Schaakstunt Van der Wiel Brazilië plaatst zich voor Mexico Nijdam en Nulens mee naar de Tour Geen surprises in distiictstoernooi Singh (93) hoe ouder hoe sneller DINSDAG 25 JUNI 1985 PAGINA 9 Zege op Ligterink HILVERSUM (ANP) - Alle voorspellingen ten spijt is het nog steeds niet zeker, dat Gert Ligterink de nieuwe Neder landse schaakkampioen zal worden. In de gisteren ge speelde negende ronde verloor hij, met wit nog wel, tegen grootmeester John van der Wiel. Die had daartoe het Blu- menfeld-gambiet uit de mottenballen gehaald. Ooit, ten tijde van Tarrasch, was Alsof de maat nog niet vol was, het een verrassend wapen, doch de verklaarde daarna Van der Sterren, theoretici hebben de speelwijze ja- dat hij precies dezelfde partij vier ren geleden al naar de archiefkas- jaar geleden in Kopenhagen had Ligterink reageerde gewonnen. Zo kwam de weten- op een gegeven ogenblik niet pre- cies-genoeg en ging toen ten onder in een golf van combinatoir ge weld. Naast deze sensatie won plotse ling Van der Sterren min of meer uit de losse pols een soort Midde- Timman leeuws aanvalsschaak tegen Har- toch. Hartoch is de laatste, die fri voliteiten pleegt te aanvaarden. Hij ging desondanks in op een kopie schappelijke kennis schaakspel wel heel nadrukkelijk om de hoek kijken. Van der Ster ren is Ligterink tot op een half punt genaderd. wit Jan Timman kan de tweede ron- e voor de kwalificatie-reeks om et wereldkampioenschap scha- paV^"Kmtsjn5-Nunn7die ken vrijwel niet meer ontgaan. De grote aanvalsstijl had ge- Amsterdamse grootmeester won Hartoch meende een ver- maandag in de elfde ronde van het sterking van Nunns spel te hebben mterzone-toernooi in Taxco van de gevonden, maar ontdekte tijdens Mexicaan Marcel Sisniega. Tim- de partij dat zijn verbetering ter man verhoogde zijn score tot ne- plekke kon worden weerlegd. Dus êen Pun^en- HlJ kaiVuch. "u langza- mnPQt hü tPCTPn vim »in Wnnnc merhand gaan voorbereiden op het Montpel- Jeliazkov naar FC Groningen GRONINGEN (ANP) - Een be stuurslid van FC Groningen is af gereisd naar Bulgarije om zich te verzekeren van de komst van And- rej Jeliazkov. De Bulgaarse voet baller is met de Groningse ere-divi- sieclub tot een akkoord gekomen over een contract van een jaar. De aanvaller komt momenteeel uit voor Slavia Sofia en voetbalde zich ook weer in het nationale elftal. Gedurende enige jaren stond Je liazkov onder contract bij Feye- noord. Wouters niet bij Straatsburg UTRECHT (GPD) - De transfer van FC Utrecht-speler Jan Wouters naar Straatsburg is van de baan. De Franse club heeft de Utrecht middenvelder laten weten dat de investering te groot is. Wouters was vanuit zijn vakantieadres op Majorca naar Straatsburg gereisd om een driejarig contract te teke- Jan Wouters, eenmalig interna tional, gaat in de loop van vandaag met het FCM Utrecht-bestuur om de tafel zitten en over contractver lenging praten. De Leidse middenvelders Alfons Loenendijk en Marco van Alphen hebben hun contract bij FC Den Haag verlengd. Zij tekenden res pectievelijk voor twee en één jaar bij. Motorbootzege Arthur Mostert CHATTANOOGA (AFP) - Leide- naar Arthur Mostert is zondag in Chattanooga (VSt) winnaar gewor den van de derde wedstrijd van de strijd om het wereldkampioen