Actie tegen komst woonwagens Voorstel: twee werkers in Voorschotense buurthuizen 'Tumult rond stortplaats in Leiderdorp voorbarig' Wassenaar helpt urgente zoekers aan woonruimte Angst voor waardedaling woningen, inbraakgolf en lawaai Risico ziekenhuis niet alleen voor Leiderdorp Fietser botst tegen oplegger Wassenaarders laten weinig huizen achter Ongerust Vrachtauto verliest honderden kuikens REGIO LEIDEN WASSENAAR - De gemeente Wassenaar heeft via een adver tentie een tweetal zeer urgente woningzoekenden aan woon ruimte geholpen, zo deelde wethouder Greep gisteravond mee in de vergadering van de commissie onderwijs, perso neel en organisatie. De advertentie van de hoofd afdeling Welzijn, die de afgelo pen week in de twee Wasse- naarse huis-aan-huis bladen verscheen, was volgens wet houder Greep een "nood sprong" om twee minderjari gen snel aan woonruimte te kunnen helpen. Greep: "We za gen geen andere oplossing meer, ook de kerkelijke instan ties wisten er geen raad meer De advertentie had een on verwacht snel succes, want de twee woningzoekenden waren twee dagen later al geholpen. VOORSCHOTEN - Twee we ken nadat de Voorschotense politiek duidelyk maakte geld opzij te willen leggen voor be roepskrachten bij buurthuizen, komen B en W met een voor stel in die richting. Voor 41.000 gulden per jaar moeten twee personen in dienst worden genomen die beiden 15 uur per wHun taak: nieuwe activiteiten op draagvlak by de buurthuizen en week werken, de aandacht vooral poten zetten die aansluiten bij de het betrekken van de buurt bij acti-J op jongeren richten en zorgen voor behoeften van jongeren uit de wijk viteiten. opbouw, ontwikkeling en conti- en het stimuleren van de eigen ver- "De concrete invulling zal in de nuïteit. De een moet in Bloemen- antwoordelijkheid voor hun activi- praktijk dienen plaats te vinden", Contract wijk/Boschgeest aan de slag, de an- teiten. Daarnaast moeten de krach- aldus B en W in hun voorstel. Ar- dere ("met een andere achtergrond ten bestuur en vrijwilligers onder- gumenten voor de twee krachten Izijn: het werk moet vooral 's kwa opleiding") in Noord-Hofland steunen, ook op het gebied en Vlietwijk, ook wel "de jeugd- ganisatie en beheer. Andere op- avonds worden verricht, flexibele "inzet van een groter aantal uren noodzakelijk is" zouden de be roepskrachten eventueel twintig uur kunnen gaan werken, zoals voorgesteld door de PvdA/PPR- fractie tijdens de gecombineerde commissievergadering van 11 juni. Het CDA steunde bij die gele genheid het B en W-idee om een beroepskracht voor 30 uur te ne men, al vindt ze wel dat de man/ vrouw een kortlopend contract moet krijgen. De WD daarente gen acht 30 uur aan de ruimte kant, zo werd toen duidelijk. De libera len kiezen voor een halve kracht die, als alles zich goed ontwikkelt. De twee krijgen een contract mogelijk 40 uur kan gaan werken. 24 maanden. Na 18 maanden Om de persoon te ontlasten zouden jectmatige aanpak is mogelijk. Ook vervanging bij ziekte behoort tot de mogelijkheden. huizen" genoemd. drachten: het verbreden van het inzet wordt bevorderd e wordt het functioneren doorge- ambtenaren administratieve sproken. Wanneer dan blijkt dat dersteuning moeten geven. VOORSCHOTEN - Bewoners van de Voorschotense Leidseweg-noord en Hofweg verzet ten zich fel tegen de mogelijke komst van een woonwagenkampje met zeven standplaat sen, direct achter de achtertuinen van enkele Leidseweg-noordhuizen. kan worden op de genoemde plek doordat verschillende leidingen aanwezig zijn, vinden de actievoer ders niet sterk. Aanleg op de twee andere plekken (aan weerszijden van de Admiraal de Ruytersingel) zou maar 25 tot 50.000 gulden duur de "overrompelde" der zijn. Onmiddelijk