Conflict dreigt in haven Rotterdam ABP wil los van overheid Koning verontschuldigt zich Fusie stukgoedbedrijven onzeker Strengere eisen bij terugploegprojecten Zuid-Europa Stichting gekocht door Vrij Uit Boeldiandel doet als eerste aan integrale automatisering DAF dingt mee naar order DONDERDAG 27 JUNI 1985 ECONOMIE PAGINA 9 ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven dreigt een ernstig conflict nu de voorge nomen samenvoeging van de stukgoedbedrijven Rotterdam Terminal en Felshaven ui terst twijfelachtig is geworden. De moedermaatschappij van Rotterdam Terminal, Inco- trans, wil niet met de fusie akkoord gaan voordat de gemeente Rotterdam haar verlost van de schulden van Rotterdam Terminal. Dit heeft de bewindvoerder van het stukgoedbedrijf Felshaven, mr. J. Mentink, gisteravond meege deeld. Aanvankelijk leek het er gis teren juist op dat een conflict in de Rotterdamse haven voorkomen kon worden. Het moederbedrijf Felshaven Holding zegde gister middag namelijk toe dat de salaris betaling van 34 werknemers voor wie ontslag dreigde, tot 1 septem ber zou worden gegarandeerd. Om een conflict te voorkomen, moet nu voor 2 juli - de datum waarop het faillissement van Fels haven wordt uitgesproken - over eenstemming worden bereikt tus sen Rotterdam Terminal en de ge meente over aflossing van de schulden. Rotterdam Terminal heeft bij de gemeente nog achter stand in betaling van huur van haar terrein aan de Wilhelminaka- de en kadegelden ter waarde van tussen de 4,5 en 5 miljoen gulden. De Rotterdamse havenwethou der R. den Dunnen zou vandaag overleggen met zijn ambtenaren om een oplossing te zoeken voor de schulden van Rotterdam Termi nal. Moedermaatschappij Inco- trans is alleen bereid de nieuwe constructie van Felshaven met Rotterdam Terminal te financieren indien voor de schulden een oplos sing wordt gevonden. Bewindvoerder Mentink ziet de Prudential Leven verlaagt toch hypotheekrente AMSTERDAM (ANP) - In tegen stelling tot mededelingen dat de le vensverzekeringmaatschappijen de rente op hypotheken in combi natie met een levensverzekering niet zouden verlagen, is Prudential Leven wel tot verlaging van de ren te in haar hypotheekarrangement - met 0,4 procent - overgegaan. Dat heeft de onderneming gisteren be kendgemaakt. Zij verstrekt hypothecaire lenin gen waarop de rentevaste periode standaard vijf jaar is. Op het ogen blik bedraagt de rente 7,3 procent voor vijf jaar vast bij een gemeng de levensverzekering van ten min ste vijftig procent van de lening met een looptijd van dertig jaar. Als de looptijd korter is stijgt dat Prudential verstrekt onderhandelingen zeer somber in. Hij vreest voor "wilde woede" on der de werknemers van Felshaven die eerder deze week het kantoor van beheersmaatschappij Ovomij van Felshaven bezetten. Bewindvoerder E. de Liagre Böhl van Rotterdam Terminal wil de over de gerezen problemen al leen kwijt dat "zoals het er nu voor staat de samenvoeging van de twee stukgoedbedrijven op losse schroeven staat". Er zijn volgens hem in de loop van gisteren "te leurstellende ontwikkelingen ge weest" over de aard waarvan hij zich niet wil uitlaten. De bewind voerder heeft echter de hoop nog niet opgegeven. De nieuwe problemen kwamen gisteren aan het licht tijdens het sociaal overleg in de stukgoedsec tor van de Rotterdamse haven. Dat overleg werd na tien uur weer afge broken, omdat de FNV geen garan tie kreeg dat er tot 1990 geen ge dwongen ontslagen zullen vallen, ook niet ten gevolge van surséance of faillissement van een bedrijf. Het overleg wordt morgen voortge zet. Commissie-voorzitter Van der Louw deeld na afloop mee dat hij op zeer korte termijn een gesprek wil hebben met minister De Ko ning (sociale zaken). Daarin zal ge vraagd worden of de minister de verantwoordelijkheid voor het voorkomen van ontslagen op zich wil nemen. De werknemers van Felshaven hebben overigens vannacht de be zetting van het kantoor van Ovomij opgeheven. Hun