schap in de formule 1 voor motor boten. De Nederlander eindigde voor de Fransman Francois Sala- bert, die tweede werd, en de Brit Bob Spalding. Laatstgenoemde versterkte zijn positie als leider in de tussenstand voor de wereldtitel. Hij heeft nu zestien punten. Mostert staat met negen punten op de vierde plaats. De voornaamste concurrenten van de Nederlander, de Cubaan Je sus Nogueiras en de Canadees Ke vin Spragget, wisselden van plaats. Door een overwinning op de Ame rikaan Walter Browne nam Nog ueiras de tweede positie over. Spragget moet nog maar afwach ten of zijn afgebroken partij tegen de Sovjet-grootmeester Oleg Ro- manisjin iets oplevert. Timman besliste zijn partij tegen Sisniega in de eerste sessie. De voor eigen publiek spelende Mexi caan koos vergeefs voor een Sici- liaanse verdediging, na 41 zetten gaf Sisniega zich gewonnen. Sis niega begon het toernooi in Taxco Eerste nederlaag Argentinië In een fraaie partij liep John van der Wiel de gedoodverfde kampioen Ligterink onder de voet. De spanning is terug (foto anp> erg sterk, maar zakte na de ope ningsronden naar de onderste helft van het klassement. In de resteren de vier ronden ontmoet Timman Nogureiras, Browne, de Tsjecho- slowaak Eduard Prandstetter en Joeri Balasjov uit de Sovjetunie. Partij De partij Ligterink - Van der Wiel uit de negende ronde van het toernooi om het Nederlands kam pioenschap schaken had het vol gende verloop: Wit: Ligterink; zwart: Van der Wiel Blumen feld-gambiet 1. d2-d4 Pg8-f6; 2. c2-c4 e7-e6; 3. Pgl-f3 c7- c5; 4. d4-d5 b7-b5; 5. D5xe6 f7xe6; 6. c4xb5 d7-d5; 7. e2-e3 Lf8-d6; 8. Pbl-c3 Pb8-d7; 9. Lfl-d3 Lc8-b7; 10. e3-e4 d5-d4; 11. Pc3-bl Pf6xe4; 12. Ddl-e2 Pd7-f6; 13. Pbl-d2 Pe4xd2; 14. Lclxd2 Lb7-d5; 15. 0-0 0-0; 16. b2-b4 Pf6-g4; 17. Pf3-g5 Ld6xh2+; 18. Kgl- hl Lh2-f4; 19. De2xg4 Lf4xd2; 20. Ld3xh7+ Kg8-h8; 21. f2-f4 Dd8-f6; 22. Lh7-e4 Df6- h6+; 23. Dg4-h3 Dh7xh3+; 24. g2xh3 Ld2x- b4; 25. Le4xd5 e6xd5; 26. Pg5-e6 Tf8-f6; 27. f4-f5 Ta8-e8; 28. Tal-dl Kh8-h7; 29. Pe6-c7 Te8-e5; 30. Pc7-a6 Lb4-a3; 31. Tfl-f3 Te5-e3; 32. Tdl-d3 Te3xd3; 33. Tf3xd3 Tf6xa6; 34. b5xa6 c5-c4 wit geeft het op. RIO DE JANEIRO/LIMA (Rtr/ EFE) - Het voetbalelftal van Brazi lië heeft zich geplaatst voor Mexi co, het land waar het in 1970 voor de derde keer wereldkampioen werd. Aan de 1-1 tegen Paraguay hadden de Brazilianen, voor wie Socrates scoorde, genoeg voor een plek in de eindronde van het toer nooi om de wereldtitel in 1986. In Lima leed de voormalige kam pioen Argentinië zijn eerste neder laag: 0-1 tegen Peru. Het elftal van bondscoach Tele Santana speelde in Rio de Janeiro on-Braziliaans, dat wil zeggen zon der franje. De 140.000 toeschou wers raakten langzaam maar zeker geïrriteerd door het sobere spel van de ploeg, waarin Zico geen rol van betekenis vervulde door de korte mandekking van de Para- guyaanse aanvoerder Gustavo Be- nitez. Paraguay was overigens ui terst tevreden met het gelijk spel, omdat de tweede plaats in de Zuid- amerikaanse groep drie recht geeft op extra kwalificatieduels tegen de op één na beste van groep twee en de tweede en derde van groep 1. Met Santana is de rust weerge keerd in de Braziliaanse selectie, die in de voorbereiding zwak pres teerde. Het elftal heeft