nadat zij in de krant lazen dat B en W plannen hebben in die richting, zijn 77 handteke ningen opgehaald by de meest be trokkenen en schreven actievoer ders een brief aan raad en college. Daarnaast werden raadsleden en wethouders gisteravond met een bezoekje vereerd. Indruk omwonenden is dat zowel binnen CDA, WD als PvdA/PPR tegen 4 re5C11. Eerlijk gezegd denkt ing. Zorn standers te vinden zijn tegen het dat ,df gemeente maar één oog kamp, dat zc vaardedaling LEIDERDORP - Een groot aantal heeft gewikt regiogemeenten gaat een finan- verantwoord cieel risico van Leiderdorp verlich ten. Niet alleen Leiderdorp zal ga rant staan voor een lening van 30 miljoen, af te sluiten door het Eli sabeth Ziekenhuis, maar veel buurgemeenten zullen dat voor beeld volgen. Op die manier is het risico voor Leiderdorp niet zo ang stig groot. Leden van de raadscommissie fi nanciën hadden die constructie vo rig jaar al bedacht. Men vond het niet helemaal eerlijk dat de regio gemeenten, die net zo goed ge bruik maken van het ziekenhuis in Leiderdorp, er zo 'makkelijk van af kwamen'. Vandaar dat de gemeen te veertien omliggende gemeenten vroeg ook een aandeel in de garan tie te verlenen. Eén gemeente liet 'nee' horen. De reacties van de andere gemeen ten varieerden van uitgesproken positief tot een 'ja, mits..' Inmiddels hebben burgemeester en wethouders van Leiderdorp de garantiestelling aangekaart bij het ministerie van welzijn, volksge zondheid en cultuur. Hamvraag: kunnen jullie dat risico niet van ons overnemen? Dat kon om aller lei redenen niet. Waarop de directie van het Elisa beth Ziekenhuis een brief schreef naar de gemeente. Daarin werd nogmaals benadrukt dat het risico' voor de gemeente "in feite te ver waarlozen" is: er zijn in de zieken huis-wereld speciale financiële re gelingen waardoor er hoogstwaar schijnlijk nooit een beroep op het gemeentebestuur gedaan zal wor den. De regiogemeenten, met de nieu we ontwikkelingen geconfron teerd, reageerden opnieuw. Wou- brugge en Alphen besloten zich niet te verbinden aan Leiderdorp. Alkemade zal waarschijnlijk ook afhaken. Wat Leiderdorp zelf betreft: men gewogen of het n garant te staan voor maximaal 30 mihoen. En: "Het risico dat in theorie niet uit te sluiten is, moet zoveel als mogelijk worden beperkt, respectievelijk worden gespreid", zeggen burge meester en wethouders, die dan ook blij zyn dat Leiden en omlig gende gemeenten samen een risico gaan dragen van ruim 55 procent. Leiderdorp is verantwoordelijk voor de overige 45 procent. "De be perking alsmede de spreiding van het risico lijkt met voldoende waarborgen omkleed. Dit echter in de wetenschap dat het risico niet of nauwelijks is in te schatten", schrijven burgemeester en wet houders. De raad kon daar gister avond mee akkoord gaan, zij het dat er kritische geluiden kwamen richting rijksoverheid. "Het rijk is de eerst aangewezene instantie om garant te staan", oordeelde PvdA- raadslid Holierhoek. Zij stelde dan ook voor de minister en Tweede Kamer een brief te schrijven waar in dit standpunt van de Vereniging Nederlandse Gemeenten wordt on derschreven. Dat kan, aldus wethouder Beze- mer, maar: veel zin heeft het niet. Het probleem is "daar" al lang be kend. merk heeft: ze wil het woonwagen- L.. kamp wegstoppen. Op de plek van met minimaal 25 procent, lawaai de vroegere fietscrossbaan of de horizonvervuiling ("de wagens vuilnisbelt staan de wagens komen direct onder onze slaapka mers te staan". Met een inbraak- golf houden omwonenden en na bijgelegen bedrijven serieus reke ning. En manégehouder Van Zeist, die een huurwei zou moeten af staan, heeft een jurist in de arm ge nomen die moet vechten voor het behoud van de broodwinning. Ook het