Atleten Holland bereiken finale Agenten hand in hand naar marathonzege Oostduitsers en Russen imponeren Rommelig verloop van triathlons Nationale titel voor Vriend Atletieldnterland in Erfurt Atletes pakken eerste Grandprix-punten Van der Harst negende BAANDAG 24 JUNI 1985 DO/ST SPORT PAGINA 17 ENSCHEDE (GPD) - Cor Vriend had zo'n close finish van een mara thon al een keer meegemaakt. Drie 'jaar geleden ging de Brabantse routinier in Helsinki hand in hand met de Fransman Chauvelier door de finish. Zaterdag in Enschede speelde dit to» h vrij zeldzame tafe reel zich enkele tientallen meters voor hem af. De voor de sport vrij gemaakte Hongaarse politieagen ten Koeszegi en Kerekjarto beslo ten namelijk zij aan zij door de fi nish te gaan, daarmee hun onver wachte suprematie nog eens ac centuerend. Voor het eerst in de twintig afle veringen van Nederlands oudste marathon een 'dead heat', al con stateerde de Enschedese organisa tie dat de pas 22-jarige Zoltan Koeszegi toch een neuslengte eer der was gefinisht. Een marathon moet nu eenmaal één winnaar op leveren, al bleef het Hongaarse duo volharden in een ex aequo-klasse- ring door samen de hoofden door de lauwerkrans te steken en samen de hoogste trede van het erepo dium te bezetten. Cor Vriend, die op twaalf secon den achter de Hongaren de derde plaats en zijn zesde nationale titel greep, kon zich wel vinden in die houding. „Ach, het is niet de spor tiefste manier. Dat weet ik ook wel, maar als je als landgenoten in den vreemde zo goed presteert dan is het best verklaarbaar". Voor de Enschedese organisatie was het overigens maar goed dat Zoltan Koeszegi toch nog net voor de tien jaar oudere Istvan Kerek jarto finishte. Enerzijds omdat dit recht deed aan de sportieve gevoe lens omdat Koeszegi drie kilome ter voor de finish vanwege kramp een beslissend lijkende voor sprong even geheel verspeelde. Anderzijds omdat de internationa le marathonwereld in de komende jaren nog wel eens wat kan horen van deze lange blonde atleet die vier jaar geleden als achttienjarige zijn eerste marathon liep en in En schede zijn persoonlijk record van 2.14.37 tot op 62 seconden benader de. Als Koeszegi internationaal in derdaad doorbreekt, kan Enschede tenminste bogen zijn naam op de lijst van winnaars te hebben. Voor de statistiek blijft echter die weinig imponerende winnende tijd van 2.15.39 staan, waarmee de Ensche dese organisatoren moeilijk de in ternationale markt op kunnen. Iets dat ze graag willen, gezien de plan nen om over twee jaar te streven naar een verdubbeling van het be stedingspatroon tot vier ton. Eivaring Van de zo langzamerhand afbou wende 35-jarige Cor Vriend kon een toptijd nauwelijks verwacht worden. „Ik was hier voor de zesde nationale titel. Toch leuk, want voor Enschede stond ik samen met Aad Steylen die ook vijf keer kam pioen was, op de eerste plaats. Dat was mijn enige doel, te meer omdat ik wat hinder heb van een bil- en voetblessure, waardoor ik moeilijk tempo kan trainen". Veel was verwacht van de nu voor eigen publiek lopende Marti ten Kate die in april in Rotterdam zo sterk (2.12.56) debuteerde. Cor Vriend op weg naar zijn nationale marathontitel. Hier kan de i (met bril) de Eindhovenaar nog volgen. „Maar hij liet zich veel te veel aan kop zien", vond Vriend. Ten Kate, die in de slotfase de zil veren Nederlandse medaille nog naar de andere regionale favoriet Richard Vollenbroek zag gaan, be aamde dat. Zeker toen het er hal verwege alle schijn van had dat hij samen met Vriend en de Belg Re- veijn zou uitmaken wie 'Enschede' op zijn naam zou schrijven. „Voor al Reveijn demarreerde