NIEUWE VAKANTIEGANGER VOOR 215,- PER MAAND. Vragen in raad over brandVR?E TIP Chemische Fabriek KatwijkSuperhJm PEUGEOT 205. EEN STERK NUMMER VANAF F15.795,-. Directie bereid over verplaatsing te praten ffOBBY Verbeterde fietstassen Klein maar fijn bij Sony Bouwpakket voor tuin- barbecue JfJ PAGINA 20 ad /STMAANDAG 24 JUNI 1985 Dl Nog deze zomer kunt u zorgeloos met een nieuwe auto op vakantie. Tenminste, als u nu even bij ons binnenstapt. Wij hebben voor u een zomers voordelige aanbieding: een Peugeot 205 al vanaf f 215,- per maand*. Dat kan dank zij het Dynamisch-op-Weg Financieringsplan. Een voorbeeld. U kiest de Peugeot 205 XE 1.0 vanaf f15.795,-. Dan betaalt u bij aflevering ongeveer éénderde deel van de nieuwprijs is f5.295,-. De inruilwaarde van uw huidige auto geldt natuurlijk óók als aanbetaling. Vervolgens betaalt u gedurende 48 maanden f 215,- (effectieve rente 12,5% op jaarbasis). Na vier jaar resteert dan f 3.700,-. Op dat mo ment kunt u het restant betalen, uw lening verlengen óf uw 205 inruilen voor een nieuwe. Dat laatste is een goed idee. Want er is alle kans dat de waarde van uw 205 op dat moment nog veel hoger is dan de restantbetaling. Maar voor het zover is,rijdt u al vier jaar in een complete, betrouwbare en eigentijdse auto. Met hoge kwaliteiten en lage lasten. Daarvan profiteert u meteen al op weg naar uw vakantiebestemming. Want met een volle tank benzine (50 liter) reist u al bijna 1000 kilometer van huis. En met de 205 diesel komt u zelfs nog verder zonder te tanken (1 op 25,6 bij 90 km/u constant). Kom snel een proefrit maken in zo'n nieuwe 205. Dan bent u meteen al in vakantiestemming. *Deze aanbieding geldt van 14 juni t/m 20 juli 1985. De lening wordt verstrekt door Peugeot Talbot Financiering onder de gebruikelijk geldende voorwaarden voor een huurkoop-overeenkomst.il PEUGEOT 205 Afgebeeld: Peugeot 205 XR f19.905,-. KATWIJK - Het Katwijkse A°& PvdA-raadslid J. Haasnoot vindt dat burgemeester en wethouders van de kustge- meente met de directie van de Chemische Fabriek Kat wijk BV moeten praten over verplaatsing van het bedrijf naar bijvoorbeeld het industrieterrein 't Heen. Donderdag zal hij daarover gen' vragen stellen tijdens de ge- Het bedrijf werd meenteraadsvergadering. herziening van de hinderwetver gunning. "Maar op dit moment vol doen wij aan alle eisen die de ge meente in de bestaande vergun ning heeft gesteld". Bij de fabriek werken ruim 80 mensen. Zij zijn vandaag allemaal weer aan de slag gegaan. Van Dorp: "Wij hebben meer afdelin gen dan die in het weekeinde is stilgelegd. Er is maar een gedeelte van de produktie komen stil te lig- In de nacht van vrijdag op zaterdag had in de fabriek, die midden in een woonwijk staat, een zware ex plosie plaats. In verband met vrij komende gassen en het gevaar voor meer explosies werden enige tientallen omwonenden geëva cueerd. Haasnoot meent dat dergelijke gesprekken niets uitha len, zal moeten worden gezocht naar wettelijke procedures om een verplaatsing te bewerkstelligen. "Want een dergelijke fabriek hoort daar natuurlijk niet thuis", aldus de socialist. Binnen het CDA zal de explosie eveneens ter sprake worden ge bracht. A.C. Berkheij daarover: "Wij zullen het dinsdag tijdens het fractie-overleg zeker aan de orde stellen. Blijven er bepaalde vragen hangen, dan zullen wy die donder dag aan het college voorleggen". Het CDA drong onlangs in het ka der van de stadsvernieuwing nog aan op het naar voren halen van de verplaatsing van milieuonvriende lijke bedrijven op het 'prioriteiten lijstje' van de gemeente. Berkheij: "Al heb ik toen niet direct aan de Chemische Fabriek gedacht". Hoe wel mevrouw J. van Paridon van de WD vindt dat het bedrijf voor Katwijk behouden moet blijven, is ook zij van mening dat de fabriek niet in het centrum van Katwijk thuis hoort. 1914 op de huidige plaats gevestigd. "In die tijd stond het gebouw midden in de weilanden. Er waren alleen wat tuinders in de buurt", zegt Van Dorp. "In de loop der jaren zijn er steeds meer woningen rond de fa briek gekomen", zo zegt hij. Reactie Over de explosie zegt de direc teur dat er in de fabriek 'juist iets bijzonders gebeurde'. Van Dorp: "Er werd een zeer giftige organi sche chloorverbinding onschade lijk gemaakt, die al ruim een jaar in de fabriek was opgeslagen". De schade aan de fabriek is ontstaan na een 'reactie in een reactievat'. "Het proces dat in het vat plaats had is kennelyk uit de hand gelo pen. Er is, zo vermoed ik, een wolk brandbare damp ontstaan die óp een gegeven moment met een warmtebron in aanraking is geko men. Het gevolg daarvan was de explosie". In het reactievat werd een afge werkt produkt ontdaan van giftige stoffen. Dat gebeurde met behulp van een loog. Het produkt dat on schadelijk werd gemaakt lag al ruim een jaar in de fabriek opgesla gen en kon niet worden afgevoerd, omdat niemand het giftige goedje in ontvangst