Ned)-Kate Gom- pert (VS) 6-3, 4-6, 6-4, Camille Benjamin (VS)-Jelena Jelisenko (Sow) 6-4, 6-0, Betti- na Bunge (BrD)-Lori McNeill (VS) 6-3, 6-3, Anne Minter (Aus)-Pilar Vasquez (Per) 6-0, 6-2,_Ann Hobbs (GBr)-Grace Kim (VS) 6-4, cedes Paz (Arg) 6-0,3-6,6-3 Sally Reeves (EngJ-Rina Einy (Eng) 6-3,5-7,6-4, Hu Na (statenloos)-Annabel Croft (GBr) 6-3, ka (Tsj) 6-3, 6-2, Stephanie Rehe (VS)- Susan Mascarin (VS)-Tine Scheuer-Larsen (Den) 7-6, 3-6,-6-3, Manuela Maleeva (Bul)- Michaela Washington (VS) 6-0, 6-1, Melissa Gumey (VS)-Susan Leo (Aus) 7-5, 6-4, Syl via Hanika (BrD)-Catherine Suire (Fra) 6-4, 6-2, Anna Maria Cecchini (Ita)-Julie Sal mon (GBr) 7-6, 6-1, Steffi Graf (BrD)-Lisa Spain-Short (VS) 6-7, 6-4, 6-2, Larissa Savtsjenko (Sow)-Sabrina Goles (Joe) 6-1, 4-6, 6-3, Molly van Nostrand (VS)-Sharon Walsh-Pete (VS) 7-5, 6-3, Kathy Rinaldi (VS)-Andrea Betzner (BrD) 6-3, 7-5, Wendy Turnbull (Aus)-Gretchen Rush (VS) 7-5, 6- 3, Helena Sukova (Tsj)-Catrin Jexell (Zwe) 6-3, 6-3, Andrea Temesvari (Hon)-Katerina Maleeva (Bul) 3-6, 7-6, 6-4, Roselyn Fair- bank (ZAO - Myriam Schropp (BrD) 7-5, 6- Mannen, enkelspel eerste ronde Boris Becker (BrD)-Hank Pfister (VS) 4-6, 6-3, 6-2, 6-4, Vijay Amitrqj (Ind) -Jonathan Canter (VS) 6-3, 6-4, 6-4, Marc Flur (VS)- Jeremy Bates (GBr) 6-4, 6-3, 6-4', John Fitz gerald (Aus)-Tony Giammalva (VS) 6-4,7-5, 6-1, Mike Leach (VS)- Wojtek Fibak (Pol) 7-6, 6-4, 6-1, Mike Depalmer (VS) - Raul Vi- ver (Ecu) 6-3, 6-3, 3-6, 6-3, Paul MCNamee (Aus) - Steve Meister (VSt) 6-2, 6-3, 7-6, Vi tas Gerulaitis (VS)-Peter Fleming (VS) 6-2, 5-7, 6-4, 3-6, 6-3, Ramesh Krishnan (Ind)- Bruce Derlin (NZ1) 6-2, 7-5, 4-6, 7-6, Tom Gullikson (VS)- Miloslav Mecir (Tsj) 4-6, 6- 3.6-4, 6-7, 6-3, Lloyd Bourne (VS)-Guy For get (Fra) 3-6, 6-3, 6-3, 6-4, Kevin Curren (ZAfi - Larry Stefanki (VS) 7-6, 6-3, 6-4, Matt Anger (Vs)-Zoltan Kuharsky (Hon) 5- 7,6-2,6-2,3-6,6-1, Andreas Maurer (Nzl)- John Frawley (Aus) 7-5,6-3,7-5, Nduka Ozi- dor (Nig)-Gary Muller (ZaO 6-7.6-7,7-6.6-3.6- 3. Mike Bauer (VS)- Marian V^jda (Tsj) 6-7, 7-6. 7-5, 6-2 Jan Gunnarson (Zwe)-Marty Davis (VS) 7- 6,6-2,3-6,6-3, David Mustard (NZ1) - Stuart Bale (GBr) 7-6, 6-2, 4-6,6-4, Francisco Gon zales (Par) - Mark Edmonson (Aus) 6-3,6-2, 6-7.6-3, Scott Davis (VS) - Barry Moir (ZAO 6-2,6-2,6-3, Kelly Evernden (NZl)-Jaro Na- vratil (Tsj) 6-4, 6-4, 6-4, Steve Denton (VS)- Tim Gullikson (VS) 6-4, 6-3, 3-6, 6-3, Wally Masur (Aus) - Dan Cassidy (VS) 7-6,7-6,6-1, (Fra) 6-3, 6-4, 6-2, Greg Holmes (VS)- rik Sundström (Zwe) 6-3, 4-6, 6-7, 6-4, 6-2, Tomas Smid (Tsj) - Russell Simpson (NZ1) 6-4, 6-7, 7-5, Brad Drewett (Aus)—Scott McCain (VS) 7-6, 7-5, 6-4. Afgebroken wegens invallende duisternis: Vince van Patten (VS)- Peter Elter (Brd) 6- 3, 6-7, 7-5, 3-3, Jakob Hlasek (Zwi)-Terry Moor (VS) 3-6, 6-3, 7-6, 6-7.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15