nogal eens. En wie was er zo gek om met hem mee te gaan? Ik natuurlijk". Waar mee de half baan-half wegatleet ruiterlijk toegaf routine te ontbe- Ervaring die Cor Vriend met zijn 25 marathons voldoende heeft. Daarom kon hij bij afwezigheid van Gerard Nijboer en Cor Lam- bregts als enige Nederlander nog aardig tegenspel bieden tegen het Hongaarse duo dat al vrij vroeg in de wedstrijd een eigen race ver koos boven het volgen van de kop groep. Pas in de tweede helft be gon hun opvallende opmars waar mee ze van de Enschedese mara thon, met als dramatisch hoogte punt die kramp die Koeszegi kort voor de finish trof, een pakkend schouwspel maakten. Veel leuker eigenlijk dan Rotterdam waar Car los Lopes naar een wereldtijd so leerde, maar internationaal telt echter alleen maar de tijd van de winnaar. Tussen 2.07.11 en 2.15.39 ligt een heel marathontijdperk. Dat zelfde geldt voor de winnen de tijd bij de vrouwen: 2.39.32. Knap werk overigens van Eefle van Wissen die voor het eerst on der de 2.40 dook. Het was al haar derde nationale titel, al beseft de al 37-jarige atlete best dat die race al leen maar mogelijk was door het ontbreken van de zich nu op de baan concentrerende Carla Beurs- kens, Annie van Stiphout en Wil- ma Rusman. PRAAG (ANP) - Nederlandse atle tes hebben zaterdag bij de vierde wedstrijd voor het Grand Prix cir cuit in Praag de eerste punten be haald. Bij de eerste drie wedstrij den voor het circuit in San José, Eugene (beide VSt) en Moskou was Nederland niet vertegenwoor digd. In de Tsjechoslo waakse hoofdstad pakten Els Vader met een vijfde plaats op de 100 meter in 11.47 en Nelli Cooman zevende in 11.53 respectievelijk vier en twee punten. Els Vader werd ook nog tweede op de 200 meter in 23.51 se conden en Maijan Olijslager zege vierde op de 100 meter horden in 13.23 seconden. Beide nummers telden echter niet voor het Grand Prix programma. Evenals de drie voorgaande wedstrijden was een groot gedeelte van de wereldtop niet aanwezig. De Amerikanen hadden verplich tingen elders en de Oostduitse en Russische atleten ontbraken voor het merendeel in verband met de interlandwedstrijd tussen beide landen in Erfurt. De wedstrijd in Praag werd gered door drie atletes, die op een leeftijd zijn waarop an deren de topsport reeds lang vaar wel hebben gezegd. De 35-jarige Tsjechoslowaakse Helena Fibinge- rova won het kogelstoten met een afstand van 21,03 meter en zorgde daarmme voor de beste wereldsei- zoenprestatie. Haar landgenote Jarmila Kratochvilova, de twee voudige wereldkampioene en we reldrecordhoudster op de 400 en 800 meter, liep in Praag de snelste 800 meter van dit seizoen. Met een tijd van 1.56.57 bleef zij echter nog altijd ruim van haar wereldrecord, dat op 1.53.28 staat. Kratochvilova (34) trok de Roemeense Ella Ko- vacs mee naar een tijd van formaat: 1.56.92. Een andere 35-jarige, de Roemeense Olympische kampioe ne op de 3000 meter Maricica Pui- ca, won haar specialiteit in 8.50.62, een tijd die internationaal geen op zien meer baart. De Russische broers Sergei en Vassili Boebka hadden evenals hun landgenoot Alexander Kroepski vrijaf gekregen van de in terlandwedstrijd in Erfurt. De drie Russen beheersten het polsstok- hoogspringen in Praag. De beide Boebkas deden in het Rosciky-sta- dion een vergeefse aanval op het wereldrecord (5,94 m) van Sergei Boebka, de jongste van het twee tal. Nadat de twee broers over 5,80 meter waren gegaan, lieten zij de lat op 5,95 meter leggen. Het duo slaagde bijna in zijn pogingen het wereldrecord te verbeteren en bo- nuspunten met zort prestatie te veroveren. In de vier wedstrijden hebben een