aangrenzende landgoed Berbice "wordt aangetast. Die sloot langs het landgoed ligt bin- de kortste keren dicht met het zicht, zo zou de gemeente denken. De Leidseweg-bewoner bestrijdt dit: "Wat snelgroeiende bomen er omheen en je hebt ner gens last van". Noorden Toch wil hij geenszins pleiten voor de alternatieve plekken. Waarom moeten alle woonwagens in het noorden van Voorschoten komen?, vraagt hij zich af. De ZOETERWOUDE - Omdat hy, vanwege de regen, met een paraplu voor zich reed botste een 17-jarige dat het kamP goedkoop aangelegd Zoeterwoudse fietser gisteren op de Oranjelaan pardoes tegen een stilstaande oplegger. De fietser moest met verwondingen aan het gezicht naar het Academisch Zie kenhuis worden overgebracht. tomaterialen", aldus actievoerder VVD-raadsleden Aeijelts Averink F. Zorn. Hij vreest daarnaast de toekomst van het Nicolaespad. Nu wordt dit nog druk gebruikt door fietsende kinderen en moe ders met kinderwagens. Straks krijgt het de functie van "autobere den toegangsweg". In de berm dui ken wordt het alternatief voor wan delaars en fietsers. Twee tegels Andere mogelijkheid is dat het pad wordt gemeden. Het passeren van woonwagenbewoners "met een bepaalde mentaliteit" zou schrik kunnen aanjagen. Want, "je kunt daar nergens heen op het smalle pad", aldus deze bewoner van het pand Leidseweg 245. Wet houder Van Leeuwen heeft hier vroeger gewoond en maakte zich toen sterk voor een speelruimte op de nu zo omstreden plek. Deze speelplek is zeer gewenst omdat er momenteel "niets is in deze kin derrijke buurt". Zelfs trottoirs bie den weinig plaats. Zorn: "Iets ver derop is de stoep twee tegels breed". Het argument van de gemeente Ten Hoopen zouden het hiermee eens zijn. Maar Begeer (WD), bewoner van een villa op landgoed Berbice, zag juist voorde len van de plek: "Daar heb ik een sloot en een muur staan", zou hij gisteravond vertrouwelijk hebben meegedeeld. WD-wethouder Van Dalen leek voor noch tegen. "Het moet toch ergens komen", vingen de strijders op. PvdA/PPR-collega Van Leeu wen en CDA-raadslid Bremmer le ken duidelijker tijdens de rond gang. "Het is eigenlijk te gek", no teerden de anti-woonwagenkam pers die vanavond de Dobbewijk) bezoeken. Zij willen daar verne men hoe de wijk indertijd een ge pland woonwagenkampje heeft weten tegen te houden. Vooraf zegt Zorn er rekening mee te houden dat hij moet vech ten totaan de Kroon. Hijzelf zalj geen moment aarzelen. Wat de me destanders zullen doen is nog niet ligt zo lang bij de glas-in-lóod specialist. Even n raampje opknappen.. V/ASSENAAR - Even 'n raampje opknappen - dat is er bij de Wasse- naarse Dorpskerk niet bij. Het blijkt een gigantische klus om het glas-in- loodraam weer in een goede staat terug te brengen. Allereerst omdat de aannemer een stellage nodig heeft om bij het raam te komen. En daar naast omdat de hele raampartij opnieuw moet worden gezet. Spanten, ijzers; metselwerk - alles krijgt een beurt. Het glas zelf natuurlijk ook: dat duidelijk. In ieder geval gaan zij donderdagavond massaal naar de gecombineerde commissieverga dering waar raadsleden voor eerst zullen praten over het B W-voorstel. i maand of De koster van de Dorpskerk verwacht dat het raam drie weer keurig op z'n plaats zit. De kosten van de operatie: een slordige 24.000 gulden. Door het houden van een bazaar heeft de hervormde gemeente zo'n 15.500 gulden bijeen weten te brengen. Het resterende bedrag moet van de gemeenteleden ko men. Daarvoor is een actie gaande. (foto Holvast) Doorstroming blokkeert Wethouder: het hoeft geen gifbelt te worden WASSENAAR - In Wassenaar zyn relatief weinig woningzoekenden die een woning achterlaten, het zo geheten doorstromingseffect, als ze via de