laten zien, dat Brazilianen ook kunnen verde digen. Bovendien bleek, dat ze ge duld kunnen opbrengen, zoals na de voorsprong, die het team in de 25ste minuut nam. Na een corner van Eder bracht centrumspits Ca- sagrande de bal in de buurt van de doellijn, waar Socrates het laatste tikje gaf. Deze frommelgoal stond in schrille tegenstelling tot de fraaie treffer van Romero, die een kwartier later met een volley doel man Carlos tot wanhoop bracht. Argentinië is volgende week een stuk wijzer, als de beslissende thuiswedstrijd in groep één tegen Peru is gespeeld. De Argentijnen hebben een punt meer dan Peru, dat in Lima fel van start ging en al in de achtste minuut op 1-0 kwam door Oblitas. De bedwinger van Nederland in de finale van 1978 was uitgegaan van een defensieve tactiek. Daarom waren de aanval len, die noodzakelijkerwijs moes ten worden opgezet, te chaotisch om echt gevaarlijk te zijn. De karakteristieken van de wed strijden zijn: Brazilië - Paraguya 1-1 (1-1) 25. Socrates 1-0, 40. Romero 1-1. Toe schouwers: 140.000. Brazilië: Carlos; Leandro, Oscar, Edinho en Junior; Cerezo, Socra tes, Zico en Renato; Casagrande en Eder (Alemao). Paraguay: Almeida; Caceras, Za- bala, Delgado en Jacquet (Torales); Benitez, Sandoval en Romero; Fer- 'reira, Nunes en Mendoza. De stand in groep 3 is: Ï.Brazilië 3 2 1 0 5 (5-1) (geplaatst voor eindronde wk) 2. Paraguay 4 12 14 (5-4) 3. Bolivia 3 0 12 1 (1-6) Nog te spelen: Brazilië - Bolivia. Peru - Argentinië 1-0 (1-0) 8. Oblitas 1-0. Toeschouwers: 43.000. Peru: Acasuzo; Rojas, Diaz, Olae- chea en Gastulo; Velasquez, Reyna (Chirinos) en Cueto; Barbadillo (Uribe), Navarro en Oblitas. De stand in groep 1 is: Ï.Argentinië 5 4 0 1 8 (10- 4) 2. Peru 5 3 117(6-2) 3. Colombia 5 1 2 2 4 4- 6) 4. Venezuela 5 0 1 4 1 5-13) Nog te spelen: Argentinië Peru en Co lombia - Venezuèla. AMSTELVEEN/'s HEEREN- HOEK (ANP) - Jelle Nijdam uit Zundert en de Belg Guy Nulens zijn de tiende mannen in de twee Nederlandse ploegen voor de Ron de van Frankrijk. De ploegleiders Jan Raas en Peter Post stelden hun formaties gisterochtend definitief samen na rapporten over het Bel gisch kampioenschap. Bij Raas was de Belg Jan Nevens nog kan didaat, bij Post Gert-Jan Theunis- se uit Berghem. Nevens bleek in de Belgische ti telstrijd wel agressief te hebben ge reden, maar hij finishte toch ruim vier minuten achter kampioen Pol Haghedooren. Nulens had op Posts assistent De Wever de in druk gewekt geheel hersteld te zijn van een griepaanval, waardoor hij de Tourvoorbereiding in Zwitser land miste. Theunisse viel daar door af. Post: „Theunisse is nog jong. Hij is nog in opleiding. Hij was van begin af reserve. Het is niet nodig gebleken hem mee te Heiden Eric Heiden, vijfvoudig schaats kampioen tijdens de Olympische Winterspelen van Lake Placid in 1980, heeft zijn eerste succes in het wielrennen behaald. In Philadel phia won hij de eerste editie van de strijd om de open Amerikaanse wielertitel voor beroepsrenners. De oud-schaatser, die sinds 1981 deelneemt aan wielerwedstrijden, versloeg na 251 kilometer in de eindspurt de Denen Jesper Worre en Jens Veggerby en zijn landge noten Tom Borznowsky en Tom Schuier. De vijf renners hadden een voorsprong van bijna een mi