doel, een oplos sing voor de resterende 34 werkne mers van Felshaven, is bereikt, al dus bestuurder K. van Nimwegen van de Vervoersbond FNV. Ovo mij heeft 400.000 gulden toegezegd waarmee tot 1 september het loon van de 34 kan worden betaald. Bouwwereld: sigaar uit eigen doos percentage. Prudei hypotheekleningen tot i de Kort Zakelijk OESO DEN HAAG (ANP) - De Neder landse bouwwereld is blij dat het kabinet tot 1988 wil doorgaan met het 'terugploegen' van uitkerings- geld, maar is het niet eens met de wijze waarop de ministers De Ko ning (sociale zaken) en Van Aar- denne (economische zaken) dat willen doen. De bewindslieden willen voor het scheppen van werkgelegen heid honderd miljoen gulden ont trekken aan de potjes voor het re gionaal sociaal-economisch beleid. Werkgevers en werknemers in de bouw, verenigd in het Bouwbe- raad, zijn van mening dat hen daar mee een sigaar uit eigen doos wordt gepresenteerd. De honderd miljoen gulden van het eerste te- rugploegexperiment was extra geld. Daarvan is thans geen sprake meer, aldus het Bouwberaad in een commentaar op de gisteren gepre senteerde nieuwe regeling. De terugploegregeling, waarmee in 1983 werd begonnen, maakt het mogelijk om langdurig werklozen tijdelijk op een bouwproject te plaatsen, dat gedeeltelijk kan wor den betaald met het geld van de uitgespaarde uitkeringen. In de nieuwe opzet hoeven werkloze bouwvakkers die voor een project worden aangenomen niet langer minimaal 130 dagen in dienst hoe ven te worden gehouden, omdat aan die eis vaak niet kan worden voldaan. Een bouwvakker die bin nen 130 dagen werkloos raakt, krijgt geen ww-uitkering. De nieuwe regeling zal ook stren ger worden gehanterd. Vantevoren moet absoluut vaststaan dat het om bouwwerken gaat die zonder de regeling niet uitgevoerd zouden •eze voorwaarde gold ook in de oude regeling, maar onderzoek heeft aan het licht gebracht dat van De westerse landen in het ont wikkelingscomité van de Organi satie voor Economische Samen- werking en Ontwikkeling (OESO) zijn. hebben in 1984 hun financiële hulp aan de derde-wereldlanden ver- groot tot 28,6 miljard dollar. Voor achttien bekeken" terugpïoegpro- dit jaar wordt opnieuw een uitbrei ding van de westerse hulp vér- wacht. Dat heeft de OESO gisteren bekendgemaakt bij de presentatie van het jaarverslag van het ontwik kelingscomité. Rodamco Voor Rodamco, het vastgoed fonds van de Robeco Groep, is het op 28 februari afgesloten boekjaar 1984-1985 weer een uitstekend jaar geweest. Het eigen vermogen nam toe van f 1158 miljoen tot f 1942 miljoen en het aantal uitstaande aandelen van negen miljoen tot 14,5 miljoen stuks. Deze groei is vooral te danken aan de blijvend grote belangstelling van institutio nele beleggers. De winst steeg in het verslagjaar van f 53,1 miljoen j tot f 89,4 miljoen, zo blijkt uit het jaarverslag. AMSTERDAM (ANP) - De reisor ganisatie Vrij Uit heeft de in sur séance van betaling verkerende touroperator Zuid-Europa Stich ting overgenomen. Vrij Uit-direc- teur mevrouw A.J. Vogelaar heeft dit gisteren bekendgemaakt. Met de overname is een bedrag van en kele honderduizenden guldens ge moeid. De helft van het aantal overge bleven personeelsleden van de Zuid-Europa Stichting, dertien in totaal, wordt door de nieuwe eige naar overgenomen. Voor de andere helft wordt gewerkt aan een af vloeiingsregeling, aldus Vogelaar. Reizigers die een reis bij de Zuid- Europastichting hebben geboekt, nadat deze in maart werd ge royeerd door de Stichting Garan tiefonds Reisgelden, worden door Vrü Uit schadeloos gesteld. Overi- gens bestaat daarvoor geen juridi sche verplichting, aldus Vogelaar, omdat Vrij Uit alleen de activa van de Zuid-Europastichting heeft overgenomen en niet de schulden. De naam van de Zuid-Europa Stichting blijft gehandhaafd, aldus Vogelaar. Ook het pakket van deze touroperator, voornamelijk de ex clusieve reizen per lijnvliegtuig, wordt niet gewijzigd. De Zuid-Europa Stichting kwam in maart