gemeente aan woonruim te worden geholpen, zo bleek gis teravond tijdens de vergadering van de commissie onderwijs, per soneel en organisatie, waar de ver deling en toewijzing van de 73 ap partementen in het ouderencen- trum 'Ridderhof werd besproken. Het complex, in Wassenaar be kend als 'de aanleunwoningen van Huize Willibrord', bestaat uit 69 2- en 3-kamerwoningen en 4 rolstoel woningen die speciaal zijn aange past voor Wassenaarse ouderen. In totaal werden hiervan 65 wo ningen aan Wassenaarse woning zoekende ouderen toegewezen en de resterende 8 aan oud-Wasse- naarders en gegadigden die een fa milie-relatie in Wassenaar hebben. Nieuwenhoven (D'66) consta teerde dat 45 van de Wassenaarse gegadigden uit woningen kwamen die werden verkocht, te koop staan of als huurwoning in de vrije sector gelegen zijn. Deze woningen ko men doorgaans niet ten goede aan de erkende Wassenaarse woning zoekenden. De tragiek van Wassenaar is vooral het relatief hoge percentage eigen woning-bezitters, aldus wet houder Greep. Hun woningen ko men bij verkoop meestal niet ten goede aan Wassenaarse woning zoekenden, terwijl deze mensen wel via de gemeente aan woon ruimte worden geholpen. Mw. drs. E. Tamboezer (VVD) merkte op dat de problemen bij het plotseling beschikbaar komen van een groot aantal woningen een be vestiging vormen van de liberale opvatting dat gebouwde woningen woningzoekenden aantrekken. Nieuwenhoven (D'66): "Dat is een WD-bewering", waarop de heer Wensveen (CDA) snedig opmerkte: "Die is krom!" Wethouder Greep benadrukte dat de gemeente bij de toewijzing van bejaardenwoningen in eerste instantie de medische en sociale Wethouder Meerburg: 'Het wor urgentie als norm hanteert. De ge- geer. gifbelt...'. (archieffoto) meente werft zeker geen woning zoekenden via advertenties. Vol gens Greep lieten een aantal men sen het afweten omdat de overheid toentertijd met een verlaging van de huursubsidie dreigde, die in middels van de baan is. De lijst van Wassenaarse woningzoekenden wordt maandelijks langer doordat er ouderen opkomen die, bijvoor beeld op advies van hun arts, ver wachten dat ze over een paar jaar niet meer zelfstandig kunnen wo- de raadsleden Volgens drs. W.C. Olyslagers (CDA) kijken de Wassenaarders eerst de kat uit de boom als ze een woning van een onbekend type krijgen aangeboden. "Men is blijk baar te gezond om te willen leunen en gaat eerst eens informeren bij kennissen wat die ervan vinden". Wensveen constateerde dat er in Wassenaar kennelijk een grote be hoefte aan 3-kamerwoningen is. Uit de cijfers bleek namelijk dat 20 gegadigden de aangeboden wo ning niet accepteerden, voorname lijk omdat ze een 2-kamerapparte- ment kregen toegewezen, terwijl ze de voorkeur gaven aan een 3-kame- rappartement. Wethouder Greep wees op de financiële kant van de bouw van 3-kamerwoningen en merkte daarbij op dat de gemeente nogal was geschrokken van de ho ge huren. Het verlagen daarvan is echter zeer moeilijk omdat het om particuliere woningen gaat waar de gemeente geen enkele zeggen schap over heeft. LEIDERDORP - "Inwoners van de Oranjewijk zijn ongerust. Da gelijks lees je in de krant berich ten over bodemverontreiniging. Vos in Zoeterwoude is een recent voorbeeld van een onzorgvuldig beleid. Ik doe daarom een beroep op het geweten en het gezonde verstand van de raad, nu het nog niet te laat is". De Leiderdorpse mevrouw Nijs- Kühler liet gisteravond duidelijk merken totaal geen vertrouwen te hebben in het geroep dat de toe komstige vuilstortplaats in de Does alleen 'schone afvalstoffen' zal herbergen. Gebruik makend van het spreekrecht dat Leiderdorpse in gezetenen aan het begin van de raadsvergadering hebben liet ze weten dat er aan de