paar atleten zich ontpopt tot ware G.P. specialisten. De IJsland se speerwerper Einar Vilhjalmsson behaalde zijn derde zege (85,36 m) in de serie en voert nu met 27 pun ten de ranglijst bij de heren met twee punten voorsprong op de we reldkampioen discuswerpen Im- rich Bugar (Tsj) aan. De Bulgaarse hoogspringster Stefka Kostadino- va boekte ook haar derde overwin ning en staat eveneens bovenaan in het algemene klassement bij de (27 punten). Voor de grootste pun- tenverzamelaars wacht na de finale begin september in Rome een bo nus van 25.000 dollar. Kostadinova versloeg in een rechtstreeks duel opnieuw haar landgenote en we reldrecordhoudster Ljudmilla An- danova. Het verschil tussen de twee Bulgaarsen bedroeg twee centimeter. Europees indoorkam- pioene Kostadinova won met 1,98 meter. ERFURT (ANP) - De interland wedstrijd tussen de DDR en de Sowjet-Unie heeft dit weekeinde in Erfurt aangetoond, dat het atle- tiekprogramma tijdens de Olympi sche Spelen in Los Angeles door het ontbreken van beide landen te kort is gedaan. Een serie beste we- reldseizoenprestaties, een wereld record voor junioren en drie Oost duitse records bevestigden dat. Voor 46.000 toeschouwers over bei de dagen in het Georgi-Dimitrov- stadion zegevierde de DDR met 189-178 punten. De Oostduitse winst was te danken aan de achtste overwinning in de twaalfde ont moeting tussen beide landen, die de vrouwen boekten: 88-67. Bij de mannen ging de winst naar de Sowjet-Unie met 111-101. Wereldrecords bleven in Erfurt uit al was Sabine Busch er op de 400 meter horden bij de vrouwen dichtbij. De plaatselijke favoriete, die op 12 juni in Jena in haar eerste wedstrijd op dit nummer meteen voor de beste wereldseizoenpresta- tie zorgde met 53.82 seconden, raakte na 300 meter uit het ritme maar eindigde desondanks in 53.93 seconden. De 22-jarige voormalige 400 meter-loopster bleef slechts 0.35 seconden verwijderd van het wereldrecord van de Russin Mar garita Ponomaijova, die in Erfurt ten val kwam en de wedstrijd niet beëindigde. Marita Koch, die er ab soluut zeker van is dat Busch het wereldrecord gaat verbeteren, ver ontschuldigde zich na haar zege op de 200 meter in 22,03 seconden, al leen de Jamaicaanse Merlene Ot- tey was dit seizoen met 21,93 se conden sneller, met: de strijd om de wereldbeker in oktober in Can berra wordt voor mij het hoogte punt." De 19-jarige Volker Mai zorgde met 17,50 meter voor een nieuw wereldrecord hinkstapspringen voor junioren. Mai verbeterde het oude record van de Bulgaar Mar kov met acht centimeter. Het Oost duitse 4 x 400 meter kwartet Mül- ler, Schersing, Carlowitz en Schön- lebe kwam met 2.59.86 als tweede Europese ploeg na Groot-Brittan- nië (2.59.13) onder de drie minuten grens. Ulf Timmermann bleef bij het kogelstoten met 22,08 meter slechts veertien centimeter verwij derd van het wereldrecord van zijn landgenoot Udo Beyer. Hij werd de zesde atleet die ooit met de 7,250 kg kogel de grens van 22 meter passeerde. Tweevoudig Olympisch kampioen kogelslingeren Joeri Se- dych werd de beste atleet van het seizoen met 82,52 meter en zijn landgenote Galina Savinkova wierp de discus 72,96 meter. De oud-wereldrecordhoudster pas seerde in al haar zes pogingen de 70 meter. Verbolgen Op de 400 meter van de eerste dag, die op een door de regen natte baan en bij wind werd gelopen zorgde de Oostduitser Thomas Schönlebe met 44.62 seconden voor de beste wereldseizoenpresta- tie op de 400 meter. Hij overtrof de Nigeriaan Innocent Egbunike (44.66) en bleef slechts 0.12 secon den verwijderd van het Europese record van de Westduitser Erwin Skamrahl. Ook de 400 meter bij