Lévitan laat renners uitgebreid keuren ,Een droom gaat in verv ulling' Jan Siemerink even grillig als het weer Deelnemers Tour de France Mesker verder in drie bedrijven Chinese Hu Na klopt Annabel Croft op Wimbledon Titel voor V.d. Sterren VRIJDAG 28 JUNI 1985 SPORT PAGINA 13 Jan Raas: Dit is flauwekul9 VANNES (GPD) Als een troep recruten die aan de vooravond staan van hun eerste grote oefening, werden de 180 deelnemers aan de Tour de France gisteren al op appel geroepen. Op bevel van Tour-baas Felix Lévitan moesten alle ploegen zich in de kelder van het Palais de Congres in Vannes laten onderwerpen aan een grondige medische inspectie. Bij andere grote ronden wordt vooraf nooit aandacht besteed aan de gezondheidstoestand van de renners. Maar in het circus van Lé vitan is het een vaste traditie dat de coureurs daags voor de proloog nog even goed worden nagekeken, Johan Neeskens naar The Sun GRONINGEN (ANP) - Johan Neeskens is teruggekeerd naar de Verenigde Staten. De 49-voudig in ternational zal zijn voetbal-loop- baan beëindigen bij The Sun in Fort Lauerdale. The Sun is één van de vier overgebleven clubs in de Noord-Amerika. Neeskens streek halverwege het afgelopen seizoen neer by FC Gro ningen. Na afloop van zijn verbin tenis bij New York Cosmos was de oud-Ajacied van plan zich weer in Europa te vestigen. Zijn zes maan den durende verblijf in het Noor den van Nederland bleek evenwel geen doorslaand succes. Blessures hielden de middenvelder langdu rig aan de kant en de Neeskens zelf bleek allerminst gecharmeerd te zijn van het huidige peil en de mentaliteit van het Nederlandse voetbal. The Sun nam Neeskens voor één jaar in dienst. alsof het auto's zijn die voor een vakantietrip nog gauw even een doorsmeerbeurt nodig hebben. Tót voor kort was zo'n keuring voor de deelnemers aan de Tour de France eigenlijk ook niet meer dan een formaliteit. Meestal werd volstaan met het opmeten van de polsslag en de bloeddruk, hetgeen niet zo veel tijd in beslag nam. Maar dit keer kwam het peloton er niet met zo'n lachwekkend onderzoek van af. Tol grote ergernis van renners en ongeduldig wordende ploegleiders ging de kleine Tourbaas dit jaar in zee met een bedrijf dat gespeciali seerd is in medische computers. De renners werden een uur lang gebruikt voor een wetenschappe lijk onderzoek. Niet alleen de bloeddruk, lengte en gewicht wer den gemeten, maar er werden ook elektrocardiogrammen gemaakt. Verder werd de longinhoud vast gesteld en moesten de renners een aantal kniebuigingen maken. Zo'n test is in de wielerwereld nieuw, maar werd door hetzelfde bureau onlangs bij de deelnemers aan de wereldkampioenschappen gymnastiek in Strassbourg ook al afgenomen. „Ik vind het allemaal maar flauwekul", brieste Jan Raas in de hal van het congrescentrum vlak voordat hy in zijn hoedanig heid als ploegleider van Kwantum voor de eerste kennismaakte met Lévitan. Raas stond daar te wach ten op zijn renners, die als een van de eersten aan de beurt waren. Maar de ongeduldige Zeeuw was het wachten snel beu. „Vroeger was je hier in twee minuten weg. Nu kost het je een halve morgen. En waar het allemaal voor nodig is? Ik denk dat die mensen van dat bureau het leuk vinden om gege vens te verzamelen van wielren ners. Het is zonde van onze tijd. Mijn renners hebben op dit mo ment andere dingen aan hun hoofd". Maar de renners ontkwamen niet aan dit verplichte optreden. Ook Joop Zoetmelk niet. Hoewel hij een gruwelijke hekel heeft aan dit soort