vuilstort plaats wel degelijk een luchtje zit. "De gevolgen voor het milieu zijn achteraf niet te voorspellen. Lei derdorp moet tijdig maatregelen nemen om het milieu te bescher men", sprak ze. En: "Het zou om schone afval stoffen gaan. Hoe we het woord schoon moeten intepreteren blijkt wel uit het feit dat er folie onder komt te liggen en er een speciale controleur bij het gebied komt te staan", aldus de veront ruste Leiderdorpse. LEIDERDORP - Het tumult Eisen rond de stortplaats die Leider dorp vrijwel zeker krijgt is Want 8' A voorbarig. "Niet dat we per de- gerust te zyn op het soort stof- ftmtiegefustmoetenzijn'maar dat het hier een gifbelt zal wor- jachthaven. "Agrarisch afval is om den, dat is onzin zo verklaar- te beginnen al uit den boze", wist de wethouder Meerburg gister- Van der Zande, die met eisen avond tijdens de raadsvergade- kwam als onafhankelijk toezicht ring. en een waterdichte controle. "Er moeten zoveel waarborgen komen dat er niks kén misgaan". naast een ziekenhuis en bij een van de belangrijkste weidevogelgebie- den van Zuid-Holland is gesi tueerd. "Nu instemmen met het krediet voor het onderzoek houdt zeker niet in dat we uiteindelijk met het voorstel zullen instem men", zei hij dan ook. DINSDAG Week, vanavond videofilms van homo demonstraties, informatiestands discussie 'diversiteit' van de homobi weging, 20 Oud-Katholieke kerk - Zoeterwoudse singel, oecumenisch avondgebed, 1! 19.30 uur. De Posthof - Wassenaarseweg 1, bijeen komst Leidsche Ver. van Postz. Verza meiaars, 20.30 Bevrijdingskerk - schrijfavond Amnes ty International, 19.30 Vredeskerk - schrijfavond Amnesty In ternational, 20 uur. NVSH infocentrum - Rapenburg 48, te 149987, geopend op werkdagen 1 16 uur, di ook van 20-21 uur. Voorschoten Lindehoeve - fietsdriedaagse, 18 Ambachtshuis - Voorstraat, midden standscommissie, 20 Warmond Gemeentehuis - Herenweg, raadscom missie algemeen bestuurlijke zaken, 21 WOENSDAG Leiden Hooglandse kerk - lunchorgelconcei door Tjeerd v.d. Ploeg, 12.30 uur. Voorschoten Lindehoeve - fietsdriedaagse, 18 uur. Burgerlijke Stand VOORSCHOTEN - Geboren: Mark J.C. Prinsen-Glasbergen; Paula d.v. Prinsen-Glasbergen; Karin d.v. Prinsen-Glasbergen; Zico z.v. Kruijff-van Houten; Rosalie d.v. H.C. Keizer-Bosker; Parnjeet d.v. H. Singh- Kohabir; Martijn z.v. B. van de Vlek- kert-Vonk; Virendre z.v. K. Rambaran Mishre; Hubertina M. d.v. H.A.P. Ver- haar-Does; Stephan B.J. z.v. B.G. Hop man-van Velzen; Alexander M. z.v Verloop-'t Mannetje; Eva M. d.v. A.W Kokshoorn-Rooijmans; Reinier B.B. R.L. Brouwer-de Water. Ondertrouwd: R. Koster met G. Sto-I T ker; M.V.A. Ouwerkerk met C. Albers; L J.L.J. van Nijnatten met M.P. Knuist; 7 J.C.L. van der Krogt met M.L. van Wal mei. V Overleden: A.J.V. Oosterweghel, oud z 75 jaar; J.J. van Leeuwen, oud 87 jaar. ZOETERWOUDE - Geboren: Mohan V lal, Dyaj Raneshsingh, 7 mei 1985; Jan- II sen, Daan Samuel, 28 april 1985; Vree- T" burg. Robert Michel. 21 mei 1985; Huls- bos. Irene Jolanda, 21 mei 1985; Am- merlaan, Antonius Leonardus Maria, 29 d mei 1985. 1 VOORSCHOTEN - Geboren: Joresse d.v. J. de Wolf-Martljn; Melaney d.v. C J.W. Nebbeling-Wanink. k Ondertrouwd: P.Ch. Schoor met G. van der Wal. L. de Vogel met C.H C-M Z Koek; M. Steinebach met J.M. Aarde-! h L ZOETERWOUDE - Honder den kippen en kuikens zijn gis termiddag over de Zoeter woudse dreven gerold. Oor zaak: de vrachtauto, waar ze in kratten waren opgeladen, ver loor een hek en de 24 kratten met dieren waren niet meer te houden. Zelf wist de chauffeur de die ren, bestemd voor een kippen- slachter op het industrieterrein aan de Rijndijk, weer 'op te sta pelen'. Volgens een woordvoer der van het bedrijf brachten al le beestjes het er levend