nuut op de Amerikaan Ron Kiefel. Heiden, in de Ronde van Italië laatste op ruim drie uur van winnaar Bernard Hinault, verdien de met zijn zege 20.000 dollar (70.000 gulden). In totaal was er 100.000 dollar te verdienen in Phi ladelphia. LONDEN (GPD) - Zelfs, of liever gezegd juist na die eer ste sombere, hopeloos verregende dag dringt zich automa tisch de vergelijking op: waarom verschilt Wimbledon toch zo hemelsbreed van zijn equivalent op het Europese vasteland, het Grand Slam-toernooi om de open Franse tenniskampioenschappen? Natuurlijk, het weer in Parijs werkt ook over het algemeen aanzienlijk beter mee en op Roland Garros ligt 'ordinair' gravel in plaats van gras, maar er bestaat veel meer onderscheid tussen beide evene menten, met name in de gevoelsmatige sfeer. Kortom, waar regels nog regels zijn en er nauwelijks ruimte is voor Frans 'rommelwerk' of improvisa tietalent. Tot het hooghouden van die onkreukbare reputatie behoort zeker ook het systematisch weige ren van sponsorinvloed. Aanbie dingen voor het afsluiten van zeer lucratieve contracten zijn er ge noeg, maar "ik vind het veel be langrijker wanneer de Duke of Kent zes of zeven keer komt kij ken", liet de Chief Executive van de organiserende All England Lawn Tennis and Croquet Club, Christopher Gorringe, onlangs we- ROME (SID) - Hoe ouder hoe sneller. De oudste deelnemer van de zesde editie van de we reldkampioenschappen atle tiek voor veteranen was te vens de snelste. De 93-jarige Indiër Azad Pirthin Singh ver overde de titel op de 100 meter in de klasse boven de negen tig. Na 75 meter passeerde de tanige Singhbijgenaamd de Leeuw Van Pantsjab, de lei dende Italiaan Francesco Toc- co. De nauwelijks minder be jaarde Tocco (91) schrok danig en kwam ten val. Singh, die ook aan het kogelstoten zal meedoen, won in 29,9$ secon den. In zijn jonge jaren was Singh geen grootheid op de at letiekbaan. Dat kan van het merendeel van de 4330 in Ro me aan wezige deelnemers uit 47 landen worden gezegd. Maarniet van de Amerikaanse kogelstoter Parry OÈrien, die in de jaren vijftig vrijwel on afgebroken wereldrecordhou der (in 1959 met 19,30 meter) was. In de klasse tussen 50 en 54 jaar eindigde OBrien als tweede met 16.06. Alleen de Westduitser Peter Speckens was beter op krachten; 16,41, Van zeer goed niveau was de tien-kilometertijd (30.23), waarmee Günther Mielke, ook eên Westduitser, zegevierde. Mielke is net veertig en komt als veteraan pas kijken. Niet voor niets worden dit jaar voor de 99e keer in de Londense buitenwijk 'The Championships' afgewerkt, ofte wel: het kampioen schap der kampioenschappen, de belangrijkste tennisgebeurtenis van het seizoen. Je zou wat dat be treft een parallel kunnen trekken met de automarkt. Net als in het toernooicircuit is het aanbod over weldigend, zowel qua prijs als mo del. Het toonbeeld van luxe, stijl en degelijkheid blijft echter de Rolls Royce. Zeker even onverwoest baar en typisch Engels is Wimble don, dat - met alle respect nog steeds die aristrocratische 'overbe schaving' van weleer uitademt. Hoe anders is die situatie op Ro land Garros, waar men zich qua be langstelling van publiek, pers en spelers(-sters) weliswaar met het jaar trotser mag voelen, maar dat daarbij wel