in de problemen toen zij niet in staat bleek de borgsom van drie miljoen gulden aan de SGR te voldoen. Zij had toen al een schuld van zes miljoen gulden bij de SGR. Daarop werd de stichting door de SGR geroyeerd en in april werd surséance van betaling ver leend. In een kort geding, dat in mei diende, trachtte de Zuid-Euro pa Stichting nog gedaan te krijgen Vogelaar verwacht dat de kosten van de overname er binnen drie jaar uit zijn. Met de nieuwe Zuid- Europa Stichting mikt het in het eerste jaar op 10.000 passagiers, wat zal neerkomen op een omzet van twaalf miljoen gulden. Vrij Uit Reizen, met een jaarlijk se omzet van zestig miljoen gulden en 5.500 verkooppunten, heeft zich tot op dit moment uitsluitend op de autovakantiemarkt beziggehou den. De organisatie betreedt nu voor het eerst het terrein van de vliegvakanties. Het bedrijf is niet aangesloten bij de Algemene Ne derlandse Vereniging van Reisbu reaus (ANVR) maar wel bij de Stichting Garantiefonds Reisgel den (SGR). Of het bedrijf ooit c dat de SGR haar als deelnemer toe sluiting zal zoeken bij de ANVR zou laten en krediet zou verschaf- fen. Deze eis werd afgewezen. WOERDEN - Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan de kaasmarkt in Woerden heeft koningin Patijn gisteren een graskaasmarkt geopend. Kaasmeester Goei (rechts) kocht op de gebruikelijke n handjeklap van de 5-jarige Steven Verburg een boerenkaasje. (foto anpi IBM gaat in de slag met AT&T WASHINGTON (ANP/DPA) - In ternational Business Machines (IBM), de grootste computerfabri- kante ter wereld, neemt een belang van aanvankelijk achttien en later dertig procent in het telecommuni catiebedrijf MCI Communications in Washington. MCI, die het groot ste telefoonnet in de Verenigde Staten na dat van American Tele phone and Telegraph (AT T) be zit, neemt van IBM en de verzeke ringmaatschappij Aetna Life and Casualty hun dochter Satellite Bu siness Systems (SBS) over. IBM en MCI hebben gisteren meegedeeld dat zij daar in beginsel overeen stemming over hebben bereikt. De afspraken lijken grote gevol gen te hebben voor de telecommu nicatie- en de computerindustrie in de Verenigde Staten en betekenen dat IBM op de telecommunicatie markt AT T de wacht aanzegt. Vorig jaar zette AT T de eerste wankele schreden op de computer- markt waar IBM het voor het zeg gen heeft. IBM is verleden jaar het gebied van AT T binnengedron gen door de Rolm Corporation, de op één na grootste fabrikante van telefoonapparatuur, over te ne- De bewindslieden vinden dat de maatregel sneller effect moet sorte ren. Nieuwe projecten voor 1986 en 1987 moeten dan ook uiterlijk op 1 mei volgend jaar van start gaan. In de huidige regeling duurde het tien tot twaalf maanden voordat aan een bouwproject werd begonnen. Van de vierhonderd projecten is er nog nauwelijks één gereed. Die projecten hebben bovendien minder werkgelegenheid opgele verd dan twee jaar geleden werd verwacht. Aan de voorwaarde dat zeventig procent van de werkne mers per project uit voormalige, langdurig werklozen moest be staan, is niet voldaan. Gemiddeld bestond 62 procent uit vroegere werklozen. Wel zou zonder de maatregel een deel van de overige 38 procent zijn ontslagen, aldus het rapport van De Koning over de er varingen tot nu toe. Minister De Koning Code moet diefstal autoradio voorkomen UTRECHT (GPD) Philips Eindhoven heeft een systeem ontwikkeld dat diefstal van au toradio's nauwelijks nog aan trekkelijk maakt. Een veilig heidscode van drie cijfers moet ervoor zorgen dat de radio on bruikbaar is, zo gauw het appa raat uit de auto is gestolen. In september komt de autora dio met de 'Security Code' op de markt. Volgens Smulders van de persdienst van Philips gaat het om het eerste apparaat op de Nederlandse markt met een dergelijke code. Philips heeft twee jaar aan de ontwik keling ervan gewerkt. Smulders: „Het Security Code systeem is in bestaande radio cassette-recorders van Philips ingebouwd. De afmetingen van de autoradio zijn niet veran derd. Alleen de eigenaar weet de code. Als de drie cijfers een maal ingetoetst zijn, kan de vol gende keer de radio gewoon met de aan-en-uit knop be diend worden". Volgens Smulders kost het een dief aanzienlijk meer moeite om achter een driecijferige co de te komen. „Bovendien moet de dief na iedere poging vijftien minuten wachten voordat een volgende code kan worden in getoetst. Autoradio's stelen en doorverkopen wordt minder interessant". 