af. Al thans, de val. BRANDWONDEN - Een bewoner van de Oegstgeester Vincent van Goghlaan heeft gisteravond eerste en tweedegraads brandwonden op gelopen, toen hij een pan met ko kend vet naar buiten droeg. De man wilde de pan wegbrengen om dat de inhoud oververhit was ge raakt en voor een beginnend keu-| kenbrandje had gezorgd. Een; buurman had het brandje met de tuinslang weten te blussen. De be woner moest door een huisarts worden behandeld. Zijn keuken liep flinke schade op. Volgens hem werkt het grote tal veiligheidsmaatregelen straks tégen de belt. "Het verhaal van me- Het gerucht dat de stortplaats in Nijs, dat er folie komt dus aanmerking komt voor het opber- dat er rotzooi ligt, intepreteer ik an- gen van slakken wilde hij meteen ders. Die folie ligt er voor het geval ontzenuwd zien. Wethouder Meer- ooit iets aan de controle ont- burg hield zich op de vlakte. Het LEIDSCH JQÈ DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES snapt. Een soort dubbele zeker- siakken-punf staat straks nog ter discussie in de werkgroep, die heeft ii heid" Volgens Meerburg wil de werk- nog geen standpunt groep, waarin gemeente, provincie genomen, en mensen van de vuilverwerking Leidén en omstreken, zelf ook he lemaal geen chemisch afvalin het Does-gebied. "Bovendien: in die Jaarsveld. Ook hij wilde v werkgroep zit de inspectie voor de den stellen aan de komst van een volksgezondheid. Die jongens zijn stortplaats (permanent toezicht, heel erg op het milieuvriendelijk controle onafhankelijk). De Waard behandelen van deze zaken" (WD): "Er mag alleen gecontro- De wethouder verklaarde nog leerd vuil worden gestort. En dat iedereen liever een vuilstort- moeten ons ervan verzekeren dat plaats bij de buurman aanlegt in er geen onbevoegden het terrein plaats van bij zichzelf. "Maar je op kunnen. Een hek vervuilt zelf ook. Je kunt niet altijd Er zijn gifbelten te vinden alles afschuiven". Holland die ook 1 Desondanks was en bleef de hui- maar waar desondanks tonnen stortplaats met 'rot- rommel zyn gedeponeerd". Zuid hek hadden, groot. Weliswaar wilde de raad gisteravond 'ja' zeggen tegen Stam (D'66); "We moeten extra het uittrekken van 30.000 gulden kritisch zijn. Het recente verleden voor een onderzoek, dat antwoord moet geven op de vraag welke mo gelijkheden het terrein biedt, Maar: de échte discussie over de betreft: die worden ook voors en tegens van de vuilstort- vijf jaar gegarandeerd", plaats moet nog losbranden. Of, zo als de raadsleden Van der Zande (PPR) en Wesseling (PvdA) uitein delijk op ietwat dreigende toon zei den: "We praten er nog wel over". heeft ons geleerd dat dergelijke stortplaatsen grote risico's met zich meebrengen. En wat die folies De zaak ligt voor Leiderdorp zeer gevoelig, zo betoogde het D'66-raadslid. Niet in de laatste plaats omdat de toekomstige vuil stortplaats dicht bij een woonwijk, (behalve Sleuteltjes) ma.-vri|. van 8.30-17.00 uur (071)144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071)143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. 250.90 345.20 131,40 65.70 89.30 22.10 f 30.- ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar. aan huis bezorgd per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per maand, aan huis bezorgd per maand, per post (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1.00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Juhanastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 112221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz. A A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: SJ. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen. Parijs. Was hington. Rome. Madrid. Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2