een diepe knieval voor de commercie heeft gemaakt. Het prijzengeld mag de in totaal meer dan twee miljoen dollar die op Wimbledon té verdienen zijn dan behoorlijk benaderen, 'Parijs' moest voor die statusverhoging aanmerkelijk meer concessies doen. Grote, schreeuwende recla meborden, in elke beschikbare uit hoek van het complex luxe ver koopstands voor allerhande exclu sieve tenniswaar, het geeft Roland Garros alles bij elkaar een wat sno bistisch karakter. Het is het school voorbeeld van een toernooi waar de jet-set kennelijk liever flaneert en zich laat bewonderen dan naar de partijen kijkt. Zelfs de contro leurs dragen een blitz-rood colbert jasje van snelle snit en de vrouwe lijke lijnrechters kleden zich al even modieus. Beschaamd Op Wimbledon echter zullen Pa- rijse modeontwerpers zich met een beschaamd hoofd afwenden. Hard groen met hier en daar een paarse tint overheerst, ook als je niet naar natte grasbanen kijkt. Maar we hebben het dan ook over traditie met een hoofdletter. Waar de on vermijdelijke hap van de dag nog immer de aardbeien met slagroom zijn in plaats van een hot-dog met Franse mosterd, die spontaan de tranen in je ogen laat springen. Waar ondanks het slechte weer ook gisteren reeds een 'queue' van ze ker een kilometer lengte stond aan de Church Road; iedereen rustig op zijn beurt wachtend, zonder wanklank en Hinderlijk voordrin gen. Waar niet met gele ballen mag worden gespeeld, lichtmasten uit den boze zijn omdat ze niet in de 'geest van Wimbledon' passen en waar een strengere gedragscode voor de deelnemers geldt. ten. Want Wimbledon kan zichzelf uitstekend bedruipen zonder fi nanciële hulp van buitenaf. De prijzengelden mogen dan elk jaar ditmaal met 32 procent - toene men, de inkomsten zijn evenredig hoog. Vorig jaar zorgden met name de uitzendrechten voor televisie en in totaal maar liefst 391.000 bezoe kers voor een absolute recordwinst van 16 miljoen gulden. Dat bedrag had nog hoger kunnen uitvallen wanneer de zwarte handel buiten de Wimbledonpoorten niet zo uit bundig floreerde. Zelfs in dat op zicht overtreffen de Britten hun Franse collega's op alle fronten. Zijn de illegale kaartjesver- en opkopers rond Roland Garros meestal jeugdig. Pubers die snel en makkelijk een extra zakcentje wil len verdienen, aan de Church Road gaat het om professionele, gerouti neerde handelaren. 'Touting', zoals de volksmond de schemerige transacties op straat noemt, is meer dan ooit 'big business' gewor den. Er blijkt momenteel zelfs sprake te zijn van een grote georga niseerde fraude met toegangsbil jetten, waarbij mogelijk zelfs dui zenden niet van echt te onderschei den exemplaren in omloop zijn ge bracht. Het hoort allemaal bij het twee wekelijkse tenniscircus, dat Wim- Tennisstrijd bij Unicum verregend Met een blik al even mistroostig als het weer verlaat John McEnroe het centre court. Zijn partij tegen McNamara werd vanwege de regen afge broken. Alleen Lendl speelde. Hij won van Purcell (foto anp> bledon heet en ongetwijfeld nim mer verloren zal gaan, al regent het veertien dagen lang. De tijd heeft bewezen dat er nauwelijks iets ver andert rond de Groene Kathedraal. Alleen in 1982 werd werkelijk met de traditie gebroken toen op aan drang van het