experimenten, moest hij zelfs zijn medewerking verlenen aan een extra test. Bij de oude Joop werd nog eens gecontroleerd in hoeverre zijn huid bestand is tegen de zon. „Het moment waar hij het meest tegenop zag, heeft hij al bij na achter de rug", lachte Raas. Ook de kersverse ploegleider gaat voor de bijl. Het bureau wil ook alles te weten komen over de handel en wandel van ex-topspor ters. Daarvoor hoefde men niet zo lang te zoeken. In Raas vond men meteen een gewillig 'slachtoffer'. „Ik weet niet wat ze met me van plan zijn, als het maar niet te lang gaat duren". De keuring was trouwens niet het enige verplichte nummer dat op het programma stond van Lévi tan. Terwijl er door de mecaniciens nog volop werd gesleuteld aan het materiaal, mochten de ploegen gis teravond nog een keer opdraven. Als cancan-danseressen werden de deelnemende formaties één voor één op een podium gedirigeerd, waar ze werden gepresenteerd. Bij deze officiële gelegenheid stond Jan Raas keurig in een pak met stropdas naast zijn renners. „Eerst die keuring en dat dit, voor mij mag de Tour beginnen", gniffelde daag in Plumelec begint met t loog-tüdrit, zijn: Ploeg Guimard (Renault) 1. Philippe Chevallier (Fra), 2. Dominique Gaigne (Fra), 3. Martial Gayant (Fra), 4. Christophe Lavainne (Fra), 5. Mare Madiot (Fra), 6. Yvon Madiot (Fra), 7. Thierry Marie (Fra), 8. Charly Mottet (Fra), 9. Pascal Pois- son (Fra), 10. Denis Roux (Fra). Ploeg Köchli (La Vie Claire) Ploeg Berland (Peugeot) 21. Robert Millar (GBr), 22. Frederic Brun (Fra), 23. Francis Castaing (Fra), 24. Gilbert Duclos-Lassalle (Fra), 25. Robert Forest (Fra), 26. Yvan Frebert (Fra), 27. Hubert Li- nard (Fra), 28. Alan Peiper (Aus), 29. Pascal Simon (Fra), 30. Sean Yates (GBr) Ploeg De Gribaldy (Skil) 31. Sean Kelly (Ier), 32. Rene Bittinger (Fra), 33. Eric Caritoux (Fra), 34. Guy Gallo- pin (Fra), 35. Dominique Garde (Fra), 36. Gilles Mas (Fra), 37. Joel Pelier (Fra), 38. Philippe Poissonnier (Fra), 39. Jacq van Meer (Ned) 40. Frederic Vichot (Fra) Ploeg Echavarri (Reynolds) 41. Enrique Aja (Spa) 42. Eduardo Chozas (Spa), 43. Inaki Gaston (Spa), 44. Eduardo Gonzales (Spa), 45. Carlos Hernandez (Spa), 46. Jesus Hemadez-Ubeda (Spa), 47. Miguel Indurain (Spa), 48. Jose Luis La- guia (Spa), 49. Francisco Navarro (Spa), 50. Celestino Prieto (Spa) Ploeg Ocana (Fagor) 51. Pedro Munoz (Spa), 52. Jean-Claude Ba- got (Fra), 53. Pierre Bazzo (Fra), 54. Jean- Rene Bernaudeau (Fra), 55. Michel Bibollet (Fra), 56. Fons de Wolf (Bel), 57. Martin Ear ly (GBr), 58. Nico Emonds (Bel), 59. Philip- Ploeg Meza (Varta) 81. Luis Herrera (Col), 82. Rafael Acevedo (Col), 83. Antonio Agudelo, (Col), 84. Roge- lio Arango (Col), 85. Carlos Jaramillo (Col), 86. Herman Loaiza (Col), 87. Reynel Mon- toya (Col), 88. Nestor Mora (COl), 89. Fabio Parra (Col). 90. Pablo Wilches (Col) Ploeg Boifava (Inoxpran) 91. Roberto Visentini (Ita), 92. Guido Bon- tempi (Ita), 93. Beat Breu (Zwi), 94. Czeslaw Lang (Pol), 95. Bruno Leali (Ita), 96. Erich Maechler (Zwi). 97. Stefan Mutter (Zwi), 98. Jörgen Pedersen (Den), 99. Giancarlo Peri- ni (Ita), 100. Glauco Santoni (Ita) Ploeg Geminiani (La Redoute) 101. Stephen Roche (Ier), 102. Alain Bon- due (Fra), 103. Thierry Claveyrolat (Fra), 104. Jean-Louis Gauthier (Fra), 105. Pierre (Fra), 109. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel), 110. Ferdi Vandenhaute (Bel) Ploeg Raas (Kwantum) 111. Joop Zoetemelk (Ned), 112. Maarten Ducrot (Ned), 113. Henri Manders (Ned), 114. Jelle Nijdam (Ned), 115. Ludo Peeters (Bel), 116. Doug Shapiro (VSt), 117. Gerrit Solleveld (Ned), 118. Adri van der Poel (Ned), 119. Leo van Vliet (Ned), 120. Ad Wijnands (Ned) Ploeg Minguez (Zor) 121. Angel Arroyo (Spa), 122. Mare Durant (Fra), 123. Juan Fernandez, (Spa), 124. An- selmo Fuerte (Spa), 125. Jesus Ibanez (Spa), 126. Peter Pieters, (Ned), 127. Alvaro Pino (Spa), 128. Francisco Rodriguez (Col), Ploeg Godefroot (Lotto) Ploeg De Kimpe (Splendor) 61. Claude Criquielion (Bel), 62. Laurent Biondi (Fra), 63. Henrick Devos (Bel), 64. Rudy Dhaenens (Bel), 65. Rudy Matthijs (Bel), 66. Rudy Rogiers (Bel), 67. Didi Thu- (BRD), 68. Patrick Toelen (Bel), 69. Flip Ploeg Post (Panasonic) 71. Phil Anderson (Aus), 72. Ludo de Keu- lenaer (Bel), 73. Theo de Rooy (Ned), 74. Johan Lammerts (Ned), 75. Henk Lubber- ding (Ned), 76. Guy Nulens, (Bel), 77. Ste ven Rooks (Ned), 78. Eric Vanderaerden (Bel), 79. Gerard Veldscholten (Ned), 80. Peter Winnen (Ned) Ploeg Swerts (Verandalux) 141. Hennie Kuiper (Ned), 142. Jan Bogaert (Bel), 143. Etienne De Beule (Bel), 144. Dirk Demol (Bel), 145. Jos Jacobs (Bel), 146. Louis Luyten (Bel), 147. Adri van Houwe- lingen (Ned), 148. Jan van Houwelingen (Ned), 149. Teun van Vliet (Ned), 150. Gery Verlinden (Bel) Ploeg Perurena (Orbea) 151. Pedro Delgado (Spa), 152. Jose del Ra- mo (Spa), 153. Anastasio Greciano (Spa), 154. Jeronimo Ibanez (Spa). 155. Jokin Mu- gika (Spa), 156. Imanol Murga (Spa), 157. Vicente Luis Otin (Spa), 158. Pello Ruiz Ca- bestany (Spa), 159. Jose Salvador Sanchis (Spa), 160. Ricardo Zuniga (Spa) Ploeg Reverberi (Santini) 161. Lucien van Impe (Bel), 162. Roberto Bressan (Ita), 163. Daniele Caroli (Ita), 164. Davide Cassani (Ita), 165. Claudio Cerri (Ita), 166. Claudio Fasolo (Ita), 167. Elio Festa (Ita), 168. Patrizio Gambirasio (Ita), 169. Giuliano Pavanello (Ita), 170. Marico Ronchiato (Ita) Ploeg Wouters (Tonissteiner) 171. Paul Wellens (Bel), 172. Andre Lur- qum (Bel), 173. Stephan Moijean (Bel), 174. Rudy Patry (Bel), 175. Noel Segers (Bel), 176. Benny van Brabant (Bel), 177. Luc HILVERSUM (ANP) - Paul van der Sterren heeft gisteren in Hil versum de nationale schaaktitel veroverd. De 29-jarige internatio nale meester versloeg in de elfde en laatste Rudy Douven en werd daardoor onbereikbaar voor zijn belagers John van der Wiel en Gert Ligterink. Van der Sterren behaal de 8,5 punt uit elf ronden. John van der Wiel eindigde als tweede op een half punt. De titel houder had zijn partij tegen Frans Cuijpers reeds vooruitgespeeld en in winst omgezet. Die regeling was getroffen, omdat Van der Wiel maandag in het Zwitserse Biel aan treedt in het derde interzöne-toer- nooi. Voor dat zware evenement voelt Van der Wiel zich aardig in vorm. „In Hilversum heb ik in de tweede helft vijf uit vijf gescoord. Dat geeft aan dat de vorm aanwe zig is". Derde werd Gert Ligterink. De Noorderling startte flitsend met ze ven uit negen. Verloor daarna plot seling twee keer en werd voorbij gestreefd door Van der Sterren. In de slotronde remiseerde Ligterink met Gelpke, waardoor hij op 7,5 punten eindigde. Van der Sterren werd voor de eerste keer in zijn professionele loopbaan nationaal kampioen. In competitieverband speelt hij in de Koningsclub van Bergen, de hob by van miljonair Pagel. In het jong ste zónetoernooi in Montpellier eindigde hij als tweede achter Van der Wiel. Van der Sterren werd door het behalen van de titel 5000 gulden rijker. De prijzen voor de spectaculair