de vrouwen was de snelste van dit sei zoen. De Russin Olga Wladikina liep de stadionronde in 49,84 se conden. Zij loste de Tsjechoslo waakse wereldrecordhoudster Jar mila Kratochvilova (49.89) af als snelste van het lopende seizoen. Niemand was in 1985 op de 1500 meter sneller dan de Russin Nata lia Artemova, die in Erfurt zege vierde in 4.02.22. Wereldkampioene Heike Drechsler (7,33 m) en Europees in- doorkampioene Galina Tsjitsjova (7,27 m) vochten een spannend duel in verspringbak uit. In totaal werden negen sprongen over de 7,00 meter gemaakt in de fameuze bak van Erfurt. Uwe Hohn en Pe tra Felke onderstreepten bij het speerwerpen hun bijna onaantast bare posities. Hohn, die zijn beste seizoenprestatie met 90 centimeter tot 96,90 meter verbeterde, was niet tevreden. Ik wil weer eens echt ver werpen", aldus de 22-jari- ge Oostduitser, die met 104,80 me ter wereldrecordhouder is. Hohn toonde zich verbolgen over het be sluit van de Internationale Ama teur Atletiek Federatie (IAAF) met ingang van 15 april van het komen de jaar een andere speer, waarin het zwaartepunt anders ligt dan in het momenteel gebruikte model, in te voeren. Met die nieuwe speer zouden afstanden van maximaal 80 meter haalbaar zijn. Petra Felke, die op 4 juni Tiina Lillak (Fin) als wereldrecordhoudster afloste met 75,40 meter, bleef in Erfurt met 74,94 meter opnieuw boven het ou de wereldrecord van de Finse we reldkampioene (74,76 m). LEIDEN - Zowel AV Hol land als De Spartaan heb ben zich geplaatst voor de promotiepoule van de eer ste klasse mannen. Beide ploegen verdedigden hun positie in de top-6 in Sittard gisteren met verve. De Leidse atleten nemen in het totaalklassement zelfs de derde plaats in met 47.360 punten. De Lisser vereni ging heeft na twee ronden 46.322 punten. De vrouwen van AV Holland kwamen net tekort voor die promo tiepoule. In de tweede klas se wisten de Bataven-vrou wen zich in de bovenste helft te handhaven, wat plaatsing voor de promora wedstrijd, die in september plaatsvindt, betekende. Ondanks de afwezigheid van en kele waardevolle atleten, heeft AV Holland de uitzichten op promtie naar de hoofdklasse niet laten be derven. In het verre Sittard werden minder punten behaald dan in de eerste kompetitieronde, maar ver regaande consequenties had dat niet. Zelfs de afzegging van 400 meterloper Frans Blom kon de ploeg niet definitief ontregelen. Zonder Menno Swier, Nico Kriat- kow en Jan Jansen moesten dit maal andere atleten voor de pun ten zorgen. Hordenloper Gertjan Palm be gon daar goed mee door de 110 me ter in 15.0 af te leggen. Van eenzelf de gehalte was de 800 meter van Michel Moll:1.54.4. Op de 5000 me ter kwam Theo van der Veer niet zo overtuigend uit op 15.15.4, met Tony Pracht in 15.37.5 niet eens zo ver achter zich. Martien van der Hoorn liep de steeple chase solo in de uitstekende tijd van 9.11.2, waarmee hij voor de zoveelste keer aantoonde op eenzame hoogte te vertoeven. Meevaller Ook de korte loopnummers wer den snel afgelegd. Eric Taal bleef met 11.1 clubgenoot Roger James (11.3) nu eens voor. Erik Ulrich en Jaap Dirkx zorgden voor mooie tij den op de 400 meter: 50.0 om 50.2. Een fikse meevaller was de 400 me ter hordenloop die Arjan de Haan in 55.9 voltooide. De Leidse sprin ters realiseerden een 4 x 100 meter- tijd van 43.9. De 4 x 400 meter ging in een geïmproviseerde samenstel ling toch nog in 3.25.3. Zonder Nico Kriatkow leverden de werpnummers Holland weinig punten op. Maar ook de spring- nummers brachten niet wat ervan was verwacht. Een uitzondering hierop vormde de polsstokhoogte- sprong van Marc van Vliet, die 4.10 