wilde nemen. Volgens Van Dorp wordt er op dit moment hard gewerkt om de af nemers tevreden te kunnen stellen. "Wij zijn een farmaceutische fa briek en in die branche is veel con currentie. Het is dus van belang dat wij weer zo snel mogelijk kun nen produceren". By de fabriek worden met name geneesmiddelen gemaakt voor epilepsie-lijders. Dat zijn mensen die last hebben van vallende ziekte. Van Dorp: "Ik ben ontzettend gelukkig dat het zo goed is afgelopen. Er zijn geen ge wonden en daar ben ik erg blij mee". Direct na het blussen van de brand bij de Chemische Fabriek Katwijk BV werden tussen de verwrongen stukken staal nog bruikbare goederen weggehaald. <foto Hogenwoning) Van cyanoacrylaatlijm (dat won derlijke lijmspul in zo'n klein pi petje) wordt vaak gezegd dat het na verloop van tijd niet meer bruikbaar is. Die 'veroudering' kan optreden door langdurige opslag in de winkel of thuis; na opening van het pipetje zet het proces zich nog sneller voort. Daar is nu echter iets op ge vonden. Bison heeft voor dit lijmtype, dat onder de naam Su- perlijm bekend is, een speciale verpakking ontwikkeld. Een ge sloten aluminiumfolie houdt de lijm minstens driejaar 'vers'. Als de pipet geopend is, kan de in houd ruim een jaar gebruikt wor den, mits goed afgesloten en op de juiste manier opgeborgen. Daarmee is een veel geuite consumentenklacht uit de we reld. Genoemde lijm is ideaal voor snelle en ijzersterke repara tie van allerlei kleine dingen, zo als brilmonturen, gebitsprothe ses, afgebroken knopjes, porse lein, sieraden, enz. Een boodschappentas die je met haken aan de zijkant van de fiets- bagagedrager hangt is erg han dig, maar als je hem ook als 'win keltas' gebruikt zijn die haken vaak veroorzakers van schade. Een doordachte nieuwe versie van deze zogeheten 'bike-shop- per' is voorzien van een overslag die tijdens het winkelen de fiets- haken afschermt. Weer aan de fiets hangend beschermt die overslag de inhoud van de tas te gen regen. Sluiten en openen is dank zij het klittenbandsysteem erg makkelijk. Er is ook gedacht aan diefstalbeveiliging (afge schermd handvat), en aan extra bevestiging (met een riempje) aan de bagagedrager. Snelle 'pik kers' kunnen de tas niet zo maar van je fiets grissen. We zagen de ze verbeterde bike-shopper in de Halfords winkels met een prijs kaartje van rond de drie tientjes er aan. Hij is ook nog volkomen waterdicht. Een totaal nieuw fenomeen is de Sony dubbeldecker: een dubbel dikke Walkman: zo'n pocket-formaat stereo-cassettespeler, die de type-aanduiding WM-W800 mee kreeg. Het apparaat is in meer opzichten opvallend omdat een van de cassette-delen ook bruik baar is voor opname en weergave. Daarmee kan men dus bandjes kopiëren. Dank zij een meegeleverde miniatuur-microfoon kan men ook stereo-opnamen maken en ze afluisteren op de eveneens bijgeleverde hoofdtelefoon. De combinatie weegt ondanks zijn dubbeldikke formaat 350 gram (zonder batterijen). Hij is alleen in het zwart verkrijgbaar, kent een pauzeknop, een bandsoorten- schakelaar en heeft Dolby-B ruisonderdrukking. In tegenstelling tot de dubbeldikke cassettespeler is de nieuwe Sony Creditcard-radio ultra-plat. Het is een FM-stereo-ontvanger die bijna f300 kost. Hij is inderdaad niet groter dan een creditcard en nauwelijks dikker. Hij weegt 33 gram en werkt samen met een hoofdtelefoon (die niet in de portefeuille kan worden opgebor gen). Omdat het apparaat zo plat is, bestaan er geen normale batte rijen voor. Men heeft speciale, zeer dunne accu's voor het appa raatje moeten ontwikkelen. Bij de radio hoort dan ook een batte rij-voeding die tevens geschikt is om in drie uur tijd de interne accu's op te laden. Er zijn dozijnen manieren om een barbecue-vuurtje in de tuin of op het terras te maken. In tuin centra en bij bouwmarkten sig naleerden we een pas nieuwe zelfbouwset, helemaal compleet, met zo'n honderd stenen, metsel specie, aslade, vuurrooster, grill en steunstrips. Als extra kan een motorisch bediend spit geleverd worden; dat werkt op een batte ry. De barbecue kan makkelijk op een vrije zaterdag worden opge bouwd. De adviesprijs van de set is ongeveer f 125,-, het spit kost ongeveer f40,-. Informatie inza ke verkoopadressen bij Themans in Zutphen, tel. 05750-16241. Hillegom B.V. Schoonderbeek, Olivier van Noordstraat 8, tel.: 0252018253. Auto Leithon, Oegstgeesterweg 175, tel.: 071-212911. Katwijk aan Zee Autobedrijf Den Hollander B.V., Kon. Julianalaan, tel.: 01718-28554. Automobielbedrijf J. Faas B.V., Oude Haven 7, tel.: 02522-12922. n inclusief BTW. Afleveringskosten f 395,-. Elke Peugeot- en Talbot-personenauto heeft 6 jaar garantie op de carrosserie tegen doorroest n binnenuit. Wij informeren u graag over de voorwaarden. Nieuw: Peugeot Talbot Lease, direct leasen tegen een aantrekkelijke prijs, j I PEUGEOT TALBOT: 2>y*tG*fUdc/t Ofl W&j

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 20