ste partijen gingen naar Boersma voor zijn overwinning op Ree en Ree zelf voor zijn zege op Van der Wiel. Oud-wereldkampioen Tal uit de Sovjetunie heeft zich vaster ge nesteld op de vierde plaats van het interzonale schaaktoernooi van Taxco. Op de inhaaldag speelde hij remise tegen de Amerikaan Brow ne. Eigenlijk zou Tal de uitgestelde partij uit de twaalfde ronde tegen Balasjov hebben moeten afwer ken. Maar zijn landgenoot is door maagklachten tijdelijk uitgescha keld. De vierde plaats is van belang, omdat die net als de hoogste drie recht geeft op deelname aan het kandidatentoernooi van Montpel lier in het najaar. Daar vindt de vol gende ronde plaats van de schaak- strijd, die de uitdager van de we reldkampioen oplevert. Jan Tim man, met 9,5 punt klassementslei der, Nogueiras en Spragget lijken vrijwel zeker van kwalificatie. LONDEN (GPD) Wie denkt dat tennis in China net zo vreemd of zelfs onmogelijk is als skiën in de Sahara, moet gisteren op Wimbledon tot andere gedachten zijn gebracht. Het spel met bal en racket mag in het Verre Oosten dan door zeer weinigen en in geringe mate (gemiddeld slechts vier toernooien per jaar) worden beoefend, uitzonderingen bevestigen kennelijk ook hier de regel. De naam van het buitenbeentje: Hu Na, die vrij verrassend als kwalificatiespeelster de Britse publiekslieveling Annabel Croft de weg naar de twee de ronde van The Championships versperde. Waarschijnlijk zullen de ouders van deze 22-jarige nummer 150 op de wereldranglijst pas over onge veer tien dagen met die prestatie van hun dochter worden gecon fronteerd. Zo lang duurt het name lijk voordat een uit de Verenigde Staten gezonden brief de reis naar China heeft overbrugd. Het is het enige communicatiemiddel dat Hu Na ter beschikking staat. Al drie jaar lang heeft ze niet met haar fa milie kunnen spreken: noch per soonlijk, noch via de telefoon. Want de Chinese is officieel in de ban bij haar gewezen vaderland, dat ze wel overwogen in de steek liet. Momenteel wordt zelfs het ver zoek behandeld om Amerikaans staatsburger te mogen worden. Het merkwaardige verhaal-Hu Na begint eigenlijk al in 1981, die eerste keer dat ze het „land der on begrensde mogelijkheden" mocht bezoeken. Het tennistalent maakte er meteen veel vrienden en sprak met Amerikaanse coaches over het belang van psychologische kennis van de tegenstandsters. Een onder werp dat de Chinese voldoende in teresseerde om zich er verder in te verdiepen en haar wellicht tevens de geestelijke kracht gaf een jaar later de sprong in het diepe te wa gen: definitief uitwijken naar de Verenigde Staten. Dat gebeurde nu bijna drie jaar geleden. En na de tweede dag van LONDEN (ANP)- Het Wimbledon-optreden van Marcella Mesker duurt voort. Vier dagen waren er voor nodig de Nederlandse indoorkampioene een ronde verder te helpen. Nog 'e'en regenbui en de 26-jarige Haagse maakt voor het eerst in haar carriere de tweede Wimbledon-week mee. In die ene partij tegen de door de woestijnwinden van Nieuw-Mexico uitgedroogde Kate Gom- pert: 6-3,4-6,6-4, weerstond Marcella Mesker op verschillende da gen achtereenvolgens regen, duisternis, wind en bij de vierde hervatting van gisteren zelfs een sprankje zon. De als sportiefste speelster van 1984 onderscheiden Nederlandse mag dan niet overlopen van zelfvertrouwen. Volhouden doet ze wel. Het gedenkwaardige duel stond maandag als eerste partij op bet programma.Het grootste deel van de eerste set werd een dag later gespeeld, woensdag