bedroeg. De Spartaan De mannen van De Spartaan presteerden veelal goed op de nummers, die bij Holland wat min der gingen. Nico van Noort wierp de discus 46.45 meter ver en stootte 13.25 kogel, terwijl Hein van Heek met speerwerpen 50.38 behaalde. Jan Laan blijft van aparte klasse op de 5000 meter, die hy nu in 14.43.3 aflegde, ver voor zijn con currenten. Daarnaast bracht de 1500 meter de Lissenaren succes: William Au- gustinus ging in 4.02.7 rond, Paul Grimbergen in 4.05.4. De 800 meter van Gert-Jan Faas mag ook wor den genoemd: 1.55.6. Veel punten behaalde John van Loon door de 110 meter horden in 15.4 af te raffe len en ook nog eens 6.70 ver te springen. Vincent Stijn sprong 1.90 hoog. De 4 x 100 meter leverde 44.4 op. Door deze prestaties bleef De Spartaan gisteren maar weinig op Holland achter. Alleen het mindere resultaat van de eerste kompetitie wedstrijd drukt het totaal van de Lissenaren wat. De vrouwenploeg van AV Hol land heeft zich niet kunnen plaat sen voor de finale van de eerste klasse van de nationale competitie. Hoewel de Leidse atletes gisteren in Utrecht uitstekend voor de dag kwamen, bleek het geringe pun- tenaantal uit de eerste competitie- ronde de ploeg nu parten te spelen. 15295 punten kwamen by de 14704 van Hengelo, wat het totaal op 29999 bracht. Welgeteld 25 punten meer zouden een plaats in de kam pioenspoule hebben betekend. Nu moet Holland op 15 september in de verliezerspoule degradatie zien te ontlopen. Het begon allemaal zo mooi voor' de jonge Leidse ploeg. Esther Schouten heerste op de 100 horden met 14.4 en Jacqueline Baljet won haar serie in 15.2. Daarna volgden de goede prestaties elkaar in hoog tempo op. Yvonne van Dorp sprong zeer ver: 5.83 en kwam op de 400 meter tot 56.5. Taiya Mahieu blijkt constant boven de 40 meter te kunnen werpen met de speer, die nu op 41.40 landde. Esther Schouten wipte weer over 1.60 met hoogspringen, juniore Anneke Hoek haalde 1.50 en Jacqueline Baljet stootte de kogel naar 10.87. Met veel spanning werden de loopnummers gadegeslagen. Door onverhoopte omzettingen hadden de Leidsen daarop de vorige keer veel punten moeten inleveren. De afwezige van toen, Regina van Duin, hep nu twee afstanden. Haar 800 meter ging boven verwachting in 2.21.2, waarop een 400 meter in 64.0 volgde. De lichtgebleseerde Yvonne van Dorp (foto archief) Willy Don draaide desondanks een 3000 af in 10.46.8. Op de 400 meter horden hep Cathy van Loon weer als vanouds: 66.5. Dat deze knappe prestaties, aan gevuld met een snelle, ietwat rom melige 4 x 100 meter in 49.3, onvol doende waren voor een plaats bij de beste zes, lag behalve aan de vo rige wedstrijd ook aan het discus werpen van de Leidse ploeg. Op dit nummer kunnen de Holland-atle tes zich momenteel niet meten met andere eerste klassers. Als de Leid se vrouwen zich ook op dit onder deel weten te verbeteren, zullen zij zich in september moeiteloos door de degradatiewedstrijd heenslaan. Promotie naar de hoofdklasse lijkt op deze smalle basis voorlopig nog een ideaal. In de tweede klasse overkwam de vrouwenploeg van De Spartaan net zo iets als de Holland-atletes. Het vorige totaal werd ruim schoots overtroffen, zonder dat dat plaatsing voor de promotiepoule inhield. De nu behaalde 12.247 punten werden in flinke mate bij eengesprokkeld door Lenie van der Poel, die in Beverwijk onder andere de 3000 meter in 11.07.3 vol tooide. Andere verdienstelijke prestaties waren de vertesprong van Paula van Beek (4.95), de hoog- tesprong van Miranda van der Meer (1.50) en de discusworp van Marga Kortekaas (33.36), die weer terug van weggeweest is. Yvonne Turenhout