'Aanslag Van de Linde twijfelgeval' DEN HAAG (ANP) - Staatssecre taris Koning (financiën) heeft zich gisteren in de Tweede Kamer ge deeltelijk verontschuldigd voor de wijze waarop hij na een persoonlijk gesprek met AVRO-directeur Van de Linde diens belastingaanslag heeft afgehandeld. Koning erken de dat er in deze zaak sprake was van een "twijfelgeval" en gaf toe dat hij zijn besluit om af te wijken van het oordeel van de inspecteur beter had moeten motiveren. De staatssecretaris blijft er echter bij dat hij ook in deze zaak naar eer en geweten heeft gehandeld. Het debat over Konings persoon lijke bemoeienis miet belastingaan slagen, dat tot resultaat had dat Koning niet hoeft af te treden, spit ste zich vooral toe op de aanslag van Van de Linde. De Kamer bleek vooral te vallen over het feit dat de staatssecretaris - na in eerste in stantie schriftelijk het bezwaar schrift van de AVRO-directeur te hebben afgewezen - later in een persoonlijk gesprek toch besloot de aanslag met enkele duizenden guldens te verlagen. De woordvoerders van de drie grote fracties zeiden niet uit de voeten te kunnen met het argu ment van de staatssecretaris dat hij in de zaak van Van de Linde tot een ander oordeel kwam, omdat er sprake was van "gekwetst rechts gevoel". De Kamer vindt dat zo'n overweging wel mag meespelen in de beoordeling, maar dat zij te sub jectief is om de doorslag te geven. De staatssecretaris wekte enige irritatie bij de Kamer met zijn op merking dat hij het jammer vond dat de commissie voor financiën Van de Linde niet zelf had ge hoord. Van Dijk (CDA) noemde dat een uitzonderlijk zwak punt in het verweer van de staatssecretaris, "waarmee hij zich geen goede diensten heeft bewezen". De drie grote fracties drukten Koning op het hart voortaan op zijn hoede te zijn in gevallen waar in belastingplichtigen op grond van hun maatschappelijke positie proberen via een gesprek met de staatssecretaris iets te doen aan de hoogte van hun belastingaanslag. De staatssecretaris dient een strak ke definitie van begrippen als "ge wekt vertrouwen" en "gekwetst rechtsgevoel" te hanteren en niet af te gaan op persoonlijke interpre taties, aldus Van Dijk. Het CDA vond echter de conclu sie in een motie van de PvdA dat de staatssecretaris in het geval-Van de Linde "in redelijkheid" niet tot de genomen beslissing had kun nen komen, te ver gaan. Volgens Van Dijk staat niet vast dat Koning een onjuiste beslissing heeft geno men. Op zakelijke gronden zou Van de Linde misschien door de rechter in het gelijk zijn gesteld, al dus de CDA-woordvoerder. De PvdA, bij monde van Ver meend, bleef erbij dat de misstap van Koning niet kan worden goed gepraat en hield vast aan het "sterk afwijzende" oordeel van het beleid van de staatssecretaris in de zaak- Van de Linde. Deze "ernstige uit glijder" was voor de sociaal-demo craten echter geen aanleiding op dit moment het vertrouwen in de staatssecretaris op te zeggen. Koning verklaarde tijdens het debat zich zwaar getroffen te voe len in zijn integriteit door de "ab surde geruchtenstroom" over zijn optreden. De staatssecretaris zeg de de Kamer toe de regels binnen de belastingdienst zo te zullen ver scherpen dat "lekken" over belas tingzaken ("de daders liggen meestal op het kerkhof') niet meer mogelijk zullen zijn. Pensioenfonds is 'grepen in de kas' beu Nederlanden Bij de Verzekeringsgroep de Ne derlanden van 1870 zijn omzet en winst vorig jaar gestegen, in het ge val van de omzet vooral