volgde de tweede en gisteren in twee afleveringen de beslissende derde. Daarbij zorgden enkele ré gendruppels bij 4-3 voor een onderbreking van anderhalf uur. Wimbledon wil tonen dat het voor veel geld de buitenbanen heeft voorzien van een opblaasbare regenbescherming. De laat ste acte vergde slechts zeven minuten. Gompert maakte nog 'e'en keer gelijk: 4-4 en deponeerde vervolgens de ballen buiten de lijnen. De 75 uur, die verstreken sinds de eerste oproep van maandag, waren meer een oefening in geduld dan iets anders.Onder zul ke omstandigheden kun je niet van een normaal verloop spre ken", aldus Mesker. „De eerste keer maakte dat meisje niets, de tweede keer alles en de derde keer was het er zo'n beetje tussen in". Op de hitlijst van Wimbledon scoort B.B. aanzienlijk hoger dan M.M. Miloslav Mecir, de winnaar van Rotterdam en Ham burg, werd donderdag op de eerste speelbare dag in Londen de les gelezen door de linkshandige helft van de Gullikson-twee- ling. De uittocht van de derde geplaatste speler binnen twee dagen (na Wilander en Krickstein) werd met heel wat minder decorum omgeven dan de doortocht van een niet-geplaatste. Bo ris, oftewel „Boem, Boem", Becker baande zich in vier sets een weg langs, over en door Hank PB ster. Het slachtoffer, dat drie jaar geleden nog in de kwartfinales stond, was danig onder de indruk van het geweld, dat de zeven tienjarige Westduitser op hem bad losgelaten. Ik ken 124 ten nissers hier tegen wie ik liever zou spelen. McEnroe en Connors buiten beschouwing gelaten. Dat joch is beresterk en nu al één van de top-drie". de strijd in het kader van de Fede ration Cup in het Californische Santa Clara dook Hu Na onder, waarna het bekende touwtrekken begon dat wereldwijde publiciteit kreeg. Want uiteraard vroeg de Oosterse speelster politiek asiel aan, hetgeen evengrote beroering als verdeeldheid teweeg bracht in Amerikaanse kringen. De keuze tussen de toch al zeer wankele be trekkingen met Peking en de hu manitaire overwegingen - de im migratiedienst vreesde dat vele honderden in Amerika studerende Chinezen het voorbeeld van hun afvallige landgenote zouden vol gen - viel uiteindelijk in het voor deel van Hu Na uit. In april 1983 wérd haar asielaanvraag gehono reerd. Logischerwijs liet de reactie van de Chinese autoriteiten niet lang op zich wachten. Peking deed Was hington de mededeling dat voorlo pig alle sportieve en culturele ban den zouden worden verbroken. Hu Na was dan ook een zeer promi nent en populair sportvrouwe ge weest in haar land. Ze speelde zelfs regelmatig tegen premier Wan Li, een goede vriend van de grote lei der Deng Xiaoping. Twee jaar lang mocht ze zich de sterkste van de Volksrepubliek noemen, na daar voor drie jaar juniorenkampioene te zijn geweest. De liefde voor tennis had Hu Na al van nature, de vaardigheid werd haar bijgebracht door grootvader Wen Lin. Hij, ooit zelf een gerepu teerd speler en coach van Hu Na's oudere zuster, zag aanvankelijk niets in zijn jongste kleinkind, maar raakte langzamerhand toch onder de indruk van het fanatisme waarmee de pas achtjarige dreu mes het racket vasthield. Urenlang kon ze een bal tegen de muur slaan, tot de vellen en blaren op haar handen stonden. Diezelfde Wen Lin was in het da gelijks leven onderwijzer, maar omdat hij weigerde de communis tische ideologie over te brengen op zijn leerlingen werd hij uit de Par tij gezet. En dat gaf uiteindelijk de doorslag bij Hu Na's sluimerende besluit over te lopen. De Chinese