voegde daar nog een speerworp van 33.18 aan toe. De Bataven De laatste vereniging uit de Leid se regio, De Bataven, acteert op een wat laèer niveau. Dat geldt voor de mannen, die in de tweede klasse geen potten kunnen breken. Gisteren bevestigden zy in Sittard hun status van middenmoter.Toch herbergt deze ploeg enkele top pers. Wat te denken van Han Kul- ker, die vrijdagavond tijdens inter nationale wedstrijden in Essen een fraaie 800 meter in 1.46.85, een nieuw persoonlijk record, hep. In Sittard koppelde hij een snelle 400 meter (48.8) aan een 100 meter van 11.9. Andere snelle lopers kwamen op de 1500 meter uit: Wybo Lelieveld, die met 3.55.7 net achter Jan Ver loop bleef, die 3.55.2 het opteke nen. Op de 5000 meter dook Henk van der Oever met 14.57.8 juist on der de 15 minuten. Kees van Klink deed 15.23.1 over die afstand. De vrouwenploeg van De Bata ven weigert zich te verzoenen met een plaats in de tweede klasse. De 24.726 punten die in twee wedstrij den werden verzameld, waren ruim voldoende voor een plaats in de promotiepoule. Of de promotie naar de eerste klasse afgedwongen kan worden, valt nog te bezien. Daarvoor moet in september een plaats bij de eerste twee worden behaald. Op de manier van gisteren zal dat zeker niet lukken. Hordenloopster Marian Langezaal (voorheen Van de Niet) kon de 100 meter niet vol tooien door een val over de vijfde horde. Wel tot prestaties kwam Sandra van Rijpt, die 100 meter in 12.8 aflegde. De jonge Hellen Bank legde een fraaie 400 meter op de baan: 58.6. Ook de 3000 meter van Karin van der Berg ging in 10.38.2 snel. Met haar vertesprong van 5.13 droeg Mieke van de Veek behoor lijk bij aan de eindscore van de Leidse atletes. Rolstoelatleet André Moedig heeft zaterdag weer een marathon volbracht. In Enschede deed de AV Hollander 3 uur en 5 minuten over de klassieke afstand. De vele hindernissen onderweg en een trai ningsachterstand als gevolg van het ongunstige weer waren de oor zaken van de terugval, die Moedig na zo'n 30 kilometer te verwerken kreeg. Vooral het inhalen van hard lopers had zijn reserves al in een vroeg stadium van de strijd aange tast. Veteraan Willem Ravensbergen is gisteren tweede geworden op de 10 kilometer voor veteranen tij dens de wereldkampioenschappen in Rome. De 56-jarige Bataaf kon zijn wereldkampioenschap van vo rig in de leeftijdsklasse van 55 tot 60 jaar niet prolongeren, maar zette in de Italiaanse hitte wel de uiterst acceptabele tijd van 34.22 op de klokken. Het afgelopen weekeinde zijn di verse regionale jeugdkompetitie- wedstrijden afgewerkt. In Lisse werden de B-jongens van De Spar taan distriktskampioen met in to taal 16593 punten. Eric Opgelder hep 110 meter horden in 14.8 en 400 meter in 51.5. Thys de Vries kwam goed voor de dag op de 100 meter (11.6) en het kogelstoten (13.06). By de meisjes, die vierde werden, sprong de 400 meter van Jolanda van der Weerd in het oog: 60.4. De CD-junioren van De Spartaan draaiden in hun kompetitie ook goed mee. Van de C-meisjes, die met 8928 punten tot de finale door drongen, trok Manon Geerhngs de aandacht met een 80 meter in 10.6 en een 600 meter in 1.44.4. Op die laatste afstand was Manon Moedig van AV Holland nog sneller: 1.43.7. Andere jeugdprestaties: D-jongens Aijan Rijnsburger (Holl) 80 meter horden 14.5 Menno Jansen (Holl) 1000 meter 2.55.7, D- meisje Eefke van der Drift (Holl) 60 meter hor den 10.8, C-jongen Jeroen Sunter (Holl) 100 meter 11.8. TIM BROUWER DE KONING LELYSTAD - Organisatorische problemen kenmerkten de triath lons van het afgelopen weekeinde. Lelystad trok afgelopen zaterdag 300 deelnemers die zich hadden