door de op neming van de Eerste Hollandsche Levensverzekerings-Bank (EHLB) - vroegere dochter van Amfas - hal verwege 1984 in de groep. Uit het gisteren verschenen jaarverslag blijkt dat de bruto-omzet omhoog ging van f 245,2 miljoen tot f 310,2 miljoen. Van de stijging komt f 50 miljoen voor rekening van de EHLB. Automatisering Het ministerie van economische zaken heeft voor 1985 tenminste vijf miljoen gulden beschikbaar voor bedrijven die advisering en begeleiding vragen bij het invoe ren van geavanceerde automatise ring krachtens de nieuwe regeling Subsidie voor Advisering en Bege leiding Automatisering (SABA). Dat heeft het ministerie gisteren bekendgemaakt. HEERLEN (GPD/ANP) - Het Al gemeen Burgerlijk Pensioenfonds stelt zichzelf kandidaat voor priva tisering. Het ambtenarenfonds is het 'gerommel' van de rijksover heid in de miljardenkas beu. „De afstand Den Haag-Heerlen is voor sommige mensen in Den Haag kennelijk nog niet groot genoeg", aldus waarnemend hoofddirecteur P.H. Leenman gisteren bij de pre sentatie van het jaarverslag. De invloed van de overheid heeft er toe geleid, dat het ABP het jaar 1984 afsloot met een negatief resul taat van 11 miljard gulden. Als re kening gehouden wordt met de re serve zoals het ABP die eigenlijk noodzakelijk vindt om risico's op het gebied in rente- of loonontwik kelingen af te dekken is er zelfs een tekort van 16 miljard gulden. Daar komt nog bij dat voorlopige bere keningen uitwijzen dat er nog een reserve van zo'n 6 miljard nodig is in verband met demografische ont wikkelingen als de vergrijzing. Het ABP liep eind 1984 derhalve eigenlijk 22 miljard achter op 'wat de leiding wenselijk acht. Daar staat echter een geschatte overren- te van jaarlijks 7 miljard gulden te genover. Zonder verdere tegenval lers kan het fonds dan ook in een paar jaar weer op een positieve re serve komen. Volgens Leenman is er ook nog geen aanleiding voor onrust. "Mits weerstand kan wor den gebonden aan verdere aantas ting door de overheid", zal het ABP haar pensioenverplichtingen kunnen blijven nakomen. Waarnemend voorzitter Th. Son- neveld van de Raad van Toezicht op het ABP drukte het zo uit: "Vo rig jaar hebben we in het jaarver slag de waarschuwende vinger ge heven over de grepen van de over heid in de ABP-kas. Nu hebben we in de balans de gevolgen daarvan verwerkt en kunnen de politici zien wat er gebeurt Sonneveld bedoelde daarmee de 900 miljoen gulden waarmee de overheid c.q. minister Rietkerk de pensioenafdrachten aan het ABP jaarlijks heeft verlaagd en het voor nemen om voor dit jaar nog een ex tra verlaging van 500 miljoen gul den door te voeren. Verder ingrij pen van minister Rietkerk in de door de ambtenaren bijeenge brachte pensioengelden zal op agressief verzet stuiten, zo werd gisteren duidelijk gemaakt. Directeur pensioenzaken mr. P. Opvolger Leenman staat klaar en die in maart 1984 door minister Rietkerk van zijn functie werd ont- 'de'Sociale'Verzeke- heven. De heer Van der Dussen heeft intussen weer een zeer goed betaalde functie als persoonlijk ad viseur van dezelfde minister gekre gen. HEERLEN (GPD) - Drs. M. A. K. Snijders, tot voor kort president directeur ringsbank, wordt vrijwel zeker be noemd tot hoofddirecteur van het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds in Heerlen. De verwachting is dat het kabinet morgen een posi tieve beslissing zal nemen over zijn benoeming. Snijders wordt dan de opvolger Vanaf april vorig jaar is de heer P. H. Leenman, oud-directeur van de PTT, bij het ABP actief als van dr. Jan Willem van der Dussen, waarnemend hoofddirecteur. Hij de omstreden ABP-topman die ongenade viel na het vernietigende Bezemer benadrukte gisteren dat het ABP veel minder beschermd is dan bedrijfspensioenfondsen. Het ABP is in de situatie nu geheel af hankelijk van de overheid, onder meer voor wat betreft vaststelling van de pensioenpremie, terwijl be drijfspensioenfondsen daarover zelfstandig kunnen beslissen. Het