wilde absoluut geen lid worden van de beweging die haar opa en leermeester had geroyeerd, al praat ze niet graag over die reden van haar vlucht. Bang als Hu Na is dat de achtergebleven familie de dupe wordt van haar uitlatingen. „Ik wil alleen over tennis praten", meldde ze de verzamelde pers gisteren, schuchter lachend in een hilariteit opwekkende poging Engels te spreken. Want er is inmiddels al genoeg gezegd en geschreven over deze juist politiek dankbaar aangegre pen affaire. De commotie rond Districtsstrijd tennis De Chinese Hun Na i veling Annabel Croft. haar komst naar Amerika blijkt ook Hu Na zelf allerminst onbe roerd te hebben gelaten. Sinds ze in de Verenigde Staten verblijft, heeft de Oosterse belofte nauwe lijks meer iets gepresteerd. Tijdens de eerste zes toernooien die ze al beroepstennister afwerkte, leverde de openingsronde reeds verlies op. Pas in augustus '83 won Hu Na haar eerste serieuze wedstrijd in New Jersey. Die teleurstellende re sultaten staan overigens in schril contrast met het aantal trainers dat ze inmiddels heeft versleten. Het begon met bob Huang, die gedesilusioneerd de handen van haar zou aftrekken. „Ze kan de dis cipline niet opbrengen om de top te bereiken. Ze is teveel onder de indruk gekomen van de kapitalisti sche luxe", luidde zijn conclusie. Vervolgens was het de beurt aan Kenneth Walts, die concludeerde dat Hu Na „zelfs een jaar achter ligt bij de beste juniore hier". En Vic Braden, nog een afgehaakte coach in het rijtje met vele verschillende namen, zei het zo: „Als je de beste bent in een land met 920 miljoen inwoners en je komt in een land waar je van 1000 meisjes kunt ver liezen, is dat natuurlijk niet zo best voor je zelfvertrouwen". Gisteren echter gaf de studente aan de universiteit van San Diego zichzelf weer eens een mentale op kikker. „Het is m'n eerste Wimble don. Dan betekent spelen op het centre-court of zoals nu baan één, of er een droom in vervulling gaat. Dan maakt het eigenlijk niet uit of je wint of verliest". Het werd het eerste en die zege was tot dusverre de meest aansprekende in haar vreemdverlopen carrière. Ze speel de dit jaar - „ik ben ook veel ge blesseerd geweest: ik ga bijvoor beeld wel zes keer per seizoen door mijn enkel" - pas drie toernooien, waarin ze evenveel partijen (drie) won als verloor en slechts 2000 dol lar aan prijzengeld verdiende. Maar Hu Na hoeft beslist niet op een houtje te bijten. Ze kan nog steeds terugvallen op een lucratief driejarig contract met een racket- firma tegen een vergoeding van ruim 450.000 gulden, dat na haar verleende asiel werd afgesloten. Of anders springt een van haar talrij ke Amerikaanse vrienden wel bij. Hu Na: „In het begin miste ik mijn ouders heel erg, maar ik ken nu ge lukkig veel mensen die me helpen. Een vaste verblijfplaats heb ik niet eens in San Diego, ik logeer ge woon bij verschillende families". LEIDEN - Jan Siemerink bereik te gisteren als eerste de halve finale in het mammenenkelspel B 2 van de districtskampioenschappen tennis op Unicum. Michael van der Berg, die favoriet Hans Tönjann in het mannenenkelspel B 1 zo goed tegenstand bood en dus gegronde hoop mocht koesteren in b 2 langs de Rijnsburger te kunnen komen, is een illusie armer. De talentvolle Siemerink blijkt in zijn partijen even grillig als het weer. Tegen Stefan Faas was hij in het mannenenkelspel B 1 twee sets nergens, 0-6, 6-2, 0-6, tegen Michall van der Berg was hij twee sets achtereen attent, 6-2, 6-4. Ook Stefan