in geschreven voor de halve triathlon. Er moest gezwommen worden in het Gelderse Diep. Hier begonnen voor de meeste deelnemers de pro blemen al. Het koude water was de oorzaak van een tiental opgaves en tal van onderkoelde triatleten. Het omkle den vond plaats tussen de roeibo ten van de plaatselijke roeivereni ging. Een ietwat belachelijke zaak met zoveel deelnemers. De grote favoriet Gregor Stam zat als eerste op de fiets. De jonge professional bleek tijdens dit onderdeel onaan tastbaar. Zijn supersnelle tijd maakte echter wel duidelijk dat het polderparcours nooit 90 km kon zijn. Op zich maakt het niet uit, omdat de afstand voor ieder een gelijk blijft. Maar het zegt wat over de organisatie. Kees Kiep zorgde daarna voor de grote verrassing door Stam na vyf kilometer lopen voorbij te gaan. Deze was niet meer in staat om zijn opgelopen achterstand goed te ma ken en zakte zelfs naar een vierde plaats. Drie kilometer voor de fi nish gaf hij blijk van een matige mentaliteit door domweg uit te stappen. Kiep won in een tijd van 4.12.18 en verdiende hiermee een vakantiereisje naar Athene. Renee van der Harst behaalde opnieuw een overwinning bij de junioren. Met een tijd van 4.27.17 was de Katwijker negende in het algemeen klassement. De Noord- wijker Thomas Steenvoorden zat slechts twee plaatsen achter hem met een prima tijd van 4.29.32. Fred Klootwijk uit Oegstgeest en de Warmonder Rob Oremus zette respectievelijk tijden neer van 4.53 en 5.15. Gisteren was het de beurt aan Dordrecht. De kwart triathlon tel de 137 deelnemers en kende een chaotische start. De eerste zwem mers waren namelijk al vertrok ken, terwijl nog tientallen atleten naar het water moesten. Toen de snelste zwemmers na één kilome ter het water weer verlieten, sprong de computer op tilt. Onmo gelijke tijden waren het gevolg. Uiteindelijke winnaar werd Frank Huls in 2.09.20. Opvallend was ook dat er verdacht veel triatleten met dezelfde tijd finishten. Triathlon Team Noordwijk presteerde goed met een negende plaats voor Hans Wesseling in 2.19.20 en een 22e plaats voor Jacques van Beelen in 2.24.30. Carla Krauwel was de sterkste dame. De Leidenaar Ro bert van Zijp eindigde als 21e in exact dezelfde tijd als Van Beelen. Jack Nugter uit Katwijk werd 82e in 2.47.20. Holland-atleten voltooien Nacht van Vlaanderen TORHOUT - "Een onvergetelijke ervaring en we waren niet eens ka pot", aldus Arie v.d. Vlist, die sa men met z'n vriend Peter Geir- naert het afgelopen weekeinde de Nacht van Vlaanderen voltooide. Deze ultra-lange hardloopwed strijd, die een Griekse winnaar op leverde, gaat over een afstand van maar liefst 100 km met start en fi nish in Torhout. "We hebben ons de laatste drie maanden intensief voorbereid op deze wedstrijd met topweken van 150 km. Ook hebben we in het kader van de voorberei ding twee marathons gelopen, waaronder die van Amsterdam". De twee AV-Holland atleten had den een begeleidingsploeg van 7 mensen meegenomen. Deze waren vooral nodig voor de noodzakelijke verzorging onderweg en niet te vergeten voor de mentale steun. "Aan hun hebben we veel te dan ken gehad. De eerste uren stonden er wel veel mensen langs het par cours, maar 's nachts zag je hele maal niemand en dan heb je ge woon iemand nodig die je over de dode punten heenpraat", zei v.d. Vlist, die één grote inzinking had rond de zestigste kilometer. Na ne gen uur en veertig minuten bereik te de Leidse atleet de finish. Geir- naert klokte een tijd van negen urn en acht minuten. De winnaar was toen al een paar uur binnen, maar dat was hun een zorg.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 17