ABP, het grootste pensioen fonds in Nederland, is ook los van 'grepen in de kas' de belangrijkste geldschieter van de overheid. Van de ruim honderd miljard aan be legd vermogen zit het meeste in staatsleningen. Ook op dit terrein wil het fonds een iets andere koers varen. Het gemiddeld rendement over het totale vermogen daalde van 9,21 procent in 1983 tot 9,09 procent vorig jaar als gevolg van de gemiddeld lage rente. Het is de bedoeling het meer spreiding aan te brengen in de be leggingsportefeuille, waarbij Leen man dacht aan een groter aandeel op de hypothekenmarkt. Ook wil de directie de aandelenportefeuille vergroten. Dit zal echter zeer voor zichtig gebeuren, aldus Leenman. "We willen de rust op de markt niet verstoren". Minister Ruding (fi nanciën) heeft voorts gezegd mee te willen werken aan een verrui ming van de mogelijkheden Aan de uitreiking van het hand boek was gistermiddag een mini- seminar gekoppeld, waar de aan het project deelnemende instellin gen hun visie gaven over de toe komst van de boekenbranche. De Nederlandse Herstructurerings maatschappij (NEHEM), het Cen traal Instituut Midden- en Kleinbe drijf (CIMK), het Centraal Boeken- huis en de Nederlandse Boekver kopersbond (NBB) waren het met elkaar eens dat het automatise ringsproject noodzaak is om de boekhandel tot een gezonde be drijfssector te maken. Staatssecretaris Van Zeil onder streepte het belang van deze be drijfssector. Een omzet van ander half miljard gulden per jaar en achtduizend arbeidsplaatsen ver deeld over drieduizend winkels en marktkramen die boeken verko pen, geven deze branche „een aan zienlijke economische betekenis", aldus Van Zeil, die het welslagen van het project van groot belang noemde. Het ministerie van econo mische zaken is volgens Van Zeil ook bijzonder geïnteresseerd in het project. DORDRECHT (ANP) - De boek handel is de eerste bedrijfssector in Nederland, die een project heeft gestart om integraal te automatise ren. Staatssecretaris Van Zeil (eco nomische zaken) heeft gistermid dag het project officieel gestart door middel van het in ontvangst nemen van het handboek „Auto matiseren in de boekhandel". De boekenbranche heeft met dit pro ject een koploperspositie ingeno men voor de gehele detailhandel, aldus Van Zeil. Door het gehele land worden cursussen georganiseerd waar boekhandelaren leren omgaan met de automatisering. Het twee mil joen gulden kostende project, waarvan het ministerie van econo mische zaken de helft subsidieert, is er op gericht dat de boekhandel met minder administratieve rompslomp kan werken. Vereen voudiging en versnelling van de bestelprocedures, verbetering van informatie en voorlichting aan de consument, en een verbeterde be drijfsvoering door middel van au tomatisering zijn de doelstellingen van het project. EINDHOVEN (ANP)-Daf Trucks prototypes moeten eind van in Eindhoven dingt mee naar een Jaar worden geleverd. Na een grote defensie-order. Het gaat om de levering van 400 takelwagens en bergingsvoertuigen. Daarmee is i bedrag gemoeid van ongeveer dit tensieve beproeving van een jaar wordt een beslissing genomen. De nieuwe voertuigen moeten i 600 Daf-bergingsvoertuigen 225 miljoen gulden. Dat bÜjkt uit vangen, die aan het einde 1 de gisteren verschenen Dafbode, jaren vijftig in gebruik werden ge- het personeelsblad wagenfabriek. Daf Trucks heeft inmiddels het ministerie opdracht gekregen de vracht- nomen. Daf gaat aan de Luchtmacht 93 vrachtauto's leveren. De tientons voertuigen worden gebruikt 1 Koopt die functie in oktober aan de het ABP, dat momenteel niet of te benoemen hoofddirec- nauwelijks in het buitenland mag Polak teur te kunnen overdragen. de levering van twee prototy- het vervoer van Patriot-luchtaf- pes. Eenzelfde opdracht is ver- weersystemen. Met deze order is strekt aan een niet met naam ge- een bedrag gemoeid van 25 miljoen noemd buitenlands bedrijf. Die gulden.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9