Faas won in B 2. Ro bert van Splunter was kansloos, 1- 6, 2-6. In de kwartfinale krijgt Faas te maken met Henk Jansen. Een vasthouder met een beste wed- strijdmentaliteit. Geen gemakkelij ke opgave voor Faas maar wel een overkomelijke. Mocht hij de halve finale halen dan wacht hem daar Jan Siemerink. In B 1 won Freek van der Capel- len in twee sets van Bob van Over- beeke, 6-0, 6-4 en met die uitslag is eigenlijk alles gezegd. Noch Freek van der Capellen noch Bob van Overbeeke kon zich opwerken naar hun normale spelniveau,. maar Freek heeft meer in de tas en dus won hij. Met deze winst, die hem overigens weinig inzicht zal hebben gegeven in wat hij op dit moment kan, bereikte Freek van der Capellen als eerste de halve fi nale. Carel de Bruin was snel klaar met Bub van der Zee, 6-0, 6-1. Een score die doet veronderstellen dat de aanvoerder van Dekker-Tennis goed op tik is. Dat zei later toen hij de uitslag hoorde ook Coen Dek ker, maar Bub van der Zee verkon digde na afloop van de wedstrijd dat hij zich "zo slap op zijn benen voelde dat hij nauwelijks in staat was een bal behoorlijk over het net te slaan". Over de reële kansen van de Bruin in het enkelspel valt dus weinig te zeggen. Bij de vrouwen won Tine Lange- veld van Marijke Guyt, maar dat ging toch minder simpel dan werd verwacht, 6-1, 7-5. De no. 1 van T.E.A.N., (hoe lang nog?) zal het in de halve finale heel wat moeilijker krijgen om tenminste een set te pakken want haar tegenstandster heet Margot van Overloop. Bekijks genoten in hun wed strijd in mannenenkelspel B 2 Ar nold van der Capellen en Leon Da- men. De Lissenaar won onbe dreigd, 6-3, 6-3, maar duidelijk werd toch wel dat de 'oudste van de van der Capellen-broers nog wel weet hoe het allemaal moet. Enige kilo's lichter, een zuinig pilsje na afloop van training of wedstrijd zo als zijn veteraan- clubgenoot Joost Rodenburg pleegt te doen en bin nen een maand is hij weer in staat om op de bal te zitten. Dan wordt het een heel andere zaak voor zijn tegenstanders want techniek en vooral taktiek heeft hij. Voor de beste prestatie zorgde gisteren Nelleke Weyermans die in het vrouwenenkelspel B 2 won van Annet Hins, 6-3, 0-6, 6-4. Voor de beste wedstrijd teken den Michall van der Berg en Freek Tanis in het mannendubbelspel B 1 tegen het no. 4 geplaatste Al- phense koppel Vis/Asselbergs, 6-3, 6-3 voor van der Berg en Tanis. In het mannenenkelspel C 2 zijn zeven van de acht kwartfinalisten bekend. Dat zijn Johan van der Lippe, John Aperghis, M. Stals, M. Fleischeuer, in D al halve finalist!, Kees Jan Schuilenburg, L. van der Geest en G. Sekeris. Ook bij de vrouwen is de strijd al ver gevorderd. In het enkelspel C staat Heieen van der Berg al in de halve finale. In de kwartfinale ko men Nelleke Weyermans, Margot van der Haak, Irma van den Ou denrijn, Marquerite Patiwael, Wil- leke den Hollander en Madeion Damen. Uitslagen: V.E.B. 2, Tine Langeveld - Bernadette Veling, 6-2, 6-0, Madeion Verdegaal - Willy den Hollander, 4-6, 6- 3,6-2, Margot van den Oudenrijn - Mar lies van Balen, 6-0, 6-3, M.E.B. 2, Henk Jansen - Mark Nagelkerken, 6-3, 6-4, M.D.B., Joost van Leeuwen/Rob van Marwijk - Leefbroer/Liefbroer, 6-3, 6-2, G.D.B. Verdegaal/Vink - van Overloop/ F. v.d. Capellen, 6-2, 4-6, 5-7 (na 5-1 m.p. tegen) H. v.d. Berg/Siemerink - M. v.d. Oudenrijn/Vis, 6-2, 6-4, D.D.B. J. van Wijk/K. Meijer - J. Grimbergen/Reynier- se, 4-6, 7-5, 6-0. FRANK BON^E.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13