drie miljoen dollar betalende Amerikaanse tv-station NBC de herenfinale van zaterdag naar zondag werd verplaatst. De, huidige ingrepen gelden slechts om niet al te zeer te vervreemden van de modernere eisen. Het moe ten echter .wel duidelijk verbete ringen zijn. Zo blijken de voorzieningen voor de weer massaal toegestroomde pers aanzienlijk uitgebreid en aan gepast en heeft de organisatie voor het eerst in de geschiedenis hon derd legercadetten ingehuurd die alle achttien banen in allerijl met een zeil kunnen afdekken als de 'weersomstandigheden daarom vragen. Zoals gisteren dus gebeur de. De groene pistes werden na drukkelijk in bescHerming werden genomen, zelfs nog voor de eerste regendruppels waren gevallen. Want het gras is heilig en zal dat blijven ook. „Wimbledon en gra vel, die combinatie is ondenk baar", aldus Gorringe. LEIDEN - Wie gisteren in de dis trictskampioenschappen tennis op Unicum moest winnen, won ook. Dat zou grond bieden voor de ver onderstelling dat er op de derde dag van de districtskampioen schappen ook weinig strijd is gele verd. Maar die veronderstelling is bepaald onjuist. Er waren natuur lijk geheide verliezers, die vanaf de eerste slagwisseling kansloos over het gladde gravel schoven. In het mannenenkelspel D ver loor Gert Jan Onvlee met 2-6, 0-6 van R. Lammens, de winnaar van het mannenenkelspel D in Alphen. Soels won in het mannenenkelspel C2 met 6-1, 6-3 van Van der Zeeuw en G. Bakker maakte R. Lammens in het mannenenkelspel Cl duidelijk dat er voor hem in de ze klasse voorlopig nog niet zo veel eer is te behalen, 6-0, 6-3. Maar in het mannenenkelspel BI moest Michael van den Berg toch meer doen dan hij zal hébben ver ondersteld om Charrel Asselbergs te kloppen, 6-3, 6-4. Asselbergs kan nog steeds bikkelhard serve ren en volleren, alleen mist hij te veel en missers bepalen veelal de uitslag van een tenniswedstrijd. In het vrouwenenkelspel B2 liet Els de Vilder enkele fraaie winnen de slagen van haar racket komen maar die zetten geen zoden aan de dijk tegen het vechtertje uit Noord wij kerhout met haar flitsende voe tenwerk en afgemeten slagen, He- leen van der Berg, 2-6,1-6. Partij en die de kijkers, het krachtsver schil ten spijt, toch al meer boden dan het volgen van de score. Er waren ook duels die van begin tot eind strijd boden. Zoals die tus sen Nelleke Weyermans en Nancy Toole in het vrouwenenkelspel B2. Nelleke Weyermans die in Alphen het vrouwenenkelspel Cl op haar naam bracht stuitte op hevige te genstand van de speelster van de O.L.T.C. Zij verloor de eerste set met 3-6, won de tweede met 6-3 en moest in de derde set op haar tenen lopen om Nancy Toole te be dwingen, 6-4. Haar geduchte fore hand weigerde herhaaldelijk de dienst maar functioneerde nog vol doende om Nancy Toole onder druk te houden. Thomas Koemans zag in het mannenenkelspel B2 een onver vaard tennissende Jan van der Geest de eerste set pakken met 6-1 voordat hij de opwaartse lijn in zijn spel kon aantonen, 6-2, 6-0. Ook Peter Pauwels gaf zich in het mannenenkelspel B2 niet snel gewonnen. Marius Pieters maakt echter hoogstwaarschijnlijk meer baanuren dan Pauwels en dat tikt toch aan, 7-6, 6-3. Marcel Vink, die in Lisse zo goed voor de dag kwam metwinst op Jan Siemerink, leek de mouwen hoog te moeten opstropen om Mark Nije af te stoppen, maar na de moeilijke winst van de eerste set (7-6) kon hij het karwei toch nog verrassend vlot klaren, 6-0. Een verrassing kwam er uit de bus. In het vrouwendubbelspel C wonnen Bennink/Roerink van De Jong/Roozendaal, 3-6, 7-5, 7-6. Waldo Jansen en Jan Willem Lug- thart demonstreerden geen top vorm maar zij wonnen wel van Van der Zee en Nije, 6-4, 6-3. De wedstrijdleiding verloor gis teren ook. De regen en de "abomi nabele drainage" aldus Lodewijk Kallenberg "die de banen in vij vers veranderden waarop pas rond 15.00 uur na keihard werken met 12 man met geleende apparatuur van Dekker Tennis ep de Meren- wijk kon worden gespeeld", maak te dat 40 van de geplande wedstrij den naar vandaag moesten worden verschoven. -i Bijsterveld 4-6, 1-6; V.E.C., 1 T. Overloop - A. v. Gemund 5-7, 5-7; M. Kuipers - L. Hoogervorst 7-5, 6-1; M.E.C., 2 T. Rozier - O. Guineau 6-4,6-2; SCOREBORD NK Schaken Negende ronde Ree - Douven 0,5-0,5; Van der Sterren - Hartoch 1-0; Langeweg - Boersma 0,05-0,5; Welling - Gelpke afgebroken; Böhm - Cuij- pers afgebroken; Ligterink - Van der Wiel 0-1. 6,5; 3. Van der Wiel 6; 4. Boersma 5,5; 5. Gelpke 5; 6/7. Ree en Douven 4,5; 8. Cuij- pers 3,5; 9/11. Langeweg, Welling en Böhm 3; 12. Hartoch 2,5. Interzonetoernooi Timman (Ned) - Tal (Sov) 1/2 -1/2; Spragget (Can) - Alburt (Vst) 1-0; Balasjov (Sov) - Ro- manisjin (Sov) 1-0; Cebalo (Joe) - Pinter (Hon) 1-0; Speelman (Eng) - Saed (VAE) 1- 0; Nogueiras (Cub) - Sisniega (Mex) 1/2 - 1/2; Browne (Vst) - Qi (Chi) afgebroken; Ag- destein (Noo) - Prandstetter (Tsj) afgebro ken. De uitslagen van de voor de elfde ronde gespeelde partijen zijn: Timman (Mex) - Sisniega (Mex) 1-0; Nog ueiras (Cub) - Browne (VSt) 1-0; Pinter (Hon) - Saeed (VAE) 1-0; Balasjov (Sov) - Agdestein (Noo) 1/2 -1/2; Tal (Sov) - Prand stetter (Tsj) afgebroken; Spragget (Can) - Romanisjin (Sov) afg.; Speelman (GBr) - Alburt (VSt) afg.; Qi (Chi) - Cebalo "(Joe) Tal 5 1/2 2; 5. Cebalo 5 1; 6. Pinter 5; 7. Qi 4 1/2 2; 8. Romanisjin, Speelman en Agdestein 4 1/2 1; 11. Balasjov, Saeed en Sisniega 4 1/2; 14. Alburt 4 1; 15. Prand stetter 3 1/2 1; 16. Browne 3 2. Kieler Week Tweede dag 470, groep B: 1. Schafer/Mehnert (BrD); 2. Schulz/Thieme (BrD); 3. John Stavenuiter/ Marcel Vermeulen (Ned); 470, dames: 1. Paoloa Porta/Anna Barabino Stavenuiter (Ned); Tussenstand dames: 1. Porta 0 punten; 2. Barbara Hartung/Susanne Bergmann (BrD) 18,0; 3. Francoise Hue/Madeleine Bi- Lewis Duncan (Can); 3. Henri Koning/ Hans Schelling (Ned); Tussenstand: 1. Duncan 3,0; 2. McLaughin 8,0; 3. Sjaak Haakman/Guido Alkemade (Ned) 16,0; 4. Koning 17,4; Finn: 1. Sylvestri (VSt); 2. Kirby (VSt); 3. Ron van Manen (Ned); 6. Bart Zielhuis (Ned); Tussenstand: 1. McLeod (VSt) en Sylvestri 20,0; 3. Zielhuis 23,4; 5. Kwikkers (Ned) 27,0; Wimbledon Herenenkelspel eerste ronde: Ivan Lendl (Tsj) - Mel Purcell (VSt) 6-4,7- Van Geenhuizen trainer KNS OEGSTGEEST - Rob van Geen- huizen wordt volgend seizoen de nieuwe trainertrainer/coach van KNS. De Hagenaar volgt Henk Roedoe op, die na één seizoen ver trok als trainer/coach en boven dien bedankte als lid.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9